I 1 DE GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN. DINSDAG 9 MEI 1939 H 'A A RE EM'S DAGBEAD lï UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE JUBILEUM AAN DE GASFABRIEK. De heer M. Kuipers. Op 11 Mei a.s. zal de heer M. Kuipers te Heemstede, den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaar door het Gemeentebestuur be noemd werd als schilder aan de Gemeentebe drijven. Als gebruikelijk zal dien dag in de morgen uren de jubilaris aan den fabriek gehuldigd worden. In den avond zal het fanfarecorps „Excelsior" (waarin hij steeds een vooraan staande positie heeft ingenomen) hem een serenade brengen te zijnen huize Haemstede- plem 23, 55-JARIG HUWELIJK. Op 23 Mei zullen de heer en mevrouw M. Ottjes en M. J. OttjesHessels, Zandvoortsche Laan 190, Heemstede den dag herdenken waarop zij voor 55 jaar in het huwelijk traden. EERSTE HEEMSTEEDSCHE SPEELTUIN Deze „Eerste Heemsteedsche Speeltuin", die reeds eenige jaren bestaat, beschikte over te weinig speelwerktuigen. In September van het vorige jaar had zich daarom een comité gevormd, dat met veel suc ces heeft gewerkt, zóó zelfs dat nu naast de al bestaande speelwerktuigen in den loop van dit voorjaar is bij gebouwd een flinke zweefmolen, een kleine draaimolen,1 een zweefbaan, ketting brug, familieschommel, een stel groote schom mels, een rollend vat, twee stel ringen en 3 wippen. Zaterdagmiddag werden de speelwerktuigen aan het bestuur overgedragen. Behalve vele ouders en belangstellenden waren ook aanwezig de voorzitter der R.K. Speeltuin „Kindervreugd", de heer H. J. v. d. Linden, de heer J. Hillesum, secr. der N. U. S. O., de heer J. J. C. Ophuizen, namens het verbond van Haarl. Speeltuinver- eenigingen en enkele raadsleden. Nadat de voorzitter der Speeltuinvereeniging de heer W. K. Numan, de aanwezigen welkom had geheeten, sprak allereerst de heer A. J. Jansen, uitvoerder van het comité die uiteen zette hoe, in tegenstelling met ander werk, hier getracht moest worden met een kleine som veel te bereiken. Na nog dank getracht te hebben aan den heer S. Rijkes voor zijn groote medewerking verzocht hij het comité hem nu ontslag als uitvoerder te verleenen. De heer S. Rijke schetste daarna, hoe hij in Sep tember van het vorige jaar de speeltuin eens be zocht, en eigenlijk niet vond wat hij had ver wacht. Na contact gezocht te hebben met het be stuur, volgde als groote bezwaar de financiën. Een comité werd gevormd, dat een circulaire verspreidde, waarop ingeteekend werd voor ruim f 600. Vervolgens droeg spr. de nieuwe toestel len over aan het bestuur. De voorzitter heeft hierna bedankt. De ouders en genoodigden werden daarna uit- genoodigd een bezoek aan den bazar te bren gen, die gevestigd is in het clubhuis, dat daar voor in zijn geheel in gebruik is genomen. Deze bazar duurt tot a.s. Zaterdag. GYMNASTIEK UITVOERING „VOOR ONS GENOEGEN". Donderdagavond zal in de O.L. School aan den Voorweg: de Gymnastiekclub „Voor ons Genoegen" haar jaarlijksche uitvoering geven. VERGADERING IJSVEREENIGING „DE VOLHARDING". Bovengenoemde vereeniging houdt (Woens dagavond in Café-Restaurant „Hof van Heemstede" haar 22e jaarvergadering. EXCELSIOR OP CONCOURS Donderdag 18 Mei (Hemelvaartsdag) zal het Heemsteedsche fanfarecorps „Excelsior", directeur de heer F. Torenbeek, deelnemen aan het muziekconcours te Putten (Veluwe) met als verplicht nummer: Laetare, ouverture Marcel I'oot, en als vrije nummer, ouverture Fantastique van A. Govaerts en in den marschwedstrijd met ..Death or Glory" van Hall. Het corps komt uit in de afdeeling Uit muntendheid. OVERVEEN DE BURGERWACHT HEEFT EEN NIEUWEN COMMANDANT. Maandagavond vond in het Politie-bureau een plechtigheid plaats, de overdracht van het commando van de burgerwacht, wegens het ver trek van den heer A. F. Haccou naar N. O. I. De plechtigheid werd bijgewoond door den burgemeester Jhr. Mr. C. J. den Tex, den voor zitter H.Smidt van Gelder, Jhr. G. C. Quarles van Ufford, den commissaris van politie A. Hiemstra, de complete burgerwacht en de hulp politie. De burgemeester richtte zich allereerst tot den scheidenden commandant. Het is nu de laatste maal, begon spr. dat ik het woord tot u richt. Hoe lang lijkt het en toch is het maar 5 jaar geleden, dat ik het voor het eerst deed. Gij draagt het kruis, dat u gegeven werd voor uw uitstekend werk, dat gij in 21/; jaar deedt, om de Burgerwacht op een nieuwen leest te schoeien. Dit kruis is een embleem in zijn uitbeelding. Wij zijn blij voor u om de verwezenlijking van uwe plannen maar zien u noode gaan, dankbaar voor het vele, wat u voor de B. W. heeft ge daan. De heer Haccou droeg hierop het commando over aan den nieuwen commandant, den heer W. Jansen. De heer Haccou memoreerde hoe hij 5 jaren de B. W. heeft gediend en veel vriendschap van de leden heeft ondervonden. Spr. wenschte den nieuwen commandant toe, dat het ook hem gege ven moge zijn vertrouwen en vriendschap te winnen, dan is met de B. W. alles te bereiken. Hierop was het plechtige oogenblik aange broken en legde de heer Jansen op verzoek van den burgemeester den eed af op het vaandel en droeg Jhr. den Tex de burgerwacht over. De heer Jansen dankte allereerst den burge meester voor het in hem gestelde vertrouwen. BLOEMEN DAAL CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Het programma van het concert, te geven door Harmonie „Euphonia", directeur J. W. Lefeber, in het Bloemendaalsche Bosch op Woensdagavond 10 Mei a.s. luidt als volgt: Marsch Kameraden Belleflamme Ouverture De poppen van Neurenberg A. Adam Liefdesparade, karakterstuk Hans Schmid Caresses, Wals Fr. Popy Marschpotpourri Voorwaarts-Marsch W. Ciere Gallisch bloed, Marsch G. Allier De Gracieuse, Ouverture Ph. S. Vlessing Fantasie uit de opera De Groot hertogin van Gerolstein, J. Offenbach Wals Versmade Liefde P- Lincke Steeds Voorwaarts, Marsch Bolderdijk 10. HAARLEMMERMEER CANDIDATEN DER COMMUNISTEN. Namens de afd. Haarlemmermeer der C.P.N. zal de volgende candidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezing worden ingediend: 1 I. v. Delden, Zwanenburg, 2 P. M. Lanser, Aals- meerdijk, 3 N. G. Tas, Hoofddorp, 4 P. Lingbeek geb. Bras, Kruisweg. ZANDVOORT JAARVERGADERING „DE ZEEMEEUWEN". Maandagavond hield de voetbalvereniging „De Zeemeeuwen" een druk bezochte alge- meene vergadering in „Ons Huis" te Zand- voort. De voorzitter, de heer H. de Jong, opende de vergadering en vroeg daarna een oogenblik stilte ter nagedachtenis aan wijlen den heer W. Braam. Spreker herinnerde verder aan de fraaie wij ze, waarop het tweede elftal kampioen was ge worden en de ongelukkige manier waarop dit elftal de eerste twee promotiewedstrijden ver loor. Uit het competitieverslag bleek, dat de pres taties van het eerste elftal na een heel goed begin eenigszins waren tegengevallen. De lagere elftallen hadden zich in het algemeen kranig geweerd. Het ledental van de vereeni ging bleef in het afgeloopen seizoen stabiel. Tot leden van de elftalcommissie werden gekozen de heeren: J. Keur I, W. Paap, W. Loos, W. Koper, St. Schilpzand, W. Rauch en H. Poots. t Na een uitvoerige bespreking werd besloten, gedurende het zomerseizoen ernstig te trainen. De vergadering liet 't aan het bestuur over om te beslissen wie deze training zou leiden. Bij de rondvraag bleek, dat er animo was om mee te doen aan den Zevenkamp en de club-estafette bij de gelegenheid van het 40- jarig bestaan van den H.V.B. JAARVERGADERING „ZANDVOORT". De voetbalvereeniging „Zandvoort" belegde Maandagavond een algemeene vergadering in „Trianon" aan het Stationsplein te Zandvoort. In verband met den minder rooskleurigen toestand van de financiën werd besloten, dit jaar geen trainer aan te stellen. Overgegaan werd tot het kiezen van de elf talcommissie. Gekozen werden de heeren: H. Terol, H. Keesman, P. Schaap en G. Paap. De periodiek aftredende secretaris, de heer J. N. Huyer. werd bij acclamatie herkozen. De aanvulling van het bestuur, noodig door het bedanken van de heeren E. Koning en W. Koper, werd uitgesteld tot de volgende alge meene vergadering. In verband met het feit, dat de vereeniging in Juli a.s. 20 jaar bestaat, werd besloten een feestavond te organiseeren in November of December. In de feestcommissie werden benoemd: drie leden van het bestuur en de heeren G. Keur, A. Molenaar en P. Terol. HILLECOM KAMPIOENSCHAPSWEDSTRIJDEN SCHAKEN BOLLENSTREEK 1939. Uitslagen van de 3e (laatste) ronde der demi-finale: Ie klasse Groep 1 Mej. Marinus—H. Gogoll 1—0 reglement. D. BuysW. de Laat 01 Groep 2 B. EnthovenP. Schoenmaker 10 F. C. HaalebosJ. P. Koop 10 Uitslag afgebr. partij vorige ronde: W. de Laat—Mej. M. Marinus Vx- He klasse Groep 1 H. H. HulsmanH. van Dlemen 10 J. EisengaS. Lieverse y Groep 2 L. C. M. Koeken—G. Dekker 10 H. van WamelC. W. v. d. Ploeg y3V* Uitslag partij vorige ronde; G. Dekker—C. W. v. d. Ploeg 10 Eindstand Demi-Finale. Ie klasse Groep 1 W. de Laat 2^p„ D. Buys 2, Mej. M. Marinus IV* en H. Gogoll 0 p. Groep 2 F. C. Haalebos 3 p.. B. Enthoven 2, J. P. Koop 1 en P. Schoenmaker 0 p. He klasse Groep 1' H. H. Hulsman 2 p., J. Eisenga IV», S. Lie verse 1 y en II. van Diemen 1 p. Groep 2 H. van Wamel 21 'i p.. C. W. v. d. Ploeg 1 G. Dekker 1 en L. C. M. Koeken 1 p. De twee lioogstuitkomenden uit elke groep gaan over in de finale: daarin wordt gespeeld een enkele ronde. Wegens zich terugtrekken van J. Eisenga wordt in de 2e klasse S. Lieverse in de finale geplaatst. Samenstelling finale Ie klasse: 1. W. de Laat. 2 B. Enthoven, 3. F. C. Haalebos en 4. D Buys Idem lie klasse: 1. H. van Wamel, 2. H, H Hulsman, 3. S. Lieverse en 4. C. W. v. d. Ploeg. De ingediende candidatenlijsten. Hier volgen de candidaten die heden bij de candidaatstelling voor den gemeenteraad in de onderstaande gemeenten zijn ingediend. Zandvoort. R.K. Staatspartij: 1. Corn. Siegers, 2. D. Vader, 3. F. H. J. v. Deursen, 4. G. Bakkenhoven, 5. A. Burg. S. D. A. P.: 1. A. J. v. d. Mooien, 2. J. C. Suerink, 3. A. Kerkman, 4. mevr. A. Molvan Bellen, 5. J. Visser, 6. B. Waas, 7. D. v. Duijn, 8. G. Schrader, 9. K. v. DijkHameetman, 10. A. Molenaar. Prot. Christ, lijst: 1. J. Groen, 2. Jb. Koper, 3. J. W. Gosen, 4.-A. C. Reuijl, 5. A. Steetskamp. Gemeente Belang: 1. A. Elffers Az., 2. C. L. Bolwidt, 3. Ir. P. G. v. Kuyk, 4. L. Blok, 5. J. v. Sluisdam, 6. C. Beekhuis, 7. J. v. Raalte, 8. mevr. M. v. DijkMeyer. Algemeen Zandvcortsch Belang. M. Kemp. G. A. Groos, S. Bohemen, A. Paap, H. Schut, C. Kerkman, J. A. P. F. Hensen, W. C. Hildering, J. Schaap, Fl. Molenaar Jzn. Christ.-Hist. Unie. F. Joustra, W. v. d. Werff Jbz., P. D. de Jong, G. v. d. Werff, G. Oskam, J. J. Dam Jr. W. Paap Pzn. Bennebroek. R. K. Staatspartij: J. F. van Lierop (aftr.), R. B. Lommerse, B. P. Heemskerk (aftr.), P. C. v. d. Meer, P. J. van Bakel (aftr.), M. Otte, P. J. van Lierop en A. Teeuwen. Anti-Revolutionairen: P. C. van Eck, A. El- gersma, J. Hoogendoorn, H. R. Heidema, IJ. Schotanus. Chr. Dem. Unie: J. Dubbis (aftr.), C. de Vries, (aftr.), Joh. van Dijk, T. van der Plas, A. Smit. Groep Protestanten: W. A. Philippo, H. de Gier, J. K. Enthoven, J. C. G. van der Laan. Bennebroek Vooruit: J. G. W. Lafleur, P. Jonker, J. C. Schneider, H. F. Roos, B. J. Roos. Lijst Smit: De heer Smit is thans zittend voor de groep Protestanten, waai-onder een gedeelte is dat den heer Smit niet meer in den Raad wenscht terug te zien in verband met het feit dat de heer Smit als wethouder den kant der oppositie tegen den burgemeester heeft gekozen. De lijst Smit bevat thans de volgende namen: P. J. Smit (aftr.), J. D. Bakker en P. van Aalst. Haarlemmerliede Chr.-Hist.: G. W. Polderman, W. H. Lieftinck, G. Evers, C. F. van Vliet, A. Struik, F. Bolt. „Gemeentebelangen": P. H. van Essen, G. de Graaff, W. J. Comelissen, J. J. de Boer, H. Osinga, J. Gravemaker. Anti-Revol.: A. Biesheuvel Jr., G. Lugt, P. J. Kranenburg, B. Heemsbergen, P. de Zeeuw. S.D.A.P.: S. Buys, J. Snijder, mej. A. v. d. Putte, mevr. Kooyman-v. d. Hulst. R.-Kath.: J. G. Stokman, J. C. v. d. Bijl, M. J. Vink, N. J. Tabak, J. van Duynhoven, G. Stokman, M. Molenaar, J. B. S. A. M. v. Enge len, R. M. Nelis, N. P. Doesburg, P. v. Leerdam, M. v. Stijn, Heemstede. Communistische Partij: B. Boers, M. Zorge, J. Lijnzaad. Chr. Hist. Partij: Jhr. A. van de Poll, H. J. voors, K. Goudzwaard, Mr. K. A. F. J. Pliester, P. C. Oosterhoorn, Mr. Dr. J. van Bruggen, J. van der Heijden Jr., Mr. J. H. G. Schutte geb. Struick, G. J Schuijt. Vrijzinnige Kiezers: Dr. G. H. Mulder, J. A. van Pel, R. W. Frese. Chr. Dem. Unie: Piet R. Kromhout, A. W. Huetink, M. F. Koen geb. de Vries, P. Kolk, K. Frumau, W. P. C. Kuvener, G. Caro, A. van Santen. Soc. Dem. Arbeiders Partij: H. J. W. B. Dis selkoen, W. A. de Tello, P. Vorst, W. J. Reijn- ders, C. J. Cogenbach, A. M. Bus, Ph. Cohen, A. N. Zonneveld, K. G. Schneider, W. eVrhoef. Anti Rev. Partij: C. von Meijenmeldt, H. M. Fockens, Joh. Verkuijl, O. van der Weij, R. Stierman, A. Lub, D. Veldhuis, Joh. Kooijmans. Vrijheidsbond en Vrijz. Democraten: H. M. van Unen, S. Rijkes, Mr. B. W. Stomps, Mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, A. J. J. Verspoor, M. D. Scheer, C, Wennink geb. Buwalda. J. J. Visser, E. G. Wildeboer, G. Famer, W. A. Haak, G. M. Bals, P. K. de Vries, Jhr. Dr. J. C. Mol- lerus, Dr H. van Beeck Vollenhoven, J. J. Weed a R.K. Staatspartij: C. A. M. Jonckbloedt, J. W. v. d. Erf, Jac. J. Kamerbeek, N. J. v. d. Linden, E. J. v. Lent, H. A. Meeuwenoord, P. J. J. v. d. Putten, L. Roest, C. J. J. Smoorenburg, J. J. van der Meij, N. J. Nijman, A. A. Leuven. Haarlemmermeer Vrijh. Bond. P. C. de Zeeuw. Nieuwven- nep, wethouder van openbare werken, grond bedrijf en woningbouw (aftr.). H. v. d. Ban. Zwanenburg (aftr.), J. A. Oudheusden, Bad hoevedorp: L. van Reeuwijk; mevr. F. J. Wij- dooge-Boven; P. van Tol; H. J. Brands: A. S. Thomson, Schiphol (aftr.), M. Immink, H. Postma, G. Meerburg, Jac. Roodenburg. In de plaats van den heer Thomson, die met het oog op z'n drukke werkzaamheden op het vliegveld Schiphol heeft te kennen gegeven een herbenoeming als raadslid thans niet te kunnen aanvaarden, werd gesteld de heer Oudheusden. R. K. Staatspartij. H. Koning, Hoofd dorp, wethouder van sociale zaken en ar menzorg (aftr.). J. G. Ransdorp bij Lisse (aftr.), J. v. d. Helder Hoofddorp (aftr.). Th. Otte. Nieuwvennep (aftr.), N. J. Blom te Rijk E. J. F. Ligthart; L. J. v. d. Lans; W. Pijlman. P. A. Stokman, A. Bogaart. W. J. de Jong en C. B. van Schagen. In de plaats van den heer Th J. Blomme- stijn, die nog kort geleden in de plaats van wijlen den heer P. W. Blom tot raadslid be noemd werd verklaard en zich thans niet her kiesbaar heeft gesteld, werd gesteld de heer N. J. Blom. Chr. Hist.: G. C. van Arendonk te Rijk (aftr."', K. van Beem. G. Bakker. Vijfhuizen 'aftredend). J. W. Bras, Nieuw-Vennep (aftr.), G. C, de Mol, C. Kooij. C. Borst, M. van der Voet. W. Buitenhuis, P. Hulsbos, J. den Butter, C. Linthout. S.D.A.P.: P. J. Joore bij Aalsmeer (aftr.), mevr. M. OnosKonstapel (aftr.), L. Goos- sen, J. Rijswijk, Jac. Twigt. Joh. Krieger. A. van der Zwaard. Chr. Diederik, G. C. Boh- lander. mevr. J. C. SpaargarenTas, Jac. de Rooy. B. Dol. Chr. Dem. Unie. J v. d. Laan, A Ekker- man, E. Warries. C. Muilwijk, Th. G. Vlaming. A. v. d. Kwast. C. E. Mooyen. Communisten. J. van Delden, Zwanen burg (aftr.), P. M. Lanser, M. G. Tas, mevr. P. LingbeekBras. Staatk, Geref. Jac. Vreugdenhil. G. Mans, A. Smit, C. van Leerdam, A. Westerlaken. De stemming Is bepaald op Woensdag 14 Juni. Het aantal kiezers bedraagt ongeveer 16000. Hillegom R.-K. Staatspartij: P. Klaver. B. N. Loerak ker. J. B Meskers, F. C. van Lierop, G. J. W. Mathot., C. W. v. Dam, C. Ph. Freriks, G. L. Pijnaker, G. B. Kroon, J. v. d. Aar, P. M. v. d. Klugt, N. Weyers, P. N. Jonkheer, T. Bakker. J. P. Topper, A. S. v. d. Hulst. S.D.A.P.: P H. Fyma. Th. Paase, G. A. Spilker. J. Deen, A. Fedder. J. Oskhatz, L. A. Warmer dam, D. Wijkhuizen. Chr. D. J. Vaas, J. Peet, J. de Rooy. H. d. Berg. Anti-Revol.: J. O. Vermeer. J. Veldhuyzen van Zanten, J. C. de Koning, G. E. Veldhuizen van Zanten, H. v. d. Jagt, G. Hijlkema, W. J. Buur man. Vrijzinnige lijst: C. de Vreede, A. W F. v. Zonneveld, D. Möhlmann, J. R. N. J. Bijl v. Duyvenbode, W. J. G. Philippo, P. Elfring. Chr.-Hist.: W. Kyne, A. Haster, W Imthorn, L. P. Karens, G. van Ast, T. v. d. Boer, P. v. d. Laan, H. van Es, A. Verschoor. BENNEBROEK DE „ECHTE" POPPENKAST. Het bestuur van de met Pinksteren te houden Fancy-Fair is er in geslaagd den eigenaar van de „echte" poppenkast, die geregeld vertoonin gen op de Dam in de hoofdstad geeft, bereid te vinden in Bennebroek een voorstelling voor de kinderen te geven en wel op Zaterdag 27 Mei om uur in „De Bond" aan de Schoollaan. OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN (Adv. Ingez. MedJ VELSEN Opbrengst der collecte voor de reclasseering overtrof de stoutste verwachtingen. Bijna ƒ1100.opgehaald! Zaterdag hebben 140 jongedames met de collectebus gezwaaid en gerinkeld. In alle dee- len van de gemeente kon je ze vinden en daar deze collecte een sympathiek doel gold. het werk der reclasseering, vonden ze overal een gul onthaal en zoo gebeurde het dan ook, dat men na afloop der collecte weinig menschen op straat zag, die niet het driehoekige vlag getje op jas of jurk of mantel hadden geprikt. Het mooie lenteweer maakte de beurzen ongetwijfeld losser. En zoo liep alles mee en daardoor kwam het, dat de collecte een record-opbrengst op leverde, n.l. niet minder dan f 1075. En er worden nog eenige bijdragen verwacht, zoodat het wel f 11000 kan worden. Verleden jaar bedroeg de opbrengst f 631 en het hoogste bedrag was tot nu toe f 650. CANDIDAATSTELLING VOOR DEN GEMEENTERAAD Behalve de reeds in ons blad gepubliceerde lijsten van candidaten voor den gemeenteraad werd nog ingediend 'n lijst der R.S.A.P. met de candidaten: C. M. v. d. Marei, P. Ottens. Aan de verkiezing wordt derhalve deelgeno men door S. D. A. P., R. K. S. P., groep-Heere- mans (R.K.) Anti-Rev. Partij; Chr. Hist. Unie; Chr. Dem. Unie; Vrijz. Dem.; Liberale Staatspar tij; Oud Kath.; Communisten; Rev. Soc. Arb. Partij. De „Kungsholm" gearriveerd. Met 250 Amerikaansche tourlsten. Hedenmorgen is alhier gearriveerd het Zweedsche m.s. „Kungsholm". Aan boord be vinden zich ongeveer 250 Amerikaansche tou- risten, die direct nadat het vaartuig in het nieuwe Buitentoeleidingskanaal was vastgelegd van boord gingen. van Frans E. had gekregen, gebracht naar zijn vriend de B. te Rotterdam. De Jeugdige fabrieksarbeider was naar de Maasstad gegaan en had tegen zijn vriend de B gezegd, dat er een oude vrouw was bestolen en dat hij „zwijggeld" had gekregen en of hij het wilde bewaren. De Officier van justitie vorderde tegen dezen jongen een Jaar gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk en onder aftrek van drie en een halve maand preventieve hech tenis. DRIEHUIS GOUDEN ECHTPAAR Heden herdenken de heer en mevrouw J. Vis- ser-Lettenmeijer den dag waarop zij 50 jaar ge leden in het huwelijk traden. Het echtpaar heeft gedurende vele jaren in Velsen-Noord gewoond De gouden bruidegom is nl. langen tijd in dienst geweest van de firma Van Gelder Zonen. Vele oude vrienden en kennissen hebben van hun be langstelling getuigd met een persoonlijken of schriftelijken gelukwensch of met een bloeme tje, zoodat zij mochten ondervinden, dat hoe wel zij niet meer in Velsen-Noord wonen, men hen toch niet vergeten heeft. AS VAN EEN MOTORDRIEWIELER GEBROKEN. Gistermorgen is op den Zeeweg hoek De Genestetlaan de as van een motordriewieler, toebehoorende aan een winkelier in de Kal- verstraat, gebroken. Het voertuig sloeg daar bij om. tengevolge waarvan de bestuurder van zijn zitplaats werd geslingerd. Het ongeval liep goed af; de bestuurder werd aan een zijner beenen licht gewond. (Is reeds ln een deel eener vorige oplage opgenomen.) DE MOORD OP DE LENDEN- GRACHT. AMSTERDAM, 8 Mei. De rechtbank, ge presideerd door mr. J. Boon, heeft vandaag de nasleep van de moordzaak aan den Lin- dengracht te Amsterdam behandeld. Vandaag stond de 18-jarige fabrieksarbei der C. A. terecht, verdacht van heling. Den dag na de misdaad had hij van zijn vriend Frans E., de kostganger van zijn ouders, een bedrag van f 80 ten geschenke gekregen. De commissaris van politie, de heer W. H. Schreuder, die het politie onderzoek met zooveel succes heeft geleid, deed. toen hij vandaag als ge tuige werd gehoord, een opzienbaren de mededeeüng. Zondagavond heeft hij nogmaals den hoofdverdachte Frans E. ondervraagd. Deze bekende toen. dat er veel meer geld was ge stolen dan hij aanvankelijk had ge zegd. Hij had niet één. maar twee por- temonnaies en een trommel met geld gevonden. Voorts deelde de commissaris mede, dat vannacht een belangrijk deel van het geld is achterhaald. In dit verband zijn nog arrestaties te verwachten. De officier van justitie mr. C. J. van Arke vorderde een gevangenisstraf van één jaar waarvan zes maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en onder aftrek var de preventieve hechtenis. Vervolgens stond de 19-jarige controleur in een suikerwerken fabriek. A. de B. uit Rotter dam, terecht wegens heling. De vorige verdachte had het geld, dat hij EXAMENS. Academische opleiding. Geslaagd aan de Vrije Universiteit te Amster dam voor het doe. examen rechten J. Balhuizen, Amsterdam; voor het doet. ex. theologie ds. Ph. J. Huijser Westerlee (cum laude) te Oosten dorp, Amerika; voor cand. theologie J. F. Mantz, Heemstede. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Am sterdam voor het candidaatsexamen rechten de dames E. M. Mogendorff en E. Hümans en de heer J. J. Keuning. PAARDENSPORT. UITVOERING IN DE HAARLEMSCHE MANéGE. Voor een talrijk publiek werd Zaterdagavond in de Haarlemsehe Manége een buitengewoon goed geslaagde uitvoering gegeven van een pro gramma, dat rijk aan afwisseling was. Het stelde niet alleen het gehalte van de prestaties der beste ruiters van de Manége-Vereeniging in het volle licht maar toonde ook, in de nummers door jongste en jongere leden gereden, de uit stekende resultaten van de gegeven lessen. Op nieuw gaf de heer v. d. Zijden als „hoofdleeraar in de rijkunst" buitendien een indrukwekkende demonstratie van zijn eigen kunnen in den zadel toen hij een prachtig schoolpaard in alle fines ses der nobele kunst voorreed. Dat was zoo veel zijdig, afwisselend en volmaakt van uitvoering dat alle aanwezige liefhebbers van de paarden sport er stil-geboeid naar zaten te kijken en on getwijfeld eendrachtiglijk den wensch voelden opkomen: „Als ik dat eens bereiken kon". Den heer v. d. Zijden en zijn medewerker den heer Broekhof werd dan ook door het bestuur hulde gebracht voor hetgeen zij het laatste jaar weer gepresteerd hadden. Beiden ontvingen een ge schenk en de heer v. d. Zijden werd bekranst. In zijn toespraak dankte de voorzitter, de heer A. Breitenstein, hem in het bijzonder voor zijn geslaagd streven naar den aanleg van een rui terpad in den Hout, dat de mogelijkheid voor velen opent om alle genoegen te beleven aan een enkel uurtje buiten rijden. Tot de afwisselende nummers van het pro gramma behoorden verder een carrousel gere den door acht dames en heeren. waarin de schoone gratie die het dameszadel mogelijk maakt, het volste recht wedervoer, een uit stekend geslaagde buitenmanoeuvre van jonge rijders en rijdsters, een zeer knap gereden nummer a la flèche met tweemaal drie paar den, aangeduid als het klaverblad, een voor treffelijke Quadrille des Lanciers die de jeugd herinneringen van alle ouderen onder het publiek wakker riep en streelde deze Lan ciers liep overigens niet in de war, hetgeen „te voet" nogal eens placht voor te komen een vlot klein springconcours dat door den heer A. Huisman feilloos gewonnen werd en twee sensationeele vertooningen. Het eerste was de jacht op den paardendief, waaraan het heele dorp alsmede de politie te pas kwamen. Het bleek een ongekend dorp, zoo universeel bere den was het en zoo vaardig nam het hinder nissen. De dief had geen riskanter oord voor zijn wandaad kunnen uitkiezen en werd dan ook gegrepen. Als verzachtende omstandigheid voor zijn misdrijf zou zijn advocaat kunnen aanvoeren, dat het wel buitengewoon hard moet zijn geen paard te bezitten in een plaats, waar leder ander er wel een heeft. De andere sensatie leverden twee jeugdige ruiters, die in galop hun zadel afnamen, zelfs bij herhaling, en het weer onder zich wisten te werken En een soort stedenwedstrijd tus- schen drie anderen, gedost in de kleuren van Amsterdam. Rotterdam en Haarlem, waarbij beurtelings twee als aanvallers optraden die den derde, den verdediger, een sjerp trachtten te ontrukken, gaf heel wat opwinding en een aardige demonstratie van snelle wendingen en schijnbewegingen. Opvallend was den heelen avond hoe goed afgericht de paarden van de Haarlemsehe Ma nége zijn. De uitvoering wordt vanavond herhaald ten bate van Brederodeduin en de Kinderbewaar plaats Haarlem-Noord. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 8 Mei. Ondertrouwd 6 Mel: A. Zur Muhlen en F. Woudt: J. van der Pol en J. Zalm. Bevallen: 4 Mei: D. A. van den Bornvan Thuyl. z.;5 Mei: J. M. BuisGeense, d.; J. ZwlgtKooiman, d.; H. C. van Staveren Bergman, z.; 6 Mei: K. M. J. TeunisStoutjes- dijk, d.; J. J. van AalstGrumiau, d.; M. Ghijs—Groen, d.; 7 Mei: M. J. E. Pieters— van Mierlo, d.; C. SchneiderVisser, d.; D. van Wervende Bonte, z.; G. M. van der Lans—van den Berk. z.\ A. C. Hofstee—Wal ker. z.; G. E. Lexmondvan der Meer, d.; C. W. van ZeelandJansen, d.; 8 Mei: C. W. van Dusschoten— Admiraal, d. Overleden 4 Mei: G. Klement, 46 J„ Haze- paterslaan;5 Mei: G. F. C. H. Schmidt, 85 j„ Tetterodestraat; A. E. Vergeer—Martens, 59 j., Westergracht; L. F. Kwarten—Hofman, 35 j., woonwagen Oudeweg; M. Kruk, 29 J., Kleverparkweg; M C. Hesta—v. d. Weijden, 80 J„ Zuiderhoutlaan; 6 Met: F. van Dam. 68 j.. Leidschevaart; M. van Deursen. 81 J., Cas- teleljnstraat; A. Kal veria—Haar, 67 J., Spaarn- damscheweg; A. M. H. Rubbert—Fleumer, 39 j., Middenlaan; D.. 1 d., z. v. D. van Staveren, Vergierdeweg; 7 Mei: A. Terreehorst—Konin gen, 32 j., Maxwellstraat: N. Cohen, 61 J., Groot Heiligland; H. van Baaren, 80 j„ Scho* tersingel.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13