11 Spoorwegen verzorgen schoolreisjes voor 50.000 kinderen WANDGEDIERTE HAARLEMMERS £üst Wethouder staat terecht. vo o r/j. aars- prijscourant W O E N S DAG 14 JUNI 1939 HAAKEEM'S DAG BIJ AD 2 Volgend jaar ook een regeling voor de kinderen uit de groote gezinnen en van armlastigen (Speciale berichtgeving). De Nederlandsche Spoorwegen zijn ver leden jaar begonnen het devies „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", in de practijk te brengen, waarbij de Commercieele Afdeeling zich in de eerste plaats bezig hieldmet het vervoer-en-masse van schoolkinderen, die elke week een klein bedrag op zij leggen voor het jaar lij ksche schoolreisje. In den zomer van 1938 werden daartoe 32 extra-treinen ingelascht, waarmede ongeveer 20.000 kinderen van en naar de plaats van bestemming vervoerd werden. Dit jaar zullen er 55 extra-treinen loopen, waarmede in totaal ongeveer 50.000 schoolkinderen zullen reizen. Het is te begrijpen, dat een dergelijk respec tabel aantal treinen, welke de meeste stations voorbijsnelt. de afdeeling Extra-treinen der N.S. vele zorgen baart. Maar op het bureau van den heer Steyn, te Utrecht, heeft men al zoo lang met dit bijltje gehakt, dat het ook dezen zomer weer voor elkaar gebracht is. Ook dezen zomer worden de scholen in de gelegenheid gesteld met extra-treinen te reizen tegen een bedrag van ongeveer 3 per kind, waarbij op elk tiental kinderen één geleider kosteloos vervoerd kan worden. Daarmede is de organisatie van deze schoolreisjes voor de Commercieele Afdeeling echter niet afgeloo- pen. Want in overleg met de verschillende Commissies, welke uit onderwijskringen ge vormd zijn, wordt tevens het geheele dag programma uitgestippeld, d.w.z. er wordt pre cies nagegaan, wat de schoolkinderen kunnen of moeten bezichtigen, waar zij de gelegen heid hebben om uit te rusten en de mee genomen mondvoorraad te verwerken enz. enz. Daarbij zorgen de N.9. in de eerste plaats voor een tweetal versnaperingen, welke in den trein gratis uitgereikt worden. Voorts zorgen de N.S. er ook voor. dat de kinderen tijdens het verblijf in de streek of de plaats waar zij één dag doorbrengen, driemaal een consump tie kunnen krijgen in verschillende restau rants, consumpties bestaande uit melk of li monade en waarvoor niet extra-betaald behoeft te worden. Bovendien dragen de Spoorwegen er zorg voor, dat de gidsen de kinderen op de plaats van bestemming rond leiden, en uitleg geven van de merkwaardige en bijzondere dingen, welke zij te zien krijgen! Verleden jaar is gebleken, dat het instituut schoolreizen per trein levensvatbaarheid be zit. De groote belangstelling, welke er dit jaar bestaat voor bet massale vervoer van kinderen uit een bepaalde streek van ons land naar een andere, is daarvan 'n sprekend bewijs. En de Spoorwegen, die zich bewust zijn niet alleen een zakelijk standpunt in te moeten nemen, beramen thans reeds maatregelen om ook dergelijke goedkoope en opvoedkundige rei- zijn mogelijk te maken voor de kinderen uit groote gezinnen en van armlastigen, waarvoor mr. F. Gerst, inspecteur van de Commer cieele Afdeeling der N.S., een speciale regeling, ln overleg met de directie, hoopt te kunnen treffen. Stellig zullen de Spoorwegen, welke bij de thans reeds gemaakte schoolreizen bewezen hebben een uiterst smakelijk menu a-la- minute te kunnen afwerken, daarmede heel wat kinderen die nu nog thuis moeten blijven, een prettigen en leerzamen dag bezorgen. (Nadruk verboden) WISSELKOERSEN AMSTERDAM. 1(115 uur. Londen 8,81 3/8. Berlijn 75.47>/2. Parijs 4.98-Vj. Brussel 31.98. Zwitserland 42,43. New-York 1 88 18. 12 uur: Londen 8.811/4. Berlijn 75.47'2 Parijs 4.98 3 4. Brussel 31.98. Zwitserland 42.43. Kopenhagen 39.35. Stockholm 45.37»/2. Oslo 44,25, New-York 1.88 1/8. Italië: a. vrije lire 9.93. b. reislire 9. c. bankpapier 6.40. GEGARANDEERD TOTALE UITROEIING. Fa. H. v. LOON, TELEF. 23037 MARNIXSTRAAT No. 116 HAARLEM. Zuiveraar van Rijks- en Gemeentegebouwen. (Adv. Ingez. Med.) ACENDA. Heden: WOENSDAG 14 JUNI Geb. voor Chr. Bel., Colensostraat: Openbare vergadering Chr. Hist. Unie, 8 uur. Statenzaal: Raad van Haarlem. 2 uur. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 105 uur; Dinsdag en Vrijdag 105 en 810 uur. Rembrandt Theater: „De dans des doods" Tooneel: 5 Hotcha's. 2.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals Theater: ,,'t Zit in de lucht", ge prolongeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „Jongensstad" geprolongeerd 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Havenkwartier" en „De school der misdaad". 2 en 8.15 uur. Moviac Theater: „Drie blauwe jongens en een blond meisje". Teyleris Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's: Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. DONDERDAG 15 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling 34 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en avonds. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 35 en 79 uur. ©verveen: Raadhuis: Gemeenteraad Bloemendaal, 2 uur. Rondritten door Haarlem. Worden ook dit jaar voortgezet. De eerste rondrit door Haarlem na de her vatting, welke plaats vond op Vrijdag j.l., heeft wederom aangetoond, dat dit initiatief van .Haarlem's Bloei door velen op prijs wordt gesteld. Zoolang daarvoor gegadigden zich aanmelden, zullen iederen Vrijdag om 3 uur n.m. een of meer bussen van het Stationsplein, voor de fabriek der firma Beijnes vertrekken. Alleen zij, die vóór Vrijdag 12 uur hun plaats bewijzen afhalen, kunnen er van verzekerd zijn, dat er een plaats voor hen is gereserveerd. De stichting „Haarlem's Bloei" behoudt zich echter het recht, voor, indien vaststaat, dat een der bussen slechts voor een gering gedeelte gevuld zal kunnen worden, die week ook voor Vrijdag 12 u. geen zitplaatsen meer te garan deeren. Zulks houdt verband met het feit, dat de prijs der ongeveer 2 uur durende rondrit zoo uiterst laag is gecalculeerd, d.w.z. vrijwel tegen kostprijs, zoodat geen financieele risi co's mogen worden aanvaard. Wieier criterium in Haarlem-Noord tijdens de Sportweek. Evenals vorig jaar zal tij dens de 2e Sportweek, welke van 6 tot en met 12 Juli a.s. zal worden gehouden weder om een Wielercriterium wor den gehouden op het bekende circuit in Haarlem-Noord. Teneinde te bevorderen, dat iedereen vooral bij de finish, de wedstrijden goed zal kunnen volgen, zal de afzetting van het parcours iets worden gewijzigd. De uniforme en lage prijs voor staanplaatsen langs het parcours, zooais die verleden jaar gold, zal gehandhaafd blijven. Ter hoogte van de finish zullen, zoover er plaats is, toeslag*kaartjes worden verkocht, zoodat een ieder, die voor een zitplaats heeft betaald, daarvan verzekerd kan zijn en on gehinderd den wedstrijd zal kunnen zien. Daar de gelegenheid wordt opengesteld voor renners uit Haarlem en omstreken, zooals Velsen, IJmuiden, Beverwijk, Zandvoort, Half weg en Hoofddorp, zal hierdoor de belang rijkheid van het criterium zeker aanmerkelijk worden verhoogd. De toeschouwers zullen van goede sport verzekerd kunnen zijn. De inschrijving is van heden af opengesteld bij de heeren Joh. ten Hove, Spaarnoogstraat 21, Haarlem en J. P. W. Tulleken, Parklaan 64, Haarlem. Inschrijvingen kunnen geschieden voor alle categorieën, tot en met Maandag 26 Juni a.s. Ook ditmaal zal weer een keur van prijzen worden beschikbaar gesteld, hetgeen zeker een aansporing zal zijn voor alle renners uit Haarlem en Omgeving. ALBERT DE KLERK. Aan het Amsterdamsch Conservatorium deed onze stadgenoot Albert de Klerk (leer ling van Anthon van der Horst) zijn eind examen als organist en verwierf het diploma met speciale onderscheiding voor de impro visatie. „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN". Sophiastraat 2d. Sophiastraat 2d is ons adres. Om uw gaven te adresseeren. Of wilt u op nummer 212793 Ons liever wat gireeren??? Telefoon 12255 Postgiro 212793 BOOTTOCHTEN „SNELVERBAND". Voor de boottochten van „Snelverband" werden de volgende giften ontvangen: Inkasso Storting en Ophaaldienst f 74.11 mej. R. R. f 0.50, A. B. f 3, mej. E. B. f 5.05, B. B. f 1.50, A. S. 3.25, mej. v. G. f 0.47>/2, H, H. f 18.01, mej. G. G. f 23. H. L. f 5,35. H. V. f 17,30. W. G. P. f 3, mej. H. K. f 4.50, mej. de J. f 5,25, A. G. B. f 47, Openbare Werken f 12.73. A. J. S. f 33.65'. 2J- H. f 1.25, G. C. L. f 5.10, D. K. f 5, mevr. W. f 7.10, mej. V. f 1, mej. R. f 10, mevr. G. S. D. f 25, mevr. H. f 1.27, J. v. R. f 43., Politie le lijst f 18.25. J. H. v. Z. f 11.20, mevr. R. f 4.05. personeel firma Droste f 20.61 y2, mevr. D. f 1, mevr. Q. v. U. f 3, mevr. B. f 5. De boottochten zullen dit jaar gehouden worden op Donderdag 22 Juni en Vrijdag 23 Juni a.s., met als doel der reis Purmerend. Vertrek van het Spaarne t.o. de firma Droste, des morgens 8 uur precies. Leden die nog inteekenlijsten in hun bezit hebben worden verzocht deze zoo spoedig mogelijk in te willen leveren bij mej. A. van Donselaar, Spijkermanslaan 2a. Strooper schoot op veldwachter. Gerechtshof verzwaart de straf tot tien jaar. 's GRAVENHAGE, 14 Juni. Het gerechts hof te 's Gravenhage heeft heden uitspraak gedaan in de strafzaak tegen den 35-jarigen strooper H. R., die in den nacht van 4 op. 5 October 1938 te Waddinxveen op den rijks veldwachter C. van der Hoef, die hem en zijn kameraad bij het stroopen op heeterdaad betrapte, geschoten heeft, met het gevolg, dat de veldwachter ernstig aan zijn arm werd ge wond. R. is door de Rotterdamsche rechtbank tot een gevangenisstraf van acht jaar ver oordeeld. van welk vonnis hij hooger beroep bij het Haagsche gerechtshof aanteekende. Het standpunt van de verdediging was, dat verdachte zich snel omgedraaid heeft, toen de veldwachter „halt politie" riep en dat dooi- die bruuske beweging het schot per ongeluk is afgegaan. Een door dr. C. J. van Ledden Hulsebosch uitgebracht rapport, sterkte ln zijn conclusie dit standpunt. Niettemin heeft de advocaat-generaal de poging tot doodslag bewezen geacht en ver hooging van de straf tot tien jaar gevange nisstraf gevorderd. Met eenparigheid van stemmen heeft hel gerechtshof heden conform dezen eisch, ar rest gewezen. ALLE-DAG-KERK. Mevrouw Missetvan Andel zal a.s. Don derdag in de Alle-Dag-Kerk twee liederen zingen waarvan één naar de toonzetting var Bach. De Alle-Dag-Kerk wordt gehouden in dp Groote Kerk, ingang Klokhuisplein, 's avond: van 7 tot 7.30 uur. Ook dezen avond zijn toe gang en zitplaatsen vrij. Verwachting geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Toenemende bewolking, geen regen van beteekenis. Iets warmer. Zwakke tot matigen Zuidelijken tot Westelijken wind. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren 57 F. Laagste hedennacht 52 F. Hoogste heden 53 F. De depressieactiviteit op den Oceaan is ge durende de laatste dagen geleidelijk weer aan het toenemen. De gisteren genoemde depres sie bij Groenland ligt vanmorgen bij IJsland. Zij neemt echter weer in diepte af, zoodat de luchtdruk daar nu weer begint te stijgen. Ook op de Britsche eilanden is de depressie-invloed te merken. De luchtdruk is hier gedaald en de bewolking is toegenomen terwijl wat regen valt. De temperatuur steeg er vrij veel. Het verder doordringen van deze warme lucht ver oorzaakt boven ons land een zware Noordwes terstorm (op 6000 meter 150 K.M. per uur). In geheel Scandinavië is de luchtdruk ge stegen. Het ondiepe minimum, dat hier giste ren nog lag. is naar het Noorden weggetrokken, hetgeen met eenigen regen gepaard ging. Dientengevolge is de intensiteit van de koude luchtstroom over de Noordzee in beteekenis afgenomen. In ons land is de temperatuur nog ongeveer drie graden onder normaal. Waai de nacht helder was kwam plaatselijk nacht vorst voor. In deze koude lucht blijft het weer in ons land. België en Frankrijk nog buiïg, maar de afgetapte hoeveelheden neerslag waren niet groot. BAROMETERSTAND Vorige stand 760 m.M. Stand van heden 762 m.M. Neiging: Vooruit-. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT Donderdag v.m. 1.45 uur; n.m. 14.10 uur. Strand berijdbaar van 7.0012.00 uur Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongevallendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. Stemt de LIBERALEiijst Laat uw stem niet VERLOREN gaan door het stemmen op een dwergpartij, maar versterkt het LIBERAAL VRIJZINNIG element in den Haarlemschen raad. [Q Mr. A. Beets Mevr. Mr. E. A. J. Scheltema-Conradi |Q G Stapel Jr. B. W. Lasschuit Han Meijer, enz. (Adv. ingez. Med.) UIT DE STAATSCOURANT. Met ingang van 1 Juli 1939, is benoemd tot burgemeester der gemeente Purmerend P. Kik kert, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als burgemeester der gemeente Beemster. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk Van ingezonden stukkengeplaatst oj niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. Vervroegde winkelsluiting. Het moge als bekend verondersteld worden, dat sinds eenige jaren de bediendenorganisaties zich druk beijveren voor totstandkoming eener vervroegde sluiting der winkelzaken op den Za terdagavond. In vevschillende plaatsen des lands is deze actie met sympathie begroet en daarbij is mede gebleken, dat èn de winkelstand èn het publiek voor een zeer groot deel de billijkheid van het streven der werknemersorganisaties op de juiste wijze aanvoelen. Wat de stad Harlem betreft, trof ons dezer dagen een annonce, waarin een der bekende Haarlemsche winkelondernemingen berichtte, dat zij hare winkels en magazijnen van 1 Juni a.s. des avonds om 6 uur zou sluiten, des Zater dagsavonds om 9 uur. Alhoewel wij van meening zijn, dat zonder eenig bezwaar het sluitingsuur voor den Zater dagavond niet later dan op 8 uur zou kunnen worden vastgesteld, juichen wij het initiatief van de door ons bedoelde winkelonderneming ten zeerste toe en naar aanleiding daarvan doen wij gaarne een beroep op alle goedwillende win keliers te Haarlem dit initiatief spontaan te volgen. Het personeel zal een dergelijke geste onge twijfeld weten te waardeeren en wij zijn er van overtuigd, dat eveneens de winkeliers en hunne gezinsleden die waardeering straks zullen deelen. Nu zomer- en vacantietijd zijn aangebroken, is het zeer zeker het geschikte moment de proef op de som te nemen. Bij voorbaat doen wij een ernstig beroep op het koopend publiek in deze aangelegenheid zijn volle medewerking te willen verleenen. Afdeeling Haarlem van den Nederl, R.-K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Misdrijf uitgelokt Twee maanden gevangenisstraf geëischt. Een nasleep van de onverkwikkelijkheden, welke zich in den boezem van het dagelijksch bestuur der gemeente Vriezenveen sedert het najaar van vorig jaar hebben voorgedaan en tot gevolg hadden, dat de burgemeester, de heer A. P. F. A. J. Albarda, ontslag aan vroeg, omdat hij „de verantwoordelijkheid onder de gegeven omstandigheden niet meer wenschte te dragen" was de rechtszaak, wel ke Dinsdag voor de arrondissements-recht- bank te Almelo diende en waarin als een der verdachten de wethouder A. B. gedagvaard was. De andere verdachte was W. H., veenarbei der, die vervolgd werd wegens valschheid in geschrifte. Hij zou nl. bij een invulstaat om een voorschot krachtens de landarbeiderswet te ontvangen, hebben vermeld dat hij f 300 bezittingen had en hebben verzwegen dat hier van f 200 geleend geld was. Die f 200 had hij n.l. van de Coöp. Landbouwhandelsvereeni- ging te Vriezenveen, waarvan de andere wet houder, J. P., voorzitter is. Deze f 200 hadden als ..schulden" moeten worden opgegeven. Wethouder B. zou hem. aldus de dagvaarding, hiertoe hebben aangezet en derhalve het mis drijf hebben uitgelokt, terwijl B. tevens ver klaard had borg te zullen zijn. Indertijd, toen de thans afgetreden bur gemeester zich scherp tegenover de wethou ders plaatste, is dit geval reeds in een raads vergadering ter sprake gekomen, daar het. een onderdeel uitmaakte van een reeks van grieven, welke de burgemeester tegen de wet houders te berde bracht. Hij wilde toen een commissie van onderzoek instellen, doch de raad vond dit niet noodig, daarbij kennelijk de partij kiezende van de twee wethouders. Toenmaals is tevens uiteengezet waarom 't gebeurde volgens de wethouders heelemaal niet strafbaar was: H. zou nl. wel f 300 aan bezittingen hebben gehad, doch daarvan was een deel „bevroren". Zijn vader was hem im mers f 200 schuldig, doch kon dit bedrag niet direct vrijmaken. Daarom was f 200 bij de genoemde vereeniging geleend, doch dit was, aldus de wethouders, niets ongewoons en van een schuld van H. was in elk geval geen sprake De Justitie heeft niettemin de zaak ver volgd en zoodoende moesten H. en B. thans verantwoording afleggen. De eerstgenoemde moest tevens nog terecht staan wegens steun- fraude: hij zou nl. over een tijdperk van ruim een jaar niet hebben opgegeven, dat hij f 2 per week huur ontving van een huis. Bij de behandeling van de zaak tegen H.. die eerst wegens de valsche aangifte voor den steun terecht stond, kwam reeds dadelijk de kern der kwestie naar voren. Immers H. be weerde. dat de twee guldens per week geen huishuur vormen, doch aflossing van de schuld welke zijn vader, de eigenaar van het huisje aan hem heeft. De zoon betaalt de hy potheek en andere lasten en houdt van de huur c.a. f 50 per jaar over. Inkomsten zijn dit z.i. niet. Het is aanzuivering van een schuld. Het O. M. was echter een andere meening toegedaan en eischte veertien dagen voor waardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van drie jaar. De verdediger concludeerde tot vrijspraak. Vervolgens stonden H. en wethouder B. te zamen terecht. Ook in dit geval draait alles weer om de opvatting over hetgeen als schuld aangemerkt moet worden. Volgens B. is het geleende geld bij de Coöperatieve vereeni ging niet als schuld beschouwd, daar H. toch een vordering op zijn vader had. Hij be zat wel driehonderd gulden, doch kon dit be drag alleen niet dadelijk vrij in handen krij gen. Nadat enkele getuigen uit Vriezenveen wa ren gehoord, die echter over het feitelijke dei- kwestie niets konden vertellen, nam de offi- cief requisitoir. Hij noemde het feit zeer ernstig, want zijn meening is, dat men getracht heeft de auto riteiten" om den tuin te leiden en de wet te ontduiken. Hij eischte tegen H. veertien da gen en tegen wethouder B. twee maanden ge vangenisstraf. De raadsman ging breedvoerig den gang van zaken na en meende, dat van opzet geen sprake is. Hij vroeg voor beide cliënten vrij spraak. Vonnis 20 Juni. DE PRIJZEN VAN VET RUND- EN KALFSVLEESCH De Nederlandsche Vereeniging van veeweiders en mesters heeft een telegram van den volgen den inhoud gezonden aan den minister van eco nomische zaken: „De prijzen van vet rund- en kalfsvleesch op de veemarkten vertoonen steeds verdere daling. De aandacht van uwe Excellentie wordt er op gevestigd, dat in het bijzonder de prijzen van vet rund- en kalfsvleesch van eerste kwaliteit niet doorslaggevend zijn bij bepaling van het prijspeil, waar vrijwel geen vet rund- en kalfs vleesch van eerste kwaliteit wordt aangevoerd. Met klem dringen wij bij Uwe Excellentie er op aan, om spoedig in meerdere hoeveelheden slachtvee van tweede en derde kwaliteit uit de markt te nemen ter inblikking, teneinde verdere ineenstorting der prijzen te voorkomen." NIEUWE UITGAVEN. Wij ontvingen van den uitgever Andries Blitz te Amsterdam weer een zestal nieuwe A.B.C.-romans en wel de volgende heruitga ven: .De kleine parade", door Henriëtte van Eijk. „De bewaarschool" door Léon Frapié (Neder! bewerking van A. M. de Jong): „De groote schuld", door Vicki Baum (vert, door R. de Vries); „Joden zonder geld", door Michael Gold (vert, door Joseph Gompers); „Oproer der kinderen" door Arnold Ulitz (vert. door Th. Wink)„En een vrouw verdwijnt" door E. D. Biggers( een Charlie-Chan-mysterie, Nederlandsche bewerking van Lydia Belin- fante). „Wat bloeit op tafel en voor het raam?" van Bruno Schönfelder; vrij naar het Duitsch door Maria C. H. Ruys. Een prettige hand leiding voor de verzorging en het kweeken van meer dan 200 kamerplanten. Uitgave van W. J. Thiene en Cie te Zutphen. Bij de N.V. Leidsche Uitgevers Maatschappij zag het licht: „Huwelijksmanieren" door Eva H. Post. Met omslag en 30 teekeningen van Willy Greve. Dit boekje is een handleiding' voor goede omgangsvormen in het huwelijk en wordt zoowel aan vrouwen als ook aan mannen ter lezing aanbevolen. Een halve eeuw geleden Uil Haarlem's Dagblad van 1889. 14 Juni: Dat de Nederlandsche Schutterij kader Bond zich ook mag verheugen in de medewerking van de hooge Regeering, kan blijken uit het feit, dat door Z. M. den Koning op voordracht van Z.Exc. den minister van Binnenlandsche Za ken. ten behoeve van den aanstaanden schietwedstrijd alhier te houden, een som van 150.is toegestaan voor het aanschaffen van prijzen, zijnde ƒ50. meer dan het vorig jaar. vraagt /onze brandstoffen stetUn MOOit itUuc (Adv. Ingez. Med.) BLOEMENDAAL RACEFIETSER OVER DEN KOP GESLAGEN. Dinsdagmiddag kwart over drie kwam de 34- jarige H. M. uit Amsterdam per racefiets op den hoek Hooge Duin en Daalscheweg te vallen door het springen van de achterband en sloeg over den kop. Hij kreeg een hoofdwond. DIENSTBODE STAL GOUDEN TIENTJES. Door een bewoner van Bloemendaal werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van vier gouden tientjes. Hiervan verdacht zij haar 25-jarige dienstbode W. P. Zij werd door de Bloemendaalsche recherche te Haarlem aan gehouden en heeft bekend de diefstal gepleegd te hebben. Procesverbaal werd opgemaakt. OVERVEEN DIEFSTAL VAN DRANKEN. Door een ingezetene van Overveen werd bij de politie aangifte gedaan van diefstal van eenige flesschen drank. Hiervan werd ver dacht de dienstbode J. M. V., die door de re cherche werd aangehouden. Haar aanstaande echtgenoot V„ die van heling verdacht werd, is in arrest gesteld. Ook had de vrouw zich nog schuldig gemaakt aan diefstal van een flesch cognac bij een familie waar zij werkzaamheden verrichtte. ZANDVOORT ONTVANGST TEN STADIIUIZE. Hedenmiddag wordt in het Casino de jaar lij ksche algemeene vergadering gehouden van den Ned. Bond van Hotel-, Koffiehuis-, Res tauranthouders en slijters. Om 11,15 uur hedenmorgen werden de con gressisten op het Raadhuis door het Gemeen tebestuur officieel ontvangen. Burgemeester H. van Alphen heette allen van harte welkom en sprak er zijn vreugde over uit, dat dit congres voor de eerste maal in de badplaats wordt gehouden Met de leden van de afdeeling Zandvoort staat de burgemeester zeer vaak in contact, omdat er altijd wel wenschen en grieven te behandelen zijn. die, indien mogelijk, inge willigd worden. Hoewel het sluitingsuur vaak volgens velen te vroeg wordt gesteld, kan men hedennacht tot den vroegen morgen feestvieren. Spr. hoopte dat de badplaats aan allen moed en levenslust zal brengen, in deze moei lijke tijden en dat het congres in alle opzich ten zal slagen. Deze toespraak werd namens de deelnemers beantwoord door den voorzitter van den Bond. den heer P. H. Muhlstaff, die ver klaarde deze ontvangst op zeer hoogen prijs te stellen en zinspeelde op de belangrijkheid van een goede verstandhouding tusschen de overheid en de bedrijfsgenooten "Uil GEKICWriM AMSTERDAMSCIIE VEEMARKT. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 253 vette kalveren: le kw. 6266 (enkele hooger); 2e kw. 5458; 3e kw. 4050 per K.G. levend gewicht. 126 nuchtere kalveren 5—9 per stuk. 109 varkens: vlceschvarkens. wegende van 90110 KG 5657; zware varkens 5556; vette varkens 5455 per KG slachtgewicht. Aangevoerd 1 wagon geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren: ruime aanvoer, redelijke handel, vaste prijzen. Nuchtere kalveren: 'ge wone aanvoer, handel goed, prijzen onver anderd. Varkens: matige aanvoer, weinig han del, prijzen onveranderd.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2