I de Greet De behulpzame hand. Nieuwe Uitgaven MENU VAN DE WEEK Recept en Zuivere Zijde fowtiet' Gebreide swagger. EEN LACHJE D O ND ERDÏ'G 'T TT' T Ï939 H'A'ARCËM'S D'AGBC'A'P TT Zal ik je even helpen? hoevelen bieden hun hulp aan aan anderen voor een kleine hand reiking, maar verwachten, dat er vast en zeker niet op wordt ingegaan! Je kunt altijd op me rekenen is ook een geliefkoosde uitdrukking van velen, maar als men ze dan aan hun woord houdt, komen er dui zend en één bezwaren. Als je me noodig hebt, waarschuw je me maar ja, waarschuwen is best, maar op zoo'n waarschuwing ingaan is een tweede. Dat komt voor in den dagelijkschen omgang in het gezin, bij vriendinnen onderling, onder schoolkinderen, maar ook in vereenigingen, waar bijna steeds een paar menschen het werk doen, en de anderen zoowat als franje fungeeren. Nu is dat laatste zoo erg niet: dat in een be stuur van vijf of zes personen drie van hen het werk doen en daarmee de verantwoording dra gen, maakt het werken eenvoudiger dan dat alle vijf of zeven een vijfde, of nog kleiner een ze vende gedeelte van dien arbeid verrichten: het wordt ingewikkelder naarmate het over meer schijven loopt. Sommigen kunnen zich daarover weieens boos maken: „het komt altijd op een paar menschen neer," zeggen zij dan, maar zij vergeten dat een teveel verdeeld arbeidsveld het werk niet ten goede komt, en dat het ook voor degenen, die eraan werken alles veel ingewik kelder maakt. Iets anders is het wanneer men elkaar de be hulpzame hand kan bieden, en dat blijft maar al te vaak achterwege. In ieder bestuur is tijdelijk weieens veel werk te doen, maar slechts bij uitzondering bieden de andere bestuursleden dan hun hulp aan. tn de maatschappij gaat dat op dezelfde ma nier: er is opeens een heeleboel werk te ver zetten, en waar blijven nu de menschen, die ook een deel van de taak wilden dragen? Nu zijn zij nergens te vinden: toen zij blijkbaar hoopten op het spelen van een rolletje, op een deel van de taak, boden zij hun diensten wel aan, maar nu er onder leiding van een ander wat te doen zou zijn, nu zijn zij nergens te vinden, want zij wil len immers zelf als baas optreden. Dat zijn in de besturen dan ook de leden die als „franje" fungeeren, die in het bestuur zit ting nemen, aan wie geen bepaalde post is opge dragen, en die nu verder alles maar lijdelijk over zich laten komen, zonder er ook maar een oogenblik aan te denken, dat een der andere le den hun hulp weieens dringend noodig kon hebben. Zoo gaat het vaak in alle mogelijke gezelschap^ pen waar veel menschen bijeen zijn, en let maar eens op, hoe gezien en geliefd degenen zijn, die op het juiste oogenblik met overtuiging hun' hulp aanbieden. Twee vriendinnen maken een genoegelijk praatje en in den loop van het gesprek blijkt, dat de eene een taak op zich genomen heeft, die haar bezwaart, maar die zij door omstandighe den buiten haar wil niet kan weigeren. Spontaan biedt de andere haar hulp aan opeens krijgt de taak een heel ander aspect. Twee moeders bespreken de ver jaarspartij van een der kinderen, een buitenpartijtje waar heel wat aan vast zit. „Ik kom je dien dag hel pen," zegt de andere en vergemakkelijkt daar door het heele werk al aanmerkelijk. Twee schoolmeisjes bespreken hun examen- moeilijkheden, de eene zal de andere helpen: la ten wij er maar van overtuigd zijn, dat dit een hulp is, die kinderen elkaar veel spontaner en veelvuldiger aanbieden, dan wij volwassenen dat elkaar ooit doen, daaraan konden wij best een voorbeeld nemen! Laten wij toch bedenken, dat spontaan aange boden hulp de taak van de betreffende voor meer dan de helft verlicht en dat wij zelfs werk, dat niet prettig of zelfs onaangenaam was om_aller- eerst "të'döén mét pleziergezamenlijk "kunnen verrichten. Sommigen gaat dat zoo gemakkelijk af, om op recht gemeende hulp aan te bieden dat. komt omdat zij meer op anderen zijn ingesteld dan op zichzelf. Maar dat maakt dan ook den om gang met hen tot een apart voorrecht. E. E. J.—P. 1 Vermijdt rr dieet. 2. Doe geen gevaarlijke oefe' druivenzoul. Wex is het nieuwe, mousseerende zout met druivensapderivaten. Het stelt U in staat te vermageren zonder medicijnen, dieet of ver moeiende oefeningen. Tegelijkertijd bevor dert het de gezondheid. Een onderwijzeres schrijft: ..Nadat ik Wex een maand gebruikt heb. kan ik zeggen dat Wex een ideaal vermagerings-middel is. Zonder eenige verandering in mijn voeding te brengen en eenvoudig door eiken morgen Wex te nemen, ben ik 15 pond overtollig vet kwijtge raakt". Mej. L. N. Een man schrijft: ..Ik heb jarenlang epsom-. glauber- en andere zouten gebruikt in de hoop magerder te worden, maar zonder resultaat. Na dat ik 3 flacons Wex heb gebruikt, ben ik 20 pond afgevallen". W. M. Ook U kunt Uw gewicht verminderen, niet alleen veilig, maar tevens aangenaam. Neem Wex - mousseerend. verfrisschend - eiken morgen direct bij het opstaan. Wex is verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in handige, apart verpakte hoeveel heden. een doos van 6 stuks voor 40 cent, of een groote flesch voor F 1.20.' (Adv. lngez.sMed.) In de serie „Weten en kunnen" is bij de N.V. Uitgeversmij. Kosmos te Amsterdam versche nen „De opvoeding van den hond" met 8 foto's en 16 teekeningen door P. M. C. Toepoel. en „De africhting van den rashond" met 12 foto's en 6 teekeningen door C. A. Kruis. Philip de Schaap schreef een boekje over practische damlessen (met 36 diagrammen) en A. Voorthuyzen schreef een beknopte handlei ding voor beginners over Het bridgespel. Beide boekjes verschenen in de serie „Weten en Kun nen" bfj de Uitgevers Mij. „Kosmos" te Am- i sterdam. Bij J. Philip KrUseman, Uitgever te Den Haag werd uitgegeven „Waterloo" een roman door Georgette Heyer, in de vertaling van Constant yan Wessem. LEERARBEID: Gezellig en practisch. Een boekomslag met draagriem. De tijd van reizen en trekken komt weer aan en het is misschien geen slecht idee om onze leerbewerkingsles bij de zomergenoegens aan te passen. Voelt U iets voor een uiterst practisch boekomslag-met-een-handvat dat U aan het stuur van de fiets kunt hangen als U erop uit trekt en dat berekend is op boeken van verschillend formaat? Ons voorbeeld is gemaakt van rood split- of croüte-suède en versierd met motiefjes van zwart leerband en bladtin. Voor de omranding werd steek 1 met de z.g. onderlegger genomen, eveneens zwart. Tinversiering voldoet aller aardigst, maar U moet erbij op twee dingen letten. Ten eerste moet U het slechts op leer soorten met een gladde oppervlakte toepassen en ten tweede mag men alleen met korte stuk jes tin werken, want lange reepjes breken op den duur altijd af. Tinversiering wordt altijd gevoerd. Dit. alles voor het geval, dat U in de verleiding komt zelf met dit aardige materiaal te experimenteeren. Wat de onderlegger be treft, dit is een leerbiesje, dat onder de steken gelegd wordt. Het effect is veel strakker dan de gewone omwerksteek, die vooral op leer van een afstekende kleur gauw onrustig aan doet. We hebben noodig voor het omslag: een stuk rood croüte-suède 23 x 46 c.M.; voor den band dito 3 x 42 c.m.: voor de lus dito 3 x 26 c.M.; naturel gladde skiver voor voering: 12 M. zwart leerbies; stukje bladtin ongeveer 4 x 10 c.M. (alles verkrijgbaar in den fijnleder handel) Het uitsnijden: We teekenen het patroon nauwkeurig op ware grootte en knippen het iets ruimer uit. Met punaises prikken we het patroon op het vel leer en maken met een scherp meisje kerfjes door het papier heen, waarlangs we de deelen uitknippen. De voering neemt men ongeveer l c.m. grooter. Voor het handvat wordt geen voering gebruikt, slechts op dat deel van de band. dat 'los zit, wordt aan de achterzijde een stukje croüte tegengeplakt. De versiering: Volgens bijgaande schets maken we met de holpijp gaatjes in het leer, het eenvoudigst, door -de-sehets- uit-te -knippen en. op het leer te leggen. U prikt dan de plaats van de gaatjes door het papieren patroon heen in het leer. Nu knipt U het tin in reepjes van 2 m.M. breedte. U steeks de tinnetjes van boven naar onder door de-gaatjes en knipt ze op de juiste lengte af, zoodat ze aan dc achterzijde over elkaar geslagen kunnen worden. Met. den hamer worden ze aan den achterkant plat ge slagen. De kruisjes worden eerst met leerbies als het ware geborduurd en daarna worden er kruisjes van tin overheen gelegd. De afwerking: De bewerkte band wordt op de aangegeven plaats even met een weinig collofix of syn- deticon vastgeplakt. Nu maken we met den twee- of drietand sleufjes volgens de teeke- ning. Op de hoeken komen altijd ronde gaatjes. We werken nu met leerbies den band op het omslag tot de aangegeven plaats X en leggen een leerbandje onder de steken. Aan de hoeken wordt de onderlegger schuin afgeknipt (z.g. verstek, als bij een schilderijlijst) en even vastgeplakt. Het gedeelte, dat los blijft wordt met een reepje suèdc gevoerd. Vervolgens wordt het handvat eraan gewerkt. Het losse gedeelte en het handvat wordt op dezelfde manier omgewerkt. Met leerband festonneeren wij een lusje om het handvat door te halen en wel op de ge wone manier, zooals U het met garen ook zoudt doen; pas goed op, dat het band niet draait. Bij een vorig artikel over het maken van een slangeleeren taschje werd hiervan een duidelijke schets geplaatst. Het bovenleer wordt op den achterkant in gesmeerd met rubberüjm en de voering erop geplakt. De overgeschoten randen van de voering worden afgeknipt. Nu slaan we het gedeelte tot het lusje om en plakken we de randjes even samen. De hoekgaatjes en de gleufjes van de omwerking worden aange bracht en het geheel weer met toepassing van de onderlegger omgeriemd. Het boek wordt in den omslag geschoven en het losse gedeelte om den band van het boek gelegd. We halen het handvat door de lus en ziedaarons boek zit keurig beschermd en stevig in het omslag. Is er nog wat leer over? Welnu, een omslagje voor het spoorboekje is gauw gemaakt. De tin- en leerbandversiering kunnen we op allerlei andere voorwerpen toepassen. Ik noem bijv. taschje, ceintuur, servetband. TIN -» UER.BAN 6N tin Ve*.S!ERIN& BAND WARf GR.oo-rre Opmerking: Expres heb ik allerlei details, zooals bijv. het insteken van leerbies in de naald, het aanlasschen enz. niet weer bespro ken, het zou voor de geoefenden en voor de ge regelde lezeressen vervelend worden. De nieuw- beginnenden raad ik aan een eenvouidg leer boekje aan te schaffen. MARGOT VAN CAPELLE—VAN BUUREN. Der geuren geheimenis. Mengsel van poëzie en proza. Waarom willen zoovele dames graag naar le der ruiken? „Juchtleder" is stellig een van de meest geliefde parfums. Deze eigenaardige reuk kennen we echter van een dunne, soepele en te gelijkertijd waterdichte ledersoort, dat vooral de Russen sedert eeuwen hebben vervaardigd en verwerkt tol laarzenschachten, porlemonnaies en portefeuilles. Zij noemen dit leder .joeftoe". Als men echter een dier van zijn huid ontdoet om hiervan juchtleder te maken, geurt het vel nog lang niet naar het modeparfum van dien naam. Eerst moet het met behulp van eikenbast worden gelooid, daarna zorgvuldig met zeehon- dentraan en berkenteerolie gevold. En eerst daarna straalt het dien echten juchtleergeur uit. De zeehondentraan doet dit beslist niet. Dus moet wel de berkenteerolie er schuld aan zijn. ..Juchtleerparfum" is dus eigenlijk niets anders dan de geur van de berkenslammen uit onze bosschen! Om den geur van rozen, oranjebloesem, narcis of berkenbast voor een huidcrême of een schoon heidswatertje te kunnen gebruiken, perst men niet maar zoo eenvoudigweg het benoodigde sap uit de natuurlijke groeisels van dien naam. Ro zen, oranjebloesem, berkenbast en andere pro ducten worden eerst met water verhit, zoodat in den damp de aetherische oliën worden opge nomen. Volgens dit verouderde destilleersysteem hebben reeds dé oude Atheners het majoraan- parfum voor hun haren en wenkbrauwen ge maakt en him beroemde thymzalf, die ze op nek en kin streken. Deze „Parijzenaars der oudheid" hielden er hl. voor ieder lichaamsdeel een spe ciaal parfum op na en waren zoo geweldig luxueus met hun watertjes en zalfjes, dat hun groote wetgever Solon zelfs bij de wet liet ver bieden, parfumerieën aan mannen te verkoopen. Nog heden ten dage wordt op dezelfde manier in Bulgarije de beroemde rozenolie gedestilleerd: 20 millioen blaadjes van de heerlijkste Damas- cusrozen heeft men noodig voor één kologram rozenolie, die dan ook ongeveer f 2000 kost. Maar vier druppeltjes van deze olie zijn vol doende om een liter water te verzadigen. Vet trekt zeer gemakkelijk allerlei geuren aan. Dit merkte een bekende parfumeriekabrikant, toen zijn verwende neus eens tot zijn misnoe gen constateerde, dat de hitte'van het destilla tieproces juist de fijnste nuances van den hya- cintengeur had verstoord. En sindsdien bestrijkt men groote glazen platen met varkensvet dat van tevoren van den eigen geur is ontdaan en strooit de bloemblaadjes daarop. Na enkele uren heeft het vet alle geur uit de blaadjes getrok ken, zoodat versche blaadjes er op gelegd moeten worden. En na een paar dagen is het vet geheel van bloemengeur doordrongen. Uit dit vet wordt dan de geur door middel van alcohol „uitgewas- schen". Daar alcohol reeds bij 78.3 graad ver dampt. kan men zoo dan weer de geurstoffen uitdistilleeren, zonder de allerfijnste bestanddee- len te beschadigen. Soms loogt men den geur uit de bloemen door middel van stoffen, zooals ben zine, die snel vervliegen en dan een „essence absolue" nalaten. Een ontzettende stank verspreiden de dunne, kleurlooze blaadjes, die in steenkoolteer worden gevonden. Indien men echter dezen „indol'* sterk in water verdunt, krijgt het een soort bloemen geur. In het zeer geliefde jasmijnparfum is „in- dol" het voornaamste bestanddeel. Naast dit nog zoo ongeveer „natuurlijke" be staat er ook een kunstmatige jasmijnparfum. Deze reukstof noemt de chemicus „benzylace- taat" en rozengeur heet in zijn woordenboek „phenylaethylalcohol", oranjebloesem „anthra- nilester". Dit zijn allemaal derivaten van kool- bestanddeelen. Al deze ingewikkelde namen Klinken niet erg naar bloeiende lente of weelde rig stralenden zomer. Maar gelukkig, als 't par fum eenmaal is samengesteld, dan zorgt de han dige fabrikant er wel weer voor, dat het mooie fleschje met het voorname etiket gedachten op roept aan de bloem, waarvan het parfum soms en soms ook niet afkomstig is. Soms ook niet, ja, heel dikwijls niet! Wist u bijvoorbeeld, dat de zachte teere meiklokjesgeur, waar onze jongedames zoo dol op zijn, eigenlijk stamt van het harde, rossige Bengaalsche gras? Van de meiklokjes zelf kan men geen druppel tje parfum maken! Zondag: Asperges met gekookte eieren en gewelde boter Blinde yin ken Stoofsla Aardappelen Caramelvla Maandag: Aspergesoep Varkensschijf Postelein Aardappelen Griesmeelschotel met amandelen. Dinsdag: Koud varkensvleesch Aardappelpuree Gestoofde tomaten Trommelkoek met boter en suiker Woensdag: Macaroni met kaas in schelpen Runderlappen Spinazie Aardappelen Vruchten Donderdag: Biefstuk Worteltjes Aardappelen Rabarber met rijst Vrijdag: Gekookte tongfilets Klappertj essaus Aardappelpuree Kropsla Omelet Zaterdag: Roereieren met ham Aardappelsla Pannekoeken VEGETARISCHE MAALTIJDEN. 1. Macaronisoep Roereieren met kaas Aardappelsla Wentelteefjes met rabarbermoes 2. Rijstcroquetjes met kaas Prei met harde eieren Aardappelen Botersaus Vruchten 3. Spinaziesoep Lakeieren in rijstrand met kerrysaus Kropsla Chocoladevla 4. Posteleinsoep Omelet met asperges Gestoofde tomaten Aardappelen Ananasvla EENIGE KOUDE SCHOTELS VOOR DE KOFFIETAFEL. Gevulde tomaten Kleine tomaten worden uitgehold en ge vuld met een mengsel van verschillende koude gekookte groente (stukjes wortel, bloemkool, doperwtjes) aangemengd met wat mayonnaise. Op het groentevulsel legt men een stukje zalm of tonijn uit blik en hierop het afgesneden kapje. De tomaten.schikt men op een schotel, 'belegd met een paar mooie slabladen, geeft er in een glazen schaaltje mayonnaise bij. Garnalenbroodjes Van dunne boterhammen steekt men met een glas of uitsteekvormpje rondjes.Deze wor den geroosterd en met boter besmeerd. Op elk broodje legt men een bergje garnalen, die na het wasschen goed uitgelekt zijn en ver mengd met wat olie, azijn, peper en zout of wat mayonnaise. Fijngehakte peterselie strooit men er over heen, en het schaaltje wordt gegarneerd met wat mooie slablaadjes en mayonnaise. Zomersla In het midden van een schotel legt men mooie gele slabladen, voorzichtig aangemengd met olie. azijn, peper en zout, of mayonnaise. Daarom heen legt men een rand in plakken gesneden tomaten, die ook voorzichtig aange maakt zijn. en daaromheen een rand plakken komkommer. Het geheel bestrooid men met fijngehakte peterselie. Hoofdkaas a la minute. Benoodigdheden: Op pl.m. 300 gr. vleesch- resten b.v. soepvleesch, neemt men 3 d.L. bouillon of 3 d.L. water met 1 bouillonblokje. 1 lepel azijn. 2 eieren, 25 gr. gelatine, zout, peper, noot, uitjes en augurken. Bereiding: Het vleesch fijn malen of hakken het vocht warmen en de geweekte gelatine er in oplossen. Het vleesch en de gehakte uitjes en'augurken er doorroeren. Op smaak afmaken met azijn, peper, zout en noot en overdoen in een omgespoelden vorm of kom. De vleeschpudding stijf laten worden, keeren en in dunne plakken snijden. Deze dakpans gewijs op elkaar leggen en garneeren met uitjes en augurken en hard gekookte, in de helft gesneden eieren. Schotel van koude visch met mayonnaise. Resten visch warm van de graat nemen, uit laten lekken en voorzichtig vermengen met wat mayonnaise. De visch op een schotel leg gen, bedekken met mayonnaise en garneeren met in plakken gesneden tomaten, augurkjes en wat slablaadjes. Italiaanschc sla. Deze sla maakt men in den zomer van wor telen, boontjes, dorperwten, asperges, knolsel derij.. De wortelen en de witte groente schoon maken en in nette blokjes snijden. De boon tjes afhalen en in vieren snijden. De erwten doppen. Alle groente gedurende 8 a 10 minu ten in ruim water met 1 lepel zout per L. ko ken. Daarna afgieten, uit laten lekken en la ten bekoelen. De groente aanmengen met olie azijn, peper en zout en op een schotel leggen. Een rand slabladeren er om heen schikken, met hier en daar wat mayonnaise er op. Asperges met fijngemaakte eieren en mayonnaise. Een half blik stoofasperges laat men op het vergiet uitlekken of men neemt een flinke bos stoofasperges. De kleinste helft met den kop wordt dun geschild, en gaargekookt in wat wa ter met zout O'2 uur). De ondereinden be waart men voor soep. De koud geworden asperges overgiet men voorzichtig met een mengsel van olie, azijn, oeper. zout en noot en legt ze netjes opgesta peld, midden op een schotel. 2 eieren worden 10 minuten gekookt. Het dooier wrijft men door een zeef, de witten hakt men fijn. Om de asperges schikt men nu het eidooier en het wit in kleine vakjes en legt hier en daar een mooi blaadje sla, of garneert met een paar plakken tomaat. MODE-TIPS van „Favoriet" Zomer ko opjes WD BRENGEN DEZE WEEK voor slechts 39 ct p. Meter enGRATIS een Knip patroon naar maat bij aan koop van ƒ1.50 aan stof. Dames, bewaart de omslagen van het patroon zij hebben waarde voor U. UW STOFFENHUIS BARTELJORISSTRAAT 27, TELEF. 11770 (Adv. ïngez. Med.) Deze swagger, heerlijke zomerdracht, is ge breid van 800 gr. bouclé wol op pennen no. 3)4, recht heen, averecht terug. We beginnen met den rug en zetten hiervoor 144 st. op. Om de 8 toeren minderen we voor en achter een steek af, tot we 108 steken hebben en we 242 toeren gebreid hebben. Voor het armsgat kanten we nu links en rechts 9 st. af en breien met de overgebleven 90 st. door tot het armsgat 19 c.M. hoog is. In het midden blij ven 42 st. staan voor den hals, dit is breed, maar in het midden van den rug komen twee plooien naar elkaar toe, die er op de machine ingestikt worden en ter hoogte van de schouderbladen uit springen. Aan weerskanten van den hal9 breien we de 24 st. van den schouder schuin op, d.w.z. van den hals af eerst 16, dan 8 st. breien. Voor het voorpand zetten we 80 st. op en breien aan het begin een rand van 8 st. gerste korrel ter afwerking. Deze rand loopt van de zoom tot den hals. We breien weer 242 toeren en minderen aan den zijnaad-kant weer om de 8 toeren. Als er nog 67 st. op de pen staan, kan ten we 12 st. voor het armsgat af (543) af en breien weer verder tot het armsgat 15 c.M. hoog is. Daarna kanten we voor de halsuitsnij ding 16 st. af, en wel eerst 8 st. en dan nog 4x2 st. Er zijn nu nog 39 st. over voor den schouder, die we weer schuin oporeien. eerst 26 st. en dan nog 13 st. In dezen schouder wordt met de ma chine een figuurnaad gestikt. Het andere voorpand wordt net zoo: knoops gaten komen er nl. niet in, omdat de mantel met een dubbele knoop sluit. Voor de mouw zetten we aan den kop begin nende 50 st. op en maken er om de 3 toeren voor en achter een steek bij tot er 70 st. opstaan, dan om den toer voor en achter een steek bijmaken tot 80 st. Nu in éen keer voor en achter 5 st. bijmaken en met deze 90 st. verder breien. Eerst minderen we nu om de 4 pennen voor en achter een steek, tot 80 st., dan om de 6 pennen tot 76 st. Nu breien we door tot de mouw de goede lengte heeft. Voor de zakken zetten we 36 st. op en breien eerst weer een rand van 8 pennen gerstekorrel. Nu breien we door tot de lap vierkant is en kanten af, Het rechtopstaande boordje is 75 st. in de lengte en 10 toeren hoog. Nu zijn alle deelen gebreid en krijgen we het moeilijkste werk, het in elkaar maken. De plooi achter en de figuurnaden zitten er al in. We stikken boven in de mouw 5 kleine plooitjes en naaien de mouw er in. De mantel wordt nu van onderen 5 c.M. omgevouwen en van onder en voor over den rand 5 maal op de machine met witte zij doorgestikt. Dit doen we ook van on der met de mouw en van boven met de zakken. Ook het boordje wordt 5 maal doorgestikt. Nu worden de zakken er opgestikt, alsmede het boordje en wordt de heele mantel (óok de zak ken) met witte zij gevoerd. We breien 6 ronde lapjes voor 6 knoopen (pik-pak) en draaien een voorraad wit koord. Aan weerszijden van de jas zetten we 3 knoopen en sluiten deze met lussen van koord. Op de zakken, de mouwen en het boordje brengen we een artistieke koordversiering aan als op de foto. SP.—TH. doet wonderen. Waarom zoudt ge dan géén succes hebben met zoo'n ondeugend, vroolijk garneerinkje van de Groot? Als ge daar een» op let, hebt ge een groot mode geheim geleerd! Kijkt eens in onze etalages! ^aidekoóe t+uzAe-uf?! GROOTE HOUTSTRAAT 98 {Adv. Ingez. MeiJ,

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 11