ARROND RECHTBANK. fkeestemtit van uaaid est scUaat Weber Ochtendbeurs Amsterdam f 37.50 Gevraagd en Aangeboden Net meisje gevraagd 2e meisje Leerling Verkoopster DO X DERDAG 20 APRIL 1939 H A A R E E M'S DAGBLAD Excursie uaar «le bloembollen- streek. Tnu.rnalisten ten Stadhuize ontvangen. Hedenmorgen werden de vertegenwoordigers van een aantal binnen- en buitenlandsche dagbladen, die vandaag een excursie maken door de bloembollenstreek, ten Stadhuize door en burgemester ontvangen. Hierbij waren ook wethouder W. J. B. van Liemt en de heer Q. S. Th. van Gïnk. resp. vooriztter en direc teur van „Haarlem's Bioei". aanwezig. Dr. J. S. Baron de Vos van Steenwijk heette de vertegenwordigers van de verschillende bladen welkom. Hij zeide het zeer te appre- cieeren dat de journalisten na den drukken dag van gisteren toch aan de uitnoodiging van „Haarlem's Bloei" gevolg hadden willen geven om kennis te maken met de schoonheid van de bloembollenstreek. Het bezoek aan onze stad moet kort zijn. Voor de oude dame die Haarlem is kunt ge een beleefde buiging maken, alvorens ge u ten dans schaart met haar jongere zusters in het bloeiende Kennemerland. Maar Haarlem is toch een mooie oude dame. Zij is niet alleen de bloemenstad, maar ook een bloem onder de steden. Deze stad heet u hartelijk welkom. De heer M. J. G. J. van Leeuwen, namens de binnenlandsche journalisten en de heer Her- bert Antcliffe, de president van de Buiten- lyandsche Persvereeniging, dankten den bur gemeester voor de hartelijke ontvangst. De rede van den burgemester werd door den reportagedienst van de Avro opgenomen en zal hedenavond in het Radio-journaal worden uitgezonden. UIT DE GEREFORMEERDE KERK. De classis 's-Gravenhage der Geref. Kerken, daartoe aangewezen door de Generale Synode, heeft in haar gisteren gehouden buitengewone vergadering besloten aan de Kerken te ver zoeken in de godsdienstoefeningen van a.s. Zondagmorgen in het bijzonder zich te ver eenigen in verootmoediging en gebed opdat God de ramp van een oorlog afwende en zich ontferme over ons volk en de volkeren der geheele wereld. Dc fluitist met twee beurzen. De officier eischte tegen een straatmuzi kant, die ervan verdacht werd op 7 Maart uit het huis van een dame, waar hij aanbelde om geld voor zijn fluitspel te vragen, een beurs te hebben ontvremd. een gevangenis straf van 6 maanden, met aftrek van pre ventief. De rechtbank achtte het onderzoek niet volledig en zal het op 4 Mei hervatten met het verhoor van den betrokken politie-agent. De ruziende schipper. Een 49-jarige schipper, die ruzie had ge maakt met een glazenwasscher, hoorde zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met'onder'toezicht stelling tegen zich eischen Het vonnis luidt: 3 maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Herscholingscursus voor keUners. Examen aan den maaltijd. Woensdagavond heeft in café-restaurant Brinkmann aan de Groote Markt het eind examen plaats gehad aan een déjeuner dina- toire. dat door de Haarlemsche Kellnersschool aan de gecommitteerden van bovengenoem- den cursus werd aangeboden. De heer H. A. Klem. lid van de examencommissie, merkte op. dat behalve de binnenlandsche crisis ook de ongelukkige internationale toestanden oor zaak zijn geweest, dat in het hotel- en res taurantbedrijf groote hiaten ontstonden. Een ervan was het tekort aan vakbekwame kellners. Hét buitenland sloot de deuren her metisch en zoo moesten de jonge kellners trachten in eigen huis de noodige ervaring op te doen. Dat dit mede door de werkloosheid zeer moeilijk en voor de meesten vrijwel on mogelijk was, bleek eenige jaren geleden; daarom is het zoo verheugend, dat thans èn het Rijk èn de gemeente hun steun hebben gegeven aan den herscholingscursus voor Haarlemsche kellners. De heer Klein vertolkte bij het uitspreken in deze woorden feitelijk reeds den dank van allen, die van den herhalingscursus hebben geprofiteerd. De moeilijkheden in het kellnersvak zijn velen en mogen wij den heer B. de Jong, den leeraar van het Haarlemsche werklooze res- taurantpersoneel. gelooven dan is slechts hij een goede kellner. die zich het begrip gast ten volle realiseert. Dat kan waar zijn, maar we hebben gister middag tijdens het examen bemerkt, dat er toch ook nog zooiets bestaat als zuivere vak technische kennis en deze is wel zeer uitge breid. Voorzoover gisteren geconstateerd kon worden zijn de resultaten van den cursus uitermate hoopgevend. Onder leiding van den heer B. de Jong uit Amsterdam hebben de werklooze kellners van 5 December af viermaal per week theoretische en practische lessen gevolgd in een door de gemeente afgestaan schoollokaal aan de Haarlemmcrhedestraat. Gedurende vijf maanden is hier heel hard gewerkt en het resultaat is. dat thans aan negen van de der tien candidaten een waardevol diploma „cum laude" kon worden uitgereikt. Aan het slot van het practisch gedeelte van het examen sprak wethouder W. J. B. van Liemt, voorzitter van de commissie voor de herscholingscursus voor kellners, zijn groote voldoening uit over de wijze, waarop de an dere commissieleden zich van hun taak heb ben gekweten. Spreker was ervan overtuigd dat de cursisten niet anders dan vreugde van de verworven kennis zouden hebben. On getwijfeld zullen zij thans gemakkelijker aan den slag kunnen komen dan vroeger het geval was. Ook de heer F. van den Hout, gedelegeerde van het departement van Sociale Zaken, was verrast door de goede resultaten. Hij wenschte de commissieleden geluk met het welslagen van hun pogingen en sprak de hoop uit dat zij in de toekomst op den ingeslagen weg zullen voortgaan. Namens de cursisten dankte de heer B. van Uden den heer De Jong en de commissiele den voor het genoten onderwijs. DIT WESTMINSTER COSTUUM, een costuum naar maat voor 50.ge sneden en gepast door gediplomeerd coupeur, die de moderne snit door en door kent en in toepassing brengt. Vervaardigd uitsluitend van stof en dessins Voorjaar 1939, de binnen- bewerking van A tot Z van de aller beste fournituren. Wordt niet eerder afgeleverd dan nadat het ten volle aan Uw ver langens beantwoordt. Een MAATCOSTUUM, juist iets voor U! Vlug bestellen, want het voorjaar is al in het land. Nu even bellen voor stalen 1 0 4 0 1. (Adv. Ingez. Med.) Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het Noorden van het land: Mor gen later op den dag toenemende be wolking, overwegend droog, zwakke tot matigen wind uit Westelijke richtin gen, weinig verandering in tempera tuur. Voor het Zuiden: Iets warmer, meest licht bewolkt, droog weer, zwakke tot matigen wind uit Westelijke lichtingen. THERMOMETERSTAND Laagste hedennacht 50 F. Hoogste gisteren 58 F. Hoogste heden 52 F. Het weer in onze omgeving wordt nog steeds beheerscht door het gebied van hoogen lucht druk. waarvan de kem zich nagenoeg niet verplaatste, maar dat wel wat in beteekenis afnam. De hoogste barometerstanden worden in de omgeving van het Engelsche Kanaal gevonden, en zijn ongeveer 4 millibar lager dan gisteren. De depressie, die gisteren ten Zuiden van Janmayen lag, trok, in diepte toe nemende, naar Lapland, en bracht in die om geving zware neerslag (Kukopio 35 m.M.), langs de Noorsche kust vielen matige hoeveel heden. Een tweede storing bevindt zich tus- schen IJsland en de Noorsche kust en wordt gevolgd door een krachtige drukstijging op IJsland. Deze storing veroorzaakt opnieuw krachtigen wind en regen aan de Noorsche kust. Het koudefront van deze depressie ligt over Schotland en beweegt zich zeer langzaam naar onze omgeving. Op het vasteland van West-Europa heerscht over het algemeen mooi voorjaarsweer, en zijn de temperaturen iets hooger dan gisteren. Plaatselijk is de ochtend- temperatuur nog aanzienlijk onder normaal tengevolge van nachtelijke uitstraling (Biar ritz en Karlsruhe bijna 7 graden). BAROMETERSTAND Vorige stand 772 m.M. Stand van heden 769 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Vrijdag v.m. 3.42 uur; n.m. 15.59 uur. Strand berijdbaar van 8.30—14.00 urn-. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. GR. HOUTSTRAAT 166. bij de Houtbrug. Ziekenfondsleverancier. (Adv. ingez. Med.) Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden, van 10.30 tot 11.25 uur. Kon. Olie 282—4. H.V.A. 387—90. Vergde Vorstenl. 76>/27. Philips 178. AKU 321/4—1/2. Unilever 1189. Ned.-Scheepvaart Unie 967. Beth. Steel 42 1/4—3/8. U.S. Steel 351/2—7/8. Republic Steel 11 7/8\'z. Anaconda 17 15/168 1/8. Shell 8 5/8. Tidewater Ass. Oil. 8 7/8—9.. Intern, nickel 34 3/8. Gen. Motors 30 7/8. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 12.— uur. Londen 8.81-9/16. Berlijn 75.47'A. Parijs 4.98 7 8. Brussel 31.65. Zwitserland 42.24. Kopenhagen 39.35. Stockholm 45.45. Oslo 44.30. New-York 1.88 3/8. Italië: a. vrije lire 9.95. b. reisllre 9.—. e. bankpapier 6.05. Een kiezer te Haarlem mocht niet stemmen. De kiezerslijst gaf aan dat hij overleden was. De heer P. v. K. deed zooals hij ons mededeelde een wonderlijke ervaring op toen hij zijn stem wilde uitbrengen in het stembureau in de Van Zeggelenschool. De heer van K. had geen stembiljet ontvangen, doch stelde er ten zeerste prijs op zijn stem uit te brengen. Toen hij zich echter aan het genoemde bureau vervoegde kreeg hij. tot niet geringe hilariteit van de omstanders te hooren dat hij dood was De heer van K. ver wonderde zich terecht over deze mededeeling en vroeg nog eens nadrukkelijk aan den voor zitter van het stembureau, of hij daar wel heel zeker van was. Daarop werd bevestigend geantwoord. De heer van K., die er op wees, dat hij als ieder ander het recht had zijn stem uit te brengen, moest daarop onverriohterzake het gebouw verlaten. Hij heeft zich nctg naar het hoofdbureau begeven doch kreeg hier te hooren, dat er aan zijn geval niets te doen was. Daar het bureau van den Burgerlijken Stand reeds gesloten was, was de heer van K. niet meer in de gelegenheid zich Inlich tingen over zijn „officieelen dood" te ver schaffen. Wij hebben op het bureau Verkiezingen der Haarlemsche secretarie inlichtingen ge vraagd. Daar werd ons medegedeeld dat blijkbaar een vergissing gemaakt is. Een naamgenoot van dezen kiezer was overleden en nu is op de kiezerslijst den verkeerde aangeteekend. Als de gedupeerde kiezer nog tijdig op het bureau Verkiezingen was kunnen komen zou de quaestie nog in orde gemaakt kunnen zijn. Nu zal dit natuurlijk geschieden voor de a.s. raadsverkiezing. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De wisselmarkt verkeerde heden in een toe stand van volkomen onbewogenheid. In de koersen trad vrijwel geen enkele wijziging in en fluctuaties bleven practisch achterwege. De periode van afwachten tot aan den 28en April waarop Hitier zijn antwoord aan Roose velt zal bekend maken, drukte zwaar haar stempel op het wisselverkeer, en legde den handel vrijwel stil. In deze omstandigheden ontbreekt veelal de durf om iets te onder nemen temeer daar zich thans geen nieuwe politieke feiten voordoen welke een stimulans kunnen vormen. Zooals ook gisteren in Lon den bemerkbaar was, deed zich een verminde ring voor in de kapitaals-afvloeiing naar Amerika, zoodat ook het egalisatiefonds slechts weinig behoefde te intervenieeren. De koersen waren vrijwel gelijk aan die van gisteren. Ponden golden 8.81 9/16, dollars 1.88 3/8 en Fransche franc 4.98 3/44.99. Het disagio van termijnponden vertoonde een neiging tot terugloopen en was resp. 11'16 en 218 voor de 1 en 3 maandsch ponden. In verband daarmede was het agio voor dollars iets groo- ter op resp. 1. 4 en 11 16. Termijn Parijs gold resp. 1/2 en 2 1/2, termijn Brussel 75 en 115 het disagio voor belga's was dus eerder iets gr00ter, hetgeen met de nog onzekere binnenlandsche situaties in België in ver band gebracht werd. Contante belga's werden vernomen op 31.6431.66, tegen gisteren of ficieel 31.66V2. Rijksmarken lagen op 75.45—75.50, Zwitser- sche francs op 42.2342.25. De goudprijzen waren onveranderd en ook in de verschillende markensoorten trad geen wijziging in. De af faire had niet veel te beteekenen. In het voorbeurseffectenverkeer heerschte een algemeen vastere tendens. De koersen liepen iets omhoog, maar de omzetten waren gering. In Amerikaanschc waarden viel lichte affaire te bespeuren. Overigens was de stem ming zeer kalm. LOTERIJ „HAARLEMS BLOEI" De loterij van „Haarlem's Bloei" zal over een dozijn dagen trekken en begrijpelijkerwijze groeit de belangstelling daarvoor met den dag. Sinds eenige dagen wordt een gedeelte der prijzen geëtaleerd in perceel no. 11 in de Groote Houtstraat. Een blik in deze étalage zal er het publiek wel van overtuigen dat „Haarlem's Bloei" zich buitengewoon veel moeite heeft gegeven om prachtige prijzen voor deze loterij bijeen te brengen. Het spreekt vanzelf, dat slechts een deel der prijzen kan worden geëtaleerd. De hoofdprijs, een auto, wordt reeds sinds eenige dagen rondgereden. Het zelfde geldt voor den 8en prijs, een prachtige tweepersoons kano. Het aantal prijzen is inmiddels reeds ge groeid tot 250, zoodat deze 60-cents loten van „Haarlem's Bloei" wel een prachtige kans kan bieden om iets te winnen. TENTOONSTELLING VAN WERKEN VAN- JAN VISSER. In het Frans Halsmuseum te Haarlem wordt van Vrijdag 21 April tot en met Zondag 30 April onder auspiciën van het Nederlandsch Kunst verbond, afdeeling Haarlem, en het genootschap „Kunst zij ons Doel", een tentoonstelling gehou den van de werken van Jan Visser, ten gele genheid van diens zestigsten verjaardag. De opening zal plaats hebben op Vrijdag 21 April, des middags te half vier, door den heer H. F. Boot, voorzitter van genoemd gezantschap en lid van het eerecomité, waarin o.a. zitting hebben genomen de heeren: Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, burgemeester van Haarlem; A. G. Boes cn E. v. d. Wall. wethouder van Haarlem; C. W. Baard, oud-directeur van het Stedelijk Museum te Amsterdam; H. van Bors- sumBuisman, conservator der kunstverzame lingen van Teijler's stichting; G. D. Gratama, directeur van het Frans Hals-Museum; Jhr. D. C. Röell, directeur van de gemeente-musea van Amsterdam; prof. dr. W. A. dc Groot, secreta ris van den Senaat dei- Universiteit van Am sterdam en de voorzitters der verschillende kunstenaarsorganisaties. HEEMSTEDE SCHOOL- EN WERKTUINTJES WEER IN GEBRUIK GENOMEN. Woensdagmiddag zijn de school- en werk- tuintjes aan den Heeren weg tegenover de Kerklaan weer in gebruik genomen. Door de goede zorgen van het bestuur waren de tuintjes weer netjes gespit en afgebakend, gereed om «de kinderen straks te laten tui nieren. Mevr. De Voogd'de Vogel hield een korte toespraak; zij wees op het nuttige van dit werk, mede ook omdat de kinderen die met liefde hier werkten ook liefde voor de natuur aanleerden en zoo beschermers worden van bloemen en heesters, zoodat elke vernieling van eens anders planten en heesters achter wege zal blijven. De heer Stavinga, leider der werkzaamheden gaf vervolgens een korte beschouwing over het werk van School- en Werktuinen, maar herinnerde aan de groote kosten die dit werk met zich meebracht. Hij deed dan ook een beroep op alle vrienden van dit werk om als later de kinderen loten aanbieden om het financieel tekort te dekken, deze te koopen. Hierna werd elk kind een tuintje aange wezen, die het al dadelijk gereed gingen ma ken om a.s. Zaterdagmiddag te kunnen be ginnen met zaaien en planten. BANKEN EN HEK VAN WERKLOOZEN AAN HET GEMEENTEBESTUUR OVER GEDRAGEN. Door werkloozen zijn zooals men weet op den cursus, georganiseerd door het Algemeen Comité tot ontwikkeling en ontspanning van werkloozen twee banken en een hekwerk vervaardigd. Die zullen door B. en W. officieel in ontvangst genomen worden op 1 Mei as. den dag. dat de verjaardag van Prinses Juliana gevierd wordt. De aanbieding zal plaats hebben des morgens half 11 door de Commissie van „Koninginne dag" in samenwerking met het Algemeen Co mité tot ontwikkeling en ontspanning van werkloozen. Hierbij zullen schoolkinderen eenige liede ren ten gehoore brengen. Na de overdracht zal het gezelschap ver trekken naar de Vrijheidsdreef ln Groenen- daal, waar het monument, een geschenk der ingezetenen aan het gemeentebestuur ter ge legenheid van het regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, onthuld zal worden, Deze overdracht zal geschieden door de Vereeniging Koninginnedag in samenwerking met de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer. Ook hier zal kinderzang de plechtigheid opluisteren. De burgemeester en de voorzitter van „Ko ninginnedag" zullen het woord voeren. HULPBEHOEVENDE BLINDEN. De Vereeniging voor Werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden Plantage Midden laan 64 Amsterdam, die voor 150 blinden zorgt (zoowel mannen als vrouwen van aller lei gezindten en uit verschillende plaatsen van ons land) zal op 25, 26 en 27 April een huis- aan-huis-collecte houden in Heemstede. De vereeniging keerde in 1938 133.000 aan deze blinden uit, waarbij nog komen kosten voor onderhoud, loonen aan opzichters, kantoor personeel, terwijl zij ook een eigen tehuis in stand houdt voor alleenstaande blinde meisjes. Dit alles is reeds voldoende deze collecte te steunen. Zij zorgt echter ook voor de geeste lijke belangen harer blinden. DE A.S. GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN. Het politiek advies van de R.K. Staatspartij. Door den verkiezingsraad, samengesteld uit een evenredige vertegenwoordiging der di verse maatschappelijke groepen, is voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen voor de Katholieken de volgende groslijst door de R.K. Staatspartij samengesteld: 1. C. A. M. Jonckbloedt, 2, J. W. v. d. Erf, 3. J. Kamerbeek, 4. N. J. v. d. Linden, 5. E. J. v. Lent, 6. H. A. Meeuwenoord. 7. P. J. J. v. d. Putten, 8. L. Roest, 9. C. J. J. Smoorenburg, 10. J. L. v. d. Meij, 11. N. J. Nijman, 12. A. A. Leuven. Over deze groslijst zal. ter definitieve vast stelling. een stemming worden gehouden door de leden der R.K. Staatspartij op Zondag 30 April, des voormiddags 8.30 tot 1 uur n.m. TOONEELUITVOERING. Zaterdagavond geeft de tooneelvereeniging „Nut en Genoegen" in „Het Wapen van Heem stede" haar laatste uitvoering in dit seizoen. Opgevoerd wordt „Over twaalf dagen, tegen middernacht". Vroolij'k spel in drie bedrijven, door Gerard Nielen. De avond wordt besloten met een bal. AUTOBOTSING OP DE DREEF. Woensdag wilde de groentehandelaar v. d. K. met zijn groentenauto van de Heemsteed- sche Dreef de Julianalaan oprijden waartoe hij zijn richtingaanwijzer had uitgestoken. Kort achter hem reed een luxe auto, waarvan de bestuurder blijkbaar te laat opmerkte dat de voor hem rijdende wagen naar links wilde uitwijken. Het gevolg was, dat er een botsing ontstond, waarbij vooral de luxe auto nogal eenige schade opliep. RIJWIELFABRIEK E D E G O, HAARLEM Onze prima geheel complete volgens afbeelding) Dames- en Heerenrijwielen, merk Royal Standard Met een jaar voll. garantie. f 25 f 25 Met electr. dynamolamp en electr. achterlicht met rijks- keur; prima terugtrapnaaf (Durex) en prima voornaaf: Roestvrije spaken, verzw. velgen, breede spatborden Slot, lm. Terry-zadel, Wipperman pedalen, Wipperman ketting Moleskin kettingkast, Moleskin jasbeschermer, drager met standaard. EDEGO RIJWIELEN, MODEL 1939 Excl. O.B. EEN RIJWIEL VOOR UW LEVEN Het EENIGSTE Rijwiel in DEZE prijsklasse. Gemonteerd met: Orig. Terry zadel, Brampton pedalen. Diamond ketting. Williams kettingwiel Hopmidrager met standaard Torpedonaaf Brampton voomaaf met V& as Kronprinz verzwaarde velgen Spaken 13 in voor- en achterwiel Para banden met een zwart loopvlak (dubbel). Groote Moleskin jasbeschermer. Gecoslettiseerd lakwerk (roestvrij). ACHTERLICHT geheel koper (roestvrij) wit gelakt met ORIG. FAIRY LIGHT glas (ooi; uitstralend bij stilstaand rijwiel) en BAJONET lamphouder (waardoor lostrillen uitgesloten) 100% VEILIGHEID voor achterop rijdende automobielen en andere voertuigen. En bovendien met onbeperkte gar. en gratis onderhoud. Zonder lamp. Damesrijwielen 1.meer. ZIJLSTRAAT 11-13, bij de brug. KINDF.RHUISVEST 37-43-45. LIGSTOELEN Klompen Centrale Op 't Pleintje Telet. 11781 vrouwelijk Dienstpersoneel o.m. keukenmeisjes, 2de, alleen en dagmeisjes v. g. g. v. Boogaard's Plaatsingbureau Jansstr. 56 Tel. 14170 Flink Keukenmeisje gevr. voor spoedige indienst treding. „De Lichthoeve" Kwee kerslaan 13, Santpoort. niet ben. 21 j. Alle huish. werk- werkzaamh. zelfst. kunn. ver richten. Kennis van koken ge- wenscht. v.g.g.v. Loon f 8.— p. w. Br. onder no. 1388 bur. van dit blad. Gevr. omgev. KI. Houtweg, in kl gezin besch., zelfst. MEISJE niet ben. 23 j. voor alle bezigh., behalve koken van 8.30—12 en 's av. van 6.30—7.30. Goede ge tuigen. Verg. f4.50 p. w. Br. m. ini. no. 1389 bur. van dit blad. Zoo spoedig mogelijk gevr. flink kamermeisje v. g. g. v., sal. f 30.— p. m. met veel verval. Hotel Boekenroode, H'stede-Aerdenhout t.o. station. Besch. juffr. 44 jr., ongeh. P.G. z. z. weg. omst. g. gepl. in de HUISH. in kl. besch. mil. of bij D. all. ook m. lichte verz. Br. m. uitv. inl. no. 50 Bur. Dordr. Nieuwsbl., Bagijnhof 58, Dor drecht. Dames CONINCK WESTEN BERG vragen voor l Mei a.s. bekwaam P.G. v.g.g.v. Goed kunn. was- schen. strijken en naaien. Zich pers. aan te melden tusschen 8—9 uur 's avonds 't Haspel, Schulpweg 14, Aerdenhout. Gevraagd Aanm. Gr. Houtstr. 46. Gevr. wegens huwel. der tegen woordige NET DAGMEISJE zelfst. kunn. werken. Aanm. bij JAC. NOL. Hoofdstr. 172, Sant poort. TUINTAFELS Klompen Centrale Op 't Pleintje Telef. 11784

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2