MÏÏR Wie VERLIES Hömmen&Co. De eerste echte warme dag Ovcïtoüio DONDERDAG S JUNI 1939 HXÏRCESfS DAGBEAB 9 HET is warm vandaag, ontegenzeggelijk warm, ja zelfs erg warm, „snikheet", zegt mijn buurmeisje van tien jaar dat verontwaardigd op haar moeder is, om dat zij niet met alleen maar een badpak aan mag rondloopen. „Ik bezwijk gewoon", sputtert ze nog wat na, maar moeder is niet te vermurwen. Ons volk praat graag over het weer, en hoe feller het zioh bij tijden voordoet, hoe uit gebreider onze conversatie erover is. Dus als het twintig graden vriest, zooals vlak voor Kerstmis in den afgeloopen winter, of als het tachtig graden in de schaduw is, zooals vandaag, dan stijgt de productie van onze weer-gesprekken met minstens vijf en twin tig procent. IJsjes beleven een totnutoe ongekende bloei periode, groote glazen water en limonade wor den verwerkt, glazen ijskoud bier dienen om velen nog warmer en opgeblazener te maken maar het is dan ook zoo'n heerlijk koele dronk en de bezadigde oudere dame zweert met een lief gezicht bij haar kopje thee, dat zoo best tegen dm dorst helpt, daarbij ver getend dat zij zoo weinig beweging neemt en dus ook weinig behoefte heeft aan groote hoeveelheden vocht. „Ga je tennissen, maar daar is het toch veel te warm voor!" Nu ja, het is warm, maar- dat is toch ook weieens heerlijk, we hebben al zoo lang naar wat warmte gesnakt. Ten slotte zijn er toch menschen die zwaar werk moeten doen in dit weer. Intusschen reageeren die ook erg verschillend: een paar straat vegers mopperen zonder ophouden bij hun werk, maar wat zouden zij doen als zij bij heete vuren moesten werken in deze zomer- temperatuur? „Ik merk niet veel van de warmte", zegt de moeder van het drukke gezin, „als ik tot zitten kom, is het avond en dan geniet ik van de koelte. De rentenier heeft een zeer listig systeem uitgedacht van ventileeren, ramen en deuren open of dicht en de zon buitensluiten, waar door hij inderdaad ln een wetenschappelijk prachtig-koel huis verblijft, maar niets van de mooie zomerwereld om hem heen ziet: hij kon met hetzelfde succes en met heel wat minder rompslomp in een gemakkelijke stoel in den kelder gaan zitter, daar is het met erg warm weer een lekker koel verblijf, en daar zie je ook niets. Verbazingwekkend is het, dat nog altijd te veel en te langdurig wordt gezonnebaad, waardoor men, als het niet op ziek-worden uitloopt,, toch zeker een paar uiterst pijn lijke en onaangename dagen meemaakt, en dat er nog steeds te weinig op het gevaar van zwemmen wordt acht geslagen, vooral aan onze verraderlijke kust. Zelfs goed zwemmen is daar geen waarborg voor veiligheid, laat men dat toch bedenken en liever geen bra- voure-stukjes uithalen, die niet alleen ons zelf maar ook onze redders in doodsgevaar kunnen brengen. Intusschen geniet ik van het mooie weer door in de schaduw in den tuin te zitten en daarbij de brokstukken van de gesprekken van ieder, die voorbijgaat, onwillekeurig op te vangen. Was het bij jou in de klas nogal koel? Hadden jullie geen vrij voor de warmte? De.baas was erg kribbig, hij had het zoo warm. Waar staat die ijscoman nu eigenlijk. We zullen het zeker moeten bezuren. Dit laatste is een geliefkoosde Hollai\dsohe term met het oog op mooi zomerweer, af komstig van de onheilskraaiers, die overigens niets eens meer merken, dat zij zoo'n sombere voorspelling doen, het is meer een gewoonte term geworden. En 's avonds passeert bijna ieder fietsend clubje, lurkend op een ijsje van den man op den hoek, hij maakt in ieder geval beste za ken en hij is dan ook zonder voorbehoud ln zijn nopjes dat het zoo „snikheet" is. E. E. jr.—P. veF Op deze veilige*- en aangename wijze- Nu kunt U Uw overtollig vet kwijtraken. Zonder dieet .s— zonder vermoeiende oefeningen zonder schadelijke medicijnen. Mousseerend Wex. de veilige, aan gename. bruisende drank ver mindert Uw dikte er vermeerdert tegelijkertijd Uw energie. Mej. A.W. verloor 30 pond overtollig vet zonder haar gewone levenswijze of voeding te veranderen. Alles wat zij nam, was Wex - twee theelepels in een half glas water, s morgens direct bij het opstaan. „Mijn omvang van buste, taille en heupen verminderde", schrijft zij. „Mijn gezondheid is vooruitgegaan en mijn teint is frisch en gezond." Als U Uw slanke, aantrekkelijke fi guur wilt terugkrijgen, doe dan zooals zij. neem Wex. Wex Is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten in handige, apart verpakte hoeveel- heden, een doos van 6 stuks voor 40 cent. of een groote flesch voor MOUSSEEREND DRUIVENZOUT (Adv. Ingez. Medj ONBESCHEIDEN WENSCHEN Wat een vrouw nog meer verlangt. Kunnen mannen nu letterlijk alles uitvinden? Hmm! Wat we ook nog graag zouden willen volgt hieronder: Een wekker, die eerst afloopt om je half wak ker te maken en die tien minuten later nog eens afloopt om je te waarschuwen, dat je werkelijk moet opstaan! Een machinetje om geld uit tellen. Postzegels, die goed plakken zonder dat men er aan behoeft te likken. Lichtgevende sleutels, waardoor je in donker onmiddellijk het sleutelgat kunt vinden. Een radicaal middel om griep te voorkomen, Een volkomen geruischlooze stofzuiger. Bioscoop- en schouwburgstoelen, die licht en gemakkelijk verplaatsbaar zijn om laatkomers te laten passeeren zonder op te staan. Een apparaatje aan de telefoon, dat automa tisch registreert, als je uit bent. Kleine seïntoestelletjes voor alleenstaande vrouwen, die ze in geval van gevaar kunnen ge bruiken om de politie te waarschuwen. Een wet, die de mannen verplicht in de tram of bus hun plaats af te staan. Zoek geraakte voorwerpen, die van tijd tot tijd een geluidje laten hooren, opdat je ze ge makkelijk kunt terugvinden BREIïO ER MEE L Wij maken-leuke kousjes en sokjes voor vierjarigen P één middag breien we met glans en zonder haasten zoo'n leuk miniatuur kousje of sokje, dus waarom zouden we het niet ter hand nemen, dit dankbare werkje? Met wat overgeschoten kleurige draadjes geven we er met gewone kruisjes een vroolijke noot aan. dit geldt dan in het speciale geval voor een „dame" want voor een „heer" staat een fleurig kwastje bij het boordje „manlijker". 35 Gram koordje hebben we noodig voor driekwartkousjes, zooals de foto laat zien. We breien hiermee op 4 naalden ter dikte van 2Vz m.M. Opzetten 40 st. en deze in het rond 14 toeren in 1 r. 1 av. breien voor een klein boordje: daarna overgaan in 2 r. 2 av., waarin 44 toeren gebreid worden. De steken worden daarna zoodanig verdeeld, dat we twee naal den krijgen met ieder 20 st. Met één hiervan breien we verder en wel in heen en weergaande toeren. 20 nld. hoog in den tricotsteek, dat is recht breien aan de goede zyde van het werk en averecht aan de verkeerde. Technisch heet dit deel de groote hiel. De kleine hiel komt aan de beurt met de 21e nld., die we 2 st. voorbij het midden breien, van de daarop volgende 2 st. een mindering maken (hebben we de goede zijde voor ons dan moet dit bestaan uit 1 st. afhalen, 1 st. breien en de afgehaalde hierover halen; bij de verkeerde zijde moet de mindering bestaan uit twee steken averecht samen breien), daarna nog 1 st. breien en het werk omdraaien om weer verder te breien, 2 st. voorbij het midden, dan weer minderen, een steek nabreien, weer omdraaien. De vol gende naald krijgt nu zijn mindering op de ,wee steken, vóór het werk daar werd omge draaid, om dan nog een steek toe te krijgen van de steken, die op de linkernaald bleven staan. Zoo gaan we door tot er geen steken meer blijven staan, de kleine hiel Is dan klaar en we moeten nog 12 st. over hebben. Op zij van de groote hiel halen we nu de kleine lusjes op, aan weerszijden 12 stuks. We verdeelen daarna deze lusjes (die als steken gelden) en steken over twee naalden, zoodanig, dat we op ieder 18 st. hebben staan. We kunnen nu weer in het rond gaan breien met vier naalden. De groote naald met de steken in 2 r en 2 av. blijft zoo op dezelfde wijze gebreid, doch de twee overige naalden breien we steeds in den tricotsteek, terwijl we bij de eerste steeds door middel van 1 st. afhalen, 1 st. breien, de eer ste over de 2e heenhalen, bij eiken 3en en 4en st. een mindering maken, bij de tweede naald doen we dat door deze uit te breien op 4 st. na, de le en 2e hiervan recht samen te breien en de naald gewoon uitbreien. Dit gaat zoo door, tot we op de kleine rechte naalden nog ieder 13 st. hebben staan. Telkens wordt nu een minderingstoer overgebreid met een ge wonen toer, tot we op iedere rechte naald 10 st. hebben. Het werk telt dan weer in totaal 40 st. Nog 25 toeren breien we om dan weer over te gaan tot den grooten teen, zooals dat heet. Met een toer overbreien gaan we weer minderen, zooals we dat het laatst deden, doch thans ook bij de groote naald met de steken in 2 r., 2 av„ die echter nu ook gewoon recht gebreid worden. Deze naald wordt als volgt: 2 st. recht breien, 3 st. afhalen, 4e st. breien en den 3en hieroverheen halen, naald uitbreien tot op 4 st. na, le en 2e st. hiervan recht samen breien, naald uitbreien. Staan er op de groote naald nog 12 en op Iedere kleine naald nog 6 steken, dan breien we bij de volgende toeren niet meer over. totdat de groote naald nog 6 en iedere kleine naald nog 3 st. telt. Deze laatsten worden bij elkaar op één naald ge zet, we hebben dan twee naalden met 6 st., die we tegen elkaar leggen en zoo de steken samen breien om ze dan af te kanten, zoodat ons kousje klaar is. Het boordje bovenaan wordt nu naar binnen teruggeslagen en tegen- gezoomd. Het is dan mooi elastisch en blijft goed zitten. En dan maar aan de fleurige kruisjes.die gewoon over één rechten steek ge maakt worden. U ziet het, hoe bonter hoe mooier! De kleur van de afgebeelde kousjes is korenblauw. waartegen de kruisjes in wit. rood en geel vroolijk afsteken. NORA HANA. Onze winterkleeren nemen vacantie Een huisvrouw geeft enkele verstandige tips. Gelukkig, de winter is voorbij! We kunnen nu eindelijk na een lange, rillerige lente periode, onze winterkleeren definitief vacan tie geven. Ze moeten plaats maken voor luch tiger dracht, maar 't is natuurlijk een aller eerste eisch, dat we ze het volgende winter seizoen weer keurig netjes terugvinden! Mag ik U enkele eenvoudige tips geven over dit onderwerp? Alles moet schoon zijn! De kleeren, die we weghangen in onze kasten moeten absoluut schoon zijn. Wasch dus alles, wat maar gewasschen kan worden en laat de rest ontvlekken en uitstoomen. Ja, óók die kleedingstukken die er zoo op 't oog nog netjes uitzien. Want als er aan kleeren ook maar de geringste geur zit, die bewijst, dat ze gedragen zijn, komen de motten er bij drommen op af! Keurig opbergen! Als U uw kleeren opbergt ln kartonnen doo- zen of in papier dat niet doorschijnt, vergeet dan niet, op ieder pak den inhoud te schrij ven. Nóg een tip: er bestaan tegenwoordig stevige, volkomen doorschijnende en boven dien hermetisch te sluiten zakken voor dit doel! Pak niets zoo half en half in. Alles moet goed dicht zitten om het binnendringen van stof en motten te voorkomen. Vóór U de kleeren inpakt moet er een anti- motmiddeltje bij, tenzij ze in een speciale vloeistof zijn geprepareerd. Hoe alles wordt schoongemaakt. Alle huisvrouwen zullen t er wel over eens zijn. dat winterhoeden gewoonlijk zóó onfrisch uit de doozen te voorschijn komen, dat men van louter afgrijzen onmiddellijk een nieuw hoedje koopt. Maar dit hoeft niet. hoor! Maak uit Uw winterhoeden de vetvlekken weg met tetra. Bruine vilthoeden worden prachtig schoon als men ze afwrijft met een lap grof linnen, gedrenkt in tabakaftreksel gefil treerd natuurlijk). Wollen stoffen. Wollen stoffen als sweaters, vesten, sokken, sportkousen e.d., worden eerst in lauw water geweekt. Blijkt het. dat de kleedingstukken hierna aan kleur hebben ingeboet, dan weet U, dat U ze niet moet wasschen. Droog ze in platten toestand en in de schaduw en laat ze stoomen. Houdt de kleur echter, dan maakt U een lauw sopje met een weinig ossegal, voegt er twee lepels azijn-alcohol bij en wascht zonder wrijven, doch door het kleedingstuk zachtjes tusschen de handen te knijpen. Daarna in lauw water uitspoelen. Spreid het kleedingstuk op een schoonen doek op tafel uit, leg er een tweeden doek boven op en rol alles stevig om een flesch. Veel van het vocht wordt zoodoen de door de doeken opgezogen. Om het drogen te bespoedigen kunt U dit recept een paar keer herhalen, telkens met droge doeken. Daarna plat leggen en verder in de schaduw laten drogen. Het reinigen van leeren vesten of jasjes is zoo heel moeilijk niet, als U maar eventjes weet hoe 't moet. Wrijf het vest in met een paar druppels glycerine. Laat dit een poosje intrekken en wrijf daarna stevig af met een wollen lap. Peau de suède wordt behandeld met een leeren borsteltje. Als het kleedingstuk erg vuil is en dit dus niet voldoende is moet U het droog laten schoonmaken bij dé stoomerij. Caoutchouc-laar zen worden flink gewasschen, daarna afgewreven met een linnen lap en vervolgens ingewreven met glycerine. Vul ze daarna stijf met papier op en bewaar ze koel, droog, stofvrij en luchtig. Schaatsen moeten goed worden verzorgd, anders krijgt U zeker last van roesten. Eerst worden ze zorgvuldig afgeveegd en daarna met vaseline ingevet. Pelterijen hebben eveneens een goede behandeling noo dig. Sporen van transpiratie verdwijnen door het volgende mengseltje: 10 gram alcohol. 5 gram fosforaether, enkele druppels ammoniak, verdund met de helft water en een beetje borax. Wrijf het gevlekte gedeelte ermee in, spoel daarna uit met frisch water, doch alleen de haren. De huid mag niet nat worden. Laat door en door droog worden en maak alles nog eens schoon met heete zemelen. Frissche kasten krijgt U door op iedere plank een schoteltje met wat ammoniak te plaatsen. Sluit de kast zoodat de geur flink doorwerkt en zet daarna de kast wijd open. zoodat ze goed gelucht wordt. Leg vervolgens op een bord, dat U op de bovenste plank zet. een stuk vloei, gedrenkt in de volgende oplossing: 150 gram alcohol. 50 gram citroenessence. 1 gram formol Hierdoor ontstaat een heerlijk frissche geur in Uw kast. Zondag: Slakropjes met gehakt Aardappelen Beschuit met rabarber Maandag: Gebakken aardappelen met kaas Sla Rijstebrij Dinsdag: Stamppot van spinazie Varkenskarbonaden Woensdag: Macaroni met kaas Karnemelkvla Donderdag: Witte boonen met petersliesaus Rijst met pruimen Vrijdag: Gestoofde visch Aardappelen Havermoutpap Zaterdag: Groentesoep Rijstkoekjes GOEDKOOP EN TOCH SMAKELIJK! Iets over het samenstellen van eenvoudige maaltijden. Recepten met kostenberekening. In dezen tijd. nu voor bijna iedere huis vrouw het moeilijk is of wordt, eiken dag een geschikt, niet te duur maal op tafel te zetten, ontstaat de vraag: hoe stel ik een goeden, goedkoopen maaltijd samen, en hoe maak ik dezen klaar? Wat het is zeker noodig iederen dag de huisgenooten een warmen maaltijd voor te zet ten. 't Kost meer tijd dan het klaarmaken van een broodmaaltijd, maar duurder hoeft het toch niet altijd te zijn, tenminste wan neer de broodmaaltijd gelijkwaardig* zal zijn aan het middagmaal. Om nu te weten wat we een „goeden maal tijd'' noemen moeten we de volgende eischen kennen: le. Alle stoffen, die noodig zijn om ons lichaam op te bouwen, te onderhouden en ons energie te geven moeten in goede verhouding in ons voedsel aanwezig zijn. Eiwitten, vet ten, meel- en sulkerstoffen, zouten, water en vitaminen. 2e. Het voelsel moet voedzaam zijn, en goed verteerbaar: niet zoo, dat kort na de maaltijd er weer behoefte is, wat te gaan eten. 3e. Het voedsel moet goed toebereid zijn, dus smakelijk en eenvoudig. „Lekker koken" bestaat voor een groot gedeelte uit: Zorg be steden aan het voedsel, het op smaak afma ken, de laatste hand er aan leggen, Heel veel huisvrouwen koken zelf en eiken dag geeft het weer reden tot tevredenheid, als huis genooten voldaan van tafel opstaan. Natuurlijk valt het netjes opdienen van de spijzen hier ook onder. 4e. De maaltijden mogen niet eentonig worden, waardoor ze op den duur zouden gaan vervelen. Wanneer er voldoende afwisseling in de maaltijden is. zal men zich ook minder zorg behoeven te maken of alle bestanddeelen, die ons lichaam noodig heeft, wel aanwezig zijn. 5e. Eiken dag moet men zeker wat rauw voedsel gebruiken, hetzij vruchten of groente, In de zomermaanden zal dit laatste waar schijnlijk geen moeilijkheden geven. Eenige maaltijden die aan bovengenoemde eischen voldoen zijn: 1. Stamppot van spinazie met varkenskar bonaden. 2. Gebakken aardappelen met kaas, sla, rijstebrij. 3. Gestoofde visch, aardappelen, haver moutpap. 4. Slakropjes met gehakt, aardappelen, be schuit met rabarber. 5. Macaroni met kaas, karnemelkvla. 6. Witte boonen met peterseliesaus, rijst met pruimen. 7. Groentesoep, rijstkoekjes. Wil men een meer moderne stamppot klaar maken, dan doet men dit op de volgende ma nier: De aardappelen koken en met melk er puree .•an maken. Hierdoor de zeer goed gewas schen, uitgelekte en zeer fijngehakte spinazie roeren en de massa 15 minuten stoven met de boter 'oppassen voor aanbranden) X K.G. spinazie is dan voldoende. Gebakken aardappelen met kaas en kropsla, rijstebrij. I1/; K.G. aardappelen f 0.09 300 gr. jonge kaas f 0.15 100 gr. margarine f 0.12 3 kroppen sla f 0.12 1 dL. olie f 0.08 Azijn, peper, zout f 0.02 IVr L. melk f 0.15 1 Vz ons rijst f 0.03 V/t ons suiker f 0.02 >/2 Tezamen f 0.78% Deze maaltijd, die wat voedzaamheid en smakelijkheid betreft niet onder behoeft te doen bij de eerste, is goedkooper. vleesch maakt onze maaltijden meestal wat duurder. Bereiding: De aardappelen worden in de koekepan mooi bruin gebakken. De kaas in blokjes gesneden wordt er bij gedaan, en even meegebakken. Dadelijk opdienen, daar de kaas anders taai wordt. Spinazie met karbonaden. Wanneer men de stamppot van spinazie met karbonaden voor 4 a 5 personen gaat uitreke nen, komt men tot het volgende: 2 K.G. aardappelen f 0.12 2 K.G. spinazie f 0.12 50 gr. margarine f 0.06 4 karbonaden a IV» ons f 0.66 50 gr. margarine f 0.06 Tezamen f 1.02 Natuurlijk zullen de prijzen van de levens middelen wel eens uiteenloopen. Allerlei om standigheden kunnen hierop hun invloed doen gelden. In plaats van 2 K.G. aardappelen kan men IV2 K.G. aardappelen en 1 ons rijst nemen, wat de stamppot eigenlijk smakelijk maakt, en in een tijd dat de aardappelen niet meer zoo best zijn, aan te raden is. Bereiding: De spinazie uitzoeken, wasschen en laten slinken. De geschilde aardappelen onderin de pan leggen, de spinazie er op leggen en als men rijst meekookt, zorgen, dat deze ?heel door de spinazie bedekt is. Zoovee.l van net spinaziewater er op laten dat de aardap pelen half onderstaan <met rijst moeten de aardappelen geheel onderstaan! en alles nog Vi uur laten koken met het zout Daarna door stampen en stoven met de boter. Ook voor U Dames! 0 £euke, 0 uiattc Zoowel over de groote keuze,als over de LAüE prijzen zult U versteld staan Speciaalhuis in Damesstoffen Anegang 38-40 WIJ GEVEN (Adv. Ingez. Med.) 'T UITSTAPJE Een ontzaglijk maar gezellige traditie, „Begin Juni maken we altijd een gezellig uitstapje met elkander. Dat hoort er zoo by", zegt mevrouw Knoppers. „We gaan dan met den trein naar Bussum en gaan verder ccn reuze-wandeling maken. Den avond van te voren maken we alles klaar: broodjes met vleesch, thee, een zak met reepen voor onder weg. En we zijn dan des middags vóór 't eten weer thuis. Vanavond gaan we dus fijn vroeg naar bed, want we hebben ons uitstapje op morgen vastgesteld." „O, wat dolgezellig, zoo'n heel gezinnetje met elkaar!" dweept de vriendelijke bezoek ster. „Hmm!" zegt papa Knoppers. „Ja, ja, èrg gezellig! Ouder gewoonte hè, daar ga Je aan hechten!" Maar als de bezoekster weg is, probeert pa voorzichtig: „Maar Emma, je weet toch, dat 't eigenlijk van avond m'n kegelavondje is". „Kegelavondje? Nou ja, wat dan nóg?" Moe der kijkt verbaasd-onschuldig. „Dan kom je maar eens voor één keertje om tien uur thui3 inplaats van om half één". Vader zwijgt. Dan zegt Frits: „Hè moeder, kunnen we niet eens een keertje naar Mui- derberg gaan inplaats van naar Bussum? Daar is de zee. en „De zee? de zee?" Ook van deze opmerking schijnt moeder niets te begrijpen. „Onzin, jij met je zee! Maak maar liever jc rugzak in orde en zoek je sandalen opZiezoo, cn laat me nu eens eventjes met rust, want ik moet nog vleesch braden en iets koopen voor op de broodjes". Moeder zet haar hoed op en grijpt naar 't boodsc'nappenne t. Peinzend kijken vader, zoon en dochter haar na. Als de huisdeur in 't slot is gevallen vraagt Truus: „Vader, zou 't morgen mooi weer zijn?" „Misschien regent het wel een beetje heel in de vroegte....?" „Misschien't dreigde zelfs wel wat. Wou je dan graag dat 't regende? Dan kunnen we toch niet naar Bussum!" „Nou ja, maar om negen uur komt het mu ziekcorps van onze gym-vereeniglng hier langs. Als 't dan eens net weer mooi weer was!" „Fijn!" schreeuwt Frits, dan kan ik alleen naar Muiderberg!" Vader denkt stil voor zich heen: „En ik kon dan eindelijk eens de radio afknutselen!" En dan komt moeder thuis en begint in de keuken allerlei liefdevolle toebereidselen te maken. Den heelen nacht heeft het zwaar geon weerd. Als de familie Knoppers juist in slaap gevallen is, begint de morgen te grauwen. Moeder wordt wakker door 't getikkel van de regendruppels, die de wind tegen het raam doet zwiepen. Ze is doodmoe en haar ge dachten loopen een klein beetje door elkaar. „Nu komt er niets van Bussum", mompelt ze voor zich heen. ,Nu ja, 't gebraden vleesch kan ik morgenmiddag geven, de broodjes eten we bij het ontbijt wel op. 't Is toch eigenlijk heerlijk dat je nog een beetje kunt uitsla pen't Spijt me alleen voor Knoppers en de kinderen. Ze hebben er zich zóó op verheugd! Wat mij betreftoch...." Een behagelijke geeuw en moeder Knoppers draait zich nog eens om. Een sportief vest van een Suède jasje Hoe we van ouw niew maken. Suède jasjes worden niet meer zooveel ge dragen als vroeger. Maar misschien hebt u er een in de kast hangen, dat niet geheel frisch meer is. Kraag en mouwen van zulke jasjes zijn meestal het eerst versleten of gaan al- 'hans glimmen. We kunnen het goede gedeelte van zoo'n jasje echter nog heel best gebruiker, door hei te verwerken tot een sportief vest, dat van te voren met een ritssluiting gesloten wordt. Leuk, vindt u niet?

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13