öe Schat in de Woestijn Op den laaisten dag van het internationaal concours hippique te Bussum won luitenant Gruppelaar het springconcours, na afloop waarvan hij door Z. K. H. Prins Bernhard werd gelukgewenscht Het sprintnummer over 1000 meter op den Olympischen Dag te Amsterdam werd door Derksen uit Zwolle gewonnen. Het moment van de finish De start der amateurs en onafhankelijken tijdens het Internationaal Wieier- criterium dat Zaterdag te Scheveningen verreden is Mpl Het ernstig vliegongeval met het K.L.M-lesvliegtuig .Krekel' op het strand te Vlissingen heelt aan de drie inzittenden het leven gekost De ruïne van het toestel Het Ned. Bondselftal won den voetbalwedstrijd tegen Joego Slavië op den Olympischen Dag t« Amsterdam met 4 1. Soelmoment uit deze ontmoeting De cartonnagefabriek „Het Zuiden" te Helmond is door een hevigen brand totaal verwoest. De nog rookende puinhoopen Osendarp won het nummer 100 meter hardloopen op den Olympischen Dag in het Amster- damsch stadion. De finish De nieuwe burgemeester van Steen- wijkerwold, de heer F. M. van Pantha- leon baron van Eek en zijn echtgenoote luisteren naar een toespraak ter ge legenheid van zijn officieele installatie FEUILLETON Naar het Engelsch van HECTOR JENNINGS Nadruk Verboden. 15) Terugtredend tusschen de menigte inboor lingen, die naar voren drongen in hun ijver om hun diensten aan te bieden aan de Euro peanen, bedekte Abdullah zijn donker gelaat met een plooi van zijn burnoes. Royson sprong aan land om Irene te helpen. Maar zij sprong zelf zonder hulp kwiek op de pier en lachte om zijn verbazing, toen hij haar naast zich zag staan. Ze staken belden mr. Penshawe de hand toe, maar deze weiger de hun hulp en zei, dat de eerste teug droge lucht hem weer verjongd had. Er bestaat geen geneesmiddel, dat daar bij te vergelijken Is. zei hij. Kijk maar naar mevrouw Haxton, als jelui een bewijs wilt. In Londen was ze een lelie nu is ze een roos. Opwinding, of het vooruitzicht op succes, hadden inderdaad een blos getooverd op haar gezicht. Haar fijn profiel vormde een sterk contrast met de bonte menigte van negers en Arabieren, die haar omringde. Ze kwam hun opgewekt tegemoet. Ik had een weddenschap met u moeten aangaan, meneer Royson. riep ze, zijn naam bizonder duidelijk noemende. Onze Engelsche boot is niet opgewassen tegen de Somali's, zoo als u ziet. Dick begreep niets van haar plotselinge vriendelijkheid. Voordat hij kon antwoorden, onderbrak von Kerber's hooge stem hen. Waarom ls kapitein Stump met u aan land gegaan, vroeg hij. om mevrouw Stump een telegram te sturen, geloof ik, antwoordde mrs. Haxton onverschillig. Hij had mij eerst verlof dienen te vra gen. De knorrige opmerking ontlokte den heer Penshawe een protest. Beste von Kerber, zei hij waarom zou de arme man zijn vrouw zijn behouden aan komst niet mogen meiden? U bent vandaag uit het gewone doen. Wat scheelt eraan lever? Of angst? Ik heb geen bizondere reden tot angst, riep von Kerber, maar zijn zenuwachtige toon logenstrafte zijn woorden. Royson kwam hem te hulp door zijn orders omtrent de boot te vragen, maar de Oosten rijker was, zonder eenige zichtbare reden, zoo ontdaan, dat hij aarzelde en Irene antwoordde in zijn plaats. Wij hebben afgesproken aan land te dlneeren in het Hotel de l'Univers, zei ze. Mr. Penshawe vraagt, of kapitein Stump en u van de partij willen zijn, dus kan de boot terugkeer en en ons om acht uur komen afhalen. Vertel het alstublieft aan kapitein Stump, als u hem tegenkomt. Uitmuntend!, stemde har grootvader toe, die nu voor het eerst van de „afspraak" hoorde! Werkelijk. Irene, je brengt mijn gedachten zoo bewonderenswaardig uit, dat ik mijn eigen vage ideeën nauwelijks her ken. Wel laten we, nu dat is afgesproken, rechtstreeks naar het huis van den gouver neur gaan. Een van deze zwarte heeren zal ons den weg wel willen wijzen. Terwijl Penshawe zijn Arabisch luchtte bij het kiezen van een gids uit vijftig vrij willigers, gaf Dick zijn bevelen aan de be manning van de sloep. Mrs. Haxton, die zag, dat Irene geheel verdiept was in de voor haar nieuwe en vreemde omgeving, las von Kerber de les; iets waaraan hij dringend behoefte had. Beheersch je in 's hemelsnaam, fluis terde zij, je zult ieders wantrouwen opwek ken met je dwaze voorzorgsmaatregelen. Luister! We gaan vóór vijven naar het hotel om thee te drinken. Je slipt onder het een of ander voorwendsel weg en gaat onmiddel lijk naar de Olifant-Moskee. Die is in de hoofdstraat, drie honderd yards links van het hotel. Ik zal, als ik kan bij je komen, maar in ieder geval tref je Abdullah daar. En wat je ook doet, houdt op met dien on zin over heimelijk te werk gaan. Zij gingen alleen de stad in, achter een trotschen neger aan en toen Royson hem met de anderen voorbij kwam, nam Abdul lah hem met een critischen blik op. Bij de heilige Kaaba, zei hij tot zich zelf, daar gaat een man! Zoo heb ik maar weinigen gezien, zelfs in Karthouw, waar de giaours bij duizenden zwermen. Maar hij is jong en zijn vleesch is zacht. De woestijn zal zijn bloed verdunnen. En die kleine stier, die vooruit ging die zal ook het sap in zijn beenderen voelen verdrogen. Bij het graf van mijn vader! Als de Hakim Effendi zulke mannen in zijn gevolg heeft mee gebracht, zullen er groote dingen geschie den aan den voet der Vijf Heuvels en ik, Abdullah de Speerwerper, zal er getuige van zijn. HOOFDSTUK VIL Mrs Haxton krijgt een schok. Mr. Fenshawe, die zijn kennis van het Arabisch opfrischte en von Kerber, die met mevrouw Haxton apart liep om te vernemen, hoe en wanneer ze bericht had gekregen van abdullah hadden voor niets anders oog of oor. Irene en Dick kregen zoo eenige oogenblikken waarin ze niet beluisterd werden en het meisje greep de gelegenheid vlug aan. Weet u. waarom we hier gekomen zijn?, vroeg ze zachtjes, terwijl ze stilstond om te kijken naar den gordel van kleine eilandjes, die 't grootere eiland Massoea van de open zee afsluiten. Baron von Kerber vertelde het ons in Marseille, zei Dick. Ons?, vroeg ze bijna scherp. Ik bedoelde kapitein Stump, mr. Tagg en mijzelf. Wat heeft hij u verteld? De merkwaardige geschiedenis van een Romeinsche expeditie tegen de Sabaeërs; een storm, een schipbreuk, het begraven van een grooten schat en hoe deze eigenlijk ont dekt werd door middel van een Grieksch papyrus, die in een graftombe werd gevon den. Dat is het juist, wat me dwars zit, zei ze plotseling geërgerd. Zijn gedrag is onbe rispelijk en toch ben ik er zeker van, dat hij niet eerlijk handelt. Ik heb het gewaagd, dat tegen mijn grootvader te zeggen, maar ik kan niet het geringste bewijs aanvoeren. Baron von Kerber is de oprechtheid zelf, wat de echtheid van de papyrus betreft. Probeerde hij ook mevrouw Haxton's aanwezigheid of de mijne, te verklaren? Toen kapitein Stump protesteerde voor hij gezien had, let wel tegen het mee nemen van dames, zei de baron, dat de expe ditie zonder u niet kon door gaan. Precies. Mrs. Haxton is altijd een on misbaar deel van het plan geweest. Ik ben hier, omdat ik vond, dat grootvader niet alleen behoorde te gaan daar deze menschen vreem den voor hem zijn, terwijl hij vele duizenden ten hunnen behoeve heeft gegeven. Onder andere omstandigheden zou ik het heerlijk vinden aan zoo'n avontuur deel te nemen. Grootpa beloofde me twee jaar geleden, dat we dezen winter in Boven-Egypte zouden doorbrengen. Ongelukkiger wijze stelde me vrouw Haxton von Kerber aan hem voor op een kasteel in de Hooglanden, waar we voor de jacht waren uitgenoodigd. Zoodra hij hoorde van de overlevering, herleefde al zijn oude geestdrift voor onderzoekingsreizen en sinds dien tijd heeft hij blindelings hun plannen ge steund. Ik hoop, dat u me zult vergeven, als ik het tegendeel beweer, miss Fenshawe, zei Royson. Uw grootvader aarzelde vandaag bijvoorbeeld niet om aan de wenschen van den baron geen gehoor te geven. O, dat heeft niets te beteekenen. Natuur lijk neemt hij, met zijn kennis van Egypte, in zulke dingen de leiding. Maar de zaak zit zóó: Mrs. Haxton, niet von Kerber, vond die pa pyrus, of hij kwam op een of andere manier in haar bezit. Zij is de ontwerpster van het plan. Ze probeerde geïnviteerd te worden door onze vriendin in Glengarloch met 't vooropgezette doel om grootvader te leeren kennen. Ze ont moette von Kerber niet toevallig, maar liet hem op het juiste oogenblik opduiken. Hij is niet een oppervlakkige kennis, die zij in Cairo ontmoet heeft, zooals ze voorgeeft, maar iemand, dien ze al jaren kent. Ze zijn allebei doodsbenauwd dat er iets gebeurt dat hun ver hindert den rijkdom te krijgen, waarop ze hopen. Ze zijn doodarm, mr. Royson. Ze heb ben hun crediet tot het uiterste gebruikt om den schijn op te houden en ze hebben alles op deze kaart gezet, ofschoon het eenige bewijs van het bestaan van den buit van het Ro meinsche legioen een vodje met nauwelijks te ontcijferen schrift is, misschien niets anders dan de droom van een krankzinnige Hebt u dit ook aan Mr. Fenshawe gezegd? vroeg Dick. (Wort igdi

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 8