WOENSDAG 17 MEI 1939 HAARLEM'S DAGBLA 15 13 UIT DE OMSTREKEN HALFWEG Zij keken naar een ongeluk. En kwamen zelf in botsing. Op den Rijksweg tusschen Halfweg en Haar lem heeft gistermiddag om ongeveer vier uur een ernstige autobotsing plaats gehad. In de richting Haarlem reed een luxe auto met tweewieligen aanhangwagen van de firma Puls uit Amsterdam, welke was geladen met huisraad. Plotseling liet de koppeling tusschen auto en aanhangwagen los, waardoor laatstge noemde naar links dwars over den weg schoot en op het rijwielpad terecht kwam. De bestuur der van de auto stopte en keerde onmiddellijk naar Halfweg terug, teneinde te telefoneeren om een anderen aanhangwagen. Even later kwam wit de richting Haarlem een luxe auto, welke •werd bestuurd door den heer J. W. van D. uit Amsterdam. Deze zag de ravage, welke door het ongeval was aangericht en stopte om een kijkje te nemen. Toen kwam eveneens uit de richting Haarlem een met kisten limonade ge laden vrachtauto, welke werd bestuurd door den heer A. de H. uit Hillegom. Deze keek ook naar den vernielden aanhangwagen, doch lette daarbij niet op zijn stuur, met het gevolg, dat hij van achteren op de luxe auto van den heer van D. botste, welke ter plaatse geheel werd vernield, terwijl de vrachtauto van voren ernstig werd beschadigd. De heer van D. bekwam bij deze botsing een lichte verwonding aan één zijner armen, zoodat dit ongeluk zonder ernstige persoonlijke onge lukken met materieele schade nog betrekkelijk goed afliep. Intusschen was de gemeente-politie te Half weg gewaarschuwd, die spoedig ter plaatse ver scheen en een onderzoek instelde. Na dit onderzoek werd de auto van den heer van D. met een kraanwagen naar Halfweg ge sleept, terwijl de vrachtauto na te zijn overge laden eveneens werd weggesleept. EEN „ZUIVEL-DIEVEGGE" OP HEETERDAAD BETRAPT. De gemeente-politie te Halfweg is er in ge slaagd een brutalen diefstal tot klaarheid te brengen door de daderes op heeterdaad te be trappen. Het was de firma de J. en S. alhier opgevallen, dat in den laatsten tijd uit haar zuïvelinrichting aan de Dubbele Buurt te Halfweg op onver klaarbare wijze boter, room en eieren verdwe nen. Aanstonds koesterde men om bepaalde rede nen verdenking tegen een bepaald persoon. In verband hiermede en teneinde te trachten in deze zoo spoedig mogelijk tot klaarheid te komen, stelde de gemeente-politie zich in de nabijheid van genoemde zuivelinrichting ver dekt op en inderdaad mocht zij er na eenige da gen geduldig wachten gisteravond in slagen de daderes op heeterdaad te betrappen. Het was de echtgenoote van K. alhier, die om ongeveer half zes, toen de beide firmanten aan het venten waren, en de zuivelinrichting geheel onbeheerd stond, deze inrichting binnen ging om haar even later weer te verlaten. De veldwachter, die van zijn schuilplaats uit alles had gezien, kwam toen te voorschijn en zette de vrouw onmiddellijk achterna. De poli tieman hield haar staande, doch aanvankelijk trachtte zij:'alles te ontkennen. Toen uit een tasch, welke zij bij zich had, echter 2 pond boter, een groote flesch room en 10 eieren te voorschijn kwamen, kon zij haar onschuld niet. langer volhouden en legde zij een volledige bekentenis af. De vrouw werd daarna overgebracht naar het Raadhuis, waar haar een voorloopig verhoor werd afgenomen en proces-verbaal tegen haar werd opgemaakt. Hierna werd zij weer op vrije voeten gesteld. OVERVEEN AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Dinsdagmorgen reed de heer W. B. uit Over- veen met zijn auto op den Korten Zijhveg in de richting Bloemendaal. Voor de R.K. kerk stond een auto geparkeerd. Om deze te passeeren haalde de heer B. naar links uit. Door de glad heid van den weg slipte de auto en sloeg over den kop. De auto was zeer ernstig beschadigd en werd door een kraanwagen van Publieke Werken naar den Politiepost vervoerd, doch werd later weer vrij gegeven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BLOEMENDAAL TUINBOUWVERGADERING. De afd. Bloemendaal en omstreken van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt een ledenvergadering op Dinsdag 23 Mei in Rusthoek. Hier zullen de zomer- en de zomeravond ex cursies worden vastgesteld en zal de heer G. J. Boeschoten een vakbespreking houden met licht beelden. Het bestuur is voornemens om bij voldoende deelneming een cursus te organiseeren in bloemschikken en bloembinden. Verder zijn de volgende prijsvragen uitge schreven. Voor October: Bloeiende chrysanthen. Voor December: Kerstartikelen in den ruim- sten zin. Februari: getrokken bolgewassen. CONCERT BLOEMENDAAL'S MEISJESKOOR. Bloemendaal's Meisjeskoor onder leiding van Riek van der Velde geeft een concert op Zaterdag 20 Mei in het Jeugdhuis met mede werking van Hofstads Jeugdorkest onder lei ding van Tilly Talboom-Smits. HEEMSTEDE SCHIMMENSPEL De vorige week is het zilveren jubileum van den R.K. Vrouwenbond meer kerkelijk gevierd met een zeer goed geslaagd Triduum en om dit heuglijk gebeuren ook nog buiten-kerkelijk te vieren werden de directeur de heer Jan Wiegman en zijn helpsters en helpers Dinsdagavond be reid gevonden een schimmenspel te vertoonen, weergevende de geschiedenis van het huis van Oranje en de gebeurtenissen in die meer dan 400 jarige periode van dit huis. De beelden van dit schimmenspei zijn oni worpen door den overleden heer F. H. Smit en pnzen bekenden Heemsteedschen kunstenaar Jan Wiegman, die ook te samen den tekst ver vaardigden, terwijl de beelden zijn uitgesneden door leden van „Kunst zij ons Doel" te Haarlem, die hiermede bewezen hebben die kunst werke lijk machtig te zijn. Vele beelden verschenen op het doek, en zóó duidelijk dat men geen oogenblik in twijlel was wie of wat die beelden voorstelden, ook al wist de heer Jan Wiegman op zijn zoo bekende wijze den tekst voor te dragen. De muzikale begeleiding werd uitstekend ver zorgd door mei. Stappers. De bedoeling is in het najaar met de voorstel ling in breederen kring door te gaan, en daar dit spel zich uitstekend leent vooral voor na tionale jeugdorganisaties, zullen wel meer opvoeringen volgen. VERGADERING RK. DAMCLUB. Dinsdagavond hield de R.K. Dam- en Schaakclub „St. Bavo" te Heemstede een ledenvergadering. Het bestuur stelde voor, in den loop van den zomer een uitstapje te ma ken naar Nijmegen, waar een massakamp plaats zal hebben tegen de Damclub „Het Haasje". Aan het bestuur werd opgedragen een en ander te regelen. De heer J. Warmerdam bracht verslag uit van den feestavond. Als bestuursleden werden gekozen de hee- ren J. Verbeek en P. van der Horst. NUMMERING VAN DE CANDID ATEN- LIJSTEN. Het Hoofdstemburaeu heeft hedenmiddag in het Gezondheidshuis de geldige candidaten- lijsten voor de gemeenteraadsverkiezingen ge nummerd. De volgorde werd: 1. R. K. Staatspartij. 2. S. D. A. P. 3. Vrijheidsbond en Vrijz. Democraten. 4. Chr. Hist Unie. 5. Anti-Rev. 6. Communisten. 7. Chr. Dem. Unie. 8. Lijst dr. G. H. Mulder (Vi"ijz. kiezers). HILLEGOM VERGADERING HOTEL-, CAFé- EN RESTAURANTHOUDERS. De afdeeling Sassenheim en omstreken van den Bond van Hotel-, Café- en Restaurant houders „St. Petrus" heeft alhier, onder lei ding van den heer E. Teernstra, een flink be zochte vergadering gehouden. De voorzitter tevens hoofdbestuurslid bracht de voor gestelde wijzigingen in de Drankwet in be handeling en gaf daarop een toelichting. Ver schillende klachten werden geuit over het per maat beneden den vastgestelden prijs ver- koopen: eerst na het in werking treden van het ordeningsbesluit kan men hierin ver andering verwachten. Voor de a.s. bondsver gadering werd een voorstel ingediend inzake ijssalons en automatieken. Tot afgevaardigden naar deze vergadering werden gekozen de heeren Turkenburg en Van Es. Nog kwam in behandeling verlating van het sluitings uur te Lisse, Voorhout en Noordwijkerhout. De secretaris heeft met den burgemeester van Hillegom een conferentie gehad om het slui tingsuur gedurende den zomertijd op 12 uur te brengen; een beslissing zal eerst na de gemeenteraadsverkiezingen worden genomen. SCHAAKNIEUWS. De uitslagen van de eerste ronde der finale om het schaakkampioenschap voor de 'bol lenstreek luiden: le klasse: W. de LaatD. Buys 01; B. EnthovenF. C. Haalebos afgebr. 2e klasse: H. van WamelC. W. v. d. Ploeg 01; H. H. HulsmanS. -Lieverse VzVz- VELSEN Ongeluk op een baggermolen. Kok door kokend water ernstig gewond. Op de bij de verbreeding van het Noordzee kanaal in bedrijf zijnde baggermolen heeft gis teren een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen de kok in de kombuis bezig was. werd de baggermolen aangevaren door een bak. waar door de molen zwaar begon te schommelen. Door deze beweging viel een pan kokend wa ter van het fornuis, waarvan de kok den in houd over het lichaam kreeg, waardoor hij ern stige brandwonden bekwam. Zijn maats waren zoo onverstandig hem met koud water te be handelen, wat den getroffene hevige pijnen ver oorzaakte. Men heeft den man toen met een vlet naar Velsen vervoerd, waar hij door dokter De Weerdt werd behandeld. Het bleek dat de brandwonden zeer ernstig waren. Op eigen verzoek is de man per ziekenauto naar zijn woonplaats Sliedrëcht overgebracht. Evangelisatie-landdag op Beeckenstein. Op den tweeden Pinksterdag zal op het landgoed Beeckenstein een landdag worden gehouden, uitgaande van de Noord-Holland- sche Evangelisatie-commissie. Verschillende sprekers o.a. de heeren Ds. W. Dubbeldam, Rotterdam, J. Sevensma, Amsterdam, J. Kits, J. C. van Amelrooij te Den Haag, zullen het. woord voeren. Was het aantal bezoekers het vorige jaar ruim 1500, volgens ingekomen be richten zal het bezoek dit jaar verre de op komst van verleden jaar overtreffen. Zelfs van buiten de provincie worden velen ver wacht. Behalve dat eenige zangkoren hunne medewerking hebben toegezegd, zal de landdag worden opgeluisterd door het muziekkorps van de Christengemeenschap te Den Haag. BURGERLIJKE STAND. Bfevallen: H. J. van Beuningen—Hesselink, z., Harddraverslaan 1. Santpoort. E. Bleeker Swarthof. z„ Ger. Doustraat 32. IJmuiden L. M. I. Kelrsgieter—Jonkman, z., Umuiderstr. weg 98, IJmuiden. C. E. v. d. Wal—Esmeijer. z., Kon. Wilhelminakade 52, IJmuiden. I C. Waasdorp—v. d. Werff, z„ Bloemendaalsche- straatweg 144. Santpoort M. J. BroersPiek. z„ Gr. H.- of Koningsweg 192. Velsen-N E Schut—Ruis, d., Wüstelaan 8 rd.. Santpoort. T C HoogendonkDorenbos, z.. Beekvliet- straat 1, Santpoort. T. de Ruiter—Schipper, d., Tuindershofje 15, IJmuiden. A. Th. Stam— Nieste, Kanaalstraat 222. IJmuiden. G. M. Wortel boerKoops, z.. Rijksweg 242, Sant poort, T. SuykSint, d... Wij kerstraat weg 259, Velsen-N L. de GrootSchouten d Eiken straat 43, IJmuiden. Overleden: A. Wolterman, 74 j., echtgenoote van K. Oorthuis. Engelmundusweg 38 IJmui den. G. Klement 46 j., echtgenoot van M. Ro- zema, Melklaan 28. Velsen-N G d° Graaf. 62 echtgenoote van J Bruinooge Bloemen- daalschestraatweg 138. Santpoort E v. Dijk 71 j., weduwe van W. Mollevanger, Zeeweg HO. IJmuiden. ZANDVOORT GEEN ALCOHOL BIJ VERKEER. De Ned. Ver. tot Afschaffing van Alcoholi sche dranken belegde Dinsdagavond een openbare vergadering in Ons Huis. De heer A. Hofstra opende de vergadering met een woord van welkom in 't bijzonder tot den heer en mevrouw Sipkes, den heer Klok en de bestuursleden van de zusterver- eeniging, de N.C.G.O.V. Hierna kreeg de heer Klok het woord over het onderwerp „Onveilig verkeer!" Spreker be gon met woorden van hulde te brengen aan de vereeniging Veilig Verkeer en de geheel- onthoudersvereeniging van het Spoorwegper soneel. Mede door het werk van deze ver eeniging was het spoorwegverkeer veilig ver keer. Van het verkeer op den weg kon dit nog niet gezegd worden. In de jaren 1935—1936 en 1937 kwamen resp. 43.043 43.724 en 45.027 verkeersongelukken voor. In diezelfde jaren vielen daardoor 763 790 en 735 dooden en 14.138, 14.290 en 14.788 gewonden te betreu ren. Dit is gemiddeld 2 dooden en 40 gewonden per dag. Voor een deel is dit aan alcoholge bruik te wijten. Daarom doet de Vereeniging tot alcoholbestrijding bij Snelverkeer (V.A.S.) zeer nuttig werk. De vereeniging vraagt een algemeen verbod voor het gebruik van alco hol voor bestuurders van motorrijtuigen over een tijd van zes uur voor zij gaan rijden. Beroepschauffeurs houden zich voor het grootste deel al aan dit advies. Van particuliere zijde verzet men zich even wel tegen een dergelijk wettelijk voorschrift. Spreker besloot zijn interessante rede met de hoop uit te spreken, dat ook de afdeeling Zandvoort haar zegenrijk werk zou voortzet ten en niet zou rusten voor het alcoholgevaar volledig bedwongen was. De heer Sipkes. die hierna het woord kreeg, vertelde van zijn reizen door het vroegere Tsjecho Slowakije. S. D. A. P. Gp Donderdag, 1 Juni, belegt de afd. Zand voort van de S.D.A.P. een openbare vergade ring in Ons Huis, waar de heer Reinalda zal spreken over de a.s. verkiezingen en de heer Frans Nienhuis zal declameeren. WIJK AAN ZEE K. D. O. speelde voor de militairen Gezellige avond in „Sonnevanck". De R.-K. Tooneelvereeniging K.D.O. uit Be verwijk heeft den militairen een prettigen ■"vond bezorgd met de opvoering van het blijspel „Het Spook van de Vrijburcht". De zaal van „Sonnevanck" was tot de laatste plaats bezet toen luitenant Kronenberg een kort welkomstwoord sprak, waarin hij dank bracht aan de tooneelvereeniging K.D.O. en aan dege nen, die financieelen steun verleenden, waar door het „mogelijk werd dezen avond te organi seeren. Uit volle borst klonk hierna het „Wilhelmus" en toen ging het scherm op voor de opvoering van het amusante blijspel van Mar. Janssen en G. Nielen. Ook nu deden de K.D.O.'ers weer flink hun best en evenals onlangs in eht K.S.A.- gebouw liep de opvoering vlot van stapel. De militairen hebben zich kostelijk geamu seerd en zij wisten daaraan ook veel uiting te geven, dat kan men aan Hollandsche soldaten rustig overlaten. Het werd een gezellige avond voor de jongens, mede dank zij de populaire liedjes, die in de pauzes André Roemer en de accordeonist Wester ten gehoore brachten. En toen dan ook nog een sigaartje werd geoffreerd was het wat de jongens noemden een „jofele boel". Aan het slot van de voorstelling, die ook door de meeste officieren, waaronder kapitein Smit, werd bijgewoond, oogstte K.D.O. een daverend en welverdiend applaus. De tooneelvereeniging K.D.O. kan er zich van overtuigd houden, dat de militairen haar optreden zeer hebben gewaar deerd. Allen zonder onderscheid waren over dezen mooien avond zeer voldaan. Na afloop van de voorstelling heeft luite nant Kronenberg woorden van dank gespro ken tot de dames en heeren van het tooneel- gezelschap en tot den heer en mevrouw vis. die de zaal welwillend hadden afgestaan. De dames van het tooneelgezelschap ont vingen bloemen. Met het zingen van het Wilhelmus werd de bijeenkomst gesloten. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden. Trawlers. 325 De Hoop IJm. 46 f 2330. 1300 Norma Maria IJm. 6 f 3200. 740 Petten-IJm. 49 f 1900. 335 Antje R.O. 15 f 2160. 935 Walrus IJm. 24 f 1750. 850 Flamingo IJm. 25 f 2220. Loggers: KW. 74 f 1200. KW. 59 f 560, WW. 112 f 410 KW. 75 f 700. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch.) IJmuiden, 17 Mei 1939 (A.N.P.) Tarbot 6052 ct. oer K.G. Tong 62—49 ct. per K.G. Heilbot 80—56 ct. per K.G. Griet f 23—6 per 50 K.G. Groote schol f 18—12.50 per 50 K.G. Middelschol f 16—14 pér 50 K.G. Zetschol f 15—11 per 50 K.G. Kleinschol f 162.90 per 50 K.G. Bot f 12.50—4 50 per 50 K.G. Schar f 50.80 per 50 K.G. Tongschar f 18—13 per 50 K.G. Poontjes f 62.20 per 50 K.G. Groote schelvisch f 10.508 per 50 K.G. Middel schelvisch f 137.40 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch 10.506.30 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 8.903.90 per 50 K.G. Groote gul f 5.40—2,70 per 50 K.G. Kleine gul f 5.60—2.60 per 50 K.G. Wijting f 3.20—1.50 per 50 K G. Makreel f 6—1.75 per 50 K.G. Versche haring f 2.502.40 per 50 K.G. Kabeljauw f 21—6.70 per 125 K.G. Vleet f 1.300.30 per stuk. Leng f 0.80—0.25 perstuk. Koolvisch f 0.340.05 per stuk. Rog f 9.50 per koop. NAAR ZEE De Hollandia IJM. 78 (ex IJselmond) is na gedurende eenige maanden in reparatie te zijn geweest thans gereed D.e trawler zal a.s, Vrijdag voor zijn nieuwe reederij naar zee vertrekken. Onze gemeente berucht bij automobilisten. De Kalverstraat haast onberijdbaar. We zijn nu zoo zoetjes aan door de riool misère heen. De Wijkerstraatweg, het laatste groote karwei is dezer dagen gereed gekomen: hier en daar zal nog wel wat moeten gebeuren, maar het voor dit werk beschikbaar „slordige millioentje" zit vrijwel geheel in den bodem. Onder den grond is het dus in orde. Maar nu zijn we feitelijk pas op de helft en we zullen nogmaals moeten uitzien naar een paar ton om door de gemeente heen de sporen, die het rio- leeringswerk heeft achtergelaten weg te wer ken. ¥/ant we zijn blijven zitten met een bestra ting, zoo slecht als in geen andere zichzelf res- pecteerende gemeente wordt aangetroffen. Vel sen is zoo langzamerhand berucht geworden, vooral bij de automobilisten, die steeds wanneer ze onze gemeente binnenkomen nieuwe „in drukken" opdoen, indrukken die nu niet be paald van de prettigste zijn. Of men de ge meente van het Noorden, van het Zuiden dan wel van het Oosten binnen rijdt voor zoover men dat niet over een der rijkswegen doet overal kan men niet alleen aan de grenspaalttjes bemerken dat men op Velsen's grondgebied is aangeland. Een goede bestrating vindt men bijna nergens. Alleen de trait d'union tusschen den IJmuidenschen en den Velsenschen Stationsweg, het tunnelgedeelte, heeft sedert kort een dek, dat tip-top in orde is. Maar dan zijn we uitgepraat. Daar hebben we. om maar met de deur in huis te vallen den Wijkerstraatweg. Komt men van Beverwijk de gemeente binnen, dan is men nog pas over den overweg of men voelt het ver schil. Ook het rijwielpad heeft door de riolee- ring veel geleden. Aan de Zuidzijde van het Noordzeekanaal is het vooral wat de buitenwegen betreft den Hagelingerweg, die schreeuwt om een nieuwe bestrating. En een beetje meer licht zou ook niet kwaad zijn. De straten in de bebouwde kom zijn bijna alle bedroevend slecht. Daar is in de .eerste plaats de Zeeweg tusschen de Kalverstraat en den Willemsbeekweg, die vol kuilen zit. De Wille- brordstraat, de Stationsweg (IJmuiden), de Ka naalstraat en nog zoovele andere zijn niet veel beter. Het ergst van al zijn de Kalverstraat cn de Burgemeester Rambonnetlaan. Hier moet de auto wel versterkte veeren hebben als men brokken wil vermijden. De Kalverstraat is wel zoo erg, dat vele auto mobilisten haar vermijden. En ook wielrijders en voetgangers levert het verkeer in deze straat vele gevaren op. Het trottoir is als een ketting: het bestaat uit een aaneenschakeling van onder- deelen; alleen bij een ketting zijn de onderdee- len gelijk, maar het trottoir in de Kalverstraat bestaat uit allerlei ongelijke grootheden, breede, smalle, hobbeligeen hier en daar zelfs niets. En op de Burgemeester Rambonnetlaan hobbelt een auto haast even erg als een garnalenvisscher op de Noordzee, die men van# deze laan af wel zien maar niet dan met een omweg bereiken kan. De bebouwing aan deze laan schrijdt steeds voort, maar een verbinding met de Zuidzijde ontbreekt nog altijd. En van plannen dienaan gaande hooren we ook niets meer. Evenmin als we iets hooren over het doortrekken van de Kennemerlaan, hetgeen, nu de gemeente eige nares is geworden van het sluitstuk, toch mo gelijk is geworden en dat voor het verkeer Oost- West een groote verbetering zou zijn. Het is slecht, bar slecht met onze bestrating en het verbeteren daarvan is even urgent als in dertijd het rioleeringswerk, dat voor onze ge meente een belangrijk werk is geweest, maar waarbij men een belangrijke bijkomstigheid ver geten heeft. Het is als een opera zonder finale. En een opera zonder finale is niet af. Heeft men dit op het Kerkplein niet zien aan komen? Het is te hopen, dat deze aangelegenheid voor een of ander raadslid aanleiding mag zijn tot een interpellatie. Misschien helpt dat meer. dan bij de rondvraag te informeeren „of het B. en W. bekend is dat"enz. Zou het Werkfonds ons niet een paar ton wil len leenen? S. B. CASTRICUM (is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Rusland wil op voet van gelijkheid behandeld worden. PARIJS. 16 Mei (Havas). De „Journal" schrijft, dat de Russische ambassadeur gisteravond Bon net in kennis heeft gesteld van het Sovjet-ant woord op de Britsche voorstellen. Moskou maakt een reeks ernstige bezwaren tegen het door Lon den voorgestelde stelsel, waardoor de deelne ming van Rusland beperkt zou blijven tot in- directen steun aan de hulp, door Engeland en Frankrijk aan Polen en Roemenië verleend. De Russen handhaven hun gedachte van directe medewerking op voet van gelijkheid en weder- keerigheid met Engeland en Frankrijk. De „Jour" meldt uit Londen, dat. te oordee- len naar den indruk in de wandelgangen van het Lagerhuis, het Russische standpunt onder de bestaande omstandigheden te Londen gunstiger kan worden beoordeeld dan eenige weken ge leden, en wel door de Turksch-Britsche over eenstemming, de verbetering der Russisch-Roe- meensche betrekkingen en de zeer duidelijke waarneembare toenadering tusschen Moskou en Warschau. De „Figaro" schrijft, dat Londen nog voor de bijeenkomst van den volkenbonösrnad Moskou nieuwe voorstellen zal doen toekomen. Volgens de „Matin" zou men zich in geval van een impasse onmiddellijk tot de Fransche regee ring wenden, die, naar men zegt, een plan in reserve heeft, dat een compromis tusschen de standpunten van Londen en Moskou vormt. RAADSVERGADERING. Dinsdagmorgen vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester Sloet. De raad was voltallig. Een boulevard aan Zee? Ten aanzien van een plan tot het aanleggen van een boulevard aan zee verzoekt de heer B e r 1 e e B. en W. eerst te onderzoeken hoe Prov. Waterleiding tegenover 'n dergelijk plan zal staan. Daarna moet een opgave worden ge vraagd van de kosten van het maken van een plan. De voorzitter antwoordde, dat voor alles een plan moet worden ingediend. Dit is ook noodzakelijk voor een eventueele aanvrage aan het Werkfonds. De aanleg van een boulevard achtte spr. een groot belang voor de gemeente. Tevens is het een object voor blijvende werkverrui ming. De heer B e r 1 e e vreesde, dat het dan wel weer op uitvoering in werkverschaffing zal uitdraaien en daarvoor was spr. zeer huive rig. De rioleering was noodzakelijk en werd toch in werkverschaffing uitgevoerd. Wethouder De Vries wees er op, dat dit nog lang niet aan de orde is. B. en W vragen slechts machtiging om te informeeren naar de kosten van een plan. De heer D e N ij s wilde de heele zaak liever aanhouden tot de volgende vergadering. De voorzitter zei. dat het bezit van een boulevard reeds een jarenlange wensch is. B. en W. achten nu de gelegenheid gunstig om te trachten dit denkbeeld te verwezenlijken, vooral omdat het hier een blijvende werkver ruiming geldt. De heer G. Res vond de gevoerde discus sies overbodig. Wanneer een beginsel-besluit wordt genomen is de raad nog aan niets ge bonden. De heer Spaanse n vroeg zich af of de gemeente niet boven haar stand gaat leven Hij maande den raad in ieder geval tot groote voorzichtigheid aan. De voorzitter deelde mede. dat het in genieursbureau eerst contact wilde zoeken met een ander bureau, alvorens een opgave van kosten voor het maken van een plan in te dienen. Spr. deelde voorts mede, dat de ge dachte is een boulevard aan te leggen in Zui delijke richting over een lengte van 1 K.M met een verbindingsweg naar het dorp. Later zou dan natuurlijk in die omgeving een uit breidingsplan noodig zijn voor den bouw van villa's enz De Raad ging tenslotte accoord met het voorstel van B. en W om eerst een schets aan te vragen en daarna te besluiten over een de finitieve opdracht aan een ingenieursbureau voor het ontwerpen van een gedetailleerd plan. ,Geef ons onze koloniën terug". WEENEN. 16 Mei. Twintigduizend leden van den Kolonialen Bond, die 1 millioen leden telt, zijn hier bijeengekomen voor een driedaagsch congres, waarvan het leidmotief is: „Geef ons onze koloniën terug". (United Press). VOETBAL. HET PROGRAMMA VOOR HEMELVAARTSDAG. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. D.W.S.Achilles (in het Olympisch Stadion). AFDEI1LING IV. Promotie tweede klasse: MiddelburgHelmond. Om den Ned. Voetbalbeker. Spartaan—W.F.C. (terrein WJ.C.) SCHAKEN. HAARLEMSCHE SCHAAK CLUB. Maandagavond had de jaarvergadering van de Haarl Schaak Club plaats. Het afgeloopen jaar bleek voor de vereeniging zeer gunstig te zijn geweest in alle opzichten: het eerste en tweede tiental werden kampioen van de afdee ling: zij zullen in de komende maanden bevorde ringswedstrijden moeten spelen; het daartoe aangewezen dertigtal plaatste zich door een groo te overwinning in den halven competitie-eind strijd om het clubkampioenschap van Haarlem. In het komende seizoen staan weder verschil lende gebeurtenissen op het programma: het huidige onderlinge speelsysteem blijft bestaan voor de eerste twee tientallen, daarna komt een aparte indeeling in groepen voor de andere le den, met tusschengeschakelde trainingwed strijden. Ledental, gehalte en financiën gaven reden tot optimisme: in de toekomst zullen waarschijn lijk eenige belangrijke besluiten van organisa torische» aard dienen te worden genomen. Nadat de voorzitter de vergadering onder dankzegging had gesloten, werd door de heeren De Lange, Bert en De Waal simultaan gespeeTd aan ongeveer 65 borden, waarbij het beste resultaat zeer welwillend door den heer Uitten- boogaard, Schoterweg 3537, de „Uittcnboo- gaard"-beker was beschikbaar gesteld: deze werd na feilen strijd gewonnen door den heer D. de Lange, de resultaten var. de simultaan- spelers ontliepen elkaar niet veel. De Zomerwedstrijden. Van Maandag 12 Juni af organiseert de H. S. C. in het gebouw „Het Bolwerk" de traditio neel geworden zomerwedstrijden, te houden tel kens om de 14 dagen. Er wordt gespeeld in hoofd-, eerste-, tweede en derde klasse, terwijl eenige speciale groepen hierbij aansluiten. De hoofdprijs in de hoofdklasse, waarbij zes erkend "sterke hoofdklassespelers, bestaat uit de fraai uitgevoerde „Haarlem-bokaal", in alle andere groepen 2 fraaie prijzen. HONKBAL. HONKBALTOURNOOI TE HILVERSUM. De honkbalafdeeling van „Hilversum" organi seert op Hemelvaartsdag een tournooi, waar voor als eerste prijs een zilveren handschoen is beschikbaar gesteld. Ingeschreven hebben zestien negentallen, waaronder alle eerste-klassers uitgezonderd H. H. C. Uit Haarlem nemen deel E. D. O. met twee negentallen en Haax-lem met een. E. D. O. I speelt een halve competitie met V. V. G. A I A. F. C. II en O. V. V. O: Haarlem I met Blauw Wit I E. D. O. II en De Spartaan. Door de indeeling in vier groepen komen tegen het einde van den dag de winnaars der groepen A en B, daarna die van groepen C en D tegenover elkaar. Daarop volgi een wedstrijd der verliezers, en vervolgens de finale, de wed strijd der winnaars. E. D. O. I speelt in groep C, Haarlem I en E. D. O. II in groep D. Laat ons Uw bril verzorgen. Wij hebben een 39-Jarige ervaring. W W. KUIPERS ZN. - Gedipt. Opticiens. ZIJLSTRAAT 97 TELEFOON 12726 (Adv. ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM. 16 Mei. Ondertrouwd 16 Mei: F. H. Poelman en J. A. Vliegen; J. A. Beelen en G. H. Prins. Bevallen 12 Mei: G. A. F. Rutte—Hoger- heijde, z.; 13 Mei- C. G. WillemseVeerling, z.; C. M. van der ZwetMesman, z.; 14 Mei: S. C. Huyer—Tjemmes, z,; B. Rodenburg Weidema, d.; 15 Mei: M. J. VerhageBlok, z.; D. L. van EdenKlingers, z.; I. A. de Herder Pliester. d.: 16 Mei: H. H. M. Lefeber—Nij- man, z.; W. J, LindsenSchimmel, d. Overleden 14 Mei: H. J. J.. 3 m., z. v. W P. Klaver, Indischestraat; B. Messthaler, 89 j., Houtvaart; 15 Mei: H. LaaneKosterman, 82 j., Leeuwerikstraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7