VERHUUR CHAUFFEUR G^GE BRINKMANN ZATERDAG 10 JUNI .1939. HA ARE EM'S DAG BE AD 6 Perukel. VOETBAL. Dc wedstrijden voor Zondag. E.D.O. had gaarne nog een weekje willen wachten met het spelen van haar promotie wedstrijd tegen H.B.S., omdat het droevige sterfgeval van Bas Timmerman nog zoo versch in het geheugen ligt, maar tegen nog langer uitstel bleken onoverkomelijke bezwaren te bestaan. Dit is te begrijpen, want zoo zoetjes aan naderen we den langsten dag en dan denkt men liever niet meer aan voetbal. Bovendien zal E.D.O. juist in den geest van Timmerman handelen, als zij zoo spoedig mogelijk tracht weer in de eerste klas terug te keeren. Aan den geroutineerden Pol F" Perukel is opgedragen, de plaats van den ge storven kameraad in te nemen; een betere keus had de elftalcom missie niet kunnen doen. We zijn er van overtuigd, dat Perukel zich tot het uiterste zal inspannen om het gewenschte resultaat te bereiken. Dit is dan ook dringend noodig, want als E.D.O. ver liest, dan is meteen haar promotiekans verkeken en dan is H.B.S. voor de eerste klas behouden. Toen het van de week nog zoo warm was, is overeengekomen, dat de wedstrijd Zondagavond 7 uur gespeeld zal worden. Sindsdien is de temperatuur ge lukkig aanmerkelijk gedaald, zoodat een flinke strijd verwacht kan worden. Lr verband met het overlijden van Timmerman heeft het bestuur van E.D.O. besloten, dat de spelers gedurende vijf jaar in het zwart zullen spelen. We wenschen vooral nu aan EJ3.0. veel succes toe. In Dordrecht zal wel een geweldige belang stelling blijken te bestaan voor den wedstrijd D.F.C.—U.V.V., want de Dordtenaren hebben reeds aan een gelijk spel genoeg om eerste klasser te blijven. Hoewel het voor de Utrech tenaren erg sneu zal zijn om in het gezicht van de haven te stranden, gelooven we toch dat de punten in Dordt zullen blijven. De vorige week waren we ten opzichte van Bloemendaal nogal pessimistisch gestemd. Sindsdien is veel van de aanleiding voor dat pessimisme weggevallen, nu Bloemendaal in derdaad kans gezien heeft, van West-Frisia te winnen. Thans wachten de oranje-witten natuurlijk met groote spanning op den uitslag van den wedstrijd West-FrisiaZaandijk. Als de thuisclub dit verliest, wat nu heel goed mogelijk is, dan komen de drie clubs in aan tal punten gelijk, waardoor 'het spelen van nog een halve competitie noodzakelijk zal zijn. Mèt Bloemendaal zullen we dus maar hopen,, dat de Enkhuizenaren morgen ver liezen. Wegens den Olympischen Dag staat de com petitie voor het landskampioenschap stil. ZOMER AVON DWF.D STRIJDEN. De uitslagen van.de deze week gespeelde wed strijden waren: Spaarnestad AH.K.S.V, - 31 S.A.C.Spaarnestad B 36 Het programma voor de volgende week luid als volgt: 12 Juni: Sierkan 2Spaarnestad A. 14 Juni: H.K.S.V.—Sierkan I. 14 Juni: MerensSpaarnestad B. ENGELANDZWEDEN IN NOVEMBER A.S. De Engelsche Voetbalbond heeft besloten het Zweedsche elftal uit te noodigen voor den Jaarlijkschen landenwedstrijd. die in 't begin van November zal worden gespeeld.. Het vorige jaar was Noorwegen de gast. HONKBAL. HET PROGRAMMA. Het programma van deze week vermeldt o.a, de volgende wedstrijden: Zaterdag: le klasse: Ajax I—Blauw Wit I. 2e klasse: Blauw Wit n—Quick I. E.D.O. IIKinheim. Zeeburgia ID.W.S. I. 3e klasse: Haarlem IIIE.H.S. I. Zondag: le klasse: E.D.O. I—A.F.C. I. V.V.G.A.Haarlem I. 2e klasse: R.C.H. II—Schoten L Ajax H—R.C.H. I. Haarlem nH.H.C. H. 3e klasse: Spaamevogels I—Hercules. R.C.H. m—T.H.B. I. Schoten III—Spaamevogels II. E.D.O. m—E.H.S. n R.C.H. IV—T.H.B. n. H.H.C. m—Schoten n. In Haarlem is dus slechts één eerste-klasse wedstrijd bij te wonen, n.l. E.D.O. I—A.F.C. op Zondagmiddag, aanvang 2 uur. Daar A.F.C, nog geen enkele maal gewonnen heeft en waarschijnlijk ook geen enkelen wedstrijd in de eerste klasse zal winnen blijven de punten vanzelfsprekend in het bezit van E.D.O. Haarlem gaat Zondagmorgen op bezoek bij de Amsterdamsche Gemeente Ambtenaren en heeft het heel wat zwaarder dan E.D.O. Niet, zooals in het begin van het seizoen verwacht werd, omdat Lammers in zijn oude vereeni- ging is teruggekeerd, maar omdat Meenhorst meer en meer slag gaat krijgen van .curve' werpen. Zonder de fouten in het veldwerk der G.A. zou verleden week Blauw Wit zelfs het slachtoffer daarvan geweest zijn. E.D.O. IIKinheim vangt aan om 3 uur, Haarlem II—H.H.C. II om half 10, R.C.H. n Schoten eveneens om half 10. HAARLEMSCHE SPORTWEEK. GOLF. INT. AMATEUR-KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Vrijdagmorgen is op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zand voort het Internationaal Amateur-Kampioen schap van Nederland begonnen, waarvoor 27 inschrijvingen waren, en waarvan 23 spelers opkwamen. Vermoedelijk ten gevolge van de onzekere internationale toestanden was de Engelsche deelneming geringer dan vorige jaren. Ge lukkig is brig, generaal A C. Critchley naar Zandvoort gekomen om zijn titel te verdedi gen. Ook de oud-kampioen R. G. Chittenden Is aanwezig. De Hollanders zijn den eersten dag niet voorspoedig geweest. Na 2 ronden is hun aan tal gedaald van 15 op 2. En het ziet er naar 'uit, dat Jordaan (Twente) in de kwart-finale vast (tegen Critchley), en jhr. Calkoen (De Pan) misschien (tegen Bond) uitgeschakeld zal worden. Gaan we op de prestaties van Vrijdag af. dan bevinden de twee finalisten zich onder dit drietal: Critchley. Denis H. Bullock en Chittenden. De resultaten van Vrijdag zijn: le ronde- H. W. Jordaan. C. Dekker. Jhr. P. Quarles van Ufford. W. van Lanschot en Peter Clive" bye. A. Jurjans w.o. Brig. Gen. A. C. Critchley w.o. M. Wetselaar wint van Jhr. R. W. v. d. Does met, 1 up. Jhr. Mr. A. Calkoen v. Limmen w.o. Robert N. Bond w.o. R. S. Longuet wint van A. M. Groskamp met 2 up. B. Carp wint van F. Scholten met 5 en 3. John Critchley wint van G. M. del Court v. 'Krimpen met 5 en 3. K. M. A. Enthoven wint van J. Ruys met 1 up. Denis H. Bullock wint van E. W. A. Richard son met 8 en 7. R. G. Chittenden wint van F. Noorduyn met 6 en 4. De resultaten van de tweede ronde die des namiddags gespeeld werd. volgen hieronder H. W. Jordaan wint van C. Dekker met 4 en 2. Brig. Gen. A. C. Critchley wint van A Jurians met 4 en 2. Jhr. Mr. A. Calkoen van Limmen wint van M. Wetselaar met 2 en 1. Robert N. Bond wint van R. S. Longuet met 1 up. John Critchley wint van B. Carp met 2 uip. Denis H. Bullock wint van K. M. A. Enthoven met 6 en 4. R. G. Chittenden wint van Jhr. P. Quai-le* v. Ufford met 4 en 3. Peter Clive wint van W. van Lanschot met i en 2. Morgen heeft de finale plaats over 36 holes Hét nieuwe speldje. De heer Huib de Ru, die zich eveneens weer beschikbaar gesteld heeft als aesthetisch ad viseur voor den optocht, waarmee op 6 Juli a.s. de Haarlemsche Sport week 1939 geopend wordt, heeft het insigne ontworpen, dat in de komende dagen weer door duizenden Haar lemmers gedragen zal wor den. Het insigne wordt uit gevoerd in de kleuren wit, grijs en rood en zal. even als het speldje van de vo rige Sportweek, ongetwijfeld in den smaak van het pu bliek vallen. Het is zeker een origineel ontwerp, ook naar den vorm, zoodat het goed zal opvallen; het zal dus aan het propagandistisch doel ervan volkomen beantwoorden. Tegen half Juni worden deze speldjes verkrijgbaar ge steld. Er zij nog eens nadrukkelijk op gewezen, dat met den. verkoop van dit speldje geen winst wordt beoogd, doch dat het alleeen dient om de aandacht van het publiek op de voor de stad en de sport zoo belangrijke gebeur tenis te vestigen. OLYMPISCHE SPELEN. Londen organiseert de Zomer spelen van 1944. De Winterspelen 1940 te Garmisch Partenkirchen. Uit Londen: Het Internationaal Olympisch Comité heeft Vrijdagavond besloten, de Zo merspelen van de 13e Olympiade in 1944 te Londen te doen plaats hebben. De Winter spelen van dat jaar zullen in de Italiaansche wintersportplaats. Corina d'Ampezzo, (in de Dolomieten) worden georganiseerd. St. Moritz heeft de organisatie van de Win terspelen van 1940 aan het Internationaal Olympisch Comité teruggegeven. Dit lichaam heeft thans besloten deze spelen aan Garmisch Partenkirchen, waar in 1936 eveneens de win terspelen werden gehouden, te geven. Griekenland deelde mede. dat te Olympia een Olympische Academie zal worden gesticht, welke onder bescherming van het I.O.C. zal staan. De Olympische beker werd toegekend aan het Algemeen Zweedsch Sportverbond. Graaf De Baillet Latour dankte in zijn slotrede de leden voor den verrichten arbeid en constateerde, dat de beslssingen zijn ge nomen buiten alle politieke invloeden om. Toch een fakkelloop. De vertegenwoordiger van het Finsche or ganisatie-comité deelde nog mede. dat in 1940 een fakkel-estafetteloop zal worden ge organiseerd van Olympia via Berlijn naar Helsinki. CRICKET IN ENGELAND. In verschillende van de Vrijdag geëindigde county-matches was de eindstrijd buitenge woon interessant door de sportieve besluiten der captains. Essex scoord in de 1ste innings tegen Notts 5317 en in de 2de: 1247 (Gunn 430). Notts stelde daar 418 (Harris 196) tegenover en benutte de geboden kans aller fraaist door voor het verlies van slechts 2 wickets de benoodigde 238 runs voor de over winning te maken. Ook Lancashire won door prachtig batten van Hopwood en Iddon na een achterstand van 178 runs op de eerste innings van Hampshire. Hampshire scoorde 434 en 2068 (gesl.) tegen Lancashire 256 en 358—4 (Hopwood 135. Iddon 102*) Verity (8—35) won door zijn sterk bowlen voor de zooveel maal een wedstrijd voor Yorkshire. De strijd tusschen de leiders en de hekken sluiters eindigde niet een inningsoverwinning voor Yorkshire 5007. Leicestershire 366 en 104 faalde in de 2de innings op Verity die in totaal 12 wickets veroverde. Derbyshire 154 en 4219 wint met 315 runs van Worcester shire 162 en 102 (A. Pope 6—47). Gloucestershire 464 wint met innings van Surrey 236 en 171 (Scott 786). Sussex 179 en 2066 behaalde eindelijk weer eens 'n over winning en wel op Warwickshire 217 en 167. Middlesex 312 en 1845 wint van Somerset 354 en 139. Sims' bowlen in de 2de innings (653) en Compton's fraaie century (103*) gaven hier den doorslag. Glamorgan 492 (E. Jones 105'») tegen Kent 471 en 306—4 Fagg GEMEENTERAADS-VERKIEZING 21 JUNI GEEN politiek in den Raad Maar MANNEN bekwaam voor de taak Om te strijden, voor BETERE tijden. v. d. Storm - v d Burg - Eikerbout Moseman - Horsmeier - v. Hemert Huyboom - Huykman - Bennik HET COMITÉ VAN VRIJE KIEZERS (Adv. ingez. Med.) 169*) eindigde in een draw, evenals Cambridge University 4118 en 1497 tegen The Army 537 (Grimston 104, Pegg 145). De Minor Coun ties 236 en 3046 wonnen van Oxford Uni versity 281 en 256 met 6 wickets. WIELRIJDEN. DE RONDE VAN DUITSCHLAND. Uit Weenen: De achtste étappe van de Ronde van Duitsch- land leidde Vrijdag van Passau naar Weenen over 330 K.M. Langhoff won in de sprint te Weenen in den tijd van 8 uur 59 min. 20 sec. De algemeene rangschikking luidt: 1. Umbenhauer (Duitschland) 57 uur 16 min. 23 sec; 2. Scheller (Duitschland) 57 uur, 20 min. 45 sec.; 3. Zimmermann, (Zwit serland) 57 uur 20 min. 51 sec; 4. Bautz (Duitschland) 57 uur 24 min. 38 sec.; 5. Oubron (Frankrijk) 57 uur 25 min. 44 sec. 6. Thierbach (Duitschland) 57 uur 27 min. 35 sec.; 7. Wierinckx (België) 57 uur 34 min. 2 sec. Landen-klassement1. Duitschland 162 uur 37 minuten 3 seconden; 2. Zwitserland 162 uur 53 min. 12 sec.;3. België 162 uur 53 min. 47 sec.: 4. Frankrijk 163 uur 9 min. 44 sec.; 5. Gemengde ploeg 164 uur 2 min. SCHAKEN. HET WITTE PAARD. Voor de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: Eerste klas: B. SpoorM. v. d. Berg 10 A. HablousB. Walker afgebr. J. ReeuwijkTh. de Looze afgebr. Twee klasse: G. Nijssen—P. Stam 0—1 P. van Deyzen—Th. van Schie afgebr. N. HooglandG. v. d. Stoop afgebr. J. Wijfjes—J. Lippus 0—1 CRICKET. De wedstrijden van Zondag. Eerste klasse: Hermes-D.V.S.V.V.V. H. C. C. I—V. O. C. P. W.—H. C. C. II. Rood en WitV. R. A. Overgangsklasse: Excelsior—H. C. C. 3. C. V. H.— S. C. H. C. SpartaQuick (N.) Tweede klasse A: U. V. V.—Rood en Wit 2. Hercules—V.V.V. 2. KampongAjax (A.) Tweede klasse B: Haarlem 2R. I. O. Ajax (L.)A. C. C. 2. L. C. C.Rood en Wit 3. Derde klasse A: V. V. V. 3—Haarlem 3. R. I. O. 2Kampong 2. A. C. C. 3—Hercules 2. S. C. H. C. 8—Olympia. P. W. houdt zich dit seizoen wel bijzonder kranig; met acht punten uit vijf wedstrijden heeft zij de leiding. Weliswaar is het resultaat van V. V. V. als zoodanig wel iets beter (zeven punten uit vier wedstrijden), maar het is na tuurlijk niet zeker of zij haar achterstalligen wedstrijd zal winnen. De P. W.'ers kunnen zich vergenoegd de handen wrijven en uitroe pen: „die binnen zijn, zijn binnen!" Ook morgen zullen zij dit zeer waarschijnlijk nog wel kunnen zeggen, want dan krijgt zij bezoek van H. C. C. II. die er dit seizoen niets van terecht brengt. Welk een verschil met vorige jaren, toen dit team een wedloop met het eer ste elftal om het kampioenschap hield! Thans wisten de Haagsche reserves zelfs niet één punt uit vier wedstrijden te behalen. Aan Rood en Wit, die j.l. Zaterdag en Zondag niet alleen tegen maar ook met Antwerp Britisch Sportclub een anderhalf- daagschen wedstrijd speelde, maakt morgen op het terrein aan de Spanjaardslaan een goede kans op een overwinning tegen V.R.A. Het is te hopen dat Van der Togt, die tegen de Antwerpsche Engelschen zulk een fraaie cen tury scoorde, zijn goeden vorm bewaart en deze prestatie herhaalt. A propos, er is in dit seizoen nog door geen enkele club een innings- cverwinning behaald: als Rood en Wit daar nu eens mee begon! Het loopt H. B. S., die dit seizoen voor het eerst in de eerste klas speelt niet mee. Door dat haar voetbal-leden nog steeds niet de pro- motie-degradatiecompetitie hebben uitge speeld. kon H. B. S. nog niet voorgoed gaan cricketen. De vorige week toen E.D.O. in ver band met het sterfgeval van Timmerman uit stel kreeg van het spelen van den wedstrijd tegen H. B. S., profiteerden de Hagenaars onmiddellijk van dezen vrijen Zondag door het spelen van den cricketwedstrijd tegen p. w., dien zij verloren. Nu moeten zij mor gen weer voetballen tegen E.D.O., zoodat Haarlem", die zij hadden moeten ontvangen, niet kan spelen. Ook in de Cricketcompetitie komt dus stagnatie. Hermes-D.V.S. wacht eveneens nog op haar eerste puntje. Nu zij morgen thuis tegen V.V.V. speelt, gelooven we dat ze het halen il. De wedstrijd H. C. C. IV.O.C. zal wel door de Haagsche gewonnen worden, zoodat zij een ernstige candidaat voor het kampioenschap blijft. Verlaging van Personeele Belasting te Naarden? B. en W. van Naarden stellen den gemeente raad voor, over te gaan tot verlaging van de per soneele belasting, door de gemeente, inplaats van in de vierde klasse, met ingang van 1 Ja nuari 1940 in de derde klasse te rangschikken. Aanvaardt de gemeenteraad dit voorstel, dan •ehoort Naarden momenteel tot de kleine groep an 28 gemeenten, die het laagst geklassificeerd zijn. De kosten van deze verlaging voor de ge meente worden begroot op rond f 10.000. Ned. Bond van Makelaars. Lezingen door de lieeren Meeusen en Mr. De Jongh. De Nederlandsche Bond van Makelaars in vaste goederen. Assurantiën en hypotheken hield hedenmorgen in Hotel „Den Hout" een bijeen komst waar de heer H. Meeusen, administrateur der gemeente Haarlem en mr, J. de Jongh uit 's Gravenhage, rechtskundig adviseur van den Bond als sprekers optraden. Zooals wij Vrijdag reeds meldden, werden de deelnemers aan de Algemeene Vergadering, die des middags hoofd zakelijk aan huishoudelijke belangen was gewijd, door het Haarlemsche Gemeentebestuur ten stadhuize ontvangen. De heer Meeusen sprak over het onderwerp de verdeeling der kosten, verbonden aan het tot bouwterrein maken van maagdelijke gronden. De spreker, die op dit gebied zeer ter zake kundig is, begon met een kort overzicht te geven van de historische ontwikkeling waarna hij overging tot een bespreking der verschillende bezwaren, die tot het ontwerpen van nieuwe regelen heb ben geleid. Ook op de grondgedachten dier nieuwe regelen ging de heer Meeusen uitvoerig in om daarna de wijze van berekening der kosten en de verdeeling daarvan over de bouw terreinen nader te bezien. In dit verband be sprak de inleider de indeeling in complexen, de berekening van het oppervlakte complex in ver band met meerderwaardig en minderwaardig bouwterrein. Voorts de vergoeding voor gronden aan de gemeenschap over te dragen. Voor doel einden van algemeenen nutte, de directie en in directe kosten en de verdeeling over de bouw terreinen. Ook de middelen tegen ontduiking werden nader toegelicht. Tenslotte kwam spreker tot de onvoldoende wettelijke regeling van het onderwerp waarbij hij ook voorbeelden uit de practijk aanhaalde. Na deze interessante lezing kreeg mr. J. de Jongh gelegenheid een beschouwing te houden over: „Wetgeving en organisatie". De handels wetgeving, aldus spreker, kan van twee gezichts punten worden bekeken, namelijk in haar ver houding tot de overheid en als een regeling van rechten en verplichtingen tusschen personen, die voortvloeit uit handelsverrichtingen. De wet geving dient zich dus aan te passen aan de eischpn van den handel en het handelsverkeer. Indien de overheid echter tracht den handel in een bepaalde richting te drijven dan geschiedt dit altijd ten nadeele van den handel en treedt een reactie in. Zoo volgen op perioden van overheersching van den handel door de over heid, tijdvakken waarin men afkeerig is van alle overheidsbemoeiingen. Voorbeelden uit de geschiedenis hiervan zijn Frankrijk en Enge land waar men eerst nauwkeurige regelingen had, later overging tot verwerping van alle overheidsinmenging om tenslotte weer terug te keeren tot de oude beginselen. Hetgeen na de ommekeer in Frankrijk en Engeland als resul taat is" verkregen tracht men daar blijvend vast te leggen door coalitie-verboden en strafbepa lingen tegen werkgevers en werknemers, die zich wenschen te vereenigen. Ook ons land kende na de inlijving bij Frankrijk een coalitie-ver bod, dat echter later weer werd opgeheven. Toen werd ook het recht van vereeniging en verga dering erkend. Na deze historische uiteenzetting ging spr. over tot de behandeling van de wet op de ma kelaardij die eveneens tot de Handelswetgeving behoort. Tot aan de Fransche omwenteling heeft de makelaardij een karakteristiek gesloten ka rakter zooals uit het gildenwezen blijkt. Na de Fransche revolutie volgt echter een omwenteling, die tot 1922 aanhoudt. Tot dat jaar was er een sterke drang naar vrijheid van de makealardij Na 1922 ontstaat er echter in de makelaardij van onroerende goederen een ongeordende toe stand. Door de halfslachtige wetgeving kwam er een groote toeloop van makelaarsbeëedigingen. Daar de organisaties geen steun ontvingen van de Overheid waren zij verplicht zelf in te grij pen. Geleidelijk wordt dan de roep om ordening sterker. De Nederlandsche Bond van Makelaars begint dan een actie teneinde wetswijziging te verkrijgen. Deze wijziging is er hoofdzakelijk op gericht betere en deugdelijke waarborgen bij de toelating tot beëediging te verkrijgen. Dank zij den steun van de Kamers van Koophandel is er al bereikt wat men bereiken wilde, zij het dan niet door een wetswijziging. Deze blijft echter altijd cèn der vurigste wenschen van den Bond. Het bestuur mag in deze actie niet verslappen. Dat zou een onvergetelijke fout zijn. De organi satie moet paraat zijn en blijven. Een goede en goed-beoefende makelaardij in onroerende goe deren is een algemeen belang. Ook de wetge ving op dit punt is dus noodzakelijk. De over heid geve sobere doch deugdelijke leiding en onthoude zich van hinderlijke inmenging of be moeiingen. Na deze lezing volgde een gemeenschappelijke lunch waarna een autotocht door de omgeving van Haarlem zou worden gemaakt, terwijl deze algemeene vergadering zou worden besloten met een thee te Zandvoort HULDIGING G. TEN NAPEL. Te zijnen huize, Zeeweg. IJmuiden-Oost. werd de heer Ten Napel gehuldigd door oud leerlingen van de school Leidscheplein te Haar lem uit de jaren 1898—1902 bij gelegenheid van zijn zeventigsten verjaardag. Uit deze leerlingen had zich een comité ge vormd bestaande uit; mej. T. Heuvel en de heeren T. Besse, H. la Duk, M. F. Heems kerk, H. Janssen. B. Mica en J. Otter. De heer Otter bood een keurig, door den heer G. A. Luitingh gecalligrafeerd album, namens oud-leerlingen aan, benevens een aantal portefeuilles en boeken over schilder kunst. 's Morgens was reeds een bloemenmand bezorgd. Zichtbaar ontroerd dankte de heer ten Napel. Daarna werd nog het woord gevoerd o.a. door mr. H. G. Scholten. Gem. Secretaris van Zaandam, mej. T. Heuvel. Hoofd eener school te Leeuwarden en mevr. v. d. Berg— v. d. Wetering uit Hengelo, en de heeren M. Hos, H. la Duk en T. Besse. Het was een druk bezochte verjaardag waar op de heer Ten Napel nog dikwijls zal terug zien. EEUWFEESTHERDENKING VAN DEN SPOORWEG HAARLEM—AMSTERDAM EN „CAMERA OBSCURA". De Commissie voor de eeuwfeestherdenking in September a.s. hield dezer dagen een bij eenkomst met een aantal Haarlemsche organi saties onder voorzitterschap van wethouder W. J. B. van Liemt. Ter inleiding gaf de heer Herman Moerkerk een toelichting en uiteenzetting bij de 23 cartons, waarop in kleuren de personen, groe pen en tafereelen uit den optocht zijn weergegeven. Dit zeer kunstzinnige werk mocht grooten bijval verwerven en stelde de aanwezigen in staat zich een duidelijk beeld van den optocht te vormen en verhoogde niet weinig het enthousiasme bij de aanwezi ge vertegenwoordigers der organisaties van de a.s. feestelijke herdenking van de „Camera Obscura." Ongeveer 200 personen konden reeds door de vertegenwoordigende vereenigingen voor deelneming aan den optocht worden opgegeven OqÉBrebben zich daarnaast reeds een aantal J^iilieren in alle standen voor deelneming adf^üaeld. ZONDER SMEDESTR. 22 - TEL. 11025 NIEUWE WAGENS 1939-MODELLEN VERZEKERDE WAGENS (Adv. Ingez. Med.) Puf houdt dc meeningen verdeeld. Vele raadgevingen in de Eerste Kamer. Aan het voorloopig verslag over het ontwerf van wet tot goedkeuring van het op 23 Maar' 1937 te Londen gesloten verdrag nopens he' vaststellen van een maaswijdte van vischnettei en van minimum-maten op sommige vischsoor- ten is het volgende ontleend: Algemeen bleek men met de regeering vai oordeel, dat maatregelen dienen te worden ge nomen tegen overbevissching van de Noordzee Tegen de voorgestelde voorziening werden echte: van verschillende zijden zeer ernstige bezwarer geuit. Verscheidene leden waren van de doelma tigheid dier regeling geenszins overtuigd. Zi, meenden integendeel, dat de met het wetsont werp beoogde bescherming van den vischstanc door het verbod van den aanvoer van puf nie zal worden bereikt. Huns inziens zal immers, tengevolge van he de laatste jaren gevolgde vischsysteem, te we ten het visschen met zeer verzwaarde netten, di ondermaatsche visch toch mede in de nettei komen. Het kwam hun voor, dat een beter resultaa ware te bereiken ter beperking van de visscheri door, bijvoorbeeld, vermindering gedurendi eenige jaren van de uitvaartvergunningen. Naar het oordeel van eenige andere leden zou den de twee volgende oplossingen de voorkeu: verdienen: óf bepalen, dat van de aangevoerdi visch slechts een deel ondermaatsche visch maj zijn de opzettelijke pufvisscherij zou aldu: onmogelijk worden gemaakt óf een gedeelti van de kustwateren als een soort reservaat aan wijzen, in welk gebied de pufvisscherij word verboden. Sommige leden waren eenigszins verwonden over de sedert eenigen tijd gewijzigde opvat ting der regeering ten aanzien van deze materie Zij betwijfelden of de controle op den bij di wetsontwerp voorgestelden maatregel voldoendi zal kunnen zijn, om eenig effect te waarborgen Deze leden vestigden de aandacht op het adre van de Urker visschers van 8 Mei jl. en vroe gen, of niet de daarin aanbevolen maatregelei een beter resultaat zouden opleveren, en ver schillende bezwaren, die tegen de voorgesteld! regeling kunnen worden ingebracht, dan minde: ernstig zouden zijn. Voorts werd de vrees uitgesproken, dat he voorgestelde aanvoerverbod weinig beteekeni; zal hebben, indien buitenlandsche schepen, wello mede ingericht zijn voor de veiwaardiging vat vischmeel, de Noordzee gaan bevisschen of Ne derlandsche reederjj en noodgedwongen schepel met soortgelijke installaties doen inrichten. Ettelijke leden waren van oordeel, dat de ge wenschte bescherming van den vischstanc slechts zou kunnen worden bereikt dóór eei regionaal vischverbod, gelijk andere leden hier boven reeds als alternatief in overweging geven Verschillende leden meenden, dat Nederlanc zich bij de onderhavige internationale regelinj zal hebben aan te sluiten. Zij drongen er ech ter op aan, dat de overheid de moreele verplich ting zal erkennen hun, die onmiddellijk nadee van deze voorziening zullen ondervinden dei grootst mogelijken steun te bieden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Nieuw Amsterdam, 9 v. Rotterdam te N. York Drechtdijk, Rott. n. Vancouver 8 te L. Angelei Dinteldijk, Vancr. n. Rott. 8 v. Liverpool. Blommersdijk 8 van Baltimore te Norfolk. Zaandam, 9 van Philadelphia te New-York. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk, (thuisreis) 9 van Aden. Randfontein, 9 van Hamburg te Amsterdam HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Nigerstroom, 9 v. W.-Afrika te Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Maassluis, 7 v. Wabana n. Vlaardingen Vredenburg, Wabana naar Vlaardingen pass 9 Prawle Point. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk, (uitreis) 9 te Genua. KON NED STOOMBOOT MIJ Achilles, 8 van Amsterdam te Hamburg. Titus, Valencia n. Rotterdam pass. 8 Gibraltar Hermes, Rotterdam n. Tunis pass. 9 Gibraltar. Pluto, 9 van Gothenburg te Aarhuus. Iris, 9 van Bordeaux naar Amsterdam. Ganymedes, L'pl n. Amst. p. 9 (12.20 n.) Lydd. Vulcanus, 9 v. Rotterdam n. Malaga. Aurora, 9 v. Rotterdam n. Tanger. Orpheus, Gandia n. Rott. p. 9 Finisterre. Costa Rica, 9 v. Amsterdam n. West-Indië. Colombia, 6 v. Kingston Ja. n. Port Limon. Agamemnon, 9 van Georgetown te A'dam. Aurora 9 van Amsterdam te Rotterdam Berenice, 8 van Genua te Palermo. Boskoop, Amsterd. n. Chili, p. 7 St. Michaels. Cottica, Chili n. Amsterdam 9 te Havre. Hercules, 9 van Rotterdam te Amsterdam. Irene, 8 van Lissabon naar Ceuta. Pluto, 8 van Gothenburg naar Aarhuus. Theseus, Amsterd. n. Kopenh. p. 9 Holtenau. Neuwerk, 9 van Hamburg te Amsterdam. Stuyvesant, 5 v. Curacao n. Puerto Cabello. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Eemland, (th.) 15 (v.m.) te Huil verwacht. Westland, (thuisr.) 8 van B.-Ayres. KONINKLIJKE-SHELL. Adinda, 9 te Augusta verw. n. Constantza. Agatha, 6 te Singapore Agnita, 14 te Pauillac verw. n. Amsterdam Chama, 6 te Curacao naar Rotterdam. Mirza, 8 te Curacao verw., n. Aruba, Engeland. MEYER CO.'S SCHEEPVAART MIJ. Glenaffaric, 9 van Japan te Rotterdam. Polyphemus, 8 v. Batavia en Amst. te Liverp. Agamemnon, Japan, n. Rott. 9 te Shanghai. Aeneas, Japan n. Rotterdam 9 te Penang. Menelaus. Rott. n. Japan p. 8 Dover. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak, (uitreis) 9 v. Marseille. Sitoebondo, 9 v. Hamburg n. Rotterdam. Palembang, (thuisr.) p. 9 Kaap Guardafui Indrapoera, (thuisr.) 9 van Singapore. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverguava, Calc. n. Cancr. 7 te S. Franc, tintang. Vancr. n. Bombay 6 v. Los Angeles STOOMVAART MIJ NEDERLAND, .awali, 8 van Liverpool te Saleier, (thuisreis) 9 van Suez. Tarakan, (thuisreis) 9 Juni te Genua.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10