2)e Sportweek te 9latvdem Ha&stet tel. 15597 Manfred von Brauchitsch demcMste&ifr Nu ook roeiwedstrijden Centrale Verwarming Twee wereldberoemde coureurs te Zandvoort ZAT ER DAT, 3 JUNI 1939 H A ARE E.M'S DAGBCAD VEELBELOVEND PROGRAMMA De Sportweek, die dit jaar van Donderdag 6 Juli tot en met Woensdag 12 Juli te Haar lem zal plaats hebben, belooft wel bijzonder interessant te worden. Dit konden we Vrijdag ochtend constateeren op een persconferentie, die plaats had in het gebouw van „Haarlem's Bloei" aan het Stationsplein en die ook werd bijgewoond door den heer H. L. Warnier, den leider van het Bureau voor Lichamelijke Op voeding ten Stadhuize. Hij werd welkom ge- heeten door den directeur van „Haarlem's Bloei", den heer Van Gink, die er zijn blijdschap over uitsprak dat ook de heer War nier zooveel belangstelling voor de Sportweek toont. De heer Warnier dankte voor het vrien- delijk welkomstwoord, waarna hij eenige in lichtingen verstrekte. Vooral moet men er volgens hem voor trachten te zorgen, dat de gemeentelijke garantie onaangetast blijft. Dit beschouwt spreker als een sportieve eer. Over het algemeen genomen zal deze Sportweek hetzelfde karakter dragen als die van het vorig jaar. Alleen zal het programma nu uit gebreider zijn. O.a. zal intensief door wandel- sportvereenigingen uit Haarlem en ook van elders worden medegewerkt; ongeveer 800 wandelaars zullen Zondag 8 Juli een stertocht naar Haarlem maken. Verder worden er be sprekingen gevoerd met vertegenwoordigers van de scherm- en ook van de wintersport (ski). Een welkome uitbreiding van het pro gramma vormen volksdansen en de onder linge roeiwedstrijden van „Het Spaarne". die ditmaal in het kader van de Sportweek plaats zullen hebben. De heer S. Staal verschafte inlichtingen over de onderdeelen van het programma. Hij merkte op, dat de Sportweek van het vorig jaar van zulk een groote propagandistische waarde is geweest. Dit hebben verschillende sportvereenigingen tot hun voordeel mogen ondervinden, want het ledental werd veel grooter. De optocht op den openingsavond van Donderdag 6 Juli belooft iets moois te worden; o.a. wordt hij veel langer. Speciaal de animo van voetballers om mee te wandelen is grooter geworden; in elk geval veel grooter dan verleden jaar. En ook de andere takken van sport zullen goed vertegenwoordigd zijn- De optocht, waarvan de route nog niet bekend is, zal op de Groote Markt worden opgesteld, met het front naar het Stadhuis. Gehoopt wordt, dat de Burgemeester dan de Sportweek officieel zal willen openen. De avond van Vrijdag 7 Juli wordt in beslag genomen door krachtsportdemonstraties in het Noorder Sportpark, zoo mogelijk op het E.D.O.- terrein, omdat daar tribunes voorde toeschou wers aanwezig zijn. Het voornemen bestond, om Zaterdag 8 Juli een zwemwedstrijd in het Zuider Buiten- spaarne te laten houden, maar op advies van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst is daarvan afgezien. In de plaats daarvan zal er een veldloop in den Hout komen, wat door velen toegejuicht zal worden. Op dienzelfden dag vermeldt het programma een hockey wedstrijd tusschen dames of heeren van 79 uur. Verder zijn er demonstraties van korf bal, lawntennis en handbal. Zondag 8 Juli heeft er, zooals hiervoor reeds gemeld, een stertocht van wandelaars plaats, 's Middags is er een waterpolotournooi in de zweminrichting aan de Kleverlaan; lawn tennis. tafeltennis en 's avonds van 79 uur een korfbalstedenwedstrijd tusschen vermoe delijk Haarlem en Amsterdam. Maandagavond 10 Juli heeft weer, evenals verleden jaar, in Haarlem-Noord een wieier- criterium plaats met medewerking van de Nederlandsche Wielren Unie; het wordt een wedstrijd met open inschrijving, 's Avonds van kwart over acht tot half tien kan men weer kijken naar turndemonstraties op de openbare pleinen, die het vorig jaar zoozeer in den smaak zijn gevallen. Liefhebbers van Honkbal kunnen Dinsdag avond in het Noorder Sportpark genieten van een spannenden wedstrijd tusschen Haarlem en de Seagulls (de laatste ploeg wordt gevormd door in ons land vertoevende Amerikanen).' Wederom van kwart over acht tot half tien zijn er turndemonstraties op de pleinen, maar den ziet men daar weer andere groepen. Het prachtig nummer op dien avond belooft het watersportfeest op het Noorder Buitenspaarne te worden; er komt een vlootrevue van roeiers en kanovaarders en ook wedstrijden over M. Daar zal veel te zien zijn. Op Woensdag 12 Juli heeft het sluitingsfeest plaats, zoo mogelijk op het Haarlem-terrein. Er zal een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen een Haarlemsch en een Bonds- elftal. Verder athletiek, turnen enz. De K.N.A.U. heeft toegezegd, dat er werkelijk be kende athleten zuilen komen, zooals Van Be- veren, de Baumgartens enz. Het geheel wordt meer gevarieerd. De heer Van G i n k merkte nog op, dat de bedoeling van de Sportweek is om de sport te populariseeren en om een zoo uitgebreid mogelijk beeld te geven van de takken van sport, die in Haarlem beoefend worden. Evenals verleden jaar zullen weer sierlijke speldjes van de Sportweek verkocht worden. Er zal dus weer veel levendigheid in Haar lem komen, wat speciaal aan den heer Van Gink aangenaam zal zijn. VOETBAL. OLIESTOOKINRICHTING STOOPLAAN 35. ESSE- FORNUIZEN. (Adv. Ingez. Med.) KORFBAL HAARL. KORFBALBOND. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Voor Zondag zijn vastgesteld: Haarlem 2Aurora 1. De gasten hebben de beste kansen en kunnen het kampioenschap be halen. De Zwaluwen 1 komen naar S. V. 3 en Water vliet 2 ontvangt het derde Animo. Voor promotie-degradatie 2/3e klasse gaat O. K. 6 naar Oosthoek 1. Voor de lagere series wordt in de tweede af- deeling de beslissingswedstrijd Aurora 3Meer- lebosch 2 gespeeld. Voor den beker ontmoeten Watervliet en O. K. 5 elkaar. Dinsdag 6 Juni worden gespeeld: voor den BekerT O. K. 5—Meerlebosch en N. Flora 2Animo-Ready 1. Promotie-degradatie Noord-Holland. Voor de 2e afdeeling C wordt Zondag op het THB-terrein in Aerdenhout gespeeld de wed strijd THBTogo. Bij een overwinning van THB heeft deze nog een kans in de tweede klasse te blijven. WIELRIJDEN. FEDERATIE VAN WIELERCLUBS. De F.W.H. houdt a.s. Zondag haar laatsten rit voor de competitie. De onafhankelijken en amateurs rijden een af stand van 100 K.M.: de nieuwelingen 60 K.M., de juniores A en B 37^ K.M. De stand der competitie luidt: Onafhankelijken en Amateurs: 1 P. Gunters 25 pnt., 2 J. Smit 22 pnt., 3 Stet 18 pt., 4 Siebeling 13 pnt., 5 Claasen 13 pt., 6 Peters 10 pt., 7 Kort hals 9 pnt., 8 De Vries 8 pt., 8 Klinkenberg 8 pt., 8 Schelf out 8 pt. Niewelingen: 1 Veerman 23 pt., 2 Peters 22.5 pt., 3 Rusman 221.5 pt, 4 Bijster 19 pt, 5 Klein- hout 16 pt., 6 Boersma 14 pt.. 7 Dane 9 pt, 8 D. Verbeek 8 pt., 8 De Jong 8 pt., 10 Beekhuis 4 pt. Junioren A: 1 Keyzer 30 pt, 2 Van Rooke 21 pt, 3 Taverne 19 pt., 3 G. v. Dijk 19 pt.. 5 Don kersloot 16 pt.. 6 Van de Heyden 14 pt., 7 Stoel man 6 pt., 7 Van Zijl 6 pt., 9 Van de Heyden fi pt, 10 W. Kleef 4 pt De wedstrijden voor Zondag. Mede doordat de promotiewedstrijd H.B.S. E.D.O. is uitgesteld, is er morgen nog maar wei nig schot in die zware competitie te verwachten. Ook in Afdeeling II wordt morgen No. 1 nog niet bekend. Hier wordt de wedstrijd U.V.V.S.V.V. gespeeld, die de beslissing niet kan brengen, want als de Utrechtenaren volgens de vrij alge- meene verwachting winnen, hebben ze evenveel punten als D.F.C. Dan valt morgen over acht da gen in Dordrecht de beslissing bij de ontmoeting D.F.C.—U.V.V. In Afdeeling III krijgen we morgen in ieder geval een nieuwen eerste-klasser, want zooals onze lezers weten is Z.A.C. reeds naar de tweede klas gedegradeerd. Op het programma staat de wedstrijd Ensch. BoysS.C.H. Eerstgenoemde, die dus op eigen veld speelt, heeft de beste kans, zij heeft namelijk reeds aan een gelijk spel ge noeg. We vermoeden, dat Ensch. Boys weer eer ste-klasser wordt. In Afdeeling IV duurt de promotie-competitie nog een paar weken en in Afdeeling V wordt de beslissingswedstrijd om de eerste plaats tusschen G.R.C. en W.V.V. op onzijdig terrein gespeeld. Dat zal me daar in het Noorden een geweldige drukte geven. Het kost ons werkelijk eenige moeite om nu nog over een promotiekans van Bloemendaal te durven schrijven, nu zij Zondag van Zaandijk verloren heeft. In Bloemendaal houdt men zich en terecht nog aan het laatste stroohalmpj- vast, zooals men in ons nummer van Donderdag heeft kunnen lezen. Het bestuur redeneert opti mistisch: als Bloemendaal Zondag thuis van West Frisia wint en als dan de Enkhuizenaren een week later op eigen terrein van Zaandijk verliezen, dan hebben alle drie clubs weer vier punten, zoodat ze weer van voren af aan kunnen beginnen. Maar onder onze voetballezers zullen er niet veel zijn, die niet gelooven dat West Fri sia uit haar twee nog resteerende wedstrijden het eene puntje haalt, dat noodig is om in de twee de klas te blijven. Intusschen schrijven we dit niet, om aan Bloemendaal allen moed te ont nemen. Integendeel, we gelooven stellig dat ze morgen van West Frisia wint en tenslotte zijn de wonderen de wereld nog niet uit, want Zaan dijk zal dan ook stellig wel haar laatste kansje hardnekkig verdedigen. Dat de Bloemendalers dus nog maar goed mogen volhouden en zullen kijken naar het bezielend voorbeeld van aan voerder Beijk. In Amsterdam heeft men langen tijd gedacht, dat de strijd om het kampioenschap van Neder land tenslotte wel tusschen Ajax en D.W.S. zou gaan, maar nu het Nijmeegsche N.E.C. zich zoo onverwacht als een ernstige candidaat ontpopt heeft, gelooft men het niet meer. Evengoed zal morgen het terrein in Watergraafsmeer bij den wedstrijd AjaxD.W.S. wel uitverkocht zijn, evenals het terrein in Nijmegen, waar N.E.C. haar mooie kans tegen Eindhoven gaat verdedi gen. KAMPIOENSCHAP HAARLEM. VAN StormvogelsKennemcrs. Zondagmiddag twee uur wordt op,het Stormvogels-terrein voor het kampioenschap van Haarlem de wedstrijd StormvogelsKen- nemers gespeeld. DE ZOMERAVONDWEDSTRIJDEN. De uitslagen van de deze week gehouden wed strijden luiden: S.A.C.Merens 23 H.K.S.V.Sierkan 2 2—3 Het programma voor de volgende week is als vogt: Maandag 5 Juni: Spaarnestad aH.K.S.V. Dinsdag 6 Juni: S.A.C.—Spaarnestad b. Woensdag 7 Juni: Sierkan lMerens. SERIE-WEDSTRIJDEN T. H. B. Finales om den v. d. Hams-wisselbeker. Zondag worden de demi- en de finale van de T. H. B.-series verspeeld. Te één uur wordt be gonnen met de wedstrijden SwiftKinheim en R. C. H. 2VI. Vogels 1. Dit beloven mooie wed strijden te worden, daar Swift en Kinheim een snel samenspel spelen Bij R. C. H. 2VI. Vogels zal de wilskracht van de jeugd den boventoon vieren. Er valt moeilijk te voorspellen wie in de finale zulllen komen, nog minder welke vereeni- ging met den wisselbeker en 11 door den heer v. d. Ham als extra prijs geschonken, draag- medailles naar huis zal gaan. Het volledige programma luidt: 11 uur: T. H. B. vet.—D. C. O. vet. T. H. B. comb.D. C. O. comb, 1 uur: Swift 1Kinheim 1 R. C. H. 2—VI. Vogels 1 2.15 uur: T. H. B. adsp.Swift jeugd 3 uur: Verliezers om 3en en 4en prijs. 3.30 uur: Winnaa.r om len en 2en prijs. Als prijzen zijn beschikbaar 3 bekers, 11 draag- medailles. Herinneringsvaantje en takje. Tevens wordt er te twee uur een korfbalwed strijd gespeeld tusschen T. H. B. en Togo voor de promotie en degradatie naar de tweede klasse K. N. K. B. LAWNTENNIS. NED. LAWNTENNISBOND HET COMPETITIE PROGRAMMA Overgangsklasse TCH—Marlot 2 Tweede klasse A-N. W. Haarlem 2—DDV 3 BeverwijkDDV 4 Game and SetTCH 2 Tweede klasse B-N. W. HeemstedeBe Quick AnimoBeverwijk 2 TCG 2Stadivo TCG 3—THC 1925 Haarlem 3Festina 3 Tweede klasse A-Z.W. WaalsdorpTCG Derde klasse A-N. W. Heemstede 2Dash Derde klasse B-N. W. AmstelkantWestrust 3 Nwe Meer 2Duinlust 2 TCG 5Beverwijk 4 BakkumWimbledon 2 Heemstede 3Shell 3 Ruine 4Duinlust 3 Schiphol 2All Right Heemstede 5Cocktuil 3. BILJARTEN. DE „HEINEKENS-BEKER". Vrijdagavond werden de nederlaagwedstrijden in het clublokaal van „D. E. _S." vervolgd met de tweede zestallen van „K. E. T. S." „D. E. S." De uitslagen luiden: (De spelers van „K. E. T. S." staan bovenaan) pnt. brt. h.s. gem. Dijke 66+25 31 10 2.12 Slot 150—25 31 30 4.83 Chargois 81 49 14 Vlug 100 49 13 Louwaard Wesseling Hessels v. Osch Theuerzeit v. d. Hoek 100 77 78 150 1.65 2.04 0.9; 1.05 3.39 6.52 Esser 200 20 38 Steffers 166—50 20 44 Corduwener 46 51 5 0.90 Boeré 90 51 13 1.56 Het resultaat was, dat „K. E. T. S." 664 en ,,D. E. S." 723 caramboles maakte. De totalen zijn nu: „K. E. T. S." 1062 en „D. E. S." 1169 punten, zoodat „D. E. S." wint met 107 punten. WIELRIJDEN. DE RONDE VAN DUITSCHLAND. Schulte wint ook de tweede étappe. (Jit Cottbus: Ook de tweede étappe van de Ronde van Duitschland is door onzen land genoot Gerrit Schulte gewonnen. Hij kwam als eerste te Cottbus door de finish in den tijd van 6 uur 39 min. 15 sec., vóór den Belg Bon duel en den Duitscher Bautz. Schulte leidt-thans in-het- -klassement met een halve minuut voorsprong op een viertal renners. De landenrangschikking na dè tweede étap pe luidt als volgt: 1. Frankrijk 40 uur 8 min. 17 sec. 2. België 40 uur 11 min. 22 sec. 3. Duitschland 40 uur 13 min. 46 sec. 4. Gemengde ploeg, waaronder Schulte en Middelkamp, 40 uur 21 min. 46 sec. 5. Zwitserland 40 uur 39 min. 23 sec. AUTOMOBILISME (De Qioote Otw/s turn Zandvcwit De Haarlemmer Beels in zijn klasse favoriet Op den tweeden dag van de training voor den Prijs van Zandvoort was de belangstelling rond het circuit door de duinen bijzonder groot. Ze ker 3000 toeschouwers zagen in de middaguren de verschillende wagens hun proefronden draaien doch het hoofdmoment was toch wel de demon stratie van den Duitschen coureur Manfred von Brauchitsch, die met zijn Mercedes Benz eenige ronden reed. Prachtig lag de lage wagen in de bochten, scherp sneed von Brauchitsch de hoe ken af, doch het sprak wel van zelf, dat op dit bochtige circuit deze racewagen niet op volle toeren kon draaien. Niettemin haalde hij er nog een ronde van 1 min. 20 sec. uit, n.l. de vierde, d.w.z. hij bereikte over ruim 2 k.m. een gemid delde uursnelheid van 109,5 k.m. De elfde, te vens laatste, ronde bedroeg 1 min. 20 2/5 sec., waarmede hij dus weinig beneden het „rondere cord" bleef. Deze dag is niet geheel en al zonder incidenten verloopen. Zoo vloog de Lancia Aprilla van Po- rel (Baarn) uit de bocht vlak voor de perstri bune. De wagen botste tegen de stroozakken en sloeg over den kop. De berijder liep echter geen letsel op. De carrosserie van de Lancia was flink beschadigd doch was nog in staat om te rijden. Ook de D. K. W. van den heer R. J. Smeets uit Echt maakte een buiteling. De wagen werd echter weer op zijn wielen gezet en de heer Smeets reed door of er niets gebeurd was. De snelheden van de verschillende deelnemers waren niet zoo groot als Donderdag. Piet Nortier maakte met B. M. W. weer de snelste ronde. Van de deelnemers uit Haarlem en omgeving viel vooral het beheerschte rijden van Beels met Bugatti op. Nu de Bugatti van van Rumpt niet start is de Haarlemmer in zijn klasse sterk fa- 'oriet De „Mercury" van Gatsonides is wel snel doch deze wagen zal op een parcours met langere rechte stukken waarschijnlijk beter tot zijn rech' komen. A UTOM OBILISMl Manfred von Brauchitsch en „Blonde Hans'" de man met den twijfelachtigen leeftijd. Twee coureurs van naam zullen met hun nieuwste ren wagens bij de Zandvoortsche autoraces demonstreeren. Voor de belangstel ling ibeteekent het een niet onbelangrijke stimulans, terwijl het tevens een voorproefje kan geven, hoe het in de toekomst worden kan, indien deze eerste opzet slaag® en ons land regelmatig zijn Grand-Prix-races krijgt. Manfred von Brauchitsch. Manfred von Brauchitsch, één der meest bekende van de Mercedes-Benz coureurs, werd in 1905 te Hamburg geboren. Aanvankelijk nam hij dienst in het leger. Hij moest echter na een zwaar motor-ongeval het soldaten-be roep opgeven, waarna hij tenslotte met enthousiasme aan de autorensport begon. Bij zijn groote overwinning in de Avusrennen in 1932 trok hij voor het eerst de aandacht van de sportwereld tot zich. Bij deze zware races ging hij met grooten voorsprong als eerste over de finish met een Mercedes-Benz SS-sport- wagen. In 1934 won hij voor de eerste maal bij de internationale Eifelraces. Bij de training om den „Grooten Prijs van Duitschland" verongelukte hij op den Nuer- burgring, zoodat hij voor de rest vari dat sei zoen buiten gevecht was gesteld. In 1935 rende hij echter alweer mee in de baan. Nadat hij in 1937 bij den „Grooten Prijs van Monaco" een nieuwen recordtijd voor Mercedes Benz wist op te stellen, werd Manfred von Brau chitsch in 1938 overwinnaar bij den „Grooten Prijs van Frankrijk". Dit zijn wel héél summier samengevat de voornaamste hoogtepunten in het succesvolle renleven van de Mcrcedes-Benz coureur, die vandaag met zijn 5 liter wagen in Zandvoort aanwezig is. Hans Stuck. Zijn collega Hans Stuck, die meestal als zijn groote rivaal in de renbaan mee-rent, ver tegenwoordigt de bekende „Auto-Union". Deze "„Blonde Hans" zooals hij populair al tijd genoemd wordt, is een puzzle voor zijn bewonderaars* sters) wat zijn leeftijd betreft. We mogen hier verklappen dat hij negen-en- dertig jaar oud is en we zijn ervan overtuigd, dat de meesten, die hem zullen hebben gade geslagen bij hun schatting hebben misge raden. Hans Stuck heeft zich niet slechts groote populariteit verworven door zijn vele suc cessen achter het stuurwiel maar ook door zijn wilde skitochten en het veroveren van zijn golf-, motorboot- en schietprijzen. Op 25-jarigen leeftijd begon hij zijn car rière als coureur, nadat hij reeds als kind des avonds heimelijk in de garage van zijn ouders sloop en zich onder de auto te slapen legde. Reeds in 1930 wist hij kampioen te worden in de Europeesche bergritten en in 1932 inter nationaal Alpenkampioen. Reeds toen werd hij „Koning der bergen" genoemd. In zijn loopbaan wist hij niet minder dan 8 wereld records te veroveren. Van Hans Stuck zijn vele grappige annec- doten in omloop, waarvan de volgende wel héél duidelijk zijn geestige slagvaardigheid in het antwoorden doet zien Het jonge dochtertje van een kennis van Stuck was door zijn groote overwinning op den Nuerburgring in 1934 zóó enthousiast, dat zij het kalfje dat den dag daarop bij hen thuis op de boerderij geboren werd Stuck doopte. Na het succes in 1938 bij den „Grooten Bergprijs van Duitschland" feliciteerde de vader van dit meisje onzen ..Blonde Hans", die hem meteen vroeg: „welnu hoe is het met het „Stuck" gegaan?". „Het is de grootste os uit de geheele buurl geworden", antwoordde deze. „Nu dat is prachtig", meende Hans. „Noen liet eerstkomende varken ook naar mij, dar zal er bepaald een reuzen zwijn uit groeien" Reeds werd er algemeen beweerd, dat Ham Stuck niet meer op de renbaan zou uitkomen De profeten hebben echter ongelijk gehad want ook dit jaar is Stuck in het renseizoei weer van de partij om bij de verschillende in ternationale races de kleuren van „Auto Union" te verdedigen. Het vak van coureur is één van die beroepei waaiwan het afscheid nemen pijn doet ei waarin de meesten liever ondergaan met he vertrouwde stuurwiel in de handen en cii scherpe reuk van brandstof in den neus, dai dat zij het vrijwillig adieu kunnen zeggen ou zich als rustig mensch ergens terug te trek kenl DOMYN KELLER. SCHAKEN. De internationale Zeskamp. LAND ATT EN EU WE WINNAARS. De partij tusschen Flohr en Euwe is remis begeven. De eindstand van den internationale: zeskamp van de V.A.R.A. luidt lus: 1. en 2 Landau en dr. Euwe beiden 3j4 pun1 3 en 4: Flohr en Cortlever beiden 3 pnt. 5 Szabo 2 pnt. 6 Fontein 0 pnt. WATERPOLO. DOLFIJN—H. P. C. (0—3). H. P. C. ging Vrijdag naar Amsterdam or de Dolfijn te bekampen. Het begin was nie zeer bemoedigend voor H. P. C„ aangezien d Dolfijn sterk opdrong. Speciaal Muller wa zeer gevaarlijk; Leyenaar moest alle krach ten inspannen om hem het scoren te beletter Doelman Kohier was als steeds betrouw baar; toen dan ook de aanvallen van Dolf ij! geen succes opleverden, begreep H. P. C. da deze tegenpartij niet zoo sterk was als mei vermoedde Plotseling kreeg Van Zadel dei bal vrij; op het goede moment kwam het le der bij den snel naar voren optrekkende! Braam; op fraaie wijze wist deze speler aai zijn vereeniging de leiding te bezorgei (0—1). Na de hervatting was het windvoordeel aai HPC-zijde. Het plaatsen ging nu veel ge makkelijker; H.P.C. kwam in den aanva Steeds weer was het Stender, die zijn clu opstuwde, maar steeds konden de voor spelers niet tot afwerking geraken. H.P.C. ging tot een vlotte speelwijze over daardoor won haar spel veel aan aantrek kelijkheid. Een mooie aangegeven bal sloe Eldering plotseling in het Dolfijn-doel (02 Met dezen stand en nog enkele minuten t spelen wist H.P.C. van geen wijken. Ten slotte maakte Eldering met een fraaien door slag bal het derde doelpunt (03)hij brach daardoor zijn vereeniging in veiligheid. De stand in de eerste klasse is thans al volgt; gesp. gew. gel. verl. pnt. v.-i H.P.C. 2 2 0 0 4 5i IJ 1 1 0 0 2 6— U. Z. C. 0 0 0 0 0 D. W. R. 1 0 0 1 0 0—: Dolfijn 2 0 0 2 0 9—: DOLFIJN 2—H.P.C. 2 (3—4). De H.P.C.-reserves hebben door een over winning blijk gegeven, dat het hun ernst i: om zich in de hoofdklasse te plaatsen. He was Kolderie die met een hard schot aai H. P. C. de leiding bezorgde (01). Na de hervatting vergrootte De Geest dei- voorsprong tot 02. Kort daarop werd he: 1—2, vervolgens 2—2. Het was toen weei nieuw de leiding nam (2—3). Mauritz maak- door toedoen van De Geest, dat H. P. C. op- ie vervolgens 24; het einde kwam met eer 43-overwinning voor de H.P.C.-reserves. WANDELSPORT. H.A.V. r.DE KAMPIOEN". Deze vereeniging organiseert op Zondag IS Juni haar jaarlijkschen handicap snelwandel wedstrijd over 15 K.M. CRICKET. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Het is slechts een klein programma, dat voor Zondag is vastgesteld, ook omdat Rood en Wit heden en morgen een tweedaagschen wed strijd aan de Spanjaardslaan tegen de Ant werp British Sportclub speelt. De cricket liefhebbers in Haarlem hebben dus ditmaal wel een moeilijke keus. want aan den Schoterweg wordt de competitiewedstrijd Haarlem—V.V V. gespeeld. We verwachten, dat de Haarlemmers zich na de nederlaag van de vorige week zullen herstellen. H.C.C. I—Hermes-D.V.S. zal wel door de Hagenaars worden gewonnen en V.R.A. zal op eigen terrein wel van H.C.C. 2 winnen. Het programma luidt als volgt: Eerste klasse: H.C.C. I—Hermes-D.VB. V.R.A.—H.C.C. 2. HaarlemV.V.V. Overgangsklasse SpartaExcelsior. H.C.C. 3—C.V.H. Quick (N.)A.C.C. Tweede klasse A: V.V.V. 2—Rood en Wit 2. KampongV.R.A. 2 Tweede klasse B; A.C.C. 2—Rood en Wit 3. L.C.C.Haarlem 2. R.I.O.—Ajax (L.) Derde klasse AT OlympiaV.V.V. 3. C.V.H. 2—R.I.O. 2. S.C.H.C. 2Hilversum. Haarlem 3A.C.C. 3. Hercules 2Kampong 2.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10