De werkloosheid te Haarlem. Weber Laconiek antwoord van Roemenië op de Duitsche vragen PALESTINA DIORAMA'S WEERBERICHT DINSDAG 25 'APRIL' 1939 HA'ARCEM'S DA'GBE'A"D In één week 219 werkloozen minder! Na eenige ongunstige weken is er thans ge lukkig weer een gunstige wending op de Haarlemse he arbeidsmarkt te constateeren. Eerst daalde het aantal werkloozen slechts zeer weinig, veel minder dan anders in het voorjaar. Dit werd voor een groot deel toe geschreven aan den onzekeren toestand op internationaal gebied. Aan de spanning is nog geen einde gekomen, maar blijkbaar wordt de toekomst toch minder donker inge zien, althans er is meer levendigheid op de arbeidsmarkt gekomen. In een week daalde het aantal werk loozen te Haarlem met niet minder dan 219. De overeenkomstige week van 1938 gaf slechts een vermindering van 38. Door dit gunstige verschil is de achteruitgang van de vorige weken gedeeltelijk ingehaald. Er zijn thans nog 5078 werkloozen te Haarlem, zoodat de hoop bestaat dat het aantal deze week beneden de vijf duizend zal komen. De sterke vermindering in de afgeloopen week is voor een deel ook een gevolg van het feit, dat nu verschillende jonge mannen die in militairen dienst, moesten opkomen auto matisch van de lijst der werkzoekenden zijn afgevoerd. Er wordt met spoed gewerkt aan het op roepen van werkloozen om de plaatsen in te nemen van de reeds opgekomen militairen, die in de maatschappij moeilijk gemist kunnen worden. De verwachting is, dat door dien maatregel het aantal ingeschreven werkloozen ook vrij belangrijk zal dalen. Het aantal werkloozen te Haarlem is thans 293 beneden dat van 1938. 617 beneden 1937, 1200 beneden 1936 en 344 beneden 1935. Van die gevallen moet evenwel 200 worden afgetrokken omdat sinds 1 April 1939 de 200 man die in de werkverschaffing arbeiden niet meer tot de werkloozen gerekend worden. In elk geval zijn er dus nu weer honderd werkloozen minder dan verleden jaar. (/yuturtdkj Met enkele druppeis fe^CATZ-EUXER krijgt Uw glas Vermouth een nieuwe attractie! Door versterkt oroma en pit tiger smaak. Nog een reden te meer om altijd ■èciïfe CATZ in huis te hebben. (Adv. tngez. Med.) Rijksstraatweg opnieuw geasfalteerd. De Wagenweg wordt genormaliseerd. Naar wij vernemen zal de Rijksstraatweg van de Jan Gijzenvaart tot aan de Delft op nieuw geasfalteerd worden. Rijkswaterstaat is bezig aan het bestek en hoopt dit binnen kort gereed te krijgen, opdat nog dit seizoen de werkzaamheden uitgevoerd kunnen wor den. Van den Wagenweg zal de verharding ver beterd en tevens genormaliseerd worden. Of aan den Rijksstraatweg bij de Amster- damsche poort verbeteringen zullen worden aangebracht zooals dat eenigen tijd gele den in den Haarlemschen gemeenteraad werd aangekondigd is echter nog niet zeker. De wijzigingen in den Rijksstraatwegstruc tuur bij het Soendaplein houden verband met verhooging der verkeersveiligheid; in dit geval wacht Rijkswaterstaat dan ook het ini tiatief der gemeente af. De nieuwe brug in cle Ringvaart. De voorwaarden van het Werkfonds. Door het werkfonds werden voor den bouw van de brug in de Ringvaart bij Halfweg, aan leg verbindingsweg met den Rijksweg Amster damHaarlem en toegangswegen tot de polder wegen en den bouw van een wachterswoning, voor welk werk do raming is f 220.550,de volgende voorwaarden gesteld, die zijn aan genomen: Uit het werkfonds zal worden bijgedragen een bedrag van f 178,000. Het grondwerk zal in werkverschaffing worden uitgevoerd. De uurloonen voor het overig deel van het werk zullen bedragen: voor hen op wie van toe passing is de Landelijke Collectieve Overeen komst voor Water- Spoor en Wegenbouw: groep I 56 cent: groep II 48 cent; groep III 45 cent; straatmaker 58 cent; straatm.opperman 48 cent. En voor wie van toepassing is de Landelijke Collectieve Overeenkomst voor den Burgerlijken en Utiliteitsbouw: groep I 60 cent: groep II 54 cent. De arbeiders moeten betrokken worden via de Arbeidsbeurs te Haarlemmermeer. Arbeiders aldaar gevestigd, komen het eerst voor plaat sing in aanmerking. Belgische kabinet hecht goed keuring aan de volmachten. Monetair statuut blijft onaangetast. In den Maandag gehouden kabinetsraad is de definitieve tekst van de Belgische regeerings- verklaring goedgekeurd. De minister van financiën, Gutt, heeft een uiteenzetting gegeven van den financieelen toe^ stand en van de middelen, die hij aanbeveelt om deze te verbeteren. Deze uiteenzetting is door de leden van het kabinet eenstemmig goedgekeurd. De ministers hebben voorts hun goedkeuring gehecht aan een wetsontwerp inzake speciale volmachten, die de regeering aan het parlement zal vragen. Omtrent den inhoud der volmachten is geen enkele mededeeling gedaan. Men verklaarde echter, dat dit ontwerp iedere wijziging van het monetair statuut uitsloot. De regeeringsverklaring zal betrekkelijk kort zijn. Voor de stemming over de speciale vol machten zal spoedbehandeling worden ge vraagd. GR. HOUTSTRAAT 166, bij de Houtbrug. Ziekenforxisleverancier. (Adv. ingez. Med.) „OPHITSING IS VERRAAD". Nieuwe decreten in Frankrijk. MAATREGELEN TEGEN BUITENLANDSCHE PROPAGANDA. PARIJS 25 April (Havas). De staatscou rant publiceert vandaag het decreet tot wijzi ging van de wet van 1881 op de vrijheid van drukpers in dier voege, dat alles, wat aanspoort tot haat en wat Franschen ophitst tegen Fran- schen als verraad zal worden beschouwd. Het behoud van de burgerlijke vrijheden moet ge paard gaan aan het beschermen van het open baar belang en derhalve mag de gelijkheid dei- burgers niet om redenen van ras of geloof wor den verbroken. Beleediging van groepen perso nen om redenen van ras of geloof zal gestraft worden met gevangenisstraf varieerend tusschen een maand en een jaar en een boete van 500 tot 10.000 francs. Vervolgens wordt een decreet gepubliceerd, strekkende tot het tegengaan van buitenlandsche propaganda. Hierbij wordt dengene, die direct of indirect ondersteuning uit het buitenland aanneemt tot het voeren van politieke propa ganda bedreigd met gevangenisstraffen van zes maanden tot vijf jaar en boete van 1000 tot 10.000 francs. Ieder, die gelden uit het buiten land ontvangt, bestemd voor een publiciteits- lichaam is verplicht binnen acht dagen hiervan kennis te geven. Handelsverdrag tusschen Duitsch- land en Spanje op komst? Strekking zou dezelfde zijn als van het Duitsch-Roemeensche verdrag. BERLIJN. 25 April (A.N.P.) Binnenkort zal een nieuw handelsverdrag gesloten worden tusschen Duitschland en Spanje. Het tijdschrift „Sud-Ost-Echo". dat dit be richt publiceert, zegt uit bevoegde Duitsche kringen vernomen te hebben, dat dit verdrag waarschijnlijk eenzelfde strekking zal hebben als het onlangs tusschen Duitschland en Roe menië afgesloten verdrag. Het zal in de eerste plaats streven naar de exploitatie der rijkdommen aan delfstoffen in den Spaanschen bodem. In dit verband wijst bovenvermeld tijd schrift er op, dat tot aan het uitbreken van den burgeroorlog, Spanje uitsluitend grond stoffen leverde aan de industrieele landen van West-Europa. Spanje heeft in zijn bodem ver- schillende delfstoffen, als kwik. pyriet, welke zoo belangrijk zijn voor de oorlogsindustrie, voorts homatiet, wolfram, antimoon, enz. „Duitschland weet zelf het beste of Roemenië bedreigd wordt" Reuier verneemt in Roemeensehe kringen te Londen, dat Roemenië Duitschland er van in kennis heeft ge steld, dat aangezien het geen gemeen schappelijke grens met het rijk heeft, Roemenië het moeilijk acht te antwoor den op de vraag of het zichzelf door Duitschland bedreigd gevoelt. De Roemeensehe regeering voegde hieraan toe, dat naar haar meening het antwoord op deze vraag 't beste door Duitschland zelf kan worden gegeven. Deze punten zijn vervat in de nota door Roe menië aan Hitier gezonden in antwoord op diens vragen na het beroep van Roosevelt. In het Roemeensehe antwoord wordt ook ver klaard, dat Roemenië niet tevoren op de hoogte was gesteld van den stap van Roosevelt. Het be ziet den algemeenen toestand in Europa met be grip van zaken. De antwoorden van Denemarken en Noorwegen. Van officieele Deensche zijde wordt vernomen, dat het ministerie van buitenlandsche zaken ont kennend heeft geantwoord op de vragen van Duitschland of Denemarken zich bedreigd ge voelt door Duitschland of dat het Roosevelt heeft voorgesteld een boodschap te zenden aan Italië en Duitschland. De Noorsche minister van buitenlandsche za ken, Koht, heeft eveneens ontkennend geant woord op de Duitsche vragen. Hieraan heeft de minister toegevoegd, dat de Noren zeer goed weten, dat in het geval een al- gemeene oorlog ontketend zou worden, Noorwe gen gevaar zou loopen en dat zij derhalve de noodzakelijke maatregelen hadden genomen om de neutraliteit te bewaren. Schotersingel 117 A Vanaf heden weer GEOPEND eiken werkdag (beh. Vrijdag) 3-5 en 7-9, dus op de GEWONE TIJDEN (Adv ingez. Med.i Verivachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het geheele land: Wisselende be wolking, geen regen van beteokenis, meest matige wind uit Noordelijke rich tingen, weinig verandering in tempera tuur. De depressie die het weer in onze omgeving beheerscht, trok van Schotland naar Dene marken, en vulde daarbij wat op. Zij bracht zware regen en plaatselijk onweer in ons land. De oude depressiekern, die gisteren over de Bothnische Golf lag. vulde op. In vrijwel ge heel West-Europa zijn de barometers thans stijgende. Over Ierland. Schotland en Noord-Engeland waaien matige tot krachtige winden uit Noordelijke richtingen, waardoor de tempe ratuur er daalde en onder de normale waarde kwam. Het weer is er nog buiïg, maar de afge tapte hoeveelheden neerslag waren maar klein. In ons land. België en Frankrijk is het weer rustig, en daalde de temperatuur behalve in Zuid-Frankrijk. Ook hier is de temperatuur overal onder normaal. In Duitschland werd het veel zachter, in Scandinavië loopen de veranderingen uiteen. Ook hier vie! nogal wat neerslag (Hamburg 21, Haparanda 12 m.M.) BAROMETERSTAND Vorige stand 751 m.M. Stand van heden 752 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN. Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 7.25 uur: n.m. 19.58 uur. Strand berijdbaar van 12.3018.00 uur. Belangrijke Telefoonnummers Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallen-dienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht; 14141. HEEMSTEDE Familietwist te Heemstede. Boksbeugel en broodzaag kwamen er aan te pas. Maandagavond werd de Indische buurt opge schrikt door een familietwist, waarbij tenslotte een boksbeugel en een mes werden gebruikt om de woordenwisseling te beslechten. Ten huize van de familie de W. in de Timor- straat had een woordenwisseling plaats, die op een handgeméen uitliep, waarop een der huis- genooten mej. de W. uit het huis vluchtte en gevolgd werd door een broer, J. S. de W., wo nende te Haarlem. Op het moment dat hij zijn zuster wilde grij pen om haar weer naar huis te brengen, kreeg hij een stomp met een boksbeugel van een ze keren R. G., wonende te Aerdenhout, die zich tijdens den twist in den achtertuin van bedoeld perceel bevond. Een broer van mej. de W. is toen het huis van zijn moeder binnengegaan en heeft uit de keuken een broodzaag gehaald waarmee hij de straat op liep en G een diepe snijwonde in den hals toe bracht. De getroffene, die veel bloed verloor,-werd binnengedragen in een huis aan de Timorstraat 15 en is door Dr. de G., die in middels was gewaarschuwd behandeld. Hiermede was dit familiedrama echter nog niet afgeloopen. Een zuster van de W. werd op straat, waar het voorval zich verder afspeelde door een andere zuster bij de haren genomen en op haar hoofd geslagen, waarbij zij verwondin gen aan haar hoofd kreeg. Ook aan deze ge wonde verleende Dr. de G. de eerste hulp. Tenslotte maakte de politie, die telefonisch was gewaarschuwd, een einde aan dezen twist door de vechtenden over te brengen naar het politiebureau. R. G. die er het ergste aan toe was, is latei- per ziekenauto naar zijn woning te Aerdenhout overgebracht. De boksbeugel en de broodzaag zijn door de politie in beslag genomen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: N. Wildstfhut en W. A. v. Amstel: K. Dalman en G. J. Knoppers. Getrouwd R. v. Geest en L. Pfau: G. P. Koek— A. v. Dorp. Bevallen: M. A. W. HesselingPollmann, d.; W. J. Schnabelvan Baer, z.; A. C. Sanders Rusman, d.; M. P. Staphorstv. Weenen, z. Overleden: N. Hazevoet, 78 j., geh.; M. C. de Boer, 72 j., wed. D. de Boer. Teraardebestelling van den heer J. Kamman. Groote belangstelling. Onder zeer groote belangstelling had Maandag middag op de Algemeene Begraafplaats te Heem stede de teraardebestelling plaats van het stof- lelijk overschot van wijlen den heer J. Kam man, oud-secretaris van de gemèente Den Hel der en voorzitter van den Nederlandschen Bond an Gemeenteambtenaren. Onder de aanwezigen waren o.m. de heer W. de Boer, wethouder, vertegenwoordigend B. en W. van Den Helder, en vele hoofden van takken van dienst uit den Helder. Voorts de heer N. Vos, gemeentesecretaris van Heemstede tevens vice-voorzitter van den Ne derlandschen bond van Gemeente-ambtenaren, Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester van Heemstede, tevens voorzitter van de Vereeniging •an burgemeesters en secretarissen in Noord- Holland de heer J. F. Jansonius, secretaris van die Vereeniging, de heer Wringer, uit Velsen, ertegenwoordigend de broederschap van ge meente-ontvangers, Prof. van Poelje, secretaris generaal van het departement van onderwijs, de heer S. Wijker, voorzitter der afdeeling van den bond- te den Helder, Mr. A. Slob, burgemeester an Haarlemmermeer, de heer A. J. P. Koster, edacteur van het Weekblad van den bond, mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, oud lid der le Kamer en oud-wethouder van Haarlem, vertegenwoor digend de Vereeniging voor gemeentebelangen, de heer C. S. de Haas van Dorssen, Directeur Maatschappelijk Hulpbetoon te Haarlem, de heer D. Koovman, lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, de heer Houwing oud-bur gemeester van Den Helder, de heer Haringhui zen, burgemeester van Wieringerwaard, de heer Hazelaar, burgemeester van Maarssen, de heer Bregman, gemeente-secretaris van Bennebroek, het bijna volledige Hoofdbestuur van den bond, deputaties uit de provincies Noord-Holland, Gel derland, Overijsel en Friesland, het bestuur der afdeeling Leiden en vele ambtenaren uit Haar lem, Heemstede en andere plaatsen uiut de om geving. Onder de schat van bloemen, die de baar dek te, waren o.m. kransen van het gemeentebestuur van Den Helder, van den Nederlandschen bond, van de afd. Den Helder en van het Raadhuis aldaar, benevens van het personeel van het bonds bureau, en van de afdeelingen Leiden, Utrecht, Gelderland, Friesland en Zeeland van den Al gemeenen Bond. Nadat onder het spelen van het Largo van Handel het stoffelijk overschot in de aula was geplaatst, voerde Allereerst het woord de heer N. Vos, die het groote verlies schetste, dat de Bond door het heengaan van den heer Kamman heeft getroffen. Spr. besloot zijn gevoelvolle rede met de ver zekering, dat de herinneringen in den bond zul len blijven voortleven. De heer W. de Boer, wethouder van Den Hel der, herinnerde aan het afscheid, nu bijna 4 jaar geleden bij zijn heengaan als secretaris van Den Helder, waarbij zoo duidelijk tot uiting was ge komen hoezeer men toen den scheidenden secre taris waardeerde. De heer Ubbink, directeur van het bureau van den bond van gemeenteambtenaren herinnerde aan de prettige samenwerking, die hij, zoowel organisatorisch verband als in het particuliere leven steeds van den overledene had mogen ont vangen. De heer de Boer, burgemeester van Hardinx- veld sprak namens de 11 Provinciale afdeelingen van den Bond. Verder voerden nog het woord de heer Janso nius namens den Noord-Hollandschen Bond, Mr. Heerkens Thijssen namens de Vereeniging voor gemeentebelangen, de heer P. v. Dalen als ver tegenwoordiger van de ambtenaren, en de heer Smit, namens de afdeelingen Groningen en Delfzijl van den Bond. Terwijl het orgel het „Ases Tod" van Grieg speelt, wordt het stoffelijk overschot naar zijn laatste rustplaats gedragen. Ds. G. Barger sprak vervolgens nog een kort gebed. I revue. In het bijzonder werd nog eens herin- nerd aan het schitterende bloemencorso van i de V.V.V., dat op 23 Augustus 1938 als onder deel van de feestelijkheden, georganiseerd ter herdenking van het 40-jarig regeeringsjubi- leum van H.M. de Koningin door Beverwijk's straten trok. Het financieele overzicht van den penning meester, den heer G. Langendijk vermeldde een eindbedrag van f 612,98 met een nadeelig saldo van f 1.99. Het bezit van de vereeniging was evenwel met f 319,49 verminderd. Onder dankzegging voor zijn beheer werd den penningmeester décharge verleend. Ingevolge de bepalingen van de statuten moest het geheele bestuur, aan het einde van de 3-jarige zittingsperiode aftreden. De 14 zitting hebbende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen In de vacature, ontstaan door bedanken van den heer H. C. van der Colk werd gekozen de heer A. j. Martens, die met eenige vrien delijke woorden als nieuw bestuurslid door den voorzitter verwelkomd werd. Omtrent de plannen voor den a.s. zomer deelde de voorzitter mede, dat het de bedoe ling is om van 614 Mei in het veilinggebouw „Kennemerland" een tentoonstelling voor handel en industrie te houden, genaamd Beté. De voorzitter vertrouwde, dat deze ex positie doorgang zal kunnen vinden. Ook is nog een plan in voorbereiding om op 30 Juli een sportdag te organiseeren en verder zal de V.V.V. dit jaar haar poging om de vie ring van het St. Maartenfeest te veredelen, voortzetten. OVERVEEN WIELRIJDER AANGEREDEN Maandagmorgen kwart voor twaalf had op den Bloemendaalscheweg bij de Cearalaan een aanrijding plaats. De wielrijder K. H. uit Haar lem kwam van de richting Overveen. Van Bloe- mendaal naderden twee auto's, die elkaar wilden passeeren. De voorste auto slipte en kwam hier door met denwielrijder in botsing, die een vrij ernstige vleeschwond kreeg aan zijn linkerhand. Hij klaagde voorts over inwendige pijnen aan zijn linkerschouder. Hij werd bij Dr. van Olden- borgh binnen gedragen en door een verpleegster verbonden. Later werd hij per taxi naar zijn woning ver voerd. De bestuurder van de auto was doorge reden. Door de politie wordt een onderzoek in gesteld BEVERWIJK Het zilveren jubileum van den Chr. Werkmansbond. De kerkelijke herdenking. Maandagavond heeft de plaatselijke afdeeling van den Christelijken Nationalen Werkmans bond in de Ned. Hervormde Kerk op kerkelijke wijze haar 25-jarig bestaan herdacht, waarvoor vrij veel belangstelling bestond. Rede ds. J. de Vries. De opening van dezen herdenkingsavond ge schiedde door den eeré-voorzitter, ds. J. de Vries, die, na het zingen van het eerste en ze vende vers van Psalm 103 en gebed, in zijn ope ningswoord herinnerde aan het zoo belangrijke feit voor de plaatselijke afdeeling. Rede ds. C. M. Krijger. Hierna heeft de oud-eere-voorzitter van de plaatselijke afdeeling, ds. C. M. Krijger, Ned. Herv. predikant te Rotterdam-Vreewijk, een rede uitgesproken, waarin hij op het drievou dige doel wees van den Werkmansbond, nl. lief de aankweeken voor het evangelie, voor de kerk en voor vaderland en vorstenhuis en op chris telijke wijze de stoffelijke belangen van de le den te behartigen. Dit heeft de afdeeling in het oog gehouden en daarom is zij dan ook voor 'velen een rijke zegen geweest. Ds. Krijger eindigde zijn rede met den wensch uit te spreken, dat ook in de toekomst de ar beid niet ijdel zal zijn. Nadat de heer Zwart nog een drietal composi ties op het orgel gespeeld had, dankte ds. De Vries zijn collega hartelijk voor de gesproken woorden en stelde nog eens de verdiensten van ds. Krijger in het licht voor de jubileerende af deeling. Nadat spr. den heer Zwart dank had gebracht voor het orgelspel werd de herden kingsdienst besloten met het zingen van Gezang „Ik wil U, o God mijn dank betalen". De jaarvergadering van de V. V. V. Plannen voor den a.s. zomer. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer hield Maandagavond in de bovenzaal van Hotel „Ter Burg" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer mr. A. Moens. Naar aanleiding van de notulen der vorige jaarvergadering deelde de voorzitter mede, dat het plan om een verkeersbureau op te richten om financieele redenen tot nu toe niet kon worden verwezenlijkt. Toch zal deze belang rijke aangelegenheid de aandacht van het bestuur blijven houden. In het door den secretaris, den heer Joh. N. Tromp, samengestelde jaarverslag van het bestuur passeerden de voornaamste gebeurte nissen van het afgeloopen vereenlgingsjaar de VELSEN Beroep wegens een gewijzigde bouwvergunning. Het standpunt van B. en W. J. J. Duijn te Santpoort is bij den gemeen teraad in beroep gegaan tegen het besluit van B. en W. tot weigering van een bouwver gunning voor de oprichting van een broei kas. B. en W. wijzen er naar aanleiding hiervan op. dat ingevolge art. 13 der Bouw- en Wo ningverordening op het achter het gebouw buiten de rooilijn gelegen terrein alleen wor den gebouwd een loodsje of afdak voor huis houdelijk gebruik, van geen grooter opper vlakte dan 1/4 van het oppervlak van de vrije ruimte en ten hoogste 10 M2. en niet hooger dan 2.50 M., zoodat zij niet bevoegd waren, de gevraagde vergunning te verleenen. Aangezien de verordening den Raad even min de bevoegdheid geeft om van de boven bedoelde bepaling vrijstelling te verleenen, stellen B. en W. voor, op het adres afwijzend te beschikken. IJMUIDEN Overdracht van de nieuwe Gereformeerde Kerk. Plechtigheid geschiedde in een overvol Kerkgebouw. Gisteravond is, onder zeer groote belangstel ling de nieuwe Gereformeerde Kerk aan de Rambonnetlaan door de bouwcommissie aan het kerkbestuur overgedragen. Het kerkge bouw. dat plaatsruimte biedt aan 600 personen was tot in alle hoeken gevuld. Het dagelijksch bestuur der gemeente was vertegenwoordigd door den burgemeester en door wethouder J. C. Dunnebier. Vervolgens waren vertegenwoor digd de Gereformeerde gemeenten IJmuiden- Oost, Velsen, Santpoort, Beverwijk en Zaan dam, laatstgenoemde door Ds. R. J. v. d. Meu- len, voorheen predikant alhier. Na het zingen van Ps. 75—1 en het voorlezen van de eerste twee verzen van Ps. 127 en het uitspreken van een gebed door Ds. S. E. Wesbonk richtte deze zich, namens de bouwcommissie met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzon der tot de vertegenwoordigde kerkeraden, bur gemeester en wethouder Dunnebier, den heer J. G. Koning van Bouw- en Woningtoezicht en Ds. v. d. Meulen. Ds. Wesbonk sprak zijn blijd schap uit, dat de bouwcommissie in principe haar arbeid als geëindigd mag beschouwen. Hierna was het woord aan ds. J. Kapteyn, die sprekende namens den kerkeraad zeide dat hij met groote blijdschap dit mooie kerk gebouw aanvaardt. Tenslotte is nog het woord gevoerd door ds. R. J. v. d. Meulen. VERWACHTE VISCIIAANVOER. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Jacqueline Clasine. IJM. 10. Vangst: 55 m. platvisch, 50 m. kabeljauw, 70 m. wolf en poon, 40 m. varia, totaal 215 m. benevens 330 st. stijve kabeljauw en 15 stijve lengen. Delft, IJM. 17, Vangst: 300 kistjes haring, 275 manden haring, 25 manden haring, 25 m. makreel. 40 st. stijve kabeljauw. Zwarte Zee IJM. 94. Vangst: 50 m. plat visch, 25 m. braadschelviseh, 40 m. gul en ka beljauw. 35 m. wijting. 50 m. wolf en poon, to taal 200 m., benevens 600 st. stijve kabeljauw. Hercules, IJM. 196. Vangst: 140 m. schel- visch, 140 m. braadschelviseh, 135 m. radio en wijting, 110 m gul, 70 m. makreel 170 m. koolvisch. 15 m. varia. Totaal 770 m. benevens 40 st. stijve kabel jauw. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers: 100 Penelope TJM 64 f 1280 370 Uiver IJM 384 f 2820 850 Erin IJM 12 f 3350 20 Olympia IJM 111 f 310 155 SCH 61 f 1180 Logger: KW 69 f240. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 25 April 1939 (A.N.P.) Tarbot 6450 ct. per kg. Tong 11076 ct. per kg. Heilbot 7872 ct. per kg. Groote schol f 17.50 per 50 kg. Middelschol f 19 idem. Zetschol f 2421 idem. Kleinschol f 185.70 idem. Bot f 147Ü0 idem. Schar f 10— 3.60 idem. Tongschar f 2015 idem. Poontjes f 3.60—2.50 idem. Kleine schelvisch f 129 idem. Groote gul f 87.50 idem. Kleine gul f 107 50 idem. Wijting f 5.40—3.20 idem. Makreel f 5.504.50 idem. Versche haring f 6.704.30 idem. Kabeljauw f 37—13.50 per 125 kg. Leng f 2.100.70 per stuk. Koolvisch i 0.28 per stuk.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2