De groote prijs van Zandvoort. HET SPORTGESPREK Prins Bernhard komt kijken. POXDERD A" G T JUNI 1939 HA'AKCEM'S DAGBL'AD 8 VAN DE WEEK De heer M. Galsonides over de autoraces te Zandvoort. De auto-races, die Zaterdag a.s. te Zandvoort zullen worden gehouden, genieten natuurlijk veel belangstelling en indien de weersomstan digheden gunstig blijven, zullen duizenden toe schouwers zich langs het parcours scharen. De heer M. Gatsonidcs, een onzer meest ervaren wedstrijd-automobilisten, die als gere geld en succesvol deelnemer aan de Ballye Mon te Carlo en aan den rit Luik-Rome-Luik groote bekendheid verwierf, zal natuurlijk ook in Zand voort van de partij zijn. Zelfs heeft hij speciaal een sportwagen volgens eigen ontwerp laten bouwen, die voor wedstrijden en groote touren uitermate geschikt is. De carosserie is ruim ge noeg voor twee personen, terwijl één der zetels tot slaapplaats kan worden ingericht; het geheel is gemonteerd op een Mercury (nieuw model Ford)-chassis. M. GATSONIDES. „Men moet wel bedenken", zei de heer Gatso- ni'des, „dat dit circuit geen race-baan in den waren zin des woords is. Er zijn geen opgehoogde bochten en deze „straten-race" is misschien nog het best te vergelijken met de Grand Prix de Monaco. Het groote aantal bochten eischt de meeste oplettendheid van de rijders, want al heeft men voor duizend gulden aan stroo ge bruikt om de bochten af te schermen, toch is het gevaar voor ongelukken niet denkbeeldig, vooral ook, omdat de mogelijkheid tot passeeren van een tegenstander niet bepaald ruim is. Men zal in dit opzicht op de medewerking van alle rijders moeten vertrouwen, speciaal op dat ge deelte van het parcours, dat slechts zes meter breed is. Overigens zullen de baancommissaris sen hun taak wel naar behooren verrichten; zij zijn voorzien van drie vlaggen, een roode (on middellijk stoppen), een gele (attentie, gevaar) en een blauwe (rechts houden). „Hoewel het parcours van Monaco meer ge accidenteerd is, is het Zandvoortsche circuit niet ideaal voor den rijder: het is zeer vermoeiend, hoofdzakelijk door de 12 bochten op de 2.3 kilo meter. die 45 maal genomen moeten worden. Maar het is zeer interessant voor het publiek, dat, naar ik verwacht, in zeer grooten getale aanwezig zal zijn. Immers niet alleen kan men voortdurend den stand van de race overzien, doch tevens is er van begin tot einde spanning, omdat de deelnemers, volkomen gelijke kansen hebben, daar er met gewone auto's wordt ge reden. „Er wordt in Zandvoort met gewone auto's ge reden, omdat er in ons land bijna geen andere zijn. Wel zijn enkele Alfa-Romeo-racewagens in Nederlandsch bezit, doch deze komen niet uit. Slechts de vier B.M.W.-wagens zijn speciale sportmodellen en dus voor dit doel bijzonder geschikt „Als een voorbeeld van de te verwachten spanning moet de race worden genoemd, waar aan niet minder dan zeven D K.W.-auto's deel nemen, zeven wagens identiek in bouw en krachtsvermogen. „Mijn partner in de Rallye Monte Carlo en in den rit Luik-Rome-Luik, de heer Barendregt, en ik zijn de eenige twee deelnemers, die te Zand voort in meer dan één race zullen starten, nl. in de standaardklasse en in de speciale sport- klasse. ..De meeste deelnemers zijn erkende wedstrijd rijders: er zijn er echter ook. die nooit aan een wedstrijd hebben deelgenomen, doch riskante rijders zijn geweerd ter wille van de veiligheid. Voor dit laatste doel heeft men dezer dagen nog twee bochten veranderd en verbeterd. De rijders zijn verplicht heden Donderdag en Vrijdag min stens tien proefronden af te leggen, ten einde de opstelling bij den start te bepalen. Er kunnen natuurlijk geen 14 wagens naast elkaar starten; daarom komt de deelnemer, die de snelste proef- ronde heeft gereden, vooraan, in de hoop, dat daardoor een opstopping zal worden vermeden. „Het bereiken van topsnelheid is op dit circuit practisch uitgesloten, behalve misschien in de lagere klassen, die op een recht stuk wellicht even vol uit kunnen gaan. Harder dan 90 Kilo meter per uur zal er niet kunnen worden ge reden, waarschijnlijk ook niet door de demon- stratie-renwagens van Mercedes-Benz en Auto- Union. „Speciale zorg zal op dit bochtige parcours aan de banden moeten worden besteed; ik heb anti-slip-banden gemonteerd en het zal de vraag zijn, of ik in de tweede race niet nieuwe banden zal moeten omleggen". VOETBAL. DAGBLADEN COMPETITIE 1939. Voor bovengenoemde competitie werd Woensdagavond te Leiden de eerste wedstrijd gespeeld tusschen Leidsch Dagblad en Haag- sche Courant. Voor de rust wist geen van beide partijen te scoren (00). Na rust kwamen de Leidenaars er goed in; zij wisten drie doelpunten te scoren. Hiermede kjwam het einde. Het was een verdiende over winning voor het Leidsch Dagblad. CRICKET IN ENGELAND. De stand van de Woensdag begonnen country-matches luidt als volgt: Derbyshire 112 (Todd 4—29) tegen Kent 143 (Copson 539) en 744. Essex 153 (Constantine 749) tegen West-Indië 219 (Headly 116x) Smith 478. Glamorgan 196 (Goddard 415) tegen Gloucestershire 1403 Lancashire 4386 (Iddon 141x) tegen Nort hamptonshire. Leicestershire 662 teger Notts 290 (Flamson 5106' Surrey 345 (Ham mond 597) tegen Sussex 754. Warwickshire 219 (Bowes 7—50) tegen Yorkshire 64—0. OM DEN DAVISCUP. Het spring-concours. Aan het prachtige slotnummer van den Olym- pischen Dag op 11 Juni, het nationale spring concours, wordt deelgenomen door ritmeester Pahud de Mortanges op „Maedel wie Du", kapi tein Greter op „Carina", luitenant Gruppelaar op „Peter Pan", kapitein De Bruine op „Tabou ret", ritmeester baron Sirtema van Grovestins op „Isar", kapitein Van Nijnatten op „Flou Flou". ritmeester De Kruyf op „Dio Venezza", kapitein Tonnet op „Kantaka" en de heer Leeuwenberg op „Pasha". Nog een tiende ruiter zal nader worden aan gewezen. Het parcours is 580 meter lang. Er komen 12 hindernissen op voor, waarvan twee van 1,45 meter. Een snelheid van 400 meter per minuut wordt hier verwacht. Men krijgt ongetwijfeld schitte rend springen te zien. De athletiek-wedstrijden. Een kleine wijziging is gekomen in het pro gramma der athletiek. De 800 meter vervalt; daarvoor komt in de plaats 1500 meter handicap, een zeer aantrekkelijk en spannend nummer, waarbij de beste Nederlandsche athleet op dezen afstand, De Ruiter, van meet zal gaan met een Engelschman, óf de kampioen, óf no. 2 in Engeland op dezen afstand. Ook dit belooft een fraaien strijd op te leveren. Ook de 200 meter dames (iets nieuws) kan een mooi nummer worden. DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Dinsdagavond werden bovengenoemde wed strijden voortgezet. De. uitslagen luiden als volgt: Hoofdklasse: P. J. van Dartelen wint van K. Olij; Joh. Fabel remise met H. van Lunen burg Jr. Eerste klasse: Th. Tolenaars wint van L. Kisch. Tweede klasse: Th. Warmerdam wint van J. Merts; Th. Weiland wint van C. B. de Laat; W. Jonkhof remise met C. Vrolijk. Derde klasse: G. J. Steenkist wint van F. Akersloot. PERSOONLIJKE KAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM EN OMSTREKEN. Th. Tolenaars bèhaalt het kampioenschap tweede klasse. In den wedstrijd om het persoonlijk tweede klasse kampioenschap van Haarlem en om streken is Dinsdagavond de beslissing geval len. De kampioenstitel werd behaald door Th. Tolenaars te Hoofddorp. De nieuwe kampioen was vroeger een der sterkste spelers van de Hoofddorpsche Dam club, doch na de opheffing dezer vereeniging sloot hij zich bij de Haarlemsche Damclub aan. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN VAN „KIJK UIT". Eerste tiental: 1. P. J. Bijrij, 2. Th. C. v. d. Sluijs, 3. G. Goets, 4. W. Persoon, 5. G. v. der Boogaard. 6. Fr. Kraaijenhage, 7. W. v. Leuf- fen, 8. v. d. Linden, 9. Sohl, 10. J. Lenoble. Tweede tiental: 1. Bakker, 2. W. Nieuwen- burg, 3. W. de Vink, 4. D. Klaver, 5. Warme- dam, 6. A. Lenoble, 7. A. v. Roode, 8. Masten broek, 9. H. Prins, 10. J. T. v. Garderen. Van der Linden, Sohl, J. Lenoble. Bakker zijn gepromoveerd. Heden beginnen de kwartetwedstrijden. Clubavonden op Donderdag R.K. Speeltuin Rijksstraatweg. CRICKET. I ROOD EN WIT—ANTWERP BRITISH SPORTCLUB. A.s. Zaterdag en Zondag speelt Rood en Wit op het terrein aan de Spanjaardslaan een inte ressanten 2-daagschen wedstrijd tegen een sterk team van de Antwerp British Sportclub, welke zooals bekend is, uit Engelsche spelers bestaat,- die in België gevestigd zijn. De ons wel beken de spelers van vorige jaren Alpin en Bridges zullen mede van de partij zijn en daar Rood en Wit ook met een sterk elftal in het veld ver schijnt zal van goed cricket genoten kunnen worden. SCHAKEN. LANDAU WINNAAR MET EUWE OF FLOIIR. De uitslagen van de partijen, gespeeld in de vijfde, tevens laatste ronde van den interna tionalen zeskamp der V.A.R.A., luiden: CortleverLandau l/x34 FonteinSzabo 01 FlohrEuwe afgebroken. De partij tusschen Cortlever en Fontein werd door laatstgenoemde opgegeven. De stand luidt: 1 Landau 334 punt. 2 Euwe 3 punten plus 1 afgebroken partij. 3 Cortlever 3 punten 4 Flohr 2'/. punt plus 1 afgebroken partij. 5 Szabo 2 punten 6 Fontein 0 punten. De partij tusscehn Flohr en Euwe is afgebro. ken in een stand, waarin Flohr een pion meer heeft; waarschijnlijk wordt de partij remise. De laatste ronde was uitermate spannend. Doordat Fontein zijn afgebroken partij tegen Cortlever opgaf, kwam Cortlever met 2'A punt gelijk met Flohr te staan. De paring in deze laatste ronde had niet mooier kunnen uitvallen. De twee hoogst geplaatsten in- dezen kamp dr. Euwe en Landau moesten met zwart tegen de twee volgenden, Flohr en Cortlever, spelen. Deze twee partijen waren dus zeer belangrijk voor den einduitslag.n De verwachting, dat de twee witspelers winst zouden spelen, kwam niet geheel uit, want al schoven zij niet direct op remise, scherpe winstpogingen deden zij geenszins. Het verloop van de partij Cortlever-Landau was zeer vermakelijk. In een Siciliaansche ope ning stuurde Landau op een variant aan, welke in de partij Spielmann-Aljechin Margate 193^ voorkwam. Zonder deze partij ooit gezien te heb ben, deed Cortlever 20 zetten lang hetzelfde als Spielmann in genoemde partij tegen Aljechin. Bij den 21sten zet pas week de witspeler af en wist zelfs meer uit de stelling te halen dan Spielmann. Het eindspel leek gunstig voor Cort lever te zijn, zoodat Landau geen risico wilde nemen en een remise-combinatie opzette. Eerst offerde hij een looper om daarna door een to ren-offer remise door eeuwig schaak te forcee- ren. De eerste 15 zetten van de partij Flohr- Euwe verliepen langs theorf van het Slavisch damegambiet; vroegtijdig werden de dames geruild en hoewel spoedig daarop loopers van ongelijke kleur ontstonden, ontspon zich nog een heftige strijd. Flohr had de meerderheid in het centrum en beschikte daardoor over allerlei dreigingen. Twee keer sloeg hij het remisevoor- stel van Euwe af. Hij meende goede winstkan sen te bezitten, doordat de toren van Euwe in gesloten was en dus een tijdlang buiten spel kwam. Tenslotte slaagde de Tsjech er in, een pion te winnen, maar moest toelaten, dat een andere pion geruild werd, waardoor bij dit ge ringe materiaal de remisekansen vrij groot werden. De partij werd na den 40en zet afgebroken. Hoewel Flohr een pion meer heeft, is het zoo goed als zeker, dat de partij remise wordt. Hier van is dr. Euwe ten volle overtuigd. De afgebroken stand luidt: Wit (Flohr) Kdl Tb6 Lc2 b3 g2 Zwart (Euwe) Ke5 Ta2 Le7 a5 Wit is aan zet. Minder aandacht trok de partij Fontein-Szabo, daar deze voor den einduitslag weinig beteeke- nis had. Fontein behandelde de West-Indische 'erdediging zóó zwak, dat hij zonder compen satie een pion verloor. De rest was voor Szabo slechts techniek. Hij wikkelde perfect af en won na 30 zetten. De waarschijnlijke.Uitslag zal luiden: le en 2e prijs gedeeld tussèlren Euwe èn Landau, 3e en 4e prijs gedeeld tusschen Cortlever en Flohr. De partij tusschen Cortlever en S. Landau had het volgende verloop: Wit: N. Cortlever. Zwart: S. Landau. (Siciliaansch). 1. e2e4 c7c5 15. Le3d4 e7e5 2. Pgl—f3 d7—d6 16. Ld4—c5 Tf8— 3. d2—d4 4. Pf3 x d4 5. Pbl—c3 6. Lfle2 7. 0 —0 8. Pd4b3 9. Lel—e3 10. a2—a4 11. Pb3d4 12. e4 x d5 13. Pd4 x c6 c5 x d4 Pg8—g6 g7—g6 Lf8g7 Pb8c6 0 0 a7a5 Lc8e6 d6—d5 Le6 x d5 b7 x c6 14. Pc3 x d5 Pf6 x d5 17. Le2c4 Dd8—c7 18. c2—c3 Ta8d8 19. Ddlc2 e5e4 20. Tal—dl Dc7—e5 21. Lc5d4 De5—h5 22. Lc4 x dó Td8xd5 23. Ld4 x g7 Te5g5 24. Lg7d4 Tg4xg2r 25. Kgl x g2 Dh5f3-' 26. Kg2gl remise door eeuwig schaak. AUTOSPORT. Woensdag werden door de K.N.A.C. op het terrein van de Ripperda-kazeroe te Haar lem de auto's gekeurd- en gewogen, die Za terdag aan de races te Zandvoort zullen deelnemen. Nadat Z.K.H. Prins Bernhard reeds in prin cipe het voornemen te kennen had gegeven, de automobielraces te Zandvoort op 3 Juni te willen bijwonen, kan thans worden gemeld, dat hij omstreeks 12 uur in Zandvoort za! komen om de races met zijn belangstelling te vereeren. Hij zal dus o.m. getuige zijn van de wedstrijden in de groote klasse en de sport- klasse en de demonstraties van den Mercedes Benz racewagen, gereden door Manfred von Brauchitsch en van den Auto Union record- wagen, die door Hans Stück zal worden be stuurd. In verband met het groote aantal deel nemers heeft de organisatie-commissie zich genoodzaakt gezien, de gelegenheid tot trai ning te verruimen. Deze training, welke heden en Vrijdag zal plaats hebben en die voor het publiek toegankelijk zal zijn, is van 3 uur tot 7 uur vastgesteld. Het circuit zal dan geheel worden afgesloten op dezelfde wijze als Zaterdag tijdens de races het geval zal zijn. AUTOSPORT. DE GROOTE PRIJS VAN INDIANAPOLIS. Uit Indianapolis: De groote prijs van India napolis werd gewonnen dor den Amerikaan Wilbur Shaw, die met zijn 3 liter Maserati de 500 mijlen aflegde in 4 uur 20 min. 47,4 sec. Hij bereikte een gemiddelde uursnelheid van 185,9 K.M. De races werden door 150.000 toe schouwers bijgewoond. Het gemiddelde van Shaw ligt beneden dat van het vorig jaar, maar men moet rekening houden met het feit, dat de koers een half uur geneutraliseerd moest worden in verband met het ongeluk, waarbij drie wagens met elkaar in botsing kwamen en de coureur Ro berts, naar wij reeds meldden, gedood werd. WATERPOLO. H.P.C.D.W.R. (2—0). Het Haarlemsche poloseïzoen werd door de eerste-klassers geopend met den zeer belang rijken wedstrijd van de Heemsteedsche Polo club tegen de Waterratten uit Haarlem in de gemeentelijke zwemvijvers „Groenendaal" te Heemstede. Nadat de scheidsrechter De Kok laat be ginnen blijkt al spoedig, dat H.P.C. met twee teruggetrokken vleugelspelers speelt, zoodat het voornamelijk van Eldering zal moeten komen, die op de middenvoorplaats speelt. De eerste aanvallen leveren voorloopig niets op, dank zij het goede werk van Leyenaar. die op eoede wijze Pieters bewaakt. Kollerie heeft in Braam zijn bewaker gevonden; aan beide zijden wordt door deze spelers niets geriskeerd. Bij een aanval van D.W.R. ontstaat een ware opeenhooping van spelers voor het H.P.C.-doel. De scheidsrechter schijnt bij El dering een overtreding te hebben geconsta teerd. Deze speler moet het water verlaten; nu krijgt Van Koningsbrugge een straf worp te nemen. Bij het nemen hiervan wordt hij ge hinderd door den H.P.C.'er Van Zadel. Ook deze moet het water verlaten. Dan wordt de strafworp genomen; het is Leyenaar, die met veel geluk den bal weet weg te slaan, waardoor het gevaar voorloopig is geweken. Thans moe ten 'ook Van den Boogaard en Van Konings brugge wegens opstellen in de 2 M. lijn het water verlaten; hierdoor komen de ploegen weer in aantal gelijk. Met 5 tegen 5 spelende, weet Van Groningen zich plotseling vrij te zwemmen, naar den vrijkomenden Derks te plaatsen, die geen fout maakt en aan H.P.C. de leiding geeft (10). Na de hervatting zijn de ploegen weer vol ledig. Hoe Kollerie en Pieters ook werken, hun wordt geen oogenblik vrij spel gelaten. Eldering weet het tweede en beslissende doelpunt van H.P.C. te scoren (20). D.W.R. zet er nu alles op; de spanning stijgt ten top. Het mag echter niet baten, H.P.C. houdt vol en als scheidsrechter de Kok het einde aankondigt, heeft H.P.C. een nuttige overwinning behaald. Voor de reserve eerste klasse werd gespeeld de wedstrijd tusschen de reserves van H.P.C. en van D.J.K. Deze wedstrijd is in een 72 overwinning voor H.P.C. geëindigd. GYMNASTIEK. DE HEER F. G. J. VAN DEN BERG 20 JAAR LID VAN „CONCORDIA". De heer F. G. J. van den Berg herdenkt heden den dag. dat hij twintig jaar geleden lid werd van de gymnastiek- en schermver- eeniging „Concordia". Hij is o.a. penning meester, secretaris en voorzitter van ..Con cordia" geweest. Vooal in de laatste functie heeft hij veel voor zijn vereeniging op orga nisatorisch gebied tot stand weten te brengen. Thans is hij nog secretaris van den Kennemer Turnkring. Vrijdag 2 Juni wordt de heer Van den Berg door zijn vereeniging gehuldigd. JAARVERGADERING TRANSPORT ARBEIDERS. Woensdagavond is in Odeon de jaarvergade ring gehouden van den Centralen Bond van Transportarbeiders, afdeeling Haarlem, onder voorzitterschap van den heer J F. W. Volk. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een over zicht van de internationale verwikkelingen die groote uitgaven voor defensie in elk land ten gevolge hebben. Verder wees hij op de groote stijging van het ledental der moderne vakbe weging over het jaar 1938, wat spreker een goed teeken voor de naaste toekomst noemde. Door den heer A. Mars werd medegedeeld dat het hoofdbestuur heeft besloten de leden die als militaire geen vergoeding ontvangen, vrij te stellen van contributiebetaling, ook voor de werkloozenkas. Het bestuur der afdeeling zal binnenkort een beslissing nemen omtrent het uitstapje dat ook dit jaar met de kinderen der leden naar buiten zal worden gemaakt. De kin deren die den leeftijd van 13 jaren hebben be reikt, gaan dit jaar voor een week naar een kin derkamp in Vierhouten op kosten van de organi satie. In het taxi-bedrijf heeft zich een zeer moei lijke situatie ontwikkeld. Do besturen hebben de leden met den gang van zaken op de hoogte ge steld en in overleg met de leden is de houding bepaald Indien er namelijk tot vermindering van het wagenpark moet worden overgegaan, zal het juister zijn de ondernemers welke een on- juisten concurrentiestrijd voeren door het niet naleven der concessievoorwaarden (het verstrek ken van vacantie. het niet plakken van zegels volgens de Invaliditeitswet enz.) uit te schake len. Tenslotte deelde de heer Mars mede dat reeds geruimen tijd pogingen in het werk worden ge steld om ook te Haarlem te komen tot hel ver vallen van tweemaal per dag stempelen en, even als in andere plaatsen het stempelen te doen plaats vinden op een vastgesteld half uur. Daarna kwamen in behandeling de jaarver slagen van den secretaris en den penningmees ter, welke met algemeene stemmen werden goedgekeurd met dank aan den heer Mars voor zijn toewijding en accuraat werk. Bij de gehouden rondvraag werden verschil lende vragen gesteld omtrent de werkverrui ming en werkverschaffing hier ter stede, waar bij de klacht tot uiting kwam. dat de werkver ruiming voor een bepaalde kleine groep werk brengt, terwijl in vele gevallen dezelfde perso nen te werk worden gesteld, waaronder er zijn die pas werkloos zijn geworden. Naar de werk verschaffing buiten de stad, zooals in Halfweg en Wijk aan Zee, waar een laag loon verdiend kan worden, worden wel de transportarbeiders, fabrieksarbeiders en metaalbewerkers gezon den, doch deze groepen schijnen niet in aanmer king te kunnen komen voor de werkverruimings objecten te Haarlem. Men verzocht het bestuur hiertegen te ageeren Na beantwoording van deze opmerkingen en vragen werd deze jaarvergade ring gesloten. CENTRAAL COMITé VOOR WERKLOOZEN. Voor het te Amsterdam gehouden examen Esperanto slaagden de heeren Van Eek en van Doorn, beiden leerlingen van den heer C. Jacobs. ONTHULLING MONUMENT MR. JAN GERRITSZ. Het monument dat den naam van Mr. Jan Gerritsz voor het nageslacht in de herinnering zal doen voortleven en dat geplaatst is in een daartoe passende omgeving ten noorden van de Mr. Jan Gerritszlaan (Haarlem-Noord), in een door Ir. G. Friedhoff ontworpen pergola, zal op Zaterdag 17 Juni des n.m. te drie uur onthuld worden. Het monument is ontworpen door mevrouw Klassen, die ook met de uitvoering belast werd. DE VERKIEZINGSACTIE. Door de federatie Haarlem der S.D.A.P. zal op Vrijdag 16 Juni een groote openbare vergade ring gehouden worden waar de heeren K. Vor- rink en M. A. Reinalda het woord zullen voeren. Voorts zullen de fietstochten worden gehou den, kanotochten door de singels, enz. WEEK-ABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdags avonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. 480ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 11de lijst Trekking: van Donderdag 1 Juni Hooge Prijzen 1000— 5565 5944 16321 400— 3216 5609 6203 7332 7470 10141 14629 15768 19791 200— 6563 17997 20749 100— 2454 3480 4157 5081 9347 10719 11374 12410 12436 12572 14356 15427 15667 16997 17412 19525 20099 20689 21498 Prijzen van 70. 1239 1357 1371 1421 1438 1533 1807 1989 2063 2233 2506 2606 2657 2841 2863 3028 3047 3049 3160 3169 3736 3954 3991 4010 4124 4576 4688 4794 4835 5160 5246 5277 5442 5496 5754 6020 6023 6037 6223 6717 6766 6851 6930 7356 7477 7547 7578 7653 7915 7958 8208 8265 8309 8406 8525 8527 8627 8690 9112 9159 9572 9899 9923 10011 10023 10038 10054 10065 10170 10198 10263 10272 10287 10299 10321 10340 10376 10390 10406 10503 10704 10745 10816 10903 11067 11205 11234 11237 11253 11431 11441 11533 11593 11650 11686 11733 11784 11807 11913 12017 12049 12208 12370 12416 12446 13043 13053 13076 13145 13162 13742 13836 13988 14023 14040 14177 14373 14592 14672 14936 15203 15204 15255 15284 15387 15574 15590 15767 15838 15873 15931 15950 15965 16041 16104 16207 16355 16457 16528 16543 16692 16738 16765 16787 16807 16870 17170 17289 17328 17342 17372 17422 17458 17461 17490 17708 18033 18147 18179 18248 18329 18449 18520 18603 18756 18764 18828 18841" 18907 18913 18989 19170 19398 19429 19510 19714 19765 19859 19930 20036 20113 20398 20416 20607 20744 20805 20873 20958 21098 21345 21506 21565 21644 21666 21733 21739 21807 1110 1545 2265 2885 3209 4271 4979 5517 6308 7068 7720 8321 8820 1178 1561 3556 4409 5087 5551, 6310 7119 7769 8342 1655 2479 4491 5113 5688 6351 7204 7894 8345 9048 1025 1097 1119 1202 1245 1252 1378 1566 1576 1630 1672 1796 1820 1836 1843 2016 2027 2076 2084 2177 2194 2196 2:204 2413 2473 2578 2615 2738 2750 2761 2825 3071 3072 3104 3155 3235 3237 3251 3283 3401 3453 3493 3541 3700 3718 3754 3764 3899 3922 3984 4011 4091 4096 4109 4120 4274 4275 4286 4351 4428 4459 4486 4499 4674 4705 4715 4737 4903 4905 4917 5042 5084 5177 5196 5338 5482 5556 5561 5583 5687 5724 5730 5749 5872 5918 5923 5946 6095 6113 6143 6168 6298 6332 6348 6362 6544 6546 6573 6588 6739 6759 6841 6853 7042 7096 7116 7176 7373 7375 7420 7549 7679 7684 7711 7752 7843 7860 7895 7966 8102 8134 8245 8339 8467 8478 8499 8560 8585 8600 8623 8656 8784 8808 8835 8946 9228 9237 9249 9254 9443 9456 9492 9537 9659 9682 9727 9940 9944 9946 Nieten 1125 1140 1148 1379 1519 1682 1692 1912 1935 2102 2114 2215 2313 2625 2634 2870 2941 3204 3214 3291 3314 3576 3585 3830 3866 4020 4044 4127 4195 4352 4353 4510 4584 4757 4787 5051 5052 5350 5375 5636 5645 5758 5771 5988 5993 6225 6264 6476 6488 6596 6624 6924 6961 7221 7239 7552 7566 7778 7781 7974 7986 8347 8376 8562 8569 8692 8711 9060 9123 9336 9343 9581 9589 9728 9762 9825 9978 10026 10029 10183 10293 10375 10378 10385 10424 10432 10438 10444 10473 10489 0504 10550 10582 10644 10664 10673 10675 10748 10771 10831 10854 10915 10964 11062 11064 11083 11088 11119 11122 11212 11221 11251 11278 11279 11295 11394 11398 11429 11437 11466 11470 11599 11625 11629 11639 11755 11786 11906 11967 12005 12036 12135 12161 12362 12423 12477 12501 12518 12592 12698 12727 12737 12751 12752 12774 12820 12832 12836 12878 12885 12910 12957 12961 129S0 13097 13110 13229 13435 13474 13475 13553 13604 13613 13656 13719 13744 13784 13835 13895 13954 13972 14008 14050 14100 14101 14158 14181 14189 14196 14343 14361 14412 14431 14514 14535 14667 14730 14804 14811 14881 14927 14941 14947 15008 15038 15052 15079 15109 15149 15294 15355 15374 15379 15464 15473 15500 15517 15518 15541 15543 15547 15597 15635 15688 15675 15687 15734 15786 15857 15863 15878 15935 15952 15996 16002 16012 16030 16059 16066 16102 16143 16249 16267 16283 16286 16331 16379 16413 16417 16438 16449 16485 16497 16562 16565 16568 16653 16755 16773 16776 16800 16801 16839 16875 17015 17020 17087 17101 17112 17187 17190 17204 17238 17247 17278 17377 17385 17398 17414 17427 17448 17577 17587 17598 17629 17641 17647 17697 17698 17726 17728 17762 17768 17937 17975 18012 18015 18025 18078 18154 18174 18182 18225 18245 18253 18311 18336 18393 18399 18481 18495 18534 18579 18598 18634 18635 18665 18714 18749 18785 18808 18832 18854 18.938 18951 18961 18982 18998 19016 19061 1907] 19127 19161 19180 19182 19289 19307 19322 19361 19362 19399 19458 19459 19465 19532 19557 19602 19739 19784 19804 19806 19811 19822 19992 20057 20094 20193 20218 20253 20359 20450 20478 20564 20577 20578 20712 20715 20721 20723 20759 20947 21177 21249 21251 21270 21298 21308 21393 21427 21510 21525 21532 21551 21742 21780 21795 21825 21826 21886 Verbeteringen; 5e klasse 10e Lijst: 7571. 1174 1190 1550 1551 1735 1771 1938 1999 2141 2146 2350 2378 2656 2668 3000 3044 3227 3234 3339 3352 3648 3655 3877 3884 4068 4086 4220 4243 4357 5368 4591 4629 4869 4895 5060 5030 5377 5479 5674 5683 5806 5846 6015 6052 6268 6276 6512 6517 6644 6729 7024 7283 7298 7651 7663 7782 7808 8079 8093 8419 8427 8576 8578 8717 8783 9126 9221 9353 9405 9616 9881 9936 10091 10161 10428 10431 10511 10535 10723 10741 10983 11019 11130 11187 11332 11335 11485 11554 11868 11893 12277 12284 12629 12632 12776 12818 12917 12951 13296 13329 13625 13628 13921 13953 14121 14129 14387 14393 14754 14788 14973 14983 15151 15222 15482 15487 15571 15572 15746 15775 15956 15977 16089 16092 16289 16314 16452 16460 16690 16704 16861 16864 17127 17131 17290 17365 17459 17516 17672 17696 17786 17899 18079 18143 18271 18301 18501 18511 18676 18685 18870 18897 19021 19049 19259 19276 19409 19419 19681 19716 19909 19920 20323 20342 20684 20698 21027 21050 21315 21361 21632 21652 21909 21981 7551 m. e.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14