TUINMEUBELEN Vredesboodschap Een gifmengers-syndicaat in Philadelphia Engeland en het geschil in Oost-Europa. PARASOLS EN PLAIDS B.J.v. LIEMT Politiek van Moskou ongewijzigd? mm den hvdoq mm Windscyt Vliegramp in Ecuador VvtzekecüiQ&piemie was het doei DINSDAG 9 MEI 1939 HA"'A'RE EM'S DAGBEAÖ 5 Regeering tot bemiddeling bereid. In antwoord op een vraag heeft de Engelsehei onderstaatssecretaris van buitenlandsche zaken, Butler, gisteren in het Lagerhuis verklaard, dat het vraagstuk van eenige verandering in den status van Dantzig in eerste instantie een aan gelegenheid van de direct betrokken partijen is en dat die partijen overeenstemming moeten be reiken omtrent de methode. Echter is herhaaldelijk uiteengezet, dat de Britsche regeering voorstander is van regeling van internationale ge schillen door middel van vriendschap pelijke onderhandelingen, arbitrage of andere vreedzame middelen en dat zij te allen tijde bereid is haar goede diensten te verleenen op verzoek van 'n belanghebbende partij. Indien wij een dergelijk verzoek zouden krijgen, zou den wij hebben na te gaan, op welke wijze wij onze bemiddeling het best zou den kunnen verleenen, zeide Butler. De arbeidersafgevaardigde Johnston vroeg of de Britsche regeerïng bij het verleenen van haar garantie de Poolsche regeering eenig ad vies heeft gegeven omtrent de wenschelijkheid van onmiddellijke onderhandelingen met Duitschland over een minnelijke schikking voor den status van Dantzig en redelijke verbindin gen tusschen Duitschland en Oost-Pruisen. Johnston vroeg verder, of de minister-president, met het oog op oorlogsgevaar, de Poolsche re geering er van kon overtuigen dat de Britsche openbare meening tevredengesteld moet worden door het vertrouwen, dat ieder redelijk voorstel voor een regeling gunstig ontvangen zou worden. Chamberlain antwoordde: „De afgevaardigde heeft ongetwijfeld kennis genomen van de rede van Beek, waaruit is gebleken dat deze kwesties reeds door de regeeringen van Duitschland en Polen besproken zijn, alvorens Engeland zijn garantie gaf. De Pooische regeering beseft na tuurlijk dat de Britsche regeering een minne lijke schikking zou toejuichen en ik heb geen reden om te betwijfelen dat zij zich bewust is van het belang der overweging, vervat in het tweede gedeelte van deze vraag." Toen Morgan vroeg of Chamberlain bereid is zijn bemiddeling aan te bieden voor het geval dat onderhandelingen mislukken, verwees Chamberlain naar de verklaring van Butler. Ten slotte verklaarde de minister dat de regeering voldaan is over den krachtigen en tegelijk ver zoenenden toon van de rede van Beek en kennis heeft genomen van de daarin gedane voorstellen. Samenwerking met Rusland. Vervolgens werd door Henderson het Britsch- Russische overleg ter sprake gebracht. Het lid van de Labour-oppositie stelde den premier de vraag, of de Britsche regeering inderdaad streeft naar een werkelijk nauwe samenwerking met Moskou door een stelsel, gebaseerd op weder- keerige garanties, teneinde verzet te bieden tegen iedere agressie. Chamberlain antwoordde hierop, dat de Britsche regeering zich ten doel stelt in de politiek, welke zij volgt, tot een zoo innig mogelijke samenwerking met Rusland te komen. De premier voegde hieraan toe, dat het Huis echter wel zou begrijpen dat, zoolang het over leg tusschen Londen en Moskou voortduurt, hij geen nadere verklaring in het openbaar omtrent een en ander kon afleggen. De conservatief Boothby vroeg Chamberlain hierop, of hij er zich rekenschap van had ge geven dat de groote meerderheid van het Brit sche volk voor een pact van wederzij dschen bijstand met de Sovjet-Unie is (gejuich). „Ik vraag u voorts", aldus de afgevaardigde, „of u, gezien de garanties die wij aan Polen en Roe menië hebben gegeven en met het oog op de groeiende ongerustheid bij het Britsche volk, bij afzijdigheid van iederen doeltreffenden maatregel, welke ons in staat stelt deze verplich tingen na te komen, de verzekering wilt geven, dat u alles in het werk zult stellen zoo spoedig mogelijk tot een FranschBritschRussisch pact te komen?" Naar verluidt aldus Reuter zou Cham berlain hierop hebben geantwoord, dat het hem niet bekend was, dat het Britsche volle de ge legenheid had gehad een deugdelijke opinie uit te spreken, en hij, de premier, geloofde trouwens ook niet, dat Boothby eenige reden had een dergelijke verklaring af te leggen. De opzegging van het vlootverdrag. In antwoord op een vraag inzake de opzeg ging van het vlootverdrag door Berlijn, heeft Chamberlain tenslotte nog medegedeeld, dat de Britsche regeering den toestand, door deze op zegging ontstaan, nauwkeurig bestudeert. Wij zullen, aldus de premier, hierop nog terugkomen en de Duitsche regeering een mededeeling doen. Spreker voegde hieraan toe dat Berlijn Londen vóór de opzegging niet had geraadpleegd. Garanties der Sovjet Unie n de aan grenzende kleine staten Groote Houtstraat 62-67 Telefoon 10657 12839 (Adv. Ingez. Med.) Ernstige vliegtuigongelukken in Engeland. Vier toestellen verongelukt. Twee leerling-vliegers zijn te Stub- ton (Lincolnshire) met hun vliegtuig verongelukt. Bovendien zijn gisteravond bij Horley (Surrey) twee vliegtuigen met elkaar in bot-sing gekomen. Twee piloten en een passagier zijn om het leven gekomen. Molotof ontvangt den Britschen ambassadeur Anti-Joodsche uitspattingen te Bratislava. Het feit, dat de Britsche ambassa deur te Moskou Maandag een bezoek gebracht heeft aan den nieuwen Russi- schen volkscommissaris van buiten landsche zaken, Molotof, en hem den tekst der Britsche voorstellen heeft over handigd, toont, naar de diplomatieke correspondent van Reuter verklaart, in de eerste plaats dat de Britsche autori teiten bevredigende verzekeringen heb ben ontvangen, dat het aftreden van Litwinof geen verandering in de buiten landsche politiek van Rusland beteekent en ten tweede, dat zij de hoop koesteren, dat de Britsche tegenvoorstellen als basis zullen kunnen dienen voor een overeenkomst. Naar nader vernomen wordt biedt de Sovjet Unie alle kleinere staten aan haar westgrens defensieve garanties aan, gelijk aan de garanties van Enge land en Frankrijk aan Roemenië en Griekenland. Algemeen is men van mee ning dat indien deze garanties op een kalme wijze geregeld kunnen worden en op dusdanige wijze, dat hierin geen beleediging van de as-mogendheden wordt gezien, landen als Turkije, Bulga rije, Roemenië en Finland gaarne der gelijke garanties zouden aanvaarden. Nieuwe Russische gezanten te Warschau en Boekarest. Potemkin, de vice-volkscommissaris der Sovjet-Unie, arriveerde Maandagmorgen uit Sofia te Boekarest, waar hij het noenmaal gebruikte met den Roemeenschen minister van buitenlandsche zaken, Gafencoe. De staatslieden hadden daarop een onderhoud dat drie uur duurde. Potemkin reisde des avonds door naar Warschau. Het bezoek van Potemkin aan de Poolsche hoofdstad valt samen met een benoeming, die zeer de aandacht- heeft getrokken. Nadat anderhalf jaar lang geen Sovjet-ambassadeur te Warschau had gezeteld, heeft de nieuw benoemde volkscommissaris van bui tenlandsche zaken, Molotof, als eerste daad In deze functie den Sovjet gezant te Athene, Charonof. als zoo danig in de Poolsche hoofdstad be noemd. Hij wordt reeds binnen enkele dagen te Warschau verwacht. Te Londen, aldus United Press, heeft men aan deze feiten te meer beteekenis in het licht van Litwinof's heengaan. Beek en. Lit winof waren elkander persoonlijk zoo on vriendelijk gezind, dat er weinig kans scheen op een verbetering der Poolsch-Russische be trekkingen zoolang zij beiden gelijktijdig aan het bewind waren. Men beschouwt hier Po temkin, een waardig en vriendelijk diplo maat. als een veel geschikter persoon om met de militaire groep te onderhandelen, die op het oogenblik in Polen de leiding der regeering heeft. Potemkin, die vóór de revolutie het beroep van arts uitoefende, is een veel min der dynamische persoonlijkheid dan Litwi nof; hij heeft de reputatie, een handig en ge duldig diplomaat te zijn. Alvorens uit Boekarest naar War schau te vertrekken verklaarde Po temkin dat hij zeer tevreden was over de gevoerde besprekingen en hij deel de bovendien mede, dat binnenkort ook een nieuwe gezant van de Sovjet- Unie naar Boekarest zal worden ge- gezonden. De vorige gezant is in het begin van het vorig jaar teruggeroe pen. aangezien de Sovjet Unie onte vreden was over de toenmalige re- geering-Goga. eischt 25 dooden Vijf huizen en vliegtuig in vlammen opgegaan QUITO. 9 Mei (Havas). Boven Guayaquil is het vliegtuig van kapitein Cristobal brandend omlaag gestort. Hierdoor zijn vijf huizen in vlammen opgegaan en vijf en twintig menschen zijn om het leven gekomen. De materieele schade wordt op 200.000 dollar ge raamd. Mannen door hun echtgenooten vergiftigd Beroeps weduwen" in dienst van het syndicaat Bureau voor Joodsche emigratie verwoest. Manschappen der S.S. en van de Hlinka- garde hebben gisteravond het bureau voor Joodsche emigratie te Bratislawa geheel ver woest, aldus meldt Havas. Later trokken groepen Slowaaksche en* Duitsche jongelui langs de café's. Zij dwongen Joden deze inrichtingen verlaten. De politie heeft verscheidene Joden gear resteerd. o.a. leden van het emigratiebureau. Zij worden er van beschuldigd een provocatie te hebben georganiseerd. PHILADELPHIA, 9 Mei. Te Phi ladelphia is een organisatie ontdekt, die zich bezig hield met het vergiftigen van personen die hoog verzekerd toa- ren, teneinde aldus de levensverzeke ringssom in handen te krijgen. Het „moord-syndicaat" schijnt reeds 100 slachtoffers gemaakt te hebben. De „werkzaamheden" van deze misdadigers- bende zijn de politie onthuld door de ver klaring van een 50-jarigen dokter, dr. Horace Perlman, den man, die het vergif maakte. Meestal gebruikte men dolle kervel, waarvoor geen tegengif bestaat en dat bovendien geen sporen achterlaat, Dr. Perlman, die als mede plichtige gevangen gehouden wordt, heeft ge zegd dat er nog twee andere personen waren, die vergif verschaften. De een is een zekere Bolber, de ander een gewezen student aan de Universiteit van Pennsylvania, David Brandt, die nu in schrijfmachines handelt. Het syndi caat leverde tegen 300 dollar per pakje vergif aan vrouwen, die bereid waren haar echtge nooten te vergiftigen. Men gaf volledige in structies hoe het vergif moest worden toege diend. Het honorarium werd betaald van de verzekeringsgelden, die de weduwen ontvin- Indien de vrouw niet zelf haar man wilde vergiftigen werd een „vertegenwoordiger" van het syndicaat in het gezin geïntroduceerd, die de volbrenging van de taak op zich nam. De misdadigers maakten ook gebruik van „be roepsweduwen", die geschikte slachtoffers huwden, hen er toe aanspoorden zich hoog te verzekeren en hen vervolgens doodden. Een van de zes tot dusver gearresteerde personen is Herman Petrillo. handelaar in spaghetti en olijfolie, die schuldig wordt verklaard aan het vergiftigen van Ferdinand Alfonsi op 22 Maart jl. Petrillo heeft aan de politie de namen op gegeven van drie andere leden van het lugu bere syndicaat. Hijzelf wordt ervan beschul digd deelgenomen te hebben aan 21 moorden, hetgeen hij bekent. Hij heeft de politie boven dien een lijst van aanstaande slachtoffers verschaft. Een tweede methode Een andere manier om de slachtoffers uit den iveg te ruimen was het ensceneer en van gefingeerde ongelukken Detectives hebben twee frappante gevallen ontdekt. In het eerste is een man. wiens identiteit niet genoemd wordt, van een visschersboot in zee geduwd onder de kust van New Jersey Dit geschiedde in 1933. Volgens de po litie waren Petrillo en zijn neef Paul op de visschersboot aanwezig. Samuel Sortino is eveneens beschuldigd van moord. Hij schijnt eens 100 dollars verdiend te hebben door een man neer te slaan en van een brug in de Schulykillrivier te gooien. Petrillo, die zich uitgaf voor den broer van den doode, inde de verzekering. Verder zijn nog bekentenissen af gelegd door Mrs. Josephine Homaldo, die haar man vergiftigd heeft om 7000 dollar verzeke ringsgelden in haar bezit te krijgen. Mrs. Ca rina Favato, die eveneens bekend heeft, heeft haar man, haar stiefzoon en nog een anderen man vermoord terwille van de verzekeringen. Behalve dolle kervel maakte het syndicaat nog van een ander vergif gebruik, dat ver schijnselen veroorzaakte als optreden bij long ontsteking. Dit werd dan ook steeds als doods oorzaak opgegeven. Dr. Perlman's werkkamer is door de politie ontruimd. De daar aanwezige apparaten zijn in beslag genomen. Het schijnt dat hij niet alleen vergif mengde, maar bovendien „objec ten" uitzocht. Het syndicaat hield er een soort huwelijksbureau op na om nieuwe echtgenooten te zoeken voor de weduwen van de slacht offers, die dan op hun beurt weer ten doode opgeschreven waren. Bolber uit Brooklyn schijnt de „promotor" van dit bureau geweest te zijn. De autoriteiten hebben nog de opgraving gelast van vier andere slachtoffers. Zeventien mannen en vrouwen hebben thans reeds be kend. Van de gearresteerden houden nog slechts twee hun onschuld vol. Ook de be ruchte Petrillo is overigens bijna het slacht offer geworden van een zijner collega's, een zekere Warden, die echter hardnekkig ontkent. Petrillo is gedurende twee weken in het ge vangenishospitaal in observatie gehouden om na te gaan of zich vergiftigingsverschijnselen bij hem voordeden. De politie zet haar onderzoek in deze on verkwikkelijke zaak nog met kracht voort. (United Press). Japan wensclit versterking van het anti-kominternpact. Verklaring van minister Arïta. De Japansche minister van buitenlandsche zaken. Arita, heeft gezegd dat hij van de noodzakelijkheid van verdere versterking van het anti-kominternpact met het oog op de vroegere ervaringen van Japan en den tegen woordigen toestand overtuigd is. Een dergelijke verdere versterking was volgens Arita ook 'noodig om „van Japan's eigen standpunt uit" aan den internationalen toestand het hoofd te kunnen bieden. fBexoep op de politieke Ceidets de* qeheele uiexeld De hertog van Windsor heeft Maandagavond van Verdun uit een radiorede gehouden tot de Vereenigde Staten. Nu ik, zoo zeide hij o.a., van deze historische plaats tot u spreek, ben ik mij diep bewust van de tegenwoordigheid van het groote gezelschap der dooden en ik ben er van overtuigd, dat zij, zoo zij him stem konden laten hooren, het met mij eens zouden zijn in wat ik ga zeggen. Ik spreek voor niemand dan mijzelf en zonder voorkennis van eenige regee ring. Ik spreek alleen maar als soldaat uit den laatsten oorlog. Wiens vurigste bede is dat zulk een wreede en vernieti gende waanzin zich nooit meer van de menschheid meester zal maken. Ik verbreek mijn vrijwillig stilzwijgen thans alleen als gevolg van het duidelijk aanwezige gevaar, dat wij allen nader kunnen komen tot een herhaling van de gruwelijke gebeurtenissen, die zich een kwart eeuw geleden hebben voor gedaan. De ernstige spanning in den tijd, waarin wij leven, dwingen mij, mijn stem te verheffen om uiting te geven aan het algemeen verlangen verlost te worden van de vrees, waarin wij le ven en terug te keeren tot normale omstandig heden. Ik kan mij niet beroepen op bijzon dere staatsmanskennis, doch ik heb ten minste het groote geluk gehad de wereld te bereizen en zoodoende de mensche- lijke natuur te kunnen bestudeeren. Deze waardevolle ervaring heeft bij mij de diepe overtuiging gewekt, dat er geen land is, welks volk oorlog wensclit. Ik geloof dat dit geldt voor de Duitsche natie zoowel als voor de Britsche natie, waartoe ik behoor, en de Fransche natie, op wier vriendelijken grond ik thans woon. De vraagstukken, die ons op dit oogenblik be zig houden, zijn slechts de weerspiegeling op grooter schaal van de afgunst en achterdocht van het alledaagsche leven. In ons persoonlijk contact streven wij er allen naar, in harmonie met onze medemenschen te leven, anders zou de moderne beschaving nóóit ontstaan kunnen zijn. Gaan wij thans die beschouwing verwoesten, door internationaal niet te doen, wat wij indi vidueel geleerd hebben wel te doen? Na gewezen te hebben op het ontmoedigende van alle schadelijke propaganda en zijn leedwe zen te hebben uitgesproken over het gebruik van woorden als „omsingeling" en „agressie" vervolg de hertog dat in breederen geest dan van zuiver persoonlijke of nationale belangen naar vrede moet worden gestreefd. De staatslieden, die zich tot taak gesteld hebben de internatinale veilig heid en het vertrouwen te herstellen, moeten handelen als goede wereldburgers en het nut voor hun eigen naties moet worden gevonden door het nut van de wijdere gemeenschap, waar toe wij allen behooren. Uit naam van hen, die in den laat sten oorlog vielen, doe ik een dringend beroep op alle politieke leiders, die zich vastberaden van deze taak te kwijten. ONTPLOFFING IN CELLULOID- FABRIEK TE TOKIO. Geiveldige brand volgde op de explosie. NEGEN DOODEN EN ZEER VEEL GEWONDEN. TOKIO, 9 Mei. Tengevolge van een ontploffing in een cellluloid-fa- briek in een buitenwijk van de hoofd stad zijn negen arbeiders om het leven gekomen, 99 ernstig en 152 licht ge wond. Door de ontploffing is brand ontstaan in negen groote fabrieks gebouwen, terwij! veertig huizen ge heel werden vernield. De geheele brandweer van Tokio, geholpen door een regiment genietroepen heeft het vuur bestreden en volgens de laatste berichten is men erin geslaagd verdere uitbreiding van het vuur te voorkomen. Ruim duizend bewoners nabij de plek des onheils zijn in een school en een gemeente gebouw in veiligheid gebracht. Spanje uit den Volkenbond. Genève officiëel op de hoogte gesteld. Officieel wordt uit Burgos medege deeld dat generaal Jordana den secreta ris-generaal van den Volkenbond het volgende telegram heeft gezonden: Ik heb namens de Spaansche regee ring de eer u mede te deelen. dat Spanje door dit telegram mededeelt uit den Volkenbond te treden, overeenkomstig par. 3 van het eerste artikel van het pact. W.g. Jordana. UITVOERING LEERLINGEN MEJ. C. TEVES. Woensdagavond 10 Mei heeft in het hotel „De Leeuwerik" de uitvoering plaats der clubjes van mej. Cor Teves. Het aantrekkelijk programma, dat num mers bevat van verschillenden aard, zang. dansen enz., zal ongetwijfeld den bezoekers veel te genieten geven. Ik doe een beroep op hen uit naam van de le venden, wier bestaan en geluk in hun handen is en ik doe in het bijzonder een beroep op hen uit naam van de hedendaagsche jeugd, met al haar onschatbare mogelijkheden van toekomstig nut voor de menschheid. Het grootere succes, dat een regeering voor haar eigen nationale po litiek zou kunnen behalen, zou niets zijn in ver gelijking met den triomf van te hebben bijge dragen tot redding van de menschheid van het verschrikkelijke lot, dat haar thans bedreigt. (Reuter.) P^AMC)I'ai ATa-hmL PROGRAMMA WOENSDAG 10 MEI 1939. HILVERSUM I 1815 en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Be richten, gramofoonmuziek. (9.309.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gra mofoonmuziek. 11.15 Zang, piano en gramo foonmuziek. 12.00 Berichten. 12,15 Gramo foonmuziek. 12.30 Orgelconcert. 1.30 Ensemble v. d. Horst en gramofoonmuziek. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Het Theuerzeit-Trio en gra mofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. (c.a. 6.25 Be richten). 6.25—6.55 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berich ten. 7.15 Land- en tuinbouwcauserie. 7,35 Gramofoonmuziek. 7.40 Bijbelsche causerie. 8.00 Berichten ANP., Herhaling SOS-berich- ten. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging. 9.00 Causerie „Modelbouw". 9.30 Vervolg concert. 10.00 Berichten ANP( actueel half uur. 10.30 Gramofoonmuziek. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmuziek. Ca. 11.50—12.00 Schrift lezing. HILVERSUM II. 301.5 M. VARA-Uitzcnding. 10.00—10.20 v.m. VPRO, en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Esmeralda, (ca. 8.16 Berichten). 8.30 Gramofoonmuziek. 9.30 Causerie „Onze keu ken". 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor de ar beiders in de Continubedrijven. 11.00 Cau serie „Voedingsleer en warenkennis". 11.30 Gramofoonmuziek. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Gramofoonmuziek. 12,15 Berichten. 12.17 VARA-orkest. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.15 1.45 Orgelspel en zang. 2.00 Voor de vrou wen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Gramofoon muziek. 5.45 VARA-orkest. 6.28 Berichten. 6.307.00 Causerie „Volksgemeenschap". 7.05 VARA-Kalender, 7.06 Felicitaties. 7.10 Vo caal concert met orgelbegeleiding. 7.30 alk- belvertellingen. 8.00 Herhaling SOS-berich- ten. 8.03 Berichten ANP., VARA-Varia. 8.20 Filmuitzending. 8.50 Radiotooneel. 9.20 Zang, orgel en piano. 10.00 Berichten ANP. 10.10 Causerie „Schuldig of onschuldig". 10.15 Harp en viool. 10.30 De Ramblers. 11.00—12.00 Gra mofoonmuziek. DROITWICII. 1500 M. 11.10 Het Clifford kwintet. 11.30 Gramofoon muziek. 11,50 Voor amateurfotografen. 12.05 BBC-Schotsch orkest. 12.351.20 De Nor thern Ireland Zangers. 2.20 BBC-Northern Ireland- orkest en solist. 2,50 Radiotooneel. 3.20 Vesper. 4.10 Gramofoonmuziek. 4.20 Hongaarsch Zigeunerorkest. 5.00 Gramofoon muziek. 5.20 Berichten. 5.40 Sport-inter- views. 6.00 Versterkt BBC-Variété-orkest en solisten. 6.50 Actueele causerieën. 7.20 Radio tooneel. 8.05 Uit Stockholm: Het Omroep- symphonie-orkest. 8.20 Berichten. 8.50 Ca baretprogramma. 9.35 Causerie over reizen. 9.50 BBC-orkest en solisten. 10.35 Oscar Rabin en zijn Romany Dansorkest. 10.50 Gramo foonmuziek. 11.1011.20 Berichten. RADIO-PARIS, 1648 M. 8.00, 9 00 en 10.20 Gramofoonmuziek. 11.30 Zang. 12.25 Derveaux-orkest. 1.00 Gramo foonmuziek. 1.35 Zang. 1.50 en 2.30 Gramo foonmuziek. 2.35 Pianovoordracht, 2.50 Zang 4.05 Vioolvoordracht. 3.25 Bailly-orkest. 5.35 Vioolvoordracht. 5.50 Pianovoordracht. 6.20 Zang met toelichting. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.50 Orkestconcert m.m.v. solisten. 9.50 en 10.20—10.35 Gramofoonmuziek. KEULEN. 456 M. 5.50 Herman Hogestedt's orkest. 7.50 Gra mofoonmuziek. 11.20 Vliegeniers orkest. 12.35 Omroeporkest en solist. 1.30 Populair concert. 3 20 Stedelijk orkest van Graz en solist. 5.30 Zang, viool en piano. 6.10 Zang. 6.35 Leo Eysoldt's orkest en solisten. 7.50 Volksliede- renconcert. 8.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Ge varieerd programma. 9.55 Het. West-Duïtsch strijkorkest en soliste. 10.40—11.20 Zie Deutsch landsender om 10.20 BRUSSEL 322 M. 11.200 Gramofoonmuziek. 11.50 en 12.30 Omroepdansorkest. 12.501.20 Gramofoonmu ziek. 4.20 Zang. 4.50 en 6.05 Pianovoor dracht. 6.20 Omroepdansorkest. 7.20 „Roman um Eva", operette. 9.30 Piano en viool. 10.10- 10.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 11,50 en 12.30 Radio-orkest. 12.50—1.20 Gramofoonmuziek. 4.20 en 4.55 Jean Omer's orkest. 5.35 Altviool voordracht. 6.05 Zang. 6.35 Gramofoonmu ziek. 7.20 Uit Stockholm: Het Omroep- symphonie-orkest e,n solisten. 8.20 Radio tooneel. 8.55 Radio-orkest. 9.30 Gramofoon muziek met toelichting. 10.00—10.20 Dansmu ziek (gr. pl.) DEUTSCH LANDSENDER 1571 M. 7.30 Dresden's Philharmonisch orkest en solist. 3.20 Declamatie. 8.40 Zang en piano. 9.20 Berichten. 9.40 Strijkkwartet. 10.05 Be richten. 10.2011.20 Om roep-Amusementsor kest, soliste en piano-duo.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9