Qehru* SUNLIGHT ZEEP AGENDA. DINSDAG 25 A'PRI T' 1939 HAAR E EM'S DAG BEAD» Ds. A. M. Boeijnga 25 jaar predikant. Feestelijke bijeenkomst in de Kloppersingelkerk. Maandagavond werd in de Kloppersingelkerk voor Ds. A. Boeijnga, ter gelegenheid van het feit dat hij 25 jaren Gereformeerd predikant is, een geestelijke bijeenkomst gehouden. Ds. L. Hoorweg opende de bijeenkomst. On der orgeltonen werd de familie Boeijnga naai de plaatsen geleid. De gemeente zong toen de familie op het podium had plaats genomen, Psalm 121 vers 4: „De Heer zal u steeds gade slaan". Uit naam van den Kerkeraad, die het jubi leumcomité machtigde dezen avond te organi- seeren, heette Ds. Hoorweg de aanwezigen ei de familie Boeijnga welkom. Spr. roemde de overweldigende opkomst Het laatste deel van den 118den Psalm werd gelezen, waarna de ge meente in gebed verzonk. Ds. Hoorweg vervolg de zijn woorden. Ons jubileum vieren kan niet anders zijn dan God danken, aldus spr. Jubilee- ren is een gevaarlijk werk, want het leidt zoo dikwijls tot menschverheerlijking. Ds. Boeijnga zal zelf echter wel de meeste kantteekeningen maken bij hetgeen op dezen avond over hem gezegd wordt. Onze feestviering wil geen huldiging zijn, doch slechts een getuigenis van onze liefde. Zóó durven wij de viering van een ambtsjubileum aan. Spr. vertolkte de gevoelens van de geheele ge meente zeggende dat na 25 jaren vast gesteld mag worden dat Ds. Boeijnga het Woord Gods trouw heeft gediend met zijn artistïeken aanleg en zijn fijn gevoel voor de beeldende taal. Gij hebt één hartstocht: onze gemeente op te wekken tot volgzaamheid. Aldus spr. tot den jubilaris. Namens de Evangelisatiecommissie zei Ds. Hoorweg den jubilaris dank voor zijn evan gelisatiewerk. In dit opzicht zijt ge een voorbeeld voor de gemeente. Vele zieken mochten en mogen door u ver troost en verkwikt worden. In den kerkeraad kennen wij u als een stoere figuur, die er geen doekjes om windt. Indien u adviezen geeft snij den ze hout. Wij kennen u in 't kerkeraadsleven als een persoon vol sterke activiteit. Namens de Diaconie, de redactie van het Kerkblad, de Mannenvereeniging „Berea", de jongelingsvereeniging „Dr. H. Bavinck", „Door Zang Vriendschap'', de vereeniging „Patrimo nium", „Wie zich des Armen ontfermt, leent den Heer", het Boottochtcomité bracht Ds. Hoorweg de gelukwenschen over. Spr. hoopte dat Ds. Boeijnga nog vele jaren zijn werk zal mogen verrichten. Hierna werd Psalm 68 vers 10 ge zongen „Gelooft zij God met diepst ontzag". Namens de gemeente overhandigde de heer G. Wolzak Hzn. den jubilaris een geschenk, be geleid door enkele woorden. Spr. wilde in den stijl van den jubilaris zelf Ds. oBeijnga namens de gemeente zeggen „Weest gegroet". Ds. Boeijnga verstaat zoo uitstekend de kunst bijv. telkens op andere wijze de voor lezing van de Wet aan te kondigen. Gij brengt ons iedere week een Boodschap. Wanneer ik u thans een boodschap brengt staat mijn taak na tuurlijk verre beneden de uwe. Mijn boodschap houdt den gelukwensch in van uw gemeente. Het geschenk bleek te bestaan uit twee fau teuils, een rookstoel en tafels. Wij hopen, aldus de heer Wolzak dat deze attributen van rust lange jaren uw woning mogen sieren. Het geschenk ging vergezeld van een namen album met een gecalligrafeerde opdracht van H. Uittenbosch; ook ouderling Davelaar besteedde veel arbeid aan dit album. De heer D. J. Vermeulen wenschte Ds. Boeijnga namens de catechisanten geluk en overhandigde een vijftal boeken. Mej. B. Mobach overhandigde mevr. Boeijnga bloemen. Daarop zong het Geref. Gem. Zangkoor onder leiding van den heer A. F. de Braai den jubilaris een bewerking van Psalm 138 toe. Namens de kerk in Koog Zaandijk, waar Ds. Boeijnga bevestigd werd, wenschte het kerke- raadslid Ph. Beernink, Ds. Boeijnga geluk. Wij achten ons gelukkig u in ons midden gehad te hebben. Ds. Kuyper bracht de gelukwenschen van de Gereformeerde gemeente Sassenheim over. Spr. zag in dezen avond een poging om Ds. Boeijnga iets te laten zien van het hart dei- gemeente Haarlem. De gelukwensch ging vergezeld van de aan bieding van een Perzisch tafelkleed, als het be wijs van de hartelijke liefde, die Ds. Boeijnga nog in Sassenheim, waar hij een tijd predikte, wordt toegedragen. Ds. C. Brussaard sprak bij verhindering van Ds. M. Holtrop namens de classis Haarlem dei- Gereformeerde kerken. De arbeid van den jubilaris is niet alleen van belang geweest voor de drie plaatsen, waar hij gepredikt heeft, doch voor het geheele vader land. De zusters uit het Diaconessenhuis brachten hun gelukwenschen in den vorm van een ge zongen lied. Ds. J. W. Siertsema sprak namens de collega's van Ds. Boeijnga in Haarlem, en roemde de ver houding tusschen de collega's. Wij bewaren al len onze eigen karaktertrekken en zijn toch één. Spr. betrok ook mevrouw Boeijnga in zijn ge lukwensch. De collega's staan naast elkaar waar we samen het heil van den kerk zoeken. Onze liefde voor de kerk van Haarlem bindt ons. Na al het gesprokene werd een danklied gezongen, Psalm 118 vers 14. Ds. Boeijnga dankte tenslotte. Spr. zeide dat hij eigenlijk tegen dezen avond had opgezien. Indien de huldiging had gestaan in het teeken „Over jubileerenden niets dan goeds" zou hij deze bijeenkomst geweigerd hebben. Doch aan gezien er aan deze vergadering geen enkele wrange smaak is, heb ik, aldus spr., er tenslotte in toegestemd. Ds. Boeijnga sprak over zijn moeder, zijn schoonvader, en roemde zijn vrouw. Spr. was de eerste dienaar des Woords in Koog Zaandijk. Toen hij daar weg ging telde de kerk 400 zielen. De in Sassenheim doorgebrachte, jaren, noemde spr. een bloemig lieflijk tijdperk. Ds. Boeijnga dankte voor het geschenk der gebeente en voor alle gelukwenschen. Wanneer ik terug zie op de periode, waarin ik als engel des Heeren het Evangelie heb mo gen brengen, zie ik veel overeenkomst tusschen het begin en het einde, aldus spr. We leven thans eigenlijk in een soortgelijke periode als in 1914. We beleven nu ook een groei van de drei gingen van den van God afgevallen mensch. Het ambt van dienaar des Woords is eenvoudig werk, doch het is êeuwigheidsarbeid. Wanneer ik hier sta bij dezen mijlpaal dan hoop ik dat mij nog vele jaren de genade zal worden ge schonken om prediker te blijven. Na de slotzang werd gebeden. Na afloop was er gelegenheid om Ds. en mevr. Boeijnga de hand te drukken. RUITEN VERNIELD. Bij de politie te Heemstede werd aangifte ge daan dat in den nacht van Zaterdag op Zondag van een perceel aan de Sumatrastraat, een vier tal ruiten is vernield. De vernieling heeft plaats gehad tijdens de afwezigheid der bewoners. Dooi de politie wordt een onderzoek ingesteld. De watersport en de Mooie Nel. Vestiging van een watervliegtuigbasis? Een beoefenaar van watersport schrijft ons: Naar aanleiding van de plannen der gemeente Haarlem voor het maken van een watersport haven aan het Noorder Buiten Spaarne bij de Jan Gijzenvaart, wil ik er op aandringen om tegelijkertijd verbeteringen uit te voeren in de Mooie Nel. Dit watervlak is namelijk het doel van vrijwel alle booten die niet door de sluizen van Spaarndam gaan. De Mooie Nel is thans aan de kanten zeer ondiep. Zelfs in de voor naamste doorvaart van het Spaarne naar de Mooie Nel raakt een roeiboot op 7 Meter van den kant. nog aan den grond. Er is bovendien aan de Mooie Nel te weinig attractie voor de watersportbeoefenaars. Men mag bijvoorbeeld niet aan wal gaan bij de terreinen die eigendom zijn van Defensie, want het betreden daarvan is verboden. Nu zijn er aan den anderen kant ook nog wel terreinen, maar die zijn zeer dras sig. Ook heb ik vernomen, dat het water niet geschikt is om te zwemmen, doordat fabrieken en de stadsrioleering op het Spaarne uitmonden. De Mooie Nel zou voor watersport veel aantrek kelijker worden als er zonder gevaar gezwom men kon worden. En wat moet er van de watersport worden als Defensie het plan doorzet om hier een water vliegtuigbasis te maken. Dan zal wellicht het bevaren van de Mooie Nel ook verboden worden. Tot zoover deze watersport-beoefenaar. Om met het laatste punt te beginnen. Eenige jaren geleden is het denkbeeld ter sprake gekomen om een watervliegtuigbasis in de Mooie Nel te maken. Sindsdien is er even wel niets meer van dat plan vernomen, ook niet door het Haarlemsche gemeentebestuur, zoodat daaruit blijkbaar wel mag worden afgeleid, dat aan dit denkbeeld geen uitvoering wordt ge geven. De Mooie Nel ligt wel onder de gemeente Haarlem maar het water en de bodem zijn eigen dom van het rijk. Het hoogheemraadschap Rijn land oefent het toezicht op het water uit. Ver dieping van het water zou dus moeten geschie den vanwege het rijk of Rijnland. Misschien is wat te bereiken als de watcrsportvereenigingen zich in verbinding stellen met Rijnland, want er wordt geregeld zand gezogen in de Mooie Nel en het moet niet onmogelijk zijn om daai-voor zulke aanwijzingen te geven, dat meteen voldaan wordt aan de klachten van de watersportbeoefenaars. Herinneringen van een Engelsclicn sportsman. Causerie van Mr. Charles Morrell voor de English Association. Mr. Charles M o r r e 11, die verleden jaar voor de afdeeling Haarlem van de English Association een lezing heeft gehouden over Rudyard Kipling, was Maandagavond opnieuw de gast van deze vereeniging. Thans sprak Mr. Morrell niet over een literair, maar over een sportief onderwerp, dat hij den titel „Sport ing reminiscences" had gegeven. De sportieve herinneringen van den spreker betroffen vrijwel uitsluitend de meisport en dit is begrijpelijk wanneer men weet, dat Mr. Morrell deze sport van kindsbeen af een warm hart heeft toegedragen. In 1912 werd hij lid van de Thames Rowing Club, gedurende verscheidene jaren kwam hij in wedstrijd- ploegen van deze vereeniging uit en thans maakt hij deel uit van haar bestuur. Mr. Morrell begon zijn causerie met een boutade over de beteekenis van ware sportivi teit en knoopte daaraan vast een beschou wing over de waarde, die de sport heeft als middel tot het scheppen van toenadering tusschen de volken. Een sprekend voorbeeld daarvan noemde Mr. Morrell de Henley Re gatta, het traditioneele Britsche roeifeest, dat deelnemers uit alle landen naar zich toetrekt. Wie wel eens deze gebeurtenis bijgewoond heeft, weet, hoe hier ondanks alle rivaliteit, een prachtige geest van broederschap heerscht die zijn heilzame uitwerking op de betrek kingen der volken onderling niet kan missen. Een bewijs van dit gevoelen heeft men kun nen vinden in een ingezonden stuk, dat na de Henley Regatta van 1934 in de ..Times" ver scheen. Het was opgesteld door deelnemers uit Nederland, Duitschland, Amerika, Brazilië en Uruguay. In eenvoudige, treffende bewoor dingen 'gaven deze sportmenschen uiting aan hun dankbaarheid voor de manifestatie van broederschap, die het geheele roeifestijn voor hen geweest was, Veel prettige sportieve herinneringen heeft Mr. Morrell aan Nederland en Nederlandsch Indië bewaard. Het eerste contact met Ne derland dateert uit de oorlogsjaren. Zooals spreker zelf zeide was hij ons land in den wa ren zin des woords komen „binnenvallen". Hij (Adv. Ingez. MedJ Vereeniging „Nul en Sport'" Vertooning van een duivenfilm. De 'befaamde Pietje Puck moge indertijd „het beste duivenplat van heel de Leid se he- buurt" te Amsterdam hebben gehad, wij ge- looven gea-ust te mogen zeggen, dat de heer C. A. M. Spruyt, te Gouda, het mooiste dui- venpark van ons land heeft. Wat hij in zijn duivenfilm liet zien, Maandag op den pro- paganda-filmavond van de Pluimvee- en Ko nijnen fokkers vereeniging „Nut en Sport", in Odeon, toonde dunkt ons wel aan, dat ge noemde bewering niet te stout is. Dat er zoo'n ontstellend aantal soorten en variëtei ten van duiven bestaat hebben wij tot Maan dagavond niet geweten en wij zijn vol bewon dering voor wat de heer Spruyt gepresteerd heeft èn op het gebied van de duivenfokkerij èn op filmgebied. Bovendien zijn wij vol ver wachting van hetgeen hij nog op dit laatste terrein zal verrichten, want wat hij Dinsdag avond liet zien was nog maar een twaalfde gedeelte van wat hij in den loop der jaren hoopt te bereiken. Hij schreef toch zes dikke boeken, naar hij in zijn toelichting op de film vertelde, over de pluimveefokkerij en hij hoopt alles wat in die boeken „steekt", ook in de film te laten „varen".. Zooals wij zeiden: pas een twaalde deel van den inhoud dei- boeken is verfilmd, natuurlijk met veel moeite en opoffering van heel veel tijd en kosten. De voorzitter van „Nut en Sport", de heer J. Liefjes, heeft niet nagelaten, hierop in zijn openings- en ook in zijn slotwoord, het volle licht te laten vallen. Hij dankte ook den heer E. H. Tenckinck en de vele zustervereenigin- gen uit alle deelen van het land voor de be langstelling die zij toonden door dezen avond bij te wonen, een avond, die als proef be doeld was, welke zeker geslaagd mag heeten. De heer Liefjes wekte op tot een algemeene samenwerking te Haarlem op het gebied van duiven- en konijnen fokkerij en sprak ook woorden van dank tot den heer Spruyt, de hoop uitsprekend, dat deze spoedig' een ver volg op zijn film zal maken en deze weer te Haarlem zal komen vertoonen. De rolprent, die de heer Spruyt vertoonde en die, in weerwil van het feit dat het onderwerp oogenschijnlijk weinig gelegenheid bood voor variatie, toch van 't- begin lot 't einde boeide, bestond uit verschillende deelen. Het eerste deel gaf een overzicht van de 59 volières van den heer Spruyt en van de wijze, waarop den dieren eten en drinken wordt gegeven. Voor kenners interessanter was het tweede deel, dat de duiven stuk voor stuk vertoonde en wel de beste vertegenwoordigers van de ver schillende soorten, waarbij zeer buitengewone en zeldzame exemplaren. Tenslotte kwam een kleurenfilm op het doek. die als geheel als zeer geslaagd mag beschouwd worden. Slechts hier en daar kwamen de kleuren niet tot haar recht, maar daartegenover staat dat was nl. ingedeeld bij de Royal Air Force, werd op een van zijn vluchten door de Duitschers neergeschoten, doch had het geluk op Neder landsch grondgebied terecht te komen. Mr. Morrell werd geïnterneerd in 't fort Wiericker Schans nabij Bodegraven waar hij gedurende 7 maanden bleef opgesloten, Toevallig vernam de bekende inmiddels overleden Neder- landsche coach Blussé, dat zich onder de geïnterneerden bij Bodegraven een Engelsch wedstrijdroeier bevond. Blussé rustte niet voordat hij met den vreemdeling een onder houd had gehad en zoo geschiedde het dat Mr. Morrell gedurende, een volle week het fort mocht verlaten om bij „De Hoop" te Am sterdam zijn geliefkoosde sport te beoefenen. Nadat hij voorgoed uit de interneering ont slagen was bleef Mr. Morrell tot aan 't einde van den oorlog in Nederland. Hij trad toe als lid van „De Laak", kwam voor deze vereeni- gng verscheidene malen in raceploegen uit en mocht o.a. successen boeken op de Hollandia- roeiwedstrijden en de wedstrijden van „De Hoop". Na zijn verblijf in Nederland heeft Mr. Morrell eenige jaren in Nederlandsch-Indië vertoefd. Ook hier bleef hij de roeisport trouw. Hij werd lid van de roeivereeniging ..Hollandia" te Batavia en fungeerde als „slag" in een der ploegen. Zelfs keurde deze ver eeniging hem het eerelidmaatschap waardig en werd een der booten naar hem genoemd. Mr. Morrell haalde tenslotte nog een aantal herinneringen op van de Olympische Spelen te Amsterdam. Los Angelos en Berlijn. Ook vertelde hij bijzonderheden over eenige ver maarde Engelsche wedstrijdroeiers, die hij persoonlijk kent, o.a. Jack Beresford, deze be haalde op de Olympische Spelen van 1924. 1928, 1932 en 1936 telkens een kampioensti tel en Ted. Phelps. Mr. Morrell besloot zijn onderhoudende en op zeer geestige wijze voorgedragen causerie met de opmerking, dat men zich ten allen tij de er voor moet wachten de kwaliteiten van een sportsman naai- de behaalde trofeeën te 'oeoordeelen. Het is zooals Newbilt het gezegd heeft: of er gewonnen of verloren wordt is van ondergeschikte beteekenis; de hoofdzaak blijft hoe er gespeeld in dit geval geroeid CLUBKAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. In het programma van het clubkampioen schap van Haarlem werd in ons vorig nummer abusievelijk vermeld: Dinsdag 25 April H. S. C Weenink, Dit meot zijn H. S. G.Weenink. van verteweg de meeste duiven de prachtige kleuren schitterend werden weergegeven. Als toegift volgde nog een krielkippen film en een film voor volièreliefhebbers. Zonder twijfel zullen de leden van „Nut en Sport" en de vele genoodigden nu reeds ver- angen naar een tweeden filmavond, door den heer Spruyt te geven. ■Y4 Yen mccYxtoe, aó c& Mx/AeY yïcha/). Jfc/ OsY/c (/(m/iy/i/- c/tyj cfoeY a/ rfe/ n/etA rwi EN NOOIT ZEEP VAIM ONBEKENDE HERKOMST (Adv. Ingez. MedJ C. TEN BOOM. Aan den tachtigjarige. Dezer dagen deelden wij mede, dat de heer C. ten Boom 18 Mei zijn 80sten verjaardag hoopt te vieren. Onze medewerker Jhr. Dr. J. C. Mol- lerus, secretaris der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem, schrijft ons daarover: Het tot mij gerichte verzoek om iets te schijven over den tachtigjarige, heb ik aan stonds met graagte aanvaard. Het was zonder eenige nadere aanduiding duidelijk wien men daarmede bedoelde, den heer C. ten Boom, den man, dien men nog bijna iederen dag in onze Spaarnestad kan tegenkomen. Aan meer bevoegden moet ik uit den aard der zaak over laten den heer ten Boom te herdenken als oud-voorzitter der Middenstandscentrale voor Haarlem en der Christelijke Middenstands- vereeniging, zoomede van den Horlogemakers- bond. Aan mij zij vergund iets mede te deelen over den jubilaris als nestor der Kamer Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Reeds in de oude gemeentelijke Kamer van Koophandel had de heer ten Boom zitting en na de reorganisatie van 1922 vinden wij hem in het nieuwe instituut terug. Tot. op het huidige oogenblik maakt hij daarvan deel uit. In tal van Kamercommissies heeft hij zitting en de Afdee ling Kleinbedrijf koos hem jaar in jaar uit tot haar onder-voorzitter. In den kring der Kamer is de heer ten Boom, naast het werk in vele commissies, het meeste bekend als leider der eerste Kamer-zitting van elk jaar. Het is daarmede wat eigenaardig ge steld. Wanneer op den 31sten December de klok twaalf slaat en het nieuwe jaar zijn intrede heeft gedaan, is de Kamer van Koophandel en Fabrieken bestuur-loos. De algemeen-voorzitter en de voorzitter van de Afdeelingen Groot- en Kleinbedrijf .hebben op dat oogenblik hunne functies neergelegd. In de eerstvolgende Ka mer-zitting worden deze vacatures aangevuld. De wetgever heeft echter niet vastgesteld, wie de leider dezer eerste vergadering zal zijn. Zoo heeft men destijds in de Haarlemsche Kamer besloten daarvóór den nestor aan te wijzen. Uit dien hoofde neemt de heer ten Boom ieder jaar in begin Januari den voorzittersstoel in. Achter de bestuurstafel zijn dan voor luttele oogen- blikken te vinden de heer ten Boom en de beide secretarissen, zoomede twee leege stoelen. Met een forschen hamert ik opent de eerbiedwaardige nestor de zitting en houdt een korte openings rede. Naast de gebruikelijke goede wenschen aan het adres der leden bij de intrede van het nieuwe jaar, wijst de heer ten Boom gewoon lijk op enkele belangrijke gebeurtenissen uit het afgeloopen jaar. Hij doet dat op. zijn eigen wijze, hier en daar een kwinkslag, dan weer een ernstig woord. De aanwezigen volgen hem met aandacht. Niet alleen uit eerbied voor zijn per soon, maar mede, omdat hij inderdaad iets te zeggen heeft. Zijn korte beschouwing wordt als het ware besloten met een tweeden hamerslag, waarbij hij het verkiezen van den nieuwen al gemeen-voorzitter aan de orde stelt. Ook dezen spreekt hij dan nog toe. Eerst daarna wijzigt het décor zich en de heer ten Boom herneemt zijn plaats tusschen de overige Kamerleden. Zoo is het jaar in, jaar uit gegaan. Zeventien maal was de heer ten Boom op zijn post, zeven tien maal heb ik op dat merkwaardige oogen blik naast hem gezeten als secretaris. Wij zul len hem de achttiende maal daar niet meer zien zitten, want als de mededeelingen juist zijn. heeft de heer ten Boom het voornemen aan het einde van dit jaar als lid der Kamer te bedan ken. Hoe het dan zal gaan met die eerste Kamer zitting is nog onbekend. Of de nieuwe nestor de plaats van den heer ten Boom zal innemen, weet op dit oogenblik nog niemand. Maar hoe het ook gaan moge, zij, die zeventien jaar ge tuige zijn geweest van het optreden van den heer ten Boom, zullen hem missen. Zij zullen het niet alleen vreemd vinden, neen, zij zullen het ongetwijfeld betreuren, dat zijn zeer bij zondere figuur daar niet meer te vinden is. De uitermate hoffelijke toon, die bij dezen nestor paste, de zeer beminnelijke wijze, waarop hij gekozenen en herkozenen, zoomede het perso neel der Kamer en de pers toesprak, waren altijd weder een moment, hetwelk de betrokke nen in de eerste plaats aangenaam stemde. Persoonlijk zij het mij vergund langs dezen weg den heer ten Boom dank te zeggen voor den steun, welken ik in al die jaren van hem heb mogen ondervinden. Menigmaal heeft hij mij met raad en daad terzijde gestaan. De vele uren, die wij in den loop der jaren op mijn privé- kantoor hebben gesleten, waar men onder vier oogen anders met elkander van gedachten kan wisselen, dan elders, zal ik zeker nooit vergeten. Zoo moge ik besluiten met den hartgrondigen wensch, dat het U, tachtigjarige, gegeven moge zijn nog een aantal jaren in goede gezondheid te mogen genieten van Uwe naaste omgeving, die U lief is. FEESTAVOND AUTO REISBUREAU BOUCKAERT. Zaterdagavond 22 April heeft het Aut-o-Reis- bureau Bouckaert weer zijn jaarlijkschen Feestavond in „Dreefzlcht" gehouden. Het was een buitengewoon geslaagde avond. Na een kort openingswoord door den Alg. reisleider den heer H. Kok, werden eenige in teressante Duitsche films vertoond, welke wel willend afgestaan waren door het Duitsche Verkeersbureau in Amsterdam. Verder werd een zeer gevarieerd program ma gegeven. Het Duo Chor Baer zong en kele aardige nummers. De Zwitsersche volks dansen, uitgevoerd door een groep dames in nationaal costuum oogstten ook veel bijval. Een solo-d^ns van mevrouw Zeepvat— Bouckaert viel wel in den smaak. Tusschen dit alles door wist de humorist Jan Brink het ge zelschap op aangename wijze bezig te houden. Een geanimeerd bal sloot dezen welgeslaag den feestavond. Het muzikale gedeelte werd verzorgd door de Moonlight Serenaders. H. A. ROBBc GROSKAMP f Zooals wij reeds mededeelden is in den ouderdom van 65 jaar overleden de heer H A. Robbé Groskamp te Aerdenhout. De teraardebestelling zal Donderdag 27 April te 12.30 uur op de begraafplaats te R-o- zendaal bij Velp plaats vinden. DERDE LUSTRUM „VRIJWILLIGE BRANDWEER BLOEMENDAAL". Het derde lustrum der „Vrijwillige Brand weer Bloemendaal" zal Dinsdag 2 Mei feeste lijk worden herdacht. Des middags zal het be stuur van 25 uur recipieeren in Hotel „Roo- zendaal" te Overveen. Stichting „Het Bloemcndaalsche Huis". Opening Zaterdagmiddag 6 Mei. Zaterdagmiddag 6 Mei te drie uur zal het ge bouw van de stichting „Het Bloemendaalsche Huis" aan de Bosch en Duinlaan 20 te Bloemen daal officieel door mevrouw A. Baronesse Röell Baronesse de Vos van Steenwijk worden ge opend. 1-Iet doel der Stichting is: het verschaffen van een aanvullende opvoedingsperiode aan meisjes, die de gewone gezinsopvoeding in een harmo nisch milieu hebben moeten missen. Meer in het bijzonder kunnen in het Bloe mendaalsche Huis worden opgenomen: Meisjes, die in een inrichting werden opge voed, en waarvoor de overgang van het ge sticht naar de vrije maatschappij bepaalde moei lijkheden dreigt op te leveren, die door een aan passingsperiode in het Huis kunnen worden voorkomen of verzacht. Ook: meisjes, die in het Huis op advies van haar gezinsvoogd worden geplaatst of die door Jeugdzorg- en Jeugdvereenigingen, door predi kanten en sociale werksters of verschillende maatschappelijke instellingen naar dit Huis worden verwezen. Het Bloemendaalsche Huis is een zoogenaamd „Aangeschakeld Gesticht", d.w.z. een gesticht, dat zich niet zelf met voogdij belast, doch waar in andere vereenigingen, stichtingen of instel lingen van weldadigheid de onder haar voogdij staande minderjarigen met Rijkssubsidie kun nen doen verplegen. Bovendien staat het open voor meisjes, die onder zoogenaamd vrij patronaat staan, en voor meisjes, die op verzoek van haar gezinshoofd worden opgenomen. De leiding wordt gevormd door de directrice en haar twee assistenten, allen inwonend. Di rectrice is mej. M. M. A. P. Willinge Prins. Eerste assistente is mej. Dra. M. E. A. Swets. Voor den inhoua dezer rubriek stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst o/ niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet 'teruggegeven. BROKKENHUIS. (Aan de vriendelijke gevers) Zeer veel dank van 't huis der brokken, Voor de schoenen, kousen, sokken, Hemden, broeken, onderrokken. Allen waren zeer verblijd Door uw groote vriend'lijkheld. Verder mochten wij nog halen Stoelen, tafels, potten, schalen. En dat wel herhaalde malen. 't Uitdeelen gaat werk'lijk goed, Nu een elk zijn best zoo doet. Dan nog boeken, kopjes, teilen, Borstels, emmers, zeep en dweilen, Wiegen, platen, vorken, dassen, Lepels, messen, paperassen. Het was fijn, dit te beleven. Wilt nu verder blijven geven. Want 't is alles weer verdeeld Hoop'lijk heb 'k u niet verveeld. Zeer veel dank. in naam van het Brokken- huis, Telefoon 13242, Donkere Spaarne 34. S. RB. M4BKT GIKICniIN AMSTERDAM 24 April 1939. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 411 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kw. 70—80, 2e kw. 60—68, 3e kw. 50—58 per K.G. slachtgewicht. 70 Melk- en kalfkoeien 180260 per stuk. 61 Vette kalveren: 2e kw. 5056, 3e kw. 4048 per K.G. levendgewicht. 213 Nuchtere kalveren 450750 per stuk. 84 Schapen 2022 per stuk. Lammeren 1519 per stuk. 429 Varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 5657, zware varkens 5556, vette varkens 5354 per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Heden: DINSDAG 25 APRIL Doopsgezinde Kerk: Filmavond over het Doopsgezinde Jongerenwerk, 8.15 uur. Gebouw „De Nijverheid", Jansstraat: Aandeel houdersvergadering N.V. „De Eendracht", 8 uur. Luxor Theater: „De onsterfelijke wals" ge prolongeerd, 2, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Kentucky". Op het too- neel: Andrés Canas met zijn Marimba-orkest, 2, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De groote schaduw" en „Een nacht in Mei", 2 en 8.15 uur. Frans Hals Theater: „Drie walsen", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „De Kribbebijter", 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Velsen: Vergadering van den gemeenteraad, 7 uur. WOENSDAG 26 APRIL Ned. Ver. van Spiritisten „Harmonia". Wij- riingsdienst in gebouw Protestantenbond. 8.15 u. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge- >pend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en J8 uur,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11