I I Égmoeheiden sfapte...TONICUM NOURY BURGERLIJKE STAND. Waar komt het vandaan DONDERDAG T JUNI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 13 UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE Gebruik het in de^e maanden regelmatig; het maakt U sterkerkalmer en opgewekter! (Adv. ingez. Med.) JUBILEUM M KNOT. Vandaag (1 Juni) herdenkt de heer M. Knot, beheerder van het Post- en Telegraafkantoor te Heemstede, den dag waarop hij voor 40 jaar in dienst kwam bij het Post- en Telegraafbedrijf. Reeds Woensdagavond is dit jubileum ingezet met een huldiging door het personeel van het kantoor. Per auto werden de jubilaris met zijn echtge- noote en kinderen van zijn woning gehaald. In de wachtkamer bood het dochtertje van den heer J. A. Klinkenberg, adjunct-commies, aan mevr. Knot bloemen aan. Nadat de jubilaris met zijn familie in het met palmen versierde kantoor had plaats genomen, voerde allereerst het woord de heer J. A. Klin kenberg, die o.a. zeide: Toen nu ongeveer 10 jaar geleden, de heer Knot als beheerder van dit kantoor zijn intrede deed, rees bij allen de vraag, hoe de nieuwe chef zou zijn. Het antwoord op deze vraag, aldus spr. liet niet lang op zich wachten. Spoedig bleek dat wij het best met u zouden kunnen vinden, omdat u als mensch en niet enkel als superieur tegen over ons stond. Verschillende verbeteringen zijn er onder uw leiding aangebracht, steeds stond u voor ons op de bres als wij in moeilijkheden verkeerden. Ook de bestellers en hulpbestellers hebben het 6teeds prettig gevonden, onder uw leiding te werken Bij geschillen tusschen ambtenaren, bestellers en publiek wist u met geduld en vooral met tact te bemiddelen, zoodat u alle partijen wist te vreden te stellen. Op dezen avond willen wij u daarvoor onzen dank brengen en de verzekering geven van onze hoogachting. Dank bracht spr. ook aan mevr. Knot die er voor een belangrijk deel toe heeft bijgedragen, dat de heer Knot met zooveel opgewektheid zijn moeilijke taak kon vervullen. Als stoffelijk blijk van waardeering overhan digde spr. den jubilaris namens het geheele per soneel en eenige vroegere bestellers een rust bank (couch) aan. De voorman J. M. v. d. Meer, sprekende na mens de bestellers, schetste hoe vóór 10 jaar de onmogelijkste diensten moesten worden uitge voerd, hoe op drukke ochtenden de bestellingen soms tot 10 uur in den morgen liepen en hoe, onder beheer van den jubilaris het personeel een groote uitbreiding kreeg en dank zij zijn energie en vasthoudendheid het leven van het bestel lend personeel zooveel beter geworden was, waar het publiek zeker mee gebaat was. In zijn dankwoord zeide de heer Knot het bij zonder op prijs te stellen hier om zich heen te zien het heele personeel, enkelen van vóór zijn tijd, doch de meesten nog jong. Spr. zeide, nu circa 10 jaar geleden hier ge komen te zijn. bezield met de beste bedoelingen en voorop stellende: den dienst. Dit bracht mee dat er wel eens minder prettige dingen zijn voorgevallen en mocht ik, aldus de heer Knot, dan al eens hard geweest zijn, dan was dit in het belang van den dienst en van de betrok kenen. Mede namens zijn vrouw en kinderen dankte spr. voor de goede wenschen en de cadeaux. Hierna werden ververschingen aangeboden en bleef men nog eenigen tijd in feestelijke stem ming bijeen. De viering van heden. Heden, op den eigenlijken dag van het jubi leum, bracht de heer Knot den dag door in (Jen huiselijken kring, waar tal van bloemstukken, brieven en telegrammen van gelukwensch wer den bezorgd. Deputaties van verschillende organisaties kwamen bij den heer Knot hun opwachting ma ken. De directeur van het Postkantoor te Haar lem, de heer J. C. Smit, kwam feliciteeren na mens de administratie en voerde ook het woord als vriend. Voorts kreeg de jubilaris ook bezoek van een deputatie van de Broederschap van directeuren en commiezen, namens welke de heer R. J. H. Leenders, uit Haarlem, een harte lijke toespraak hield. BLOEMPJESDAG. De bloempjesdag te Heemstede gehouden ten bate van de Christelijke vereeniging tot verple ging van lijders aan vallende ziekte heeft opge bracht f328,62, dat is f79 meer dan verleden jaar. TUINLIEDENVEREEN. AERDENHOUT EN OMSTREKEN. Woensdagavond hield de onderlinge tuinlie- denvereeniging Aerdenhout en Omstreken een vergadering in Hof van Heemstede, onder lei ding van den heer H. v. Gurp. De secretaris, de heer K. Goudzwaard, gaf een overzicht over de eerste keuring der tuintjes voor de prijsvraag. Hieruit bleek dat bij deze eerste keuring tot uiting was gekomen dat de strenge vorst veel schade had aangericht aan de vaste planten, doch dat. dank zij de goede zorgen der deel nemers, dit euvel zooveel mogelijk verholpen is door nieuwe aanplant, zoodat het geheel nu al als een succes beschouwd mag worden. De jaarlijksche groote excursie zal gehouden worden op 3 en 4 Juli. In den avond van 3 Juli zal de reis beginnen, waarna in Arnhem of Zutphen zal worden overnacht, om dan op 4 Juli een bezoek te brengen aan Huize Twickel te Delden. De jaarlijksche Lathyrus-tentoonstelling werd vastgesteld op Vrijdag 7 Juli; hij zal gehouden worden in de achterzaal van „Het Hof van Heemstede". Ter keuring was door den heer J. de Boer een collectie Streptocarpus ingezonden, waarvoor de keuringscommissie 8 punten toekende. De heer Schuilenburg had ter opluistering ingezonden een groote collectie bloeiende heesters en de heer Van Zadel een collectie tulpen en narcissen. De heer K. Goudzwaard had bij een uitstapje door Overijsel een groote verscheidenheid van Overijselsche bloemen die daar in het wild groeien, verzameld en hield daarover een causerie. HILLECOM DEMONSTRATIE E. H. B. O. Woensdagavond hield E.H.B.O. onder lei ding van den heer L. Schoonderbeek bij het spoorwegstation een demonstratie die in alle opzichten goed geslaagd is. De publieke be langstelling was groot, ook van luchtbescher mingszijde. De onderstelling was dat bij een noodlanding van een vliegtuig brisant- en gasbommen om laag waren gekomen die natuurlijk de noodige verwoestingen hadden te weeggebracht en menschen had gewond. Een groote gascolonne rukte uit, voorzien van gasmaskers, om de door gas besmette personen te gaan helpen. Zieken auto's en daartoe ingerichte vrachtauto's reden af en aan om de gewonden naar de bloembollenschuur der firma Gebr, Van Zan ten te brengen, waar de heeren doktoren de helpsters en helpers een klein examen af namen en de genomen maatregelen inspec teerden. Zij waren vol lof over de vlotte wijze waarop de oefening ten uitvoer werd gebracht. BOUW-OPDRACHT. Aan de firma Veenman en Vink is als laag ste inschrijfster opgedragen het bouwen van een apotheek onder architectuur van den heer J. J. van Noppen te Haarlem, voor reke ning van den heer J. J. ten Hoopen. GERED DOOR MOEDIG GEDRAG. Gistermiddag viel het 4-jarig dochtertje van den heer Hoogkamer spelende over de leuning van de Kalkovenbrug in het daar pas uitge diepte en dus vrij diepe water der Leidsche- vaart. De vertegenwoordiger der Unox-fabrie- ken, die dAar juist per auto passeerde, zag het ongeluk gebeuren, bedacht zich geen oogenblik en sprong gekleed te water. Daar door slaagde hij-er in het kleintje van een anders wissen dood te redden. Hulde voor deze moedige daad! BENNEBROEK VEERTIG JAAR BIJ P T T. De heer C, Vis. kantoorhouder P.T.T. te Ben- nebroek, herdenkt heden den dag. waarop hij 40 jaar geleden bij dat bedrijf in dienst trad. Dit feest werd slechts in intiemen kring gevierd, daar verleden jaar pas het feit is herdacht, dat de heer Vis 25 jaar te Bennebroek werkzaam was. HAARLEMMERMEER M. H. EGGINK OVERLEDEN. Onze vroegere plaatsgenoot de heer M. H. Eggink Dzn., oud-burgemeester van Maars- sen en Maarsseveen, is na een langdurige ziekte, op 56-jarigen leeftijd in eerstgenoemde gemeente overleden. Hij heeft zich in Haarlemmermeer zijn geboorteplaats in de gemeenteadministra tie bekwaamd en is zijn ambtelijke loopbaan begonnen als ambtenaar ter secretarie dier gemeente, in welke betrekking hij gedurende eenige jaren werkzaam is geweest. Eenigen tijd geleden werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. ZANDVOORT Gevarieerd sportprogramma in het Noorderbad. De directeur van het Noorderbad heeft den langen winter niet ongebruikt voorbij laten gaan. Verschillende verbeteringen en verfraaiingen werden aangebracht en een uitgebreid programma voor den zomer werd vastgesteld. De decoratie in de groote zaal is geheel ge wijzigd. Thans viert hier Sneeuwwitje met haar kabouters hoogtij. Het groote terras is niet alleen van een vaste overkapping voor zien doch ook de ramen aan de zeezijde zijn verhoogd, terwijl de geheele inrichting zoo danig is, dat men den indruk krijgt, zich op het promenadedek van een Oceaanstoomer te bevinden. Het bootjesbassin beneden is verdwenen. Gedeeltelijk is het ingericht als kleuter-speel plaats, gedeeltelijk als zonnebad voor de rus tig toeziende ouders. De zorg voor hun kin deren kunnen zij overlaten aan een gediplo meerd verpleegster, die zich niet alleen met de kleuters bemoeit, doch tevens een oogje in 't zeil houdt over de kinderspeelplaats, die weer op de oude plaats is ingericht. Het zwembassin heeft dit voorjaar een pseciale behandeling ondergaan om de bruine algen, die het water troebel maakten, voorgoed te verdrijven. Nog meer dan andere jaren zullen in het Noorderbad dezen zomer verschillende spor ten worden beoefend. Een speciaal benoem de sportleider, de heer Kuyt is den heelen dag in de weer de gasten leiding te geven bij allerlei takken van sport. Op zonlooze dagen komt de hoogtezon de natuur te hulp onder toezicht van den heer Kuyt. die stijf geworden spieren door middel van massage weer soepel maakt. Wat het programma betreft het volgende: Op 22 en 23 Juli worden Internationale zwemwedstrijden gehouden. De beste Deen- sche zwemsters zullen zich hier meten met de beste Hollandsche zwemsters. Waarschijnlijk zullen ook Engelsche en Duitsche zwemsters aan deze wedstrijden delnemen. De Deensche meisjes blijven van 2127 Juli in Zandvoort waardoor *t niet uitgesloten is, dat zij ook in andere plaatsen in de omgeving demonstraties geven. De internationale wedstrijden worden voor afgegaan door onderlinge wedstrijden van de Z. C. Z. Van 11 Juni af worden om de 14 dagen voetbal- en handbal demonstratiewedstrijden gespeeld op het strand voor het Noorderbad. De lijnen worden hierbij aangegeven door bosjes helm, daar kalklijnen op het strand niet houdbaar zijn. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bemhard wordt op 29 Juli een glroot bal georganiseerd en wordt een vuurwerk ontstoken. Op 1 Augustus wordt een kinderfeest met ballonnenwedstrijd en andere attracties ge houden. Met medewerking van verschillende ver- eenigingen wordt op 5 Augustus een boerenbal gegeven, terwijl op 19 Augustus een scheeps hal wordt georganiseerd. Evenals andere jaren worden in het seizoen lederen Zondag voorstellingen voor kinderen gegeven. Op 6 Augustus wordt nog een kindercon cours gehouden, waarbij het publiek als >ury optreedt. lederen Zaterdag en Zondag worden onder linge wedstrijden voor de gasten georgani seerd en van heden af krijgen de kinderen van de vijfde klassen der verschillende Zand- voortsche scholen zwemles in het bassin, dat daarvoor door den heer Van Deursen gratis ter beschikking wordt gesteld met het noodige personeel om les te "geven en toezicht te houden. Gezien de vele attracties die het Noorder bad biedt, twijfelen we er niet aan c-f het zal ook dit jaar weer in de volle belangstelling staan van het publiek HET KOSTVERLOREN WANDELPARK. Woensdagmiddag werd het Kostverloren wandelpark officieel geopend. De voorzitter van het Wandelparkcomité, de heer G, W. v. Toombergen, merkte op, dat de opening dit jaar door omstandigheden wat later ge schiedde, dan andere jaren. Spreker deelde mede. dat in den loop der jaren was gebleken, dat boomen en heesters uit andere streken aangevoerd in het Wandel park niet wiiden groeien. Daarom kweekte men in het Wandelpark zelf. wat men noodig had en de resultaten waren uitstekend. Dank zij verleenden steun was het comité de grootste financieele moeilijkheden momen teel te boven gekomen. Het voortbestaan van het wandelpark was daardoor bestendigd. Voor de badplaats is dit van het allergrootste belang Vooral bij eenigszins guur weer is een park, waar men in de vrije natuur beschut ting kon vinden tegen den guren wind beslist, noodzakelijk. Spreker bracht nog dank aan den heer E. Brokmeyer Jr., die niet alleen het ontwerp voor den fraaien ingang van het park met het rustieke bruggetje en de beide vijvertjes had gemaakt, doch ook zeer veel ander werk had verricht. Vooral voor kinderen is het een ideaal oord. Zij vinden er in de eerste plaats een grooten speeltuin met allerlei werktuigen vlak bij den vijver met ganzen en eenden. Op verschillende plaatsen tusschen het houtgewas staan de volières met groote en kleine in- en uitheem- sche vogels. De kippenren met een toom don zige kuikentjes, de schildpadden en vooral de apen vragen de volle belangstelling van ieder kind. BEVERWIJK HET VERSTIKKINGSGEVAL AAN DEN WIJKERMEERWEG. Naar aanleiding van de in ons blad van gisteren gepubliceerde bijzonderheden over het droevige verstikkingsgeval aan den Wij- kermeerweg verzoekt men ons nog mede te deelen, dat de vader bij zijn thuiskomst zelf de drie kinderen uit het slaapvertrek naar buiten heeft gebracht. Nadat hij ook persoon lijk het begin van brand had gebluscht heeft hij in afwachting van de komst van genees kundige hulp geruimen tijd kunstmatige ademhaling op de bedwelmde kinderen toe gepast. De deur van het slaapvertrek bleek niet te zijn afgesloten, want de kinderen moeten nog in de keuken zijn geweest. Tenslotte geschiedde het gebruikelijke ver hoor, waarvan wij melding maakten niet op het politiebureau, maar bij de menschen thuis. IJMUIDEN Zeer goede besommingen. De Deensche kotter E 142, die slechts 40 manden schol en wat andere visch had trof het wel bijzonder, dat er Woensdag weinig schol aan de markt was. De kotter besomde n.l. nog f 590. Ook de KW 74 mocht er met zijn besomming van f 2400 zijn. IJmuiden, 1 Juni 1939 (ANP) Tarbot 50—41 ct. per kg. Tong 8651 ct. per kg. Heilbot 9580 ct. per kg. Groote schol f 2419.50 per 50 kg Middel schol f 2119 per 50 kg. Zetschoi f 20.50—17.50 per 50 kg. Kleinschol f 2210 per 50 kg. Bot f 154.90 per 50 kg. Schar f 8.503.10 per 50 kg. Tongschar f 1712.50 per 50 kg. Groote roode poon f 31ll.SO per 50 kg. Poontjes f 74.20 per 50 kg. Kleinmiddel schelvisch f 9.506.60 per 50 kg. Kleine schelvisch f 94 per 50 kg. Groote gul f 7.504.10 per 50 kg. Wijting f 4.60—2.10 per 50 kg. Makreel f 6.504.70 per 50 kg. Kabeljauw f 2810.50 per 125 kg. Vleet f 21.40 per stuk Leng f 1.070.70 per stuk. Koolvisch f 0.180.15 per stuk. Manden Trawlers: 365 Protinus IJM. 85 f 1920 600 Petten IJM. 49 f è2970 485 Zwarte Zee IJM. 94 f 2450 150 Neptunus IJM. 87 f 1270 460 Maria van Hattem IJM. 1 f 2230 Logger: SCH 118 f 2240. Aanvoer van zoinervisch. Door de importeurs werd reeds z.g. zomer- visch aangevoerd, bestaande uit versche elft, groote zalm en geep. Er werden goede prijzen gemaakt. VELSEN Vergadering van den Gemeente raad. De raad der gemeente Velsen komt Dinsdag 6 Juni a.s. 's namiddags 7 uur ten gemeente huize bijeen. ONGEVAL BIJ DE FIRMA KOPPERS. Gisteravond ongeveer negen uur is de Duit sche metselaar E. Dickmann van de firma Koppers, die een der .cokesbatterijen van de Hoogovens verbouwt, van een stelling gegle den en bekneld geraakt tusschen twee mu ren. Hierdoor kreeg hij kneuzingen aan de borst. Nadat dr. Büller en de verbandmeester van de Hoogovens ter plaatse de eerste hulp hadden verleend is de gewonde per zieken auto naar het Roode Kruisziekenhuis overge bracht, waar hij is opgenomen. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Wordt Von Cramm Zweedsch onderdaan? STOCKHOLM: Naar wordt vernomen zou de vroegere Duitsche tenniskampioen Von Cramm plan hebben om alhier zijn domicilie te kiezen en Zweedsch onderdaan te worden. Hij heeft zich reeds voor belangrijke Zweedsche tennis wedstrijden laten inschrijven. (United Press). Talrijke slachtoffers op „Memorial Day". WASHINGTON 31 Mei. De „Memorai Day" die gisteren in de Ver. Staten gevierd werd, heeft een buitengewoon groot aantal slachtoffers geëischt. Niet minder dan 374 per sonen werden gedood. De meesten zijn bij ver keersongevallen op de buitenwegen om het leven gekomen. (United Press). De rondritten van „Haarlem's Bloei". Worden Vrijdag 9 Juni hervat. Op Vrijdag 9 Juni a.s. zullen de rondritten van ..Haarlem's Bloei" door Haarlem worden hervat. De bussen zullen tot 'nader aankondiging des Vrijdagsmiddags om 3 uur vertrekken van het Stationsplein voor de fabriek van Beynes. De bussen zullen de zelfde route rijden als vorig najaar. Van het Stationsplein wordt via het centrum van de stad allereerst naar het Zuiderhoutpark gereden. Vandaar uit worden de buitenwijken en fraai aangelegde plant soenen doorkruist. Van den Kloppersingel af gaat de route als volgt: Schoterweg, Kleverlaan. Jan Haring- straat, Heusssensstr.. Rijksstraatweg, Spaarn- damscheweg, Jan Gijzenkade. Begraafplaats Vergierdeweg. Muiderslotweg, Rijksstraatweg. Noorder Sportpark, Middenweg. Park Huis te Zaanen, Junoplantsoen. Orionweg. Delftlaan. Kleverparkweg. Ju'.ianalaan, Zijlweg, Tuin dorp. Vlaamscheweg. Westergracht. Wilhel- mïnastraat. Raaks, Groote Markt. Jansstraat. Jansweg en Stationsplein. De geheele rit duurt een uur en drie kwar tier tot twee uur Alleen zij. die voor 12 uur des Vrijdags hun plaats bespreken en afhalen zijn daardoor verzekerd van een plaats. Na dat uur worden alleen plaatsbewijzen verkocht voor zooverre er nog ruimte in de bussen ls. Door deze ritten worden veel menschen in de gelegenheid gesteld, iets van de stad te zien, waartoe anders de mogelijkheid vrijwe niet bestaat, tenzij men over een eigen ver voermiddel beschikt. HOVENIER-BLOEMIST PATROONS- VEREENIGING. De Hovenier-bloemist Patroonsvereenigin. voor Haarlem en Omstreken hield Dinsdag een ledenvergadering in gebouw De Nijverheid in de Jansstraat alhier. Het bestuur bracht verslag uit van de alge- meene vergadering, in Amsterdam gehouden, waar de besturen van alle nieuw opgerichte vereenigingen in den lande bijeen waren. Daar werd een commissie benoemd van drie leden, die onderhandelingen zou voeren noo dig voor toetreding der nieuw gestichte ver eenigingen tot den Kring Hovenier-bloemisten van den Ned. Tuinbouwraad. Het resultaat der besprekingen is dat morgen een vergadering gehouden zal worden met het kringbestuur te Amsterdam. Voor de later gehouden algemeene vergade ring werd als afgevaardigde benoemd de heer Beunder en als plaatsvervanger de heer Zuu- rendonk. Daar het ledental der vereeniging gestegen is tot 150 stelde het bestuur voor 2 nieuwe bestuursleden te kiezen zoodat het bestuur voortaan uit 7 leden zal bestaan. Het voorstel vond algemeen instemming en benoemd wer den de heeren Barnhoorn te Overveen en Den Otter te Aerdenhout. Ten zeerste werd door de vergadering op prijs gesteld de aanwezigheid van voorzitter en secretaris der zustervereeniging Amersfoort en omstreken in de organisatie bekend als rayon 8. Vriendelijke woorden werden over en weer gesproken die van wederzijds verlangen ge tuigden om de vakbelangen hoog te houden. Nog meer puzzles in de Statistische Gegevens. Zijn er electriciteit-gebruikers zonder meter? De opgaven in de Statistische Gegevens der gemeente Haarlem over de verbruikers van gas en electriciteit kloppen niet. Er worden twee statistieken gegeven, de eene is van het aantal geplaatste meters en de andere van het aantal klein-verbruikers. Het is dus te begrijpen dat het eerste cijfer hooger moet zijn. want dat is immers de samenstel ling van de groot- en de kleinverbruikers. Als wij de geplaatste gewone- en muntgas meters bij elkaar tellen hebben wij op 1 April 1939 34.995 gasverbruikers. Als een volgende staat ons vertelt dat er 33 928 kleingasverbrui- kers zijn, is het gemakkelijk om te berekenen, dat het verschil 1067 is. Maar de conclusie dat er nu ook 1067 groot-verbuikers zijn is onjuist. Onder dat aantal zitten namelijk nog ruim 600 menschen die gas verbruiken via een tusschenmeter. Bewoners van bovenhui zen die geen afzonderlijke opgaven hebben enz. In zoo'n woning met een tusschenmeter woont officieel slechts één kleinverbruiker. Voor de juiste beoordeeling van de statistiek zou het aanbeveling verdienen deze toelich ting daarbij op te nemen. Er zou dan meteen uit blijken, dat er ongeveer 400 grootver bruikers voor gas zijn. Maar bij de statistieken over de electrici- teitverbruikers gaat de hierboven ontwikkelde theorie niet op. De gemeentelijke statisticus wil ons wijsma ken, dat er in totaal 39062 electriciteitsmeters zijn geplaatst, terwijl het aantal klein-ver- bruikers alleen reeds wordt opgegeven als 39273. Er zouden dan in het geheel geen groot verbruikers van electriciteit zijn, terwijl er dan bovendien nog 209 menschen moeten zijn die wel electriciteit gebruiken, maar toch geen meter hebben en dus ook niet behoeven te betalen. Dit laatste kunnen wij evenmin aan nemen als het eerste! Bovendien weten wij dat er ongeveer 600 groot-verbruikers van electriciteit zijn. zoodat het niet te verklaren verschil van 209 tot ruim 800 stijgt Maar er is nog meer tegenstrijdigheid in de beide statistieken inzake de electriciteit. Bij de totaal-statistiek lezen wij dat er 11033 muntmeters zijn geplaatst, terwijl de statis tiek van de klein-verbruikers slechts 8067 vermeldt. Deze tegenstrijdigheid zou opgeheven zijn als in de statistiek vermeldt werd, dat onder de 11033 bezitters van een muntmeter slechts 8067 personen zijn. die ook een muntleidlng hebben. Er zijn namelijk 1966 personen die wel electriciteit volgens het gewone tarief be trekken, maar die voor de betaling een meter gekregen hebben, zoodat zij nu de electriciteit contant betalen. Dat was noodig omdat ge bleken is. dat betaling per maand moeilijkhe den gaf. Maar ook voor die tegenstrijdigheid zou een verklarende noot gewenscht zijn. HAARLEM, 31 Mei. Ondertrouwd 31 Mei: J. T. Heibes en H. W. C. Hooykaas; F. J. M. Brands en E. M. Jonck- bloedt; B. Hoogkamer en C. Eising; B. Ver- meeren en J. M. Vermeeren; P. van der Horst en T A. M. van Gelderen; A. H. Wildschut en C. M. Dekker; C. Egberts en B. van Gelderen; W. van Keulen en A. Goijaerts; C. G. den Tuinder en A. C. Nuesink; P. 5. Nieuwenhui- zen en A. M. Prick; P. J. van den Nleuwen- hoff en H. T. P. van der Avoort; J. M. W. Schuijtvlot en S. L. C. Bakker; D. Akersloot en C. E. van Alphen; A. H. W. Theelen en A. Boon; J. W. ten Brnk en C. Nagtegaal; A. Langeveld en C. M. de Nijs; G. P. G. Meunier en G. Schoonhoven; A. J. H. Braak en J. M. Broersma; V. van Rooden en C. M Kehrens; J. Olieslager en D. Hagen; G. van Hemert en M. J. H. Betlem. Gehuwd 31 MeiG. Wever en N. M. E. van der Werff G. A. Vervooren en G. M. Smit. W. Davelaar en A. M. Borreman. A. v. d. Schriek en S. K. Volpp. D van Rijn en J. M. Andréa. B. J. Kops en M .A. Meijers. J. H. Wenzel en G. I. Hettasch. A. T. Wagner en G van der Pol. P. J. G. Visser en G. M. Verbeek. J. A. Beelen en G. H. Prins. J. van den Eijk- hof en J. van Woerkom. F. A. Möring en S. M. Treffers. P. J H. Linke en M. E. Damme, K. Portegies en H Jonkermans. J. J. H. Beljon en F. P. M. van Meeuwen. M. H. Lintjens en E. B. de Roos. W. J. B. Hamburg en A. J. Paesie. A. A. Loobuyck en M Jager. G. J. Jansen Hendriks en M. C. van Engelen. P. Loogman en C. M. Vrolijk. J. B. Simon en G H. Erdt- sieck. H. Le Noble en E. Schulpzand. Bevallen 27 Mei: A. WeverKlomp, z.; D. C. KooijCastelijns. z.: N. Hummeling—Jon- eeneel 28 Mei: A. A. v. d. Beek—IJskes. z.; B. J. E. SelhorstHersman. d.; J. A. J. Kuijper— van Zandvoord d.: A Beukers—Ploeg, d.; H J. Hoogland—in den Berken, z.; 29 Mel; A. C. Tieland—Kenselaar. d.; A. Wesseling— Mica, d.; 30 Mei: G. E. SteenbergenBlok, z.; M. C. Broelmanvan Deursen. z 31 Mei* A H. van der Pol—Nceven, d Overleden. 28 Mei C. G. J. Ros, 7G jaar Maerten van Heemskerkstraat. 29 Mei: P. F. Hubers. 77 jaar. Lange Annastraat. H. J. Marree. 75 jaar, Gr. Houtstraat. P. U. Hofstra, 69 jaar, Brederodestraat. P. J. van Kessel 84 jaar, Westerhoutpark. 30 Mei T. Bakker,' 35 jaar, Linschotenstraat. J. Jansen—Wiggèrs, 87 jaar, Dr. Schaepmanstraat. J Mooij, 65 j.', Koninginneweg. C. van Arum, 79 jaar, Doel- straat. M. H. Hetem—van Hamelsveld, 85 j., 2e Zuidpolderstraat. 31 MeiA. Mulders, 73 L Zomervaart. Vrouwelijke tenniskampioenen. Het tennisspel werd in Europa ingevoerd door de Kruisvaarders. In Frank rijk droeg het den naam van „La Paume" (hand palm), omdat de bal niet aanvankelijk met een racquet, maar met de hand weid weggeslagen. Reeds in 1427 had Frankrijk een vrouwelijke tenniskam pioen, zekere Jeanne Mar- got. bijgenaamd de „Jeanne d'Arc van het tennisspel". Geologie. (Aardkunde). Xenophanes, een Grieksch wijsgeer in de 6e eeuw (voor Chr.) trof schelpen en andere uit de zee af komstige overblijfselen aan in stukken rots en ver in het binnenland gelegen streken, waaruit hij te recht afleidde, dat een groot deel van het vaste land eenmaal door de zee bedekt was geweest. Dit was het begin der bestu deering van de geologie.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7