e Procuratiehouder verduisterde groot bedrag DINSDAG 6 JUNI 1939 haariem's dagblad WIELRIJDEN. NIEUWS OVER „DE RONDE VAN FRANKRIJK" Ieder jaar heeft ook in ons land „De Ronde van Frankrijk" veel belangstelling. Daarom drukken we hier een kaart af. waarop het officieele parcours staat aangegeven. De Ronde begint op 10 Juli en eindgt op 30 Juli; zij is verdeeld in 18 étappes met onder breking van drie rustdagen: in totaal zullen er pl.m. 3900 K.M. verreden worden. Dit is ongeveer 780 K.ftï, minder dan ver leden jaar. Men vertrekt via Caen naar het Zuiden. Het Noorden en Noord-Oosten van Frankrijk is geheel uitgesloten; dit vindt zijn ooi-zaak in de grensversterkingen aldaar. Ook bij de Spaansehe grens buigt men sterk af. Globaal geschat zijn de zwaarste en langste ritten van Briangon naar Annecy (16 étappe) pl.m. 343 K.M. waaraan de col du Galibier en col de l'Iseran gelegen zijn. Dan volgt de 18e etappe van Dij on naar Parijs, plan. 337 KM. (laatste rit). KAATSEN. DE WEDSTRIJDEN VAN „FRISIA". De Kaatsvereeniging „Frisia" hield Zondag op het mooi gelegen sportterrein aan de Kleverlaan een door elkaar loten partij. Er werd door 51 spelers deel genomen, zoodat te 11 uur scheidsrechter De Wal met 17 paturen den wedstrijd kon laten beginnen. In den eersten omloop kon men reeds van verschil lende parturen goed spel zien. Na den eersten omloop zag de lijst er volgt uit: no. 1 D. J. Jippes Amsterdam; J. Beunder. Koog; en J. Kleinsmid, Zeist; no. 3 J. Jongsma, Haarlem; Tj. van Dalen, Koog; en G. Methorst, Amster dam; n. 5 F. Venema, Haarlem, G. de Wal.Am- sterdam en J. de Jong, Koog; no. 8 R. Hibma, Haarlem; G. Alberda en A. Wildering, Am sterdam; no. 10 S. Harkema. G. Bijlsma, Am sterdam en K. Roedema. Koog: no. 12 S. de Graaf. Haarlem; J. Zijlstra èn J. Mierstra, Amsterdam: no. 13. J. van Dijk. Haarlem; H. Elsinga en G. de Groot. Amsterdam; no. 15 F. de Wit, Bolsward, E. Broersma, Amster dam en H. Brijken. Koog; no. 17 H. Bax, Haarlem; H. de Jong. Koog en Stormer, Bolsward. Partuur 1 speelde tegen 17 een fraaie partij om de beurt veroverde men een half spel, maar toch moest no. 1 in 17 zijn meerdere erkennen; het verloor in den stand 55— 6—4. No. 3 en 5 leverden ook een spannende par tij, maar tegen het sterke spel van Methorst c.s. moest 5 tenslotte voor 3 de vlag strijken met den stand 4564. Nu kwamen twee sterke parturen in het veld, namelijk 8 en 10, Hier werd zeer fraai gekaatst. Hibma en zijn makkers zetten er alles op om deze partij te winnen, maar ook Harkema c-s. zaten niet stil. Tot het einde toe werd om de laatste 2 punten gestreden; tenslotte moest no. 8 met den stand o566 in no. 10 zijn meerdere er kennen. No. 12 en 13 leverde ook een span nende partij. Door den feilen opslag van De Graaf en goed perkspel van Zijlstra wist no. 12 met den stand 4r— 5— 6—6 te winnen. De derde lijst zag er nu als volgt uit: no 3 tegen no. 10; no. 15 tegen no 17. No. 12 bleef staan. Tusschen no. 3 en no. 10 werd wederom een spannende strijd gestreden, totdat no. 10 van no. 3 verloor met den stand 5—5—6—2. Nu ging het om de prijzen. No. 12 speelde tegen no. 15. Met 5262 moest no. 15 de vlag strijken. Na een kleine pauze kwam no. 3 tegen no. 12 in het veld; voor deze laatste partij be stond groote belangstelling. Hier bleek al spoedig, dat no. 12 veel sterker was en dat no. 3 uitgespeeld scheen; het verloor met den stand 5264. De eerste prijs werd gewonnen door L. de Graaf. Haarlem. J. Zijlstra en J. Wierstra. Amsterdam; 2e prijs: J. Jongsma, Haarlem- Tj. van Dalen, de Koog en G. Methorst, Am sterdam; 3e prijs: F. de Wit. Bolsward; E Broersma. Amsterdam en H. Br ijker, de Koog. Na afloop van den strijd werden de prijzen door den heer De Wal uitgereikt. HENGELEN. „DE BRASEM" Deze club hield Zondag haar eersten onder- lingen wedstrijd op witvisch in de Leidsehe- vaart bij Bennebroek. De uitslag was als volgt: 1. A. Sambeek (de grootste) 23 c.M.. 2. W. Boeser (de meeste 70 st.)3. C. Koehorst Sr., 4. H. v. d. Mey\ 5. H. v. Everdingen. 6. H. Prins, 7. P. Koehorst Jr., 8. J. Bakker, 9. J. v. Tienen. 10. C. Burger. „HET KARPERTJE.". Zondag begon bovengenoemde vereeniging het seizoen met een kaswedstrijd om vleesch. Gevischt werd in de Hoofdvaart. De uitslag was: 1. A. v. d. Aar 163 st. extra prijs „held van den dag", 2. W. Graffer 82 st. grootste, 3, H. Eland 131 st., 4. M. Eland 109 st., 5. H. Nieuwhuis 104 st., 6. J, Deen 72 st., 7. F. v. Steijn 66 st. extra prijs laatste visch, 8. H. Hartman 53 st., 9. D. v. Steijn 50 st„ 10. P. Eteenken 38 st. NED. ARBEIDERS SPORTBOND. „DE BALLENJAGERS"—„DORDRECHT' II (6—2) Ook de returnwedstrijd tegen Dordrecht II eindigde met een groote Haarlemsche overwin ning. Van de 8 gespeelde partijen werden er 6 in 2 sets gewonnen. Het dames-dubbel van Haarlem nam revanche en versloeg de Dort- sche dames in 2 sets. De uitslagen luiden: le dames-enkel: Mej. J. van Berghem-mevr. Visser 6—0, 2—6, 5—7. 2. dames-enkel mej. M. Noordhoff—mevr. Isarin 64, 63, Dames dubbel: mej. G. Brouwer en mej. J. v. Bergemdames Visser en Isarin 64, 6—3. 1, heeren-enkel: C. NoordhoffH. v. Es 8—6, 6—1. 2. heeren-enkel: J. TrakselH. R. v. Aspe- ren 60; 60. Heeren-dubbel: Noordhoff en Kramerv. Es en Visser 62, 62. le. gem. dubbel mej. G. Bouwer en J. Trak selhr. en mevr. Visser 57, 64. 57. 2. Gem. dubbel mej. M. Noordhoff en Kra mer—mevr. Isarinv. Asperen 60, 60. WATERPOLO. ZOMERCOMPETITIE KRING HAARLEM. Hedenavond zal in Stoops Bad, in de Zweminrichting Kleverlaan, en in Groenen- daal de zomercompetitie waterpolo van den kring Haarlem beginnen. Het zijn op dezen eersten avond vooral de dameszeventallen, die elkaar zullen bestrijden. De twee Haarlemsche dameszeventallen spe len beide thuis. Haarlem 2 krijgt bezoek van het sterke D.W.R. 3, terwijl de V.Z.V.-dames uit IJmuiden komen om zich te meten met Haarlem. De HP.C.-dames, die dit jaar in de Kringcompetitie uitkomen, zullen het o.i. te gen de Ilillegomsche dames, die nog niet veel gelegenheid tot oefenen hebben gehad wel kunnen houden. H.V.G.B. 4 krijgt het den eersten wedstrijd zeker ook lang niet cadeau tegen het bezoe kende V. Z. V. 3. Beide zeventallen kunnen in een vrij sterke formatie uitkomen, omdat nog geen spelers naar hoogere zeventallen zijn overgegaan. Woensdagavond wordt in het natuurbad Velserend een wedstrijd gespeeld tusschen Velserend en H.P.C. 5, terwijl Donderdag avond de eerste ploegen naar V.Z.V.'s nieuwe „home" de Heerenduinen trekken. De geluk kigen zijn de Haarlem 3-dames en Zandvoort. Deze laatste ploeg komt uit in de eerste klasse en komt uit tegen V.Z.V. 3. Ook de V.Z.V.- adspiranten kunnen dezen avond toonen, wat ze waard zijn door er flink op te zitten tegen de sterke ploeg van H.P.C. a. De D.W.R.-heerenzeventallen komen eerst Vrijdag aan de beurt. D W.R. 4 speelt tegen H.Z.V. 1 en D.W.R. 5 tegen H.Z.V. 2. Hetzelfde als we hierboven reeds zeiden, geldt ook hier. De Waterratten kunnen beide wedstrijden winnen, daar de Hillegommers den geheelen winter niet ge oefend hebben. DE OLYMPISCHE DAG. Het springconcours. Aan het springconcours, waarmede a.s. Zondag de Olympische Dag besloten wordt, is nog toegevoegd ritmeester A. D. C. van der Voort van Zijp met zijn paard „Present". Men krijgt in dit kort, doch zware invitatie-spring concours inderdaad de tien beste Nederland- sche ruiters met de beste paarden in actie te zien. De wielerwedstrijden. De vier tandems voor den wedstrijd over 2000 meter zijn als volgt samengesteld: Ooms ■Leene, Smits—Van Gelder, Evers—Pronk en Moeke—van der Heyden. Aan den sprintwedstrijd wordt behalve door den Italiaan Astolfi en den Chinees Wing door de dertien snelste Nederlandsche amateur sprinters vrn het oogenblik deelgenomen. De indeeling der drie series is als volgt- lste serie: Ooms, Pronk, Van der Heyden, Mensen en Leene. 2e serie: Derksen, Van Gelder, Buchly, Smit en Remkes. 3e serie: Astolfi, Wing. Smits, Moeke en Evers. MOTORSPORT. KARL GALL ERNSTIG GEWOND. Uit Londen: Tijdens de training voor de aanstaande motorraces op het eiland Man is de Duitscher Karl Gall gevallen. Oogen- schijnlijk was de blessure niet van ernsti- gen aard, doch na onderzoek bleek, dat Ga!l een gecompliceerde schedelbreuk had opge- locpen, welke operatief ingrijpen noodzake lijk maakte Dit heeft hem het leven gp red. Het is echter uitgesloten, dat Gall voor loopig aan wedstrijden zal kunnen deel nemen. HONDENSPORT. NED. BOND VOOR DEN DIENSTHOND. Demonstratie op het H. F. C.- terrein. Ter herdenking van het tienjarig bestaan der afdeeling Haarlem en Omstreken van den Ned. Bond'voor den Diensthond had Maandagmiddag op het H.F.C.-terrein een demonstratie met politiehonden plaats. Dank zij het fraaie weer was de belangstelling groot. Aanwezig waren o.a. de burgemeester van Haarlem, Dr. J. E. baroin De Vos van Steen- wijk; de Commissaris van Politie, de heer E. H. Tenckinck; de burgemeester van Bloe- mendaal, Jhr. Mr. C. J. A. den Tex; de burge- gemeester van Bennebroek, de heer J. G. Baron Van Hardenbroek; de burgemeester van Velsen, Mr. M. M. Kwint; de gemeente secretaris van Haarlem, Mr. Th. A. Wesstra. De aanwezigen konden de demonstraties duidelijk volgen, want de keurmeester, de hoofdagent-rechercheur J. Doornbosch, lichtte die door den luidspreker toe. Met veel belangstelling werd gekeken naar het werk van den „boef", die het o.a. als strooper, fiet sendief en oproerling zwaar te verantwoorden heeft gehad, maar hij kweet zich uitstekend van zijn taak. De schrandere honden gaven hun meesters veel reden tot tevredenheid; zij zagen dat hun dieren uitstekend als politie honden dienst konden doen. Zij weten mis dadigers staande te houden; zij weigerden voedsel van anderen, sprongen over hooge schuttingen en bewaakten voorwerpen. Zelfs pakte hij een bal af van de als kwajongens vermomde agenten, die een partijtje voetbal op verboden terrein speelden! Vooral dit nummer verwekte veel vroolijkheid; het had een groot succes. Ook hij het uiteenjagen van samenscholingen bewezen de konden goede diensten; de toeschouwers kregen hierbij de overtuiging, hoe snel een plein of straat „schoongeveegd" kan worden. De feestelijkheden worden heden en Woens dag voortgezet met wedstrijden voor dienst- honden om den E. H. Tenckinck-beker. WANDELSPORT. DE INT. VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. De leiding der internationale vierdaagsche af- standsmarschen van den Ned. Bond voor Licha melijke Opvoeding bericht, dat de vierdaagsche afstandsmarschen zullen worden gehouden van 25 tot en met 28 Juli a.s. In verband met de militaire maatregelen kan door het departement van Defensie niet de me dewerking worden verleend, zooals in andere ja ren geschiedde. Hierdoor is de legeringsruimte eenigermate beperkt, zoodat aan de deelnemers wordt verzocht, zooveel mogelijk in eigen huis vesting en voeding te voorzien. Hiertoe wordt op aanvrage door de Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer, Keizer Karelplein 9 te Nijme gen, een lijst toegezonden van hotels en pen sions met sterk gereduceerde prijzen. Inlichtingen betreffende deze marschen wor den uitsluitend verstrekt door het secretariaat, gevestigd te 's-Gravenhage, Valkenboschplein 18. (Tel 394846). LAWNTENNIS. OM DEN DAVISCUP. DUITSCHLAND EN ZUID-SLAVIë IN DE FINALE. Zuid-SlaviëBelgië (32). Uit Zagreb: De uitslagen van de beide laatste enkelspelen der Daviscup-ontmoe- ting Zuid-SlaviëBelgië luiden: Lacroix (België) sloeg Mitic (Zuid- -Slavië) 6—3, 6—2, 6—8, 6—2. Puncec (Zuid-Slaviëï sloeg Geelhand (België) 6—3, 8—6, 6—3. Eindstand 3—2 voor Zuid-Slavië. DuitschJandEngeland (50». Uit Berlijn: De uitslagen van de beide laatste enkelspelen luiden: Menzel (Duitschland) sloeg Shaye; (Engeland) 61, 61. 60. Von Metaxa (Duitschland) sloeg Wilde (Engeland) 36. 60, 62, 63. Eindstand 50 voor Duitschland. Zuid-Slavië en Duitschland komen tegen elkaar uit voor den eindstrijd in de Euro- peesche zóne. De „Gubav te Batavia neergestreken. Cocos-eilanden zeer moeilijk te bereiken. BATAVIA, 6 Juni (Aneta/A.N.P.). De .„Guba", het watervliegtuig van de Archbold- expeditie, dat gecharterd is door de Austra lische regeering voor het zoeken van een nieuwe verbinding van Sydney over de Cocos- eilanden naar Mombassa en dat den koers was kwijtgeraakt, is te Batavia neergestreken. Het vertoeft hier als watervliegtuig met speciale vergunning. Men heeft hier geconfereerd over de voorzetting van den tocht, in afwachting van weerberichten. Aanvankelijk was beslo ten dat de „Guba" morgen opnieuw zou trach ten de Cocoseilanden te bereiken. Tenslotte is echter bepaald, dat het watervliegtuig mor gen bij daglicht naar Christmas-Island zal starten. Vermoedelijk levert de daling op de Cocoseilanden moeilijkheden op, waarop het reisplan is gewijzigd. Chineesche verstekelingen omgekomen. In hun schuilplaats aan boord gestikt. BATAVIA, 6 Juni. (Aneta-A.N.P.) Gisteren avond is te Tandiong-Priok binnengeloopen het stoomschip „Marella" van de Burn Philipp Line (Australië), dat van Singapore kwam. Om streeks te half twee in den nacht werd onraad gemeld en bij onderzoek bleek, dat zich een aan tal Chineesche verstekelingen aan boord be vond. Twee van hen hadden zich opgesloten in een hut. waarvan de patrijspoort niet kon wor den geopend. Nadat deze geforceerd was, bleek een der Chineezen half gestikt te zijn, doch hij kon weer tot bewustzijn worden gebracht. De andere Chinees moest in een ziekenhuis worden opgenomen. Verder zijn nog twee Chi neezen half bewusteloos nabij de reeling aan getroffen. In een andere hut zijn twee versteke lingen gestikt. Alles zes hadden zij zich oor spronkelijk verborgen in de hut van den wasch- baas, die voortvluchtig is. De nog in leven zijn de verstekelingen zijn zoodanig versuft, dat zij voorloopig niet kunnen worden verhoord. Alles werd met speculeeren verloren. Drie jaar geëischt. In de maand October van het vorig jaar zijn aan het bijkantoor Maastricht van de Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Am sterdam, verschillende malversaties ontdekt, in verband waarmee de procuratiehouder van die bank, de 31 jarige P. J. L. N. uit Maastricht werd geschorst. Het door de politie ingestelde onderzoek, dat met behulp van deskundigen moest ge schieden, heeft uitgemaakt, dat de procuratie houder zich aan een geheele reeks verduiste ringen, boeken-vervalschingen en oplichtingen heeft schuldig gemaakt. De aanleiding tot deze frauduleuze handelingen, welke in een tijdsverloop van ongeveer 3 jaar zijn ge pleegd, moet worden gezocht in het feit, dat de procuratiehouder voor zich zelf speculeerde en daarvoor geldswaardige stukken van de bank of van rekeninghouders gebruikte. Toen de politie den procuratiehouder onder verdenking van verduisteringen enz. wilde ar resteeren, was deze juist naar Amerika ver trokken, om, zooals hij verklaarde, tot een accoord te komen met een der grootste reke ninghouders, den wijnkoopman M. W. te Maastricht, een Poolsche emigrant, wiens rekening op de bank een debet van tonnen vertoonde. De procuratiehouder kon, als gevolg van de door de Nederlandsche justitie ondernomen stappen, in New-York niet van boord gaan. Hij is per zelfde bootgelegenheid naar Europa teruggekomen en van Le Havre naar Maas tricht overgebracht, waar hij in voorarrest is gesteld. Het onderzoek der malversaties heeft aan het licht gebracht, dat verdachte N. be langrijke geldsbedragen heeft verduisterd de dagvaarding maakt slechts melding van eenig-e bedragen: 11.250, 5.000, en verder van 7.000, 10.000 en nog eens 10.000 dollar. Het totale bedrag, waarover de fraude en de frauduleuze handelingen zijn gegaan, moet in de honderdduizenden guldens beloopen. Niet al deze geldswaarden zijn verdwenen, maar toch heeft de Middenstandsbank een schade gehad van enkele tonnen, welke in- tusschen voor het grootste gedeelte door ver zekering is gedekt. Merkwaardig is. dat de boeken-vervalschin gen zoolang konden worden voortgezet, niet tegenstaande het controle-systeem van de Nederlandsche Middenstandsbank. Maar het schijnt, dat de directeur van het bijkantoor een volledig vertrouwen had in zijn procura tiehouder, hem geheel zelfstandig alle beurs en valuta-zaken liet afwikkelen, en genoegen heeft genomen met een verantwoording op papier over c'en stand van zaken. Aan dezen directeur is, toen het onderzoek den omvang der fraudes aan het licht bracht, ontslag verleend. Op de rekening van den wijnhandelaar M. W., Maastricht, die daarop met tonnen gouds werkte, zijn zeer ernstige malversaties be dreven. De Nederlandsche Middenstandsbank had aanvankelijk een vordering tegen deze rekeninghouder ingesteld, omdat deze naar haar oordeel aan de bank ruim zeven ton schuldig was, terwijl daartegenover slechts een effecten-depot van ongeveer 250.000 zou staan. Er is later echter door' de Midden standsbank een minnelijke schikking getrof fen met W„ waarna de aanhangig gemaakte civiele procedure is ingetrokken. Verdachte N. heeft toegegeven, een deel van de hem ten laste gelegde verduisteringen, boeken-vervalschingen en oplichting te heb ben gepleegd. De man is er met zijn frauduleuze practijken niet rijker op geworden; toen zijn persoonlijk beziit verdwenen was, en zijn speculaties ble ven mislukken, kwam hij tot het vergrijp aan andermans bezit. De zaak is Maandagmorgen voor de Maas- trichtsche rechtbank behandeld. Het getuigenverhoor heeft vele uren in be slag genomen. De inspecteur van politie te Maastricht, G. J. H. Seelen, die als eerste getuige is gehoord, gaf een uitvoerig relaas over de feiten en verhooren, welke hij aan verdachte heeft afgenomen. Aan het einde van deze getuigenverklaringen heeft de pre sident, mr. Fr. Janssen, tot den inspecteur VEEMARKT ROTTERDAM. ROTTERDAM 5 Juni 1939. Aanvoer: Totaal 2081. Vette runderen 725. Vette kalveren 281. Nuchtere kalveren 5. Scha pen 313. Varkens 156. Lammeren 101. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kw. 76, 2e kw. 62, 3e kw. 3648. Vette ossen le kw. 68, 2e kw. 62, 3e kw. 3648. Vette kalveren le kw. 105, 2e kw. 85, 3e kw. 6070. Varkens (levend gewicht) le kw. 46, 2e kw. 45, 3e kw. 44. Scha pen le kw. 47, 2e kw. 42, 3e kw. 28. Prijzen per stuk: Schapen le kw. 20, 2e kw. 17. 3e kw. 14. Zuiglammeren le kw. 10, 2e kw. 8, 3e kw. 6. Vette koeien en ossen, aanvoer flink, handel traag, prijzen als vor. week Dinsdag. Prima's resp. 80 en 72 cent. Vette kalveren, aanvoer als vor. week, handel sleepend, prijzen van vor. week nog te handhaven. Prima's 115. Schapen en lammeren, aanvoer iets minder, handel matig, prijzen prijshoudend. Varkens, aanvoer iets kleiner, handel tamelijk, prijzen iets lager. Zuig lammeren, aanvoer korter, handel redelijk, prij zen iets hooger. Een klein partijtje schapen voor export ver kocht. /OJEEP/ 'TJMNgEM HOLLAND—AMERIKA LLJN. Breedijk. Tampa n. Rott. 2 te Houston. Boschdijk New-Orleans n. Rott. 3 v. Ha vana. Burgersdijk Rott. n. Tampïco 4 te Havana. Blommersdijk 4 v. Rott. te Baltimore. Zaandam 5 van Rott. te New-York. Bilderdijk Rott. n. Ne-York 3 v. Antw. Dinteldijk, Vancouver n. Rott. 9 te L'pool. Leerdam, Galveston n. Rott. 4 te Antw. Rotterdam 3 v. New-York n. W.-Indië. Noordam 5 van New-York te Rotterdam. Beemsterdijk, Philadelphia n, Rotterdam 2 225 mijl WZW van Scilly. HALCYON LIJN. Flensburg. Vlaardingen n. Wabana, 3, 95 ra. Z. van Valentia. woorden van v/aardeering gericht voor de wijze, waarop deze het onderzoek had behan deld en voor het uiterst correcte proces-ver baal, dat de heer Seelen had opgemaakt. Verdachte gaf op vragen van den president toe, met de effecten gemanipuleerd te hebben. Hij had gespeculeerd. Het O.M. hield een uit voerig requisitoir. Punt voor punt volgde het O.M. de dag vaarding cn het achtte de verschillende ten laste gelegde verduisteringen, valschheid in geschrifte en oplichting bewezen. Gezien de groote geldsbedragen, welke met de malver saties verband hielden, vroeg het O.M. een gevangenisstraf van drie jaar, met aftrek van een half jaar voorloopige hechtenis. Mr. Von Geldern betoogde uitvoerig, dat er geen groote schade is geweest voor de bank. Met W. is 'n dading getroffen, waarbij 70.000 door W. is betaald. Overigens twijfelt de ver dediger, of het wel zoo vast stond, dat W. een groot tekort had. PI. drong aan op de uiterste clementie. Stad Maastricht 4 v. Vla-ard. te Wabana voor Vlaardingen. Stad Dordrecht 5 van Vlaard. te Imming- ham, voor Stockholm. Rozenburg, 2 v. Casablanca te Fedalah voor Rotterdam-Vlaardingen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk (uitr.) 5 van Port Said. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Jagersfontein (th.) 4 te Antw., vertr. 6 (n.) Heemskerk (thuisr.) 4 Juni van Mombassa. Springfontein (uitreis) 4 Juni van Aden. Boschfontein (uitr.) pass. 3 Beachy Head. Bloemfontein 4 van Rott. te Beira. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk (uitr.) 4 Juni van Bordeaux. Jaarstroom (uitreis) 40 Juni van Free town. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 3 Juni van Osaka. Zuiderkerk (uitreis) 5 Juni van Manilla. Abbekerk (thuisreis) 4 van Colombo. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Meerkerk (thuisr.) 5 v. Kaapstad. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland 3 van Amsterdam n. Hamburg. Zaanland (thuisreis) 3 v. Rio de Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Saliand (uitr.) 5 te Rio Janeiro. Ajax, Amsterdam n. Gdynia pass. 4 Holtenau Astrea 4 Juni van Hamburg te Amsterdam Cottica. Barbados n. Amst. 4 v. Madeira. Deucalion 3 Juni van Algiers te Patras. Draco 4 Juni van Kopenh. te Amst. Euterpe 4 Juni v. Kopenh. te Amsterdam. Hebe 4 Juni van Genua te Livorno. Helder 4 Juni v. Amsterd. te Hamburg. Odysseus 3 Juni van Danzig n. Amst. Orpheus 3 Juni v. Malaga te Gandia. Rhea, Amst. n. W.-Indië p. 3 Azoren. Simon Bolivar, Barbados n. Amst. 5 (nam.) van Havre, 6 Juni (nam.) verwacht. Theseus 4 Juni v. Lissabon te Amsterdam. Tiberius 4 Juni v. Tunis te Alexandrië. Titus 3 Juni v. Thessaloniki te Valencia. Trajanus, Collo n. Amst., 4 op 210 m. Z.W. van Ouessant. Triton 3 van Thessaloniki n. Stamboul. Ulysses 4 Juni van Izmir naar Piraeus. Baralt 3 v. Curacao n. Bovenwindsche eil. Dido 30 van Curacao n. Ciudad Trujillo. Calypso 31 Mei van Curacao n. Maracaibo. El Libertador 2 van Curagao n. Maracaibo. Midas 1 v. Curacao n. O.-Venezuela. Plato 30 Mei van Curacao n. Haiti. Strabo 3 Juni van Curasao n. Haiti. Doros, Amst. n. Odense pass. 5 Holtenau. Vulcanus 5 Juni v. Hamburg te Amsterdam Baarn. Chili n. Amst. via Liverpool 4, 1130 mijl W.Z.W. van Valentia. Ariadne, Dubrovnik n. Amst. p. 5 Oues sant. Alkmaar, Chili n. Amst. via Liverpool 2, 1150 mijl W.Z.W. van Valentia. Juno, Rotterdam n. Algiers pass. 3 Dun- geness. Irene, Rotterdam n. Lissabon p. 3 Dunge- ness. Boskoop. Amsterd. n. Chili p. 3 Dungeness. Nereus, Rott. n. Pasajes p. 4 Dungeness. Iris, Amst. n. Bordeaux p. 4 Dungeness. Hermes, Rott, n. Tunis p. 4 Dungeness. Ganymedes 3 v. Savannah la Mar te Liver pool. Berenice 5 van Oran te Genua. Stella 4 van Piraeus te Calamata. Saturnus 5 van Malta n. Lissabon. Perseus 5 van Stettin te A'dam. Aurora 5 v. R'dam n. A'dam. Achilles 5 v. R'dam n. A'dam. MEIJER Co.'s SCHEEPVAARTMIJ. Clytoneus, Batavia n. A'dam 4 v. Port Said. Hector Japan n. R'dam pass. 4 Gibraltar. Diomed, Japan n. R'dam 4 te Manilla. Aeneas Japan n. R'dam 5 te Singapore. Glenaffaric. Kobe n. Rotterdam 2 te Londen Benmohr, Hongkong n. R'dam 3 te Londen Polyphemus 4 v. Batavia en A'dam te Londen. City of Lincoln. Hongkong n. R'dam 4 te Londen. Alcinous, Hamburg n. New York 4 van Plymouth. City of Pitsburg, Japan n. Rotterdam 2 te Dairen. Benreoch Miike n. R'dam 4 van Penang. Menelaus 5 v. Hamburg te R'dam C. of Athens Dairen n. R'dam 4 te Penang. Menesthus. Japan n. R'dam 31 van Colombo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitr.) 5 v. Lissabon. Buitenzorg 5 v. R'dam n, Batavia. Baloeran (uitr.) 5 te Belawan. Dempo 5 van Batavia te R'dam. Brastagi (thuisr.) 4 te Londen. Japara (uitr.) 4 te Londen. Kedoe (thuisr.) p. 4 Kaap del Armi. Siantar (uitr.) p. 4 Pt. de Galle. Weltevreden (thuisr.) 4 van Sabang. ROTT. ZUID-AMERIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 3 van Bahia. Alhena (uitreis) 4 te Montevideo. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Moena (uitreis) 4 te Singapore, Poelau La ut 4 van Bremen te A'dam. Tjikandi (thuisr.) 4 te Londen. Tarakan (thuisr.) 5 Juni van Port Said. Saleier (thuisr.) 4 van Aden. WIJK LIJN. Kathwijk 3 van LaRochelle n. Dielette. Winterswijk Rott. n. Alexandrië p. 4 Malta. Naaldwijk Sevilla n. Gent p. 4 Ouessant. Beverwijk Morphou n. R'dam p. 5 Malta. Stolwijk 4 v. Nuevitas n. New Orleans. Jonge Anthony Middlesbro n. Alexandrië p. 3 Gibraltar. Jonge Willem Antwerpen Alexandrië pass. 4 Malta. Jonge Elisabeth van West-Afrlka p. 30 Ia» Palmas 8 verw.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10