V s a s g 8 DAMRUBRIEK. - ;vf Jjf ni §1 Ét 5 0 n lp HI Vice admiraal Kayser 1 -r,:i SCUEEP/ jyj DONDERDAG 27 APRIL1 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 6 Alle correspondentie deze rubriek be treffende te zenden aan den damredactem J. W. van Dartelen, Koediefslaan 42. Heem stede. Overname zonder bronvermelding ver boden. Voor onze probleemvrienden. Hieronder geven wij ter oplossing een compositie van Theo Weiland te Haarlem. Probleem No. 2614. Auteur: Theo Weiland, Haarlem. Eerste publicatie. Zwart: -j|| m Wit: Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op: 2 7 8 9 19 20 27 30 en 36.. Wit 9 schijven op: 26 28 37 33 39 40 45 48 en 49. Wit speelt en wint. Oplossingen van probleem No. 2614 worden gaarne ingewacht tot uiterlijk binnen veertien dagen na verschijning dezer rubriek. Oplossingen. No. 2605. Auteur: A. Roos, Alkmaar. Wit: 42—38 (25:48) 38—32 (27:38) 16—18 (12:34) 4439 (34:43) 41—37 (31:42) 35—19 en wint. Probleem no. 2605 werd correct opgelost door C. Harmsen en K. Bakker, beiden te Haarlem; J. Piek en F. D. Kat, beiden te Heemstede en F. Akersloot te Aerdenhout. Een fraai partij-fragment. Bij het opruimen van oude paperassen aldus schrijft de ex-wereldkampioen B. Sprin ger in „De Damgids"kwam het hieronder volgend partijtje te voorschijn, gespeeld in 1909 Dat de kopstukken van dien tijd ook al iets van dammen wisten, blijkt er duidelijk uit. Héél fraai is de manier, waarop Bonnard zijn tegenstander in den val laat loopen! Dit heeft vooral daarom verdienste, omdat wijlen Weiss bekend stond als de beste combinatie speler aller tijden. Dat echter Bonnard niet veel minder presteerde op dit gebied, blijkt uit dit partijtje al heel duidelijk. Partij No. 2615. Gespeeld in 1909 tusschen wijlen Isidore Weiss miet Wit en Marcel Bonnard met Zwart. 1. 34—30, 17—21; 2. 30—25, 12—17; 3. 31—26, 8—12; 4. 33—28 3—8. Dit soort opening voor Zwart noemt men in Lyon het „Labrosse"-systeem. Lab rosse was een vooraanstaand Lyonneesch dammer, die deze opening met voorliefde speelde en er. tezamen met Bonnard, veel studie van heeft gemaakt. Labrosse was een buitengewoon begaafd dammer, maar moest om gezondheidsredenen vroegtijdig 't dammen staken. 5. 39—33, 18—22; 6. 44—39, 13—18; 7. 37—31. 21—27; 8. 32:21, 16:27; 9. 41—37, 9—13; 10. 37—32 (op iederen anderen zet volgt Zwart 19—23 enz.) 11—16; 11. 32:21, 16:27; 12. 47—41, 18—23!!. Een prachtige lokzet (zie diagram). Stand na den 12den zet van Zwart. Zwart: m m m m m am m m '4 m 9 m ■m m hp Wit: Stand in cijfers: Zwart 18 schrijven op: 1 2 4/8 10 12/15 17 19 20 22 23 en 27. Wit 18 schijven op: 25 26 28 31 33 35 36 38 43 45 46 48 50 13. 26—21?? Het „vischje" bijt! Het „wormpje" is ook zóó vet en ziet er zoo smakelijk uit. dat het moeilijk is, het „haakje" te ontdekken! 13. 17:37; 14 41:21, 23:32; 15. 38:9, 14:3!! Nu komt het „bekende aapje" uit het „be kende mouwtje"! 16. 25:23, 12—17!; 17. 21:12, 7:47; 18. 43—38, 47:44, 19. 50:39 en Zwart heeft een schrijf gewonnen, waarna ook de partij voor- Wit verloren ging. Een bijzonder leerzame openingsstudie! Een productief lokzetje. Onderstaande stelling kwam voor in een vriendschappelijk partijtje tusschen J. Kui pers met Wit en H. Pot met Zwart, gespeeld in de Damclub „Houdt Stand" te Sappe- meer. Partij-fragment No. 2616. Zwart: a 8 8 m m m m fÜf m WW "W? W i i 6tand in cijfers- Zwart 8 schijven op: 3 4 5 7 17 18 22 en 26. Wit 8 schijven op: 20 30 31 34 35 37 39 en 43. Wit lokte in dezen stand den volgende fout- zetuit: 20—14! i410?39—33 110:19) 33—28 (22:33 43—38 <33:4237:48 (26:37j 48—42 <37:48) 30—25 (48:30) 35:2! en wint. Ontleend aan het Orgaan van den Prov. Gron. Darnbond. CRICKET. Jaarverslag Ned. Cricketbond. Verschenen is liet jaarverslag over 1938 van den Ned. Cricketbond, samengesteld door den heer A. de Haan Azn., secretaris. We ontleenen er het volgende aan: Vergelijken we 1938 met het eraan vooraf gaande jaar dan zien we tot onze vreugde, dat er wederom een stijging in het in de competities uitkomende aantal spelers valt waar te nemen. In totaal kwamen uit 1323 spelers (1190 in 1937, 1154 in 1936 en 1092 in 1935), zoodat voor den N.C.B. 1938 wel als een goed jaar ge boekt mag worden. Over de verschillende klas sen verdeeld zien we, dat in verband met het uitkomen van diverse spelers in meer dan één elftal, in 1938 1720 spelers in de ver schillende wedstrijden uitkwamen. Van cricket kan zulk een goede en beschavende invloed uitgaan, dat wij uit een algemeen oogpunt be zien slecht op een voortdurenden groei van het aantal beoefenaren kunnen hopen. Het weer heeft ons in het achter ons lig gende seizoen gelukkig niet al te zeer in den steek gelaten; verregende wedstrijden zijn er bijna niet geweest en al mogen zon en milde temperatuur nog wel eens afwezig zijn ge weest, onze grootste tegenstander, de regen, heeft ons vrijwel met rust gelaten; ook dat is een der mooie zijden van 1938. Niet alleen in onzen Bond en in de door ons erkende bonden breidt cricket zich uit, doch ook in den Ned. Dames Cricket Bond, voor wiens initiatief, o.a. ten opzichte van inter nationaal cricket wij mannen wel veel waar deering mogen hebben. Door te spelen tegen sterke tegenstanders leert men tenslotte meer dan door onderling spel; en juist daarom is het zoo juist gezien, moeilijke wedstrijden te organiseeren en geen vrees voor een groote nederlaag te hebben. Ook in onzen kring blijft het contact met Engelsch en ander internationaal cricket groeien; zelfs heeft ons. een uitnoodiging be reikt om met een Bondselftal c.q. het Neder- landsch elftal naar Denemarken te komen ter gelegenheid van een jubileum van den Deenschen Voetbalbond, die ook cricket orga niseert. Vermoedelijk zal dit wel niet kunnen worden ingewilligd tengevolge van hetgeen reeds op het programma staat; het is wel te hopen, dat eerlang ook voor dit contact een plaatsje vrij komt. A. M. J. de Beus, de oud-aanvoerder van het Nederl. elftal, kwam in den wedstrijd tegen de Free Foresters op 6 en 7 Augustus te Haar lem voor de 25e maal voor het Nederlandsch elftal uit. Uitvoerig worden dan de wedstrijden der clubs besproken. Op de eerelijst der eerste klasse komen voor: 15 Mei: mr. H. van Manen (H.C.C. 1) 131 tegen Rood en Wit. 29 Mei: dr. M. Jansen (H.C.C. 1) 101 tegen V.RA. 19 Juni: mr. H. van Manen (H.C.C. 1) 109 tegen V.O.C. 26 Juni: mr. H. van Manen (H.C.C. 1) 107 tegen V.V.V. 3 Juli: J. J. v. d. Luur (H.C.C. 1) 120 tegen V.O.C. 3 Juli: mr. H. van Manen (H.C.C. 1) 133 tegen V.O.C. 24 Juli: J. Offerman (Hermes D.V.S.) 115 tegen Rood en Wit. 14 Augustus: A. v. d. Togt (Rood en Wit) 144 tegen Hermes D.V.S. Een eeresaluut voor Huug van Manen, die niet minder dan 4 keer op dit lijstje voorkomt. Met grooten weemoed denkt men terug aan hen, die ons ontvallen zijn, aan hen die heb ben helpen omhoog brengen onze vereeni- gingen, onze bonden, onzen N.C.B. en daar mede t-he noble art of Cricket in Nederland. In de eerste plaats herdenken we het eere- lid ir. Jacobus van Stolk, tevens eere-voor- zitter van de H.C.C. en H.V.V. Het werk, door hem verricht, is niet voor niets geweest; hoe vele malen geroepen tot aanvoerder van het jeugd op de sportvelden te danken. Ook herdenken we met grooten eerbied voor zijn kunnen op velex-lei gebied, niet in het minst op dat van de sport, J. C. Schroder, vele malne geroepen tot aanvoerder van het Nederlandsch elftal, den wicketkeepex van groote vermaardheid, den spil van R.A_P.'s groote jaren, den batsman van alles of niets, den man, dien wij jongeren met bewondering, met eerbied zelfs zagen spelen en die voor ons was een van die spelers, dien we nooit zul len vergeten. Het seizoen 1939 staat voor de deux, het rad gaat weer draaien, het bat gaat weer zwaaien en de eerste bal zal worden gebowld. Play on boys, fair en opgewekt". Jaarvergadering Haarl. bond. Cricket- Woensdagavond half negen hield de Haar- lemsche Cricketbond in Hotel „De Leeuwerik" zijn algemeene jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, Jhr. C. L. van Lennep. De ver gadering werd bijgewoond door afgevaardigden van Rood en Wit, Haarlem, R. C. H„ C. V. H. en Bloemendaal. De voorzitter sprak een welkomstwoord; het verheugde hem, na den winterslaap weer zoo veel bekende gezichten aanwezig te zien. Hij hoopte, dat de leden in het aanstaande seizoen weer met animo de mooie crïcketsport zouden gaan beoefenen. De heer A. W. Roggeband, secretaris, bracht het jaarverslag uit. Hij merkte op, dat de weer goden den H. C. B. het vorig seizoen niet gun stig gezind zijn geweest; vele wedstrijden moes ten worden gestaakt, maar toch kon het pro gramma geheel worden afgewerkt. De verstand houding tusschen de clubs liet niets te wen- schen over. Er is fel om het kampioenschap ge streden; dit werd tenslotte door Bloemendaal ge wonnen. Zij speelde tien wedstrijden en won daar acht van; twee werden verloren. Uitvoerig wordt herinnerd aan de prestaties der bij den bond aangesloten clubs. Dit jaarverslag werd onder dankzegging goed gekeurd. De voorzitter verklaarde den grootsten eerbied voor het werk van den secretaris te hebben. De voorzitter reikte met eenige toepasselijke woorden de gebruikelijke prijzen uit, namelijk aan Bloemendaal voor het behaalde kampioen schap; aan A. J. van der Sluis van C. V. H. voor het beste bowlen en aan Mr. B. Davidson van Rood en Wit voor het beste batten. Ook het financieel verslag van den heer Rog geband werd onder dank goedgekeurd. De begrooting voor het seizoen 1939 werd on gewijzigd vastgesteld, evenals de contributie. Het bestuur, dat in zijn geheel aftrad, werd herkozen. In de plaats van den heer P. Ligten- stein, die zich wegens verblijf in het buitenland niet herkiesbaar stelde, werd de heer H Ligten stein gekozen. Het bestuur is dus nu ils volgt samengesteld: Jhr. Mr. C. L. van Lennep, voor zitter; J. Beijk, vrne-voor zit ter; A. W Rogge band, secretaris-penningmeester; H. Ligtenrtein, J. Koch en C. Dekker, commissarissen. De voorzitter sprak woorden val' dank aan het adres van den heer P. Ligtenstein voor wat deze voor den H. C. B. gedaan heeft; spreker heette diens broer van harte welkom in het bestuur en hoopte, dat hij deze functie langer zou mogen vervullen. Tot leden der elftal-commissie werden geko zen de heeren J. Voogd, H. Ligtenstein en A. W. Roggeband en tot leden der kascommissie de heeren H. W. Wessel, E. Kievit en G. Strik. Wijziging art. 3 der wedstrijdbepalingen. Het bestuur stelde voor, art. 3 der Wedstrijd bepalingen van den H. C. B. als volgt te wijzi gen: „In eiken competitie-wedstrijd wordt vier uur gespeeld met dien verstande, dat de tegen partij slechts dan het recht zal hebben een elf tal de tweede innings te cloen beginnen, indien niet meer dan 3V« uur speeltijd verstreken is. In dien na vier uur spelens op eenigerlei wijze een andere beslissing te verkrijgen is, wordt, indien een der partijen dit verlangt, de speeltijd ver lengd met een half uur. Is na 4»/2 uur spelens geen beslissing op de eerste innings verkregen, dan krijgt ieder elftal een punt, tenzij het niet beslist zijn van den wedstrijd het hoofdzakelijk gevolg is van weers omstandigheden, ter beoordeeling van het be stuur of van den competitieleider, in welk geval de wedstrijd zal worden ovei-gespeeld. Weigert een elftal voor het verstrijken der bepaalde 31/! uur een tweede innings te beginnen, dan zal het gerekend worden, verloren te hebben. Na eenige discussie werd dit voorstel zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, waarna de vergadering gesloten werd. WIELRIJDEN. RONDE VAN VLAANDEREN. De wielrenners Klinkenberg, Graijters en Claassen zullen Vrijdagmiddag per fiets naar België gaan om deel te nemen aan de Ronde van Vlaanderen. Dat is voor deze drie welbe kende renners uit Haarlem een heele onder neming. Zij moeten namelijk Vrijdag eerst 260 K.M. rijden om aan de startplaats te komen; dan rijden zij Zondag een wedstrijd van plm. 240 K.M., waarna zij Maandag weer 260 K.M. naar huis peddelen. Een groot bezwaar was, dat het dezen werk- looze jongens totaal aan financiën ontbrak. Het bestuur van „Achilles", van welke ver- eenigïng dit drietal lid is, heeft er dan ook voor gezorgd, dat er eenige in teekenlij sten onder de leden, donateurs, vrienden en begun stigers circuleeren om hen op deze wijze de reis mogelijk te maken. Mochten er nog wieler sportliefhebbers zijn, die er het hunne ook toe willen bijdragen, dan kunnen zij zich wen den tot het secretariaat van Achilles, Prean- gerstraat 28. VOETBAL. HAARLEM—D.W.S. (5—5). Woensdagavond werd de lichtwedstrijd Haarlem—D.W.S. gespeeld. Rust kwam met 13 en het einde met 55. ROEIEN. SCHAKEN. TWEEKAMP EÜWE—KERES NOG NIET DEFINITIEF. Naar wij vernemen heeft het Euwe-comité met Keres, die van Margate naar ons land is gekomen en hier eenige dagen heeft vertoefd, besprekingen gevoerd, met de bedoeling een tweekamp te organiseeren tusschen dr. Euwe en Keres. De Estlander heeft de voorstellen van het Euwe-comité in overweging genomen en zal deze aan het bestuur van den Estlandschen Schaakbond voorleggen. In het begin van Mei zal Keres schriftelijk zijn antwoord mpdedeelen. FLOHR TE AMSTERDAM. Salo Flohr is Woensdagavond te Amsterdam aangekomen; hij zal eenigen tijd in ons land vertoeven, waarbij hij waarschijnlijk simul- taan-sëances zal geven. CLUBKAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. H. S. G.WEENINK. Dinsdagavond had in het clublokaal van het Haarlemsch Schaakgezelschap een wedstrijd plaats om het clubkampioenschap van Haarlem en omstreken. Elke deelnemende club komt hier in met 30 spelers uit. De eerste ronde is een af- valronde; door haar verlies van Dinsdagavond is de Beverwijksche club „Weenink" thans van verdere deelneming uitgesloten. Het Haar lemsch Schaakgezelschap wist al spoedig een flinken voorsprong te verkrijgen en te behou den. De eindstand was 20 1/29 1/2. MASSAKAMP HEEMSTEDE—HAARLEMSCH SCHAAKGEZELSCHAP. In 1937 is voor de eerste maal een groote mas sakamp gespeeld tusschen de Heemsteedsche Schaakclub en het Haarlemsch Schaakgezel schap. De daarvoor beschikbaar gestelde wissel beker werd door de Haarlemmers gewonnen. Deze wedstrijd viel zóó goed in den smaak, dat besloten werd, dien ieder jaar te spelen. Het vorig jaar heeft de massakamp dan ook op nieuw plaats gehad en toen te Haarlem. Weder om gingen de Haarlemmers met de overwin ning strijken. Dit jaar wordt weder in Heem stede gespeeld en wel op Dinsdag 9 Mei. POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. Uitslag der wedvlucht van Deventer, 105 K.M. W. Petri 1, 6. 12, 19; L. Gimbrère 2, 3, 4, 5, 7. 9, 11, 23; P. Dik 8, 10, 15.22; J. J. Petri 13: P. J. v. Daalen 14. 17, 18, 20, 21, 24; J. J. Douglas 16. Eerstgetoonde duif te 12.57.49; laatste prijs- winner te 1.20.23. DE VARSITY OP HEMELVAARTSDAG. Der traditie getrouw zal dit jaar de Varsity wederom plaats hebben op Hemelvaartsdag, die op 18 Mei valt en wel op de Boschbanen van Amsterdam. BILJARTEN. DE „ZILVEREN FRUITMAND". De .B.C. Haarlem" organiseert weder haar jaarlijksch invitatie-tournooi om bovenge- noemden wisselprijs in haar lokaal café Metz aan de Barteljorisstraat. Hieraan nemen dit maal de volgende spelers deel: W. Damman. P. van Someren en O. Steensma, allen te Am sterdam; G. Lammes. Zaandam; J. Steffers, P. A. Kobus en G. W. Metz allen te Haarlem. Er worden partijen van 350 caramboles cadre kiein-biljart gespeeld. Hedenavond worden deze wedstrijden geopend met de volgende partijen: J. Steffers—-G. Lammes en G. Lam mesP. A. Kobus. tijdens audiëntie overleden. o Woensdagmiddag is vice-admiraal C. C. Kayser geheel onverwacht aan hartverlamming overleden tijdens een onderhoud met den minister van kolo niën, den heer Ch. Welter, in de kamer van den minister op het departement van Koloniën. Onmiddellijk telefonisch ontboden medische hulp kon niet meer baten. Toen de dokter in de kamer van den mi nister kwam was admiraal Kayser reeds overleden. Als lid van een gemengde commissie tot vaststelling van de grenzen van Suriname heeft admiraal Kayser groote verdiensten gehad. Hij was sedert korten tijd uit Suriname terug. De regeering erkende zijn verdiensten door hem voor zijn werk in Suriname tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau te benoemen. Reeds eerder was admiraal Kayser benoemd tot rid der in den Nederlandschen Leeuw. Hij was verder begiftigd met verschillende buitenlandsche orden. President /an den Belgischen Senaat. De liberaal Gillon benoemd. Gillon (liberaal) is gisteren bij tweede stem ming met 83 tegen 80 stemmen tot president van den Belgischen senaat gekozen. V. tV 1 "J. yW Sir John Simon met het beroemde koffertje op weg naar het parlement ter indiening van de nieuwe Bngelsche begrooting Viering Julianadag Door de Oranje-vereeniging Haarlem— Zuid-West. De Oranjevereenigïng „Haarlem Zuid-West" heeft feestelijkheden georganiseerd op 1 Mei ter herdenking van den verjaardag van Prinses Juliana. 's Middags hebben de kinderen van leden en donateurs feest op een4 terrein aan de Olmstraat. Het programma vermeldt o.a. een gecostumeer- den voetbalwedstrijd tusschen twee elftallen van kinderen. Tijdens de rust worden er 200 ballons opgelaten. Verder treedt de goochelaar Prof. Bartho Mistieus op en wordt een poppenkast vertoond. Natuurlijk worden de kinderen ook getracteerd. 's Avonds vieren de ouderen feest op hetzelf de terrein, daar vinden zij muziek, het rad van avontuur, vischvermaak, een schiettent enz. Dienst van Post en Telegrafie. De Directeur van het Post en Telegraafkan toor te Haarlem maakt bekend, dat op Maandag 1 Mei, den dag, waarop dit jaar de verjaardag van H. K. H. Prinses Juliana zal worden gevierd, de kantoren voor den Postdienst niet later dan tot :s middags 12 uur zullen zijn opengesteld. Tot dat tijdstip worden alle onderdeden van den postdienst behandeld. Ten Centraal Girokantore worden de giro stortingen evenwel eerst gelijk met die van den volgenden dag in behandeling genomen. Stortin gen met Spoedbehandeling worden echter be handeld op 1 Mei voor zoover zij ten girokantore vóór 11 uur aanwezig zijn. Op 1 Mei vervalt de 3e postbestelling te Haarlem, Bloemendaal, Aerdenhout, Heemstede en Overveen. De 2e bestelling te Santpoort, Bennebroek, Spaaradam en Vogelenzang zal worden ver vroegd en in de namiddaguren worden uitge voerd. Voor de busrechthouders blijft de gelegenheid tot afhalen der stukken bestaan als op werk dagen. De 2e pakketpostbestelling zal niet worden uitgevoerd. Niet uitgevoerd worden voorts de 2e en de 5e buslichting te Haarlem, Aerdenhout, Bloemen daal, Heemstede en Overveen. Voor den Telegraaf en Telefoondienst zijn de kantoren open als op gewone werkdagen, met dien verstande, dat de stadsbijkantooren Tem peliersstraat, Schoterweg en Aerdenhout alsmede de agentschappen met telegraaf-telefoondienst station ook voor deze diensten om 12 uur worden gesloten. Het Hoofd van het Telefoondistrict brengt mede ter kennis, dat de telefoonbureelen voor administratieve werkzaamheden eveneens na 12 uur zijn gesloten. !T JEINCENT-'*4 HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Hoogkerk (uitr.) 24 van Colombo. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 24 van Tampa naar N.-Orleans. Blommersdijk 25 v. N.-York n. Norfolk. Damsterdijk Vancouver n. Rotterdam 25 v. Spaarndam, New-Orleans n. Rotterdam 25 te Corpus Christi. Leerdam 25 v. Rotterdam te New-Orleans. Breedijk 26 v. Rotterdam te Antwerpen. Dinteldijk, Vancouver n. Rott. 24 te Seattle. Boschdijk Rott. n. N.-Orleans 25 te Antw. Lochmonar, Rott, n. Vancr. p. 25 Beachy Head. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Boschfontein (thuisr.) 25 van Dakar. Bloemfontein (uitr.) 26 te Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom (thuisr.) pass. 25 Las Palmas. Reggestroom (u.) 26 v. Takoradi n. Assinie. Maaskerk 25 v. Rotterdam te Hamburg. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 26 v. Vlaard. n. Narvik. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (uitr. 25 v. Colombo. Arendskerk (thuisr.) 26 v. Colombo. Tjikembang (thuisr.) 26 (nam.) te Antw. HOLLAND—AUS'l'RALIë LIJN. Meerkerk (uitr.) 26 te Brisbane. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ulysses, Amst. n. Algiers p. 25 Dungeness. Mars, Haifa n. Rott. 25 (12,22 n.) 48 m. Z.Z.W. van Niton. Alkmaar. Amsterdam n. Chili 23 v. Callao. Baarn 22 v. Amsterdam te Valparaiso. Bodegraven 26 v. Antw. te Amsterdam. Costa Rica 25 v. Amsterdam te Kingston (J.) Helder Chili n. Amst. 24 te Callao. Oberon, Amst. n. Tunis p. 24 Ouessant. Orion 25 April van Bourgas te Stamboul. Perseus 26 April van Stettin te Amst. Pluto 25 van Amst. te Kopenhagen. Pygmalion 26 v. Hamburg n. Bremen. Juno 26 v. Stamboul n. Jerakini. Irene 26 v. Amsterdam te Lissabon. Venus 26 van Spezia te Livorno. Ajax 26 v. Amsterdam te Stettin. Hercules 26 v. Amst. te Alexandrië. Vesta 25 v. Palermo n. Amsterdam. Berenice, Faro n. Malaga p. 26 Gibraltar. Merope 26 v. Hamburg te Amsterdam. Titus 26 v. Amsterdam te Hamburg. Theseus 26 v. Amsterdam n. Kopenhagen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland (uitr.) 26 te Santos. Montferland (thuisreis) 22 van Rio Jan. Salland (thuisr.) 27 (11 v.) te IJm. verw. KONINKLIJKE SHEL Chama 23 van Curasao te Las Palmas. Agatha 22 van Singapore n. Pladjoe. MEIJER Co'S SCHEEPVAART MIJ. Antilochus. Rott. n. Japan 26 te Pt. Said. C. of Bedford, Dairen n. Rott. 26 te Suez. Hector 25 v. Kobe n. Rotterdam. Memnon, Japan n. Londen en Rott. p. 26 Wight, 3 verwacht. Ajax, Japan n. Rott. 26 v. Singapore. Bengloe, Honkong n. Rott. 25 v. Port Said. Glenberg, Dairen n. Rott. 24 te Singapore. Bellerophon, Rott. n. Japan 24 te Hongkong Glenaffaric. Japan n. Rott. 25 v. Manilla. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja (thuisr.) 25 v. Marseille. Palembang (uitreis) 26 te Singapore. Sitoebondo (thuisr.) 26 v. Singapore. Weltevreden (uitr.) pass. 25 Perim. Brastagi (thuisr.) 26 v. Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (uitr.) 25 te Montevideo. Alwaki vertr. 26 v. Hamburg n. Rott. Alhena (t.) p. 25 Ouessant 27 (6 v.) verw. STOOMVAAART MIJ NEDERLAND. Salabangka 22 v. Pt. Arthur n. Z -Afrika. Johan de Witt (uitr.) 26 v. Suez. Poelau Tello (uitr.) 26 te Antwerpen. Poelau Roebiah (th.) 25 te Londen. Tajandoen rthuisr.) 26 v. Hodeia. Tawali (thuisr i p. 24 Gibraltar. WIJKLIJN. Katwijk 26 v. Monastir te Gent, voor Rott. Beverwijk 26 v. Ipswich te Rott.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10