Frankrijk's luchtlijn Wï naar Zuid-Amerika Nieuwe snelle vliegbooten voor passagiersvervoer HLD.-V ertelllmg Haatten steuU WOENSDAG 19 APRIL 1939 HAAULE M'S DAGBEAD II Fransche pioniersgeest boven den Zuid- Atlantischen Oceaan De Lioré H 47. een nieuwe Fransche vliegboot, waarmede de „Air France" op haar Zuid-Atlantische Luchtlijn dezen zomer passagiers zal vervoeren. fIE kan het een verkeers vlieger euvel duiden dat hij romantisch is? Wanneer hij zijn plicht maar doet, niet- - waar? En dat moet van de pioniers - c»p Frankrijk's luchtlijn over den Zuid- Atlantischen Oceaan ongetwijfeld er kend worden. Zij zijn helden, rustige helden, die aan het oorverdoovend igebrul van vier motoren geen ander deel hebben, dan dat zij aan de ibleine „gasihandle" trekken. En zoo starten zij. nu reeds jarenlang van de Afrikaansche kust voor een vlucht van 3600 KM. over water, niets dan water, met alleen het weten, dat de kleine snelle schepen van de Air France de „aviso's" hen zijn vooruit- gevaren en een voortdurend radio grafisch contact met hen onderhou- cl'ën. Iedere pionier is romantisch. Daaruit put hij zij-n vaak verbluffende kracht en doorzet tingsvermogen, zijn geloof in de idee, wat en hoe dat oc.k is. Men moet het zich niet ont veinzen; de pioniers van de Fransche transatlantische luchtlijn DakarNatal hebben een zelfde opwindende spanning ge kend als de matrozen van Columbus' bark de „Santa Maria", die dagenlang in het want hingen en turend naar land uitzagen naar dat land, dat we Amerika gedoopt heb ben! Nu is alles georganiseerd en ingeschakeld in het onaantastbare temipo van internatio naal postvervoer. lederen nacht van Zondag op Maandag tusschen 3 en 4 uur vertrekt een Farman 2200 van het vliegveld Ouakam bij Dakar, terwijl eenige uren vroeger van Natal uit de machine in tegenovergestelde richting naar Afrika is gestart. En zoo zweven vele uren. honderden kilogrammen post in het nachtduister tusschen twee werelddeelen. In nauwelijks twaalf uren is de sprong vol bracht. Sedert 5 Januari 1936 functionneert deze dienst, die met de verbinding der Lufthansa Bathurst-Natal de eenige reeds bestaand* transatlantische luchtverbinding in 't wereld verkeer beteekent. met een bewonderens waardige regelmaat, waarop de .Air France" met recht trotsch kan zijn! Vóór dien tijd brachten snelle aviso-jachten de post. die door de Air France per vliegtuig uit Europa naar Dakar werd aangebracht, in 2\'z dag naar Natal. Maar ook thans nog verrichten deze aviso's onmisbare diensten in het kader van de Fransche transatlantische luchtverbinding Zes en dertig uren voordat de vliegtuigen uit Dakar en Natal vertrekken, varen deze schepen van de Afrikaansche- en Amerikaan- sche kust met dertig KM. snelheid, 1000 KM. den Oceaan op, precies in den kcers welke ook de vliegtuigen zullen neanen. Op het traject van 3600 K.M. kunnen de vliegers dus op steunpunten om de 1000 K.M. rekenen. Met. deze veiligheidsbases blijven de vliegers voortdurend in radiografisch con tact. Zoodra dit wordt verstoord, stelt het be treffende avisojacht onmiddellijk alles in het werk om de oorzaak daarvan op te sporen. Alle schepen in de nabijheid worden opgeroe pen om te trachten de verbinding te herstel len, terwijl bij een eventueele noodlanding in volle zee, zoo gauw mogelijk hulp bij de hand is Nu ook passagiersvervoer. Dezen zomer zal voor de transatlantische luchtverbinding der Air France een belang rijke nieuwe phase aanbreken, het passagiers vervoer! Door de perfecte grondorganisatie zijn de veiligheidsvoorwaarden hiervoor ten volle aanwezig. Het wachten was slechts op het voor deze uitbreiding noodzakelijke mate rieel dat thans reeds gedeeltelijk ter be schikking van de Air France gekomen is. Het betreft, hier de viermotorige vliegboot van be trekkelijk klein formaat de Lioré H. 47, waar van vijf stuks besteld werden. Deze machine biedt gelegenheid aan ver voer van acht passagiers en vier leden der be manning. De Lioré H. 47 heeft een span wijdte van 31.80 M. terwijl de boot 21.175 M. lang is. De vier motoren zijn in tandem op gesteld zoodat het vliegtuig dus twee trek- en twee duwschroeven heeft. Uitgerust met Hispano Suiza motoren van 860 PK. elk. be draagt de max, snelheid op 2700 M. hoogte 360 K.M. De reissnelheid komt op ongeveer 320 K.M./U. bij een vliegbereik van 3250 K.M. Hierbij is gerekend op een tegenwind van 50 K.M./U. Zoowel van Europa tot Dakar als van Dakar tot Natal heeft de Air France een prachtige grondorganisatie opgebouwd, waarvan in de toekomst ongetwijfeld nog vele andere lucht vaartmaatschappijen. die luchtverbindingen met Zuid-Amerika willen openen zullen kun nen profiteeren en we denken hier aan de Italianen en onze K.L.M. Het zal altijd de good-will van de Air- France en haar voorgangers Latécoère en Aéropostale blijven, deze voor een intercon tinentale onmisbare, basis te hebben gelegd. En goodwill kan in de wereld der luchtvaart veel beteekenen. Hoe dikwijls werden niet mede daardoor belangrijke concessies door een luchtvaartmaatschappij van andere Sta ten verkregen! Men zal dan ook bij het overdenken van Frankrijk's kansen op de Noordelijke route van den Atlantischen Oceaan dit waardevolle bezit van de Air France in het geding moeten betrekken! DOMYN KELT .ER. Tewerkstelling van Joden in Dnitschland. „Om arische arbeiders vrij te maken." De president van het bureau voor arbeids bemiddeling in Duitschland heeft een veror dening uitgevaardigd, waarin wordt gewezen op de noodzakelijkheid Joden zekere werk zaamheden toe te vertrouwen, hetgeen een ta melijk belangrijk aantal „arische" arbeiders vrij zou maken. De Joden zullen van het arische personeel gescheiden blijven. Het de creet is uitgevaardigd met nadrukkelijke machtiging van Goering. Het ministerie van economische zaken wordt verzocht de aan dacht der leiders van ondernemingen te ves tigen op het belang, dat er gelegen is in een zeer spoedig in dienst nemen van Joden. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De wisselmarkt te Amsterdam had vandaag een zeer kalm verloop. Ten aanzien van den politieken toestand hadden zich geen nieuwe gezichtspunten geopend en alles wees erop, dat een afwachtende houding werd aange nomen. De koersen waren vrijwel niet ver anderd en in verband met de kleine omzet ten was er geen ruimte voor fluctuaties van beteekenis. Voor het Britsche pond bedroeg de prijs 8.81 7/168.81 11/16, bij een disagio van 1 cents voor 1 maand en 2Yz cents voor 3 maanden. De Amerikaansche dollars waren 1.88 3/8. Voor het Nederlandse he egalisatiefonds be stond geen aanleiding om te intervenieeren, want de kleine vraag die zich openbaarde, was van dien aard, dat daarvoor gemakkelijk ma teriaal te vinden was. Fransche francs waren 4.98 3/4—4.99 1 4, Belga's 31.64—31.68. In de mijnnoteeringen voor francs en belga's was geen verandering gekomen. Zwitsersche francs waren 42.2242.26, Duitsche marken 75.3775.43. De Scandinavische deviezen wa ren onveranderd. De effectenhandel op de niet-officieele ochtendbeurs was onbeteekeneivl. De koersen van de leidende locale waarden varen vrijwel onveranderd. De stemming was evenwel prijs houdend. De Amerikaansche shares werden meerendeels tegen iets lager prijzen afge daan. voor zoover tenminste zaken werden WISSELKOERSEN AMSTERDAM 10.15 uur Londen 8,81 9/16. Berlijn 75.40. Parijs 4.98 7/8. Brussel 31.66. Zwitserland 42.24 New-York 1.88 3/8. DE MISDAAD door HANS DE LA RTVE BOX. SIR PATRICK herlas de laatste regels van den korten brief en terwijl hij zijn si garet doofde en zich in de dichtstbij zijnde fauteuil liet zakken, staarde hij wezenloos naar het regelmatige handschrift van de vrouw, die alles voor hem beteekende wat er op de wereld bestond. En terwijl hij het violette papier liet vallen, wierp hij een blik door het schemerdonkere vertrek, waar de groote schil derijen noch de ouderwetsche meubelen die ge zelligheid vermochten te scheppen, die noodig is in de woning van een jong echtpaar. Edith weg Dit besef deed hem eerst als een waanzinnige glimlachen. Toen wond hij zich op. Hij begon door het vertrek te loopen, stak een schemer lamp aan en bekeek de wanden, de schilderijen, de deftige gordijnen. Hij bukte zich en las den brief weer opnieuw. Toen dacht hij, dat hij met een sigaret z'n zeli'beheersching kon terug win nen, maar hij brandde z'n vingers en smeet het ding ver van zich af. Edith weg. Groote hemel, ze had gelijk. Ze had volkomen gelijk. Maar hij had niet kunnen weten, dat ze nu, na vier maanden met hem in dit huis te hebben gewoond, gelijk zou krijgen. Misschien, dacht hij spottend, was hij te optimistisch ge weest. Maar ze had gelijk, het was een ver vloekt huis. Eenzaam, vochtig, spookachtig. Het was eigenlijk alles wat maar onaangenaam en leelijk is. Nu was ze weg. Dat zoo iets mogelijk kon zijn. Dat Edith, zijn Edith een dergelijk briefje had kunnen schrijven en verdwenen was. Hotel Alcott, schreef ze. Goede hemel, ze logeerde dezen nacht in Hotel Alcott! Ja zeker, EdithZijn vrouw. Sir Patrick ging weer zitten. Lang dacht hij na. Toen maakte hij een plan. Hij zou wraak nemen en nog vanavond naar haar toegaan. Het was natuurlijk waanzin om over zoo'n vervloekt oud en vochtig huis ruzie te maken. Hij zou haar haar zin geven. Natuurlijk! Want ze had gelijk, volkomen gelijk. Ze moesten verhuizen. Er waren aardige landhuizen genoeg te krijgen. Maar eerst. Hij stond langzaam op. In zijn oogen kwam een blik, die weinig goeds voorspelde. Weinig goeds tenminste voor de directe oorzaak van de vlucht van zijn jonge vrouw. Alvorens haar op te zoeken en haar te zeggen, dat ze gelijk had zou hijzou hij Hij lachte en het geluid klonk akelig hol in het schaarsch verlichte vertrek. Toen keek hij om zich heen of hij een wapen zag. Hij zou eerst in de hall gaan kijken, dan in de tuinka mer. Neen.Edith had hem nog gisteren ge zegd, dat ze in de muziekkamer zoo vreeselijk geschrokken was. Vreemd, dacht hij, terwijl hij gebukt langs den wand liep en zich in de richting van de deur naar de hall begaf, vreemd, dat ik juist vanavond alleen thuis ben. James weg en Mary, de oude meid. Toen gleden zijn gedachten in de richting van het soort wapen, dat hij moest ge bruiken. In de muziekkamer was het koud, vochtig en donker. Sir Patrick, gewapend met een punkt- roller, opende behoedzaam de deur. Het schijn sel van de lamp achter hem wierp een breede lichtbundel in het vertrek en in die bundel her kende hij zich zelf, fantastisch groot en kolossaal als een reuzenaap. Hij Jiief het wapen op. Zijn blikken zogen zich vast aan den wand. Plotseling verbleekte hij. zijn hand beefde. Daar.vier voet vóór hem.... Het wapen gleed geruischloos omhoog. Toen kreeg hij behoefte de oogen te sluiten. Het was, een zachtaardig man als Sir Patrick, niet kwa lijk te nemen, dat hij een hekel aan bloed had. Doch eensklaps vermande hij zich. Edith wegEdith weg.raasde het door zijn ver hit brein. Een felle woede maakte zich van hem meester. Hij beet zich op de lippenDe zware punktroller suisde naar voren Pats! klonk het in de vochtige stilte van het verlaten vertrek en Sir Patrick, die langzaam de oogen durfde openen, trok zich huiverend terug en liet het wapen met een gezicht vol afgrijzen vallen. Morgen moest James het ding maar rei nigen, het was te hopen dat de bloedvlekken er zouden afgaan. ..Patrick!" hijgde een jonge vrouw. Het was middernacht en ze ontmoetten elkaar in de hall van het Alcott Hotel, toen Edith zich naar de lift wilde begeven. „Liefste", zei hij haastig, terwijl hij haar han den vastgreep, „je hebt gelijk gehad, je hebt al tijd gelijk gehad. Ik kom je zeggen, dat we zoo gauw mogelijk zullen gaan verhuizen. Vanavond ben ik pas tot de overtuiging gekomen, dat het een misdaad is geweest in dat vochtige en ver vloekte huis te gaan wonen!" „Patrickmeen je dat?" vroeg Edith. Haar oogen schitterden hoopvol. Toen boog ze het hoofd en keek hem verdrietig aan. „Gaan we dus werkelijk verhuizen?" vroeg ze ernstig. „Werkelijk!" knikte Sir Patrick. „Vanavond heb ik pas begrepen wat je hebt moeten verdu ren, wanneer ik 's avonds eens weg was. Ik wilde je nooit gelooven. maar vanavond heb ik er een gedood. Het was een monster.Als ik er aan denk...." Hij rilde van afschuw bij de herinnering. „Ik heb hem gedood met den punktroller Edith sidderde. „Geen woord meer", smeekte ze en nam zijn arm. „Alleen ben ik blij dat je nu inziet, dat ik het niet langer kon uithouden in een huis waar zóóveel van die afschuwelijk groote spin nen rondkruipen (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehou den). BLOEMENHULDE VOOR PRINSES JULIANA EN PRINSES BEATRIX Het bloemencomité te Noordwijk dat van 27 tot 30 April aldaar een voorjaarsbloemenfeest organiseert, heeft hedenmiddag door eenige schoolkinderen, van elke Noordwijksche school één en onder geleide van een verpleegster der dr. Willem van den Berg-stichting en den secretaris van genoemd comité, den heer Litjens, ten pa- leize Soestdijk een groote mand voorjaarsbloe men voor Prinses Juliana en een mand minia tuurtulpen voor Prinses Beatrix laten aanbieden. De kinderen werden onthaald op een netje paascheieren en ontvingen bovendien als herin nering aan hun bezoek een foto van prinses Beatrix. EXAMENS. Machinisten-examen Geslaagd voor het eerste gedeelte van di ploma B de heer W. Aarsen, Haarlemmer meer. (Vervolg van pag. 1). Over het algemeen behoefden de voorzitters ook niet de behulpzame hand te bieden. Niemand vraagt meer, hoe hij het stembiljet moet behan delen. In het bureau aan de Wilhelminastraat kwam een dame. die een andere zeer gebrekkige dame geleidde; de voorzitter gaf eerstgenoemde dame verlof, de andere kiezeres te helpen, maar ton deze eenmaal in het stemhokje was aange land. wees zij resoluut elke verdere hulp van de hand: „zij zou het wel alléén opknappen". Toen er nog geen stemplicht bestond werd er op een verkiezingsdag meer activiteit ontwik keld door de politieke partijen. Zij hadden in elk stembureau een mannetje zitten om aan te tee kenen den naam van den kiezer die zijn stem biljet in de bus geworpen had. Er waren orde- nance-diensten georganiseerd van die aantee- keningen naar het centrale verkiezingsbureaux te brengen waar op de kiezerslijsten werd geno teerd wie al gestemd had Dan kon men op die manier nagaan welke personen op wier stem men rekende, nog niet gekomen waren. Gere geld reden dan rijtuigen (en later de auto's) door de stad van de achtergebleven kiezers als nog op te halen. Voor het uur naderde waarop de stembus sloot werd het haasten en reppen. Sinds de wet de kiezers evenwel verplicht ter stembus te komen, hebben de politieke partijen die activiteit laten varen. Slechts in eenige om liggende gemeenten van Haarlem wordt de oude traditie nog in stand gehouden. Toch is door enkele groote politieke partijen vandaag wel activiteit getoond. Op enkele plaat sen in de stad hadden zij verkiezingsbureaux ingericht waar het afhalen van oude en zieke kiezers met auto's werd geregeld. Zelfs werden er auto's naar andere steden gestuurd om van daar kiezers op te halen. Een partij had zelfs eenige propagandisten er op uitgestuurd met een invalide-wagentje om gebrekkigen naar de stembus te brengen. Er is door dit vervoer ook verscheidene oudjes gestemd. Het record dat ons ter oore kwam was een baasje van 86 jaar. In Haarlem moeten vandaag 79.572 kiezers hun stemplicht vervullen. Er is. dat begrijpt ieder, veel noodig om zoo'n verkiezingsdag te organiseeren. De afdeeling „Verkiezingen" van de gemeente-secertarie heeft dagen druk werk om de oproepingsbiljetten te versturen en het andre werk voor den verkiezingsdag te organi seeren. Er zijn dit jaar niet minder dan 94 stem lokalen in orde gemaakt. Openbare Werken moest e rvoor zorgen, dat die lokalen in orde zijn, dat er overal de stemhokjes en de bussen komen. enz. Als de voorgeschreven potlooden er niet zijn, kan de stemming niet doorgaan. Aan de afdeeling Verkiezingen van de secretarie is v/eer opgedragen de regeling te ontwerpen voor de bezetting van de stembureaux. Den geheelen dag moeten in elk der 94 stembureaux drie da mes of heeren aanwezig zijn. Dan moet er na 5 uur op elk bureau een gemeente-ambtenaar zij nom te assisteeren bij het opmaken van den uitslag. Zooals wij reeds schreven was het heden een kalme verkiezingsdag. Voor zoover kon worden nagegaan zijn er geen incidenten gebeurd. Er is ook niet zooals eenige jaren geleden een pak stembiljetten weggeraakt of gestolen, waar door er gevaar bestond dat er meer stembiljet ten uit de bussen kwamen dan er kiezers wa> ren opgekomen. Alles verliep heden even kalm en geleidelijk zoodat de dames en heeren van het stembureau hedenmiddag om 5 uur rustig kunnen beginnen met het vaststellen van den uitslag. Amerikaansche scheepvaartlijnen mijden de Middellandsche Zee. WASHINGTON. 19 April. Gisteren heb ben de Amerikaansche scheepvaartmaat schappijen, die tot nu toe hun route naar het Verre Oosten via den Atlantischen Oceaan en de Middellandsche Zee kozen, bekend ge maakt, dat hun schepen in de toekomst de Middellandsche Zee zullen mijden en om de Kaap De Goede Hoop zullen varen op grond van „bijzondere omstandigheden". Tot de maatschappijen, die deze beslissing genomen hebben, behooren de volgende lij nen: Cunard, Brockeband. Isthmian en El- lerman Bucknall. (United Press). Tyrone Power huwt Aunahella. HOLLYWOOD, 19 April. De bekende film- artisten Tyrone Power en Annabella hebben bij den burgerlijken stand alhier hun voorge nomen huwelijk doen inschrijven. Vrienden van de verloofden zijn van meening dat het huwelijk reeds binnen de 14 dagen voltrok ken zal worden. Bij deze gelegenheid heeft Annabella voor de eerste maal haar werkelijken naam bekend gemaakt. Zij verklaarde Jeanne Georgette Charpentier te heeten en 25 jaar oud te zijn. (United Press) Het overlijden van mevr. Theo Mann—Bouwmeester. Vrijdag vindt de crematie op Westerveld plaats. AMSTERDAM, 19 April. De uitvaart van het stoffelijk overschot van mevrouw Theo Mann-Bouwmeester zal Vrijdag 21 April a.s. ge schieden, des morgens te half twaalf uit den Stadsschouwburg. Het is de natdrukkelijke wensch van wijlen mevrouw Mann-Bouwmeester geweest, ten eer ste dat de "voorstellingen in den Stadsschouw burg niet zullen worden onderbroken, ten twee de dat de Stadsschouwburg bij haar uitvaart evenals bij een voorstelling ten volle verlicht zal zijn, ten derde dat de vlaggen niet halfstok wor den geheschen, ten vierde dat er feen chapelle ardente wordt ingericht en dat de lampen niet worden omfloerst, of de gordijnen worden ge sloten, ten vijfde dat haar fleurige en kleurige bloemen worden geschonken in plaats van som bere kransen en ten zesde dat de stoet een oogenblik halt houdt bij de firma Hirsch en Cie, tegenover den Stadsschouwburg. Van negen uur tot half elf des voormiddags zal het publiek, dat zulks wenscht, in de gele genheid w-orden gesteld een laatsten groet te brengen. Allen NederlancLschen tooneelkunstenaars, die de uitvaart wenschen bij te wonen, wordt verzocht, zich tusschen half elf en kwart voor elf te vervoegen aan de zijde Leidschestraat. directie-ingang van den Stadsschouwburg. Zij begeven zich dan naar de rookzaal op de eerste verdieping. De auto's naar Westerveld zullen om half twaalf vertrekken, aankomst te Westerveld 12.40 uur De trein voor belangstellenden vertrekt om twaalf uur van het Centraal Station. LEZING VOOR DE SOEFI BEWEGING Haarlem. Donderdagavond 20 April zal me vrouw v. Ingen-Jelgersma in het Nutsgebouw Lange Veerstraat 16. voor de Soefi-Beweging een lezing houden over het onderwerp: „Hoe wordt men een gelukkig mensch". „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN" Sophiastraat 2d. „Stel ernstige zaken tot morgen uit!" Zoo sprak eens een wijsgeer, naar verluidt. Ofschoon daar zeer veel goeds in zit. Wij zeggen: „Wordt nog heden lid!" Telefoon 12255 Post-Giro 212793 ZANDVOORT De heer P. L. de Vries overleden. Dinsdag is alhier op ruim vijf en zeventig jarigen leeftijd overleden de heer P. L. de Vries, oud-gemeentesecretaris van Zandvoort. De heer De Vries werd 26 Juli 1863 in Gro ningen geboren, Zijn opleiding tot gemeente ambtenaar ontving hij te Rotterdam. Vandaar kwam hij 3 September 1886 als ambtenaar ter Secretarie naar Zandvoort. Toen drie jaar later de toenmalige gemeentesecretaris de heer Roeters van Lennep naar elders vertrok werd de heer De Vries zijn opvolger. De functie van gemeente-secretaris bleef hij bekleeden tot 31 Januari 1922. waarna hij met eervol ontslag den gemeentedienst verliet. Vele jaren was de heer De Vries redacteur uitgever van de Zandvoortsche Badcourant en als zoodanig bleef hij op politiek terrein strikt neutraal Pas op la teren leeftijd ging hij in de politiek en werd hij bestuurslid van den kring Zandvoort van de N S B. Enkele jaren was de heer De Vries nog kerk voogd van de Ned. Herv Kerk en vele jaren gaf hij zijn beste krachten ais bestuurslid aan de V.V.V. De begrafenis zal plaats hebben op Vrijdag middag 2 uur op de Algemeene Begraafplaats alhier. VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM 13 April. Aanvoer in totaal 5528 dieren t.w. 940 vette runderen, 1555 ma gere runderen. 47 vette kalveren. 85 graskalve ren, 2249 nuchtere kalveren. 9 veulens. 179 paarden. 236 schapen en 118 lammeren en 105 bokken of geiten. Vette koeien le kw. 72. 2e kw. 58. 3e kw. 3646 ct. per kg.: vette ossen le kw. 66, 2e kw. 56. 3e kw. 3848 ct. per kg stieren le kw. 60, 2e kw. 52, 3e kw. 48 ct. per kg. en le kwa f260, 2e kw.a f190. 3e kw. f140 per stuk: vette kal veren le kw. 115, 2e kw. 95, 3e kw. 6575 ct. per kg.; graskalveren 2e kw. 52, 3e kw. 40 ct. per kg.; le kwa 55, 2e kw. 35, 3e kw. 25 gld. per stuk; slacht nuchtere kalveren le kw. 30, 2e kw. 25. 3e kw. 20 ct. per kg le kw. 6,50, 2e kw. 5,50, 3e kw. 4 gld. per stuk; fok nuchtere kalve ren le kw. 20 2e kw. 15, 3c kw. 12 per stuk; slachtpaarden le kw. 5(i. 2e kw. 43, 3e kw. 37 ct. per stuk en le kw. 250, 2e kw. 210. 3e kw. 130 gld. per stuk: werkpaarden le kw. 360. 2e kw. 280, 3e kw. 140 gld. per stuk: hitten le kw. 260, 2e kw. 200, 3e kw. 130 gld. per stuk; scha pen le kw. 45. 2e kw. 40. 3e kw. 30 ct. per kg. en le kw. 22, 2e kw. 17. 3e kw. 15 per stuk: zuig lam m eren le kw. 8, 2e kw. 6, 3e kw. 4 gld. per stuk;kalfkoeien le kw. 285, 2e kw. 220, 3e kw. 155 gld. per stuk; melkkoeien le kw. 280, 2e kw. 210, 3e kw. 155 gld. per stuk; vare koeien le kw. 195, 2e kw. 160, 3e kw. 140 gld. per stuk; vaar zen le kw. 170, 2e kw. 150, 3e kw. 110 gld. per stuk; pinken le kw. 130, 2e kw. 110, 3e kw. 90 gld. per stuk; bokken of geiten le kw. 10, 2e kw. 7, 3e kw. 5 gld. per stuk. Vette koeien en ossen aanvoer ruimer, handel kalm, prijzen als gisteren, prima koe 75 ct., prima os 70 ct. Stieren aanvoer iets grooter, han del tamelijk, prijzen iets lager. Vette kalveren aanvoer gewoon, handel matig, prijzen als gis teren prima's f 1,5. Graskalveren aanvoer gelijk aan vorige week, handel lui, prijzen stabiel. Nuchtere slacht- en fokkalveren aanvoer ruimer, handel traag, prijzen onveranderd. Paarden aan voer iets korter, hanadel kalm, prijzen iets hooger. Schapen aanvoer kleiner, handel traag, prijzen als gisteren. Zuiglammeren aanvoer grooter, handel flauw, prijzen lager. Kalf- en melkkoeien aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen als vorige week. Vare koeion aanvoer gelijk aan vorige week, handel sleepend, prijzen constant. Vaarzen en pinken aanvoer gewoon, handel lui, prijzen als vorige week. Bokken of geiten aanvoer iets ruimer, handel kalm, prijzen iets lager. De ongeveer 12-j. JONGEN die Woensd.ocht., 8.15 uur een pinchertje oud 3 md. van Stuy- vesantplein 9 heeft meegeno men, gelieve het daar terug te bezorgen. B. z. a. aankomend AUTOMONTEUR tot 1 October. Bekend met ben zine- en dieselmotoren. Leeft. 19 jaar. Br. no. 1376 bur. van dit blad moeten van goeden pasvorm en afwerking voorzien zijn, wil men verzekerd zijn van een voordee- Ege Overal! Koopt daarom uw Overall bij ..HENSE N". de speciaalzaak voor Vakkiceding. In prijzen van 4.75 - 4.25 - 3.60 - 2.85 2.25 met ritssluiting 4.1? - 40 Kinder-overall s vanaf L75

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3