OOSTEN Poolsch—Duitsch incident eischt een doode. geopend SCHUDT UW LEVER WAKKER As zal zoonoodig den vrede opleggen, Last van Uw zenuwen? Watertentoonstelling te Luik MAANDAG 22 M E I 1939 HAARDE M'S DAGBLAD Nat. Socialisten uit Dantzig hadden een douanepost bestormd. In het dorp Kalthof nabij de grens van Dantzig en Oost-Pruisen heeft Zaterdag een ernstig incident plaats gehad. Hierbij is een inwoner van Dantzig gedood. Het is moeilijk een juiste voorstelling van het gebeurde te krijgen aangezien van Poolsche en Duitsche zijde tegenstrijdige lezingen worden gegeven. De Poolsche lezing luidt volgens Havas als volgt: Te Kalthof, tusschen Dantzig en Oost-Prui sen. bestormde Zaterdagavond een in nazi- uniform gekleede groep personen het gebouw van de Poolsche Douane, welke zich niet ver zette. Om 11 uur verscheen de commissaris van politie van Daatzig, die de douanebeambten verzocht het gebouw te verlaten, daar hij er niet voor kon instaan wat er zou gebeuren indien zij bleven. De beambten vertrokken onder politiebescherming en het douanekan toor werd vernietigd. Op de hoogte gesteld van het inci- den, zond de Poolsche commissaris- generaal te Dantzig den commissaris Perkowski en twee ambtenaren naar Kalthof, na den Senaat van Dantzig verwittigd te hebben, welke hun geen politiegeleide verstrekte. In Kalthof aangekomen, werden Perkowski en de beide ambtenaren aangevallen door zegt Mussolini. „Niemand kan iets uitrichten tegen het blok van 150 millioen" Reis door Piemont geëindigd. Mussolini heeft Zaterdag te Cuneo (Piemont) een rede gehouden, waarin hij nogmaals verklaarde, dat Italië en Duitschland den vrede willen. In dien de groote democratieën echter mochten trachten den opmarsch van Duitschland en Italië tegen te houden, zijn beide landen bereid aldus de Duce dien vrede op te leggen. Wan neer het Duitsch-Italiaansche pact van bondgenootschap opgeteekend zal zijn, zal er een blok van 150 millioen zielen gevormd zijn, waartegen an deren niets vermogen. Mussolini. De Duce hield zijn toespraak op het Littoria- plein, waar 5.000 zwarthemden den Duce met luid gejuich ontvingen en op uitbundige wijze hun instemming met Mussolini's woorden be tuigden. „Ten tweede male", zoo begon de Duce zijn toespraak, „valt mij de eer te beurt in uw midden te vertoeven, bij u, fier volk van een groote provincie. Vandaag- eindigt mijn reis door Piemont, die ik van Turijn uit be gonnen ben. Wanneer ik nu echter het woord tot u richt, dan spreek ik niet alleen tot u maar tot alle Italianen. Piemont is fascistisch voor honderd procent. Dit dient eens en vooral altijd gezegd te wor den en hiermede maken wij tevens een einde aan sommige belachelijke illusies". Zondag j.l. heb ik te Turijn verklaard, dat Italië en Duitschland een pact van bondge nootschap met elkander zullen sluiten. Thans deel ik u mede, dat dit pact a.s. Maandag on derteekend zal worden. Daarmede zal dan een blok van 150 millioen zielen gevormd worden, waartegen niemand iets zal kunnen uitrich ten. Dit formidabele blok van gewapende mannen wenscht echter den vrede, doch is ook bereid dien vrede op te leggen, indien dit noo- dig mocht zijn. Indien de groote democratieën mochten pogen, aan onzen onverzettelijken opmarsch een halt toe te roepen.... (De Duce kon dezen zin niet beëindigen. Minuten achtereen werd er gefloten, terwijl men uitroepen hoorde zooals „Lafaards", „Nice", „Savoye" ,Wij gaan naar Parijs" etc.). „Te Turijn", zoo ging Mussolini voort, „heb ik zeer duidelijk gespro ken. Deze rede te Cuneo moet men als een post scriptum beschouwen. Ik spreek niet meer. Zoo het noodig mocht, zijn, zal het volk spreken". Op een der muren van een mijn heb ik dezen zin gelezen: „-{5.000.000 Italianen 10.000.000 soldaten één wil". (Uitbundige toejuichingen). „Uw antwoord", zoo besloot de Duce. „zegt mij. dat deze zin inderdaad juist is". (United Press.) vijf personen. De Poolsche chauffeur loste vier schoten om zich te ver dedigen, en doodde hierbij een dei- aanvallers. Volgens mededeelingen uit Warschau ston den de aanvallers onder leiding van een zeke ren Andreaw, die doorgaat voor een nationaal- socialist, die bekend is als organisator van tal van aanvallen op Polen in Dantzig. Met het oog op de in Dantzig heerschende opwinding heeft de Senaat van de Vrije Stad strenge veiligheidsmaatregelen genomen. Voor alle Poolsche bestuursgebouwen zijn politie posten geplaatst. Vier employés der Poolsche spoorwegen Plach, Krause. Osroj en Lechmann, die te Kalthof woonachtig zijn, waren de eenige getuigen van de incidenten, welke zich van nacht te Kalthof hebben voorgedaan. Zij zijn volgens Havas, door de politie gearresteerd en overgebracht naar de gevangenis te Dant zig. De Poolsche autoriteiten stellen thans een onderzoek in naar de omstandigheden, waar onder de aanval op het gebouw der douane inspectie is geschied. Er is geen twijfel aan, aldus het Poolsche telegraafagentschap, dat deze agressie het karakter van een uitdaging had. Men weet nog niet of deze uitdaging kwam van den senaat, van de plaatselijke nationaal-socialis- tische partij of, dat zij door Berlijn werd gelast. Het is veelbeteekenend, aldus het P.A.T., dat de individuen, die een aanval deden op de auto van den Poolschen commissaris- generaal, rechtstreeks uit Marienburg kwamen dat op Duitsch grondgebied is gelegen. De toedracht volgens de lezing van Dantzig. Het persbureau van den Senaat van Dantzig geeft de volgende lezing: In den nacht van 20 op 21 Mei is een onderdaan van Dantzig. Grübner geheeten. door een Poolsch onderdaan, den chauffeur Murowski. zonder eenige aanleiding doodgeschoten. De president van den senaat der vrije stad Dantzig, Greiser heeft hierop Zondag den di- plomatieken vertegenwoordiger der Poolsche republiek te Dantzig, minister Chodacki. ver zocht bij hem te komen en hem bij deze ont vangst een nota overhandigd, waarin ten scherpste wordt geprotesteerd tegen het optreden van exterritoriale Poolsche staats beambten op net gebied van Dantzig en dien overeenkomstig van Poolsche zijde stappen worden geëischt tot vergelding en opklaring van de aangelegenheid. Volgens de lezing van Dantzigsche zijde is het Zaterdagavond wegens het optreden van Poolsche inspecteurs der douane tegenover vrouwelijke leden der Duitsch-Dantziger volksgemeenschap tot betoogingen van de op gewonden volksmenigte gekomen voor het huis der Poolsche douane-inspecteurs te Kalt hof. Bij deze betoogingen is evenwel geen der te Kalthof wonende Poolsche inspecteurs der douane materieele schede of lichamelijk let sel toegebracht. Om half elf des avonds was dit voorval door het ingrijpen der plaatselijke politie reeds op geklaard en geliquideerd. Niettemin begaf de Poolsche legatieraad Perkowski zich met eenige Poolsche douane beambten per auto naar Kalthof, ongeacht het feit, dat het onderzoek van politieke inci denten een aangelegenheid der staatsautori- teiten van Dantzig is. Er is vastgesteld, dat de doodelijke schoten op den onderdaan van Dantzig zijn gelost door een inzittende van de auto van legatie- raad Perkowski. Grübner zelf had in het ge heel niets te doen met de voorafgaande ge ëindigde incidenten te Kalthof. Het onderzoek heeft veeleer uitgewezen, dat hij den geheelen dag niet te Kalthof was ge weest, doch zich te Mariënburg had opge houden. Pas des nachts om half een be stelde hij een taxi om daarmede van Mariën burg uit de Duitsch-Dantziger grens bij Kalthof te passeeren. Te Kalthof had de chauffeur van zijn auto hinder van de lichten der auto van Perkowski. Hij werd aldus gedwongen te stoppen. Toen hij uit zijn wagen stapte om de oorzaak der verblinding na te gaan, werd hij, zonder dat-tevoren een woordenwisseling was voorgekomen door twee schoten gedood. De inzittenden van de auto vertrok ken per locomotief in de richting Dirschau. Twee Poolsche nota's. Nader meldt het Poolsche Telegraafagent schap: De Poolsche oommissaris-generaal te Dantzig heeft den president van den Dantzigschen senaat twee nota's gezonden betreffende de incidenten van Kalthof. In de eerste nota geeft hij het re laas van het gebeurde en wijst hij op het gebrek aan veiligheid voor de Poolsche bevolking van de vrije stad. In den tekst van de tweede nota wordt o.a. gezegd: De incidenten van Zaterdag, gericht tegen de Poolsche inspetceurs der douane te Kalthof, die van hun kant geen enkele aanleiding hebben ge geven tot den aanval, waarvan zij het voorwerp vormden, zijn een gevolg van een georganiseerde actie tegen hen in het plaatsje Kalthof. Geconstateerd wordt dat de autoriteiten der Vrije Stad de volledige verantwoordelijkheid moeten dragen voor de te Kalthof voorgevallen incidenten. Met het oog op dezen toestand heb ik. aldus de commissaris-generaal, op instructie mijner regeering, de eer categorisch het volgende te verklaren: 1, De Poolsche regeering zal niet toestaan, dat langs den weg der voldongen feiten de Poolsche rechten op douane gebied worden beperkt: 2 De Poolsche regeering eischt een onderzoek naar de schuldigen en mededeeling van de resul taten van dit onderzoek; 3 De Poolsche regeering eischt schadeloosstel ling voor de schade, die veroorzaakt is in het huis waar de Poolsche douane-inspecteurs te Kalthof zich bevonden- 4. Met het oog op de steeds veelvul- digcr aanvallen op Poolsche function- narissen en de Poolsche bevolking in de Geëtaleerd FLAT-COMBINAITE. Slaapkamerameublement, oestaande uit: 3 deurs kast, lits jumeaux, 2 nachtkastjes, toilet, tafel, 2 stoelen. Eetkamerameublement, oestaande uit: dressoir, tafel, 4 stoelen, 2 armstoelen. Salonameublement, bestaande uit: bank, 2 fauteuils, tafel. Totaal 790.— XuSt tAx* Tlu) inieAsitzuA cJLS GuCbMSesUA B ARTELJ ORISSTRAAT 13-17 TELEFOON No. 13918 (2 LIJNEN) HAARLEM OPGERICHT 18S3 (Adv. Ingez. Med.) vrije stad is de Poolsche regeering ver plicht een duidelijke en verplichtende verklaring te eischen, welke waarbor gen de Senaat van de Vrije Stad de Poolsche regeering kan geven voor de verzekering van de orde en van de vei ligheid der Poolsche functionnarissen en der Poolsche bevolking in de vrije stad Dantzig. Een tweede incident. Zondagmiddag om half vijf is in het plaatsje Piekel. gelegen op gebied der vrije stad Dantzig, een appèl gehou den over de S. A. Om vijf uur deed een menigte, onder aanvoering van geüniformeerde leiders, een aanval op den post der Poolsche douane-inspecteurs, die om hulp vroe gen. Na in kennis gesteld te zijn van den aanval op den poset der Poolsche douane-inspecteurs te Piekel, heeft de Poolsche commissaris-generaal te Dantzig op categorische wijze stappen onder nomen bij den senaat der vrije stad, wiens aan dacht hij vestigde op het feit. dat dit reeds het tweede incident is in minder dan 24 uur, waar bij op flagrante wijze een ernstige aanslag ge pleegd wordt op de Poolsche rechten te Dant zig. nl. het recht op controle op de douane. De commissaris eischte, dat terstond maat regelen zouden worden genomen om den douanepost te bevrijden en den Poolschen in specteurs volledige veiligheid te verzekeren. De Dantzigsche autoriteiten hebben, naar na der wordt gemeld, een detachement politie naar het bewuste plaatsje gezonden, dat daar des avonds de menigte der betoogers en partijforma ties uiteen joeg en de orde herstelde. Volgens het DN.B. had het bericht van den dood van den Dantzigschen onderdaan Grübner onder de bevolking van het Dantzigsche gebied groote verontwaardiging gewekt. Deze had daar op in het dorp Piekel protestdemonstraties op touw gezet. Het leven van dr. Benesj bedreigd? De Amerïkaansche politie heeft speciale maatregelen genomen voor de veiligheid van den vroegeren president van Tsjecho Slowakije dr. Benesj. tegen wien een complot zou zijn gesmeed. In Tsjechische kringen te New-York en Chi cago bewaart men het stilzwijgen over deze Spoedig weer opgewekt en gekalmeerd met Mijnhardt's Zenuwtabletten Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv. Ingez. Med.) Jongste Belgische Prins sprak de openings woorden uit LUIK. 20 Mei. Onder groot enthousiasme der bevolking heeft Zijne Majesteit de Koning der Belgen na een waren zegetocht door de stad de tentoonstelling van watertechniek Luik 1939 officieel geopend. Het is inderdaad ook uiterlijk een tentoon stelling van watertechniek, want niet alleen zijn de tentoonstellingsruimten der verschil lende landen opgetrokken op beide oevers van de Maas over een oppervlakte van ongeveer 60 hectaren, maar ook ontspringen er, waar men ook gaat, fonteinen en bronnen. Om de groote Salie des fètes, waarin de of- ficieele opening in den middag zou geschieden, was het reeds om twaalf uur druk door de aan komst van vele honderden genoodigden. Te één uur reeds begon de groote zaal zich te vullen. Op het podium stonden vier zetels gereed voor de Koninklijke Familie en daar achter schaarden zich in bonte rij de leden van het Corps Diplomatique, van de hofhou ding, de ministers, de presidenten der verschil lende comités belast met den opzet en de uit voering der expositie. Op de tribune waren een gemengd koor en een orkest opgesteld. Om even voor drie uur kondigde het gejuich van buiten de muren aan, dat de Koninklijke Familie in aantocht was. De tonen van de Bra- banconne werden verre overstemd door het ge jubel toen Koning Leopold vergezeld van Prinses Josephine Charlotte en Prins Boude- wijn de zaal binnentrad tusschen een eerehaag vap militairen. Het eerst werd gesproken door baron de Lau- noit, secretaris-generaal van de regeering bij de tentoonstelling. Baron de Launoit sprak zijn vreugde uit over de aanwezigheid van Z.M. Koning Leopold wiens belangstelling voor deze tentoonstelling en voor de werken van het Albertkanaai een groote aanmoediging voor de organisatoren zijn geweest. Met deze tentoonstelling, zoo zeide spreker, legt het Belgische volk getuigenis af van den wil, waarmee het bezield is. om. onder leiding van zijn Koning aan het lot het hoofd te bie den en ondanks de moeilijke tijden groote wer ken tot stand te brengen en op deze wijze uiting te geven aan zijn vasthoudendheid en groote vaderlandsliefde. Voorts werd o.a. gesproken door den minister van openbare werken. Vanderpoorten, die begon met te zeggen dat de tentoonstelling een voorspel is tot de opening van het Albert kanaai, een hydraulisch werk. waarop geheel België trotsch is. Niet alleen is het kanaal, uit technisch oogpunt een meesterwerk, maar ook symboliseert het de eenheid van de Belgische provincies. De minister haalde eenige woor den aan, destijds uitgesproken door wijlen Ko ning Albert (die aan het kanaal zijn naam gaf) bij een bezoek aan de werkzaamheden en waarbij Z.M. de nationale beteekenis van deze onderneming naar voren bracht en de samen smelting van de Vlaamsche en Waalsche be langen door middel van de techniek. Tijdens de redevoering van den minister ging er eensklaps achter in de zaal een gejuich op, dat zich langs de rijen der aanwezigen voort- De kleine Albert, Prins van Luik. kwam bin nen, begeleid door een der leden van de hof houding. Nadat de minister zijn rede had beemdigd stond Koning Leopold op teneinde de tentoon stelling te openen. De Koning dankte allereerst de leden van het corps diplomatique voor hun aanwezig heid, welke de buitenlandsche belangstelling voor de Belgische natie bewijst. Dank sprak de koning eveneens uit tot de leden der comités, die zooveel tot het tot standkomen der tentoonstelling hadden bij gedragen. Koning Leopold roemde voorts de werklust van de Luiksche bevolking en hij me moreerde de totstandkoming van het Albert kanaai, dat Wallonië en Vlaanderen nauw verbindt. De arbeid hier verricht is de arbeid van een fier en onafhankelijk volk. De koning sprak tenslotte den wensch uit. dat de tentoonstelling ten volle mag slagen. Een bijzonder aardig moment was het. toen koning Leopold aankondigde, dat. zijn jongste zoon, de prins van Luik, de tentoonstelling zou openen. Een stoel werd voor de microfoon gezet en toen Koning Leopold onder het uitspreken van den zin „Uw Prins van Luik" zijn zoontje er op had ge tild, zei een helder stemmetje: „je de clare ouverte l'Exposition de l'Eau". (Ik verklaar de watertentoonstelling voor geopend). De aanwezigen juichten den kleinen Prins enthousiast toe. Tot slot van deze officieele plechtigheid voerden het koor en het orkest een „Hymne a la Meuse" uit, op een tekst van Felix Bodson, getoonzet door Joseph Jongen Hiermee was de ceremonie in de Salie des Fêtes ten einde. Te voet begaf de koninklijke familie zich naar het paviljoen van den commissaris-gene raal. waar eenige ververschingen werden ge bruikt. Per auto maakte de Koninklijke Familie ten slotte een rondgang over de tentoonstelling. In het Lido werd een receptie gehouden, waar bij de Koning aanwezig was. J _r- r Alle vakkenners roe- r' i WAARBORG- men de kwaliteit van IvV K L E E D 1 N G WAARBORG- MÉ zoo chic is er geer». L KLEEDING Postverzending transatlantische vlucht Frankrijk—Amerika. Op 25 Mei a.s. zal de eerste transatlantische vlucht Frankrijk-Vereenigde Staten van Ame rika plaats hebben. Het vliegtuig van de Pan American Airways zal op dien dag des ochtends 7 uur van Mar seille vertrekken en de zuidelijke route volgen via Lissabon en de Azoren. Voor afzenders in Nederland bestaat gele genheid. gewone (niet aangeteeken- d e) stukken met deze vlucht te verzenden naar Portugal, de Azoren. de V.S. van Noord Ameri ka, Canada, Mexico. Zuid-Amerika, West-Indi sche eilanden de Guyana's. Venezuela, Colum bia, Equador. Peru en de Hawai-eilanden. Het luchtrecht boven het gewone port be draagt voor de V.S. van Amerika en voor Ca nada 27 1/2 cent voor elke vijf gram en voor Suriname, Curacao, Aruba en Bonaire 50 cent voor elke vijf gram. Omtrent de overige luchtrechten geven de postkantoren inlichtingen. Alle met deze vlucht te verzenden stukken moeten de aanwijzing dragen „par premier service aerien France-Etats-Unis". Zij zullen door het postkantoor te Marseille worden voorzien van een afdruk van een bijzonderon stempel. De stukken moeten zoo tijdig worden gepost dat zij Dinsdagavond 23 Mei Amsterdam en Rotterdam uiterlijk met de nachtposttreinen bereiken. Alleen volledia aefrankeerde stukken kunnen worden verzonden. Er bestaat geen gelegenheid tot verzending van stukken aan dgen adres. Koning George vierde zijn verjaardag in Canada. Unieke gebeurtenis in de Engelsche historie. Voor het eerst in de geschiedenis vierde de koning van Engeland zijn verjaardag in een van de dominions. In geheel Canada was het Zaterdag een nationale feestdag. De koning heeft het défilé van de „Canadian Guards" bijgewoond en was daarna aanwezig bij de „garden party" in het regeeringsgebouw. De regeerings- bureaux en de meeste winkels in de hoofdstad waren gesloten. Een groote menigte sloeg het troependefilé gade. Lijk van ambtenaar der Britsche tmbassade te Warschau gevonden. Sporen van geweld. Op de reis van Lemberg naar Warschau is. naar het D.N.B. meldt, een ambtenaar van de Britsche ambassade te Warschau, Gro- towski, uit den D-trein verdwenen. Later werd zijn lijk nabij Sandomierz teruggevonden, aan het hoofd werden sporen van harde sla gen gevonden. Verder werd vastgesteld, dat een actetasch welke Grotowski bij zich had. verdwenen is. Het onderzoek van de politie heeft tot nu toe geen resultaat opgeleverd. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moet üw lever minstens een liter gal ln Uw ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende Is. verteert Uw voedsel niet. het oederft. U voelt U opgeblazen, U raakt verstopt. Uw lichaam is vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. O moei CARTER S LEVERPILLETJES nemen om een titer gal vrij te doen stroomen en U zult weer geheet fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lever» billetjes bij apothekers en drogisten. L U.76. (Adv. ingez. Med.) ...RALIC .a;!„ PROGRAMMA DINSDAG 23 MEI 1939. HILVERSUM I. 1875 en 415.5 M. KRO-uitzending. 8.009.15 Gramofoonmuziek. (ca. 8.15 Be richten). 10.— Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuur. 12.— Berichten. 12.15 KRO- orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek 2. Vrouwenuur. 3.Gramofoonmuziek. 4.De KRO-Melodisten en solist. 4.45 Reportage van de aankomst van H.M. de Koningin te Brus sel. 5.15 Vervolg KRO-Melodisten. 5.45—6.05 Felicitatiebezoek». 6.35 Berichten, sport- praatje. 7.— Berichten. 7.15 Causerie over Portugal. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.50 Causerie „Zwemmen is noodzakelijk". 8.Berichten A.N.P.. mededeelingen. 8.15 Het Stedelijk or kest van Maastricht. 9.— Gramofoonmuziek. 9.30 R.K. Oratorium-Vereemging Haarlem, de de Haarlemsche orkestvereeniging en solist. 10.15 Herhaling van de uitzending van 4.45. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Reportage ter ge legenheid van het bezcek van H.M. de Konin- ging aan België. 11.— John Kristel en zijn orkest. 11.40—12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. AVRO-uitzonding. 8.00 Orgelspel. 8.15 Berichten. 8.17 Gramo foonmuziek. 10— Morgenwijding. 10.15 Gra mofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 AVRO-Amusementsorkest. 11.— Causerie ,X)e vrouw en het wereldbeeld". 11.10 Huishoude lijke wenken. 11.35 Omroeporkest. 12.15 Be richten. 12.17 Gramofoonmuziek. 12.30 Om roeporkest. (1.151.30 Gramofoonmuziek). 2.Het Lyra-Trio. 2.45 Knipcursus. 3.45 Be richten, gramofoonmuziek. 4.35 Reportage van de aankomst van H.M. de Koningin in Brussel. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Kinderkoor 6.The Honolulu-Queens, (ca. 6.25 Berich ten). 6.30 AVRO-Salonorkest. 7.30 Engelsche les. 8.— Berichten A.N.P.Radiojournaal. 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein. 10.Radiotconeel 10.25 Reportage ter gelegenheid van het be zoek van H.M. de Koningin aan België. 11.— Berichten A.N.P., gramofoonmuziek 11.30— 12,00 AVRO-Dance-Band. DROITW1CH 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.20 Gra mofoonmuziek. 1.05 Liedjes aan de piano. 1.20 Sportreportage. 1.502.20 Harry Engleman's kwintet. 4.15 Orgelspel. 4.35 Imitaties. 4.50 Zangvoordracht. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Sportreportage. 6,20 Berichten. 6.45 Het BBC- Variété-orkest m.m.v. solisten. 7.— Radio tconeel7.20 Variété-programma. 7.50 Cause rie „Leisure in the U.R.S.S." 8.20 „Farewell to Juan", operette. 9.20 Berichten. 9.50 Cau serie „Rearmament and Unemployment". 10.05 Derde en vierde acte van de opera „II Trovatore". 110.3010.45 Causerie „Thirty years around the villages"). 11.30 Maurice Winnick en zijn Band. 11.50 Dansmuziek (gr. platen). 12.102.20 Berichten. RADIO PARIJS 1648 M. 9 00- 9.20 Gramofoonmuziek. 12.35 Zang. 1.25 De Stafmuziek van de Garde Républi- caine. 2.35 Zang. 3.35 en 4.40 dtto 4.50 Cello en piano. 5.25 Locatelli-orkest. 6.35 Piano- voordracht. 7.20 Giardino-orkest. 8.50 Het Calvet-kwartet en solisten. 9.5011.50 Radio- tooneel. KEULEN 456 M. 6.50 en 7.30 Gramofoonmuziek. 8.50 Mün- chener Schrammelensembie en solisten. 12.20 Hei Omroeporkest. 2.30—3.20 Populair concert 4.20 Leo Eysoldt's orkest en soliste. 6.50 Popu lair solistenconcert. 8.50 Hermann Hagestedt's Dansorkest en solisten. 12.353.20 Gevarieerd nachtconcert. BRUSSEL 322 M. 12 20 Gramofoonmuziek. 12.50 Het Omroep orkest en gramofoonmuziek. 1.502.20 Gra mofoonmuziek 4.45 Zie Hilversum I en n 5 20, 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Het Omroeporkest. Ca. 9.20 Reportage ter gelegen heid van het bezoek van H.M. de Koningin aan België. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Het Radio- orkest. 1.502.20 en 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Zie Hilversum I en II 5.20—5.50 Gramo foonmuziek 6.35 Het Radio-orkest m.m.v. soliste. 8.20 Het Omroepsymphonie-orkest, het Omroepkoor en solisten. 9.40 en 10.3011.20 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Het Omroeporkest m.m.v. soliste. 9.35 Politiek dagbladoverzicht. 9.50 Viool en piano 10.20 Berichten. 10.40 Reportage. 10.50 Cello en piano. 11.05 Berichten. 11.20 Met Dresdens orkest en solisten (opn.) 12.0512.20 Gramo foonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9