De Schat in de Woestijn - - S T 9 "i, •>'VJr»f* -4.,* i A i y FEUILLETON Naar het Engelsch van HECTOR JENNINGS Nadruk Verboden. 4) De baron drukte op een eleotrische schel. De knecht met het wassen gezicht ver scheen, schreef moeizaam ..William Jenkins" en geleidde Royson naar de deur. Een gesloten rijtuig met twee paarden stond voor de deur en Royson herkende den koet sier. Het was dezelfde Sponge, die negen uur geleden in de modder van Buckingham Palace Road had rondgetold. De man kende hem ook want hij groette eerbiedig met de zweep. Niet veel schade gehad, vanmorgen?, riep Dick. Neen, mijnheer. Ik ben later naar huis gereden met gebroken disselboom en al, zei Sponee. Dit is niet hetzelfde span, wel? Neen mijnheer. Dit paar is voor het theater, de bruinen zijn voor het park. Dus was Hiram Fenshawe Esq., de eigenaar van het jacht, en bezat hij minstens twee prachtige equipages met bespanning. Hij moest een rijk man zijn. Was hij de vadeT van dat knappe, aristocratische jonge meisje? Of was hij misschien haar broer? Wat zou hij zijn?, vroeg Richard zich af. „Er wordt mis schien gevochten", had von Kerber gezegd. Dat deed Dick nlezier. Hij had zijn dervende moeder moete b»love> lat h" geen soldaat zou worden er goed .juw was gestorven m de gelukkige overtuiging dat haar zoon niet als zijr vader een vroegen dood zou vin den op het slagveld. Zoo was de idee bij hem gerijpt om als er eens een oorlog in een van de koloniën uitbrak, den veldtocht mee te maken als oorlogscorrespondent, nu hij het niet als soldaat zou mogen doen en in zijn vrijen tijd was hij veel gaan lezen over vreemde landen, over uitheemsche volken en hun zeden, over oude tijden en hij had zich ontwikkeld tot een vlot verteller, terwijl hij door gymnastiek en spoort zijn lichaam lenig en vaardig hield. Maar die verlangens werden nu op den achtergrond gedrongen door zijn nieuwe taak. Dc zee lokte! Peinzend zette hij koers naar het park. Maar hij had nauwelijks de stille schaduw der boomen bereikt, toen een man, die hem. zonder dat hij het had gemerkt, gevolgd was sinds hij het huis van von Kerber verliet, hem inhaalde en hem ctp den schouler tikte. Neemt u me niet kwalijk, zei de vreemde, maar ötent u de heer, die een half uur ge leden baron von Kerber bezocht? Ja! Overrompeld vergat Dick een oogen- blik op zijn hoede te zijn. En u hebt nu net zijn huis verlaten? Ja. Mag ik om vergissing te voorkomen, uw naam vragen? Zeker! Ik heet Royson, Richard Roy son! En uw adres? Een klank van voldoening in de stem van den vreemde hield een waarschuwing in. Diek was zich direct bewust, dat hij uit zijn nieuwe rol was gevallen. Dit ergerde hem en hij keek zijn ondervrager vlak in het gezicht. Voor ik u eenige verdere inlichting geef. wil ik weten, wie u bent, zei hij. Dit optreden scheen indruk te maken. Wel. mijnheer Royson, ik heb er niet op tegen u te vertellen, dat ik een particulier detective ben. was het onheilspellende ant woord. Ik sta in dienst van een heer, die een i zeer ernstige aanklacht tegen von Kerber zal indienen en omdat ik reden heb om te ge- looven, dat u op het oogenblik nog maar weinig in deze zaak betrokken bent. heb ik de opdracht u een hooge belooning aan te bieden voor mogelijke waardevolle inlichtingen, die u mijn cliënt kunt geven of hem in de toe komst zou kunnen verschaffen. Werkeiïjk?, vroeg Dick, die in tweestrijd was, of hij den man al dan niet een pak slaag zou geven. Ja. Dit is geen gewone zaak. Von Kerber ls Oostenrijker en mijn cliënt Italiaan. Wat wenscht uw opdrachtgever te weten?, vroeg Dick. Wel. om te beginnen wil hij weten, waar om von Kerber een bemanning werft voor een jacht, dat de Aphrodite heet. Dus dan heeft hij al iets ontdekt? O. dat was gemakkelijk genoeg. Ieder een kan een half dronken matroos uithooren. De particuliere detective sprak vertrouwe lijk. Hij verbeeldde zich dat hij de hand langer, die hij noodig had, te pakken had. een spion, die intelligentie bezat. Veronderstel, dat ik u dit nieuws bezorg, wat krijg ik dan? Zeg vijf shilling! Maar ik ben bijna bereid hetzelfde be drag te betalen voor het genoegen uw neus plat te slaan!, zei Dick en hij vervolgde: Ik zou maar een beetje oppassen als ik u was! Dick had een stap voorwaarts gedaan, maar de detective deinsde tweemaal zoo ver achteruit. Ik zal heel voorzichtig zijn. ging Dick op sarrenden toon voort, alleen een kleine stomp, laten we zeggen voor een souve- rein. Kom. dat is goedkoop genoeg! De man holde weg zoo hard hij kon. Royson had hem in een paar passen ingehaald kun nen hebben, maar hij bewoog zich niet. Het was niet zijn bedoeling te slaan, enkel schrik aan te jagen. Toch vond hij het verbluffend en hoe meer hij erover nadacht, hoe minder hij ingenomen was met zijn eigen gebrek aan slimheid, daar hij iets had kunnen vernemen zonder zelf iets te. hoeven vertellen. Maar tenslotte kwam hij tot de conclusie dat zijn eerste opwelling om zich niet met den spion in te laten, de juiste weg was geweest. Maar hij wilde niet als een dief nagegaan worden. Hij zette er den pas in, verliet het park door Stanhope Gate, sprong op een voor bijkomende omnibus, starte in een ande ren over midden in Oxford Street en liep de Regent. Street af met een gegrond vertrouwen dat hij voor het moment de spionnen had verslagen. Daarna gedroeg hij zich precies als vele honderd-duizend jonge mannen dien avond in Londen deden. Hij dineerde, kocht een paar sigaren een zeldzame weelde ging naar een music hall, werd den onzin daar spoedig moe en ging al vroeg met den trein naar Brixton, waar hij goedkoope kamers had. Den volgenden ochtend ging hij naar den opgegeven kleermaker in de City. Royson ontdekte dat hij. behalve van een volledige stuurmansuitrusting, vcorzien zou worden van een rijbroek en rijlaarzen, terwijl ook een tropenhelm op het programma stond. Hij stelde geen vragen en vernam, dat den vol genden dag om vier uur alles klaar zou zijn. Even later stond hij weer op straat. Het was nog vroeg en hij, had niets te doen. Met het genoeglijk gevoel van iemand die over geld en vrijen tijd allebei beschikt, wan delde hij naar Hyde Park. Dicht bij Albert Gate stond een dame, die haar kastanje-bruin paard had ingehouden en praatte met een ouden heer, die bij de omheining stond. Als Royson haar goed had aangekeken, zou hij zich ongetwijfeld de oogen en de fijne gelaats trekken hebben herinnerd. Maar in de figuui in rijcostuum herkende hij niet zoo spoedig de dame-in-sabelbont van gisteren. Hij liep voorbij, onbewust van f belang stelling die hij had opgewekt. Opeens hoordt hij de dame zeggen: Rijk. grootvader, daar is hij! Goeder morgen mr. King. Mr. Fenshawe en ik hadder het juist over u. Haar stem zou Royson overal herkend heb ben, die zeldzaam volle en gedistingeerde stem. De onverwachte ontmoeting deed Dick kleuren. Het was niet de verwarring van gisteren, maar de natuurlijke schuchterheid van een welopgevoeden jongen man, die ver rukt is door de hernieuwde kennismaking met een buitengewoon aantrekkelijk meisje. Bovendien was hij niet bedekt met modder en was hij niet zoo terneergedrukt als giste ren. Hij nam zijn hoed af. Ik ben blij te zien dat u geen ernstige gevolgen van den schok van gisteren hebt ondervonden, miss Fenshawe, zei hij. Absoluut niet. Het is wonderbaarlijk goec afgelcopen. Zelfs de victoria verlaat vanmid dag het hospitaal, heb ik gehoord. Mr. Fenshawe. wiens zilverwit haar en ge rimpelde huid een leeftijd verrieden, die zijr kaarsrechte gestalte niet zou hebben doer vermoeden, klopte Royson op den schouder U hebt u flink gedragen, mr. King, heë flink. Ik ben u zeer verplicht. En het deed m6 genoegen gisteravond van Baron von Kerbei te vernemen, dat u zich bij onze expeditie hebt aangesloten. Fenshawe's oogen waren schrander en scherp, met den naar binnen gerichten blik van een geleerde. Hij leek in het algemeen meer op een professor, dan op een million- nair. Ik geloof, dat het genoegen geheel aan mijn kant is, sir zei Dick, die geen middel vist km van den naam, dien von Kerber hem jegeven, af te komen. (Wordt vervolgd). Osendarp passeert als eerste de finish van de 100 meter tijdens de athletiek- wedstrijden, welke Zondag op de Sintelbaan te Amsterdam werden gehouden Een fraai overzicht der massale uitvoering van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond, welke te Arn- hem is nphr»tiW«»n Dr. Max Euwe geniet van zijn kopje koffie in zijn partij tegen C. H. O. d'Alexander tijdens den schaakwedstrijd Nederland-Engeland, welke te Den Haag is gehouden Draven voor de jury tijdens de ten toonstelling van Arabische volbloed paarden en Shetlandpony's te Sche- veningen N.E.C. behield haar kans op den titel in dpn strijd om hel voetbalkampioenschap van Nederland door een 2 1 over winning op het bezoekende D.W.S. Een spelmoment voor het doel der Amsterdammers Onder ideale omstandigheden werden gedurende de Pinksterdagen de wedstrijden der .Göudsche Zeilweek" op de Reeuwijksche Plassen gehouden. Een fraai snapshot Op de Alkmaarsche grasbaan werden Zondag draverijen gehouden. Een tweetal deelne mers in een span nend duel De voorzitter der afdeeling Den Haag van het Nationaal Jongeren Verbond, mr. Th. M. Bautz, heeft Zaterdag een krans gehecht om de beeltenis van wijlen generaal Snijders in het monument voor Land- en Zeemacht te Scheveningen

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14