STOFZUIGERS HET CIRCUIT VAN ZANDVOORT. GERMAAN WOENSDAG 17 MEI 1939 HAAEtE M'S DAGBLAD 8 (De pets ktiiqt een uoatpcoefie Ontvangst door het Gemeentebestuur. De route van het circuit van Zandvoort. Een groot aantal vertegenwoordigers van de pers en van de Sportcommissie der Kon. Ned. Automobielclub waren Dinsdagmiddag drie uur bijeengekomen in de recreatiezaal van het Zuiderbad te Zandvoort, om te luis teren naar bijzonderheden, die door den Bur gemeester, den heer H. van Alphen, werden verstrekt over het op Zaterdag 3 Juni aldaar te houden circuit, waaraan uitsluitend be stuurders van gewone automobielen zullen deelnemen. Behalve de heer en mevrouw Van Alphen waren ook aanwezig de heer Jellema, gemeen te-secretaris; de wethouders Siegers en Van der Moolen en eenige raadsleden. De Burgemeester sprak namens het Ge meentebestuur een hartelijk woord van wel kom. Hij drukte er zijn blijdschap over uit, dat de pers zulk een groote belangstelling toont in- en meeleeft met de groote gebeurte nis op sportief gebied, die op 3 Juni zal plaats hebben. Het verheugde hem, dat de minister van Waterstaat zijn toestemming voor deze eerste Nederlandsche automobiel wegrace heeft willen verleenen. De Burge meester herinnerde er aan. dat de gemeen teraad in 1933 besloot tot aanleg van wegen in het zoogenaamde Plan Noord; een jaar la ter werden die wegen in werkverschaffing aangelegd. Maar sindsdien hebben die wegen daar doelloos gelegen Toen kwam de gedach te op, om op dit complex schilderachtig gele gen wegen een circuit voor automobielen te houden. Met varanlie of naar kantoor, hij gaat op zijn trouwe Germaan. Eerlijk gezegd is hij er niet al te zuinig op, maar 't is nog een beste, betrouwbare xiets. En toch al 10 jaar oudl Neem ook een. Germaan, daar hebt U het langste plezier van. Vraagt uitvoerige, geïllustreer de prijscourant bij de Germaan agenten ter plaatse of recht streeks bij de fabriek. Germaan /48.-Olympia ƒ39.50 daas &e£ je wat aan! N.V. Rijwielindustrie F.&J.v. Werven. Meppel (Adv. Ingez. Med.) GYMNASTIEK. VERGADERING TURNLUST. Dinsdagavond hield de Beverwijksche G.V. Turnlust onder leiding van den heer K. van Leeuwen een algemeene vergadering in Bel- levue. Besloten werd deel te nemen aan de dames- en heerencompetitie in athletiek van den Kennemer Turnkring. Bovendien stellen leden zich beschikbaar voor eventueele K.T.K.- wedstrijden in grensbal en voor het jury-lid maatschap in atletiekwedstrijden van den kring. Onder de „ingekomen stukken" bevonden zich twee door een onbekende geschonken oefensperen. De vereeniging zal deelnemen aan de met Pinkster te houden Bondsfeesten te Arnhem, aan den Olympischen dag op 11 Juni, aan de K.T.K.-uitvoering op 18 Juni te Zandvoort, en aan de Lighal-uitvoering op 24 Juni te Haar lem. De jubileum-wisselbekers voor de beste prestaties voor gymnastiek en athletiek sa men werden uitgereikt aan mej. A. v. d. Voort en den heer H. H. Kluft. Over het programma voor de gymnastiek- uitvoering op Koninginnedag, te geven door de drie plaatselijke gymnastiekverenigingen gezamenlijk, werden mededeelingen gedaan. Met bekwamen spoed is de gemeentelijke dienst der Publieke Werken onder leiding van ir. F. Kruger aan het werk gegaan. Alles is bijzonder vlot verloopen; op een klein ge deelte na is het geheele circuit al gereed en ook de bouw van de groote tribunes is al ver gevorderd. In tijd van slechts 2"'. maand heeft de N.V. „De Geruischlooze Weg" te Heemstede dit kunststuk volbracht. Eenige cijfers. Om aan de aanwezigen een beeld te geven van den grooten omvang der werkzaamheden noemde de Burgemeester eenige cijfers. Het grondwerk is uitgevoerd onder leiding van den opzichter der Nederlandsche Heide- maatschappen H. Schoemakers. Verzet is pl.m. 40.000 M3 grond. De brug, die een breede heeft van 16 M. is door de firma N. Cobelenz en Zonen te Haar lem gebouwd voor f 23.540. Gebruikt zijn: 500.000 steenen, 50 ton staal, 100 M3 beton en 20 M3 natuursteen. De aanneemsom voor den bouw der wegen bedroeg f 112,760. Verwerkt zijn: 15.000 ton fundeeringsmateriaal, 4000 M. trottoirband, 44.000 M. asfaltbetonwegdek en 6000 M. ge wapend betonbanden. De rioleering is uitgevoerd door de N. V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Sant poort" te Santpoort voor f 23.054.60. Gelegd zijn: 5 K.M. rioolleidingen met de bijbe- hoorende klimschachten, straatkolken, spruit- stukken, enz. De ordemaatregelen. De Burgemeester deelde vervolgens een en ander mede over de ordemaatregelen. „De gemeente beschikt over een politiemacht van even twintig man. Dat is natuurlijk voor zulk een belangrijke gebeurtenis veel te weinig. „We zijn weliswaar niet bang voor een beetje drukte; dat hebben we meermalen bewezen midden in het hoogseizoen, als op één dag niet minder dan 125- a 150.000 bezoekers naar onze badplaats komen. Nu hebben we echter extra hulp noodig; daarom krijg ik op dien dag nog de beschikking over honderd rijksveldwachters. Bovendien heb ik aan een aantal Zandvoortsche sportverenigingen hulp verzocht. Dit verzoek werd tot mijn genoegen direct ingewilligd. Zoo zullen ongeveer hon derd meisjes en jongemannen de behulpzame hand bieden. Een gedeelte zal kenbaar zijn aan een witten band; die zijn bestemd om het verkeer te helpen regelen. De anderen krijgen een oranjeband; die loopen over het terrein om den bezoekers de plaatsen aan te wijzen, enz. Ik meen dan ook te mogen ver wachten. dat we op 3 Juni geen ontevreden menschen in Zandvoort zullen zien. Alle be zoekers kunnen op een vlotte wijze hun plaatsen bereiken". De maatregelen voor het verkeer. Vervolgens vroeg Burgemeester Van Alpen de aandacht voor de algemeene verkeersmaat regelen. Het wedstrijd-terrein is voor het verkeer niet rechtstreeks te bereiken, doch wel op korten afstand te naderen. De bestuurders van auto's en motorrijwielen die uit de richting Zeeweg komen, mogen parkeeren tusschen de lichtmasten, staande in de as van den Boulevard Barnaart en van den Boulevard de Favauge. Overigens dienen de rijbanen op deze beide Boulevards geheel vrij te blijven. Daarom moeten, indien de plaatsen tusschen de lichtmasten bezet zijn, dc bestuurders doorrijden tot het einde van den Boulevard de Favauge, waar nabij het Flatgebouw een groot parkeerterrein be schikbaar is. Mocht dit terrein geheel bezet zijn, dai zal het trottoir van den Boulevard de Favauge aan de zeezijde voor het plaatsen van auto's en motorrijwielen worden benut. Deze voertuigen zullen dan, te beginnen bij het parkeerterrein op het trottoir worden geplaatst. De wielrijders, die zooals bekend langs den Zeeweg uitsluitend het voor hen links lig gende rijwielpad (landzijde) kunnen volgen, mogen niet verder rijden dan tot het punt, waar de Zeeweg in den Boulevard Barnaart overgaat, vóórdat zij zouden moeten over steken naar de rechterzijde van genoemden Boulevard. Op de plaats waar zij verplicht zijn af te stappen is een zéér ruime gelegen heid tot rijwielstalling. Toegang tot circuit. Op den hoek van den Boulevard Barnaart en de Van Galenstraat bevindt zich een kassa, via welke men toegang kan verkrij gen tot de staanplaatsen, ten Noorden van de wedstrïjdbaan en tot de hoofdtribune A Op den hoek van den Boulevard de Favauge en de Van Kinsbergenstraat bevindt zich een kassa, via welke men tribune D kan bereiken 'geen staanplaatsen). Bezoekers voor tribune D kunnen eveneen- te voet via de Van Speijkstraat deze tribune bereiken. Zij, die zich naar de staanplaatsen ten Zuiden van de wedstrijdbaal! of wel naai de tribunes B of C wenschen te begeven, moeten over het Stationsplein en vervolgen? langs het voetpad (tusschen de sportterrei nen) naar de Vondellaan loopen. Langs de geheele Zandvoortschelaan ligt aan beide zijden een rijwielpad; derhalve zijr op de Zandvoortschelaan de wielrijders var de andere weggebruikers gescheiden. In ver band hiermede worden de wielrijders-wed- strijdbezoekers op den hoek van de Zand voortschelaan en de Kostverlorenstraat naar recht door laatstgenoemde straat geleid. De auto's en motorrijwielen volgen na de Zandvoortschelaan de Haarlemmerstraat en vervolgens den Koninginneweg. De bezoekers, die per trein arriveeren vol gen, indien zij tribune D willen bereiken, van het Stationsplein af de Van Speijkstraat. De bezoekers, die pertram arriveeren en die tribune A of de Noordelijke staanplaatsen willen bereiken, verlaten bij de halte Tol (Kostverlorenstraat) de tram. Zij volgen dan de Kostverlorenstraat, den Noorderduinweg en het pad langs de begraaf plaats. Alle routes, die naar het circuit leiden, zul len door middel van pijlen en andere aan duidingen kenbaar zijn. Voorproefje van de races. Toen de Burgemeester zijn mededeelingen geëindigd had. werden de aanwezigen uitge- noodigd per auto het circuit en de in aanbouw zijnde tribunes te gaan bezichtigen. Er was maar één roep over de route: men vond die fantastisch mooi. Dit was ook het oordeel van eenige autobestuurders, die in de gelegenheid werden gesteld, het circuit eenige keeren in volle vaart af te rijden, zeer tot genoegen van de Zandvoortsche ingezetenen, die toevallig in de omgeving waren. Het waren vooral de heeren P. J. Nortïer, hoofdredacteur van het orgaan „Motor", en Van Wickevoort Cromme- lin sportcommissaris van de K.N.A.C. ,die met hun gedurfd rijden vooral in de bochten de aandacht trokken. Zij bereikten met hun ge> wone Fordauto's snelheden van resp. 105 en 115 K.M. De deelnemers aan het circuit. De volgende autobestuurders zullen aan het circuit deelnemen: Klasse A; (Cylinderinhoud t.m. 750 cM3.): E. A. C. Cornelius, Arnhem met D.K.W., H. A. de Beaufort, 's-Gravenhage met D.K.W., N. R. A. Vroom, Nijmegen met D.K.W., A. C. Stoel, Zandvoort met D.K.W., C. J. Rijshouwer, Wassenaar met D.K.W., R. J. Smeets, Echt met D.K.W., P. H. Smeets, Geleen, D.K.W., J. J. Langelaan, Baarn, met Fiat. Klasse B: (Cylinderinhoud boven 750 t.m. 1100 c.M3.)A. Schaper, Utrecht met Skoda, G. A. J. Voetelink, Amsterdam met M.G., F. J. J. Baron van Heemstra, Amstelveen, Fiat, A. Rosier, 's-Gravenhage, met Hansa, J. Krei- sel Jr., Rotterdam met Hansa, Kees Kruit, Schagen met Fiat, R. H. Meijer, Delft met M.G. R. F. Ie Poole, Utrecht, Amilcar. Klasse C: (Cylinderinhoud boven UOO t.m. 1500 c.M.3): W. v. d. Mandele Jr., Bloemen- daal, met M. G., P. M. K. Povel, Baarn met Lancia, J. W. Lagerwij-L. Bena, 's-Graven hage, met Lancia, II. P. Verkamman van Keulen, Utrecht, Opel, J. Ligtvoet, Eindhoven, met Bugatti, R. W. Baron v. Boetzelaer, Heerde met M. G. Klasse D: (Cylinderinhoud boven 1500 t.m. 2000 c.M.3): N. Bovée, Amersfoort met Ci troën, F. J. Visscher, 's-Gravenhage. met Ci- troën, J. Hofmans Jr., Amsterdam, met B. M. W., Jhr. J. P. Teding van Berkhout, Heem stede, Citroën, H. Brevé, Naarden, met Ci troen, Auto Palace „Utrecht" N.V., W. v. d. Woude, Utrecht, met Citroën, D. E. Everts, Wildervank, met B.M.W. Klasse E: (Cylinderinhoud boven 2000 t.m. 3000 M.3): E. P. van Rumpt, Haarlem, met Bugatti, E. F. A. Lepelaers, Tilburg met Opel, J. H. M. van der Meulen, Eindhoven, met Opel A. H. Beels, Haarlem met Bugatti, F. H. Jüngst 'Amsterdam met Fiat. H. van Alphen, Burgemeester van Zandvoort. Klasse F: (Cylinderinhoud boven 3000 t.m. 5000 c.M.3)F. J. L. Diepen, Bergen op Zoom met Ford, J. P. M. A. Smulders, 's-Graven hage, met Ford, M. Gatsonides, Heemstede met Mercury, J. F. H. de Wit, Wassenaar met Ford, A. J. van de Kamp, St. Oedenrode, met Mercury. P. van Dijk, Wassenaar met Ford, H. C. Hoogeveen, Haarlem met Ford, K. S. Barendregt, 's-Gravenhage, met Ford, H. A. H. Sijthoff, Wassenaar, met Packard, R. E. L. M. Tielens, Meerssen met Delahaye, K. Ton, Utrecht met Ford, W. II. Verkes Jr., Haarlem, met Plymouth, F. F. Baren d'Aulnis de Bou- rouill, Doorn, met Benz. Klasse K: (Sportklasse, cyl. inh. boven 1500 c.M.): M. Gatsonides, Heemstede met Mercury, P. J. Nortier, 's-Gravenhage. met B. M. W., Tjeerd de Boer, Amsterdam, met Buick, K. S. Barendregt, 's-Gravenhage, met Ford, Jhr. C. A. de Pesters Jr., 's-Gravenhage, met B.M.W.C. Deelen, Lekkerkerk, met Ballot, M. S. F. de Moraaz Imans, Soest, met B.M.W., L. F. Breeman, Rotterdam, met B.M.W., J. L. Molenaar, Amersfoort met M.G. ATHLETIEK. COMPETITIE K.T.K. Ook dezen zomer houdt de Kennemer Turnkring een athletiek-competitie. die nu evenwel in verband met het drukke seizoen twee in plaats van zooals gewoonlijk drie wed strijden beslaat. Voor de dames zijn twee, voor de heeren drie klassen ingesteld. De dames-wedstrijden vinden plaats op 26 Juni en 17 Juli, de heeren wedstrijden op 30 Jurii en 21 Juli, alle op het gemeentelijk sportterrein van de Kleverlaan. Op alle avonden worden vier of vijf onder- deelen afgewerkt NED. ARBEIDERS SPORTBOND. Op Hemelvaartsdag houdt de Ned. Arbeiders Sportbond afd. Haarlem districts-athletiekwed- st rijden op haar terrein aan den Hagelingerweg te Santpoort. Ruim 100 deelnemers(sters) uit Noord- en Zuid-Holland zullen daar den strijd met elkaar aanbinden. Het groote aantal inschrij vingen maakt, het noodzakelijk dat reeds te 12 uur wordt aangevangen. Het programma luidt: Dames 100 M. hardloopen, hoog- en verspringen, discuswerpen, kogelstooten, speerwerpen en 4x100 M. estafette. Heeren 100 M.. 200 M.. 800 M. en 1500 M. hardloopen, hink-stap-sprong. hoog- en versprin gen. discuswerpen, kogelstooten. speerwerpen, 4x100 M. en 3x1000 M. estafette. Aan dit laat ste nummer nemen 5 ploegen deel, waaronder de beste midderiafstandlo'opers uit den N.A.S.B. EENDEELIGE APPARATEN VERKRIJGBAAR VANAF Het uit één geheel bestaande GILLETTE scheerapparaat is gebleken de grootste vooruitgang te zijn in de scheertech- niek sinds de uitvinding van het veiligheidsscheermes. Thans brengt GILLETTE een goedkoop model van dit wonderlijke ééndeelige apparaat tegen prijzen vanaf F.2.50 geheel compleet. Niets is eenvoudiger en handiger dan de bediening van dit "ééndeelige" Gillette apparaat. Het is zoo vernuftig in elkaar gezet, dat het U de meest vlugge, gladde en zachte manier van scheren waarborgt. Deze nieuwe Gillette apparaten zijn eenvoudig niet te vergelijken met de meerdeelige apparaten. Eén draai aan den schroefde kap gaat openen het mesje kan worden vervangen of schoongemaakt. Draai den schroef weer terug en het apparaat is klaar voor het gebruik van den volgenden dag. Vraag Uw handelaar om U de nieuwe, goedkoope modellen nog heden te laten zien. Garnituur Nr. 45 (Zie afbeelding) beslaat uil hel nieuwe éfndeelige Cillelle apparaat (eenvoudig model) in een blauw hvgienisch doosje met drie Blue Cillellemesjes. Garnituur Nr. 46 bestaat uil een Coi Plated ééndeeligGillette apparaat (h nieuwe eenvoudige modelin een handig w doosje mei drie Blue Cillelle Garnituur Nr. 47. Deze uitvoering beslaat uil het nieuwe ééndeelige apparaat (eenvoudig modelen drie Blut Gillette glanzend gepolinl, vernikkeld i bijzonder bewerkte deksel. doosje mei HG3 (Adv. Ingez. Med.) U AAS' FlCCAÜ^ PRIJSVRAAG TOT 1 JULI fl. 8000.-PRIJZEN (Adv. Ingez. Med.) CRICKET IN ENGELAND. Op Lord's werd de wedstrijd M. C. C. (4357) tegen West-Indië opgegeven, omdat ook Dins dag wegens regen geen bal gebowld kon worden. Ook in den wedstrijd Cambridge University (2448) tegen Middlesex (398) kwam er van spelen niets meer. Derbyshire 209 en 631 te gen Surrey 199 (Copson 547) moest ook al gestaakt worden. Sussex 3910 en 553 wint met 7 wickets van Leicestershire 229 en 216 (Nye 441). Yorkshire 169 en 1719 (gesl.) Todd 556, wint met 100 runs van Kent 100 en 139. Robinson nam in de tweede innings van Kent 642, waaronder de hattrick, Verity 452. In een draw eindigden: Somerset 3726 tegen Lancashire 181 (Hazell 765) en 1311. Notts 4897 tegen Glamorgan 130 (Butler 548 Voce 443) en 1574. Hampshire 2596 tegen Warwickshire 153 en 1525 (Boy.es 485). DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARLEMSCHE DAMCLUB. Maandagavond werden de wedstrijden om de clubkampioenschappen 1938—1939 der Haarlemsche Damclub voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: Hoofdklasse: H. van Lunenburg Jr. wint van P. H. Meure; Joh. Fabel wint van M. van Leeuwen. Eerste klasse: I. Ravensbergen remise met A. M. Reedijk. Tweede klasse: W. H. J. v. d. Eijnde wint van W. Jonkhof. Derde klasse: H. J. Lensen remise met F. Akersloot. KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN Eerste klasse: VroolijkMol 2—0 RisseeuwLeuffen 2—0 SchijvenaarDienske 0—2 DienskeRisseeuw 2—0 Tweede klasse: TollenaarsDijkhof 2—0 De LaatC. Oudhof 1—1 WageningenBoerkoel 1—1 Derde klasse: Hogenesv. Vloten 2—0 BeiderBol 1—1 Bronv. Duijn 2—0 BerkhoutHoddenbach 2—0 BerkhoutBeekhuis 0—2 VOETBAL. SERIEWEDSTRIJDEN T. H. B. J.l. Zondag zijn de eerste wedstrijden ge speeld. Al dadelijk bleek het dat er groote animo onder de spelenden was om te probeeren als winnaar van den dag te voorschijn te ko men en zoodoende in de finale groep geplaatst te worden. Dit is aan Swift uit Amsterdam gelukt. D.I.O. en TH.B speelden een voorwed strijd die tevens een eerewedstrijd was. De Boys wonnen verdiend met 40. Voor Hemelvaartsdag is het volgende pro gramma vastgesteld: Groep B. 1 uur: Monnikendam 1—Kinheim 1. O. D. E. 1Roodenburg 1. 3,30 Winnaars tegen elkaar. 2.30: R. C. H. 2Oranje Zwart 1. Spaarnevogels 1—Sloterdijk 1. 4 uur: winnaars. Te 11 uur wordt een eerewedstrijd tusschen O.D.E. en T. H. B. adspiranten gespeeld. Kampioenschap van Nederland. HT PROGRAMMA VOOR ZONDAG. Achilles—N. E. C. Eindhoven—Aj ax. Af deeling I. Promotie tweede klasse: Hilversum—H.B.S. Promotie derde klasse: ZaandijkWest Frisia. Promotie reserve derde klasse: Zeemeeuwen 2D.E.C. 2. Afdeeling II. Promotie tweede klasse: D.F.C.S.V.V. Afdeeling III. Promotie tweede klasse: S. C. H.—Z. A. C. Afdeeling TV. Promotie tweede klasse: Limburgia—Blij erheide. Helmond—Middelburg. Om den Ned. Voetbalbeker. A. F. C.—V. U. C. LeeuwardenVelox. Rheden—Juliana. HeraclesHeerenveen. R. B. C.Emma. c. v. V.O.V.V.O. A.G.O.V.V.—Roermond. N. A. C.—B. M. T. (Sportkr.) 45 BEKENDE MERKEN - Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 (Adv. Ingez. Med.) WIE REKENT koopt zijn kleeding tegen contant prijzen en toch vanaf ƒ1.per week, bij De Kleeding Verkoop Centrale SCHAGCHELSTRAAT 19 c, naast Slager's fhandel. TELEFOON 17273 (Adv. Ingez. Med.) HAARL. VOETBALBOND PROGRAMMA VOOR DONDERDAG 18 MEI 1939. (Hemelvaartsdag) Kampioenschap van Haarlem. Stormvogels—R. C .H„ 2 uur, N. J. Twisterling. H. V. B.-beker. ZandvoortRipperda, 2 uur, M. Seubring. Finale Stads-Editie-beker. Kemphaan—E. D. O. 3 (terrein E.D.O.) 10 uur, J. F. Ploeg. (grensrechters: A. G. Peperkoorn en J. West) Promotie-competitie 2e klasse. T. H. B. 2—Beverwijk 2 (terr. Spaarndam) 10 uur, A. van Dam. (grensrechters: J. M. P. Giebels en J. JoostenJ

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14