Chamberlain over de ramp van de „Thetis" MIDDEN-EUROPA IN LONDEN 4 Water drong het voorschip binnen. Suez-kanaalmaatschappij wijst Italiaansche critiek van de hand. Schat qeiast op de hertogin van Kent Emigranten-invasie in de Engelsche hoofdstad. DINSDAG S 'JUNI 1939' HXAREEM'S DAGSCKD Enquête toegezegd. Een lange uiteenzetting heeft Cham berlain gisteren in het Lagerhuis gewijd aan de ramp van de „Thetis", welke naar hij zeide, was veroorzaakt door het onder water loopen van de voorste afdeelingen door een der torpedobuizen in de boeg, welke open stond toen het schip dook. Het signaaltoestel van de „Thetis" werd vernield, zoodat het niet mogelijk was in contact te treden met schepen aan de oppervlakte. De boeien en rooksignalen werden wel losgelaten, doch niet onmiddellijk opgemerkt. Een volledig onderzoek zal naar dc premier toezegde worden in gesteld. De minister-president zeide verder dat ge poogd was het achterschip hooger uit het water te lichten, ten einde een gat hierin te branden om de opvarenden te redden, doch dit is niet gelukt. Vermoedelijk zijn drie menschen omge komen, toen zij poogden uit het schip te ont snappen en zijn zij in het schip teruggetrokken. Verder is gepoogd het schip door middel van pontons te lichten, doch het is uit de kabels losgeschoten. Men kan thans met geen mogelijk heid zeggen, wanneer het schip gelicht zal Worden. De minister-president gaf namens de regee ring en namens het Huis uiting aan de diepe droefheid over het verlies van zooveel waarde volle menschenlevens en aan de diepe sympathie met de achterblijvenden. Chamberlain zette nader uiteen dat door on bekende oorzaken het sluitstuk van een der torpedo lanceerbuizen om onbekende redenen werd geopend, waardoor het water naar binnen stroomde. De bemanning was niet in staat het eerste waterdichte schot te sluiten, zoodat de twee voorste compartimenten vol liepen. Wel werden de balasttanks leeggeblazen, doch het schip bleef zinken in een hoek van 35 graden en raakte den bodem op 130 voet diepte. Ook de directeur van de scheepswerf Cammel- Laird Johnson, heeft medegedeeld, dat de „Thetis" is verongelukt, doordat er water in een van de voorste torpedolanceerbuizen is geko men. Deze buis moet naar hij zegt defect zijn geweest of het voorsluitstuk was niet dicht. De bemanning heeft het achtersluitstuk geopend in de meening, dat er geen water in de buis was. Door den druk van het water kondep de mannen de opening niet afsluiten. Toen de waterschot ten waren neergelaten, stonden de twee voorste compartimenten onder water. Menschenlevens waren toen nog niet verloren gegaan. Volgens Johnson zijn vier mannen omgeko men bij het gebruiken van de davistoestellen. Kapitein Oram en luitenant Woods verlieten de duikboot het eerst. Vier mannen wilde hun voorbeeld volgen, doch drie hunner moesten door welke oorzaak is niet bekend dood weer in de boot gebracht worden, terwijl de vierde na eenigen tijd bezweek. Later zijn Shaw en Arnold nog door middel van het Davistoestel ontkomen. Johnson zette uiteen, dat eerst Oram en Woods naar buiten zijn gegaan, omdat zij de nuttigste aanwijzingen voor het reddingswerk konden geven. Het was een zeer dappere daad van deze beide officieren, omdat zij niet wisten, of zij, aan de oppervlakte gekomen, redding zouden vinden. Gelukkig kwamen zij in de nabijheid van de „Brazen" boven water. Johnson legde er den nadruk op, dat de admi raliteit alles heeft gedaan om het leven der be manning te redden. De reddingspogingen werden echter op ontzettende wijze bemoeilijkt door de sterke slroomingen. De duikers werden in bijna horizontale houding gedrukt. Zij slaagden er niet in de verbinding tot stand te brengen, die den opgeslotenen van versche lucht had moeten voor zien. Een der overlevenden heeft verklaard, dat hij geen half uur langer had geleefd, indien hij in de boot had moeten blijven. Johnson was van meening, dat de duikboot thans vol water staat. Er worden pogingen in het werk gesteld om het schip langzaam naar boven te brengen. Luitenant Woods, die als tweede uit de „Thetis" ontsnapte, vei Klaarde in een interview met United Press: „Toen ik de duikboot verliet was het reeds zeer moeilijk om te ademen, maar ik had toen nog veel hoop, dat allen gered zou den worden evenals de duikboot zelf. Toen ge raakten de opvarenden reeds uitgeput maar ik wensch niet te zeggen, wanneer de eerste teeke nen van bezorgdheid zich voordeden". Hij voegde daaraan toe, dat zoolang het offi- cieele onderzoek nog niet geëindigd is, hij geen enkel technische bijzonderheid omtrent het vree- selijke ongeluk wenschte mede te deelen. Wel merkte hij op: „ik zou alleen nog willen zeggen dat het gedrag van de bemanning alsmede van de vertegenwoordigers van de Cammell Laird scheepswerf en de marine-experts aan boord prachtig was". Oordeel der pers. LONDEN. 6 Juni (Reuter). De verklaring van den minister-president in het Lagerhuis over de „Thetis" en het beloofde onderzoek worden al gemeen door de pers verwelkomd. De „Times' schrijft, dat uit hetgeen de minister-president in het Lagerhuis heeft verklaard schijnt te blijken, dat er geen sprake is van vertraging in het bren gen van hulp of in het melden van de vermis sing. Het blad voegt hieraan toe, dat zij, die verklaren dat reddingsmaatriaal onmiddellijk ter plaatse had moeten zijn, overal waar de „Thetis" ging, niet redelijk redeneeren. Het schip was talrijke malen door de bouwers onderzocht vóór de proeftocht voor de over dracht aan de marine. Het verlies van het schip is een groote ramp, doch tot nu toe blijkt niet, dat deze had kunnen worden voorzien. Het Italiaansche persbureau Stefani meldt dat de Duce den vlootattaché te Londen opgedragen heeft, het Engelsche ministerie van marine de deelneming der Italiaansche marine bij de ramp van de „Thetis" te betuigen. Koning Victor Emanuel heeft den Engelschen koning een telegram van deelneming doen toe komen. Bestaande richtlijnen blijven gevolgd. Raad van beheer kan eventueel een wijziging ondergaan. De Suez-kanaalmaatschappij heeft gisteren haar jaarlijksche algemeene vergadering ge houden, bij welke gelegenheid de president van den raad van beheer, de markies De Vogue, een rede heeft gehouden, waarin hij erop wees, dat de gunstige resultaten, die met het kanaal zijn verkregen, te danken zijn aan een politiek, welke de verschillende belangen, welke erbij betrokken zijn, in het juiste even wicht houdt. De raad van beheer zal dan ook, naar hij zeide, deze politiek voortzetten, zon der zich door de geuite critiek te laten be invloeden. Spreker laakte in scherpe bewoor dingen de door Italië op touw gezette cam pagne, waarvan, naar hij verklaarde, het doel was, voor Italië zetels in den raad van beheer te verkrijgen, verlaging van de kanaalrechten en tenslotte het beheer te doen overgaan op een internationale commissie. Hij betoogde, dat de maatschappij het even wicht tracht te bewaren tusschen de belangen van de reeders en die van de aandeelhouders en herinnerde eraan, dat sedert 1883 vertegen woordigers van de landen, die van het kanaal gebruik maken, aandeel hebben gekregen in het beheer der onderneming. Zeven zetels zijn toegewezen aan vertegenwoordigers van de Britsche reeders, andere aan die van de Fran- sche, Nederlandsche en Duitsche reeders. Het kan zijn, aldus De Vogue, dat de omstandigheden de maatschappij aanleiding geven, het hierbij niet te laten. Doch zij alleen beoordeelt de wenschelijkheid van een beslissing. Het is van belang, dat zij, die tot den raad van beheer toegelaten kunnen wor den, bezield zijn van den wensch loyaal mede te werken aan den goeden gang van zaken der onderneming en niet deze te dwarsboomen. Want het zou dwaasheid zijn de deur van een huis te openen voor iemand, die er slechts zou binnengaan om er verwoesting aan te richten. Het Suezkanaal loopt door Egyptisch grond gebied en niemand heeft iets te maken met het feit, dat de Egyptische regeering het be heer er over heeft toevertrouwd aan een par ticuliere maatschappij. Wanneer wij onze rechten verdedigen, verdedigen wij de rech ten van Egypte en wanneer de Egyptische re geering ons de vrije uitoefening onzer rechten verzekert, dient zij het belang van Egypte voor het heden en voor de toekomst. Engeland, zoo verklaarde De Vogue ten slotte, is de grootste aandeelhouder van het kanaal en het grootste gedeelte van het ka pitaal is in Fransch bezit. Hieruit vloeit voor de Britsche en de Fran- sche regeering de verplichting voort haar eigen belangen en die harer onderdanen te beschermen. Dit doen zij met een vastbera denheid, waaraan wij gaarne hulde brengen. Alles geeft ons derhalve aanleiding onzen weg te vervolgen zonder iets in ons beleid te wijzi gen en zonder acht te slaan op ongerechtvaar digde critiek en ij dele dreigementen. Prins Pau! van Joego-Slavië en Hitier tijdens de parade, die ter gelegenheid van het bezoek van den prins-regent te Berlijn gehouden werd. Cultureele overeenkomst tusschen Italië en Bulgarije. Te Sofia onderteekend. De Italiaansche gezant te Sofia en mi nister-president Kiosseivanof hebben Maandag een cultureele overeenkomst tus schen Bulgarije en Italië onderteekend, waarover reeds eenige maanden werd on derhandeld. In het begin hadden de Ita lianen een krachtig propaganda-instrument van dit verdrag willen maken en hadden zij voorgesteld, dat op hun kosten aan iedere Bulgaarsche school een Italiaansch onder wijzer zou worden aangesteld. De overeen komst, welke is onderteekend gaat evenwel niet uit boven de gebruikelijke verdragen in dezen zin. Een der voornaamste punten .is. dat Italiaansch een verplichte taal wordt aan de Bulgaarsche middelbare scholen, aldus meldt Havas. Het vraagstuk van het Tsjechische goud. Eigendom van de Tsjecho-Slowaaksche Bank? Ten aanzien van het vraagstuk van het Tsje cho-Slowaaksche goud heeft de Engelsche mi nister van Financiën, Sir John Simon, in het Lagerhuis gezegd, dat de Engelsche Bank niet wist, of het goud, dat zij voor de Bank voor In ternationale betalingen in haar bezit had, het eigendom was van de Tsjecho-Slowaaksche Bank. Verder kan de regeering geen stappen ne men, overeenkomstig de verdragen, om de Bank van Engeland te weerhouden te gehoorzamen aan de instructies van de Bank voor Internatio nale Betalingen om het goud over te dragen. De Labour-afgevaardigde David Adams vroeg den minister-president of deze, na zijn verkla ring voor de overeenkomst van München over de groote waarde van het persoonlijk contact tusschen staatshoofden, het wenschelijk acht een bezoek te brengen aan Moskou. Chamberlain antwoordde, dat zijn verklaring natuurlijk moet worden gezien in het licht van den tijd. In de huidige omstandigheden achtte de minister-president het niet waarschijnlijk, dat het voorstel van Adams nuttig zou zijn. Cham berlain antwoordde niet op de vraag van Adams of een niet uit den weg te ruimen hindernis be stond tusschen Engeland en de Sovjet Unie en of hij niet van meening was, dat door een per soonlijk bezoek deze hindernis wel zou worden weggenomen. De hertogin niet getroffen Dader overmeesterd. Op de Hertogin van Kent is gister avond, kort nadat zij haar woning aan Belgrave Square had verlaten, een aanslag gepleegd. Er werd een schot op haar gelost, waardoor zij echter niet werd geraakt. De politie verrichtte een arrestatie. De hertogin van Kent. Op het oogenblik, waarop het schot in haar richting werd afgevuurd, had de hertogin van Kent juist plaats genomen in haar auto, in gezelschap van Lady Port Arlington. De hertogin gaf zich er geen rekenschap van. dat op haar was.geschoten en haar auto werd trouwens niet beschadigd. De hertogin en Lady Port Arlington begaven zich naar een bioscoop en eerst aan het einde van de voor stelling werden zij op de hoogte gebracht van hetgeen gebeurd was. Omtrent het gebeurde meldt Reu ter nader, dat toen het schot was af gevuurd twee politiemannen zich op een man wierpen, die in de nabijheid stond. Na een korte worsteling werd de man overmeesterd en naar het politiebureau gebracht. Later werd in de omgeving van de woning van de hertogin een geweer met afgezaagden loop gevonden en naar het politiebu reau gebracht voor onderzoek. Het bleek, dat het geweer slechts één patroon had bevat. De hertog, die voor particuliere zaken af wezig was, hoorde eerst van den aanslag bij zijn thuiskomst. Na het incident werden drie politiemannen voor het huis geplaats, die iedereen, die het huis naderde, aanhielde. De man, die gearresteerd werd, is drie weken geleden uit Australië gekomen. Nog een incident. Gisterochtend is een ruit van de woning van Lord Harewood, den gemaal van de zus ter des konings, stukgeschoten, vermoedelijk door een kogel van een luchtpistool. Volgens de politie kan dit niet aan kwaadwilligheid worden toegeschreven. Paus heeft geen nieuwe bood schap tot de Europeesche staatslieden gericht. Wel ongerustheid uitgesproken ten aanzien van den toestand. Het initiatief van den Heiligen Stoel tot het polsen van de mogendheden teneinde den weg te effenen tot een ontspanning in Europa heeft een normaal verloop, doch het is niet juist, dat Z.H. de Paus nieuwe boodschappen heeft gericht tot de verantwoordelijke staatslieden, aldus ver neemt Havas in welingelichte Vaticaansche krin gen. In werkelijheid volgt het Vaticaan de lijnen, welke Z.H. Paus Pius XII heeft aangegeven in de rede, welke hij heeft gehouden voor het col lege van kardinalen, nl. dat hij bij eenige lei dende staatslieden in Europa stappen had ge daan en hen had medegedeeld, dat de interna tionale toestand hem verontrust en dat hij - reesde, dat de spanning zou toenemen en zou uitloopen op een bloedig conflict. In dezelfde Vaticaansche kringen heeft de ontvangst van deze pauselijke stappen een gunstigen indruk ge maakt. Men hoopt, dat de vrede tusschen de vol ken bewaard zal blijven. Londen, Juni. (Van onzen correspondent) E Duitsche Rijkskanselier kan er zich op beroemen 't gezicht van Londen en zeker dat van die vriendelijke noorde lijke buurten als St. John's Wood, Hampstead en Highgate te hebben veranderd. In zekeren zin dus reikt zijn arm even ver als eens die van Caesar reikte. Het Duitsch schijnt er de omgangstaal te zijn geworden en zeker is dat de wereld hier een tweetalig gebied er bij heeft gekregen. Sommigen vreezen dat het zoo ver zal komen dat de winkels eens bordjes zullen toonen in de étalages met de woorden „English Spoken" er op. Dit riante deel van de Engelsche hoofdstad moet altijd een goeden naam hebben gehad in de stroomgebieden van de Elbe, den Main, den Rijn en den Donau en in die van andere Midden-Europeesche rivieren. Toen de over heid daar mededeelde een deel van de be woners te kunnen missen en er werkelijk op stond dat zij gemist zouden worden, moeten deze menschen hebben geïnformeerd naar den kortsten weg naar Hampstead of een van de andere genoemde buurten in Londen met het zelfde adres. Te oordeelen naar wat men er waarneemt op de trottoirs, in de winkels en in de openbare voertuigen hebben al die Midden Europeanen, die teveel waren geworden op de plaveisels van Berlijn, Frankfort, Praag, Wee nen en Boedapest, hun weg gevonden naar deze districten van Londen Een nieuw minderheidsvraagstuk. j IJ vinden elkaar terug in de omgeving van -1 Lord's Cricket Ground of om den ronden vijver van de Hampstead Heath. De North Cir cular Road is hun Burgring geworden en Ba ker Street hun Unter den Linden. Wreed ver broken vriendschapsverkeer wordt er weer aangeknoopt en men hoort zelfs vaak van een in Frankfort begonnen kennismaking, die haar gelukkig besluit vindt in een synagoge bij den Theems in plaats van aan den Main. Geen wonder dat de oorspronkelijke bewo ners hun eigen stadsdeel niet meer kennen en het gevoel krijgen teveel te zijn in al die druk ke ontmoetingen van Duitsch sprekende continentaal gebarende menschen. Geen won der ook dat deze menschen de illusie krijgen teruggeplaatst te zijn in hun oud leven hun oude omgeving. Zij zijn er met z'n allen. Zij vormen de meerderheid op straat en in de winkels en in de bussen. Om hen heen klinkt de vertrouwde taal. Zelfs de Londensche bus conducteur vraagt „wohin?" al doet hij het ook „for a lark", dat is voor de grap. Londen krijgt zijn minderheidsvraagstuk en de inboor lingen van de postdistricten Noord 2, 3, 4, krijgen het gevoel, dat het tijd wordt te gaan ijveren voor een eigen „home". Wij hebben aan een Nederlandschen kunst schilder. die zoo lang in St. John's Wood heeft gewoond dat hij er mee is samengegroeid, ge vraagd hoe lang het naar zijn idee nog zou duren voordat de bouwmeesters, die een nieuw oud-Berlijn in zijn buurt oprichten, zijn atelier en de andere ateliers zouden gaan afbreken om genoeg flats te kunnen krijgen voor de nieuwe bewoners. Hij kon het niet zeggen maar vreesde het ergste. St. John's Wood, eens zoo laag (van dak), zoo vredig, zoo artistiek, is een buurt van torenhooge gebouwen geworden voor de verticale behuizing van de zielen van den vastelandschen uittocht. Hier wordt levens ruimte gemaakt in de richting van de sterren. In den „Tiergarten". ZIJ wisten wel waar zij heen gingen, deze uitwijkende'menschen. Als zij afdalen uit hun hooge regionen vinden zij bewegingsvrij heid in het Regent's Park nabij en den die rentuin, de Zoo, die er in genesteld ligt. Hier is hun Tiergarten. Er is nauwelijks plaats meer voor de menschen, die óf door geboorte óf door langjarig verblijf aanspraak mogen maken op de aanduiding Londenaar. De reuzen-panda dat speelgoeddier dat hen meer dan iets an- Onderlioud van prins Paul met Hitier. Beide staatslieden zullen pogen de politieke spanningen uit den weg te ruimen. Omtrent het thans geëindigde bezoek van prins-regent Paul van Joego-Slavië aan Berlijn een communiqué uitgegeven van den volgen den inhoud: De Führer heeft Maandag nogmaals een ont moeting gehad met Z.K.H. prins-regent Paul van Joego-Slavië in de nieuwe rijkskanselarij. Bij de gedachtenwisseling, die verscheide uren duurde, waren de Joego-Slavische en de Duitsche mi nisters van Buitenlandsche Zaken aanwezig. Te voren had de Führer Prins-regent Paul en Prin ses Olga uitgenoodigd voor een déjeuner in zijn woning en in aansluiting daarop werd de thee gebruikt in den tuin der rijkskanselarij. Het bezoek van prins-regent Paul van Joego- Slavië en zijn gevolg aan Berlijn heeft gelegen heid gegeven tot een omvattende politieke ge dachtenwisseling tusschen de Joego-Slavische gasten en de toonaangevende Duitsche instan ties. De besprekingen, die in openhartigheid en in den vriendschappelijksten geest werden ge- oerd, hebben zich uitgestrekt tot alle de beide landen rakende problemen. Beide partijen zien in de hechte vriendschap en nauwe samenwer king, die Joego-Slavië met Duitschland en Italië verbindt, een essentieel element voor de kal meering van Europa en voor een politiek, die een werkelijk opbouwend werk ten doel heeft. Beide regeeringen zijn vastbesloten hare be trekkingen op deze duidelijke en hechte basis in politiek, economisch en cultureel opzicht ver der te verdiepen. Zij zijn in volledige overeenstemming met de Italiaansche regeering er van overtuigd, dat zij met deze duidelijke politiek de taak dienen, die er in be staat de tegenwoordig op Europa druk- dende politieke spanningen uit den weg te ruimen en een de levensrechten der volken waarborgende vreedzame ont wikkeling te beveiligen. Hitier zelf hee£t Prins Paul en Prinses Olga gisteravond op het station uitgeleide gedaan. Men verklaart in officieele Duitsche kringen, dat tijdens het bezoek van Prins Paul geenerlei politieke overeenkomst tusschen Duitschland en Joego-Slavië is gesloten. Het prinselijk paar zal in officieel nog enkele dagen in Duitschland blijven. Hedenavond zal het prinselijk paar zich naar Eberswalde begeven voor een bezoek aan het buitenverblijf van Goering. Vandaar zullen de Joego-Slavische gasten naar Belgrado reizen. ders door de Europeesche crisissen heen heeft; geholpen wordt aan hun gezicht onttrokken door de dichte hagen Vastelanders, die voor de zoo gezochte kooi staan en die de Zoo heb ben veroverd met een bloedlooze invasie. Al leen Britten van de rijzigheid van een Lord Halifax kunnen nu nog hopen over de conti nentale hoofden (die van de vrouwen bedekt met kapvormig gearrangeerde kleurige doe ken) de koddige bewegingen van dit absurde en zoo gezellige panda-beest te kunnen vol gen. Het aangeduide kleurige hoofddoekje overheerscht in de Noord-Londensche stra ten. Maar het moet gezegd worden dat ae Engelsche vrouwen het eenvoudig vertikken mee te doen met deze mode. Zij en hun man nen hebben geleerd als Rome te doen als zij in Rome zijn. Maar zij blijven koppig volhou den dat zij in Londen zijn, ondanks alle uiter lijkheden, die het tegendeel schijnen aan te wijzen. En mét hun mode blijven zij hun ras en hun religie getrouw, hoe zeer zij overstelpt schijnen te worden door de vreemde legioenen. A. K. VAN R. CHEM. WASSCHERIJ EN VERVERIJ S. KROM N.V. - ALKMAAR. FiliaalZijlstraat 85, Telef. 16387. Stuurt ons Uw goederen ter behan deling, want dan kunt U verzekerd zijn van een zorgvuldige en vlugge aflevering. (Adv. Ingez. MedJ Dl mm,' PRDERAMMA WOENSDAG 7 JUNI 1939. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Be richten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Geluk- wenschenL 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.15 Ensemble Van der Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Vervolg concert en Gramofoonmuziek. 1.30 Gramofoonmuziek. 2.00 Orgelspel. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Zang en piano. (In de pauze: Gramofoonmuziek). 4.30 Gramofoon muziek. 4.45 Gelukwenschen. 5.00 Voor de jongens en meisjes. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.10 Causerie „Filmt u nog niet?" 6.25 Gramo foonmuziek. hierna: Berichten. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsregle- ment. 7.00 Berichten. 7.15 Voor postzegel verzamelaars, 7.457.55 Gramofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-berich- ten. 8.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest. 9.00 Causerie ..Koffers pakken". 9.30 Vervolg con cert. 10.15 Berichten ANP. actueel half uur. 10.45 Gymnastiekles. 11.00 Gramofoonmu ziek. Ca. 11.5012.00 Schriftlezing. HILVERSUM O. 301.5 M. VARA-Uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO, 6.30—7.00 RVU. 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Ca. 8.16 Berich ten). 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Mor- enwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Conti nubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12,15 Berichten. 12.17—1.45 VARA-orkest (1.00— 1.15 Gramofoonmuziek). 8.00 Voor de vrou wen. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel. 6.00 Esmeralda. 6,28 Berichten. 6.30 „Leven en dood van uit godsdienstig standpunt be licht". causerie. 7.00 VARA-Kalender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Causerie „Van streven en strijden". 7.30 Muziek. 7.35 Toespraak voor de jeugd. 7.50 Muziek. 7.558.00 Toespraak .Tot de V. C. S. B." 8.05 Herhaling SOS-be- richten. 8 07 Berichten A.N.P.. VARA-Varia. 2Q VARA-orkest. 9.00 Radiotooneel. 9.30 Gramofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP., 10.10 Causerie „Schuldig of onschuldig". 10.15 VARA-orkest. 11.00—12.00 Gramofoonmu ziek. DROITWICH. 1500 M. 11,2511.50 Pianovoordracht. 12.20 Phi lip Whiteway's ensemble. 12.50 Uit Berlijn: Emanuel Rambour's orkest.. G. Haenzschel's ensemble en solisten. 1.35 Declamatie. 1,55 2.20 Dansmuziek. (Gr. pl.) 3.20 Radiotooneel. 3.50 Populair concert. 4.205.10 Vesper 5.20 Hungaria Zigeunerorkest. 6.00 Gramofoonmu ziek.. 6.20 Berichten. 6 40 Interviews. 7.00 Versterkt B. B. C.-Variété Orkest en solisten. 7.50 Actueele uitzending, 8.20 le acte van de opera Othello". 8.55 Pianovoor dracht. 9.20 Berichten. 9.50 Causerie „Myself and life". 10.05 Reportage, 10.20 3e en 4e ac te van de opera „Óthello" (11.0011.20 Cau serie ..How wild is the West"). 11.55 Gramo foonmuziek. 12.1012.20 Berichten. RADIO PARIJS, 1618 M. 9.109.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. I,25 Het Ellis-orkesl. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.35 Zang. 2.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Pianovoordracht. 3.50 Zang. 4.05 Vioolvoor dracht. 5.05 Zang. 5.25 Het Giardino-orkest. 6.35 Zang. 7,20 Zang met toelichting. 7.50 Zang. 8.50 Cello en piano, 9.20 Variété-pro gramma. 10.2012.20 Orkestconcert m.m.v. solisten en het Noyon-koor. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12,50 en 1.30 Het Omroeporkest. 1.50—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang, 5.50, 6.50 en 7.20 Gramofoonmu ziek. 8 30. 9,05 en 9.50 Het Omroeporkest. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Het Omroepdansorkest. 12.50 Gramo foonmuziek. 1.20 Het Omroepdansorkest. 1,50 —2.20, 6,20 en 5.35 Gramofoonmuziek. 6.00 Dansmuziek. (Gr. pl.), 6.35 Zang. 7.05 Viool voordracht. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Het Omroep symphonieorkest en soliste. 9.15 Ra diotooneel. 10.3011.20 Het Omroepdansor kest. DFUTSCHLANDSENDER 1571 M. 7.20 Zie Keulen. 10.35 Diverse berichten. II.20—12.20 Omroep-Amosements-orkest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9