De voorgestelde wijziging ENGELSCHE DUIKBOOT in de Amerikaansche neutraliteitswet Weg Met die ouderwetsche methode van zelf wasschen IJmuider Wasscherij IN ONGUNSTIGER POSITIE. Mooie, charmante zonnebruining ZATERDAG 3 JUNI 1939 HA'ARE EM'S DAGBLAD Kleine landen bij het aanschaffen van oorlogsmateriaal niet uitsluitend meer op Duitschland aangewezen WASHINGTON. 3 Juni. United Press verneemt van betrouwbare zijde dat Hull's verzoek aan 't Congres om de bij de neutralteitswet geregelde wapenembargo's op te heffen gemoti veerd wordt door de overtuiging dat den kleine landen gelegenheid gegeven moet worden zich van wapenvoorra- den te voorzien. Dit moet dan hun af hankelijkheid van Duitschland ver minderen, dat sinds de annexatie van Tsjecho Slowakije naast de Krupp- fabrieken de beschikking heeft ge kregen over de groote Skoda-wapen- fabrieken. De Engelsche, Fransche en Russische wa penindustrie heeft het veel te druk met de levering aan de eigen regeeringen dan dat zij zelfs in vredestijd ook maar iets aan de kleine staten zouden kunnen leveren. Duitsch land bezit dus een enorm politiek en militair voordeel, omdat het alleen in staat is de kleine landen wapenen te leveren voor hun nationale verdediging, misschien wel met het gelijktijdige aanbod militaire instructeurs te zenden. Hull's voorstel aan het Congres be oogt dus dit Duitsche „monopolie" te breken en de regeeringen van de kleine Europeesche landen te bevrijden van de afhankelijkheid in dit opzicht van de „as". De kleine landen moeten nu eenmaal hun nationale defensie versterken en zij moeten de materialen daar voor buiten hun grenzen zoeken. In antwoord op de verwijten uit het Con gres dat hij de Ver. Staten zou maken tot een arsenaal voor de wereldmachten betoogt Huil dat de „lijst van contrabande niet langer beperkt is tot wapens en munitie en wat daarmee verband houdt: er staan vrijwel alle producten op, die niets met de eigenlijke oor logvoering te maken hebben, maar die on ontbeerlijk zijn in het leven van een vijandi- gen staat". Hij voegde er aan toe dat er dus eigenlijk geen verschil is tusschen het leveren van wapens aan een oorlogvoerend land en het verkoopen aan dat land van katoen, graan, petroleum en geneesmiddelen. Daarom beval hij aan de „cash and carry"-politiek van toe passing te maken op de verkoopen van munitie. Senator Pittman, de bekende voorstander van steun aan de Europeesche democratieën, f heeft zich volkomen bij dit standpunt van Huil aangesloten. „Ik geloof", zeide hij, „dat de overneming door Hitler van de Skoda-fabrieken de Bal- kanstaten beroofd heeft van een mogelijkheid om zich voldoende oorlogsmateriaal te ver schaffen. Deze landen zijn afhankelijk van deze fabrieken. Het zal Roemenië en de andere Balkanstaten jaren kosten om een dergelijk wapenbedrijf te or ga niseeren". .(United Press) Stuurt Uw wasch naar de Snelliusstr. 39, IJmuiden, Tel. 4371 (Adv. Mgez. Med.) Slowaken betreuren het heengaan van Sidor. Duitsche handelsdelegatie krijgt het te hooren. De vredesarbeid van den Paus. De diplomatieke correspondent van Reuter bericht dat men in diplomatieke kringen te Lon den veel belangstelling toont voor de jongste woorden van Z. H. den paus. De Heilige Vader heeft niet bevestigd, dat hij de vorige maand het initiatief heeft genomen tot het polsen van de mogendheden, doch ook, dat hij een veelbelovend antwoord heeft ontvangen van Hitler en Musso lini. Verder wordt van belang geacht, dat de Paus niet voornemens is zijn pogingen op te ge ven, welke vermoedelijk meer gehoor zullen vin den in de huidige kalmte in den internationalen toestand. Nieuwe geruchten over sabotage bij Skoda. Duizenden Tsjechische arbeiders zouden door Duitschers vervangen zijn. Het Poolsche Telegraafagentschap meldt: De Duitsche autoriteiten hebben het dragen, het verkoopen en het vervaardigen verboden van Tsjechische insignes in de nationale kleuren met de inscriptie: „Voor het vaderland". In welingelichte kringen doet het gerucht de ronde dat in verband met de voortdurende da den van sabotage in het centrum der oorlogsin dustrie van Skoda verscheidene duizenden Tsje chische arbeiders naar het binnenland van Duitschland zouden worden gebracht en ver vangen zouden worden door Duitsche arbeiders uit het Duitsche rijk. De golf van arrestaties onder de Tsjechen in Bohemen en Moravië, zoo wordt gemeld, neemt weer toe. De laatste dagen zijn talrijke Tsjechi sche persoonlijkheden, die tot het nationaal bu reau te Praag behooren, gearresteerd. Chef van den Franschen penei-alen staf naar Londen. 6 Juni in de Engelsche hoofdstad verwacht. Generaal Gamelin, de chef van den Franschen generalen staf, wordt 6 dezer te Londen verwacht voor een bezoek, dat vier dagen zal duren. Op het programma staan bezoeken aan Sandhurst en Aldershot, een door de regeering aan te bieden noenmaal, een ontvangst bij den hertog van Gloucester en een diner in het Lagerhuis. Voor zijn vertrek op Vrijdagmiddag zal Gamelin des ochtends een bezoek brengen aan den minister van marine Lord Chatfield en aan het ministerie van oorlog, waarna hij zal aanzitten aan een noenmaal in besloten kring, aan te bieden door burggraaf Gort, den chef van den generalen staf. Patrouille slachtoffer van Arabischen aanslag. Vijf vermoedelijke daders gearresteerd. Het A. N. P. verneemt uit Jeruzalem, dat vijf vermoedelijke daders van den Arabischen aan slag, die gistermorgen zeven dooden heeft ge- ëischt, gearresteerd zijn in Kafraquafine. Thans kan nader worden gemeld dat het een patrouille in een vrachtauto was, die, in de hinderlaag viel. De rebellen schoten de inzittenden neer en maakten zich van de wapens meester. De lijken werden ontdekt door een verkenningspatrouille. De aanslag heeft een levendigen indruk gemaakt op de bevolking. Jeruzalem ziet er weer uit als in de crisisdagen en de menigte verricht haar werkzaamheden onder strenge politiebewaking. Talrijke huiszoekingen zijn in de Joodsche wijk verricht. Sidor. De Duitsche handelsdelegatie onder leiding van Wachter heeft een bezoek gebracht aan het graf van Hlinka, aldus meldt Havas uit Bratis- lawa. De afgevaardigde Serenck hield een toe spraak. waarbij hij zinspeelde op het heengaan van Sidor, die den Duitschers verdacht voor kwam wegens zijn gehechtheid aan de Tsjecho Slowaaksche gedachte. Hij zeide: „Het is voor ons Slowaken pijnlijk te zien, dat men onder verschillende voorwendselen den politieken ar beid van zekere vertegenwoordigers onmogelijk maakt. Alle scheppende krachten moeten deel nemen aan de vereeniging van Slowakije en het is niet goed dat. menschen, die Slowakije zoo veel diensten bewijzen, terzijde worden ge schoven". Wachter antwoordde dat het Duitsche volk zich geenszins in de binnenlandsche aangelegen heden van Slowakije wil mengen „Het wenscht. slechts, dat in Slowakije orde en vrede heerschen". De verkiezingen in Roemenië. Geheele regeering herkozen. Het Roemeensche persagentschap Rador deelt Jover de Vrijdag gehouden verkiezingen mede, 'dat 70 pet. der gekozenen nooit een mandaat uit geoefend en dat slechts 30 pet. reeds zitting had den in het oude parlement. Calinescoe heeft 17000 stemmen gekregen, 'net grootste aantal, dat ooit door een Roemeensch politicus is veroverd. Gafencoe is gekozen als hoofd van het „Kiescollege der intellectueelen van Boekarest". Alle leden der regeeering schijnen herkozen te zijn. Er hebben zich geen incidenten voorge daan. Bouw van 24 Amerikaanscbe oorlogsschepen aanbesteed. Bedrag van 350 millioen dollar er mede gemoeid. Het Amerikaansche ministerie van marine heeft den bouw aanbesteed van 24 oorlogssche pen, waaronder twee slagschepen van 45.000 ton en een vliegtuigmoederschip van 20.000 ton, tot een totaal bedrag van 350 millioen dollar Het is de grootste order ineens, die de Amerikaan sche marine ooit in vredestijd heeft geplaatst. Engelsch militair vliegtuig in zee gestort. Twee inzittenden vermist. Een vliegtuig van de Royal Air Force is in zee gestort buiten Little Hampton. Een der inzittenden is opgepikt. De beide anderen worden vermist. Coördinatie van liet vervoer. Beroepsautovervoerdcrs hebben vele bezwaren tegen het wetsontwerp. In verband met de memorie van antwoord van den minister van waterstaat inzake het wetsontwerp tot coördinatie van het goede renvervoer hebben het bestuur van de af- deeling beroepsgoederenvervoer in den bond van bedrijfsautohouders in Nederland (B. B. N.) en 't voorloopig bestuur van den Alg- Ned. Beroepsvervoerdersbond (in oprichting onder de beroepsvervoerdersleden van den A. N. W. B.i een rapport uitgebracht, dat is toege zonden aan de leden van de Tweede Kamer en waaraan wij het volgende ontleenen: Besturen achtten het om beeldspraak te gebruiken alvorens maatregelen vast te stellen, die herstel van gezondheid moeten brengen voor het geheele vervoers-apparaat, voor alles noodzakelijk een goede diagnose te stellen. De meest ernstige aanklacht van de bestuur- deren tegen dit wetsontwerp is. dat de be treffende coördinator geneesheer i dit voor naamste werk (der diagnose-stelling) totaal heeft nagelaten. Hiermede achtten zij dit wetsontwerp dan ook veroordeeld. Als gevolg van het gemis aan iedere diag nose-stelling heeft aldus het rapport, de spe ciaal tot coördineeren geroepen minister, o.m. volledig nagelaten melding te maken van de spoorwegconcurrentie, zijnde de meest ont wrichtende oorzaak van economische wanorde en onrechtvaardigheid op vervoergebied, voorts nagelaten te vermelden, dat b.v. de vrachtauto feitelijk 3 maal te zwaar is be last, op die wijze verplicht wordende, zijn eigen vernietiger (de spoorwegen) ook nog kunstmatig op de been te houden en tenslotte nagelaten in het wetsontwerp daaromtrent positieve herstel-maatregelen te nemen. Het beroep, door den minister gedaan, op de belangrijke kapitalen, in de spoorwegen vast gelegd. en de waarscchuwing tegen lichtvaar dige afbraak van onderdeelen van het ver voers-apparaat, alerkent de minister de noodzakelijkheid daarvan, indien een tech nisch en economisch betere vervoerwijze dan die per spoorweg „ontstaat", bracht bestuur- deren ertoe erop te wijzen, dat de vrachtauto, ondanks een 3 maal te zwaar opgelegde be lasting: 1. haar eigen weg geheel betaalt: 2. daarenboven ook nog het geheele spoor weg-verlies betaalt: 3. ondanks dit alles, zich niet alleen staande houdt, maar zich nog steeds verder uitbreidt: 4. terwijl de spoorwegen bij een omzet van 100 millioen, een jaarlijksch verlies van ca. 25 millioen lijden. Deze overweging deed bestuurderen con- stateeren, dat een technisch en economisch betere vervoerwijze dan die per spoorweg niet meer behoeft te „ontstaan", maar reeds „ont staan is". Bestuurderen beschouwen het vervoerbedrijf te water en te land, als een veel te gecompli ceerd. gedetailleerd, economisch-gevoelig, in gewikkeld-wisselend bedrijf, dan dat het ver- starrende-ambtelijke bemoeienis omtrent de belangrijkste uitvoerings-vormen zou kunnen verdragen. Het vervoer-bedrijf beschouwen zij als een levend bedrijf, dat met sterk afwisselende omstandigheden hetzij per dag. per seizoen, of per jaar werkt. Daarom achtten zij de meest fatale en prin- cipieele fout van dit wetsontwerp, als ge volg van totaal gemis aan practisch inzicht, dat de minister hierbij machtiging vraagt zich te mogen bemoeien met de meest belangrijke en essentieele uitvoerings-vormen van het be drijfsleven, t.w. de behoefte element-politiek en de vrachtenpolitiek van het bedrijfsleven. De bestuurderen meenen, dat als grondsla gen, waarop de coördinatie van het goederen vervoer zou moeten berusten, geacht moeten worden: Dat door den minister uitsluitend concrete voorzieningen moeten worden getroffen, waar door algemeen-ordelijke en vooral onderling- economische-evenwichtige en rechtvaardige verhoudingen tusschen de verschillende ver voerstakken worden bereikt, voortvloeiende uit de belangen van veiligheid, sociale en economische rechtvaardigheid en van de openbare orde en voorts meenen de bestuur deren. dat de tegenwoordige toestanden met grooten spoed een afdoende oplossing vra gen, doch dat, om dit doel ten spoedigste te bereiken, geen uitkomst kan verwacht wor den van de aanneming van het aanhangige ingewikkeld-experimenteerende machtigings coördinatie-wetsontwerp, zonder dat hierin diep ingrijpende wijzigingen worden gebracht. Achterstuk onder water verdwenen. Reddingspogingen worden voortgezet. Klopsignalen doen de hoop herleven. De bergingsmaatschappij die. toen het achterschip van de gezonken Engelsche duikboot .Thetis" nog boven water uit stak, alles in het werk heef* gesteld om een gat in den romp te hakken, ten einde hierdoor een luchtleiding naar binnen te kunnen brengen, heeft gis teravond haar pogingen met kracht voortgezet. Helaas moest geconstateerd worden dat de „Thetis" in een moei lijker positie was komen te liggen dan toen de bergingsmaatschappij haar eerste pogingen om een gat in den romp te hakken, ondernam. Om 10 uur des avonds gaf de admi raliteit een communiqué uit. waarin gezegd werd. dat de Admiraliteit tot haar leedwezen moest verklaren, dat de hoop, dat nog meer menschenlevens gered kunnen worden, thans vermin derd was. Het achterschip van de „Thetis" was, toen het getij om 6 uur afliep niet, zoo als men had verwacht, opnieuw boven water gekomen. Daarna werden po gingen in 't werk gesteld het achter schip met behulp van pontons te lichten. Kort vóór middernacht werd van de Admiraliteit vernomen, dat slechts vier man gered waren. Zij werden op gepikt door den destroyer „Brazen". Verder doen niet bevestigde berichten de ronde, volgens welke twee andere opvarenden verdronken zouden zijn bij een poging om te ontsnappen. Uit de lijst van namen, welke de werf Cammel-Laird heeft opgegeven van de opvarenden blijkt, dat negentig personen aan boord waren, toen het schip dook. Behalve de 58 man beman ning, bevonden zich 32 man van het personeel van de werf aan boord. Hoop herleeft. Hedenmorgen meldde Reuter dat twee uur, nadat de hoop op redding van de in de „Thetis" achtergebleven mannen vrijwel was opgegeven, het ministerie van marine mededeeling deed van het bericht, dat er teekenen van leven wa ren vernomen. Het was toen twee uur in den ochtend. Duikers hadden zwakke klopseinen uit de duikboot gehoord. Het ministerie voegde hieraan toe, dat de reddingspogingen werden voortgezet en dat men opnieuw zou trachten den achtersteven boven water te brengen, als het getij dat zou veroorlooven. Bij het aanbreken van den dag heeft men daartoe inderdaad pogingen in het werk gesteld Te vijf uur daalden duikers af om de positie van de duikboot vast te stellen. Terwijl zij be neden waren, stonden zij in voortdurende ver binding met de reddingsvaartuigen. Toen zij boven kwamen brachten zij den marine-autori teiten volledig verslag uit, waarop met het reddingswerk een begin werd gemaakt. De Engelsche bladen zoo vervolgt Reuter hebben hun latere edities snel veranderd om te kunnen melden, dat zwakke klopsignalen uit de duikboot gehoord waren. De opschriften werden daarbij in wat minder pessimistischen zin her zien. De Daily Telegraph, er aan herinnerende dat onlangs uit de gezonken Amerikaansche duik boot zoo velen zijn gered, schrijft, dat men er zich wel van bewust moet zijn, dat de doelma tigheid van de reddingskamer afhankelijk is van voorwaarden, die hier niet aanwezig waren. De Times gelooft, dat de opgeslotenen de pogingen met de Davistoestellen met hebben voortgezet uit vrees voor binnendringen van het water en het verbruiken van de lucht. De News Chronicle verlangt een streng onderzoek naar de oorza ken van het ongeluk en van het mislukken der reddingspogingen". Als de hoop toch nog zal moeten worden op gegeven, aldus de Times zal de ramp het zwaar ste verlies beteekenen, dat de Britsche vloot ooit in vredestijd heeft geleden. Alle hulpkrachten der vloot gemobiliseerd. Een verslaggever van United Press berichtte gisteravond uit Birkenhead: In de laatste stralen van de ondergaande en geen verbranden en vervellen met Amilda-Zonnebruin. Tu'be Doos 50 en 25 ct. 'Adv. mgez. Mea Russische antwoord aan Engeland en Frankrijk overhandigd. Ambassadeurs bij Molotof. De Fransche en de Engelsche ambassa deur te Moskou hebben gisteren een on derhoud van een uur gehad met Molotof. Men meent te Moskou te weten dat Mo lotof hun het Russische antwoord op het Fransch-Britsche voorstel voor een drie- landen verdrag heeft overhandigd. Bij afwezigheid van officieele aanwijzingen, schijnt het toch dat de Russische regeering blijft aandringen op een garantie van Frankrijk en Engeland voor de drie staten aan de noordwest grens van de Sovjet Unie: Estland, Letland en Finland. Litauen. dat geen gemeenschappelijke grens heeft met Rusland, schijnt nieet opgeno men te zijn in de Russische eischen, Deze garan tie zou betrekking hebben moeten op het geval, dat de genoemde landen het slachtoffer zouden worden van een agressie. Op dit punt blijven verschillen van opvatting bestaan tusschen Londen en Moskou: Moskou is van meening, dat de Engelsche regeering wel bereid zou zijn haar garantie te verleenen aan alle staten, die daartoe zouden vragen, terwijl de Sovjetleiders zouden wenschen dat de En gelsche waarborg van toepassing zou zijn zelfs wanneer de betrokken staten er niet om zouden vragen. Engelsche koningspaar voor bezoek aan België uitgenoodigd. Als datum 2428 October voorgesteld. Reuter meldt dat koning Leopold den koning en de koningin van Engeland heeft uitgenoodigd in den herfst een be- zoek aan België te brengen,, ter beant woording van het bezoek, dat de koning der Belgen aan Londen heeft gebracht. Als tijdstip voor het bezoek is. naar te Londen werd vernomen, voorgesteld van 24 tot 28 October. De uitnoodiging is thans naar Canada onderweg. Nieuwe uniform voor Duitsche ambtenaren. Het Derde Rijk is verrijkt met een nieuwe uniform die der ambtenaren aan de ministeries Deze uniform lijk veel op die der diplomaten en heeft een zwarte kleur. De rang van den drager wordt aangegeven door sterren, lauwerkronen of eikenloof op de mouwen. Ook op de epauletten zullen distinc tieven worden aangebracht, De kleur van epau letten en distinctieven zal verschillen overeen komstig de verschillende ministeries. Deze uni form zal vooral door de hoogere ambtenaren worden gedragen. zon werd in de baai van Liverpool een wan hopige strijd gevoerd om de levens van de ongelukkigen. die nog steeds gevangen zitten in de gezonken „Thetis" Alle hulpkrachten van de Britsche vloot zijn gemobiliseerd om de opvarenden van den onderzeeër te redden, voordat de weinige lucht, die nog in het schip aanwezig moet zijn, is opgebruikt. Het feit, dat niemand de mannen volgde, die ontsnapt zijn, deed reeds de vrees ontstaan dat het al te laat was. Er resten drie mogelijkheden om de Thetis-bemanning te redden, maar zij zijn alle riskant. Zij kunnen nog ontsnappen door middel van de Davis-longen en de geredden hebben verteld dat hun kameraden deze al ge reed maakten, toen zij het ongeluksschip ver lieten. De tweede kans is het boren van een opening in den achtersteven van de „Thetis", maar deze is thans wel practisch tot nul ge reduceerd. omdat zelfs bij eb het achterschip niet meer boven water komt. Tenslotte is er dan nog redding mogelijk door het geheele schip boven water te halen en dan de opge slotenen. als zij nog in leven zijn. te verlossen. Deze laatste methode heeft men thans aan gepakt. Er is een kabel onder de boeg van de „Thetis" gebracht en zoodra deze stevig genoeg bevestigd is. zal men trachten den onderzeeër op te hijschen Op dezelfde wijze heeft men de Duitsche oorlogsvloot, die gezonken was in de baai van Scapa Flow gelicht, maar destijds stonden er zeen menschenlevens op "het spel. De uitvoerders van dat werk zijn bij deze reddingspogingen ontboden en houden thans een wakend oog op den gang der werkzaam heden. Water binnengedrongen. Men weet thans echter met zekerheid, dat bij de redding van de enkele opvarenden die zich met de Davis- apparaten in veiligheid konden brengen, veel water is binnengedron gen, zoowel in den boeg als in het hoofdruim. Den geheelen nacht hebben de vrouwen en familie'eden van de ongelukkige duikboot bemanning bij de kantoren van Camonel- Laird te Birkenhead op berichten gewacht- Toen kort na middernacht een employé van het kantoor met gebroken stem mededeelde, dat er weinig hoop meer was. barstten de wachtende vrouwen in schreien uit Later in den nacht kon de meer hoopvolle mededeeling worden gedaan dat zwakke klopsignalen van de „Thetis" waren waargenomen en dat de reddingspogingen met kracht wer den voortgezet. HEETHOOFDIG JONGMEN'SCH SCHI1NT HET OP KONING GEORGE BEGREPEN TE HEBBEN BUFFALO (Ver. Staten) 3 Juni. Het leven van koning George van Engeland, die zich nog steeds in Canada bevindt, schijnt bedreigd te worden door een jongeman uit Californië, die zich per auto op weg bevindt naar Canada en in het bezit van een zware revolver. Teneinde dezen heethoofdigen jongeman zelfs niet de kans te geven Canada binnen te komen, zijn alle toegangswegen van uit Californië langs de Canadeesche grens onder speciale politiebe waking gesteld. De politie weigerde inlichtin gen te verstrekken, maar de ouane gaf toe dat de autoriteiten een scherp toezich op a'lcn, die de Amerikaansch-Canadeesche grens willen pas- seeren, laten uitoefenen. (United Press). Beschuldigingen tegen oucl- Oostenrijksche functionarissen. Instructie wegens oplichting geopend tegen ex-minister Draxler. Havas verneemt uit Weenen. dat Eduard Lud- wig, chef van den persdienst onder de regeering van Schuschnigg ervan wordt beschuldigd van plichtsverzuim en medeplichtigheid in een cor ruptieschandaal. Volgens de Weensche editie van den „Völkischer Beobachter" is hij overge bracht naar een gevangenis. Tot dusverre was hij. naar men meent te weten, in het concentra tiekamp Dachau opgesloten. Verder is een gerechtelijk onderzoek geopend tegen oud-minister Draxler, die van oplichting beschuldigd wordt. Radio Naai- en Knipcursus verboden. Op last van de radiocontröle-commissie heeft de naai- en knipcursus welken, zooals gebruikelijk mevr. Ida de LeeuwVan Rees ook Vrijdagmiddag voor de A.V.R.O.-microfoon zou houden, geen doorgang gevonden, omdat, naar het oordeel der commissie, bij de aan kondiging hiervan de grenzen, zooals de mi nister van Binnenlandsche Zaken voor de uit zendingen heeft getrokken, waren overschre den. FRANSCH-NEDERLANDSCHE MANIFESTATIE TE RIJSSEL. Ter gelegenheid van de ten toonstelling van socialen voor uitgang. Vrijdagochtend arriveerde te Rijssel. de Nedcrlandsche gezant te Parijs, jhr. dr. J. Lou don, die het voorzitterschap zal bekleeden van een tweedaagsche Fransch-Nederlandsehe bijeenkomst, welke aLs vriendschapsmani festatie is georganiseerd ter gelegenheid van de tentoonstelling van den socialen vooruit gang, welke op het oogenblik hier ter stede wordt gehouden Bij een officieele ontvangst ten stadhuize werden onze landgenooten begroet door wet houder Bertrand. In zijn antwoord onder streepte jhr. Loudon de sterke sympathie, welke Nederland met (Fransch) Vlaanderen verbindt. Om één uur vereenigde men zich aan een banket. Na afloop van den maaltijd hield de heer Spoorcnberg een belangwekkende voordracht over „eenige aspecten van den socialen voor uitgang in Nederland". De dag werd besloten met een gala avond in den schouwburg van de stad Rijssel. waar een opvoering werd gegeven van Nederland- sche folklore onder leiding van den heer pn mevr. Van der Ven en den heer Van der Weyden

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9