11 j Jhr. A. v.d. Poll DKW HEEMSTEDE^ WEET HET!! Stemt Lijst 4 Chr. AGENDA. MIDDENSTANDERS op £ifst Ochtendbeurs Amsterdam DINS DAG 13 JUNI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 2 Jubileum J. L. Bouwer. Een kwarteeuw directeur van Den Hout en Plantsoenen. Wij hebben het reeds gemeld: de man die onze stad mooi en haar aanblik vriendelijk maakt, de heer J. L. Bouwer, directeur van Den Hout en Plantsoenen, zal Woensdag 14 Juni a.s. den dag herdenken, waarop hij 25 jaar geleden in gemeentedienst trad. Wij geven bij dit stukje de beeltenis van den heer Bouwer zooals die indertijd werd opgeno men in de serie „Bekende Haarlemmers" in dit blad. Een bekend Haarlemmer is de heer Bouwer zeker. Zijn functie brengt nu eenmaal mee, dat hij „veel aan den weg timmert", al heeft zijn functie met het prozaïsch „timmeren" niets te maken en maakt integendeel het poëtische, de verzorging van schoonheid, het grootste deel van zijn werkzaamheden uit. „Wie aan den weg timmert heeft veel bekijks", maar wij hebben op het werk van den aanstaanden jubilaris nog nooit ernstige critiëk gehoord. Iedereen is er tevreden over: B. en W. in de eerste plaats, maar ook het publiek. De aanstaande jubilaris is niet alleen in zijn vak zeer bekwaam, hij is ook een vriendelijk, welwillend maar tegelijkertijd zeer zakelijk man, die meer houdt van werken dan van lang praten. En hoe zal hij door zijn collega's-directeuren benijd worden; wie van hen toch heeft zijn kantoor in een fraaien, steeds tot in de puntjes verzorgden tuin? De heer J. L. Bouwer werd geboren in het dorpje Vledder (Drente) in 1874. Aanvankelijk was hij voor het onderwijs bestemd, maar hij voelde zich in 't bijzonder aangetrokken tot het tuinbouwvak. Daarom bezocht hij de Gerard Adriaan van Swieten Tuinbouwschool te Frede- riksoord. Na het diploma daar behaald te heb ben bezocht hij verschillende tuinbouwcentra in het binnen- en buitenland. Hij volgde een cursus voor Pomelogie, werd belast met het tuinbouwonderwijs aan verschil lende tuinbouwcursussen en kreeg de leiding van verschillende Rijksproeftuinen, totdat hij op 14 Juni 1914 benoemd werd te Haarlem bij den Dienst van Den Hout en De Plantsoenen, eerst met den titel van opzichter, later van directeur, n.l. 1 Januari 1919. Eenige jaren geleden werd hij tevens direc teur van de begraafplaatsen en in 1934 werd hij belast met het onderhoud van de sportterreinen. De heer Bouwer is voorzitter van de afd. Haarlem der Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, voorzitter van de afd. Haarlem der Tuinbouw-Onderlinge, onder-voorzitter van de vaste keuringscommissie. Tot 1934 was hij voor zitter (thans is hij eerelid) van de Vereeniging van Hoofden van beplanting in Nederland. Naar wij vernemen zal de heer Bouwer op 15 Juni uitstedig zijn. HET VROOLIJKE TOONEEL „Zaken met Amerika" „Het Vroolijk Tooneel" noemt Louis de Bree zijn kleine gezelschap, waarmee hij thans het Centraal Theater bespeelt, 'n Prettige naam, want je weet dadelijk waar je aan toe bent. Het is dan ook allerminst droefgeestig of zwaar op de hand, wat de Bree daar nu speelt, 'n blijspel uit Weenen van Paul Frank en Ludwig Hirschfeld, maar uit den tijd, toen deze vroolijke stad nog niet tot de Ostmark behoorde. De Bree heeft dit blijspel „Zaken met Amerika" vroeger ook al eens gespeeld, maar het heette toen „Van het een komt het ander." Het is een aardig troepje, dat de Bi-ee om zich heen heeft verzameld Josephine van Gaste ren, Myra Ward, Ans Koppen, Jan C. de Vos en Sam de Vries en zoo'n luchtig blij spelletje, dat aan de grens staat van de klucht, komt er dan ook volkomen tot zijn recht. Paul Frohner verwacht een Amerikaansch za kenman, en hij heeft er alle belang bij, dezen heer zoo gastvrij mogelijk te ontvangen. Maar hij heeft niet op Clary, zijn nukkige en grillige vrouw ge rekend, en nog minder op „Biebelebonsje", het doddige hondje, dat volgens mevrouw mee aan tafel moet zitten. Wanneer Clary haar zin niet krijgt, loopt zij het huis uit en de heer Frohner zou den Amerikaan alleen moeten ontvangen, wanneer zijn typiste zich niet opofferde en tij delijk de plaats van zijn vrouw innam. Met die persoonsverwisseling is het hek van den dam voor de noodige vergissingen. Want na tuurlijk komt „mevrouw" terug en doordat de Amerikaan een zeer ontvlambaar hart heeft vooral tegenover Weenerinnen raakt Paul Frohner in een heel moeilijk parket. Dat de groote zakenman op zijn pseudo-vrouw verliefd wordt, is niet heel erg, want dat kan gearrangeerd wor den, maar moeilijker is het, wanneer hij het ook te pakken krijgt van Clary, die de plaats van de typiste tijdelijk heeft ingenomen. Het komt na tuurlijk alles in orde, precies zooals wij het in het begin reeds hadden verwacht. De Amerikaan zal met de aardige Alma naar New-York ver trekken en Paul behoudt zijn lastige, nukkige vrouw met Biebelebonsje, zooals dat in een kluch tig blijspelletje behoort. De Bree geeft dat gevalletje met zijn klein ensemble opgewekt en vroolijk, zoodat het geheel opperbest tot zijn recht komt. Hij zelf is de Amerikaan en speelt hem met komische verve, zonder uit den blijspeltoon te vallen. Jan C. de Vos vat het stuk meer als klucht op, waartoe de rol ook aanleiding geeft. Hij is heel amusant als de arme man, die tusschen drie vuren zit. Jose phine van Gasteren is een en al leven als Clary en het is waarlijk geen wonder, dat met zoo'n vrouw de man aldoor in angsten verkeert. Myra Ward legt het wat kalmer aan en is de lieftallig heid en zakelijkheid in persoon, al blijkt dit lou ter berekening. Ans Koppen en Sam de Vries hebben weinig moeite met de kleinere rolletjes en zoo wordt het geheel een aardig zomeramuse- ment, waarmee de goed bezette zaal zich uit stekend vermaakte. J. B. SCHUIL. Morgen stemmen allen als één man I Op voor 't algemeen belang - Versterkt den Prot. Chr. invloed. Hist (Adv. Ingez. Med.) DINSDAG 13 JUNI Gebouw Speeltuinver. Het Oosterkwartier: Ooenbare vergadering Chr. Hist. Unie, 8 uur. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag 103 en 810 uur. Rembrandt Theater: „De dans des doods". Tooneel: 5 Hotcha's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", ge prolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad" geprolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Havenkwartier" en „De school der misdaad". 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: „Drie blauwe jongens en een blond meisje". WOENSDAG 14 JUNI Geb. voor Chr. Bel., Colensostraat: Openbare vergadering Chr. Hist. Unie, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. HET TOONEEL FILMNIEUWS Albert van Dalsum's filmdebuut. Rolbezetting van „Boefje" vastgesteld. Verwachting geldig van hedenavond Jot mor genavond ongeveer 19 uur: Wisselende bewolking, enkele plaatselijke regenbuien. Koude nacht, iets warmer overdag. Matige tot zwakken Noordwes telijken tot Zuidwestelijken wind. THERM OM ETERS TAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 60 F. 52 F. 54 F. Het gebied van hoogen luchtdruk op den Oceaan neemt iets in beteekenis af en beweegt zich nog verder Zuidwaarts naar de Azoren. De gisteren genoemde Oceaandepressie, die bij Groenland ligt, trekt Noordoostwaarts en breekt den rug van hoogen luchtdruk die van Schotland naar IJsland en Groenland loopt, af. Vooral op IJsland daalde de luchtdruk snel, terwijl ook in Ierland de invloed van deze depressie reeds is te merken. Het minimum over Scandinavië trekt Noord waarts en werd daarbij wat minder diep. In Zweden viel vrij veel regen doordat warme continentale luchtmassa's opglijden tegen de koude lucht, die van het Poolgebied uit wordt aangevoerd Barna en Stensele hadden resp. 16 en 19 m.M.). De koele luchtmassa's dringen steeds verder naar Centraal-Europa door, hetgeen in Duitschland en de Alpen weer gepaard ging met groote hoeveelheden regen en plaatselijk onweer (München had 20 m.M. en Breslau 16 mM. regen). In onze omgeving blijft het weer buiïg. Te Maastricht, waar gistermiddag hagel buien voorkwamen viel in het afgeloopen et maal 8 m.M. neerslag. De temperatuur is nog aanzienlijk onder normaal. Het doordringen van de Oceaandepressie zal de intensiteit van den kouden luchtstroom geleidelijk doen afnemen. BAROMETERSTAND Vorige stand 756 m.M. Stand van heden 760 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Woensdag v.m 0.53 uur; n.m. 13.19 uur. Strand berijdbaar van 6.00—11.15 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. W J* x de Liberale Staatspartij staan waardige vertegenwoordigers van industrie en handel op goede plaatsen Albert van Dalsum, die we op deze foto in de rol van „Gysbrecht van Aemstel" zien zal zijn filmdebuut maken in de film „Boefje". De rolbezetting van de Nederlandsche film „Boefje", die binnenkort in „Filmstad" in Den Haag zal worden opgenomen, is thans vastgesteld Reeds waren Annie van Ees, Piet Bron en Guus Brox geëngageerd, resp. voor de rollen van Boef je, Boefje's vader en Pietje Puck. Thans zijn con tracten afgesloten met Albert van Dalsum, (die in „Boefje" als filmacteur zal debuteeren), En- nie Heymans-Snijder en Piet Kohier. Had Boefje" reeds een vader, thans heeft hij met Ennie Heymans-Snijder en Piet Kohier ook een moeder en een grootvader gekregen. Jaap van der Poll is aangezocht voor het schrijven van de dialoog. Detlef Sierck voert de regie en Leo Meyer is productieleider. EEN KWARTEEUW BLOEMENKOOPMAN. Op Donderdag 15 Juni a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer J. N. Bakker, de be kende bloemenkoopman van het Stations plein,, daar voor het eerst zijn plaats innam. Hij is thans 71 jaar oud. Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11,25 uur. Kon. Olie 310—1. Amst. Rubber 193. U.S. Stoel 30y2—5/8. Anaconda 19K15/16. Shell 8 7/8. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 1CL15 uur. Londen 8,8114. Berlijn 75.50 Parijs 4.98'/». Brussel 32.02 Zwitserland 42,41. New-York 1.88 1/8. 12.— uur Londen 8.80 7/8. Berlijn 75.50. Parijs 4.98 3/8. Brussel 31,92'/:. Zwitserland 42.42. Kopenhagen 39.35. Stockholm 45.37'/» Oslo 44.25. New-York 1,87 15/16. Italië: Vrjje lire 9.93. 1 Reislire 9.—. Bankpapier 6.40. Mr. A. Beets Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema-Conradi C. Stapel Jr. B. W. Lasschuit U Han Meijer Helpt door uw stem, hen in den Gemeenteraad te brengen (Adv. Ingez. Med.) SCHAKEN. Euwe speelt dezen zomer niet tegen Keres. Estlander verhinderd in verband met reis naar Zuid-Amerika. Kcres. Naar wij vernemen heeft Keres aan het Euwe-comilé bericht gezonden, dat hij in verband met een reis naar Zuid-Amerika, niet in staat is dezen zomer in Estland tegen Euwe te spelen. Zooals bekend lag het in het voornemen tus schen beide meesters een wedstrijd te organi- seeren van twintig partijen, waarvan in den zomer tien in Estland en in den a.s. whiter tien in Nederland zouden worden gespeeld. Wanneer dit om de een of andere reden niet zou doorgaan, zal tusschen Euwe en Keres een wedstrijd van veertien partijen worden gespeeld en wel omstreeks Kerstmis in ons land. Keres heeft toegezegd, dat hij om streeks dien tijd naar Nederland zal komen voor het spelen van deze veertien partijen. Gasmaskers verouderen niet. Ook berekend op nieuwe strijdgassen. De Nederlandsche Vereeniging voor Lucht bescherming schrijft ons: Naar voortdurend blijkt bestaat er ten aan zien van het gasmasker nog allerwege misver stand. Het voornaamste misverstand, dat een funesten invloed uitoefent, mag hier wellicht even worden aangestipt. Velen zijn namelijk van meening dat een gasmasker een product is, dat na eenigen tijd veroudert en dan geen waarde meer bezit. Als nieuwe gassen worden uitgevon den, zoo hoort men veel beweren, is ons gas masker plotseling waardeloos. Het is noodig er met grooten nadruk op te wijzen, dat deze be wering geheel in strijd is met den werkelijken toestand. De rol, die de actieve kool in den fil terbus van het gasmasker speelt, is van zoo al- gemeenen aard, dat hij deze ook speelt ten aan zien van eventueel nieuw toe te passen gassen. Gelijk de bekende Engelsche scheikundige Prof. Kemdall eenigen tijd geleden in een waar devolle studie heeft uiteengezet, geschiedt de ab sorptie der moleculen door de kool ongeacht de chemische samenstelling van het gas. Het zal dus duidelijk zijn, dat er geen enkele reden bestaat, de aanschaffing van een gasmas ker na te laten uit vrees, dat het na eenigen tijd verouderd zal zijn. Want het zal, met welke gassen ook zal worden gewerkt, zijn waarde be houden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk Woensdagsavonds betaald te zijn, daar de bezorgers op Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. BLOEMENDAAL CONCERT IN HET BLOEMENDAALSCHE BOSCH. Het programma van het concert, te geven door Harmonie „Euphonia", directeur J. W. Lefeber, in het Bloemendaalsche Bosch op Woensdag 14 Juni, des avonds 8.15 uur, is als volgt: 1 Marsch Officier van den dag R. B. Hall. 2 Ouverture Feodora Tschaikovsky. 3 Maannacht op de Als ter, wals Oscar Fétras. 4 Parade in het Sprookjeswoud, karakterstuk P. W. Noack. 5 Eerste Walspotpourri C. Robrecht. 6 Dood of glorie, marsch R. B.- Hall. 7 Ouverture Verre gedachten G. Gadenne. 8 Weensch Praterleven, wals S. Translateur. 9 Zonen van de dapperen, marsch Bidgood. HEEMSTEDE De samenwerking van Vrijzinnigen De heeren Rijkes en Mr. Stomps aan het woord. In de bovenzaal van Café .Boekenroode" werd Maandagavond een openbare vergade ring gehouden door de- drie partijen Liberale StaatspartijVrijz.-Democraten en een groep Vrijzinnigen, welke drie groepen besloten hadden, voor de gemeenteraadsverkiezingen op Woensdag 14 Juni samen uit te komen met één lijst. De vergadering stond onder leiding .van mr. L. J. Venhuizen, daar de voorzitter mr. R. C. Bakhuizen van den Brink, die tevens als een der drie sprekers was ge annonceerd, door ziekte verhinderd was. Na een kort inleidend woord van mr. Ven huizen, kreeg de eerste spreker, de heer S. Rijkes, aftredend lid van en opnieuw candi- daat voor den Gemeenteraad, het woord. Nu de 3 vrijzinnige groepen besloten hebben samen te gaan, kan dit van groot belang worden voor de gemeente Heemstede mits alle vrijzinnigen hun stemplicht trouw ver vullen, aldus spr. Want al wordt er door de vrijzinnigen' goed gestemd, zoodat er weinig stemmen van onwaarde verloren gaan, toch mankeert er wel eens wat aan het vervullen van den stemplicht. Daaraan was het in 1935 toe te schrijven, dat er 21 stemmen te weinig waren, om 1 zetel meer te kunnen bezetten. Deze zetel ging toén verloren aan de S. D. A. P. Waaruit, zoo vraagt 9pr„ is de belangstel ling voor de gemeenteraadsverkiezingen te verklaren? Omdat men de personen kent en omdat de zaken kunnen beoordeeld worden Ook omdat de gemeenteraad niet alleen een vertegenwoordigend lichaam is, maar ook een bestuurscollege. Hij is bovendien bevoegd tot alle maatregelen van orde en bestuur. Van een lid van den raad wordt veel tijd en lust tot studie vereischt, om de onderwerpen te kunnen bestudeeren. Daarom is 't van veel belang, wie er gekozen wordt. Aan een raads lid mogen minstens twee eischen gesteld worden- lo. hij moet verantwoordelijkheidsgevoel bezitten; 2o. hij moet 't gezag weten hoog te houden. Volksmisleiders en slappe karakters kunnen dus nooit op den steun der vrijzinnigen rekenen Zulke mensehen, zegt spr. zijn voor onze mooie gemeente totaal ongeschikt. De vrijzinnigen paaien niet met mooie beloften en weten het gezag hoog te houden. Vervolgens besprak de heer Rijkes eenige onderwerpen, die bij de begrooting 1939 reeds besproken zijn. Allereerst de belastingen. Deze mogen in Heemstede laag genoemd worden. Met tal van cijfers werd dit door spr. gedemonstreerd In 't verdere gedeelte van zijn betoog wees de heer Rijkes op de belasting-politiek van de S.D.A.P., waarbij verlaging van personeele be lasting bepleit werd. Dit zou voor de arbeider: slechts enkele centen per week besparing ge geven hebben. Als die enkele centen voor de arbeiders dan zooveel waarde hebben,.waar om is de S.D.A.P. dan al niet veel eerder met die voorstellen gekomen en waarom heeft ze er dan mee gewacht tot vlak voor de verkie zingen?. vroeg spr. Verder vestigde hij de aandacht op 't voorstel der S.D.A.P. tot „om scholing" der bloemistarbeiders. Hoe dit ech ter gebeuren moet, vertellen de voorstellers niet. In dit verband wees spr. er op, dat er veel en goed werk is verricht in 't belang van de werkloozen, zonder dat men ooit veel steun heeft gehad van de voormannen der S.D.A.P Verder kwamen, zeer terloops ter sprake het kleuteronderwijs (waarvan spr. een warm voorstander is, maar waarvan de kosten bij algemeene doorvoering wel eens al te hoog konden worden!), de straatbelasting en ar beiderswoningbouw, waarvoor spr. echter de tijd ontbrak om er uitvoerig op in te gaan. Maar dit kon spr. wel zeggen: „wij doen niet mee aan de beloften, gegeven in de z.g.n. nieuwjaars-briefkaart van de S.D.A.P." openen U den weg naar hei bezit Model RT' dank zij ons afbetalingssysteem Standaard-Model I. 245.- Luxe-Modelf. 260.- Imp: HART.NJBBRIGrEN GREEVE N.V Raiksttaat 91a .Tel. II6Ó78 t)en Haag. .OVERAL AGENTEN. Officiëel agent: F. P. VAN RUMPT, Spaarnwouderstraat 103, Haarlem. (Adv. Ingez. Med.) Hierna werd gesproken door mr. B. W. Stomps, candidaat van de Vrijz. Dem. Partij. Spr. begon met een belijdenis te doen op politiek gebied. Toen hij in 1931 voorzitter werd van de afd. Heemstede van den Vrijz. Dem. Bond, werd hij al spoedig overtuigd van van 't belang van samenwerking der vrij zinnigen bij de gemeentelijke politiek. Deze overtuigng had ook post gevat bij een der Candida ten van de Liberale partij, 't Gevolg van een gehouden bespreking was, dat beslo ten werd bij deze verkiezing samen te werken. In weerwil van de overeenkomst tot samen werking, verscheen daar plotseling lijst 8, de lijst van de groep Vrijzinnigen. Mag dit een lijst van „Vrijzinnigen" genoemd worden, als daarop voorkomen een vroegere anti-revo- lutionnair en een verwoed N.SB.'er? Deze geschiedenis is zeer pijnlijk voor de Vrijz.- Democraten wier beginsel isbreekt de andere partijen niet af. Liberalen en Vrijz. Demo craten naderen elkaar zóó dicht, dat bij ge meenteraadsverkiezingen de verschillen als 't ware wegvallen. Bij unaniem stemmen kun nen de Vrijzinnigen een machtige factor wor den in de gemeente Heemstede. De mogelijk heid van 5 zetels is zelfs niet uitgesloten. Met een opwekking om een der mannen van lijst 3 te stemmen, besloot spr. zijn rede. Na de pauze volgde een debat tusschen de heeren Rijkes en Stomps eenerzijds en een paar heeren van lijst 8 (groep Vrijzinnigen) anderzijds, waarbij de vraag in 't geding kwam of er al dan niet door de vrijzinnige groep besloten was, met liberalen en Vrijzin nig Democraten samen te werken. ~Ja", zeiden de heeren Stomps en Rijkes en „Neen", zeiden dr. Mulder en de heer Sloof (lijst 8). Aan dit debat werd ten slotte door den voorzitter een eind gemaakt door nog eens te wijzen op 't belang van samenwerking tus schen alle vrijzinnigen en door de sprekers te danken vcor hun gehouden redevoeringen. IJMUIDEN VERWACHTE VISCHAANVOER Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Zwarte Zee, IJM. 94. Vangst: 25 m. platvisch, 90 m. schelvisch, 90 m. braadschelvisch, 25 m. gul en kabeljauw, 60 m. wijting en radio, 10 m. makreel, 30 m. varia, totaal 330 m. benevens 70 st. stijve kabeljauw. Maria van Hattem IJM. 1. Vangst: 40 m. schelvisch, 140 m. braadschelvisch, 60 radict 30 m. platvisch, 70 m. gul en kabeljauw, 5 m. makreel, 40 m. wolf en poon, totaal 385 m., be nevens 70 st. stijve kabeljauw. Poolzee, IJM. 77. Vangst: 30 m. schelvisch, 30 m. braadschelvisch, 80 m. gul, 15 m. wijting, 10 m. varia, totaal 165 m„ benevens 300 st. ijskabel- jauw en 150 st. stijve kabeljauw. Utrecht, IJM. 73. Vangst: 85 m. schelvisch, 120 m. braadschelvisch, 45 m. gul en kabeljauw, 35 m. radio, 30 m. makreel, 60 m. varia, 20 m. koolvisch, 55 m. platvisch, totaal 450 m., bene vens 230 st. stijve kabeljauw. Delft, IJM. 17. Vangst: 55 m. makreel, 10 m. platvisch» 160 m. schelvisch, 130 m. braadschel visch, 25 m. radio, 10 m. varia, 10 m. wijting, 15 m. gul en koolvisch, totaal 415 m., benevens 90 st. stijve kabeljauw. Protinus IJM. 85. Vangst: 120 m. schelvisch, 135 m. braadschelvisch. 45 m. platvisch. 25 m. gul en kabeljauw, 80 m. varia. Totaal 405 man den, benevens 70 st. stijve kabeljauw. MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden, 13 Juni 1939 Tarbot 46—34 ct. per K.G. Tong 82—63 ct. per K.G. Heilbot 8068 ct. per K.G. Griet f 26—f 14 per 50 K.G. Groote schol f 20 per 50 K.G. Middel schol f 18 per 50 K.G. Zetschol f 17.50 per 50 K.G. Kleinschol f 10—f 9.50 per 50 K.G. Schar f 8.50—f 4.60 per 50 K.G. Tongschar f 15f 13 per 50 K.G. Poontjes f 3.10—f 1.25 per 50 K.G. Groote schelvisch f 14 per 50 K.G. Middel schelvisch f 11—f 10.50 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 12.f 7.30 p. 50 K.G. Kleine schelvisch f 6.80f 3.10 per 50 K.G. Groote gul f 7.40f 6 per 50 K.G. Kleine gul f 7—f 4.20 per 50 K.G. tvyting f 4.60—f 3.10 per 50 K.G. Makreel f 9.50—f 6.80 per 50 K.G. Kabeljauw f 35—f 13.50 per 125 K.G. Vleet f 2.30—f 0.95 per stuk Koolvisch f 25—f 24

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2