De Cricketclub V.RA gaat jubileeren ÉS HF OVERWEEGT U EEN ZEEREIS? REISBUREAU LINDEMAN 5 DINSDAG 9 MEI 1939 H 'A 'A" R E E M'S D A G B E A D 10 Herinneringen aan Herman Gorter en Schroder 9 JjjjÈ H w SIK "-S ■1 H. W. derum. We hebben reeds eerder medegedeeld, dat de Amsterdamsche cricketclub V.R.A. Zaterdag 13 Mei haar 25-jarig jubileum gaat vieren. Hier over schrijft men ons nog nader het volgende: Tot dusverre was de hoofdstad niet verwend met cricket-jubilea, hetgeen bij oningewijden wellicht de onjuiste veronderstelling zou kunnen doen postvatten, dat Amsterdam geen oude cricketclubs herbergt. Niels is echter minder waar en wanneer V.R.A. haar 25-jarig bestaan aankondigt, doet zij in feite zichzelf daarmede te kort. Immers, wanneer in 1883 de Nederland- sche Cricket Bond tot stand komt, treffen wij reeds bij de oprichters aan de Amsterdamsche vereeniging Run, die zich in 1887 oplost in het later zoo vermaarde R.A.P. (Run Amstels Progress), welke club thans nog iin de V.R.A. combinatie terug te vinden is. Hoe komen de Amsterdammers er dan toe te spreken van een 25-jarig jubileum? De oplos sing ligt hierin, dat het over enkele weken een kwart eeuw geleden zal zijn, dat de groote Am sterdamsche sportvereenigingen Volharding en R.A.P. de handen ineen sloegen en een fusie aangingen. De aanleiding hiertoe was de steeds fellere concurrentie van nieuw opgerichte voet balclubs, welke veel afbreuk deed aan de eer tijds hechte hegemonie van de oude Amsterdam sche eersteklassers Volharding en R.A.P. Geza menlijk wilde men trachten het terrein te be houden. In het oude stadion, dat in 1914 juist klaar gekomen was, vond de nieuw gevormde combinatie haar home. Een schoone toekomst lag oogenschijnlijk klaar. Echter de woelige oor logsjaren en de dalende animo voor het voetbal spel in de kringen, waaruit deze Amsterdam sche club haar leden recruteerde, deden al spoe dig alle verwachtingen vervagen. Kort na den oorlog moest de voetbalafdeeling zelfs worden opgeheven. BB Herman Gorter t J. C. Schroder, f Sedert dien heeft de .club zich uitsluitend als cricketvereeniging weten te handhaven. Deze ontwikkeling is des te meer merkwaar dig, omdat V.R.A. daarmede terugkeerde tot den oorsprong van haar ontstaan. Immers het wa ren cricketclubjes, meestal van schooljongens, die zich in de tachtiger jaren tot de vereeniging R.A.P. aaneensloten, om het voetbalspel te gaan beoefenen. Een van deze cricketclubjes, het oude RUN was betrokken bij de oprichting van den Ned. Cricket Bond in 1883. In 1885 volgt dan de tot standkoming van Amstels C. C., een clubje van jongelingen uit de vierde klas H.B.S. van de Westermarkt. Spoedig ontmoeten wij ook „Pro gress'". Op 14 November 1887 vereenigen zich RUN, Amstels en Progress dan tot R.A.P. en wij den zich voortaan aan voetbal. We willen in onze herinnering terugroepen hen, die den grondslag voor cricket in Amster dam hebben gelegd. Als een der eersten, die uit de vroegste his torie voor ons oprijst en die baanbrekend werk heeft verricht, zien wij voor ons de figuur van Herman Gorter, den lateren dichter, die cap tain was van RUN. Ontzaglijk veel heeft hij voor cricket in Amsterdam gedaan, daarbij krachtig gesteund door Roland Holst, toen leerling aan de Rijksacademie, een der sierlijkste bats, die ooit op^onze velden een bal sloeg. En als ware het om een trio van voortreffelijke kunstenaars en sportslieden te vervolmaken, vinden wij ook Floor Arntzenius, den Haagschen schilder, die destijds te Amsterdam studeerde. Fel was in deze eerste jaren de rivaliteit tus- schen de twee hoofdstedelijke clubs Amstels en Volharding. De laatste toch werd gedragen door Hisgen, in die dagen nog een wonderknaap, maar een cricketer die later opgroeide tot een der grootsten uit Neerland's cricketgeschiedenis. Nie mand kende het spel als hij Met hoofd en schou ders stak hij boven zijn clubgenooten uit en in feite droeg hij de volle verantwoordelijkheid voor bijna eiken Volharding-wedstrijd. Den meesten steun in zijn elftal vond hij in Gerke, die het slechts aan zijn aanvoerder te wijten had, dat hij niet méér op den voorgrond trad. De jaarlijksche gebeurtenis was de strijd met Amstels C.C., waarin inmiddels mannen als Rincker. J. C. Schroder en D. van den Berg hun triomfen vierden. Welke club heeft ooit een aan- valskracht kunnen ontwikkelen als Amstels, met zijn bowlers Tob Rincker en Mik van den Berg. op eminente wijze gesteund en aangevoerd door Schroder. Het kon niet anders of met dergelijke spelers beleefde de hoofdstad jaren van cricket- glorie. Fel bleef de strijd om de suprematie met de H.C.C. en Rood en Wit. maar heel veel malen be landde het landskampioenschap in Amserdam. Toen in 1914 Volharding, R.A.P en Amstels een fusie aangingen, daartoe gedreven door de belangen van de voetbalafdeelingen, sprak het vanzelf, dat geen der oude clubs zijn naam wenschte prijs te geven. Eenvoudigweg werd de nieuwe combinatie V(olharding) R(AP) A(m- stels) gedoopt, daarin voortdragende de herinne ring aan oude glorietijden. Het nieuwe V.R.A. heeft het zich steeds tot een eer gerekend de tradities, die op haar werden overgedragen, voort te zetten. Zeer zeker mag thans geconstateerd worden, dat zij daarin ten volle is geslaagd en wanneer Zaterdag 13 Mei de jubileerende vereeniging terug ziet op een kwart eeuw van haar bestaan, dan kan zij zich over tuigd houden van de waardeering en sympathie van de geheele Nederlandsclie cricketwereld. Gedurende de eerste jaren van de combinatie werden de oudere cricketers uit Volharding en Amstels nog in het eerste elftal gehandhaafd, maar al spoedig werd overgegaan tot verjonging van het elftal. Onder leiding van G. Hamburger, zelf een prominent cricketer, beleefde de sta dionclub vele succesvolle jaren, die culmineer den in het behalen van het landskampioenschap in 1924. Als toonaangevend uit dit elftal mogen wij met Hamburger de namen noemen van de nog altijd jeugdige Rincker, Leeser, Stroeve, v. Boo- ven, Éilers en De Meyere. Laatstgenoemde, die zich als voorzitter van de vereeniging gedurende meer dan 15 jaren de leidjng van V.R.A. zag toevertrouwd, heeft zeker ook in deze functie enorm veel bijgedragen tot den gestadigen groei en bloei van V.R.A. Na'het kampioensjaar 1924 vinden wii voor het eerst de namen van H. W. Glerum. W. Wit- tebol, M. Hartog, en B. Meyer vermeld. Daar mede was een nieuwe generatie opgestaan, die voor de volgende jaren een goede belofte in hield. Inderdaad in H. W. Glerum vond de Nedei landsche cricketwereld enkele jaren later een batsman van ongekende kwaliteiten, iemand die voor zijn vereeniging en ook voor het Neder- landsch elftal van onschatbaar nut is geweest. Toen aanvoerder Hamburger het moment ge komen achtte, zijn taak aan een jongere kracht over te dragen, liet hij aan Rein de Waal een elftal na, dat tot vele bijzondere prestaties in staat zou zijn. In 1937 werd opnieuw beslag gelegd op het landskampioenschap, waartoe zeer zeker ook de bowlingprestaties van H. Klink en J. Inglis Ar- kell veel hadden bijgedragen. Het jaar 1938 was voor de stadionclub zeker niet het gemakkelijkste, daar voor het eerst sinds haar bestaan de cricketvelden naast het Stadion niet voor haar ter beschikking stonden. Het moet dus wel een bijzonder voorrecht voor de jubileerende vereeniging zijn, dat zij, juist wan neer zij dezer dagen feest gaat vieren, de be schikking zal krijgen over een prachtige cricket- accomodatie in het Boschplan. Zaterdag 13 Mei, des namiddags te 3 uur zul len de terreinen op feestelijke wijze in gebruik worden genomen. ZWEMMEN WERELDRECORD 500 M. SCHOOLSLAG. In „Sport en Spel" wordt medegedeeld, dat de Duitscher Heina te Solingen het wereld record op de 500 M. schoolslag van den Ame rikaan John Higgins geëgaliseerd heeft. Na der verneemt het A.N.P. uit Solingen dat Heina toch in zijn poging geslaagd is. Door een tijd van 7 min. 13 sec. te maken, heeft hij het wereldrecord met 5.8 sec. ver beterd. BILJARTEN. DE „ZILVEREN FRUITMAND". De ontmoetingen om bovengenoemden wis- selprijs bij de „B. C. Haarlem" werden Zon dagavond voortgezet. De uitslagen luiden als- volgt: pnt. ibrt. h.s. gem. G. W. Metz 350 32 46 10.93 O. Steensma 320 22 73 10. Beiden begonnen slap. Het ging toen ge lijk op. Na 8 beurten stond het: 53 om 50. Dan kwam Metz op dreef en noteerde achter eenvolgens: 11, 0, 24, 26, 34. 2 en 25, waarna de stand luidde na 16 beurten: 176 om 112. Daarna maakte Metz in 5 beurten slechts 11 caramboles; doch zijn tegenstander maakte er weinig van. Daarna kwam deze echter op zetten met 16, 14, 73, 3, 23, 12 en 20. Na 29 beurten was het: 290 om 306, Met 25 en 30 speelde Metz de partij uit. P. v. Somex-en 159 P. A. Kobus 350 17 17 30 104 9.35 20.58 Ook in deze ontmoeting begonnen beiden slecht. Na 7 beurten was de stand: 46 om 49. Daarna scoorde Kobus 62 en 104, zoodat het na 9 beurten reeds luidde: 64 om 215 en stond het voor v. Someren practisch verloren. Toch maakte deze op 't laatst nog 14, 10. 23 en 30, en noteerde toen in 17 beurten 159; doch de Haarlemmer produceerde intusschen 45 en 3 en een eindserie van 58. Van spanning was in dezen strijd geen sprake. WIELRTJDEN. ACHILLES Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar eersten rit der Recoi-d-competitie. De uit slag der A klasse 55 K.M. werd: 1. Klinkenberg 1 uur 3*3 min. 40 sec.: 2. J. Stet, 1 uur 34 min. 55 sec.: 3. A. Ligthart 1 uur 42 min. 51 sec. Schill en Claasen- gaven op door pech. B. kl. 40 K.M.: 1. Portegies 1 u. 10 m. 2 s.: 2. Hobbelen 1 uur 10 min. 26 sec.: 3. Rusman 1 uur 11 min. 13 sec.: 4. Wesselman 1 uur 12 m. 33 sec.; 5. Schrama 1 uur 12 m. 38 sec. Ekel en Schijndel gaven op door pech. J. Banken, die buiten mededinging mede reed, maakte in deze categorie den snelsten tijd 1 uur 9 min. 31 sec. C klasse: 40 K.M.: 1. Jouby 1 uur 11 min. 33 sec.: 2. D. Haene 1 uur 12 min. 5 sec.: 3. Beek huis 1 uur 12 min. 20 sec.: 4. Vlietstra 1 uur 14 min. 19 sec.; Junioi*es 20 K.M. 1. v. Rooden 34 min. 10 sec.; 2 Donkersloot. 36 min. 11 sec. 3. v. Zijl 36 min. 27 sec.: 4. Bok 37 min. 12 sec.; 5. Kabel 37 min. 43 sec.; 6. Jaspers 39 min. 11 sec; 7. v. d. Zijden 41 min. 31 sec. INDRUKKEN UIT BERN. Betuigingen van bijzondere vriendschap. Aan de Nederlandsche voetballers en hun begeleiders is in Zwitserland een buitenge woon hartelijke ontvangst ten deel gevallen. De leiders van den Zwitserschen Voetbalbond hebben er den nadruk op willen leggen, dat in deze benarde tijden Nederland en Zwitserland door zeer bijzondere banden van vriendschap aan elkaar zijn verbonden. Bij de ontvangst van de pers heeft de pre sident van den Zwitserschen Voetbalbond, de heer Eichert, zich in het bijzonder tot de Ne derlandsche journalisten gewend. Hij legde er den nadruk op, dat hun komst naar Bern mede als een bewijs moest worden gezien voor de bij uitstek hartelijke verhoudingen tusschen beide landen, welke door sportgebeurtenissen als deze ongetwijfeld worden gestimuleerd. Hoe grooter de tegenstellingen in Europa wor den, des te meer zijn de kleine landen op el kaar aangewezen. De heer Eichert besloot met er op te wijzen, dat Nederland en Zwitserland veel met elkaar gemeen hebben, niet het minst wat betreft de verdediging van de vrijheid van het land. Geen volksliederen. Zwitserland bezit eigenlijk geen volkslied. Wel zijn er enkele liederen, die daaxwoor door gaan. maar populair zijn ze geen van alle. Wanneer de Zwitsers in Nederland op bezoek komen worden ze verwelkomd met de melodie van „God save the king", waarop een tekst is gemaakt, welke wel eens doorgaat voor het Zwitsersche volkslied. Was het daaraan toe te schrijven, dat giste ren geen volksliederen weerklonken toen de nationale ploegen van Nederland en Zwitser land het terrein betraden? Wij kunnen het ons voorstellen, dat de Zwitsers bij gebrek aan een nationaal lied maar liever geen muziek ten gehoore brachten. Het kleine groepje Ne derlanders trachtte nog het Wilhelmus in te zetten, maar ze werden overstemd door het Zwitsersche publiek, dat de binnenkomst van de nationale ploeg van de „Eidgenossenschaft" met groote geestdrift begroette. ROEIEN. VERGADERING „HET SPAARNE". De Roei- en Zeilvereeniging „Het Spaarne" houdt Woensdagavond 17 Mei een buitenge wone algemeene vergadering in het clubge bouw. Op de agenda staat o.a. verkiezing van een bestuurslid wegens vertrek van mej. L. C. van Mourik Broekman. Door het bestuur wordt mej. G. Sorgdrager candidaat gesteld. POSTDUIVEN. DE KOERIER Wedvlucht van Oudebos: J. Heerschap 13 8 10 11 25, Th. J. Cramer 2 5 1'9 22 26, Gebr. v. d. Linden 4 7, P. Bonk 6 13 15, G. Zomerdijk 9, 16, 20, 21, C. v. d. Wal 12 24, H. Willemse 14 18. L. V. Bragt 17 23, G. Vonk 27. Eerste duif 9.52.51. Laatste 9.59.10. Wedvlucht van Vilvoorden: C. v. d. Wal 1 3 26, Th. J. Cramer 2 9 16, L. v. Bragt 4 5 10 13 17 18 22 24, H. Willemse 6 23, J. Heerschap 7 8 12 21 25, G. Vonk 11, G. Zomerdijk 14 15, Gebr. v. d. Linden 19, P. Bank 20. Eerst getoon de duif 10 uur 4 min. 2 sec. Laatste priiswin- ner 10-18-11. HENGELEN. Geheelonthouders Hcnfjelaars- Vereeniging D. O. V. Zondagmorgen heeft bovengenoemde ver eeniging een excursie gehouden naar de Ge meentelijke Kweekerijen aan de Kleverlaan, om het onderling contact in den gesloten vischtijd te bewaren; Er waren zeer vele mooie en zeld zame planten te bezichtigen. De deelnemers werden onder deskundige leiding rondgeleid. De excursie is uitstekend geslaagd. Dan naar het bekende Haarlem - Barteljorisstraat 3 - Telefoon 12678/9 WIJ ZIJN U GAARNE VAN DIENST (Adv. Ingez. Med.) KRACHTSPORT. H. K. V. „Achilles". Op Woensdag 10 Mei zal bovengenoemde vereeniging op bezoek gaan bij Maccabi te Am sterdam voor een retumwedstrijd. Te Haarlem behaalde Achilles een flinken voorsprong in het gewichtheffen, terwijl slechts met eén punt achterstand bij het worstelen het voordeel voor Maccabi was. Twee bekers zijn beschikbaar gesteld, n.l. een voor het gewichtheffen en een voor het wor stelen. Gewichtheffen: H. Boogaart, F. J. Weber, M. Kruijer, C. H. de Jong en J. Consent. Worstelen: F. J. Weber, H. Groeneveld, B. Bogaart. P. G. Kruijer en J. G. C. Schefer. KORFBAL KON. NED. KORFBALBOND. AURORA—N. FLORA (1—2). Beide partijen wegen eerst goed tegen el kaar op, maar langzamerhand krijgt N. Flora de meerderheid. J. Geels besluit een doorbraak met een fraai doelpunt (01). Zijn vakgenoot H. v. Amersfoort vindt dit nog niet genoeg; door een misverstand in de Aurora-verdediging belandt de bal bij Van Amersfoort, die op grooten afstand den korf weet te vinden (02). Na de hervatting zijn de rellen omgedraaid, nu heeft Aurora de beste papieren. Het duurt dan ook niet lang of Kl. Sibrandi verkleint den achterstand (12). HAARL. KORFBALBOND. Meerlebosch. Secretariaat: Rijnstraat 117. Gespeeld op 6 Mei: Meerlebosch aAurora b 90 Animo-Ready bMeerlebosch b 22 Meerlebosch cSport Vereent b 01 Gespeeld op 7 Mei: MeerleboschWatervliet 4—5 Te spelen op 13 Mei: Nieuw FloraMeerlebosch c om 3 uur. Meerlebosch bHaarlem c om 3 uur. Animo-ReadyMeerlebosch a om 3 uur. Te spelen op 14 Mei: Palvu 1Meerleboscli - Beker-series, 2 uur. Meerlebosch 2—S.V. 3 Beker-series, 2 uur. Meerlebosch—Watervliet (4—5) Het begin was eenigszins eigenaardig, omdat direct na den afworp binnen twee seconden Meerlebosch met een mooi schot de leiding nam. Daarna ging de strijd vrijwel gelijk op, met Watervliet nu en dan iets in de meerder heid. Dit overwicht werd dan ook uitgedrukt met twee doelpunten, die snel achtereen ge maakt werden. Voor de rust voerde Watervliet den stand op tot 1—3. Na de rust wogen de partijen goed tegen elkaar op, doch het gelukte Watervliet, den stand op 14 te brengen. Hierna kwam een overwicht van Meerlebosch; toen werd de stand geleidelijk opgevoerd tot 45. CHRISTELIJKE KORFBALBOND „Onder Ons". Secretaresse mej. L. v. Rossum du C ha tel. Wedstrijdsecretaris C. Letter, NJjlstraat 29 Haarlem-Oost. De wedstrijden voor Zaterdag 13 Mei zijn: Onder Ons aHaarlem a, aanvang 3 uur te spelen op het Noordersportpark. Ijsvogels 3—Onder Ons I te spelen in Den Haag. „DE OOSTHOEK". Secretaris P. van Oosten, Bantamstraat 37. Wedstrijdsecretaris A. Hensen, Dr. Schaep- manstraat 23. Gespeeld op 1 Mei S.V. IIIOosthoek I 34. Te spelen op Zondag 14 Mei: Aurora III Oosthoek I, aanvang 2 uur. WANDELSPORT. H. S. V. „VOORUIT" Zondag werd de derde competitie-marsch voor juniores over 2 K.M. rond Kraantje Lek geloopen, waarvan de uitslag luidt: 1. P. Me- denblik, tijd 11 min. 40 sec.; 2. B. Visser, 12 min. 20 sec.; 3. Th. Smit 12 min. 30 sec.; 4. H. Hartgers 13 min. 20 sec.; 5. K. Hensen 13 min. 30 sec.; 6. J. Medenblik 13 min. 46 sec.; 7. L. Boogaard 14 min. Door aftreden van den heer P. Martin, wordt het secretariaat waargenomen door den heer J. A. Libosau, Kleine Houtstraat 87. SCHAKEN. De internationale zeskamp. De partij tusschen Cortlever en Flohr, welke in de tweede ronde van den internationalen zes kamp werd afgebroken, is Maandagavond in het Schaakhuis te Amsterdam voortgezet. Zooals te verwachten was heeft Flohr ge wonnen. De stand na de tweede ronde luidt: 1. en 2. Dr. M. Euwe en S. Flohr. beiden 1 punt plus 1 afgebr. partij: 3. en 4. S. Landau en L. Szabo, ieder ]'2 punt plus 1 afgebr. partij: 5. J. H. C. Fontein 1 punt: 6. N. Cortlever 0 pnt. Flohr wint van Cortlever. Maandagavond werd de afgebroken partij CortleverFlohr heiwat. Flohr, die bij het af breken een pion vóór was, had groote moeite, zijn stelling te consolideeren. Cortlever stelde hem voor moeilijke problemen en gaf zijn tegen stander gelegenheid de dames te ruilen, wat zeer listig was. Flohr, die bekend staat om zijn nauw keurigheid in het eindspel, ging hier niet op in en manoeuvreerde zóó prachtig met dame en paard, dat Wit zelfs in zetdwang geraakte. Ten slotte moest Cortlever zich ruil van zijn looper tegen een paard laten welgevallen. Even later ging er nog een tweede pion verloren. Hiermede was feitelijk het pleit beslecht. Cort lever probeerde het nog met een doorbraak op den koningsvleugel, maar toen ook dit door Flohr werd afgeslagen, gaf Cortlever den strijd op. De derde ronde wordt op 10 Mei in Hotel Gooiland te Hilversum gespeeld. De voortgezette partij tusschen Cortlever en Flohr had het volgende verloop: Wit: Cortlever; Zwart: S. Flohr. De afgebroken stelling luidde: Wit: Kh2, De2, Lb5, c4, d5, f2, g3 en h4. Zwart: Kg7, Dd4, Pf6, b6, c7, d6, f7, g6 en h5. 41. Kh2gl Pf6g4 56. c4xb5 Dc3—c4 42. Kgl—fl Pg4e5 57. Df2—b2f Kg7—h7 43. Kfl—g2 Kg7—f6 58. Db2—d2 Dc4xb5 44. f2—f3 Kf6—g7 59. g3—g4 h5xg4 45. Kg2—fl Dd4—elf 60. f3xg4 Db5—c4 46. Kfl—g2 Dal—bl 61. Dd2—g5 Dc4—e2f 47. Lb5e8 Dbl—b3 62. Kg2—gl Dd2—elf 48. Le8—b5 Kg7—f8 63. Kgl—g2 Del—e5 49. Kg2—f2 Db3c3 64. Dg5—d2 b6—b5 50. Kf2g2 K1'8g7 65. h4h5 g6xh5 51. Kg2—f2 Pe5d3f 66. Dd2—c!3f Kh7—g7 52. Kf2g2 Pd3—elf 67. g4xh5 b5—b4 53. Kg2—f2 Pel—c2 68. Dd3—f3 De5—g5f 54. Kf2g2 Pc2d4 69. Kg2—h2 Kg7—1x6 55. De2—f2 Pd4xb5 Wit geeft het op. DAMESKAMPIOENSCHAP HAARLEM EN OMSTREKEN. In het clublokaal van de Haax'leixische Schaakclub had Maandagavond de prijsuitrei king plaats van den wedstrijd oxxx het ctames- schaakkamipioenschap van Haarlem en om streken, Mej. M. W. Bannink ontving als eersten prijs een f-raaien beker. De tweede prijs (een medaille) werd gewonnen door mevr. Onvlee, terwijl mevr. Jonkers als derde prijs een naaidoosje ontving. De vier dames, die xxiet voor een prijs in aanmerking kwamen, kregen een diploma. De heer J. A. A. Hoeben, voorzitter van de Haarlemsche Schaakclub, welke club dezen wedstrijd georganiseerd had, wenschte de nieuwe kaxnpioene geluk. VOETBAL. Zondag hadden op de Heemsteedsche Wielerbaan de openingsioedstrijden plaats. Vóór het begin poseerden de wielrenners voor onzen -fotograaf KAMPIOENSCHAP HAARL. VOETBALBOND. De twee eerste klas kampioenen Haax-lem 3 en Bloemendaal 2. die beide reeds een wed strijd om het kampioenschap van den Haarl. Voetbalbond gewonnen hebben, zullen Zondag 21 Mei een beslissingswedstrijd spelen, waar schijnlijk op het veld van T. H. B. HOCKEY. Kampioenschap van Nederland. Venlosche Hockeyclub behaalt den titel. Door Zondag 11 tegen het Nijmeegsche Union gelijk te spelen, is de Venlosche Hockeyclub kampioen van Nederland gewor den. Dit is de eerste maal. dat een Westelijke club den titel niet behaald heeft. De eind stand van de kampioenscompetitie luidt als volgt: Venlosche H. C. 2 1 1 0 3 2—1 1.50 Gooische H. C. 2 10 12 32 1. Union 2 0 1 1 1 2—4 0.50 De nieuwe kampioen is Zondagmiddag bij haar terugkomst in Venlo op een hartelijke wijze gehuldigd. We lezen hierover het volgende in de N.R.Ct.: Aan den weg Venlo-Nijmegen bij den ingang der stad had zich een groote menigte opgesteld, waaronder een muziek corps, om den kampioenen een hartelijk wel kom te bereiden. Nameixs de vereenigingen voor vreemdelingenverkeer en Jocus werden bestuur en leden bij den ingaxxg der stad ge complimenteerd, waarbij aan aanvoerder P. Nefkens en voorzitter M. van Alphen een lauwerkrans werd aangeboden. Omstuwd door een dichte menigte en een groote schare sup porters trok de stoet naar hotel Wilhelmina aan den Kaldenkerkerweg, waar de huldiging plaats vond. Tal van besturen van Noord Lim- burgsche sport- en andere vereenigingen kwamen de kampioensploeg complimenteeren en de groote zaal van het hotel geleek weldra een bloementuin. Ook burgemeester mr, Ber ger bood zijn gelukwenschen aan. Afgewezen protest. Het door de Gooische H. C. naar aanleiding van het niet toekennen van een doelpunt aan de Gooische H. C. in den wedstrijd Venlo—Gooische H. C. ingediende protest is dcor de protest commissie van den Kon. Ned. Hcckev Bond ver worpen. De uitslag blijft dus 10 in het voor deel van Venlo. WATERPOLO. HET HAARLEMSCHE JETGDZFVENTAL SAMENGESTELD. Maandagavond werd in het Sportfondsen- bad de selectiewedstrijd voor de Haarlemsche jeugdwat-erpoloploeg gespeeld. Bij het samen stellen van het team kon nog geen beslissing genomen worden over de linksachtorplaats. Er zal een keus gedaan moeten worden tus schen Verdel (Haarlem) en Anthonie (II. V. G. B.) Beiden zullen Woensdag tegen V. Z. V. dat versterkt wordt met de gebroeders Kol- lerie van D. W. R„ een halven wedstrijd spe len Wevers (V.Z.V.) de Geest (H.P.C.). Swier (V.Z.V.) Verdel (Haarlem). Anthonie (H.VGB) Mauritz (HP.C.) Koldërie (H.P.C.L Bais (Haarlem). De wedstrijd te Velsen begint Woensdag avond te half acht.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8