Moederdag AGENDA. DINSDAG 9 MEI 1939 H'AA'RCE M'S DAGBDAD 2 Harmonie- en fanfarecorpsen. Het nationale concours In Haarlem. Zooals wij reeds berichtten zal op 18 Mei (Hemelvaartsdag) en 29 Mei <2e Pinksterdag) in het Prinsenbolwerk te Haarlem een groot Nationaal Concours worden gehouden voor Harmonie- en Fanfarecorpsen, uitgeschreven door het Chr. Fanfarecorps ..Arti et Religionl" ter gelegenheid van het id-jarig bestaan". De feestgids is tfians verschenen en daaruit blijkt om. dat dr. J E. Baron de Vos van Steenwijk. burgemeester van Haarlem, het eere-voorzitterschap heeft aanvaard van het samengestelde eere-comitë. De heer C. S. Th. van Gink, voorzitter van Haarlem's Bloei schrijft in de gids eenige woorden ter aanbeveling. De jury is samengesteld als volgt: Dr. C. L. Walther Boer, kapt.-dir. Kon. Mili taire Kapel te 's-Gravenhage. voorzitter. Jos. de Klerk, secretaris en Fr. van Havenberge. In het uitvoerend comité zitten de heeren: C. Beudeker, H J. Pruis. J. K. L. Wagner. W. van Beek. M. H. Bosman, H.. Cnossen. A. Baard en F. A. Dekker Sr. Mr dr. A. Baron Röell. commissaris der Ko ningin in N.rHolland, heeft een groote zilve ren medaille uitgeloofd. B. en W. van Haarlem stellen een verguld zilveren medaille ter be schikking. Op het openingsconcert op Woensdag 17 Mei spelen het Chr. Fanfarecorps „Arti et Reli- gioni", dir. F. A. Dekker Sr. en „Schotens Chr. Gemengd Koor", dir. Jac. Zwaan Aan den marschwedstrijd op 18 Mei nemen deel: Eendacht, Huizen; Harpe Davids, Schie dam; Tuindorp, Watergraafsmeer; Albert. Heijn. Zaandam. Echo der duinen, Noordwijk a. Zee; Crescendo, Spaarndam. De deelnemende vereenIglngen aan den Concertwedstrijd op 18 Mei zijn: Eendracht. Huizen: Broek in Waterland, Broek in Waterland; Harpe Davids, Schiedam; Tuindorp Watergraafsmeer, Amsterdam; Al- bert Heijn. Zaandam; Echo der duinen. Noord- wijk a. Zee. Crescendo. Spaarndam; Kunst en Vriendschap, Krommenie en Concordia. Oost- zaan. Op denzelfden dag biedt het Jeugdcorps „Het Oosterkwartier", dir. Adr. Nieman, een concert aan des avonds op het concoursterrein. Op 19 Mei geelt de muziekvereeniging „Har monie Crescendo" dir. H. W. Hofmeester een avondconcert. Albert Heijn's Harmonie uit Zaandam voert op 24 Mei een concert uit. Aan den marschwedstrijd op den 2den Pink sterdag nemen deel: Jeugdcorps Oosterkwartier; Juliana, IJjnui- den-Oost; Gusto's Muziekvereeniging, Schie dam; Crescendo, Amsterdam; Soli Deo Gloria, Bodegraven; Nut en Genoegen, Edam. Aan den concertwedstrijd op dien datum ne men deel: Jeugdcorps Oosterkwartier, Haar lem; Juliana, IJmuiden-Oost; Soli Deo Gloria, Velsen-Driehuis; Gusto's Muziekvereeniging, Schiedam; Wilhelmina, Santpoort; Juliana, Marken; Crescendo, Amsterdam; Soli Deo Glo ria, Bodegraven; Kon. Fanfare St. Caecilia, Puth Schinnen: Nut en Genoegen, Edam en Aaismeer's Harmonie, Aalsmeer. Ned. Middenstandsbank N.V. Winst grootendeels voor afschrijving en reserveering bestemd. Aan het verslag over het 11e boekjaar (1938) van dé" Nederlandsche Middenstands- bank is het volgende ontleend: In den zorgelijken toestand van het mid- denstandsbedrijfsleven kwam ook in dit jaar geen verbetering. In het verslagjaar werden credieten ver leend tot een gezamenlijk bedrag 5.417.200 tegen 3.607.700 in 1937. Het saldo der resultatenrekening is circa 38.000 lager dan over 1937. Het zal geheel voer afschrijving en reserveering moeten wor den aangewend. Men had helaas rekening te houden met een te duchten verlies tengevolge van een ernstig geval van fraude bij een der bijkantoren, in verband waarmede voorge steld wordt de reserve tegen bedrijfsrisico's met 150.000 te verhoogen. In aanmerking nemende, dat een belangrijk deel der schade vermoedelijk verhaalbaar zal blijken te zijn en dat in vorige jaren gemaakte reserves zijn vrijgekomen wegens vermindering van des tijds getaxeerde risico's, wordt vertrouwd met reserveering van het bovengenoemde be drag te kunnen volstaan Het totaal der batën bedroeg 1.283.100 (v.j. 1.282.800); de onkosten en salarissen beliepen 1.118.400 (v.j. 1.082.800); bruto winst 164.700 (v.j. 200.000); saldo Ao. Po 11.300 (v. j. 13.400. Afgeschreven werd op inventaris en safe-inrichtingen 21.800. Gereserverd tegen bedrijfsrisico's 150.000. Voorgesteld wordt f 3.000 te bestemmen voor uitkeering van 5 pCt. dividend aan houders van preferente aandeelen, waarna 1.153.39 op nieuwe rekening resteert. n Ideaal Laxeermiddel Four's Maagpillen, doordal zij zoo zacht cn toch zoo afdoend werken. Geen last meer van verstopping en slechte spijs vertering, of van dé - eruit voortkomende hoofdpijn, humeurigheid, lusteloosheid, maag- stoornissen. enz. Alom verkrijgbaar a f 0.65 FOSTERV MAAGPILLEN (Adv- tngez Medj Heden: DINSDAG 9 MEI Groote Kerk: Orgelbespeling van 8.15 tot 9.15 uur. Stadsschouwburg Wilsonsplein: „Europa 19....?" (donateursvoorstelling Haarl. Leekespelers), 8.15 uur. Frans Hals Theater: Elisabeth Bergner in „Gestolen Leven", 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „De wereld in vlam men" en „De aanhouder wint". 2 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Gunga Din" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: .Jongensstad", 2.30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater: „De Kribbebijter". 2.30, 7 en 9.15 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. WOENSDAG 10 MEI Hotel De Leeuwerik: Leerlingenuitvoering Cor Teves, 7.30. uur. Bioscoopvoorstellingen dos middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. Mej. M. W. Bannink, die het dameskampioenschap schaken van Haarlem en Omstreken behaalde, ontvangt haar prijs uit handen van den voorzitter der Haarlemsche Schaakclub, den heer J. J. A. Hoeben. Jongetje speelde met lucifers Uitslaande brand te Nijmegen. Maandagnamiddag is de Nijmeegsche brand weer gealarmeerd voor een uitslaanden brand in een pand aan de Vermeerstraat aldaar, bewoond door de familie Hoppe. De moeder bevond zich met.eenige kinderen alleen thuis. Het vierjarig zoontje van de vrouw kwam eensklaps beneden de kamer binnenloo- pen, zeggende: „Moeder, kijk eens naar boven". Daar stond het kantoortje, waar het ventje even tevoren met lucifers had gespeeld, in brand. De moeder snelde naar boven en wist een baby van enkele maanden, die in een achter het kantoor tje liggende kamer sliep, in veiligheid te bren gen, waarna zij met de andere kinderen het huis verliet. De gewaarschuwde brandweer wist het /uur met één straal te bedwingen. De bovenver dieping brandde voor een groot deel uit. Het ge- heele huis evenwel kreeg waterschade. Huis en nboedel waren verzekerd. Bezwaren tegen de huidige proces-orde. Zooals destijds gemeld, heeft de Vereeniging Handelsrecht een prijsvraag uitgeschreven waarbij werd verlangd een verhandeling over de vraag, welke de hoofdbezwaren zijn tegen de huidige burgerlijke procesorde en op welke wijze deze kunnen worden opgeheven. De jury heeft den uitgeloofden prijs van f 1000 toegekend aan den schrijver der ver handeling, als motto vermeldend: Nam nulla, res singularis potest ideo dici perfectior, quia plus temporis in existéndo perseveravit, Bij. opening der bijgevoegde gesloten en verzegelde enveloppe bleek schrijver dier verhandeling te zijn mr. A. D. Belinfante, advocaat en procureur te 's Gravenhage. De volledige uit spraak der Jury zal binnenkort in het jaar verslag der vereeniging worden afgedrukt. VOORBEURS TE AMSTERDAM. De vaste stemming die de laatste dagen op de Amsterdarnsche wisselmarkt voor den Neder- landschen gulden viel waar te nemen, bleef hedenmorgen onverminderd van kracht. De bui- tenlandsche deviezen liepen zonder uitzondering naar beneden. De tendens werd zooals gewoonlijk het zui verst weerspiegeld door de Britsche ponden en de Amerikaansche dollars. Het Engelsche ruil middel zakte wederom niet onbelangrijk in en bij een vorige officieele noteering van 8.57 1/8, werd hedenmorgen bij de opening gehandeld tegen 8.74V*8.74 3/4, doch reeds spoedig bleek, dat dit peil naar verhouding van vraag en aan bod te hoog was, zoodat zich een inzinking vol trok en later in den ochtend werd gehandeld tegen 8.73 5/88.74 1/8. De Amerikaansche dol lars deden weer een stap naar beneden. Bij de opening werd een prijs geadviseerd van 1.86 13 16 maar reeds vrij vlug daarna werd een prijs genoemd van omstreeks 1.86 11/16. De da ling die viel waar te nemen voltrok zich gelei delijk en zonder schokken, en was dus geheel in tegenstelling met de stijging die onlangs werd vertoond en die gepaard ging met groote omzet ten, en met een woelige koersbeweging. De overige buitenlandsche betalingsmiddelen voeg den zich geheel naar eerstgenoemde valuta's. Fransche francs bewogen zicht usschen 4.93 3/8 4.94 7/8 met onveranderde termijnnoteeringen. Belga's waren 31.7731.81, waarbij een disagio werd genoemd van omstreeks 12 cent voor een maand en 37 cent voor drie maanden. Zwitser- sche francs waren 41.9541.98, Duitsche mar ken golden 74.9075.00. De Scandinavische deviezen zakten over de geheele linie in. Op de niet officieele ochtendbeurs, was de handel van kalmen aard. Toch ging er iets meer om dan de laatste dagen gebruikelijk was. Daar bij bestond een vaste stemming zoowel voor lo cale fondsen als de Amerikaansche aandeelen. Unilevers werden 4' '2 procent ex slotdividend en Japanlijnen ex 6 procent dividend ver handeld. GENERAAL SNIJDERS. Men meldt ons uit Hilversum: Generaal Snijders heeft vanmorgen een opera tie ondergaan, die een gunstig verloop heeft gehad. Zijn algemeene toestand wordt als zeer goed beschouwd. Een Hobbema ontdekt? De exploitant van een cafetaria in den Haag is in het bezit gekomen van een oud schilderij, dat door sommige deskundigen voor een Hob bema wordt gehouden. DE NIEUWE FRANSCHE CONSUL TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 9 Mei. In tegenstelling met hetgeen aanvankelijk gemeld was, is niet de heer R d' Hennezel, Fransch consu' te Lissabon, benoemd tot consul te Amster dam, doch de heer R. Flandin. De nieuw benoemde consul is nog niet in functie getreden. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Voor het Noordwesten: Gedeeltelijk be wolkt, droog weer, zelfde temperatuur, meest zwakke veranderlijke wind. Voor het Zuidoosten: afnemende bewol king, droog weer. iets warmer overdag, meest zwakke Noordelijke tot Oostelij ken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 58 F. 53 F. 55 F. In de algemeene luchtdrukverdeeling komt nog steeds weinig verandering. Het gebied van hoogen luchtdruk over Noord-Scandinavië breidde zich sterk in Zuidelijke richting uit, terwijl het maximum bij Portugal zich in Noordelijke richting uitbreidde. Over Noord - Italië bevindt zich nog steeds een depressie, welke het weer in het Alpengebied bij voort during zeer slecht houdt (Zürich 32 m.M. regen). Op den Oceaan bevinden zich verschillende storingen, welke hun invloed tot over de Brit sche eilanden en Bretagne uitstrekken. Zij veroorzaken daar mist, regen en motregen. Op 45 graden N.B. en 35 graden W.L. ligt een nieuwe storing, welke snel dieper wordt, doch vermoedelijk weinig meer van plaats zal ver anderen en geen invloed op het weer ten on zent kan uitoefenen. BAROMETERSTAND Vorige stand 763 m.M. Stand van heden 765 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Woensdag v.m. 7.06 uur; n.m. 19.31 uur. Strand berijdbaar van 12.0017.3C uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Een mooie doos postpapier, bedrukt met Moeder's naam en adres of monogram vanaf 1.25 DE ROOIJ, ANEGANG 14 - Telef. 11963 - HAARLEM. (Adv. Ingez. Med.) Inbraak had niet veel succes. Buit van slechts 12 cent. De Venlosche politie is erin geslaagd een man. die zich sedert korten tijd in Noord- Limburg had gevestigd, bij een inbraak in de Ambachtsschool aan den Tegelscheweg te Venlo, op heeterdaad te betrappen. Toen de heer S., administrateur van genoemde school, die in de nabijheid van het schoolgebouw woont, omstreeks twee uur in den nacht van Zaterdag op Zondag huiswaarts keerde, hoor de hij in het voorbijkomen een verdacht ge luid in het gebouw. Hij begaf zich in een nabij gelegen woning en stelde de politie telefonisch van een en ander in kennis. Deze trok er on middellijk op uit en omsingelde het gebouw. Hierbij bleek, dat aan de achterzijde van het schoolgebouw een rijwiel onbeheerd stond. Bij dit rijwiel vatte een politieman post. Toen de heer S. hierop aan de voorzijde den hoofdin gang der school binnentrad, hoorde hij dat aan de achterzijde iemand het gebouw verliet. Dit bleek achteraf de man te zijn, die op de vlucht sloeg. Over een tuinmuur vluchtte hij in een achter de school gelegen tuintje om daar zijn rijwiel op te zoeken. Toen hij dit wil de medenemen greep de politie hem bij den kraag. Bij onderzoek bleek volgens de Tel., de aan- gehoudenete zijn de 35-j. stucadoor F. M. af komstig uit Haarlem, die zich sedert korten tijd in Blerik had gevestigd De aangehoudene is een bekende van de politie, die reeds ver scheidene jaren in de gevangenis heeft door gebracht. Hij was ook nu eerst sedert korten tijd uit de gevangenis ontslagen. Bij onderzoek is gebleken dat de man aan de achterzijde het schoolgebouw is binnengetreden. Na verschil lende deuren te hebben geforceerd heeft hij met werktuigen die in de timmermanszaal der school voor het grijpen lagen de" kasten en laden geforceerd, en den inhoud daarvan over den grond verspreid. Ook de brandkast. waar- In zich een aanzienlijk bedrag aan geld bevond is geforceerd, doch de dief heeft blijkbaar geen tiid gehad tyn deze te openen Slechts met eer buil van 12 losse centen die bii het telefoon toestel lagen heeft hij de vlucht moeten ne men. Dit geld is bij aanhouding op hem ge vonden. „Geplakte" koeien vervoerd. Amsterdarnsche Hof veroordeelt vee handelaar tot geldboete. AMSTERDAM, 9 Mei. Een veehandelaar uit Purmerend bracht in December 1937 twee koeien naar de veemarkt te Amsterdam. Hij zou de uiers van de beesten met collodium heb ben dichtgeplakt, hetgeen geconstateerd werd door inspecteurs van de Sophiavereeniging, die proces-verbaal opmaakten wegens het noode- loos kwellend vervoer van dieren. De kantonrechter te Amsterdam veroordeel de den veehandelaar tot vijftig gulden boete, welk vonnis de rechtbank in hooger beroep veranderde in zes dagen hechtenis. De veehandelaar ging daarop in cassatie en de hooge raad vernietigde het vonnis op grond van een vormfout. De zaak werd verwezen naar het gerechts hof te Amsterdam, voor welk college de vee handelaar veertien dagen geleden terecht stond. De procureur-generaal vorderde opnieuw zes dagen hechtenis. Het hof, dat vandaag arrest wees, heeft den veehandelaar veroordeeld tot een geldboete van vijf en zeventig gulden, subs, vijf en twin tig dagen hechtenis. Plotselinge dood van beambte. Maandagmiddag omstreeks vier uur was een employé van het Gemeentelijk Electriciteitsbedrijf te Rotterdam, de 57- jarlge D. de Haas, bezig met het opwinden van de uurwerken in de verlichtingspalen langs de openbare straat. In de Lange Lijnstraat verbaasden eenige jongens zich er over, dat de man langen tijd in dezelfde houding bij den paal bleef zitten en toen zij een agent waarschuwden, moest deze vaststellen, dat de man was overleden. In samenwerking met het GüJB. heeft de politie een onderzoek ingesteld naar de oor zaak, omdat de mogelijkheid bestond, dat de man met den electrischen stroom in aan raking geweest was Het stoffelijk overschot vertoonde evenwel nergens brandwonden en een medisch onderzoek wees uit, dat de man een hartverlamming gekregen had. Een fout heeft, zcoals bleek, niet in den bewusten paal gezeten, zoodat de paal, die voor het onder zoek in beslag genomen was, in den loop van den avond weer door de politie is vrij gegeven. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 10.15 uur. Londen 8.74 9/16 Berlijn 74.95 Parijs 4.94 7/8 Brussel 31.X'£ Zwitserland 41.97 New York 1.86 13/16 12.—uur. Londen 8.73 7/8 Berlijn 74.95 Parijs 4.94 5/8 Brussel 31.79 Zwitserland 41.96 Kopenhagen 39.05 Stockholm 45.05 Oslo 43.90 New York 1.86 11/16 Italië: vrije lire 9.871/2, reislire 9; bankpapier 5.20. De Beatrix-school. Mag blijven bestaan ook al zijn er geen 125 leerlingen. Burgemeester en Wethouders van Haarlem deelen mede dat de minister van Onderwijs heeft goedgevonden dat de openbare lagere school, genaamd Beatrix-school, tijdelijk aan de Croesenstraat in de gemeente Haarlem, tot wederopzegging in stand mag worden gehou den, ook al is het aantal leerlingen minder dan 125. Ingevolge art. 22 bis, 7e lid, der Lager- onderwijswet 1920 kan ieder ingezetene binnen dertig vrije dagen bij de Kroon in beroep ko men. Engelsclie Dienstplichtwet in tweede lezing aanvaard. Lagerhuis verwerpt Labouramendement. In het Engelsche Lagerhuis is de wet inzake de militaire opleiding in tweede lezing zon der hoofdelijke stemming aangenomen, na dat het door de Arbeiderspartij ingediende- amendement met 387 tegen 145 stemmen was verworpen. Minister Hore Belisha sloot het debat na mens de regeering. De kosten LONDEN, 9 Mei (Reuter). Nadat hel La gerhuis het ontwerp van wet tot het invoeren van den militairen dienstplicht in tweede le zing had aangenomen, heeft de financieele secretaris van het ministerie van Oorlog, Warrender, de financieele resolutie, welke het ontwerp vergezelt, ingediend. Warrender ver klaarde, dat hij de kosten raamt op een kapi taal van dertig millioen pond sterling, verdeeld over twee jaar en vaste uitgaven van tien mil lioen voor 1939, welke zullen stijgen tot vijf en twintig millioen in 1941. De besprekingen over deze financieele reso lutie duurden zes en een half uur. De oppositie leverde scherpe critiek en verzette zich krach tig, hoewel de toon van de debatten vriend schappelijk was. Tenslotte is de resolutie aan genomen met 159 stemmen tegen 65. Na een vergadering van veertien uur en een kwartier werd te kwart over vijf in den ochtend de bijeenkomst opgeheven. Italiaanschc Imperium viert zijn derden verjaardag. Koninklijke Albaneesche Garde nam deel aan de militaire parade. ROME, 9 Mei (Stefani). Italië viert van daag den derden verjaardag der stichting van het keizerrijk. In Rome wordt ter gele genheid daarvan heden een legerdag gehou den. waarvan hedenmorgen een groote mili taire parade voor den koning, de koningin, den Duce, den Duitschen opperbevelhebber generaal von Brauchitsch, den chef der Spaansche militaire missie generaal Garcia Escamez, de leden der regeering, het diplo matieke corps en een talrijke menigte, het voornaamste onderdeel was. Op de tribune reikte de koning 16 gouden medailles uit aan de ouders van in Spanje gesneuvelde legio nairs. De parade trok van het Col-loseum naar het Venetiaansche plein en bevatte o.a. een bataljon der koninklijke Albaneesche garde In haar schilderachtige kleederdracht. Langs de koninklijke tribune werd getrokken in den Romeinschen pas. Jubileum Haas' Azijnfabrieken. Kranslegging bij standbeeld van Boerhaave. Vandaag is het 375 jaar geleden, dat de eerste azijnfabriek van Europa en waarschijnlijk van de wereld te Haarlem werd gesticht. Dat was de Azijnmakerij „De Boog", die later door de Haas' Azijnfabrieken is overgenomen. Bovendien is het heden 25 jaar geleden, dat de directeur de heer K. L. E. H. Schönhuth aan het bedrijf werd verbonden. In verband hiermede is Maandag onder veel belangstelling door den directeur een krans gelegd bij den voet van het standbeeld van Her- manus Boerhaave te Leiden in verband met de groote verdiensten, die deze eminente geleerde ook voor de azijnmakerij in het algemeen heeft gehad. Bij deze plechtigheid waren o.m. tegenwoor dig de burgemeester van Leiden mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. dr. H. Maas, directeur van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, prof. dr. ir. Kluyver uit Delft. Jhr. dr. J. C. Mollerus, secre taris van de K. v. K. te Haarlem, de heeren André de la Porte en van Weerden namens Ned. Fabrikaat en verder vertegenwoordigers van het instituut voor de geschiedenis der ge nees-, natuur-, en wiskunde. Nadat de heer F. Schönhuth de kranslegging had verricht hield hij een toespraak waarin hij de beteekenis van Boerhaave voor de azijn- fabricatie schetste. De heer Schönhuth besloot met den wensch uit te spreken, dat de samen werking tusschen industrie en wetenschap steeds hechter zou mogen worden. De president curator van de Leidsche Universiteit tevens burgemeester van Leiden mr. v. d. Sande Bak huyzen en dr. T. W. T. Hunger, directeur van het Instituut voor de geschiedenis der genees-, natuur- en wiskunde dankten hierna voor de hulde, die aan Boerhaave werd gebracht. Hedenmorgen zijn op de Begraafplaats aan de Kleverlaan te Haarlem op de graven van de heeren Schönhuth Sr. en Jr., kransen gelegd waarbij de heer F. Schönhuth het woord heeft gevoerd en in het bijzonder nog eens den na druk legde op de goede verstandhouding die er steeds tusschen directie en personeel heeft be staan. Ook de oudste vertegenwoordiger heeft hierna namens het personeel gesproken. Zooals men weet is er hedenmiddag van 2.30 tot 4.30 uur receptie in restaurant Brinkmann, Groote Markt. EXAMENS. Stuurlieden. Voor het diploma stuurman groote handels vaart slaagden de heeren: voor 3en stuurman J. H. van Tricht, A. Z. Maul, en J. Stael; voor 2en stuurman A. v. Oudgaarden. ApotheJcersadsistent. Geslaagd mej. L. H. D. van der Meulen te Haarlem. iJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden TRAWLERS: 425 Jacquelina Clasina IJM. 10.. f 3220 455 Uiver IJM. 384 f 2690 600 Witte Zee IJM. 167 f 3290 190 SCH 61 f 1760 Kotters: E 142 f 890, E 420 f 980. Logger: KW 138 f 800. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch). IJmuiden, 9 Mei 1939 (A.N.P.). Tarbot 8070 ct. per kg. Tong 80—63 ct. per kg. Heilbot 9076 ct. per kg. Griet f 2415 per 50 kg. Groote schol f 3618 idem Middel schol f 2618 idem. Zetschol f 26—20 idem. Kleinschol f 22—9.50 idem. Bot f 135.50 idem. Schar f 82.80 idem. Tongschar f 2615 idem. Poontjes f 4.202.10 idem. Groote schelvisch f 14.50 idem. Middel schelvisch f 13 idem. Kleinmiddel schelvisch f 128.50 idem. Kleine schelvisch f 10.205.70 idem. Groote gul 118.50 idem. Kleine gul f 138 idem. Wijting f 4.203.80 idem. Makreel f 3.702.25 idem. Kabeljauw f 3114 per 125 kg. Vleet f 3—0.42 per stuk. Leng f 1.35—0.65 per stuk. Koolvisch f 0.23—0.21 per stuk. Steur f 1.30 per kg. Levende kabeljauw f 2.201.30 per stuk. RESTANT BESOMMINGEN. Loggers: KW 48 f 370. KW 175 f 380. KW 75 f 270, KW 27 f 280, KW 108 f 200, KW 91 f 330, KW 125 f 260. KW 112 f 250, KW 59 f 270, KW 62 f 300, KW 52 f 240. KW 110 f 320, KW 40 f 480. VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Gerberdina Johanna IJM. 38. Vangst: 60 m. schelvisch, 150 m. braadschelvisch, 175 m. wij ting en radio, 100 kabeljauw en gul, 200 ma kreel, 275 koolvisch, 40 varia, totaal 1000 m. be nevens 225 st. stijve kabeljauw en 80 lengen. Hercules IJM. 196. Vangst: 65 m. schelvisch, 140 m. braadschelvisch. 140 m. wijting, 60 m. ra dio, 70 m. gul en kabeljauw, 200 koolvisch, 200 makreel, 25 varia, totaal 900 m., benevens 180 st. stijve kabeljauw. BETJE, RO 6. Vangst: 45 m. platvisch, 40 1. braadschelvisch, 25. varia, 45 wolf en poon totaal 155 m., benevens 280 st. ijskabeljauw en 150 st. stijve kabeljauw Protinus, IJM. 85. Vangst: 15 m. schelvisch, 70 m. braadschelvisch, 25 m. gul en kabeljauw, 55 m. platvisch, 20 m. makreel, 35 wolf en poon, 15 m. varia, totaal 235 m. benevens 600 st. stijve kabeljauw. Veertig jaar onderwijzer in de gemeente. Zeldzaam jubileum van den heer B. Lavoo. Maandag 8 Mei 1899 aanvaardde een nog geen 19-jarige onderwijzer zijn ambt als on derwijzer bij het Openbaar Lager Onderwijs in deze gemeente. Hij werd geplaatst in de voor malige school E te Velsen. Dit was de heer B. Lavoo, thans nog onder wijzer in deze gemeente. Gisteren, dus weer op Maandag 8 Mei, was de heer Lavoo dus 40 jaar in onze gemeente a!s onderwijzer werk zaam. Het jubileum is in alle stilte herdacht, maar de blijken van sympathie zijn natuurlijk niet achterwege gebleven.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2