Waar komt het vandaan DONDERD'AG 8 JUNI 1939 H'A'AREEM'S DAGBEAD rr UIT DE OMSTREKEN OVERVEEN AUTO OVER DEN KOP GESLAGEN. Woensdagmiddag omstreeks twee uur reed de lieer A. J. v. Z. uit Heemstede met zijn auto op den Zeeweg in de richting Zandvoort, vermoe delijk met groote snelheid. In de bocht bij de Bokkendoorns hield hij te veel rechts. Een po ging om midden op den weg te komen gelukte hem niet; hij raakte de macht over het stuur kwijt en de auto sloeg over den kop. Zijn doch tertje die naast hem zat en twee kleine meisjes die achter in de auto waren gezeten, kwamen met den schrik vrij. De bestuurder kreeg won den aan het hoofd en de linkerhand, welke door dr. Van Oldenborgh uit Overveen werden ver bonden. De auto werd totaal vernield. VOCELENZANC HELMGRAS VERBRAND. In den afgeloopen nacht omstreeks twee uur werd bij de polite te Vogelenzang kennis ge- gever^ dat ten Westen van den Zilkerweg helm gras in brand stond. De brandweer was spoedig ter plaatse en had omstreeks drie uur den brand gebluscht. De oorzaak is vermoedelijk, dat de eigenaar de heer L. J. M. Nederstigt, wonende te Noord- wijkerhout des avonds bij een hoop van 3000 K.G. helmgras zijn pijp had opgestoken. BLOEMENDAAL EEN MOOIE EXCURSIE. De vorige week Donderdag trok onder ge leide van vijf onderwijzers en onderwijzeres sen een 57-tal leerlingen der Christ. School voor TJ.L.O. te Bloemendaal naar de Veluwe. Per fiets ging men naar Amsterdam om daar na per boot de reis over het IJselmeer naar Harderwijk te maken. En daarna trok men weer per fiets naar het kasteel Staverden, over Garderen en Stroe naar de Jeugdherberg „de Poelakker" te Lunteren. Den tweeden dag ging men nar Oud- Reemst, om daarna het natuurreservaat „de Hooge Veluwe te dorkruisen. Via Hoender- loo, Apeldoorn en Het Loo, trok men nu naar de Jeugdherberg „de Heemhoeve" te Emst- Epe. Den derden dag ging het over Tongeren, Vierhouten langs Elspeet weer naar Harder wijk en verder huiswaarts. Het prachtige weer hielp schitterend mee, om de Veluwe met zijn heide en bosch op zijn allermooiste te zien en de reis voor de deelnemers te maken tot iets onvergetelijks. Zoo kwamen Zaterdagavond allen weer, in zeer dankbare stemming, behouden thuis. Vooral voor de leerlingen der hoogste klasse, die juist hun schriftelijke examens achter den rug hadden, was deze excursie een zeer aangename ontspanning. Bevallen; Th. W. WarmerdamJansen z., C. M. A. Beck—Hellewaard d. E. J. J. Laan van der Lee d. Ondertrouwd: L. E. K. Vanecek en M. E. K. Keller, C. W. Laven en H. Offerüberg. Getrouwd: J. Sluiter en W. A. Terweij, H. W. Willemse en H. A. Drooglever, F. Kruger en M. A. Visser. W. L. Nederstigt en M. J. Sprokkelenburg. Overleden: C. Bosman 49 J. LISSE RAAD ONGEWIJZIGD. In totaal werden 4122 geldige stemmen uit gebracht. tegen 3615 in 1935, nJ.: R.K. Staatspartij 2225 (1768), Chr. Hist. Unie 706, Ant. Rev. 472 (in 1935 verkreeg de ge combineerde lijst der Anti Rev. en Chr. Hist. 1051), Staatsk. Geref. 380 (342), S.D.A.P. 339 (265) De nieuwe raad bestaat uit 7 R.K. (7), 2 Chr. Hist. (2), 2 Anti-Rev. (2), Staatk. Geref. 1 (1), 1. S.DA.P. (1). De namen der gekozenen zijn: R.K. Staatspartij: P. Warmerdam, P. Ro- mijn, A. H. Schrama, J. W. A. Lefeber, A. van Kesteren. Jac. Th. de vroomen, C. Th. Dui venvoorden. Chr. Hist. A. Tibboel, J. Kingma. Anti-Rev. J. P. Segers, L. Boot. Staatk. Geref. G. Tromp. S.D.A.P. F. R. J. Knetsch. HEEMSTEDE r DE GEMEENTERAADSVERKIEZING. De Liberale Staatspartij, de Vrijzinnig De mocraten en de Groep Vrijzinnigen houden Maandagavond 12 Juni een vergadering in restaurant „Boekenroode" bij het station Heemstede-Aerdenhout. Sprekers zijn de heeren S. Rijkes, mr. B. W. Stomps en mr. R. C. Bakhuizen van den Brink. DE GEMEENTERAADSVERKIEZING Vijf openlucht-bijeenkomsten van de S.D.A.P. In verband met de op 14 Juni te houden ge meenteraadsverkiezing belegt de S. D. A. P. vijf openlucht-bijeenkomsten, n.l. op Maandagavond. 6 uur in de Talmastraat aan de Glip, en 6.45 uur in de Rijnstraat, en op Dinsdagavond 6 uur in de Lombokstraat, 6.30 in de Timorstraat en 7 uur in de Billitonstraat. Op deze bijeenkomsten zul len de raadscandidaten z.g. vijf-minuten-spee- ches houden, die door muziek van een luidspre ker-auto zullen worden afgewisseld Zaterdagmiddag wordt een propaganda-fiets- tocht door de gemeente gehouden, die om vier uur bij de Blauwe Brug zal aanvangen. TRAMSTAGNATIE. Woensdagmiddag is ongeveer anderhalf uur lang het. tramverkeer tusschen de remise aan de Leidschevaart en Aerdenhout gestoord geweest, omdat op het viaduct een draad van de boven leiding gebroken was. Waarschijnlijk door de warmte was de beugel van een tram tusschen de draden bekneld geraakt, waardoor een draad naar beneden viel. Gedurende eënigen tijd wer den de passagiers per autobus naar Aerdenhout vervoerd; daarna werden de tramrijtuigen over enkel spoor geleid. SANTPOORT V.C J.B.-AVOND. Gisteravond was door de plaatselijke afdee- ling van den V.C.J.B. een bijeenkomst belegd voor donateurs en andere belangstellenden in haar werk en het Vereenigingsgebouw der Ned. Herv. Gemeente. Waarschijnlijk door het warme weer was de belangstelling minder groot dan anders. Nadat de voorzitter, de heer Zeylinga, een welkomstwoord had gesproken, vertelde hij een en ander van de plannen voor de naaste toe komst van de Santpoortsche afdeeling van den V.C.J.B. De clubavonden zullen in het nieuwe seizoen op Woensdag gehouden worden. Voorts zullen de leden zich kunnen aansluiten bij de bijbelsectie onder leiding van Ds. Olde- man, de literaire sectie onder leiding van Han- nie Jansen, de sociale sectie onder leiding van Bram de Groot, de foto-sectie onder leiding van den heer Van der Waay en de tooneel-sectie on der leiding van den heer Wessels. Het spel, dat onder diens leiding zal worden besproken en ingestudeerd, zal later voor de donateurs worden vertoond. Hierna las mej. Van Thiel „Een Lichtpunt" voor. Deze door haar zelf geschreven „gedachte" had de volle aandacht van de zaal. Vervolgens was „het woord" aan het kinder koor van-kleintjes van Riek v. d. Velden. Als „debutantje" trad Miesje Bijtelaar op en ze zong wat aardig het liedje van de taart. Na de kleintjes deed een koor van groote meisjes zich hooren. Dit koor maakte een uit stekenden indruk. De allergrootste meisjes van dit meisjeskoor vormden nog een afzonderlijk „jonge dames koor", dat zich liet hooren in „Lentelied" van De Lange. „Ave Verum" van Mozart en in een avondcantate. In „Lentelied" domineerden de alten, wat de uitvoering niet ten goede kwam. maar de beide andere nummers werden heel mooi gezongen, vooral het moeilijke slot van de cantate. Namens den V.C.J.B. bood mej. Schipper de leidster der koren bloemen aan. Na de pauze werd ten tooneele gebracht on der leiding van Bram de Groot „De Wilgen", „De Gans" en „De Crinoline." Ook dit deel van den avond slaagde naar wensch, zoodat de V. C. J. B. met genoegen op dezen avond kan te rugzien. IJMUIDEN BESOMMINGEN. Manden. Trawler: 190 De Hoop IJM 46 f 1490 Loggers: KW 78 f1120: KW 41 f460; KW 22 f480; KW 42 f470; KW 124 f400; KW 62 f440; SCH 130 f 1180. Kotter: E 142 f260. AAN DE GEVOLGEN VAN ZONNEBRAND OVERLEDEN. Naar wij vernemen is de soldaat Wouda. die dezer dagen met hevigen zonnebrand, opgeloo- pen aan het strand alhier, naar het Militair Hospitaal in Den Haag werd vervoerd, aldaar aan de gevolgen overleden. SLACHTOFFER VAN EEN ZONNESTEEK. De ongehuwde arbeider Matha, wonende in de Heidestraat alhier, werd gisteren op zijn werk door een zonnesteek getroffen. Hij is spoedig daarna in het Antonius Ziekenhuis aan de gevolgen overleden. IJmuiden 8 Juni 1939. Tarbot 4836 cent per K.G. Tong 8041 cent per K.G. Griet f 25 per 50 K.G. Groote schol f24 per 50 K.G. Middel schol f 26f 17,50 per 50 K.G. Zetschol f 19f 13,50 per 50 K.G. Kleinschol f 14.50f 3 per 50 K.G. Bot f9,50—f3,20 per 50 K.G. Schar f 4,20—f 2,80 per 50 K.G. Poontjes f 5f 2 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 12,50f 9 per 50 K.G Kleine schelvisch f 11f 5,10 per 50 K.G. Groote gul f 7f 3 per 50 K.G. Kleine gul f 6,50—f 1,25 per 50 K.G. Wijting f 3—f 1,90 per 50 K.G. Kabeljauw f 26—f 15 per 125 K.G. Koolvisch f0,65f0,25 per stuk VELSEN BURGERLIJKE STAND. Bevallen: H. Slotenmaker-de Jong, z., Bever wijk. P. Bruinzeel-van der Steen, d., Torri- cellistraat 16, IJmuiden. A. J. Schuijt-Graa- man, z., Zeeweg 372, IJmuiden. J. A. de Reus- Harsveld, z., Princestraat 22, Velsen (N.) C. M. de Vilder-Rutte, d., Velserduinweg 173, IJmuiden. H. A. de Koning-Mohr, z., Rogge veenstraat 1, IJmuiden. Overleden: Joh. Kaag. 50 j.. ongehuwd, Bik- en Amoldkade 18 rd., IJmuiden. S.^Andela, 55 j., echtgen. van IJ. Wiarda, W. de Zwijger laan 27, Santpoort. C. Schoemaker, 24 j., echtgen. van M. Colijn, Da Costalaan 9, Velsen. M. C. L. van Brero, 12 j. d. van J. H. Van Brero, Brederoodscheweg 65b, Santpoort. M. Terra, 69 j., echtgenoote van J. Ruijter, Melk- laan 29, Velsen (N.) H. F. Zeijlstra, 71 j., echtgenoot van H. A. Wolff, Zinneveltlaan 9, Santpoort. ZANDVOORT VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD. Het ligt in de bedoeling van de Oranjever- eeniging den verjaardag van Prins Bernhard op Donderdag 29 Juni eenigszins feestelijk te herdenken. Onder meer staat op het program ma gemeenschappelijk zingen door alle schoolkinderen onder leiding van den heer E. Dees, des morgens om half tien op het Tramplein. WALZERTRAUM. Zondagavond 11 Juni 's avonds wordt in Groot Badhuis een opvoering gegeven van Ein Walzertraum, muziek van Oscar Strauss. Voor de muzikale begeleiding wordt ge zorgd door leden van de Haarlemsche Or- kestvereeniging. Als gast treedt de radio-zangeres Dora Schrama op. Het ballet staat onder leiding van Leni van Tricht. OPENLUCHTUITVOERING KENNEMER TURNKRING. Als slot van de feestelijkheden ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan van de gymna- stiekvereeniging O.S.S. organist de Kennemer Turnkring op Zondag 18 Juni een openlucht uitvoering, waaraan 800 personen (dames, heeren en kinderen) deelnemen. Het programma omvat, gymnastiek, athle- tiek en handbal. De uitvoering wordt gegeven op het ge meentelijk sportterrein aan de Vondelstraat, (voetbalterrein Zandvoort). De massale num mers, welke in Arnhem tijdens de bondsfees ten zoo'n overweldigenden indruk maaktten, zijn het bezoeken van deze uitvoering a leen reeds waard. EXELCIOR. De Harmonica- en Mondaccordeon Vereeni- ging „Excelsior" hield Woensdagavond een vergadering in Ons Huis. In zijn openingswoord wes de vorzitter. de heer J. A. Paap. op de mooie successen, die de vereeniging op wedstrijden behaalde. Volgens spreker waren deze successen in de eerste plaats te danken aan de uitstekende club geest en clubliefde, die de leden steeds toon den. Ook financieel bleek de vereeniging kern gezond te zijn. Er werd besloten een reiskas te stichten waarvoor de heer Jb. Paap als penningsmeester werd benoemd. BEVERWIJK Sombere vooruitzichten voor den aardbeienoogst. De belangrijké schade, die de vorst in den afgeloopen winter aan het aardbeiengewas heeft berokkend en de langdurige periode van droogte, welke wij thans doormaken, hebben de vooruitzichten voor den komenden aardbeienoogst verre van gunstig ge maakt. Vooral de aardbeien, die het meest van de vorst te lijden hadden, met name de Dutch Evern en de latere soort Jacunda of Amazone, hebben zeer ernstig met gebrek aan water te kampen. Deze planten hadden toch al veel moeite zich eenigszins van de vorstschade te her stellen, een schade, die vooral zetelde in het wortelgestel. Het gewas is daardoor „los komen te staan en de drcogte is natuurlijk geenszins bevorderlijk voor het herstel. Wel is reeds gebleken, dat de „Moulin Rouge" het beste weerstand aan de koude heeft geboden Maar in geheel Kennemerland, .snakt" het aardbeiengewas naar water en wanneer dit niet spoedig en overvloedig komt. zal er van den oogst niet veel terecht komen. Blijft deze droge periode aanhouden, dan zal het beschot van den oogst nog niet de helft bedragen van de normale opbrengst. De vruchten kunnen niet zetten; zij blijven dus klein en bovendien gaat het rijpingsprc-ces veel te snel. Dan zal de pluk in één keer afgeloopen zijn vooral op de hoogere gronden. De velden, die „op den wind" lagen hadden het in den „Haal 't er maar af!". Wanneer een Angelsak sische slaaf iets had mis dreven, kon zijn meester öf den benadeelde in geld schadeloos stellen, óf den slaaf door de benadeelde partij later afstraffen, m. a. w. hij „kon het van hem afhalen" vandaar deze volksuitdrukking. De strijdbijl begraven. Wan neer een geschil tusschen de Noord-Amerikaansche Indianen was beslecht, begroeven de we- derzijdsche opperhoofden bij wijze van symbool een strijdbijl, iaarmede te kennen gevend, dat le vrede was hersteld. strengen winter bijzonder zwaar te verant woorden. Op deze plaatsen zijn de tuinders er meestal toe overgegaan om het gewas te wij deren, teneinde den grond voor andere teelten productief te maken. Maar „alge meen" is dit verschijnsel toch niet. Veelal neemt men een afwachtende houding aan in de hoc.p, dat er nog iets van terecht zal komen Dat dit „iets" ver beneden de oogstresultaten van vorig jaar zal blijven is wel zeker. Zelfs wanneer de pluk daarvan de helft zou zijn, dan zal de regen geen week meer op zich moeten laten wachten. Is die wet het geval, dan moet voor een herhaling van de bedroevende oogstre sultaten in 1923 worden gevreesd, die toen een gevolg waren van koud, schraal weer in het voorjaar, gevolgd door een periode van tro pische temperaturen. Aan de gevolgen overleden. Woensdag is het 5-jarige zoontje van den heer J. I. alhier, dat Dinsdagmiddag op den Alkmaar- schenweg door een motorfiets werd aangereden, in het Roode Kruis Ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) T teraardebestelling C. Montaiiban. HAARLEM Woensdag. Hedenmorgen kwart voor twaalf werd op de nieuwe begraafplaats aan den Vergierdeweg ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer C. Montauban, oud-onderwijzer te Haar lem vroeger jaren lang lid en nestor van de Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" maar sinds de oprichting in 1931 lid van het Mannenkoor „Die Spaernesanghers". Dit koor was vertegenwoordigd door de heeren W. F Andréa, J. M. H. van der Wateren en door den directeur, den heer Lieven Duvosel. De heeren F. H. Blei en H. Groencveld vertegenwoordigden het „Montauban-fonds". Verder werd een blijk van belangstelling gegeven door den heer A. G Boes in zijn kwaliteit van oud-schoolopziener. Deze teraardebestelling geschiedde in allen eenvoud. Er werd niet gesproken. Aan de groeve dankte een familielid voor de betoonde belang stelling. DE NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK BREIDT UIT. In het begin van 1939 werd door de Neder- landsche Ford Automobiel Fabriek te Amster dam de nieuwe ..Mercury 8" op de markt ge bracht en reeds thans heeft de groote vraag naar deze automobiel een toeneming van de productie en een uitbreiding van de fabrieksgebouwen noodzakelijk gemaakt Aan de Oostzijde van het gebouw wordt thans een groote hal bijgebouwd, die ca. 2700 M2. zal beslaan. Dinsdagmiddag te 3 uur werd de eerste beton- paal voor dit werk in den grond geslagen. De N.V. Aannemings Maatschappij v/h. H. P Voormolen te Rotterdam heeft het werk aange nomen in combinatie met de Nederlandsche Staal Industrie. In de laatste helft van Septem ber moet het werk aan de opdrachtgeefster op geleverd worden. Terechtstellingen te Praag. LONDEN 7 Juni (A. N. P.) De .Daily Telegraph and Morning Post" meldt uit Praag, dat de Duitsche geheime politie drastischer gaat optreden. lederen dag hebben terechtstellin gen plaats. Een Tsjechische postbeambte, die in het bezil werd gevonden van een radiozendapparaat, werd Maandag gearresteerd onder verdenking be richten naar Moskou te hebben gezonden. Hij werd zonder vorm van proces doodgeschoten. Commissionnair in effecten voor de rechtbank. De justitie deed eenige maanden geleden een inval bij den commissionnair in effecten P. J. K., wiens kantoor recht tegenover het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht te Amsterdam was gevestigd. Bij de afdeeling handelspolitie van de cen trale recherche was n.l. een anonieme brief ontvangen, waarin de aandacht werd geves tigd op het feit,, dat de commissionnair groote bedragen had gestoken in een Brusselsch ca baret, de „Kremlin Club". De justitie gaf deze inlichting door aan de vereeniging voor ef fectenhandel, die terstond de zaak in onder zoek nam. Het gevolg van een en ander was dat de justitie op 14 December jJ. een inval deed en den commissionnair K„ die tevens beheerder was van de N.V. Petra Prima, arresteerde, ver dacht van verduistering, e.a. strafbre fei ten. De man werd in het Huis van Bewaring ingesloten en bevindt zich thans nog in hechtenis. Korten tijd later werd verd. fail liet verklaard met een tekort van plus minus 115.000. Vandaag stond hij terecht voor de vierde kamer der arrondissements rechtbank, ver dacht van verduistering, oplichting en valsch heid in geschrifte. Officier van justitie was mr. H. A. Wassenbergh, verdachte werd ver dedigd door mr. dr. A. Sternheim. Het O.M. dagvaardde tien getuigen, o.w. de beide com missarissen van de N.V. He tra Prima". Dagvaarding. In de eerste plaats was aan verdachte ver duistering van een bedrag van 30 s f 40.000 ten laste gelegd, gepleegd als beheer der van de N.V. „Petra Prima". Deze gelden had hij aldus de dagvaarding ontvangen van verschillende personen, die aandeelen hadden genomen in de door hem beheerde N V tot Exploitatie van Onroerende Goederen Petra Prima (de eerste steen). In de tweede plaats legde de officier ten laste overtreding van art. 335 w. van strafrecht, een artikel, dat in 1928 in dezen vorm in de strafwet is op genomen en dat strafbaar stelt hem. die het publiek tracht te bewegen door het opzettelijk verzwijgen of verminken van ware of voor spiegelen van valsche feiten of omstandig heden aandeelen van een venootschap te koopen. In de derde plaats is verdachte het publi- ceeren van valsche balansen en valsche winst- en verliesrekeningen ten laste gelegd, De accountant die een onderzoek in de boe ken had ingesteld legde er in zijn verklaring den nadruk op, dat van winsten geen sprake is geweest Ook werden de verliesposten op de winst- en verliesrekening onjuist, n.l. te laag geboekt. De balansen waren valsch en naar het oordeel van deskundige had verd. 6 procent rente uitgekeerd om de zaken gaande te kun nen houden. Verdachte werd vervolgens aan een verhoor onderworpen Aanvankelijk had hij zich alleen als commissionnair gevestigd. Dit leverde echter niet voldoende op. zoodat hij overging tot oprichting van de N.V. Petra Prima, een maatschappij tot exploitatie van onroerende goederen. Ook had hij in het doel der N.V. op genomen het ter leen verstrekken van gelden, al of niet met persoonlijke of zakelijke zeker heid. Dit verschafte aan verdachte de moge lijkheid in privé en ongedekt geld van zijn nieuwe N.V. te leenen, gelden die binnenge komen waren na de uitgifte van aandeelen. In 1934 had verd. ongeveer 4000 verdiend, bo vendien had hij nog een erfenis gekregen van 6000, maar van deze 10.000. aldus had verd. voor den rechter-commissaris verklaard, kon ik lang niet leven en dus besloot ik tot oprich ting van de Petra Prima. Aan aandeelen was verkocht voor 153.000, welk bedrag verd. had geïncasseerd. Voor 34.000 had hij huizen gekocht, herhaaldelijk had verd. in privé gelden geleend van de Petra-Prima, met het geld speculeerde ver dachte. Toen de commissarissen van de N.V. daar aanmerking op maakten, had hij op een gefingeerde leenkwitantie op een anderen naam f 5000 uit de N.V. genomen. Verd.: „Ik mocht geld leenen van de Petra- Prima, aldus verdachte, omdat ik de N.V. toen zij nog in de kinderschoenen stond, herhaalde lijk heb geholpen. Ik verstrekte dan gelden. Officier: „Ja. op papier gaf u geld, maar in werkelijkheid nam u het". Verdachte vertelde voorts, dat hij steeds speculeerde en dikwijls groote winsten maakte. President: „Ja, u somt alleen uw winsten op, maar u vergeet de geweldige verliesposten". .In uw prospectus hebt u toch den waren stand van zaken verzwegen. Wanneer u de waarheid had geschreven zou niemand zoo gek geweest zijn om ook maar een cent voor uw aandeelen te geven". Verdachte gaf toe, dat hij de toestanden zoo gunstig mogelijk had voorgesteld. Een man. die zich aandeelen van de N.V. had laten aanpraten, vertelde, dat hij de aandeelen had gekocht als veilige geldbelegging. In 1935 had hij nog geen dividend gekregen. Later kreeg hij 6 procent. Hij dacht toen: „Een so lide zaak, een mooi dividend, m'n broer en rn'n zuster kunnen er hun geld ook voor een deel in beleggen. En zoo gebeurde het dat ook de familie nog aandeelen kocht: getuige was er persoonlijk 9000 bij ingeschoten. President (tot verd.): ,Dit is een van uw slachtoffers, hè?" Verdachte knikt, doch geeft verder geen commentaar. Een tweede slachtoffer had aanvankelijk al evenveel vertrouwen in verdachte en zijn Petra Prima gehad. De remisier was met het prospec tus bij hem gekomen en had hem op zeer wel sprekende wijze de voordeelen geschilderd die hem deelachtig zouden worden, wanneer hij aandeelen nam. Aldus geschiedde. Toch vertrouwde getuige de zaak niet erg.HiJ had het dan ook bij aankoop van één aandeel gelaten, want. overwoog hij, als er G procent wordt uitbetaald, hoeft er met de aandeelen niet geleurd te worden. Betreffende het artikel over het geldleenen had getuige pas later beseft, dat daarmede de geheele macht aan verdachte was gegeven. Commissarissen hadden herhaaldelijk aan gedrongen op een accountantsonderzoek. Er was ook eens een onderzoek geweest doch de gegevens waren toen verstrekt door verdachte zelf. Vervolgens hoorde de rechtbank den com missaris mr. W. van Everdingen. met wien de president ook de obligatielening, ten bedrage van f 250 000, die uitgegeven zou worden be sprak. Ook deze commissaris had volgens no tulen der vergadering zijn instemming betuigd met deze leening. Met andere zaken had ge tuige weinig of geen bemoeienis gehad. Verdachte verklaarde dat hij zich aanvanke lijk wel degelijk tegen de obllgatieleening had verzet. Na de déb&cle van Wiegerlnr.r en Musohter was getuige opgebeld door zijn medecommis saris omdat er met de „Petra Prima" Iets niet in orde was. In een conferentie met verdachte gaf deze toe 30.000 te hebben geleend van de N.V. Hij vroeg toestemming van de com missarissen om óf de N V te doen deelnemen in zijn commissionnairsbedrijf óf om de te rugbetaling op langen termijn te regelen KiJ beweerde aldus getuige - dat hij een groot effectendepot zou „vrij" krijgen, waaruit hij gedeeltelijk het geleende geld terug zou beta len. President: „Dat effectenbezit was geblok keerd". Getuige: „Dat wist ik niet". Hij stelde het anders voor. VOOR UW VACANTIE 3 BELANGRIJKE PUNTEN Je Maak van Uw bril een goede Zonbril. Een goede kijker maakt Uw vacantie tot jen openbaring. 3e Een goede bril en kompas, MAAR 1 1 bij KUIPERS, Gedipl. opticien, Zijlstr. 97 (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 7 Juni 1939 Ondertrouwd: 7 Juni: J. A. Nieman en G. M. Kuilboer, E. Buur en S. C. M. Janssen, H. van Hulst en J. G. van Maasdam, P. Woudenberg en M. W. J. E. Habich, G. M. ter Weer en H. Komen, J. van der Meij en J. C. Hamans, J. A. Jonker en A. M. van der Valk, J. T. van Vessum en J. H. H. Westbroek, C. A. A. M. Schneider en G. Csicsó, A. J. Meunier en M. J. Visser, J. Wieringa en G. Jonkman, S. Broersma en E. Ariens, A. J. Koster en M. J. Koek, J. Baks en E. Grandenz, J T. J Pasch en W. Koch. Getrouwd 7 Juni: A. A. van der Kroft en A. E. Tollenaar; S. Vermeeren en C H. van Warmerdam: J. M. Besteman en A. Roeme- iing; J. J. Lubbe en A. C. M. Sweers; J. J. R. van Vueren en M. Hameteman; G. J. van der Veldt en A. J. Olijerhoek; C. J. Bakker en M. A. Zomer; J. A. Staphorst en L. M. van der Mei; P. A. F. de Vos en M. E. M. Cavadino; J. N Verver en A. M. van der Veldt, M. van Akkooi en A. van Leeuwen; H. van Polen en E. Bols, G. A. G. Ponjee en A. Hans; C. v. d. Glcssen en M. v. d. Boogaard; G. G. A Lips en •J. Mu Mulder, D. Willemsen en A. de Braai. A J. Sijpestijn en J. W. Diekman; A. J. G. Boeree en J. de Ruiter; T. Braaksma en G. Krol; D. Baardse en H. W. Koopman; P. E. Willemsen en C. A. ter Poorten; J. D. van der Klugt en J. Sondorp; R. B. M. Verhoeven en J. E. A. W. ten Kate; F. van den Bosch en A. van de Weegh. Bevallen: 4 Juni: F. van den Hoekvan Nlm- wegen, d„ G. S. van der TasVeen, z., E. Heesc- mansClowthing, z„ 5 Juni: G. J. Tolvan den Bunt, z., G. W. F. van LeeuwenJoostema, z., J II. StrijlandSmeenk. z., 6 Juni: T. Hafken- scheidtGoos, z. Overleden: 5 Juni: F. W. Casparie, 69 j., Ior- iensstraat, L. C. Veerman, 65 j„ Pegasusstraat. 6 Juni: J. Katzenbauer, 48 j„ Ged. O. Gracht: E. H. J. A. van der StarreQuakernaat, 76 j., Twijn- derslaan, J. M. Creemers, 80 j„ Pieter Kiesstraat, P. H. Seerden. 82 j., Judith Leysterstraat, K. d« Wolf, 77 j., Gen. Bothastraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7