De Coöp. Groothandelsvereeniging- ,Haka" Een geanimeerd congres. Haat £uxe HetUuut GARAGE RABO ge* i« VRIJDAG 2 JUNI 1939 HAAEEE M'S DAGBEAD Heden een interessante excursie. Iii ons vorig nummer konden we reeds een gedeelte opnemen van de rede, die de burge meester van Haarlem, Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, Donderdagmiddag in de fraai versierde hal van het Stadhuis uitsprak bij de officieele ontvangst van de deelnemers aan het congres der Coöperatieve Groothandels- vereeniging „H.A.K.A.". De burgemeester ver klaarde in den loop van zijn rede onder den indruk te zijn gekomen toen hij het jaarver slag van deze organisatie had gelezen, en wel door den grooten omvang en de beteekenis er van. Uit dit jaarverslag blijkt, dat deze organi satie een krachtig en goed geleid lichaam is; uit dit jaarverslag spreekt een geest van orde es vertrouwen. Ook zei de burgemeester ge troffen te zijn geweest door het belangrijke be drag van drie ton, dat besteed wordt voor pro paganda en algemeen beheer. Men heeft dus blijkbaar veel vertrouwen in her werk van deze organisatie, niet alleen de leden, maar ook de buitenstaanders. Door een staf van be kwame leiders en personeel kan er uitstekend werk geleverd worden. Door één zin in het jaarverslag was de burgemeester echter teleur gesteld, namelijk de erkenning, dat men door het gehamster in de spannende September maand niet opgewassen was tegen de daardoor veroorzaakte moeilijkheden. Spreker acht het juist van het allergrootst gewicht voor een or ganisatie, die zoozeer in het leven van onze landgenooten ingrijpt, dat men in zulke dagen niet den moed laat zakken. Wat in September gebeurde, is maar een flauwe afspiegeling van wat er in werkelijkheid gebeurd had kunnen zijn. Spreker gaf den congressisten dus den raad, zich zoo krachtig mogelijk voor even- tueele noodlottige gebeurtenissen voor te be reiden, teneinde aan de moeilijkheden het hoofd te kunnen bieden. Dat doen ook de re geering, de gemeentebesturen en vele particu lieren; ook in sterk gewijzigde omstandighe den moet men zijn taak zóó kunnen vervullen, dat er geen teleurstelling ontstaat. „Ik ver trouw", zoo eindigde de burgemeeester, „dat ge het in Haarlem, de stad die zich zoo bij uit stek voor het houden van dergelijke congressen leent naar uw zin zult hebben en hoop, dat ge vol moed het nieuwe vereenigingsjaar in zult gaan. Ik heet u van harte welkom". (Applaus). Namens de congressisten sprak de heer J. A. Kolkman een woord van dank voor de har telijke ontvangst. Hij merkte op, dat deze or ganisatie, in het algemeen genomen, er niet één is, die gaarne aan den weg timmert; zij is een stuk activiteit, die langs ordelijke wegen wil komen tot iets meer levensgeluk. Het doel is dan ook uitsluitend samenwerking, In Haar lem zijn vier coöperaties met bijna 12.000 le den; dit is een bewijs dat ook in deze stad de samenwerking goed is. Spreker hoopt dat deze samenwerking mag leiden tot nog grooter bloei, tot tevredenheid van de leden en van de ge meenschap. „Wij willen komen tot grooter wel vaart, door in eendracht samen te werken". Begroetingssamenkomst Donderdagmiddag vier uur verzamelden de congressisten zich in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw voor een begroe tingssamenkomst. De heer Kolkman sprak een woord van welkom, speciaal tot hen, die als uitgenoodigde gasten aanwezig waren, name lijk van den Nat. Coöp. Raad. van den Cen- tralen Bond van Nederlandsche Verbruiks coöperaties, van den Federatieven Bond van Katholieke Verbruikscoöperaties, van den Chr. Bond, van den Coöperatieraad, Kath. Werklie- denbond en van het Christ. Nat. Vakverbond. Spreker verklaarde zich zeer tevreden over de ontvangst te Haarlem en over het organiseeren van dit congres. De heer P. van Gessel, voorzitter der ontvangstcommissie, herinnerde aan de twee jubilea in Haarlem, namelijk aan het 40-jarig bestaan van „Vooruitgang" en aan het 35-jarig bestaan van „De Eendracht" en gaf een beeld van de coöperatieve beweging in Haarlem. Het werk dezer organisaties strekt zich uit tot bui ten de grenzen dezer stad; 25 procent van dit rayon wordt door de coöperaties bestreken. Ze hebben een stevige positie in de Haarlemsche bevolking gekregen. Spreker is dan ook ver heugd, dat dit congres hier gehouden wordt. Hij hoopt dat dit congres de coöperatieve be weging naar binnen zal versterken en naar bui ten weerklank zal vinden door een goeden pro- pagandistischen indruk. Dit congres moet wor den een demonstratie van samenwerking in het maatschappelijk leven. De heer J. Friedema sprak namens den Nat. Coöperatieven Raad. Hij meende dat een beter begrip van het werk der coöperaties dringend noodig is. Hij hoopte, dat dit con gres een middel moge zijn tot versterking van de onderlinge samenwerking tusschen de coö peratieve verbruiksvereenigingen in het alge meen en tot versterking van het contact tus schen deze beweging en den Nationalen Coö peratieven Raad. De heer J. Geurts, voorzitter van den Centralen Bond van Ned. Verbruikscoöpera ties, was van oordeel dat er geen stilstand in de beweging mag komen; het ledental mag niet achteruit gaan, want dat vindt zijn terugslag in de Handelskamer. Daarom verheugt het hem, dat er een actie tot het werven van leden is ingezet, tot grootmaking van de coöpera tieve beweging. De heer L. Beumer van den Federatieven Bond van Kath. Verbruikscoöperaties was van oordeel, dat de coöperaties hun trouw aan de Hande'.skamer hebben bewezen, want zii heb ben in 1938 een ton méér afgenomen dan m 1937. Er begint een nieuwe geest te ontwaken, waarbij niet langer gezocht wordt naar din gen. die scheiden, maar die binden. Er moet gewerkt worden in het gemeenschapsbelang van het heele volk. De heer G. de Jong sprak namens den Chr. Bond van Verbruikscoöperaties en net Christ. Nat. Vakverbond. Hij merkte op, dat de Handelskamer getoond heeft onmisbaar te zijn als centrumpunt der coöperatieve bewe ging. Hij hoopte dat het een goed geslaagd congres mag worden. J De heer L Lindeman voerde het woord namens den Coöperatieraad en het N.V.V. De leden van aatstgenoemde organisatie toonen een bijzonder groote belangstelling voor de ontwikkeling van de coöperatieve beweging De heer J. Veldman van het R.K. Werk liedenverbond bepleitte meer solidariteit, ka meraadschap en saamhoorigheid en het dra gen van elkanders lasten. Er moet tezamen worden opgetrokken: de Katholieken zullen daartoe gaarne met alle krachten steunen. D\ heer W. D ij k s t r a van de Internatio nale Handelskamer te Londen, schetste het Bfi-k- der coöperatieve beweging aldaar en hoeveel moeilijkheden (ook politieke) daar overwonnen moeten worden. Hij hoopte, dat de geest van kameraadschap en de sfeer van gemoedelijkheid, die in ons land heerschen, mogen blijven voortbestaan. Alle sprekers werden door den voorzitter beantwoord. AVONDVERGADERING. Donderdagavond begon in de groote Concert zaal het congres, dat geopend werd door den voorzitter van den Raad van Commissarissen, den heer J. A. Kolkman, die deze vergadering leidde. Rede voorzitter. Spr. wilde zich kort verdiepen in de ver schijnselen van dezen tijd. Ideologieën en begin selen beheerschen de wereld. Scherpe tegen stellingen kenmerken dezen tijd, waarin het gaat om de vrijheid van den mensch. Velen hebben den ernst van onzen tijd reeds aan den lijve ondervonden. Miskenning van rechtvaar digheid en broederliefde ziet men heerschen. Er is een chaos. Het is dus noodig dat iedereen me dewerkt tot eenheid en vrede, tot een betere levensvervulling. Criüek is hierbij van weinig belang, het komt aan op zelfbezinning. Heror dening van den mensch, Dit geldt ook voor de coöperatieve beweging; ook daarin is geestelijke herbewapening noodig. Coöperatoren hebben een gemeenschapstaak van hooge orde. Zij moe ten beschikken over een groot arsenaal van krachten. Ten deele zijn deze wel aanwezig waar het er op aankomt het bestaande te handhaven. Maar is er ook voldoende actieve kracht aanwezig en in wording, die rekening kan hou den met de veranderde constellatie. Spr. betwij felt of deze kracht wel voldoende aanwezig of in wording is. Men bedenke, dat het niet gaat om critiek, om afbraak dus, maar om opbouw. Voor werken voor vrijheid en vrede is groote actieve kracht noodig. Het commando moet zijn; „alle hens aan dek"! Dit geldt vooral voor de coöperatieve gemeenschap. In het vertrouwen dat ieder daartoe het zijne zal bijdragen opende de voorzitter het congres. Zilveren jubileum Haka. Bij het punt mededeelingen zeide de voorzitter dat met September a.s. de Handelskamer 25 jaar zal hebben bestaan. Het ligt in de bedoeling in September een feestelijke receptie te houden, een extra-personeeldag te organiseeren en een Gedenkboek te laten verschijnen. Voorts bestaat het plan voor een jubileumaanbieding, waar van de aard nog niet vaststaat. Bespreking jaarverslag. Bij de bespreking van het jaarverslag kwam eenige critiek naar voren en werden verschil lenden wenschen geuit. Zoo vroeg de heer Van Doorn (Den Haag) o.a. méér mededee- zonder Chauffeur alleen GASTHUISVEST 11 - HAARLEM - TEL. 1726b Verzekerde Wagens (Adv. Ingez. Med.J lingen over de bedrijven en dat meer bekend heid zal worden gegeven aan de verrichtingen enz. van den Nationalen Coöperatieven Raad. Naar aanleiding van verschillende gemaakte opmerkingen zeide de heer Joh. Warmolts, di recteur van de Haka o.a. dat de uitwerking der plannen tot invoering van een stelsel van ter mijnbetaling in het verslag niet zoo stiefmoeder lijk is behandeld als een der debaters meende. Maar men meende daarvan op dat oogenblik nog niet meer te moeten zeggen. Over de 12 bij de Cofibé aangesloten coöperaties zeide spr. dat die coöperaties over 10 jaar de vrijheid zullen hebben zich zelfstandig te maken, maar tot. zoo lang is verband met de Haka nog noodig. Be treffende den brandstoffenhandel is het vorig jaar meer in het verslag gezegd dan nu; uit voerigheid werd nu niet noodig geacht, omdat er niet zooveel bijzonders over dit onderwerp te zeggen was. Bovendien heeft het verslag dezen keer een anderen vorm dan vroeger. Het ligt niet in de bedoeling in het verslag gedetailleerder mededeelingen te doen over de bedrijven. Het is voldoende, dat een over zicht gegeven wordt Men mag verder geloo- ven, dat de Raad van Commissarissen geheel met de zaken op de hoogte is. De wijze waarop de Haka de omzetrekening regelt verdedigde spr. tegen de daarop geoefende critiek. Een ander systeem is niet mogelijk. Over betere scholing van het commercieele hoogere kader van personeel wacht spr. nog op schriftelijke voorstellen, die de heer van Doorn hem heeft toegezegd. De wenschen van den Van Doorn over den Nationalen Coöperatieven Raad zal spr. te be- voegder plaatse ter sprake brengen. Na afloop van de debatten werd het jaarver slag goedgekeurd. Te 11.15 uur werd de vergadering geschorst tot Zaterdagmorgen 9 uur. Heden een excursie. Voor vandaag stond voor de deelnemers aan het congres een excursie op het programma. Zij zijn daarvoor verdeeld in twee groepen. Beide groepen gingen om 7.47 per extra trein naar Amsterdam. Voor de eene groep was, na aankomst te Am sterdam, het programma: boottocht naar Mar ken en Volendam. per tram naar Broek in Wa terland, bezichtiging van een ouderwetsche kaasmakerij, per tram naar Amsterdam-Noord. En voor de andere groep: gold hetzelfde pro gramma, in eenigszins andere volgorde. Het jaarverslag. Uit het jaarverslag van de Haka spreekt een opgewekte toon. De verhouding tusschen deel- genooten en Haka is uitstekend. Het aantal deelgenoten bedroeg: op 31 December 1937 295 met een ledental van 261.350: op 31 December 1938 292 met een ledental van 258.896. Het ledental verminderde dus met 2454. Zoowel in het voorjaar als in het najaar hield de Practijkschool van de Haka een cursus voor winkelpersoneel te Hoek van Holland. Cofibé en Fibeco hebben zich in 1938 bevre digend ontwikkeld. De totale netto omzet bleef in 1938 beneden die van 1937 en bedroeg f27.983.093 (daling 0,80 pet.). De algemeene resultatenrekening sluit met een creditsaldo van f512.787,64. Voor de deel- genooten is beschikbaar f 137.292,54. Bezoek Frans Halsmuseum. Zij nog vermeld dat de deelnemers aan het congres des morgens een bezoek aan het Frans Halsmuseum brachten en des middags te 3 uur een orgelconcert in de Groote Kerk bijwoonden. ESPERANTO-EXAMENS. Van de Nederlandsche Esperanto-examen- commissie; Rijksgecommitteerde de heer J. van Andel, Inspecteur der Lycea. Voor het A-examen te Den Haag slaag-den mej. J. Schijf te Heemstede en de heeren H. C. van Doorn en D. van Eek te Haarlem. Voor het A-examen te Alkmaar slaagden de heer N. Tervoort te Beverwijk en de heeren J. M. J. Engeringh en J. C. Zandbergen te Haarlem. „Als haringen in een ton" verdrongen zich de koopers voor de .eerste Holland- sche nieuwe'j welke Donderdag te Scheveningen werd aangevoerd Luchtbescherming. De wijken 15 en 16 van Haarlem-Noord. De afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming zal thans beginnen met de organisatie van de wijken 15 en 16 van Haarlem-Noord. Wijk 15 is begrensd door Kleverlaan (Noord zijde). Schoterweg (Westzijde), Zaanenlaan (Zuidzijde), Corn. v. d. Lijnlaan (Zuidzijde) en grens Haarlem-Bloemendaal. Wijk 16 is begrens door Kloosterstraat (Noord zijde), Hertzogstraat (Nooi-dzijde), Noorder Bui ten Spaarne, Zaanenstraat (Zuidzijde) en Scho terweg (Oostzijde). Uitsluitend voor de bewoners van dit stads deel zal de afd. Haarlem een vergadering beleg gen op Woensdag 7 Juni a.s., des avonds te 8.15 uur, in het gebouw van den Protestantenbond aan de Berkenstraat No. 10. De heer E. H. Tenckinck, hoofd van den Lucht beschermingsdienst, zal op deze vergadering spreken over de noodzakelijkheid en nuttigheid van de gezinsbescherming bij de luchtbescher ming en over de organisatie van de wijken 15 en 16. Vervolgens ligt in het voornemen over te gaan tot samenstelling van een comité uit de bewoners van dit stadsdeel. Dit comité zal de afd. bij de organisatie van deze wijken behulpzaam moeten zijn. Deze organisatie betreft eenerzijds de op leiding van de bewoners in gezinsbescherming en anderzijds de vorming van hulpgroepen, welke in tijden van nood de verschillende Overheidsdiensten in de betreffende wijken moeten aanvullen. Alle bewoners van de wijken 15 en 16 van Haartem-Noord worden dringend verzocht deze vergadering te bezoeken om een doeltreffende organisatie in welbegrepen eigenbelang tot stand te brengen. De toegang tot deze vergadering is vrij. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. Het bestuur van de afd, Haarlem en Omstre ken van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen heeft voor de leden een excursie naar „De Hooge Veluwe" georganiseerd. Ook het rijksmuseum KröllerMüller zal worden bezocht. Deze excur sie heeft plaats op Dinsdag 27 Juni. Op Dinsdag 4 Juli wordt een tweede excursie gemaakt naar de Unilever-fabrieken te Rot terdam. De Centrale voor Werkloozcnztm Ook dit jaar wil zij haar werk voortzetten. Sinds 1935 werd een begin gemaakt met de openstelling van de z.g. lange kampen. Negen kampen werden voor dit doel gebouwd en elke periode van 8 of 9 weken kunnen 825 jongens geplaatst worden. Thans hebben ongeveer 20.000 jeugdige werk- loozen den zegen van dit kampwerk reeds mogen smaken. De „Centrale" wil ten behoeve van onze werk- looze jongens en meisjes, de vrouwen der werk- loozen en de mannen dit werk voortzetten en zoo noodig uitbreiden. Dat zal wel noodig zijn, mede ten gevolge van de plannen der Regeering met betrekking tot de verschuiving der leeftijdsgrens, waarop jon gens en meisjes in het bedrijfsleven mogen gaan werken. Daarbij komt de Jeugdregistratie te hulp, door nauwkeurig na te gaan wie er werkloos zijn en waar zij wonen. Dan kan de „Centrale" gemak kelijker de jonge menschen opzoeken en hen animeeren aan de kampen deel te nemen. Bovendien zijn er plannen in de maak om ook meer aandacht te schenken aan de volwassen werkloozen. De grootste activiteit is aanvankelijk gericht geweest op de jeugdige werkloozen. Thans zal het mogelijk zijn ook voor de mannen weer iets te doen. Minister Romme heeft daaromtrent kortgeleden per radio nog mededeelingen ge daan. Ook de vrouwelijke Jeugdorganisaties zullen voortgaan met de z.g. korte nuishoudkampen, teneinde belangstelling te kweeken voor huis- houdelijken arbeid onder de werklooze meisjes. Het tweede internaat wordt na Paschen te Groningen geopend. Om dit alles te kunnen doen vraagt de „Cen trale", Stadhouderslaan 4345 te Utrecht, van de Christenheid in Nederland honderdduizend gulden. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Aan leden van de Haarlemsche Reddings brigade vcor Drenkelingen, die in het afge loopen winterseizoen den medischen cursus hadden gevolgd, werd Donderdagavond in het Sportfondsenbad de gelegenheid geboden, examen af te leggen tot het behalen van het eenheidsdiploma voor eerste hulp bij onge lukken; het examen werd afgenomen door dokter W. B. Smit, directeur van den Ge meentelijke Geneeskundigen dienst en door Dr. D. Heymans, medisch leider van de H. R. B. Door 14 candidaten werd met goed gevolg het examen afgelegd; aan hen zal door het centraal bureau voor het afgeven van het eenheidsdiploma voor eerste hulp bij ongeluk ken te 's Gravenhage, het diploma worden uitgereikt. De geslaagden zijn: Mej. H. de Jong mej. C. C. Martin, mej. E. van Mierlo, mej. J. C. Stammes, mej. R Weers en de heeren W. Beukenkamp, W. Brakel, R. J. Bruseker, J. A. Junge, G. Koome. A. J. v. d. Meer Jr., C. Nel, P Wapstra en N. J. Zwart. Landdag B. V. L. op 1 Juli. Défilé op den boulevard. Z ANDVOORT Vrijdag. De Landstormkorpsen „Stelling van Am sterdam" en „Kennemerland" houden op Za terdag 1 Juli a.s. een grooten intergeweste- lijken Landdag te Zandvoort in het Sport park. Een eere-comité heeft zich gevormd, waar in zitting hebben genomen: Dr. H. Colijn, minister van Staat, minister van Algemeene Zaken; H. van Boeyen, minister van Bin- nenlandsche Zaken; Dr. J. J. C. van Dijk, minister van Defensie; J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, luitenant-generaal adj. in B. D. van H. M. de Koningin, Commandant van het Veldleger, tevens commandant der Vesting Holland. Gouverneur der Residentie; J. Th. Furstner, vice-admiraal. chef van de Marinestaf mr. dr. A. baron Röcll, Com missaris der Koningin in Noord-Holland: L. F. Duymaer van Twist, luitenant-generaal b.d voorzitter van de Nationale Landstorm Com missie; Dr. W. de Vlugt, burgemeester van Amsterdam; Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk, burgemeester van Haarlem en H. de Iongh. reserve-generaal-majoor, inspec teur van den Vrijwilligen Landstorm. Aan den Landdag gaat een défilé vooraf, dat gehouden wordt op den boulevard van het Casino. Lfitevst is l^et i'iiUf V* jy h (J^,uy f b/%t wteer bubbel zoveel bev/%t /%ls Ijct j 'T-oclj host l^et Zf et.! twee vevsclfille*%be b\'cij?/%t\'o- vic»-» c»i l^ele vööv Gjcscl^culic**. \\-<%/%a: Let rcuzcuraI ftvouc +*%/%/%%- (Adv. Ingez. MedJ ANTI-OORLOGSVERGADERING. In een gecombineerde bestuursvergadering van R.S.A.P. en P.A.S. werden de plannen be sproken, betreffende het houden van een Open bare Anti-Oorlogsvergadering op Maandag 12 Juni in het gebouw Odeon. Hier zal spreken de heer H. Sneevliet, uit Amsterdam, over de krachten die den Oorlog 19141918 deden ontbranden en de krach ten die in een komenden oorlog de drijvers zul len zijn. De S.D.A.P. en de C.P.N. werden uitgenoodigd voor debat. NED. ISRAëLIETISCHE GEMEENTE. Het kerkbestuur der Ned. Israël. Gemeen te alhier deelt mede dat de heer I. A. Lessing alhier ter gelegenheid van de viering van zijn 60sten verjaardag de Gemeente een Heilige Wetsrol ten geschenke heeft aangeboden. Het kerkbestuur zal deze schenking aanvaarden op Zondag 4 Juni e.k. des avonds te 7 uur in een speciaal daartoe belegde bijeenkomst. SYNAGOGEDIENUSTEN NEDERL. ISRAëL. GEMEENTE. Sabbath: Vrijdagavonddienst te 8 uur. Ochtenddienst te 8 uur. Middagdienst te 1.30 uur. Avonddienst te 10,14 uur. Werkdagen: Ochtenddienst te 7 uur. Zondag te 7.30 uur. Middag- en Avonddienst te 8 uur. Zondag: Middag- en Avonddienst te 8 uur ter Sy nagoge. Tadmoed Torah: Sabbath te 12.30 uur. Zondag niet. Werkdagen 's avonds te 7.30 uur. De middag- en avonddienst op de werkda gen. alsmede Talmoed Torah worden verricht in het Gemeentegebouw, Lange Wijngaard straat 14. De overige diensten, alsmede de Middag en Avonddienst op Zondag vinden plaats ter Synagoge, Lange Begijnestraat 11. Als U doodmoe naar bed gaat..., en doodmoe opstaat 's Avonds uitgeput naar bed met een hoofd zoo zwaar als lood 's morgens geradbraakt met bonzende hoofdpijn, gruwend van 't werk dat wacht. Dat alles wijst op oververmoeid heid door onzuiver bloedDoe wat tien duizenden mannen en vrouwen deden, die zich eens even ellendig voelden als U. Neem Kru- schen Salts. Het zal ook U helpen. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werking. Rem, gezond bloed zal weer door Uw aderen stroomen. Voor het heerlijke gevoel van terugkeerende gezond heid en energie zult ge Kruschen Uw leven lang dankbaar blijven. Kruschen Salts is uit- sluittend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a ƒ0.40, 0.75 en ƒ1.60 (extra groot pak). Fabrikanten E. Griffiths Hughes Ltd., Manchester (Engeland). Opgericht 1756. (Adv. Ingez. MedJ AGENDA. Heden: VRIJDAG 2 JUNI Algemeene Ledenvergadering H. O. V. in «est. Brinkmann, Groote Markt, 8.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", ge- orolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Het dubbele huwe lijk" en „Moeder's jongen", 2 en 8.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad" geprolongeerd. 2.30, 7 cn 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Je kunt 't toch niet meenemen", geprolongeerd. 2 30, 7 en 9.15 uur. Moviac Theater „Nina. het Indianenkind". geprolongeerd. 2.30, 7.15 en 9.15 uur. ZATERDAG 3 JUNI Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Teyler's Museum, Spaarne 16, 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's: Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) vaa 35 en 79 uur.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10