HONKBAL WIELRIJDEN. HOCKEY COLF HANDBAL MÏ'A't) D "A" "G 22 MET '1939 Blauw Wil—Haarlem (11—10) Blauw Wit en Haarlem hebben Zaterdagmid dag een bijzonder spannenden wedstrijd ge speeld. Het feit dat de stand na acht innnings 99 was zegt daaromtrent al heel wat. De Mon was, hoewel niet in super-vorm, be ter dan z'n collega Wilders. Ook wat het slaan betreft won Haarlem het van Blauw Wit: 16 honkslagen tegen 12. De resultaten van deze beide gunstige verschillen gingen echter verlo ren door het zwakke veldspel der zwarten. We nemen gaarne aan dat de zenuwen een beetje mee spraken Blauw Wit is de kampioen van verleden jaar en weer serieus candidaat voor dit seizoen maar een aantal van negen fou ten is toch wat erg veel. Blauw Wit beheerschte zich beter en maakte er slechts drie. Ondanks het feit dat Haarlem in de eerste beurt drie maal vier wijd krijgt, komt door ge waagd honkloopen geen enkele speler binnen. Blauw Wit begint met een honkslag van Wilders, maar een goed dubbelspel door toedoen van Veenhof die Wulfhorst op het derde honk ver vangt beperkt de score tot een punt. Door een fout van Wilders kan Beets den stand gelijk maken, maar Langereis, Voetelink en Ferment sneuvelen achter elkaar allen door toedoen van Van Heeswijk. De Mon heeft dan tweemaal succes met drie slag en Veenhof eenmaal met een aangooi, waar door de stand 11 blijft. In de derde beurt geven Kloos en Vrugt honk slagen en Veenhof krijgt vier wijd. De Mon en Beets worden beiden door Wilders gevangen, maar er zijn toch twee punten behaald. Door tweemaal drie slag en een goeden aangooi van Vrugt scoort Blauw Wit niet, waardoor Haarlem nu met 31 leidt. Dan eindigt Haarlem echter weer eens met een nul. Langereis haalt het eerste honk niet en Voe telink wordt in het verre veld gevangen. Fer ment geeft wel een honkslag, maar doordat De Mon langs het tweede honk slaat gaat Ferment daar uit. Aan de andere zijde komt Blom door een honkslag op het eerste honk en de tweede honk slag van Ferwerda brengt hem thuis. Stand 32 voor Haarlem. In de vijfde beurt loopt het Haarlem aan beide zijden tegen. Ondanks een tweehonkslag van Hunik en eenhonkslagen van Vrugt en Beets komt alleen Hunik over de plaat. Met twee man op de honken slaat Langereis in de richting van Wilders, die met den bal over het eerste honk loopt. Daartegenover stelt Blauw Wit een beurt van vijf runs. Er komen negen man aan slag, waar van alleen Wilders, Allink en Ten Siethof honk slagen geven. Het veldwerk van Haarlem liet echter veel te wenschen over. Vrugt grijpt wel eens mis naar den bal en eenmaal gooit De Mon zoo onbesuisd naar het derde honk dat de bal doorschiet. Alleen deze fout kost al twee pun ten. Zoo was de stand ineens 74 voor Blauw Wit. In de drie hierop volgende innings is Haarlem er nog weer ingeslaagd dezen achterstand te doen verdwijnen. Honkslagen van Kloos. Vrugt, Beets. Voetelink. Ferment (twee) en De Mon (twee) hadden hier groot aandeel in. terwijl Blauw Wit in deze periode twee van haar drie fouten maakte. Een deel van het succes werd echter weer te niet gedaan door een misgreep van Voetelink, waardoor Altink een homerun loopen kon. De laatste beurt ging dan ook in met den stand 99. De Mon haalt het eerste honk niet, maar Kloos door zijn honkslag wel. Hunik gaat uit op drie slag, maar de honkslag van Veenhof brengt Kloos thuis. Ook Vrugt slaat raak en komt op het eerste. Na den tik van Beets is echter Veenhof het slachtoffer van een gedwongen loop, waardoor deze beurt eindigt met één punt en twee man op de honken. Als Blauw Wit voor de negende maal gaat slaan heeft Haarlem dus den stand 109 te verdedigen. Het lukt echter niet dezen stand te behouden. Beets mist een vangkans van Ferwerda, waardoor Altink in staat is het gelijk makende punt te scoren en Kloos heeft den der den slagbal op Pasman niet vast. Nu moet hij eerst naar het eerste honk spelen en eer de bal terug is heeft Ferwerda het winnende punt ge scoord Daar Blauw Wit nu voorstaat wordt de wedstrijd bij twee nullen gestaakt. De cijfers der innnings zijn: Haarlem: 0—1—2—0—1—2—2—1—1 10 Blauw Wit: 1—0—0—1—5—0—2—0—2 11 E. D. O.-H. H. C. (11-10) Het zag er langen tijd naar uit dat H.H.C. zor gen zou voor de door ons verwachte verrassing. Het is er tenslotte niet van gekomen, maar dat bleek pas in de negende en laatste beurt. Schijvenaar werd door de roodwitten ontvan gen met flinke tikken. Meteen al aan het begin sloegen Van der Schalie, Hartog en Jan Baas al raak. Baas sneuvelde door een aangooi van KI. Zandstra maar de twee anderen kwamen thuis. In de tweede beurt ging het wat minder, maar in de derde werd weer raak geslagen. Hartog met zijn driehonkslag, Van der Schalie en D. Baas met hun eenhonkslagen hielpen H.H.C. aan drie punten. Aan de E.D O.-zijde had alleen Hofstra in de eerste beurt een honkslag gegeven en toch wa ren na drie innings vier man binnen. Dat was echter voornamelijk werk van H.H.C. Van dei- Schalie verzuimde een keer Schijvenaar uit te tikken. De Baas greep eens mis naar een bal en beoordeelde de door Oomen geboden vangkans zoo verkeerd dat er alleen daarop twee spelers binnen kwamen Stand na drie innings 54. In de volgende drie beurten kreeg H.H.C. on danks twee honkslagen van Van Malsem en Mulder maar één speler binnen. Schijvenaar had in deze periode vaak succes met slowballen. Zelfs goede slaglui liepen nog in dezen val! E.D.O. scoorde in deze beurten heelemaal niet. Daar had eerst een door Mulder geforceerd dubbelspel groot aandeel in en wat later een idem van Van Malsem, die in de zesde beurt P-nakker als werper vervangen had. Het liep E.D.O. in dezen tijd wel wat tegen. Toen KI. Zandstra in het verre veld gevangen werd. waren er nog twee honken bezet. C. Zand stra was slachtoffer van een gedwongen loop on KI. Zandstra ging uit doordat hij tegen een vel- der aanliep. Stand na zes innings 64. In dc zevende beurt werd het er voor'EDO niet beter op. Schijvenaar gaf tweemaal vier wijd en de gebroeders Baas sloegen beiden raak. Van der Lande werd wel in het verre veld ge vangen, maar hij hielp toch Hartog over de,plaat. Deze beurt bracht H.H.C. drie runs op. E.D.O. stelde er maar een run tegenover, ge kregen doordat D. Baas misgreep. Doordat beide partijen in de achtste beurt één run behaalden, begon de negende beurt met den stand 106 voor H.H.C., wat een veilige voorsprong leek. E.D.O. bleek er echter anders over te dénken. Wel miste Oomen op het derde honk een keer. maar wat later deed hij een keurigen vang. Schijvenaar had succes bii Pijnakker en D. Baas en zoo zat H.H.C. voor nul aan den kant. Stand ""voor EDO. begon deze beurt Oomen. Hij gaf Van der Landen een vangkans, maar deze miste dien. Hofstra werd door een honkslag lboper en hielp Oomen aan een punt. Kelder deed 't nog beter en bracht met zijn twee honkslag twee punten tegelijk aan. Stand 10—9. Op dat oogenblik zette Pijnakker Van Malsem als werper af en ging zelf op de plaat. Schijve naar ontving hem met een honkslag waardoor Kelder het gelijkmakende punt kon scoren. Augustinus sloeg daarna den bal in de richting van Piinakker. Deze stopte hem goed. maar wierp hem toen een huis hoog over het eerste bonk heen. Daardoor had Schijvenaar gelegen heid de thuisplaat te passeeren. waarmede de wedstrijd voor H.H.C. nog verloren.was. De cijfers der innings zijn: p H.H.C.: 203—100310 10. Overige uitslagen. Opening nieuw athletiekveld in Den Haag. Zondagmiddag is het nieuwe athletiekterrein met sintelbaan aan de Laan van Poot te 's-Gra- venhage in gebruik genomen. Een marsch van 800 deelneemsters en -nemers, leden van tien Haagsche gymnastiek- en athletiekvereenigingen met het Stokroosplein als plaats van vertrek, ging aan de opening van de baan vooraf. De burgemeester, mr. De Monchy, opende het sportveld met een toespraak, waarin hii er aan herinnerde, dat reeds tien jaren geleden de plannen voor dit veld opkwamen, doch dat door allerlei omstandigheden de aanleg werd ver traagd. Spreker hield vervolgens eenige histori sche beschouwingen over de athletiek, zooals die door de oude Grieken werd beoefend en schetste de ontwikkeling van sport en spel in den jong- sten tijd. Met de beste wenschen droeg spreker daarop het terrein lover aan de stichting „Haagsche Sport- en Speelterreinen". Het programma opende met harmonische vrije oefeningen- dames, heeren en kinderen in groo- ten getale, behoorende- tot den Turnkring 's-Gra- venhage en Omstreken van het Kon. Ned. Gym nastiek Verbond. Vervolgens werden eenige series hardloopen (800 meter voor heeren, 100 meter voor dames en 80 M. voor heeren) afgewerkt. De uitslagen hiervan waren 800 M. heeren: 1 F. A. de Ruijter (Quick), 2 minuten 0.7 sec., 2e J. Elsinger (A.V. 1923) 2 min. 7.6 sec. 100 M. dames: le mej. F. Koen (Sagitta) 12.7 sec., 2e mej. L. Koning (Sagitta). 13 sec. 80 M. heeren: le Grijseels (Pro Patria Rot terdam) 9.1 sec.. 2e W. Nota (Holland) 9.2. Ter afwisseling volgden een handbalwedstriid tusschen een Nederlandsch en een Haagsch elf tal van het K.N.G.V.. (welke door het Haagsche met 7—6 werd gewonnen) en eenige nummers speerwerpen voor heeren, waarbij Hulskes van A.V. 1923 met 55.5 M. den grootsten afstand haalde. Verder 1500 M. hardloopen voor heeren (le J. Koopman, Haarlem, in 4 min. 21,9 sec., 2e L. van Houtert van „Vlug en Lenig" in 4 min. 23.5 sec.) en 5 maal 80 M. estafette, welke door de ploeg van het Gemeentelijk Lyceum Stokroosplein werd gewonnen. Het programma werd besloten met 300 M. hardloopen voor heeren le Butselaar, van Hel las, in 36.2 sec., 2e. A. Blok van de K.N.A.U. in 37 sec. Bestuur „Trekvogels" geschorst. Het conflict met „De Trekvogels", die aanvan kelijk hadden ingeschreven, doch zich te elfder ure lieten schrappen omdat zij den huurprijs voor de baan te hoog achtten, wierp een scha duw op;dit feest, waaraan dientengevolge Osen- darp en de gebr. Baumgarten niet konden deel nemen. Het bestuur van de K.N.A.U. heeft het bestuur van de Trekvogels als gevolg van dit te rugtrekken voorloopig geschorst. Excelsior. Bovengenoemde vereeniging hield haar eer sten recordwedstrijd. De A-kl. reden 60 K.M. voor de Wijnand en Rensen-beker. B-kl. 60 K.M. Rodius Bungen- beker. En Junioren 37' K.M. om de van Dok beker. De totaal-uitslag werd A- en B-kl.: 1. R. Taverne, tijd 1 uur 40 min. 55. sec. 2. H. van Es, 1 uur 44 min. 5 sec.; 3. B. Fennis 1 uur 45 min. 35 sec.; 4. J. Wulgien 1 uur 46 min. 22 sec. 5. W. Fennis luur 47 min. 30 sec. C-kl. 1. Verbeek tijd 1 uur 43 min 30 sec. 2. B. Kleinhout 1 uur 43 min. 35 sec. 3. H. v. Dijk 1 uur 44 min. 34 sec. 4. B. Boersma 1 uur 47 min. 29 sec. 5. W. Kleef 1 uur 48 min. 44 sec. 6. Fr. Jansen 1 uur 49 min. 54 sec. 7. v. Tongeren 1 uur 52 min. 12 sec. 8. Kruijf 2 uur 3 min. 50 sec. Uitslag A-Junioren 37Vs K.M. 1. C. Boersma tijd 1 uur 6 min. 48 sec. 2. M. Tavérnë 1 uur 8 min. 40 sec. 3. J. BoudëWijn 1 uur 11 min. 10 4/5 sec. 4. Schelfaut 1 uur 14 min. 34 6ec. B-Junioren 25 K.M. 1. J. Tholen 49 min. 20 seca. 2. H. Jas 50 min. 19 sec. 3. J. Bron 51 min. 5 sec. Hedenavond 8 uur vergadering. Successen van renners der H. S. V. „De Kampioen". Was reeds eerder bekend, dat P. v. d. Heyden opgenomen is in de Olympische ploeg, nu is wederom een renner van de H.S.V. „De Kam pioen" aangewezen om mede naar Kopenhagen te gaan n.l. P. DUyns; nu zal de aanwijzing van ons lid C. de Best wel spoedig volgen. Bij de Boschbaanwedstrijden hadden de renners ook mooie successen. Bij de amateurs werd P. v. d. Heyden 5e, J. Valkman 9e en J. Laan bij - de Nieuwelingen 6e. ACHILLES. Op Hemelvaartsdag hield bovengenoemde vereeniging een individueelen rit voor alle cate gorieën. De afstanden bedroegen: A- en B. klasse 105 K.M. C kl. en Junioren 55 K.M. Buiten de pers. prijzen waren enkele premie's beschikbaar gesteld. Deze werden gewonnen door D. Claas- sen, Klinkenberg en D. Heane. De uitslag der A- en B kl. werd: 1. J. Klinkenberg 105 K.M. in 2 uur 52 min. 40 sec.; 2. B. de Vries; 3. P. Kort hals; 4. Schrama; 5. Claassen; pech: 6. Hobbelen. Junioren en C kl.: 1. B. D'Heane 55 K.M. in 1 uur 33 min.; 2. H. Koelemey buiten mede dinging; 3. Beekhuis; 4. van Rooden; 5. Jouby; 6. Jaspers; 7. Donkersloot; v. Zijl en M. Zijden pech. Zondag vertrek te 9 uur van de Kleine Hout straat voor een pelotonrit. Heemsteedsche Wielerbaan. Maandag (2e Pinksterdag) zullen wederom wedstrijden te Heemstede plaats hebben waar aan behalve de meest bekende Haarlemsche ren ners ook nog andere krachten zullen deelnemen. Met verscheidene renners voert de directie nog onderhandelingen; met de renners Herbershof, Pronk. Muller, Seneffes enz. zijn reeds contrac ten afgesloten. Ditmaal worden een omnium, af valrace enz. gereden met ten slotte een koppel wedstrijd. Mochten de beide vorige wedstrijden nog niet veel belangstelling trekken wegens de belangrijke voetbalwedstrijden, nu kan ieder liefhebber van mooie en goed geleide wielerwed- strijdenop 2en Pinksterdag te Heemstede volop genieten. Duitschland—Hongarije (3—0) Uit Frankfurt a.d. Main: De hockeylanden- wedstrijd tusschen Duitschland en Honga rije is Zondag door het Duitsche elftal met 30 gewonnen. De doelpunten werden gescoord door Heibey, Messner en Gerdes. De rust was ge komen met een 1—0-voorsprong. Om den „Golf"-beker. Zaterdag werd op alle Nederlandsche golfba nen een 18 holes wedstrijd tegen bogey ge speeld om den „Golf" beker. De uitslag van de Kennemer Golfclub is als volgt: Mevrouw C. Rothbarth (18) eindigde 2 up. F. C. Nurse (12) kwam met 1 up binnen. Verder eindigden all square: M. Wetselaar (3). M. Rothbarth (15). Mëj. E. Dorhout Mees (23) R. Thornley (6). Uit de resultaten over het geheele land bleek, dat mevr. C. Rothbarth en W. H. Gaillois (Noord- wijk) beiden met 2 up eindigden. Dit was de beste score. Tusschen deze twee spelers (§ters) zal een be- slissingswedstrrijd gespeeld worden op een na der te bepalen datum. A-COMPETITIE Kennemer—Den Haag (5—3) Op de banen van de Kennemer Golf en Coun- try-Club te Zandvoort is Zondag de competitie wedstrijd KennemerDen Haag gespeeld, die in een 53 overwinning voor Kennemer eindigde. De uitslagen luiden: Foursomes: M. Wetselaar en W. F. Looman winnen van mr. A. Kerkhoven en jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje met 3 en 2. R. Thornley en Ch. E. Veltman winnen van ihr. H. Trip en W. Hamm met 4 en 3. A. Jurjans en H. Timmer spelen all square te gen jhr. R. v. d. Does en J. D. Murch. Twee partijen werden dus door Kennemer ge wonnen, terwijl één partij werd gehalveerd. Singles: M. Wetselaar wint van mr. A. Kerk hoven met 53. W. F. Looman wint van jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje met 2 en 1. A. Jurjans verliest van Jhr. H. Trip met 2 en 1 R. Thornley verliest van W. Hamm met 4 en 2. Ch. E. Veltman verliest van jhr. R. v. d. Does met 2 down. H. Timmer wint van J. D. Murch met 5 en 4, Den Haag en Kennemer wonnen dus beide 3 singles. Open kampioenschap te Zandvoort. Voor het open kampioenschap dat op 17 en 18 Juni a.s. te Zandvoort verspeeld zal worden, zijn reeds verschillende inschrijvingen ingekomen. Van de buitenlandsche noemen we: W. P. Keene. Hartsbourne Manor Golf Club, Bushey Heath, Herts. J. H. Ballingall, Balmore. Glasgow. J. Mc. Lean, Buchanan Castle. Drymen, Stir lingshire. T. E. Odams, Royal Gand Golf Club. Deurle bij Gent. (Dames). Om het kampioenschap van Nederland: BrunhildeHygiea 13 Hygiea kampioen. District Noord heeren: Districtsklasse: BatoD.S.T.V. 54 Afdeelingsklasse: Dames: QuickBrunhilde 4 3—: NEDERLAND-ZWITSERLAND. Het Nederlandsch elftal, dat op Eersten Pink sterdag een wedstrijd tegen Zwitserland speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Wit (Voorwaarts. Groningen). Achter: Roders (Niloc. Amsterdam) en Makkes (Vlugheid en Kracht, Groningen). Midden: Hoos (Hellas, Den Haag), Van Driel (Niloc, Amsterdam) en Rozenberg (Quick Groningen). Vóór: Rollema (Vlugheid en Kracht (Gro ningen), Van Santen (Concordia, Haarlem). Van der Geest (Voorwaarts, Groningen), Witziers (Concordia. Haarlem) en Duyff (Concordia Haarlem). NED. LAWNTENNISBOND De Uitslagen. Hoofdklasse: Festina'D.D.V. Leimonias 2Haarlem LeimoniasD.D.V. 2 Anglo Dutch-Het Spiegel Eerste klasse: Park MarlotLeiden SchiedamThor 64 (Schiedam Groen WitKat RhijnauwenMattenklopper Arnh. Ver.Enschede HilversumAlta PhilharmonieWobumpark VolleyEindhoven Overgangsklasse: T.C.H.—Hilverheide Thor 2P. Marlot 2 SobriRhijnauwen 2 SiodRood Wit Arnh. BondBilthoven DaisyNijmegen Woburnpark 2Breda ReadyBast. Baz. 0—10 9—1 10—0 4—6 6—4 kampioen). 7—3 9—1 2—8 5—5 8—2 4—6 3—5 4—4 2—6 4—4 0—8 6—2 4—4 DE UITSLAGEN. Tweede klasse A-N.W.: Haarlem 2Rhynauwen 3 BeverwijkEnkhuizen D.D.V. 5Game and Set Hilversum 2T.C.H. 2 Tweede klasse B-N.W.: HeemstedeShell T.C.G. 2Beverwijk 2 Tw. BankT.C.G. 3 AdvendoHaarlem 3 Tweede klasse A-Z.W.: Cocktail—T.C.G. Derde klasse A-N.W.: Koog Zaandijk 3Bonzo T.C.H. 3—Smash DuinlustAnimo 2 RuïneJuliana D.D.V. 7Heemstede 2 Derde klasse B-N.W.: T.C.G. 4—Ruïne 2 Bonzo 2Westrust 3 WimbledonBe Quick 3 Nwe Meer 2Beverwijk 4 T.C.G. 5—Duinlust 2 Beatrix 2Wimbledon 2 Ruïne 3Shell 3 Heemstede 3Tulp Dash 2Heemstede 4 Westrust 4Duce 2 Kat 4Duinlust 3 Ready 1928/2Ruïne 4 Game and Set 2Nwe Meer 3 Heemstede 5All Right 4—4 1—7 8—0 6—2 2—6 5—3 7—1 2—6 8—0 0—8 3—5 7—1 6—2 0—8 7—1 8—0 4—4 3—5 2—6 6—2 6—2 0—8 2—6 7—1 1—7 5—3 De Competitie. Het was opnieuw niet volledig, dat Haarlem naar Leimonias 2 moest. De drie heerenenkelspelen gingen kansloos voor Haarlem verloren. Van de beide dames enkelspelen won mej. M. de Jong haar partij en incasseerde mej. Blikslager een nederlaag. Van de dubbelspelen waren de beide mixed partijen en het damesdubbelspel zeker niet kansloos voor Haarlem; maar de Hagenaars wisten alles uit te buiten en (dat zal Haarlem ten volle toegeven) speelden toch een beter tennis; vaster en meer geniaal. De gedetailleerde uitslagen luiden: Leimonias 2—Haarlem (9—1) Heerenenkelspel: W. Karsten wint van J. Dolleman 61. 61. J. Bouman wint van Mr. C. v. Ti'enhoven 6—3. 6—1. H. Hollander wint van J. v. d. Stadt 61, 6—1. Damescnkelspel Mej. V. Hefting wint van mej. Z. Blikslager 6—2. 6—3. Mej. de Hartog verliest van mej. M. de Jong 8—6. 1—6, 6—0. Gemengddubbelspel Mej. de Hartog en W. Karsten winnen van mej. Z. Blikslager en G -H. Onstein 75, 63. Mej. Felix en J. Bouman winnen van mej. I. Adams en J. Dolleman 63. 46, 75. Heerendubbelspel H. v. Berkel en W. Karsten winnen van G. H. Onstein en J. G. H. v. d. Stadt 63, 64. H. Hollander en J. Bouman winnen van mr. C. v. Tienhoven en J. Dolleman 64, 64. Damesdubbeispel Mej. W. Leeksma en mej. Felix winnen van mej. de Jong en mej. I. Adams 46, 86, 03>. Conipetitiestand Hoofdklasse. Leimonias 2 D. D. V. Festina Haarlem Overgangsklasse: T. C. H.—Hilverheide (4-4) Heerenenkelspel: J. Th. S. Blom verliest van C. J. Boegheim 06, 57; J. v. d. Bliek verliest van G. A. Hartwig 16. 16. Damesenkelspel: mej. M. U. Uitenhage de Mist wint van mej. J. Lampe 64, 63: mej. N. Fon- kert wint van W. J. Kuiler 61. 62. Gemengd dubbelspel: mej. N. Fonkert en J. Th. S. Blom verliezen van mej. W, J. Kuiler en C. J Boegheim: tweede mixed door Hilverheide wegens ziekte van de dame gewonnen gegeven Heerendubbelspel: J. Th. S. Blom en J. v. d. Bliek verliezen van G. A. Hartwig en C. J. Boeg heim 36, 46. Damesdubbelspel: Mej. M. U. Uitenhage de Mist en mej, N. Fonkert winnen van mej. J. Lampe en mej. W. J. Kuiler 63, 57, 63. Vermaarde spelers naar Scheveningen. Op 24 en 25 Juni worden Budge. Vines. Tilden en Niisslein hier te lande verwacht. Zij zullen op de M E T.S.-banen te Scheveningen tegen el kaar spelen. gesp.gew. ?e .verl.pnt.partijen 6 5 0 1 10 43—17 5 4 0 1 8 39—11 5 1 0 4 2 14—36 6 1 0 5 2 14—46 NEDERLAND-AMERIKA Zaterdag is te Scheveningen het tennistour- nooi tusscnen Nederland en Amerika begonnen. Karsten en Teschmacher wisten het dubbelspel voor ons land te winnen. De uitslagen van de partijen van Zaterdag waren als volgt: Mc. Neill slaat van Swol met 64, 62, 63. Teschmacher en Karsten winnen met 57. 61 61, 86 van Anderson en Robertson. Harris slaat. Hughan met 62, 46, 64, 75. Amerika leidde dus na den eersten dag met 2—1. Zondag werden de wedstrijden voortgezet. De uitslagen waren als volgt: Anderson slaat De Brauw met 64, 86, 61. Hughan en Van Swol winnen van Mc. Neill en Harris met 36. 60, 86. 63. Robertson slaat Teschmacher met 36, 108, 6—3. Amerika heeft dus met 42 gewonnen. OM DEN DAVÏSCUP. Polen—Duitschland. Uit Warschau: Het Vrijdag afgebroken enkel spel tusschen Tloczynski en Henkei is Zaterdag voortgezet en door den Pool gewonnen. Het dubbelspel vond dezen dag niet plaats, omdat Henkei zich beriep op het reglement, dat voor schrijft, dat een speler geen twee wedstrijden op een dag behoeft te spelen. Tloczynski (Polen) sloeg Henkei (Duitschland) 6—4. 6—8, 6—4, 3—6, 6—3. Stand 1—1. De uitslag van het dubbelspel luidt: Baworowsky en Hebda (Polen) verl. van Hen kei en Metaxa (Duitschland) 75, 46, 26, 2—6. Na den tweeden dag heeft Duitschland. met 21 de leiding. België—Britsch-Indië. Uit Brussel: De uitslagen van de beide enkel spelen op den eersten dag der Davisbekeront- moeting BelgiëBritsch-Indië luiden: Lacroix (België) sloeg Ghaus Mohammed (Br.- Indië) 6—1, 6—3, 5—7. 6—0. Nayaert (België) sloeg Savoor (Br.-Indië) 6—0, 10—8, 1—6, 6—3. Stand na den eersten dag 20 voor België. De uitslag van het dubbelspel luidt: Geelhand en Van den Eynde (België) verl. van Ghaus Mohamed en Savoor (Britsch-Indië) 46. 4—6, 7—5. 4—6. Na den tweeden dag leidt België met 21. Frankrijk—China (4—1) Uit Parijs: De uitslagen van de beide laatste enkelspelen luiden: Kho Sin Kie (China) sloeg Petra (Frankrijk) 2—6, 9—7, 6—3. 6—4. Pelizza (Frankrijk) sloeg Ih Ho (China) 75. 4—6. 6—2, 6—4. Eindstand 41 voör Frankrijk. Zweden—Denemarken. Uit Stockholm: Het dubbelspel had het vol gende resultaat: Rohlsson en Schroeder (Zweden) sloegen Witim en Plougmann (Denemarken) (61, 86, 60). Stand na den tweeden dag 21 voor Zweden. De uitslagen van de twee laatste enkelspelen luiden: Schroeder (Zweden) sl. Plougmann (Dene marken) 61, 61, 6—1. Hultman (Zweden) sl. Holst (Denemarken) 61. 63, 62. Zweden heeft den wedstrijd met 41 gewon nen en komt in de derde ronde uit tegen den winnaar van de ontmoeting PolenDuitichlan KC1IIAL KON. NED. KORFBALBOND. De Uitslagen. Interlandwedstrijd: NederlandBelgië 42 Westelijke Eerste klasse: Promotie-degradatie. GymnasiastenH.B.S. 64 Tweede klasse: NieuwendammerhamExcelsior BaerneSamos Promotie-degradatie: Allen Weerbaar IILuto II OosterparkKoog Zaandijk II Swift II- 4—8 2—2 5—5 3—2 6—7 Serie wedstrijden van „Haarlem". Begunstigd door prachtig zomerweer organi seerde de korfbalclub „Haarlem" ter gelegen heid van haar 25-jarig bestaan een korfbaldag op het gemeentelijk Sportterrein aan de Klever laan. Deze wedstrijddag, waaraan door 20 twaalf tallen werd deelgenomen, is dank zij een voor beeldige organisatie, uitstekend verloopen. De wedstrijden hadden bijna zonder uitzondering een spannend verloop. Ook sportief gesproken heeft het tournooi waarde gehad, want den ge- heelen dag werd geen wanklank vernomen. Met groote voldoening kan „Haarlem" dan ook op dit zeer geslaagde onderdeel van de Lustrumviering terugzien. In de eerste afdeeling ging het tusschen Oos terkwartier I en Rohda I. De laatste wedstrijd bracht de Amsterdamsche club door een 21 overwinning in het bezit van den eersten prijs. In de tweede afdeeling waren de rollen juist omgekeerd; hier won Oosterkwartier 3 den eer sten en Rohda 2 den tweeden prijs. Watervliet 1 wist in de derde afdeeling den eersten prijs te behalen, vóór Animo-Reaay. In de derde afdeeling zegevierde Zwaluwen uit Hillegom, op den voet gevolgd door de Haar lem a-combinatie. De B-ploeg der Haarlemmers won in de vijfde afdeeling den eersten prijs en Meerlebosch 2 den tweeden prijs. De gedetailleerde uitslagen luidden: Afdeeling 1: Nieuw Flora 1Oosterkwartier 1 12 Sport Vereent 1Rohda 1 04 Sport Vereent 1Oosterkwartier 16 Nieuw Flora 1Rohda 1 04 Sport Vereent 1Nieuw Flora 1 02 Oosterkwartier 1Rohda 1 12 Afdeeling 2: Oosterkwartier 3Meerlebosch 1 20 Aurora 1Rohda 2 02 Meerlebosch 1Rohda 2 1—2 Oosterkwartier 3Aurora 1 11 Oosterkwartier 3Rohda 2 20 Meerlebosch 1Aurora 1 02 Afdeeling 3: Animo-Ready 1Aurora 2 10 Animo-Ready 1D.D.V. 3 21 Watervliet 1Aurora 2 31 Aurora 2D.D.V. 3 20 Animo-Ready 1Watervliet 1 13 Watervliet 1D.D.V. 3 40 Afdeeling 4: Haarlem-Comb. APalvu-comb. 10 Haarlem-Comb. ABlauw Wit 6 20 Zwaluwen 1Palvu-comb. 40 Haarlem-Comb. AZwaluwen 1 01 Palvu-comb.Blauw Wit 6 03 Zwaluwen 1Blauw Wit 6 2—2 Afdeeling 5: Haarlem-Comb. BOosthoek 1 31 Oosthoek 1—K.V.D. 3 0—1 Haarlem-Comb.Meerlebosch 2 40 Meerlebosch 2K.V.D. 3 42 Meerlebosch 2Oosthoek 1 20 Haarlem-Comb. BK.V.D. 3 42 HAARL KORFBALBOND H. K. C. „Haarlem". Secretaresse: A. Brakel, Mr. Cornelisstraat 12. Gespeeld 18 Mei; Meerlebosch 2Haarlem 3 07, Adspiranten 20 Mei: Haarlem bMeerle bosch A 09, Animo Ready bHaarlem c 40. Gespeeld 21 Mei: Zie voor de uitslagen en prijs winnaars op onze series voor verslag elders m dit blad. Te spelen adspiranten 27 Mei: Haarlem c— S.V. b om half vier op Noordersportpark. Haar lem AS.V. A om kwart over twee Noorder sportpark. De Pinksterdag speelt een Haarlem-comb. op de Blauw Witseries in Laren. Aanschrijvingen volgen. Voorgesteld als adspirantlid Wim Langeveld, v. Riebeeklaan 13 door Eric Stegwee en de adsp. comm. Gevonden voorwerpen op de series: een vent vergunning, lerug te bekomen bij den terrein bewaarder Kleverlaan. Na 31 Mei oefenen de senior-leden Dinsdag en Vrijdagavond van 79 uur Noordersportpark en de adspiranten Woensdags van 79 uur. Meerlebosch. Secretariaat: Rijnstraat 117. Gespeeld: Oosterkwartier cMeerlebosch c 03 Haarlem bMeerlebosch a 09 Te spelen op 27 Mei a.s.: Meerlebosch cNieuw Flora om 3 uur. Op tweeden Pinksterdag (29 Mei) gaan wij naar Zeist op de series van „Tovers Wij ver trekken van den Speeltuin 's morgens te 6.30 uur precies. Wij denken terug te zijn 's avonds on geveer 11 uur. Brood mede nemen voor den ge- heelen dag. Animo-Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Wedstrijdsecretaris: D. ter Haak, Barendse- straat 29. Gespeeld: Animo-Ready bHaarlem c 40 Aurora 4Animo-Ready 2 44 Op de series van „Haarlem": Animo-Ready X1Aurora 2 10 id. id. —D.D.V. 3 2—1 id. id. Watervliet 1 13 Ons eerste 12-tal verwierf den 2en prijs door deze uitslagen. Te spelen: Dinsdag 23 Mei a.s. Nw. Flora 3Animo- Ready 3 7 uur. Woensdag 24 Mei a.s. O.K. 6Animo-Ready 2 7 uur. Maandag 29 Mei spelen wij met twee twaalf tallen op de series van „De Tovers" te Zeist. Vertrekuur wordt nog nader bekend gemaakt. Aangenomen als adspirant-lid: Willy de Regt. Voorgesteld als adspirant-lid: Fred. Steffers door Jaap Toepoel. Jan Ruts door Louis Hogeman. Wil Koning. A.s. Donderdag van 79 trainen o.l. van den heer Eliasar. Dinsdag 23 Mei om 9 uur Bestuursvergadering by J. Blauw.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14