Hitier huldigt het Condor-legioen Mooie, charmante zonnebruining WOENSDAG 7 JUNI 1939 HAARDE M'S DAGECAD Jühtec èespiee&t de Buitsch- Jialiaanache deelneming aan den Spaanscfien twigex- om£og Britsch-Japansche spanning Sjanghai verscherpt. Tijdens het défilé der uit Spanje te ruggekeerde strijders waaraan door 15.000 man werd deelgenomenin den Lustgarten te Berlijn is het woord ge voerd door Goering en Hitier. Goering deed uitkomen, dat historische na men van groote slagen, zooals Madrid, Bilbao, Santander, Brunete, Teruel, Ebro, Catalonië, Barcelona en Valencia ten nauwste verbonden zijn met de daden en overwinningen van het Condor legioen. Voor den eersten keer heeft het jonge Duitsche luchtwapen kunnen bewijzen dat het de groote traditie van den wereldoorlog op waardige wijze kan voortzetten, aldus Goering. Na de gevallenen te hebben herdacht, ver volgde Goering: Alle Duitschers hebben het ge voel van een onmetelijke dankbaarheid, dat thans weer een sterke Duitsche weermacht is ontstaan te land, te water en in de lucht. Wij weten, aldus verklaarde hij, wanneer wij thans deze sterke weermacht, in het sterke Duitschland bezitten, dat dat is, omdat weer een sterke, doch ook ideale leiding ons door de Voor zienigheid is verschaft. Hitler zeide in zijn rede o.a.: In den zomer van 1936 hadden internationale krachten in Spanje het vuur van een revolutie opgepookt, die er toe bestemd was niet alleen Spanje, doch Europa in puin en asch te leggen. Ook de democratieën hadden zich niet ontzien tot dat doel wapens, brandstof en z.g. vrijwilli gers te leveren., Een vreeslijk dreigend lot ver hief zich boven het Europeesche continent. De oudste cultuurlanden in Europa schenen in ge vaar. Uit Spanje zelf hadden tienduizenden Duit schers moeten vluchten. Hun have en goed is een prooi der vernietiging geworden. Velen zijn vermoord. Duitsche oorlogsschepen, die ik op het hulp geroep onzer volksgenooten direct naar Spanje zond, probeerden te helpen door althans, zoo goed als het ging, de bescherming en het transport van onze volksgenooten naar het vaderland mo gelijk te maken. Toen verhief zich in dat land steeds duide lijker een man Franco die er toe geroepen scheen, naar het bevel van het eigen geweten te handelen voor zijn volk. In Juli 1936 heb ik toen besloten de bede om liulp, welke die man tot mij richtte, in te willigen en hem zoo lang en in zoodanige mate te helpen als de overige wereld den binnenlandschen vijanden van Spanje haar steun zou geven. Daarmede begon het nationaal-socialistische Duitschland aan den strijd voor de wederoprich ting van een nationaal- en onafhankelijk Spanje onder leiding van dezen man actief deel te nemen. Ik heb dat bevolen in de erkenning daarmede niet alleen Europa, doch ook ons eigen vader land voor een latere dergelijke catastrophe te kunnen bewaren. Ik deed dat echter ook uit diep medegevoel voor het lijden van een land, dat eens in den wereldoorlog, ondanks alle drin gende pogingen van de zijde van Engeland neu traal bevriend was gebleven. Ik heb daarmede den dank der Duitsche natie betuigd. Dit geschiedde verder in volledige overeenstemming met Italië. Want Mus solini had, door de zelfde overwegin gen geleid, eveneens het besluit geno men den redder van Spanje in zijn strijd tegen de internationaal georganiseerde vernietiging van zijn l„..d Italiaansche hulp te verleenen. Engelsclie koningspaar vandaag in de Ver. Staten. Minister Huil reist de hooge gasten tegemoet. Op de terugreis door Canada heeft de trein imet het Engelsche konings paar Dinsdag een half uur te Toronto stilgestaan. Vanavond zullen de vor sten bij de Niagara watervallen de grens der Vereenigde Staten bereiken. Uit Washington wordt gemeld, dat minister Huil en de Britsche ambassadeur Lindsay vandaar zijn vertrokken om het konings paar bij de Niagara-watervallen te verwel komen. De commissaris der New-Yorksche politie heeft een verklaring afgelegd, waarin hij zeide, dat de aanslag, die gepleegd is op de hertogin van Kent te Londen het noodig maakt, dat de regelingen, die getroffen zijn voor de bescherming van den Britschen ko ning en de koningin herzien worden Schietpartij op Dantzigsch grondgebied. Verscheidene gewonden. Het Poolsche Telegraaf agentschap meldt: Op het gebied der Vrije Stad is het Dinsdag tot een bloedige botsing gekomen tusschen de gendarmerie en d-e bevolking van hét plaatsje Gnojewo, wier vijandige gevoelens jegens de nationaal socialisten bekend zijn.. Bij den landbouwer Wojek dienden zich vier gen darmes aan. Wojek weigerde hen binnen te laten en maakte daarbij gebruik van een vuurwapen, waardoor een gendarme ernstig gewond werd. Nad*t versterkingen aangekomen waren, werd door de gendarmes geweervuur geopend, waarbij versoheidene gewonden vielen. Daarmede, zoo vervolgde Hitier, ontstond voor den eersten keer een gemeenschappelijke feite lijke demonstratie van de verbondenheid naai de wereldbeschouwing onzer beide landen. Deze idale motieven heeft men in de internationale plutocratieën noch kunnen begrijpen, noch wil len toegeven. Jarenlang logen Britsche en Fran- sche bladden hun lezers voor, dat Duitschland en Italië de bedoeling hadden Spanje te ver overen, het te verdeelen en het vooral van zijn koloniën te berooven. Gedachtengangen die zeer zeker bij de vertegenwoordigers dezer landen minder onnatuurlijk schijnen dan bij ons, daal de roof van vreemde koloniën immers van ouds her reeds behoorde tot de geoorloofde en be proefde methoden dezer democratieën, Thans zijt gij, mijn kameraden uit Spanje te ruggekeerd als de dappere ten uitvoerleggers van mijn opdracht. Ik zou het dit oogenblik aan de geheele Duitsche natie willen mededeelen hoeveel reden zij heeft u dankbaar te zijn. De hooge lof, welke de Spaansche vrijheidsheld te genover u heeft geuit, kan het Duitsche volk thans bijzonder trotsch op u maken. Het was voor ons allen smartelijk jaren lang over uw strijd te moeten zwijgen. Ik heb toen echter de gedachte gehad u na het einde van den oorlog in het vaderland de ontvangst te bereiden die dappere zegevierende soldaten verdienen Het geheele Duitsche volk groet u in trotsche vreugde en hartelijke verbondenheid. Het dankt echter ook diegenen die als soldaten lijf, leven en gezondheid in den dienst van deze opdracht hebben moeten geven en het dankt ten slotte de achter geblevenen die hun zoo dappere mannen en zonen thans als slachtoffer beklagen. Gij hebt echter vooral het geluk gehad in Spanje te staan onder het bevel van een veld heer, die uit eigen kracht tot besluiten onwrik baar aan de overwinning geloovend, tot redder van zijn volk werd. Wij hebben in dit oogenblik allen slechts den oprechten en hartelijken wensch, dat het thans het edele Spaansche volk vergund moge zijn onder de geniale leiding van dezen man een nieuwe trotsche opstanding te voltrekken. Engelschman bij incident gedood. SJANGHAI, 7 Juni. Door een nieuw incident, waarbij een Engelsch man om het leven is gekomen, is de Engelsch-Japansche spanning te Sjanghai weer toegenomen. De Britsche versie van het incident zegt dat de Brit Tinkler in een gevecht gewikkeld werd, toen betaalde agitatoren een Chinee- schen employé van een zich in Engelsch be zit bevindende fabriek aanvielen. Japansche matrozen grepen toen in en Tinkler werd door drie bajonetwonden, in de buikstreek, aan het hoofd en in een van zijn beenen, zeer zwaar gewond. Slechts na energieken aandrang van de Britten werd Tinkler, die gearresteerd was, naar het hospitaal overgebracht, waar Japan sche doktoren hem nog door een operatie hebben trachten te redden. Vermoedelijk ech ter door de vertraging in de behandeling ver loor Tinkler het leven. De Japansche lezing van het geval is anders. Tinkler zou op een Japanschen officier ge schoten hebben en ook nog een soldaat met zijn revolver bedreigd hebben. Hij werd daar op ontwapend en in arrest gesteld. De Japan sche woordvoerder zeide dat waarschijnlijk naar aanleiding van dit incident geprotesteerd zal worden. (United Press). De aanslag op de hertogin van Kent. Achtervolging ging aan de arrestatie van den dader vooraf. LONDEN 6 Juni. Na een langdurig verhoor is de zaak tegen Vincent Lawlor, den lasscher, die gisteravond een schot afvuurde in de richting van de hertoging van Kent, voor acht dagen uitgesteld. De voorloopige hechtenis is met eenzelfde periode verlengd. Na het lunchuur werd de behandeling voor den politierechter voortgezet. Lawlor hield zich wederom rustig, doch bleef volharden in een hooghartig zwijgen, dat herinneringen opwekte, aldus United Press, aan de houding door de Iersche nationalisten aangenomen tijdens de behandeling der aanslagen voor de verschillen de rechtbanken. New Scotland Yard zoekt dan ook in die richting, waarbij echter het wapen, waarmee het schot werd gelost, de eenige aan wijzing schijnt te zijn. Het onderzoek staat onder leiding van een beroemd functionaris van New Scotland Yard, Jack Sands. De politieagent, Robert Tice, verklaarde voor den politierechter, dat hij des avonds op Belgrave Square in gezelschap van politieagent Digby pa trouilleerde, toen beiden den verdachte zagen staan op den hoek van Belgrave Square en Hal- kinstreet. Juist op dit oogenblik verliet de hertogin van Kent haar huis, Belgrave Square no. 3, in een auto. Toen de auto de agenten passeerde, hoorde getuige hoe een schot werd afgevuurd. „Ik zag den gevangene hollen naar een fiets, die tegen het trottdir stond. Een dame en een heer, die in een auto voorbijreden, spra ken mij aan en naar aanleiding van wat zij mij vertelden, sprong ik op de treeplank. De auto volgde den vluchtenden man naar Halkinstreet. Toen wij daar aankwamen, zagen wij den vluch tende in de verte den hoek omslaan naar Gros- venor Place. Wij volgden hem tot wij hem einde lijk met den auto tegen het trottoir in het nauw brachten. De bestuurder van den auto schreeuw de hem toe, af te stappen, hetgeen hij deed. Hierna trad getuige op hem toe en zeide tot hem, in tegenwoordigheid van den bestuurder: „Men heeft mij ge zegd, dat gij zoo juist in Halkinstreet een schot hebt afgevuurd, hetgeen ik ook gehoord heb." De verdachte antwoord de: „Ik heb toch niemand getroffen, nietwaar? Het is in orde. Ik heb er een certificaat voor." Hij haalde daarop het certificaat uit zijn binnenzak, doch de agent antwoordde. „Ik wensch dat niet op dit oogenblik te zien. Waar is het geweer?" Hierna haalde Lawlor het wapen uit zijn heup- zak te voorschijn. De politieagent nam het onmid dellijk in beslag en de gevangene zeide daarop: „Er is heelemaal geen reden voor al deze druk te." „Ik vertelde hem," ging getuige voort, „dat ik hem zou arresteeren en hem medenemen naar het politiebureau in afwachting van een ver der onderzoek." Bij aankomst op het politiebureau werd het magazijn van het geweer geopend en een leege patroonhuls werd er in gevonden. Opnieuw werd verdachte door den magistraat gevraagd, of hij den politiegetuige nog iets wilde vragen, waar op hij antwoordde: „Neen, mijnheer." Grandi bezoekt Lord Halifax. De diplomatieke correspondent van Reuter verneemt, dat de Italiaansche ambassadeur te Londen, Grandi, Dinsdag een bezoek heeft ge bracht aan Lord Halifax in het departement van buitenlandsche zaken. Welingelichte kringen te Londen verklaarden, dat er geen verband .be stond met het bezoek van den Italiaanschen am bassadeur te Parijs aan Bonnet, dat eveneens op dezen dag gebracht is. LICHTING VAN DE THETIS" WORDT VOORBEREID. Kabels om de romp van het gezonken schip. RELAAS VAN EEN DER ONTSNAPTEN. Naar op het Britsche ministerie van Marine vernomen wordt, heeft men om de romp van de „Thetis" drie ka bels kunnen aanbrengen en zal men, als het goed weer blijft spoedig een poging kunnen doen de duikboot te lichten. Een van de vier overlevenden van de „The tis". de stoker Arnold, heeft gisteravond, naar Reuter meldt, te zijnen huize het relaas ge geven van zijn ontsnapping. Wij doken zoo vertelde hij om onge veer half twee en het gebeurde om ongeveer drie uur. De neus van den onderzeeër schoot omlaag, er onstond een luchtstroom van voren, van den torpedobuis, af. Uit de con trolekamer schreeuwden menschen. dat we moesten opstijgen. Mannen, die in het voor schip bij de torpedobuis waren, kwamen ijlings naar de logiesruimte. Wij slaagden er in de deur naar de tweede kamer te sluiten. Er drong geen water door in de derde kamer, maar wij wisten toen, dat wij op den bodem zaten. Er was geen paniek, we waren alle maal rustig en er werd niet gedacht aan een ramp. Iedereen had vertrouwen en wij voelden ons zeker, dat wij er in een paar uur in zouden slagen naar boven te komen. We maakten grappen. Iedere zeeman kreeg de gelegenheid zijn meening uit te spreken en alles werd overwogen. Er werd niet ge redetwist tusschen deskundigen en minder redetwist tusschen deskundigen en minder personeel en alle voorstellen werden bestu deerd. Eerste luitenant Chapman begaf zich naar de voorste uitlaatkamer in de hoop om in de ondergeloopen af- deeling te kunnen komen en de pomp- installatie daar in werking te kunnen stellen. Hij slaagde daarin echter niet. De druk was te groot voor zijn kracht, 'anderen begaven zich even eens derwaarts, om hulp te bieden, doch het lukte niet en er werd be sloten deze pogingen te laten varen. We ging toen naar boven, naar het achter schip. Toen we daar waren werd besloten, dat kapitein Oram en luit. Woods hun best zouden doen om uit de duikboot te komen. Zij gingen de uitlaatkamer in en weg waren zij. Toen Arnold met zijn verhaal zoo ver ge komen was, kon hij eenige minuten lang door ontroering iet verder spreken. Toen hij zijn verhaal kon vervolgen .zeide hij Shaw en ik -besloten toen een kans te wagen. We kwamen boven en. zooals u ziet, zijn wij ontsnapt. Ik ben niet van plan iets te vertellen over het geen des nachts gebeurd is. Wij kwa men er uit en wij waren er zeker van, dat alle anderen ons zouden volgen met veelvuldige tusschenpooze. Ik kan u niet zeggen, wat ik voelde, toen dat niet gebeurde. Op de vraag, hoe het met de lucht was gesteld, toen hij uit de „Thetis" .wegging, op Vrijdagmorgen, antwoordde Arnold: „onbe- schrijvelijk". Op de vraag of deze toestand van de lucht de anderen verhinderd zou kun nen hebben hem te volgen zeid Arnold „dat zal niemand ooit weten". Ten slotte deelde hij nog mede, dat er lichten brandden, toen hij nog in de duikboot was. en geen verbranden en vervellen met Amilda-Zonnebruin. Tube 60, Doos 50 en 25 cent. (Adv. lngez. MedJ Generaal Gainelin opperbevel hebber van bet Fransche leger. Fransch-Britsche militaire besprekingen. Generaal Gamelin. Generaal Gamelin is Dinsdagmiddag om 3 uur 38 aan het Victoria-statión te Londen aangekomen. De muziek speelde de Marseil laise. Generaal Gamelin jsal besprekingen voeren met Lord Gort, den chef van den Britschen generalen staf en de overige leiders van de Britsche landsverdediging. Verder wordt vernomen, dat gene raal Gamelin is bevorderd tot opper bevelhebber van het Fransche leger terwijl vice-admiraal Darlan, de chef van den marinestaf, en generaal Vuillemin, de chef van den staf der luchtmacht, tot een gelijken rang zijn bevorderd in hun wapen. Tot nu toe heeft een dergelijke benoeming in vredestijd nog niet plaats gevonden. Vorderingen op Tsjecho-Slowakije, Italië en Spanje. De vereeniging voor den effectenhandel te Amsterdam verzoekt ons het volgende mede te deelen: „Waar het gewenscht geacht wordt ter documentatie over concrete gegevens te kunnen beschikken betreffen den omvang der Nederlandsche financieele vorderingen op na te noemen landen, verzoekt de vereeniging voor den effectenhandel in Nederland geves tigde rechts- en natuurlijke personen, die vorderingen hebben op den voormaligen Tsjecho-Slowaakschen staat, den Italiaan schen staat, op den Spaanschen staat of op in Bohemen, Moravië, Slowakijë, Italië of Spanje gevestigde debiteuren voor zoover deze vorderingen voortkomen uit obligatieën aandeelen, huren, pachten, rekeningen-cou rant, credieten, leeningen. hypotheken, kapi taaldeelnemingen en andere beleggingen van den aard en het bedrag dezer vorderingen alsmede van het rentepercentage, de valuta enz. aan de vereeniging voor den effecten handel opgave te doen. Deze enquête heeft dus betrekking op alle zich in Nederlandsch bezit bevindende vorde ringen op voornoemde gebieden, welke niet voortkomen uit het goederenverkeer. De vorderingen op Italië uit hoofde van obligatiën behoeven niet te worden opgeheven, aangezien het hiervan in Nederland gehouden bedrag bekend is. De opgaven moeten worden gericht aan het secretariaat van de vereeniging voor den effectenhandel, Beursplein 5, Amsterdam C „Guba" beeft Batavia verlaten. Cocos-eilanden als bestemming. BATAVIA, 7 Juni. Het vliegtuig „Guba" van de Archbold-expeditie, dat eergisteren te Batavia is geland, na eenige uren boven den Indischen Oceaan te hebben gezworven, is heden te 06.25 uur MiddenTJava-tijd uit Batavia vertrokken met bestemming voor de Cocos-eilanden. (Aneta) Ernstige mijnbrand in Engeland. Vijf dooden. LONDEN, 6 Juni. Tengevolge van een mijn- brand in de Astley Green mijnen nabij Tyldesley (Lancashire) zijn vijf man om het leven geko men. Vier werden gewond, waarvan een ernstig. (Reuter.) Mexicaansche opstandelingen in actie. Groep insurgenten door regeeringstroepen verslagen. Generaal Rios, de commandant van het militaire district Zacatas in Mexico, heeft het ministerie van oorlog medegedeeld, dat zijn troepen zich na hevigen strijd meester hebben gemaakt van een door opstandelingen bezette sterkte bij het mijnwerkersdorp Fresnillo. De opstandelingen hebben het de autoriteiten gedurende eenige maanden zeer lastig ge maakt. Men merkte een geheimzinnige bewe ging van gewapende boeren, terwijl het smok kelen van wapens over de Amerikaansche grens toenam. Verder hebben zich bloedige inciden ten voorgedaan bij haciendo Lagunillas en in den staat Queretaro. Maandag heeft een sterke troepenmacht zich meester gemaakt van het huis. waar de op standelingen zich hadden verschanst onder leiding van de gebroeders Aleman. die zich de leiders van het bevrijdende leger noemden. De opstandelingen boden krachtig tegenstand. De beide broeders Aleman, een bloedverwant van hen. een soldaat en een sergeant werden gedood, de overige opstandelingen werden ge vangen genomen In het huis werd een waar arsenaal gevonden en werden ook talrijke do cumenten in beslag genomen. Pamfletten in Slowakije. Mgr. Tisso het mikpunt. Havas meldt uit Bratislawa 6 Juni: Kirsch- baum, de secretaris van de Katholieke partij in Slowakije, heeft bekend gemaakt dat in verscheidene plaatsjes in Slowakije vlug schriften verspreid zijn waarin Mgr. Tisso beschuldigd wordt van het plegen van hoog verraad en het in loondienst staan van Duitschland. KACro PRDGRAMMA Sleepbooten hebben pontons gebracht naar de plaats, waar de Engelsche duikboot „Thetis" gezonken is, teneinde de lichting voor te bereiden. DONDERDAG 8 JUNI. HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—12.00 NCRV. 8.00 Gramofoonmuziek (8.15 berichten). 9.00 Hoogmis. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor gendienst. 10.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Be richten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 KRO- orkest (1.00—1.15 Gramofoonmuziek) 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Pianovoordracht en gramofoonmuziek. 3.45 Bijbellezing. 4.45 Gra mofoonmuziek. 5.00 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30 Orgelconcert; ca. 6.30 Berichten, gramofoonmuziek. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Boekbespreking. 7.45—7.55 Gra mofoonmuziek. 8.00 Berichten ANP, herhaling SOS-berichten. 8.15 De Eemlanders. 9.00 Cau serie: De Pro Deo Rechtspractijk. 9.30 Gra mofoonmuziek. 10.00 Berichten ANP. actueel halfuur. 10.30 De Vedelaars. 10.45 Gymnastiek les. 11.00 De Vedelaars. 11.25 Gramofoonmu ziek. 11.50—12.00 Schriftlezing. HILVERSUM II, 301.5 M. AVRO-uitzcnding. 8.00 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Berich ten). 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoon« muziek. 10.30 voor de vrouw. 10.35 Orgel concert. 11.00 Voor de vrouw. 11.10 Omroep orkest (ca. 12.15 Berichten). 12.20 Gramofoon muziek. 12.45 AVRO-Anuisements-orkest. 1.15 Ensemble Jetty Cantor (2.00—2.15 Orgelspel) 3.00 Disco-variété (om 3.45 Berichten). 4.00 voor zieken en thuiszittenden. 4.30 Viool en piano. 5.00 Voor de jeugd. 5.30 AVRO-Amuse- ments-orkest. 6.28 Berichten. 6.30 Sporthalf- uur. 7.00 Cabaret-programma. 7.40 Dialoog: Nederland, waterland. 8.00 Berichten ANP. Radiojournaal, mededeelingen. 8 25 Omroep orkest. Avro-opera-koor en soliste. 9.10 Ko mische voordracht. 9.40 Vervolg concert. 10.20 Renova-septet en soliste. 11.00 Berichten ANP. Hierna dansmuziek, (gr. pl.) 11.4512.00 Or gelspel. DROITWICH 1500 M. 12.05 Gramofoonmuziek. 12.20 Xylofoon en marimba. 12.35 Dansmuziek (gr. pl.) 1.20 Or gelspel. 1.502.20 Sectie van het BBC-Nor- thern Ireland-orkest en solist. 3.103.30 De clamatie. 3.35 BBC-orkest en solist® 5.05 Voor de vrouw. 5.20 Uit Washington: Reportage. 5.50 Het Polish Octet. 6.20 berichten 6.40 Landbouwpraatje. 7.00 BBC-Midland orkest en solist. 8.00 Causerie: The Arctic today Aeroplanes and Dogs. 8.20 Gevarieerd pro gramma. 9.05 Radiotooneel. 9.20 Berichten, nieuws uit Washington. 9.50 Literair-muzikaal programma. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Joe Loss en zijn Band. 11.40 Gr. muziek. 12.10 12.20 Berichten. RADIO-PARIS 1648 M. 12.35 Zang. 1.25 Jane Evrard's Demesorkest. 2 35 Zang. 2.50 Jeugdconcert. 4.35 Pianovoor dracht. 4.50 Cellovoordracht. 5.25 Solisten concert. 6.05 Radiotooneel. 7.20 Het Derveaux- orkest. 8.50 Het Nationaal orkest, het Raugel- koor en solist. 11.2011.35 Gramofoonmuziek. KEULEN 456 M. 6.30 Gramofoonmuziek. 7.35 Stedelijk orkest van Osnabrück. 8.30 Orgelconcert (opn.). 8.50 Het omroepkleinorkest, 10.20 Volksliederen. 10.50 Viool en piano 11.35 Gramofoonmuziek. 12.20 Het omroepkleinorkest en Jos. Preissler's solisten. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Otto Dobrindt's orkest. 6.40 Gramofoonmuziek. 6.50 Cacilia-koor en soliste. 8.50 Populair concert. 10.5512.20 Kurt Rehfeld's kapel, Stuttgarter Volksmustk en solisten. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Het Omroep orkest. 1.30 Het Omroepdansorkest. 1.50—2.20, 5.20. 6.50, 7.20 en 8.20 Gramofoonmuziek. 9.20 Het Omroepsymphonieorkest, het Omroep koor en solist. 10.3011.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 484 M. 12 20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Radio-orkest. 1.50—2.20, 5.20, 6.35 en 7.35 Gra mofoonmuziek. 8.20 en 9.35 Het Radio-orkest en Gramofoonmuziek. 10.3011.20 Gramo foonmuziek. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Literair programma. 9.00 Het Omroep orkest en solisten. 10.20 Berichten. 10.40 Hoor- bericht. 10.50 Pianovoordracht, 11.05 Berich ten. 11.2012.30 Het Stedelijk orkest van DUa- seldorf en solisten (opn.)

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9