tod in I Hod DAMRUBRIEK. HET SPORTGESPREK V R IJ D 'A' 'G 9 JUNI 1939 HA'AEEEM'S DAGBEAD 5, Vijf gegadigden voor de Olympische Spelen van 1944 Amerikaansche athleten na Helsinki naar Engeland Waarom niet ook naar Amsterdam?Canadeezen roeien te Henley Jeugd-voetbaltournooien in Juni De chauffeur van Mae West bokstDe al te ijverige managerTony Galento rookt, Zullen de Olympische Spelen van 1944 in En geland worden gehouden? Zooals men weet, heeft deze week te Londen de vergadering van t Internationale Olympische Comité plaats, waar op 28 naties vertegenwoordigd zullen zijn. On getwijfeld zullen de Engelsche afgevaardigden, Lord Aberdare (de vroegere Middlesex-cricketer en squash-kampioen), Lord Burghley (die de 400 M. horden op de Spelen van 1928 te Am sterdam won) en Sir Noel Curtis Bennet niets onbeproefd laten om hun collega's uit andere landen gunstig voor de keuze van Londen te stemmen, dat blijkt reeds uit de aangekondigde aanwezigheid bij het banket van den Lord Mayor en van Sir Alan Anderson, die voor de City zit ting heeft in het Lagerhuis. Er zijn echter ook andere landen, die gaarne de Spelen van 1944 zouden organiseeren, te we ten: Zwitserland (Lausanne), Griekenland (Athene), Italië (Rome) en Canada. Athene heeft de eer in 1896 gehad en Londen in 1908: het ziet er echter naar uit, dat de „eindstrijd" tusschen Lausanne en Londen zal gaan en het zou ons niet verwonderen, als Zwitserland dit maal het pleit zou winnen. Intusschen heeft de Engelsche Athletiek Bond van de Amerikanen de toezegging gekregen, dat na afloop van de Spelen te Helsinki de Yankees op den terugweg naar hun land aan een groote athlètiek-meeting in White City Stadion zullen deelnemen en wel op 10 Augustus van het vol gend jaar. Het zou aanbeveling verdienen, dat ook van Nederlandsche zijde contact met de Amerika nen wordt gezocht, want het zou voor onze athletiek van groot belang zijn, als men in het Amsterdamsche Stadion internationale wedstrij den met deelname der Yankees kon organisee ren. De Argonaut R C., een bekende roeivereeni- ging uit Montreal, heeft voor de Henley Regatta ingeschreven en zal met haar acht in de Grand Challenge Cup-race uitkomen. De bemanning van de boot bestaat uit acht ware reuzen, die over een geweldig krachtsvermogen beschik ken. Een van hen, John Coulson, nam twee jaar geleden aan den wedstrijd voor de Diamond Sculls deel en eindigde toen als runner-up. De Duitschers zullen ditmaal niet te Henley vertegenwoordigd zijn; hun sterke ploegen en skiffeurs zullen noode gemist worden, omdat daardoor enkele spannende en fraaie races niet op het programma kunnen worden gebracht. Zoowel in Rotterdam als in Groningen heeft het Bestuur van de Zwaluwen vorigen Zondag een jeugdtournooi georganiseerd en men vraagt zich af, of dit nu wel de juiste gang van zaken is. Afgezien van de temperatuur, die voor voet bal ten eenenmale ongeschikt is, moet het toch als hoogst onwenschelijk worden beschouwd, dat nog in Juni een tournooi wordt gehouden. Over de promotie-regeling is den laatsten tijd al zooveel te doen geweest, dat men zou ver wachten, dat de hoogere instanties dit zomer- voetbal tot het uiterste minimum zouden beper ken. De voorstanders van de promotie-compe titie voeren als argument aan, dat dergelijke matches voor de clubs voordeelig zijn, omdat zij veel geld in de kas brengen. We willen het hier niet hebben over de vraag, of het zuivere sport- belang tegenwoordig geheel aan het financieele belang wordt ondergeschikt gemaakt, maar het wil ons toch voorkomen, dat het glad verkeerd is, juist de jongeren van de beoefening der zo mersporten af te houden en hen op te roepen voor een jeugd-voetbaltournooi in Juni. Dat is niet alleen schadelijk voor de propagan da. doch ook en dat is belangrijker voor de gezondheid. De chauffeur van Mae West, de filmster, die zoovele harten gebroken heeft, heeft het stuur rad voor de bokshandschoenen verwisseld Hij is als sparring-partner van Henry Armstrong naar Engeland gekomen en heeft daar reeds twee goede overwinningen behaald. Dezer dagen moet hij de vuurproef doorstaan, want dan komt hij tegen Kid Tanner in den ring. De match zal des avonds in de open lucht worden gehouden en daar beide combattanten neger zijn, is het voor het publiek maar te hopen, dat het licht niet onverwachts uit gaat. In Bridgeport in den Amerikaanschen staat Con necticut heeft de bokssport weer eens een nieu we sensatie opgeleverd. Er was een zwaarge wicht-gevecht over tien ronden georganiseerd tusschen Nathan Mann en Al McCoy. Al spoedig bleek, dat eerstgenoemde in het hoekje zat, waai de slagen vielen, wat voor Mc. Coy aanleiding was om er nog een schepje bovenop te doen. In de tweede ronde ging Mann vier keer tegen het vloertje met een uitdrukking in zijn gezicht, die duidelijk scheen te spreken van; voer mij weg, ver weg van dit feestgedruisch. Deze onuitgesproken wensch werd door zijn manager maar al te goed verstaan; deze functio naris zocht dan ook met de weekheid des harten, een boksmanager eigen, naar een uitweg om zijn poulain van 105 kilo een vijfden en beslissen- den val tegen de planken te besparen. Zonder zich te bedenken liep hij op de gong toe, waarmede het begin en einde van de ronde wordt aangegeven en gaf een flinken slag tegen dit meubelstuk, zoodat Mr. Coy oogenblikkelijk van verdere attenties aan Mann afzag. Doch de tijdopnemer was natuurlijk in zijn wiek gescho- Deze mannetjesputter is Lutz uit Dortmund. Hij slingerde dezer dagen den kogel 59.07 Meter van zich af en dat was 4 c.M. verder daji ooit iemand het voor hem gedaan had. ten -en vertelde den scheiderechter, dat er nog 50 seconden van de ronde moest worden ge bokst. Nu is 50 seconden voor een in gevaar van een knockout zijnden bokser bijna een menschen- leeftijd, waarin van alles kan gebeuren en men kan begrijpen, dat Mann, voor zoover hem dat in zijn terneer geslagen gedachten mogelijk was, innige dankbaarheid jegens zijn manager koesterde. Eilacie, het slot van de historie was droevig voor hem en zijn „belhamel"-manager. want de uitspraak van den scheidsrechter luidde, dat McCoy had gewonnen, dat aan Nathan Mann geen gage mocht worden uitgekeerd en dat ma nager Marty Crompier, die te vroeg het „rien ne va plus" geroepen had, voor onbepaalden tijd werd geschorst. Ons derde en laatste boksvertelsel geldt Tony Galento, die „uitverkoren" is om binnenkort te gen Joe Louis om diens wereldtitel te mogen boksen. Tony, die van beroep kastelein is en die beleefdheidshalve nooit verzuimt om met zijn klanten te „proosten" heeft daardoor nu niet bepaald het ideale athleten-figuur behouden. Deskundigen fluisteren zelfs, 'dat zijn 108 kilo niet geheel uit spieren en beenderen bestaan. Hoe het zij, Tony is overtuigd te zullen win nen, want gedurende zijn training gaat hij rustig door sigaren te rooken, waarschijnlijk ter bevordering van het uithoudingsvermogen. In deze, voor boksers ietwat vreemde gewoonte, staat hij niet alleen. Hij is niet de pionier der „paffende pugilisten", want zijn landgenoot Dave Shade, thans van het tooneel verdwenen, kwam ettelijke jaren geleden in den Albert Hall te Londen in den ring met een pracht van een Ha vanna tusschen de lippen en na elke ronde deed hij een paar trekjes Naar mate het gevecht vorderde en de lippen vaker in aanraking kwamen met den hand schoen van den tegenstander, werd dit „even tijd voor een Havanna" practisch moeilijker uitvoer baar en aan het slot zag Dave zijn hoop op de overwinning in rook opgaan. WIELRIJDEN. „EXCELSIOR". Bovengenoemde vereeniging hield een trainingsrit bestaande uit een klassement- wedstrijd voor A, B, C en Juniores-klasse. De B- en A-kl. reden 52 K.M, met 4 klas sementen, de C kl. 39 K.M. met 3 klassemen ten en de Juniores 26 K.M. het 2 "klassemen ten. De uitslagen werden na veel spanning als volgt: A en B klasse: 1. C. de Gier 13 p., 2. J. Wal- gien en J. Lasschuit ieder 12 p., H. v. Dijk, 8 p., 5. Taverne 5 p., 6. J. Westbroek 4 p.. 7. H. v. Es. 8. Verbeek. Uitslag C kl.: 1. W. Kleef 12 p., 2. F. Jan sen 10 p., 3. Wooning eveneens 10 p., 4. Baak 4 p.. H. Jas eveneens 4 p. 6 Taverne. Uitslag Juniores: 1. Van Waard. De leden B. Kleinhorst, G. v. Dijk wisten de derde plaats te bezetten Woensdagavond op de Alkmaarsche wielerbaan in een koppel wedstrijd. In een klassementwedstrijd voor onafhan- kelijken en amateurs bezette B. Matzen de tweede plaats. Zoo ziet Paavo Nurmi, de beroemdste Finsche athleet. die op drie Olympische Spelen triom fen vierde er tegenwoordig uit Zijn t{jd is voorbij, maar als trainer van de Finsche hard lopers voor de Spelen te Helsinki in 1940 blijft hij nauw aan de sport verbonden. ZEILEN. HAARLEMSCHE ZEIL VEREENIGING. De Haarlemsche Zeilvereeniging zal a.s. Zondag haar eerste onderlinge zeilwedstrijden in dit seizoen houden. Afwijkend bij vorige jaren zullen er drie korte-baan-wedstrijden worden gezeild, waar- voor de eerste start te 11 uur 's morgens zal plaats hebben. Voor de belangrijkste klassen zullen de be haalde punten tevens dienen voor beschik baar te stellen jaarprijzen, waarmede beoogd wordt de animo onder de leden op te voeren. VOETBAL. HONGARIJE—ITALIë (1—3). Uit Boedapest: De voetbal-landenwedstrijd HongarijeItalië die Donderdag werd bijge woond dcor 40000 toeschouwers, werd door Italië met 31 gewonnen, nadat de rust met een 10 voorsprong der gasten was gekomen. Reeds na twee minuten had Italië de leiding genomen door Piola uit een voorzet van Biavati. Na 25 minuten werd aan Hongarije een strafschop toegewezen wegens een fout van Rava. De strafschop werd dor Sarosi ge nomen, maar Olivieri hield het schot er uit. Aan weerszijden werden kansen gemist. In de tweede helft vergroote Colaussi den voorsprong tot o2 en vijf minuten later was het de zelfde speler, die den stand op 0—3 bracht. De Hongaren streden fel om de eer te redden; een kwartier voor het einde slaag de Kineses hierin. In de laatste minuten werd Petrini wegens natrappen van het veld gezonden. Het einde kwam met een 3—1 overwinning voor Italië. KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM. H. F. C.—STORMVOGELS. A.s. Donderdagavond 7 uur zal de finale om het kampioenschap van Haarlem tusschen H. F. C. en Stormvogels op het E. D. O.-terrein ge speeld worden. H. B. S.—E. D. O. E. D. O. speelt Zondagavond 7 uur in Den Haag met het volgende elftal: Wille, Steffens, Zandstra, Koene, Schijvenaar, Oomen, Spek Jr., v. Zaanen, v. d. Putten, Perukel Jr., v. d. Braak. Aan de bekende adressen in Haarlem zijn spoorkaartjes en kaarten voor het terrein in voor verkoop verkrijgbaar. Door de Ned. Spoorwegen is de prijs van een 3e klasse retourkaart op 75 cent gesteld! OLYMPISCHE SPELEN. De bijeenkomst van liet Intern. Olympisch Comité. Ultimatum aan Zwitserland. Uit Londen: In de zitting van Donderdag van het Internationaal Olympisch Comité werd medegedeeld, dat aan Zwitserland een uitersten termijn is gesteld inzake de orga nisatie der Winterspelen 1940 te St.-Moritz. Zwitserland moet vóór 12 uur heden Vrij dagmiddag beslissen of men de Winterspelen 1940 te St.-Moritz met Skidemonstraties wil organiseeren of niet. Mocht Zwitserland af wijzend beschikken, dan zullen de Spelen aan een ander land worden gegeven. Naar verluidt zou Canada wel genegen zijn, de Winterspelen over te nemen, doch men is van meening, dat dit land niet in staat is bin nen zoo korten tijd, ongeveer zes maanden, spelen van een dergelijken omvang te organi seeren. Uit Rome en Londen zijn thans de formeele uitnoodigingen voor de organisatie van de spelen van 1944 bekend gemaakt, nadat Woensdag Lausanne en Detroit hun wen- schen naar voren hebben gebracht. Athene en Boedapest hebben zich voor 1944 teruggetrok ken. Voor de organisatie der winterspelen 1944 hebben zich gemeld Montreal (Canada), Cortina d'Ampezzo (Italië) en Oslo (Noorwe gen). Zoowel voor de Zomer- als voor de Win terspelen 1944 valt de beslissing heden Vrij dagmiddag. Louis Hostin. Louis Hostin, Olympisch kampioen ge wichtheffen 1936, ontving het Olympisch di ploma, omdat hij een hem aangeboden ge schenk in geld niet had aangenomen, maar aan zijn organisatie had laten geven. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, te zenden aan den damredacteur: J. W. van Dartelen, Heemstede, Koediefs- laan 42. PARTIJ Nr. 2626 gespeeld in den herkamp om het persoonlijk hoofdklasse kampioenschap van Haarlem en omstreken 1938 (vijfde beslissingspartijtus schen J. B. Sluiter Jr. met Wit en P. J. van Dartelen met Zwart. Analyse van den ex-wereldkampioen B. Springer. Door het "winnen van deze partij behaalde Sluiter den kampioenstitel. 1 32—28 18—23 2. 34—29 23 32 3. 37 28 12—18 4. 41—37 7—12 5. 37—32 1—7 6. 46—41 19—23 7. 28 19 14 34 8. 40 29 10—14 9. 41—27 Tot hiertoe is alles nog steeds geheel volgens de theorie verloopen. Vermeldenswaard is de volgende mogelijkheid: 9. 4540, 510; 10. 33—28? Deze zet is fout, daar Zwart nu op zeer fraaie en verrassende wijze een stuk kan winnen als volgt: 10. 131911; 11. 5045. Na tuurlijk moet Wit iets doen tegen de dreiging 1923 enz. Deze dreiging kan Wit ook voor komen door 4034 te spélen. Dat maakt ech ter voor het verdere verloop geen verschil. 11. 18221! en Wit moet een stuk verliezen of een damzet toestaan, daar op 39 of 3833 Zwart met 2227 en 1923 enz. voortzetten kan!' Een verraderlijke variant. 14—19 10. 31—26 Een ongewone voortzetting, waarvan de be doeling niet al te duidelijk is. Immers Wit accepteert geheel onnoodig en dus vrijwillig de rol van verdediger, daar waar de beste ver dediging nog altijd de aanval is. Als Zwart nu later het spel klassiek gaat maken door 2024 of 1823/23, kan uit het bezetten van veld 26 voor Wit alléén narigheid ontstaan, zonder dat daar veel kansen tegenover staan! Na tuurlijk weet de Witspeler dat ook wel, maar hij huldigt een andere opvatting over het spel, dat dan ontstaat. Wij echter zijn geen bewon deraars van deze opvatting! 10. 5—10 11. 45—40 10—14 12. 40—45 19—24 13. 32—28 Weer een zwakke voortzetting. De gelijktij dige bezetting van de velden 26 en 28 ver scherpt de moeilijkheden, welke gewoonlijk ontstaan uit die randschijf. Wit had in ieder geval van het centrum moeten afblijven en afwachtend moeten voortzetten met 37—31. Dat is nu eenmaal de consequentie van het bezetten van het randveld. 14—19 14. 37—32 20—25 15. 20 20 25 14 Zwart geeft blijk van een goede opvatting, door nu direct op klassieke formaties aan te sturen. Immers, zoolang Wit veld 29 bezet heeft en Zwart veld 23 niet in zijn bezit heeft, zal er voor Zwart niet veel te bereiken zijn. 16. 35—30 Belet 18—23, hetgeen echter slechts van tij- delijken aard is. 14—20 17. 30—25 19—24 Ook 20—24, gevolgd door 1823 enz. is heel goed. De tekstzet beoogt in wezen hetzelfde doel, maar geeft nog meer bewegingsvrijheid. 18. 25 15 9 20 19. 47—41 4—9 20. 41—37 9—14 Het is zeer dè vraag of 1319, 813 en 18 23 enz. niet nog sterker is. 21. 40—34 20—25 Doordat Zwart op zijn langen vleugel geen stuk meer op 9 heeft, kan hij ook moeilijk toe staan. dat Wit op veld 25 komt. daar Zwart deze schijf niet meer zou kunnen ruilen en dus zijn langen vleugel zou zien vastgelegd. Vandaar, dat Zwart tot den tekstzet overgaat. Maar dat maakt meteen duidelijk, waarom wij aan 20. 1319 voor Zwart de voorkeur zou den hebben gegeven. 22. 45—40 14—20 Zie opmerking boven. Op 14—19 kan Wit met 40—35, 3430 enz. toch weer veld 25 te pakken krijgen. 23. 28—23 Een uitval, waarmede Wit probeert zijn stel ling te bevrijden. Deze voortzetting zou ech ter beter zijn voorbereid, door als 22sten zet 4540 achterwege te laten en 44—40 te spe len. Juist het ontbreken van een stuk op 45 maakt, dat Wit nu toch weer voor andere moeilijkheden komt te staan. 18 29 24. 34 23 3—9 Gaat de witte omsingelen. 25. 32—28 Nu zou 3328 toch 914 niet belet hebben, juist door het open vak 45. Toch is de tekst zet niet best. De witte stelling lijkt alleen houdbaar, indien sehüf 23 vrij en geïsoleerd gehandhaafd wordt. Wordt de stelling echter gesloten, zooals na den tekstzet het geval is, dan zal de combinatie een danig woordje mee gaan spreken. Daarom had Wit beter met 3731, 4237. 4842 kunnen voortzetten. Het is dan nog lang niet duidelijk, hoe Zwart iets bereiken moet. Na den tekstzet krijgt Zwart echter verreweg de beste kansen. 9—14 26. 37—32 13—19 Natuurlijk. Het begin van een serie „spelde- prikken", die de situatie voor Wit hoogst om aangenaam maken. 27. 32—27 17—22! VAN DE WEEK W. J. A. Matla Sr. Hoe er vroeger gedamd werd en hoe nu. Als men vijftig jaar lang het damspel heeft beoefend, kan men er wel het een en ander van vertehen. Dat bleek dan ook in ons gesprek met den heer W. J. A. Matla Sr., een der oudste actieve spelers, die op 21 Juni e.k. ze ventig jaar wordt. De heer Matla maakte kennis met het spel in 1889, toen hij als vrijwilliger bij de militie diende. Hoewel hij in volgende jaren vele par tijen speelde, leerde hij eigenlijk in 1903 pas goed dammen, toen hij naar Haarlem kwam en lid werd van de pas opgerichte Damclub Haarlem. Het spel nam hier al spoedig een groote vlucht; men ging het bestudeeren inplaats van het uitsluitend als onschuldig tijd verdrijf te beschou wen. Het ledental breidde zich steeds uit; ook dames meld den zich aan, doch dit was niet naar den zin van den heer Matla, die toen sa men met den heer Verkerk de Haar lemsche Damclub stichtte, een vereeni ging, die onmiddellijk toonde, reden van be staan te hebben. Zij groeide snel en is door de jaren heen krachtig gebleven, met een ledental van tusschen de 60 en 70. Dank zij de ernstige studie, die men in de H. D. C. van het dammen maakte, heeft de club vele op den voorgrond tredende spelers voort gebracht, niet alleen uit Haarlem, doch ook uit IJmuiden, Beverwijk enz. De kampioen van IJmuiden, Dukel, is als lid van de H. D. C. „meester" geworden, deze titel is thans heel wat meer waard dan vroeger, toen in een en hetzelfde tournooi aan twee of drie spelers tegelijk die eer te beurt viel. Meestérs die aan groote wedstrijden deelnemen, moeten een bepaald gemiddelde halen om hun titel te behouden, doch tegenwoordig heeft men daar op ook weer iets gevonden. Vroeger waren er twee dambonden in Ne derland, die lijnrecht tegenover elkaar ston den, maar zooals het 'in dergelijke gevallen zoo dikwijls gaat, tenslotte volgde een fusie en dit kwam aan de damsport ten goede. Er werd een blad uitgegeven „Het Damspel" ge naamd, dat door den heer J. W. van Dartelen wordt beheerd. Laatstgenoemde beschikt, zoo vertelde ons de heer Matla over organisato risch en administratief talent en dat is ook aan de H. D. C. ten goede gekomen, van welke club hij, als opvolger van den heer Matla, voorzitter is. De 70-jarige veteraan is ook tien jaar be stuurslid geweest van den Ned. Dambond, die hem in 1931 tot eerelid benoemde. En als men nu weet, dat er in totaal slechts twee eereleden zijn, dan kan daaruit worden opgemaakt, dat men zijn werk zeer waardeerde. Wat de kwaliteit van het spel betreft, die is niet te vergelijken met vroeger, hoewel men ook toen uitzonderlijke talenten aantrof, zoo als M. ten Brink, die een enorm geheugen be zat. Doch thans is het spel veel wetenschappe lijker en er wordt door velen een speciale studie van gemaakt, ook door de jonge, veel belovende spelers in de H. D. C.. van wie spe ciaal A. Miedema dient te worden genoemd. De damsport is vooral in Frankrijk, Neder land en tegenwoordig ook in België populair; in sommige streken van Duitschland wordt het spel op een schaakbord beoefend. Tenslotte vroegen we den heer Matla naar zijn meening omtrent den moeilijkheidsfactor bij dammen en schaken. Het antwoord luidde: Dammen is volgens mij moeilijker dan scha ken, omdat de schijven alle dezelfde rol spe len en dezelfde waarde hebben, waardoor meer combinaties mogelijk zijn. De gang van een partij schaak is gemakkelijker te onthouden, omdat de stukken verschillend werk doen en niet gelijkwaardig zijn. Bovendien is het aan tal ruiten op een schaakbord beduidend klei ner. Er zijn gevallen bekend van goede dam spelers, die reeds na korten tijd een behoorlijk figuur in de schaakwereld maakten, o.a. een vroegere kampioen van Nederland, die thans aan het tweede bord voor zijn schaakvereeni- ging competitie-matches speelt. Uitstekend gespeeld. Bezorgt Wit nu een ge- isoleerd stuk op een zwak vak. 28. 28 17 Wel gedwongen, want na 27:18, 1621, 26:17, 11:33 zou Wit. na 2530 van Zwart, moeilijk verdediging hebben gevonden ter dek king van schijf 23 of een slechte opsluiting hebben moeten aanvaarden door 40—3429, waarvan de afloop weinig twijfel zou hebben overgelaten. 12 32 29. 38 27 19 28 30. 33 22 7—12 31. 42—37 Vroeg of laat noodzakelijk ter dekking van schijf 22 tegen den zwarten aanval. 31. 11—17?? Deze voortzetting is allesbehalve consequent; hierna heeft Zwart plotseling geen voordeel meer. Immers het eenige positieve zwakke punt in de witte stelling, namelijk het stuk op 22, is nu verdwenen. Het voordeel van Zwart bestond daarin, dat de stukken 6, 11, 12, 16, dus 4 in getal, de witte stukken 22, 26, 27, 36 en 37, dus 5 in getal, vasthielden. Dit komt nu nog meer tot uiting als 37 op 31 staat en dat zal vroeg of laat toch noodzakelijk blijken. Bovendien houdt deze stelling nog de moge lijkheid in dat. zoodra Wit veld 28 bezet heeft, wat in verband met de speelruimte vroeg of laat toch noodzakelijk zal zijn, Zwart door 1217 een sterke hekstelling kan formeeren! De juiste voortzetting voor Zwart leek mij 2429, eventueel gevolgd door 2530 en 813; waarna Wit zwaar spel zal houden! (Wordt vervolgd). KAATSEN. DE WEDSTRIJD TE AMSTERDAM Donderdagavond zijn de inschrijvingen tot deelneming aan den nationalen wedstrijd op Zondag a.s, te Amsterdam te houden gesloten. „Frisia" komt met een keur van spelers uit, de heeren Hibma, De Graaf, K. Jongsma, I. J. Jongsma, A. Fluit, Venema en Goinga. Het Engelsche koningspaar werd te Calgary in den Canadeeschen staat Alberta begroet door een deputatie van de Zwartvoet-Indianen. PRAAG—BERLIJN (2—0). Uit Praag: Donderdag is te Praag de acht ste stedenwedstrijd tusschen Praag en Berlijn gespeeld, die dcor 25.000 toeschouwers werd bijgewoond. De Tsjechen wonnen met 2—0 (Ruststand 1—0).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14