MISLUKT OFFENSIEF DER JAPANNERS? CEBUTO SCHUDT UW LEVER WAKKER Aanvallers zouden ernstige verliezen geleden hebben. Ongerustheid over jeugdigen Oceaanvlieger. A dat is Af Purol bij Doorzitten-Zonnebrand-Stukloopen DÏNSDAG 30 MEI 1939 HAAEEE M'S DAGBEAD 9 Ernstig incident aan de grens van Mandsjoekwo en Buiten-Mongolië. Te Tsjoengking, waar het hoofd kwartier der Chineezen gevestigd is, wordt medegedeeld dat een offensief, dat de Japanners vier weken geleden tegen Siangjang en Fantsjeng aan de rivier de I-Ian hadden ingezet, misluk is. Na 'n wanhopig gevecht bij Tangho en Soeihsien, waarin 20.000 Japanners ge sneuveld of gewond zouden zijn, moes ten de aanvallers terugtrekken in de richting van Anloe om hun troepen te reorganiseeren. Men is hier - van mee ning. dat die reorganisatie en het zenden van versterkingen voor een nieuwen aanval ten minste drie maanden in be slag zouden nemen. De spanning aan de grens van Mandsjoekwo en Buiten-Mongolië. Volgens den woordvoerder van het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken zijn de strijdkrachten van Japan en Mandsjoekwo aan de grens van Mandsjoekwo en Buiten Mongolië in het defensief en die der Buiten Mongolen in het offensief. De verbonden strijdkrachten zul len hun defensieve operaties voortzetten om de grens te beveiligen zoolang de Buiten Mongolen bij hun agressieve actie blijven. „Wij nemen het geval evenwel niet zoo ernstig op", aldus de woordvoerder. Op een desbetreffende vraag van een buitenlandsch journalist zeide de woord voerder niet te weten, wat de Buiten Mongolen aanleiding geeft tot hun verwoede pogingen te probeeren de grens over te komen en het gebied van Mandsjoekwo binnen te vallen. De correspondent van den Asahi Sjimboen te Hailar zegt, dat aan de Khalha, de grensrivier •tusschen Mandsjoekwo en Buiten Mongolië 500 cavaleristen uit Buiten Mongolië met 3 kanon nen en 15 pantserwagens stellingen hebben be trokken op het gebied van Mandsjoekwo op ongeveer 20 K.M. ten zuidwesten van Nomonhan, ten oosten van het Boeirnormeer, en 15 K.M. van de rivier. Er worden voortdurend voorraden en munitie aangevoerd. Groote aantallen gemechaniseerde troepen en vliegers van Buiten Mongolië bevinden zich op het gebied van Buiten Mongolië ten zuiden van de Khalharivier. In miniatuurvliegtuig voor vlucht naar Engeland gestart. LONDEN, 29 Mei. Er bestaat ernstige onzekerheid omtrent het lot van den jeugdigen vlieger Thomas Smith, die met een zeer klein toestel ..Baby Clipper" genaamd, gistermor gen vroeg ia opgestegen te St. Johns op Ncw-Foundland om naar zijn vrienden zeiden, een tocht naar En geland te ondernemen. Om 15.15 hedenmiddag werd boven Lon donderry (Ierland) een klein vliegtuig ge signaleerd. dat op groote hoogte in Oostelijke richtine vloog. Men nam toen aan, dat dit het toestel van Smith was. Korten tijd daarna zeide men officieel op Croydon, dat Smith om 15.30 vanmiddag op het vliegveld van Foynes (Ierland) was ge daald. benzine had ingenomen en weer was opgestegen met bestemming naar Engeland. Bij informatie te Foynes werd aan United Press medegedeeld dat het niet juist was, dat Smith te Foynes geland was of dat men hem daar zelfs maar had waargenomen. '.Tenslotte deelt men ook te Rynnana, niet ver van Foynes, alsook te Allergrove en Boldon- nel mee, dat men geen nieuws had van den vlieger. Thomas Smith, die geen toestemming voor zijn vlucht had gekregen wachtte al een maand op een gunstig oogenblik voor zijn vlucht. Hij is vertrokken met slechts een schoevendraaier. een Engelschen sleutel, een revolver en een zakmes als instrumenten en voorts vier sandwiches, een flesch limo nade. een flesch water en wat geneesmiddelen bij zich. Hij is 27 jaar en vliegt al negen jaar. Hij had voor zijn vertrek 800 liter benzine aan boord genomen Deze voorraad vertegen woordigt een gewicht, dat tweemaal zoo zwaar is als het toestel zelf. Heden morgen meldde Havas: Vannacht te 1.40 uur kon men nog steeds geen bevestiging krijgen van 't bericht als zou de Amerikaansche vlieger Thomas Smith boven Enge land gezien zijn. Daar de benzine-voorraad slechts tot twee uur reikte, verkeert men in de grootste ongerustheid over het lot van den vlieger. Congres der Fransche socialisten aanvaardt liet rapport-Fanre. Rapport beveelt o.a. voorzichtigheid in de betrekkingen met de communisten aan. Op het congres der Fransche socialisten te Nantes is het z.g. moreele rapport van Paul Fa ure, den secretaris-generaal der partij, waaromtrent verschil van meening bestond met de groep, die de richting-Blum vertegen woordigt, met vrijwel algemeene stemmer aangenomen. Dit rapport beperkt zich ertoe vast te stellen, dat de verdeeldheid in der •boezem van de permanente bestuurscom missie de actie van dit organisme heeft ver lamd en maant aan tot voorzichtigheid in de betrekkingen met de communisten. i Nader verneemt Havas uit Tokio: De berichten omtrent de incidenten tusschen Buiten Mongolië en Mandsjoe kwo worden nog aangevuld met de mededeeling van Domei, dat ook bü den jongsten aanval twee Russische kanonneerbooten aan den strijd hebben deelgenomen en twee Mandsjoekwosche kanonneerbooten buiten gevecht ge steld hebben. Een protest is daarop naar Moskou gezonden Den geheelen dag hebben Maandag volgens de „Asahi" de gevechten voort geduurd. Het aantal aanvallers bedroeg volgens deze bron 1000. Het aantal dooden aan de zijde der Bulten Mon- goolsche troepen 110. Bovendien zijn velen gewond. De „Asahi" werpt de schuld op Rusland, dat door het inspireeren van deze gevechten „de aandacht wil afleiden". Daarentegen ziet de „Kokumin Shimboen" Engeland als de schul dige, en wel door de geschapen moeilijkheden inzake de internationale concessies, daar Enge land daardoor andere mogendheden tegen Japan opzet. Het blad voorspelt echter dat Japan aan dergelijke Britsche „slimheden" het succes zal weten te ontnemen. Buitenlandsche vlootcomman- danten en ambassadeurs te Sjanghai. Informeele besprekingen niet onmogelijk. De Britsche ambassadeur in China en de commandant van de Britsche vloot in de Chineesche wateren zijn aan boord van den kruiser „Birmingham" te Sjanghai aangeko men. Voor het eerst sedert verscheidene maan den verblijven thans de ambassadeurs en de vlootcommandanten van Frankrijk, Engeland en de Vereenigde Staten te Sjanghai. Het is mogelijk dat informeele bespre kingen tusschen hen worden gehouden, alvorens de Amerikaansche ambassadeur naar Tsjoengking vertrekt. Generaal Valle over de Italiaansche luchtmacht. Sprekende over de luchtvaartbegrooting heeft generaal Valle. de chef van de Italiaan sche luchtmacht, in den senaat herinnerd aan het bezoek van den Duoe aan Piemonte en het daarbij gebleken belang van de Ita liaansche luchtstrijdkrachten. Voorts sprak hij over het Duitsch-Italiaansche vea'drag, dat, naar hij zeide, de luchtvaart gereed ge vonden heeft op zijn plaats in de voorhoede. Generaal Valle zeide dat de luchtmacht de stootkracht vormt voor onmiddellijk gebruik op bet eerste oogenblik, waarop een oorlog uitbreekt en in staat is bij den aanvang der vijandelijkheden den vijand slagen to ete brengen, die zelfs een beslissend karakter kunnen hebben. Gedurende de drie dagen van besprekingen met den Duitschen generaal Milch is hard gewerkt, hetgeen later zijn ont wikkeling zal krijgen, omdat het essentieel het luchtleger is, dat in staat is om iedere om singelingspoging te breken. Ten soltte weidde de generaal uit over de ervaringen opgedaan met den luchtoorlog in Abessynië en vooral in Spanje, waarbij hij als zijn oordeel uitsprak, dat de doeltreffend heid van het luchtbombardement iedere ver wachting te boven gaat. EEN DOODE EN VEERTIEN GEWONDEN BIJ TREINONGELUK IN FRANKRIJK. PARIJS, 28 Mei (Havas A.NP.) Om tien uur vanavond is bij Montparnasse een trein ongeluk gebeurd. Een persoon werd gedood en 14 personen gewond. En al tot in de puntjes is alles wat Cebuto organiseert, van een dagtrip tot een reis naar Nice. Loop even één van onze reisbureaux binnen om de nieuwe Cebuto Reisgids. Uit de Cebuto massakeus: Z dg Lulk-Tenloonstelllngsrels ƒ17.50 J dg Valkenburg en den Eifel 1975 4 dg Valkenburg, Ardennen en Eifel 27.75 3 dg Belgische Ardennen 23.50 5 dg Belgische Ardennon 40.50 6 dg. Parijs 49.— 13 dg. Fransche Rivlèra 112.- 4 dg Luxemburg 32 50 Inlichtingen en Reisgids bij: A C. HEEMSKERK, Houtplein 34 - Haarlem Tel. 16448 Agenten; Spaas, Rljksstraatw 21. Haarlem-N Tel. 16531 fa Bruynzeel, bij Velserp., Velsen-N Tel 3064 (Adv. ingez. Med.) Traangas in een Engelsche bioscoop. Twintig personen naar ziekenhuis overgebracht. In een bioscooptheater te Liverpool is, naar men gelooft door aanhangers van het z.g. Iersche Republikeinsche Leger, een traangas- bom geworpen. Twintig personen moesten in een ziekenhuis behandeld worden. Brandweerlieden, die van maskers voorzien waren, hadden bijna een uur tijds noodig om het gebouw van gas te zuiveren. De Canadeesche vijfling vijf jaar. CALLANDER 29 Mei. De vijfling van Dionne was gisteren vijf jaren. De kinderen hebben bij die gelegenheid veel cadeaux ge kregen en meer dan 1600 brieven ontvangen. (Havas) Uitspraken van de Rechtbank Inbraak in Haarlemsche apotheek. Anderhalf jaar gevangenisstraf eischte de officier op 17 Mei tegen een 24-jarigen rietbe werker uit Amsterdam, die er van werd verdacht te hebben ingebroken in een aptotheek aan den Kleverparkweg. Hij zou daar een bedrag van f 26 hebben weggenomen. De Rechtbank ver oordeelde hem tot tien maanden gevanggenis- straf. De verdediger rar. de Jong had vrijspraak ge vraagd. Tegen een 25-jarigen opperman, die eveneens werd verdacht aan den diefstal in de apotheek te hebben deelgenomen en die ook nog verdacht werd van diefstal van een fiets had de officier 2 jaar gevangenisstraf geëischt. Hij werd door de Rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. Mr. Telhoen Kraal had eveneens vrijspraak gevraagd. dit verzacht onmiddellijk en geneest spoedig. Tube 45, doos 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drog. lAüv. ingez Med Monument voor gesneuvelde Amerikanen onthuld. Daladier en ambassadeur Bullitt aan het woord. Zondag is op het kerkhof van Neuilly een monument onthuld voor de gesneuvelden van het Amerikaansche legioen tijdens den wereld oorlog. Bij de onthulling waren tegenwoordig de Fransche minister-president Daladier, de Ame rikaansche ambassadeur Bullitt, een afdeeling van het Amerikaansche legioen en talrijke op- perofficieren. Minister-president Daladier hield een rede, waarin hij o.a. zeide dat de gesneu velden vragen aan de overlevenden de bewa kers te zijn van datgene, waarvoor zij hun le ven hebben geofferd. „Frankrijk is bezield met een geest van sa menwerking en het speelt geen dubbele rol. Het verlangt oprecht naar vrede, doch iedere poging tot het vestigen van een hegemonie of overheersching zal Frankrijk bereid vinden de vrijheid te verdedigen". Ambassadeur Bullitt zeide o.a. dat de man nen, die op het. kerkhof van Neuilly liggen ge streden hebben in de hoop de wereld een duurzamen vrede te brengen. Aangezien nog geen vrede heerscht beweren critici, dat hun opoffering nutteloos is geweest en dat een tweede wereldoorlog niet te vermijden is. Dit is niet juist. Het is voldoende om de vredes verdragen van Brest-Iitovsk en van Boekarest te bestudeeren om te aen, dat indien deze mannen niet zouden hebben gestreden en indien de oorlog niet zou zijn wonnen door hen die hem gewonnen hebben, de toestand der menschheid veel slechter zou zijn dan zij thans is. In de internationale politiek dienen de grootste opofferingen dikwijls slechts om een algeheele vernietiging te voorkomen, zonder een blijvend goed tot stand te brengen. De Amerikaansche soldaten, die hier begraven liggen, hebben meegeholpen de vrijheid te be waren en dat is voldoende, aldus Bullitt. Gewezen Roetheencsh minister naar Polen uitgeweken. Generaal Prchala wil een ..Tsjeohisch legioen" vormen. De gewezen minister van oorlog en binnen- landsche zaken in het ministerie van Wolosjin en vertegenwoordiger der regeering van Praag in Subkarpathisch Roethenië, generaal Leo Prchala, is, naar Havas meldt, te Warschau aangekomen, nadat hij in het geheim uit Praag was vertrokken. Hij verklaarde in Polen een „Tsjechisch lc jioen" te willen oprichten om de bevrijding van Tsjecho-Slowakije voor te bereiden. Na betoogd te hebben dat alle Tsjechen op een geschikt oogenblik zouden opstaan om hun vaderland te heroveren, besprak generaal Prchala de positie der Tsjechen onder het Duitsche bestuur. „De Duitschers", zeide hij, „zenden niet alleen alle voorraden naar het Rijk, zoodat te Praag reeds een tekort aan le vensmiddelen merkbaar wordt, doch alles, wat naar Duitschland kan worden verzonden, tot gebruikte knoopen toe". Hij verklaarde verder, aldus Havas, dat de Duitschers Tsjechische arbeiders ontslaan om hen to vervangen door uit Duitschland geko men arbeiders. Daartegenover zouden meer dan 200.000 Tsjechische werklieden naar Duitschland zijn gezonden. In de Skodafabrie- ken wordt door Duitschers gewerkt. Generaal Prchala heeft voorts nog tegen over Havas verklaard, dat hij, alvorens zijn werk in Polen te beginnen, de meening der Poolsche leidende kringen zou vragen. In poli tieke Poolsche kringen beoordeelt men d aankomst van den generaal gunstig. Men maakt eenige reserve ten aanzien van zijn plannen tot organisatie der Tsjechen, doch verklaart een gunstige mogelijkheid te zien voor een unie van Tsjechen en Slowaken op Poolsch gebied. Bewogen Pinksteren in Palestina. Ernstige aanslagen in Jeruzalem en Jaffa. Maandag zijn in Palestina een twee tal ernstige aanslagen ge-pleegd, welke verscheidene slachtoffers hebben ge- eischt. Nabij Jaffa hebben onbeken den door de vensters van eenige huizen schoten gelost op slapende bewoners. In een Arabische bioscoop te Jeruza lem kwamen twee bommen tot ont ploffingtengevolge waarvan een pa niek ontstond. Bovendien is Maandag een Jood te Jeruzalem doodgeschoten en een an dere getoond. Het schijnt wel, zoo meldt Havas, dat de beide terroristische aanslagen van Maandag het werk van Joden zijn. Een onderzoek heeft aan het licht gebracht, dat de dadeTs van den aanslag in een dorp bij Jaffa, waarbij 10 Arabische slachtoffers vielen, onder wie vijf dooden, Europeesche kleeding droegen en Hebreeuwsch spraken. De aanslag in de Ara bische bioscoop heeft 21 slachtoffers o.w. tien Arabieren, drie Engelschen en drie Jood- sche agenten gemaakt, van wie vier ernstig gewond zijn. Men meent te staan voor mani festaties van de geweldpolitiek, die na de pu blicatie van het Witboek is bepleit. Aan den anderen kant wordt melding ge maakt van pogingen der Arabische opstande lingen om de gewapende benden opnieuw te formeeren. Afgezanten van de opstandleiders zouden reeds 1500 boeren te Samaria bijeen hebben gebracht, evenals in de zuidelijke dis tricten. Daarentegen gaat de gematigde Ara bische partij voort op te wekken tot kalmte. De raad. waarin 150 leiders van de „verdedi gingspartij" bijeen zijn. is bijeen geweest on der voorzitterschap van Nasjasjibi en heeft een resolutie aangenomen, waarin formeel het Witboek aanvaard wordt en waarin wordt verklaard, dat het terrorisme wordt afgekeurd, om dat het „in strijd is met den wil van de meerderheid der Arabieren in het land". In verband met den aanslag in de bioscoop heeft de politie te Jeruzalem alle schouwburg zalen en bioscopen gesloten. Clandestiene landingspoging verijdeld. Een poging van een Grieksch schip, meer dan 400 immigranten clandestien aan land te zetten aan de kust van Palestina is verijdeld door den Britschen mijnenveger „Sutton", die het schip naar Haifa heeft opgebracht. Prof. Burckhardt terug in Dantzig. Geen bijzondere opdrachten, aldus wordt van officieele zijde gezegd. De persafdeeling van den Senaat van Dantzig deelt mede: De president van den Senaat. Greiser, heeft op 28 Mei den van een tamelijk langdurig ver lof in Zwitserland teruggekeerden Volken- bondscommissaris prof. Burckhart ontvan gen. Van de zijde van Dantzig kan op grond van deze ruggespraak tot genoegen worden vast gesteld. dat de veelal aan den terugkeer van professor Burckhai'dt te Dantzig vastgeknoop te vermoedens, met betrekking tot eenige bij zondere opdrachten, iederen grond ontberen. Turkije's nieuwe koers. Wij zullen het Duitsche gevaar het hoofd bieden, zegt minister Saradjogloe. In een onderhoud met den correspondent van de „Paris Soir" heeft de Turksche minis ter van buitenlandsche zaken, Saradjogloe, o.a gezegd: ..Turkije heeft twee fundamenteeele machtsfactoren: zijn ligging aan de zee- engten en zijn militaire kracht. Sedert 1911 hebben wij steeds gevochten en als het noodig is, zullen wij opnieuw beginnen". Ten aanzien van de Albaneesche kwestie zeide de minister: „Wij Turken kennen Al banië. Wij hebben het bestuur. Wij weten dat Albanië geen natuurlijke rijkdommen be zit, welke de verovering zouden kunenen mo- tiveeren. Die verovering had in hoofdzaak een strategisch doel. In verband met die be dreiging moest Turkije zich beschermen, even eens door strategische maatregelen". Saradjogloe vertelde vervolgens van zijn eerste onderhoud met Von Papen. Deze zeide: „Wij hebben ton aanzien van Roemenië een zeer redelijke politiek gevolgd. Wij hebben slechts de opbrengst verhoogd en de inwoners hebben er niet van to lijden". Mijnheer de ambassadeur aldus had Saradjogloe ge antwoord „als men in een Afrikaansche kolonie komt, heeft men er ook geen belang bij de inwoners te dooden. Men verhoogt liever de opbrengst om de kolonlseerende mogendheid te verrijken. Gij wildet in Roe menië een koloniale politiek voeren. Wel, ik zeg u: ik zou het ernstig vinden, als u op zekeren dag Turkije een dergelijke politiek kwam aanbieden" „Wij Turken zeide Saradjogloe verder ..zijn vastbesloten. Wij zullen het Duitsche gevaar het hoofd bieden. Wij hebben ons ac- coord met Engeland gesloten en zullen ons binnenkort met Frankrijk verstaan". Ten aanzien van Rusland zeide de minister: „Wij zijn beslist anti-communistisch en de Russen weten dat. Dat heeft ons nooit verhinderd op het gebied der buitenlandsche politie samen te werken". NIEUWS IN 'T KORT Franco heeft order gegeven tot de demo bilisatie van 50.000 man, behoorende tot de lichting 1931. In totaal zijn sedert het einde van den burgeroorlog 250.000 soldaten gede mobiliseerd. De vliecboot Yankee Clipper is Zaterdag avond c.m 8 09 (Ned. Z. T.) te Port Washington aangekomen en heeft daarmede de eerste retourvlucht in den geregelden dienst over den Atlantischen Oceaan volbracht. In een brief aan den Britsehen minister van oorlog Hore Belisha deelt Lord Nuffield mede, dat hij bij gevolmachtigden aandeelen Morris Motor Company tor waarde van an derhalf millioen pond sterling zal deponeeren welke jaarlijks ongeveer 105.000 zuilen op- sren?*n te gebruiken ter ontspanning van hen, die bij de gewapende macht dienen Vijf Duitsche jongelui, van wie twee zoons van den secretaris der Duitsche legatie te Kopenhagen, zijn Zondag in de golf var Feiroe verdronken. Zij waren aan het baden in gezelschap van 16 jongelui uit een Duitsche vacantiekolonie. Duitsch schip door Japauschen oorlogsbodem aangehouden. Duitsche consul-generaal te Sjanghai protesteert. Een Japansch oorlogsschip heeft het Duit sche stoomschip „Sauerland", dat op weg was naar Sjanghai, gedwongen te stoppen. Eenige manschappen begaven zich aan boord van de .Sauerland" een schip van de Hamburg- Amerika lijn en bleven daar twinitg minu ten. De scheepspapieren werden nauwkeurig onderzocht. Het te Sjanghai verschijnende dagblad „China Press", dat dit bericht lan ceerde. meldt verder dat de Duitsche consul- generaal te Sjanghai krachtig heeft gepro testeerd. Volgens het blad was het incident verzwe gen gehouden, doch is het bekend geworden na de aankomst van de „Sauerland" to Sjang hai. Blijkens een nader Havasbericht uit Sjanghai heeft de woordvoerder der Japansche marine aan de pers mede gedeeld, dat voorvallen als de aan houding van de Engelsche „Ranpura" de Fransche .Aramis" en de Duitsche „Sauerland" zich waarschijnlijk niet meer zouden voordoen. Niettemin behoudt de marine zich het recht voor ieder verdacht schip te praaien. Hier is volgens den woordvoerder niet sprake van een blokkade der Chinee sche kust, maar van een verhindering der Chineesche scheepvaart. ZONDER SCHADELIJKE LAXEERMIDDELEN en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. lederen dag moei üw lever minstens een liter gal In Uw Ingewanden doen stroomen. Wanneer deze stroom van gal onvoldoende Is. verteert Uw voedsel niet, het bederft. U voelt U opgeblazen, D raakt verstopt. Uw lichaam ls vergiftigd en U bent humeurig, voelt U el lendig en ziet alles somber in. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmiddelen. O moet CARTER'S LEVERPILLETJES nemen om een liter gal vr(j te doen stroomen en U zult weer geheel fit zijn. Onschadelijk, plantaardig, zacht, onovertroffen om de gal te doen stroomen. Eischt Carter's Lover» ■siUetjes bjj apothekers en drogisten. L 0.76. (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA WOENSDAG 31 MEI 1939. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. XCRV-Uitzending. 6.256.55 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie, 8.15 Be richten, gramofoonmuziek. (9.309.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.30 Reportage. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 1.00 Ensemble Zinga resca en gramofoonmuziek. 2.30 Voor jeug dige postzegelverzamelaars. 3.00 Reportage. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. (Ca. 6.25 Berichten). 6.25—6.55 Taalles en cau serie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45 Causerie „Het Indische werk van het Bijbel genootschap". 8.00 Berichten ANP, herha ling SOS-berichton. 8.15 Orgelconcert. 9.00 Causerie „Een jachtzonder slachtoffers". 9.30 Nederlandsch strijkkwintet en solist. 10.00 Berichten ANP. actueel half uur. 10.30 Vervolg concert. 10.45 Gymnastiek. 11.00 Gra mofoonmuziek. Ca. 11.5012.00 Schriftle zing. HILVERSUM n. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 11.00 RVU, 11.30 VARA, 6.30 RVU, 7.00 VARA 7.30 VPRO. 8.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. (Om 8.16 Berich ten!. 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders ln de Continubedrijven. 11.00 Cursus „Voedingsleer en warenkennis". 11.30 Gramofoonmuziek. 11.40 Voor de werkloozen. 12.00 Gramofoon muziek. (Om 12.15 Berichten). 12.30 VARA- orkest. 1151.45 Esmeralda. 2.00 Voor de vrouw. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 VARA-or- kest en soliste. 6,28 Berichten. 6.30 Cursus „Volksgemeenschap". 7.01 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Vocaal concert. 7.30 Re portage. 7.508.00 Toespraak: „Tot de V. C. J. C." 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berichten ANP., VARA-Varia, 8.17 De VARA- Zomerprijsvraag. 8.20 The Ramblers. 9.00 Radiotooneel. 10.00 Berichten ANP., 10.10 Viool en piano. 10.40 Zang en orgel. 11.00 Es meralda. 11.30—12.00 Gramofoonmuziek. DROITWICII, 1500 M. 11,25 Pianovoordracht. 11,50 Gramofoon muziek. 12.20 Alfred van Dam's orkest. 1.15 Vioolsyncopations. 1,25 De „Two Coons". 1,35 Declamatie*. 1.55 Gramofoonmuziek. 2 20 Het Barrington Vocaal kwartet. 2.50 Orgelspel. 3.20 Geiger en zijn orkest. 3.50 Dansmuziek (gr. pl.)4.20—5.10 Vesper. 5 20 Gramofoon muziek. 5.40 Ray Ventura et ses Colléglens. 6.20 Berichten. 6.40 Wetenschappelijk over zicht. 7.00 Het BBC-orkest. 7.35 Het Aming- ton-orkest. 8.05 Actueele uitzending. 8.35 le Acte van de opera „La Traviata". 9.05 Gra mofoonmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Orgel spel. 10.25 2de Acte van de opera „La Travia ta". 10.50 Causerie „Some features of local government in Amerika". 11.10 Vierde acte van de opera „La Traviata55. 11.40 Al Durant en zijn Band. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.10— 12.20 Berichten KEULEN. 456 M. 6.50 Hermann Hagestedt's orkest. 8.50 Gra mofoonmuziek. 12.20 Schupo-orkest. 1.35 Leo Eysoldt's orkest. 2.30 Populair concert 3.40 Gramofoonmuziek. 4.20 Otto Dobrindt's or kest. 5.40 Het Omroepkoor en solisten 6.20 Gevarieerd programma. 6.55 Solistenconcert. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Het Omroep- dansorkest., het Omroepkleinorkest en solisten. 10.55 Solistenconcert. 11.4012.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL. 322 M. 12,202.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Belgisch Pianokwartet: 6.50, 7.20 en 8.20 Gra mofoonmuziek. 9.20 Het Omroepsymphonie- orkest. 10.5011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.202.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Het Om- roepdansorkest. 6.35 Zang. 7.05 Planovoor dracht. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Radio tooneel. 10.2011.20 Het Omroepdansorkest. DKUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Militair orkest. 9.20 Radiotooneel met muziek. 10.20 Berichten. 10.40 Viool en plano. 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Het Omroep- Amusementsorkest- trompetkwintet en solist

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7