IN WASHINGTON. De Schat in de Woestijn Op het landgoed „Gooilust" te 's Graveland is Dinsdag de belangrijke en unieke kunst-, bibliotheek- en antieke inboedelveiling begonnen. De meest uiteenioopende zaken kwamen onder den hamer Het vertrek van den Sultan van Marokko met zijn vier kinderen naar Frankrijk ging te Casablanca met groot ceremonieel gepaard. Talrijke autori teiten deden den reizigers uitgeleide Koning George Engeland in ge zelschap van president Roosevelt tijdens den intocht van het Engelsche Konings paar te Washington William Strang bij zijn vertrek van het De -Batavier III", het nieuwe vracht- en passagiersschip, dat bij de werf -De vliegveld te Heston, op weg naar Moskou Noord" te Alblasserdam voor rekening van Wm. H. Muller Co. te Rotterdam voor de onderhandelingen inzake het werd gebouwd, maakte Dinsdag zijn proefvaart op de Noordzee. Het hijschen Engelsch Fransch Russisch verdrag der vlag tijdens de officieele overdracht Burgemeester G. R. Vonk van Bodegraven heeft de geheel gemoderniseerde en vernieuwde pompinstallatie in zijn ge meente officieel in bedrijf gesteld, hetgeen tevens de ingebruik neming van het gemeentelijk waterleidingbedrijf beteekende De werkzaamheden aan de vernieuwing van de Blauwbrug over den Amstel te Amsterdam, die in totaal acht maanden tijd vorderen, zullen over eenige weken voltooid zijn Bij het stuntvliegen boven het vliegveld van Soerabaja stortte het toestel van den luitenant-vlieger Cox neer. De machine werd zwaar beschadigd. De bestuurder en zijn mede-passagier kwamen er met den schrik af FEUILLETON Naar net Engelsen van HECTOR JENNINGS Nadruk Verboden. 17) Het zal u misschien helpen de juiste beslissing te treffen, indien ik u zeg, dat ik u heb opgespoord met behulp van Lui tenant de Honourable John S. Paton, van de Coldstream Garde, die de advertentie las, welke ik in de „Times" plaatste, en me den datum opgaf van het rijtuigongeval in Buckingham Palace Road, warbij ge, naar het schijnt, den moed en de energie hebt ge toond, welke men van iemand uit uw familie mag verwachten. Bij onderzoek bleek dat het rijtuig van den heer Fenshawe was en een van mijn bedienden werd na een bezoek aan mr. Fenshawe's huis aangesproken door een man, die in staat was te bewijzen, dat hij nauwkeurig op de hoogte was van uw bewe gingen. Ik heb gehoord, dat hij met deze post volledig aan den heer Fenshawe schrijft, dus reken ik in ieder geval op uw spoedig ver trek uit Massoea, daar ik geloof, dat de heer Fenshawe niet langer zijn naam zal leenen aan een verdachte onderneming". De derde brief, die geadresseerd aan „King" was van een zekeren William Fielding „parti culier detective", die zich bekend maakte als degene, die mr. Forbes had Ingelicht. Hij schreef ongeveer hetzelfde als de advocaat en voegde eraan toe: .Jk heb de enveloppe aan u geadresseerd onder den naam, waar onder u zich op de Aphrodite hebt inge scheept, ofschoon ik weet, dat een telegram, dat u onder uw eigen naam in Marseille ge zonden werd, u bereikte. Indien u zoo goed wilt zijn den heer Fenshawe onder vier oogen te vertellen, hoe een man, genaamd Alfleri mét anderen, baron von Kerber in Marseille aanviel en hem beroofde en verwondde, zon der dat eenig protest van zijn kant volgde, zult u helpen een groot onrecht te herstel len". Royson zat op de balkon-veranda op de eerste verdieping van het Grand Hotel de lUnivers, toeft zijn verbaasde oogen deze brieven lazen. Wat hem in beide brieven trof. was dat de schrijvers blijkbaar meer wisten dan ze los lieten! Hij keek onwillekeurig naar den stapel brieven, die op een tafeltje naast miss Fens hawe's stoel lagen en waarbij ook een ver rassend epistel voor den ouden heer moest zijn. Hij keek naar Irene. Ze glimlachte om een grap of een leuk nieuwtje op een dichtbe schreven vel papier, dat ze in de hand hield. Naast haar zat mevrouw Haxton. nog meer verdiept. De brief, dien ze in haar slanke vingers hield, was even zeker een zakenbrief, als Irene's brief, vol doorhalingen en aanvul lingen het resultaat was van een vrouwelijke pen. die overvloeide van nieuwtjes. Stump leunde over de balustrade en keek vol ver achting neer op 'n half dozijn verkoouers van kleeden, struisveeren, fruit, zoetigheid en Abes sinische curiositeiten, die zich beneden op straat verzameld hadden en luidruchtige po gingen deden om zijn klandizie te verwerven Dus had Dick den tijd om over den weg, dien hij volgen moest, na te denken. Indien de eigenaar van de Aphrodite zich onbewust leende tot een onwettige onderneming daarin had Forbes volkomen gelijk was het de plicht van een fatsoenlijk man om hem te waarschuwen. Als de overeenkomst met von Kerber hem hierbij in den weg stond. moest daar een einde aan gemaakt worden. Dat besluit was bitter, maar onvermijdelijk. Met de volgende mailboot van Aden naar huis terug te keeren, zou een tam einde zijn van een avontuur, dat in den aanvang zooveel beloofde. En zijn belofte om het meisje, dat hem haar vertrouwen had gegeven, niet te verlaten? Wel, hij zou haar het beste helpen door mr. Fenshawe de oogen te openen voor het karakter van zijn bondgenooten? Maar tegenslag was voor Royson een harde leermeester geweest, en hij wist dat de man, die een sprong in het duister doet, tenminste vasten grond moet kiezen als uitgangspunt toen hij zich afvrceg, welke scherp-omlijnde beschuldiging hij tegen von Kerber wilde in brengen, moest hij zichzelf bekennen dat hij zou moeten afgaan op de weinge woorden in den brief van den advocaat, en deze waren op hun beurt waarschijnlijk geïnspireerd dooi de eenzijdige verklaringen van den verklaar den vijand van den Oostenrijker: Alfleri. Fielding had tenslotte goed gedaan door mr. Fenshawe de zaak schriftelijk voor te leg gen. Diens brief zou het terrein effenen voor de inmenging van iemand, die persoonlijk eigenlijk geen reden tot klagen had over von Kerber. In ieder geval, bedacht Royson, hoef ik mij niet te overhaasten. Laat Fenshawe zijn brief lezen en laat ik zijn kleindochter om raad vragen. Dan vind ik misschien den juis- ten weg wel. Wanneer een jonge mans het gezelschap van een aardig meisje niet missen wil, ziet hij altijd wel kans een reden te vinden om haar te ontmoeten. Op dat oogenblik stond Irene op en voegde zich bij kapitein Stump. Dick stak zijn brieven in zijn zak en zou haar voorbeeld ge volgd hebben, als hij niet plotseling had op gemerkt dat mrs. Haxton vooroverboog in haar stoel en den dooreenliggende stapel brieven op tafel doorkeek. Het had op zichzelf niets te beduiden, want er lag een aantal tijd schriften en couranten tusschen den hoop, die min of meer gemeenschappelijk bezit waren. Maar Royson, die het bestaan kende van een stuk van groot belang, besloot dat, waar de gelegenheid den dief maakt, mevr. Haxton's naam dien dag onbesmet zou blij ven, als hij er iets aan doen kon. Hij stak een sigaar op, draaide zijn stoel een weinig om, en zat op een afstand van tien of twaalf voet tegenover haar. Door de dunne staven van de open balustrade konden ze beiden het trottoir aan de overzijde zien met zijn don kerkleurige menigte inboorlingen en het schemerige binnenste van verscheidene kleine winkeltjes. Mrs. Haxton, die schijnbaar geen acht sloeg op Royson, keek lusteloos naar de enveloppen en postmerken, maar ze scheen niets te vinden dat bizondere aandacht trok. Ze nam een tijdschrift op en stond op het punt dit te openen, toen een opmerking van Irene haar belangstelling wekte. Die Italiaan, die voor het huis van den graanhandelaar staat, schijnt aan den grond vastgeworteld te zijn van verbazing, vreemde lingen in het hotel te zien. zei het meisje, zich glimlachend tot den kapitein wendend. Zou hij ons kennen, denkt u^ Ik zag hem toevallig langs de straat komen en toen hij ons zag, bleef hij stokstijf staan. Hij staart ons nu al twee c-f drie minuten aan. Ik heb in m'n tijd een zeldzaam stel letje Italianen d'r uit getrapt, zei Stump, 't Zou mij niks verwonderen, als hij een leeglooper was, dien ik in Genua of Napels over de loopplank heb geholpen. Maar. kapitein, lachte Irene, die man schijnt tot den beteren stand te behooren. O, juffrouw, dat zegt niks. Aan den snit van zijn jassie zou ik zeggen, dat hij een muzikant is en ik herinner me. dat ze mijn eens in Brindisi twee graven en een markies aanwezen onder de kolensjouwers. Natuurlijk keken 'mevrouw Haxton en Dick ook naar den bewusten persoon. Ofschoon ze hem zonder moeite ontdekten, was het on mogelijk, dat zij zelf duidelijk gezien konden worden. De balustrade en de diepe schaduw van de veranda beschermden voldoende. De Italiaan, een man van middelbare lengte, met een fijngevormd gezicht en een militair uiterlijk, was stellig zeer verdiept in de be-, schouwing van de twee personen, die over het balkon leunden. Maar Royson had nauwelijks den tijd ge had om hem goed op te nemen, toen hij mrs. Haxton een vreemden hijgenden snik hoorde geven. Het scheen hem toe, dat ze ternauwernood een gil had kunnen onder drukken. Haar gezicht werd plotseling asch- grauw en haar krampachtig samengeknepen lippen waren bloedeloos. Haar oogen werden onnatuurlijk groot en lijnen, die tevoren niet zichtbaar waren geweest, trokken nu haar mondhoek*r samen. Noch Irene noch kapitein Stump merkten hoe verschrikkelijk de aanblik van den sta renden Italiaan mevrouw Haxton had aan gegrepen. Plotseling bedacht Royson. dat deze man Alfieri mc-est zijn, dat de vrouw hem herkend had en dat ze een doodelijke vrees koesterde. Hij sprong op en ging naar haar toe. Wat scheelt eraan?, vroeg hij zacht. Bent u ziek? Zal ik miss Fenshawe roepen? Neen. neen, mompelde zij, in doodsangst. Als u mij en ons allemaal zoudt wiilen helpen probeer dan baron von Kerber te vinden en zeg hem, dal ik u gestuurd heb met de bood schap, dat er hier iemand is, dien hij niet moet ontmoeten. O, wat moet ik zeggen om het te doen begrijpen? Mug ik hem vertellen, dat Alfieri in Massoea is? Dick had bijna spijt over deze woorden, toen hij hun vreeselijike, angstaanjagende uitwerking zag. U u kent Alfieri ook? Neen. maar ik hoorde zijn naam in Mar seille, toen hij den baron aanviel. (Wordt vervolgdJ.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 12