Het zilveren feest van 5/ie dtacvdem !Boys „èwatuwen' De OfytHfiisclte Da9 üdfcf wiut de Sifleéeace Druk bezochte receptie en uitstekend geslaagde feestavond jeugdtournooi op het R.C.H.-terrein De voetbalwedstrijd tegen Joego-Slavië KORFBAL AUTOSPORT MOTORSPORT GYMNASTIEK. M A 'A N D A G 22 M E I 1939 De Sportclub THB hield Zaterdagmiddag in Café-Restaurant „Het Heerenhek" een receptie ter gelegenheid van haar 25-jarig bestaan. Hier is wel overduidelijk gebleken, welk een belang rijke plaats de „Boys" in voetbal- en korfbal- kringen innemen. Talrijke sprekers hebben het .woord gevoerd, waarbij in het bijzonder de na-1 druk werd gelegd op de sportiviteit, die THB steeds ten opzichte van haar tegenstanders be toont en dat THB een club is, die de sport om de sport beoefent, THB is niet alleen een vereeniging, die de voetbalsport beoefent, doch waar eveneens korf bal kan worden gespeeld. In dat opzicht onderscheidt THB zich van an dere clubs, want in het rayon van den Haarlem- schen Voetbalbond is geen enkele vereeniging, die gelegenheid biedt, deze twee wintersporten tegelijk te beoefenen. Op deze receptie waren voet- en korfballers vriendschappelijk vereenigd, waarbij de ver tegenwoordigers van Koning Voetbal in de meer derheid waren. Behalve de talrijke mondelinge felicitaties, die het bestuur in ontvangst had te nemen, waren er ook tal van telegrafische en schrifte lijke gelukwenschen binnen gekomen. Zestien bloemstukken, alsmede een groot aantal an dere stoffelijke blijken van medeleven werden overhandigd. De heer P. Uljee, voorzitter der jubileerende vereeniging, beantwoordde eiken spreker met welgekozen woorden. Het is haast onmogelijk een nauwkeurige opsomming te geven van allen die hun felicitaties aanboden. Wij willen slechts volstaan met het vermelden der volgende ver tegenwoordigers: A. Cassee namens den KNVB, A. van der Aart, Ch. Boeree en B. Kluit namens den HVB, Lefè- bre namens de Haarlemsche Scheidsrechtersver- eeniging, Arend namens den Kon. Ned. Korf- balbond, Lohuizen namens den Haarlemschen Korfbalbond, M. Ponsteen namens DIO, Korre mans namens EHS, Drs. B. Kleefstra namens Haarlem, Dr. C. Spoelder namens HFC, S. Haze- voet namens RCH, Kapteyn namens Ripperda, Vierhout namens Schoten, Kessens namens Spaarnevogels, de Vries namens SV '34, voorts de heer Wesseling namens de Korfbalclub „Flora" en de heer Fabel namens de Korfbal club „Oosterkwartier". De heer C. J. Antonisse, één der oudste leden van THB, sprak namens de aanvoerders der ver schillende elftallen. De heer N. de Jong oud voorzitter der vereeniging, complimenteerde eveneens, alsook de heer Van der Waals namens de supporters en de heer W. van Daalen namens de oud-leden. Van de vele geschenken, die THB ontving, noe- De Sportingclub „The Haarlem Boys" vierde Zaterdag haar 25-jarig bestaan met een receptie en een feestavond. Het bestuur in de bloemen tijdens de receptie. V. 1. n. r. zittend: N. de Jonge, oud-voorzitter, H. Spierdijk, secretaris, P. Uljee, voorzitter, M. Lieffering, penningmeester, J. C. An tonisse, 25 jaar lid. Staande: C. Roose, secretaris af deeling korfbal, W. Groen, 2de penningmeester, C. Keur, 2de voorzitter, J. v. d. Waals, commissa ris, P. Zwanenburg, secretaris honk bal, Ed. Swart, commissaris. men we een stel doelnetten, aangeboden door den KNVB, een twaalftal shirts, het cadeau van den HVB en een kaartsysteem voor het ledenregister, dat de heer de Jong schonk. Het was reeds vér over vijven, toen de fotografen de gelegenheid kregen, het bestuur op de gevoelige plaat over te brengen. De feestavond. Het was zeer juist gezien van feestcommissie en bestuur om op het feest Zaterdagavond in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw een zoo uitstekend gezelschap onder leiding van Paul Ostra voor de zeer talrijk opgekomen le den, donateurs en belangstellenden te laten op treden. En bij voorbaat zeggen wij: over de pres taties van dit gezelschap niets dan lof! Nadat de voorzitter, de heer P. Uljee, in zijn welkomstwoord een klein stukje geschiedenis had gememoreerd, deed de feestcommissie en kele mededeelingen over de drukbezochte re ceptie; er werd een overzicht gegeven van alle gelukwenschen en geschenken, die THB kreeg en dat waren er vele. Toen ging het doek op en presenteerde het cabaret zich met het pittige wijsje: „Daar zijn we weer." Paul Ostra bracht binnen enkele minuten de gewenschte stemming in de zaal; Wiesje Bouw meester werkte weer op vlotte wijze haar re pertoire af. Het „Goede nacht van den diplo maat" was zeker een van haar beste nummers. Ook in de verschillende sketches als „Nachtcon flicten" en „De onverwachte gast" had ze veel succes. Een spannend nummer was zeker dat van „Little Geri", die meer dan halsbrekende toeren verrichtte op stoelen, die op glazen standaard jes stonden. Ook Johan Elsensohn was weer op zijn best, zoowel in het ernstige als humoristische genre. „Menschenredders" was werkelijk ontroerend; zijn „Bezoek aan het strand" verwekte een on bedaarlijk lachen. Het was meer dan kostelijk. Joop de Leur aan den vleugel was weer als begeleider en solist onverbeterlijk: de honder- De heer A. van der Aart, voorzitter van den H. V. B., reikte Zondag na de finale om den H. V. B.-beker aan den heer A. Schotman, aanvoerder van Schoten, die na verlenging met 32 van Ripperda won, den beker uit. den aanwezigen zongen uit volle borst de schla gers mee. Behalve als conférencier bracht Paul Ostra de feestgenooten in zijn optreden als „Neerlands jongste soubrette" tot een daverend lachen. En dan de „Jeugdherinneringen van mijn, tante", de duetten „De orgeldraaier" en „Varen op zee" door Wiesje Bouwmeester en Paul Ostra oogstten veel bijval. In de pauze werd de heer Antonisse, een der overgebleven oprichters, op het podium gehul digd en benoemd tot lid van verdienste. Hem werd tevens een horloge aangeboden. De heer J. v. d. Poll, oud-voorzitter, schonk aan het bestuur een mand met fruit. De vele bloemstukken gaven aan de zaal een zeer fees telijk aanzien. Het bal onder leiding van den heer F. v. d. Schaaf en met muziek van Jahoda Marina was zeer geanimeerd. THB kan op deze feestviering zeer zeker met veel genoegen terug zien en met enthousiasme de toekomst tegemoet gaan. Stormvogels winnen na 't nemen van strafschoppen Het voetbal jeugdtournooi, dat Zondag op het R.C.H. terrein werd gehouden, mag in alle op zichten als geslaagd beschouwd worden. Was de regeling in alle opzichten in orde, mede dooi de uitstekende weersgesteldheid was het voor de deelnemende elftallen een bijzonder prettige voetbaldag, waartoe vooral ook het uiterst spor tieve verloop het zijne heeft bijgedragen. Reeds te tien uur 's morgens was het appèl en tot half één is daarna onafgebroken in drie groe pen gespeeld om de overwinning, waarbij in de eerste groep het jeugdige Haarlem-elftal met den eere-palm ging strijken, terwijl in de groote groepen twee en drie resp. Stormvogels en R. C.H. zich als no. één wist te plaatsen, Storm vogels echter niet dan na het nemen van straf schoppen met Bloemendaal, waarbij de Bloemen dalers zich de minst goede schutters toonden, R.C.H. echter met den volledigen buit, n.l. zes punten uit drie wedstrijden. Nadat in het rustuurtje de spelers zich te goed hadden gedaan aan een eenvoudig lunch je, werd 's middags de eindstrijd voortgezet tus- schen de drie genoemde winnaars, waarbij Haar lem het er minder goed afbracht door met 30 van Stormvogels en met 50 van R.C.H. te verliezen, zoodat dus de beslissing moest vallen tusschen deze beide elftallen. Deze strijd leverde echter een puntloos gelijk spel op, zoodat ook hier door het nemen van penalties de beslissing moest vallen, waarbij ook nu weer het Storm vogels-elftal de gelukkigste bleek te zijn, waar mede 't tevens beslag legde op den eersten prijs in dit tournooi. R.C.H., dat geen enkele goal in de vijf ge speelde wedstrijden tegen zich zag scoren, werd tweede, terwijl Haarlem den derden prijs be haalde. Direct na afloop reikte de heer Gosschalk, be stuurslid van de Zwaluwen, de prijzen uit, waar bij hij speciaal op het sportieve verloop den na druk legde. Zoo was te half vijf dit uitstekend geslaagde tournooi ten einde. Nu Joego Slavië er in geslaagd is, met 21 van Engeland te winnen, wordt wel bewaarheid wat van Joego Slavische zijde gemeld is. Men verzekerde nadrukkelijk, dat Joego Slavië na jarenlange voorbereiding met jonge talenten van eigen kweek op het oogenblik over een zóó groot aantal prima spelers beschikt, dat gemak kelijk twee ploegen van de beste internationale klasse samengesteld kunnen worden. De definitieve samenstelling van de ploeg, welke ter gelegenheid van den Olympischen Dag op 11 Juni te Amsterdam uitkomt, wordt eerst over enkele dagen bekend gemaakt, doch men garandeert een ploeg van gelijke hoedanig heid als die, welke Engeland sloeg. Men be schouwt dit eerste optreden in Nederland als een welkome gelegenheid om te toonen, op welk uitstekend niveau de voetbalsport in Joego Sla vië staat. Het Springconcours Er is beweerd, dat het parcours voor het springconcours, waarmede de Olympische Dag weer besloten zal worden, „geen groote moei lijkheden zal bieden, hetgeen ook niet de bedoe ling is, daar men een voorstelling, resp. een de monstratie geven wil". Deze conclusie is niet juist. In de eerste plaats worden voor den Olympischen dag steeds de beste ruiters en de beste paarden uitgenoo- digd. Dit kunnen zijn zij, die in training zijn voor de Olympische „military", waarbij een spring concours van maximum 1.20 meter hoogte een der onderdeelen is, en ruiters, die zich voor het zware Olympische springconcours opgegeven hebben, waarvoor de hindernissen tusschen 1.30 en 1.60 meter liggen. De Olympische Dag wordt dus bovenal be schouwd als een wedstrijd voor de Olympische Spelen. Dit jaar zijn speciaal de „springruiters" uit- genoodigd'; de maximum hoogte der hindernis sen is op 1.45 meter vastgesteld. Heel gemak kelijk is dit geenszins. De maximum hoogte op de in ons land gehouden concoursen hippique is steeds 1.30 of 1.35 meter en slechts bij groote uitzondering iets hooger, als dit gevraagd is voor de training der Olympische ruiters. Dit concours op den Olympischen Dag stelt de hoogste eischen aan de beste ruiters, die er in ons land zijn; het is als het ware ook een selec tie voor het groote internationale concours hip pique en voor den te houden landen wedstrijd van dat concours, dat van 29 Juni2 Juli in het Olympisch Stadion gehouden wordt. NEDERLAND-BELGIË (4-2) Verdiende overwinning voor de Hollandsclie ploeg. Op het A.D.O.-terrein in het Zuiderpark te 's-Gravenhage heeft Zondagmiddag de twintig ste landenontmoeting BelgiëNederland plaats gehad in stralenden zonneschijn bij niet te ster ken wind. De opstelling van het Nederlandsche twaalftal was ongewijzigd. De wedstrijd werd tot dc rust bijgewoond door prof. ir. C. L. van der Bilt, wethouder van On derwijs. De Nederlandsche ploeg was het meest in den aanval, doch aan beide zijden werden enkele goede kansen gemist. Koper (Westerkwartier) wist na tien minuten aan Nederland de leiding te geven. Opmerkelijk was de watervlugge aan val in de beginopstelling, in het bijzonder van de gezusters Vlietman. Na 23 minuten vergrootte Siebenlist (Wester kwartier) den voorsprong, waarna reeds twee minuten later Vischschoonmaker (Hercules) den stand op 30 bracht. Enkele minuten hierna viel Seits (Deetos), een van de beste spelers van de Nederlandsche ploeg, uit, daar hij den linkerarm bij een val had geblesseerd en dezen arm niet kon gebrui ken. Hij werd vervangen door L. Wedemeijer (Deetos). Na de wisseling was de Belgische aanval aan merkelijk beter. Met een fraaien worp van groo- ten afstand verkleinde Van Herck (Arbeiders) den achterstand. Met 31 kwam de rust. In de nieuwe opstelling waren middenvak en verdediging der Belgen goed, doch de aanval was zeer zwak. Enkele zeer goede kansen wer den gemist. Wedemeijer mocht na twaalf minu ten spelen den stand op 41 in het voordeel van Nederland brengen, doch even later werd de voorsprong door een mooien worp van mej. Van- derauwera (Scaldis) weer verkleind. Geen van beide ploegen heeft hierna nog kans gezien een punt te maken, hoewel de Belgen op het laatst krachtig in den aanval waren. Het einde kwam met 42 voor Nederland. Vijfde damesrit der K. N. A. C. Zaterdag heeft de vijfde damesrit van de K.N.A.C. plaats gehad. De route liep van Duyn- rell over Oostdorp, den Deyl, Voorschoten, Leid- schendam, Stompwijk, Zoetermeer, Benthuyzen, Koudekerk, Woubrugge, Leymuiden en zoo naar Warmond. De totale uitslag van den middag- en ochtend- rit is als volgt: I. mej. B. M. Bresier, Werkendam, met Che vrolet; mede-passagier mej. E. de Joncheere, met 11 strafpunten, die zij reeds 's ochtends had ge kregen. II. Mej. B. van Weel, Bloemendaal, met Che vrolet; medepassagier jkvr. F. H. van den Bran- deler, met 14 strafpunten. II. Jkvr. A. v. Vreedenburch met Mercury; medepassagier jkvr. L. van Vreedenburch, met 21 strafpunten. Freule van Vreedenburch krijgt hierdoor tevens den wisselbeker, uitgeloofd door mevr. Linthorst Homan, bestemd voor het lid van de K.N.A.C., die de beste prestatie heeft ge leverd. Het vorige jaar kreeeg mevr. van Dijk Klomp te Utrecht dezen wisselprijs. IV. Mevr. L. A. van der LeePluygers te Zeist met Ford; medepassagier mevr. AlbertsKissing, met 33 strafpunten. Er waren 21 dames op tijd binnen gekomen. Uit Adenau: Voor de tweede maal werden op den Neurburgring de internationale autoraces gehouden en evenals vorige jaren viel er een massaal bezoek te noteeren: 200000 toeschouwers woonden den spannenden strijd tusschen Mer cedes Benz en Auto Union bij. Hermann Lang behaalde de grootste triomph van zijn leven dioor met zijn 3 liter Mercedes thans, na zijn zege te Tripolis, ook de Eifelrace van dit jaar te winnen, na een nerveuzen kamp met Nuvolari, in 1 uur 40 min. 57 sec. De tijd van Nuvolari bedroeg 1 uur 41 min. 8.3 sec. Hermann Lang in zijn Mercedes Benz. Nationale races te Roermond. A. P. van Hamersveld. De tweede T. T. van Limburg op het cir cuit van Hunsel werd Zondag onder nog grooter belangstelling verreden dan verleden jaar. Het aantal toeschouwers mag men ge rust op ruim 30.000 taxeeren. De wedstrijden waren buitengewoon interessant. Aan de uit slagen ontleenen we de volgende: 125 c.c.: 1. J C. Verkerke (Amersfoort) Eysink. 55.320 K.M. in 39 min. 3,5 sec.; 2. W. H. Hilderink (Haaksbergen) Batavus 43 min. 44 4/5 sec., 3. F. W. Visbach, (Hillegom), Sparta. 44 min. 39 sec. 250 c.c.: 1. P. van Dinter (Arnhem). D.K.W., tijd over 73.760 K.M. 40 min. 24 sec 2. J. Fijma (Amsterdam). Royal Enfield; 3. G. de Ridder (Haarlem) 43 min. 42 sec. In de 500 c.c. ging alle belangstelling uit naar A. P. Hamersveld met zijn B. M. W. ma chine en deze heeft niet teleurgesteld. Van den start af nam hij de leiding en behield deze in alle twaalf ronden. Van Gent op Triumph en Bosman op Norton deden wan hopige pogingen om in te loopen. wat echter mislukte. De uitslag luidde: 1. A. P. Hamers veld, (Hilversum), B. M. W„ tijd over 110.640 K.M. 55 min. 4 sec., 2. J. Bosman (Den Haag), (Norton), 55 min. 43 3/5 sec.. 3. W. van Gent (Rotterdam) Velocette (350 c.c.), 56 min. 31 1/5 sec., De grootste gemiddelde snelheid bereikte Van Hamersveld in de zesde ronde, nl. 123 K.M. Vergadering K. T. K. Zaterdagavond vergaderde de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring onder leiding van den heer B. J. Wieland Los in een der zalen van Brinkmann. Het grootste gedeelte van deze bijeenkomst was gewijd aan de bespreking van de K.T.K.- openlucht-uitvoering op 18 Juni in Zandvoort, welke uitvoering plaats vindt ter gelegenheid van het jubileum van O.S.S. en tevens geldt als onderdeel van de V.V.V. feesten aldaar. Aan deze uitvoering zullen deelnemen de K. T. K.-vereenigingen Ö.S.S. (Zandvoort). Bato, Concordia en Turnlust (Haarlem). Bloemen- daalsche Gymn. Ver.. T. V. Santpoort en Turn lust (Beverwijk), met een totaal van 750 leden, nl. 190 dames. 70 heeren, 340 meisjes en 150 jongens. De uitvoering zal voorafgegaan worden resp. door een algemeene repetitie van de Bonds serie 1939, een optocht en een officieele ont vangst op het Raadhuis. Het programma bestaat uit de Bonds-serie, eerst door meisjes en dames, later op den mid dag door meisjes, jongens, dames en heeren; verder uit een handbalwedstrijd, een invitatie wedstrijd 100 M. hardloopen. en een vereeni- gingsoptreden met keurnummers. De aanmel ding voor laatstgenoemd nummer bleek van dien omvang te zijn, dat geschrapt of gecombineerd moet worden, om den duur van de demonstraties binnen de perken te houden, De hoofdleiding van de uitvoering berust bij den heer J. A. B. van Pagée. De Zandvoortsche Muziekkapel zal haar medewerking verleenen. Betreffende de 24 Juni op het „HaarlenV-ter- rein te houden Lighal-uitvoering werd medege deeld. dat de aanmelding voor het optreden van den K.T.K. en van zijn vereenigingen ruim schoots voldoende is. Besloten werd, de athletiekwedstrijden voor adspiranten op 22 Juli te houden. De T.C. zal trachten, de vaardigheidsproeven K.N.G.V. in athletiek voor dames en heeren oombineeren met de athletiek-competitie. Zoo mogelijk worden ook de proeven voor adspiran ten afgenomen.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13