GLAS Organisatie overwegingen fl.5.- Fijnproevers aantreden! Ochtendbeurs Amsterdam Hoofdambtenaar zette valsche handteekeningen. Faillissementsveiling TYPEN Piano's stem. Orgels rep. Nieuwe Driewielers Vrije gem. Zit- Slaapkamer WOENSDAG 14 JUNI 1939 HAASLE M'S D A G B E A D U De eenling heeft sterk aan beteekenis ingeboet E jaren, dat het individu alleen in staat was tot groote dingen, liggen reeds lang achter ons. De opge- voerde gecompliceerdheid van ons maatschappelijk leven is oorzaak dat de een ling aan beteekenis heeft ingeboet. Wii zijn nu eenmaal op elkander aangewezen. Niet al leen nationaal, maar ook internationaal Van- caar dat bijv. de autarkie, de self-supporting veroordeeld moet worden. Vandaar ook, dat de doorgevoerde handelsbelemmerende maat regelen, van welken aard ook, veroordeeld moeten worden. Het moge aanlokkelijk lij - ken, om ons in te kapselen, om onze grenzen te omgeven met torenhooge tariefmuren en den buitenlander te beletten binnen te komen, dat alles is in wezen in tegenspraak met den opbouw der huidige maatschappij. Maar er zijn nog een reeks van gevolgen, die door de huidige constellatie der maatschappij waar neem baar zijn. Hooge invoerrechten, contin- genteeringen, Clearingovereenkomsten restric tiemaatregelen. uitvoerverboden, enz' zijn kinderen van dezen tijd, grootendeels gevolg der crisisomstandigheden, Verslapping. Zij alle werken meer of minder verslappend, zij zijn meestal de oorzaak, dat een deei van het eigen initiatief getemperd, of totaal vermoord wordt. Schertsenderwijze zegt men wel eens: men went aan alles.behalve aan hangen. Ook aan deze steunmaatregelen went men, met al de nadeelige consequenties daaraan verbon den. De binnenlandsche markt heeft men grootendeels gereserveerd voor de eigen pro ductiebedrijven, een gedeelte der gezonde con currentie heeft men uitgeschakeld. Vroeger gunde men elkander de winst niet, tegen woordig vecht men menigmaal met elkander om het grootste,... verlies in de wacht te slepen! De meest elementaire begrippen van normaal zaken doen worden met voeten ge treden. Hoe men in dat verband over „orde ning'' „saneering", of wat dies meer zij, moge denken, vast staat dat de industrieel en de handelsman heden ten dage geperst zijn in een keurslijf, hetwelk hem slechts een mini mum van vrije beweging geeft. Een leger van ambtenaren is ingeschakeld tusschen produ cent en consument. Het is onjuist deze uit voerders van wettelijke voorzieningen daarover hard te vallen. De kritiek, welke zij menigmaal te verduren hebben, is in de meeste gevallen volkomen ongegrond. Een eventueele oppositie zou gevoerd moeten worden tegen de maat regelen zelf. Zoo zien wij, dat de eene rege ling gevolgd wordt door een andere. Het einde is nog niet te zien. Weinigen realiseeren zich dat het-gemakkelijker is het bestaande com plex van maatregelen uit te breiden, dan voorzieningen te treffen om daarvan geleide lijk verlost te worden. Hoe komen wij er ooit weder af? Niemand weet het. Organisatiebegrip. In theorie is het overgrootee gedeelte van hen betrokken bij het productie- en distributie proces, het er over eens, dat organisatie noo- dig is. Maar evenals ook op andere terreinen de theorie en praktijk wel eens met elkander in tegenspraak zijn. zoo is het ook menigmaal op het organisatie-terrein. Men behoeft niet eens een ingewijde te zijn om te weten dat vele organisaties eenerzijds klagen over onvol doende medewerking der eigen leden, ander zijds over het te groote aantal ongeorgani seerden. Deze onvoldoende medewerking uit zich op velerlei wijzen. De meest typeerende is wel deze, dat een of ander lid. zich niet kunnende vereenigen met den gang van za ken, gewoonlijk een gevolg van het feit, dat hij zijn eigen belang niet ondergeschikt wenscht te maken aan het groepsbelang, het organisatieverband verbreekt. Mokkend gaat hij weg en zoekt de fout bij anderen, er zelfs niet aan denkende dat ook de fout bij hemzelf zou kunnen schuilen. Hij schaart zich dan willens en wetens bij de groep der ongeorga niseerden en gaat mede doen met hen, die wel profiteeren van de resultaten, welke de organisatie weet te bereiken, maar daar voor geen pecunia te betalen Het corps das ter ongeorganiseerde klaploopers Zij zijn het, die ten deele de organisatie beschouwen als een soort automaat, die zich op het standpunt dur ven stellen: voor mijn. te-offeren contributie penningen krijg ik toch niets of te weinig te rug. Zij zijn het ook, die vol van kritiek zijn en er niet aan zouden denken, een werkzaam aandeel in de leiding te willen nemen. De leiding. En hoe is het met deze leiding bij vele or ganisaties gesteld? Jaren achtereen bestaat deze dikwijls uit dezelfde personen. Niet om dat de functionarissen zich slechts kenmer ken door een overdreven stoelvastheid, maar in vele gevallen omdat er gebrek bestaat aan goede plaatsvervangers. Daarbij komt m.i. een zekere vorm van opleiding om den hoek glu ren. Eerst in den laatsten tijd is men bij be paalde organisaties daaraan meer aandacht gaan besteden. De vorming der groepen van jongeren zal ongetwijfeld op den duur tenge volge hebben, dat een leidercorps gekweekt kan worden, waaruit de besten t.z.t. de plaat sen kunnen innemen der ouderen. Bij de werknemersorganisaties is men op dat ge bied reeds lang geleden overgegaan tot de op richting van cursussen en heeft men daardoor ten deele kunnen voorzien in de moeilijkhe den, welke ontstaan, zoodra vervanging nood zakelijk wordt. Men voorkomt langs dien weg ook dat bestuurders ten slotte overbelaste mo toren worden, dat zij een zekere moeheid op vereenigingsgebied gaan toonen, terwijl de snel wisselende tijden met zich brengen, dat in besturen ook de uitingen daarvan tot hun recht komen. Organisatievorm. Het is uiterst moeilijk zooal niet onmo gelijk om in een algemeen overzicht aan te geven welke organisatievorm gekozen moet worden door een groep van bedrijfsgenooten. die beoogt gemeenschappelijke belangen te gaan behartigen. Vandaar dat enkele mede- deelingen over dat onderdeel in meer algemee- nen zin gehouden moeten worden, waarbij het stellen van vragen misschien het meest doelmatig is. Dient de organisatie opgebouwd te worden uit individueele leden verspreid over het geheele land, of dient men groepen van leden te vormen, bijv. per provincie? Deze groepen zouden dan federatief kunnen samen werken in landelijk verband. Hoe dient in het laatste geval de verhouding der groepen t.o.v. het landelijk verband te zijn? Moet de groep de grootst mogelijke zelfstandigheid gelaten worden en de landelijke organisatie meer als overkapping beschouwd worden, of wenscht men den groepsinvloed te beperken? Hoe zal het stemrecht en de contributieregeling moe ten worden? Meent men, dat het verleenen van één stem per lid de voorkeur verdient boven een meervoudig stemrecht? En dient men aan de stemrechtregeling vast te koppelen de regeling der contributieafdracht? Behoort bij de invoering van het enkelvoudig stemrecht een gelijke contributie voor alle leden en bij de toepassing van een stemrecht van één of meer stemmen per lid een gedifferentieerd contributiesysteem? Hoe dient de differen tiatie vastgesteld te worden? Is de aanstelling van leiders, die men een vergoeding geeft voor hun organisatie-arbeid, wenschelijk? Betreft het hier den leiders, die tevens vakgenoot en stemhebbend bestuurslid zijn? Moet men aan de algemeene vergadering der organisatie de beslissing overlaten over de grootere en klei nere problemen, welke zich aandienen, of laat men de belangrijkste beslissingen over aan de groeps-vergaderingen, in welk geval de beteekenis der algemeente ledenvergade ring zeer sterk aan belangrijkheid inboet? Ziet daar enkele punten, welke zich kun nen voordoen, indien men over het organisa tie wel-enwee van den tegenwoordigen tijd nadenkt. Zij dienen uit den aard der zaak beoordeeld te worden in het licht van de be langen van hen. die in een bepaald groeps verband zullen samenwerken. Wil men daartoe geraken, dan is het van het grootste belang dat een stevige basis wordt gelegd. Ontbreekt daaraan het een of ander, dan blijven de na- deelig gevolgen daarvan gewoonlijk niet uit. MOLLERUS. Schilder te Brunssum tot vijftien jaar veroordeeld. Vrouwelijke medeverdachte vrijgesproken. 's-HERTOGENBOSCH, 14 Juni Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft hedenmorgen arrest gewezen in de strafzaak tegen den schilder W. van E. en tegen Maria Hendrika D., huisvrouw van Van der W., beiden wonende te Brunssum, die op Woens dag 31 Mei in hooger beroep terecht hebben gestaan, verdacht van het feit. dat zij op 12 November van het vorige jaar te Brunssum, tezamen en in vereeniging Maria Schumans, echt- genoote van H. Maassen. opzettelijk van het leven hebben beroofd. Dit is geschied, door eerst de vrouw met bijlslagen te verwonden en haar daarna met een touw. waarin zich een schuifstrik bevond, te wurgen. Voorts stonden beiden in hooger beroep terecht, als verdacht van het feit. dat zij, na den moord, het lijk van de vrouw in een zak hebben gestopt en het in een kuil, gegraven in den tuin van verdachte D., hebben geborgen- De rechtbank te Maastricht heeft de vrouw van de ten laste gelegden moord vrijgespro ken, doch haar tot zes maanden gevangenis straf veroordeeld wegens het verbergen van het lijk. De schilder W. van E. was veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf wegens moord en wegens het verbergen van het lijk. Op 31 Mei j.l. heeft de advocaat-generaal van het Bossche Hof, mr. H. W. Massink. in Hooger beroep tegen beide verdachten dezelfde straffen geëischt. Het Hof heeft hedenmorgen den schilder Van E. van de ten lastelegging van moord vrijgesproken, doch wegens doodslag en wegens het verbergen van het lijk licm veroordeeld tot vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek van het gelicele voorarrest. De vrouw werd van het ten lastegelegde vrijgesproken. De verdachte Van E. deelde mede, van cas satie af te zien. Nederlandsche bridge-kampioen- schappen te Amsterdam. Op Zaterdag 17 Juli en Zondag 18 Juli zullen Amsterdam de nationale kampioenschappen van den Nederlandschen Bridgebond voor viertallen, worden verspeeld. Onder de deelnemers bevindt zich een viertal, hetwelk door den Nederlandschen Bridge Bond is afgevaardigd om Nederland te vertegenwoor digen in de internationalel kampioenschappen, welke van 3 tot en met 9 Juli in „Pulchri Stu dio" te 's' Gravenhage zullen worden gehouden Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam van heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 311—081/2 H. V. A. 427—5 Vergde Vorstenlanden 91 1/41 Amst. Rubber 1943 Philips 202 1/2—98 AKU 35 1/2 Unilever 134 1/2—3 3/4 Beth. Steel 42 1/2—3/8 U. S. Steel 36 1/4—6 Republic Steel 12 1/8—1/4 Anaconda 13 3/45/8 Shell 8 11/16. Finland en Zweden tloor hevigen storm geteisterd. Bosschen, boerderijen cn akkers vernield. HELSINKI, 14 Juni. (Reuter). In het oosten van Finland heeft een vernielende storm uitgestrekte bosschen verwoest. Vele boerderijen zijn eveneens vernield, telegraaf- en telefoonlijnen verbroken, akkers bescha digd. Honderduizenden boomen zijn ontwor teld. Ook in Norrbotten (Noord-Zweden) is door stormen groote schade aangericht, die wordt geschat op een millioen kroon. Bijna een millioen boomen werden hier ontworteld. i Linkerbocht afsnijden NOOIT 1 Een bochi naar links moet u ruim nemen, een bochl naar rechts echter juist kort! ATHLETIEK. COMPETITIE K. T. K. Voor de athletïek-competitie van den Kenne- sner Turnkring schreven in totaat 16 dames en 15 heerenploegen in uit de vereenigingen Con cordia en Rapiditas te Haarlem, O. S. S te Zand- voort, Bloemendaalsche Gymn. Ver., Olympia te IJmuiden, S. S. H. te Velsen en Turnlust te Be verwijk. De le en 2e klasse van de dames tellen resp. 4 en 12 ploegen, de le, 2e en 3e klasse van de heeren ieder 5 ploegen. Wegens het sterk bezette seizoen worden dit jaar slechts 2 wedstrijden gehouden, voor de da mes op 26 Juni en 17 Juli, voor de heeren op 30 Juni en 21 Juli. WATERPOLO. H. V. G. B. verliest van Haarlem (3-7) Uitvallen van Rol werd H. V. G. B. noodlottig. Direct was H.V.G.B. in de meerderheid en spoedig gaf K. Anthonie met een fraai schot de thuisclub de leiding (10). H.V.G.B. bleef sterker en kort hierop ver grootte P. Rol den voorsprong (20). Toen J. van Hemsbergen onvoldoende werd afgedekt wist hij Haverschmidt'met een mooi schot te passeeren (21). Ook hierna bleef H.V.G.B. meer In den aan val. P. Rol wist van dicht bij den stand op 3—1 te brengen, waarmede de rust kwam. Na rust moest laatstgenoemde uitvallen en door de numerieke meerderheid van Haar lem werd H.V.G.B. geheel overspeeld. Zoo doende kwam er een onverwachte wending in dezen wedstrijd. Zonder veel moeite kon Haarlem nog zes goals maken, zoodat het einde kwam met 37. VOORBEURS TE AMSTERDAM In de algemeene situatie op de wisselmarkt kwam hedenmorgen geen wijziging van betee kenis. De koersen der buitenla»-dsche deviezen vertoonden geen sterke afwijkingen ten opzichte an het peil van gistermiddag, zoodat er ook in de positie van den gulden geen verandering was gekomen. Hoewel opnieuw eenige belangstelling uitging naar het verloop van de Belga, welk devies gis- ■n plotseling vrij scherp was ingezakt, bleef deze valuta zich thans op een, dank zij het ingrijpen der Belgische controle, hersteld niveau van 31.98 bewegen. Ook in Londen trad het herstel aan het licht, doordat de koers aldaar im op 27.57)427.56, tegen gisteren nog 27.61. De Angelsaksische deviezen waren aan zeer weinig schommelingen onderhevig, mede ook, doordat zich ten aanzien van de kwesties welke de wisselmarkt bezig houden, geen nieuw aspecten hebben voorgedaan. Het pond sterling bewoog zich tusschen 8.81 1/8 en 8.81 3/8 en de dollar werd vernomen op circa 1.88 1/8, op welk peil het Amerikaan- sche devies vrijwel den geheelen morgen stabiel bleef. Overigens was de markt van weinig beteeke nis, en in de andere buitenlandsche deviezen deden zich practisch geen wijzigingen voor. Voor Berlijn werd genoemd 75.4575,50, voor den Franschen franc 4.984.99 en voor Zwit serland 42.4242.44. Op de termijnmarkt lag het disagio voor Brussel iets hooger op 7'/2 en 27 cents voor resp de 1 en 3 maandsche noteering. Het voorbeurseffectenverkeer had een weinig geanimeerd verloop. De stemming was minder optimistisch door het internationale politieke nieuws en mede als gevolg van de gedrukte stemming van Wallstreet kwamen de koersen hier op lager niveau. De vooraanstaande locale waarden moesten erscheidene punten prijs geven. Ook de Ameri- kaansche shares waren aangeboden. De affaire was nog van geringen omvang. WEEK ABONNEMENTEN dienen uiterlijk W o e n s d a g s avonav betaald te zijn daar de bezorgers of Donderdag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Een vliegveld in Zuid-Limburg. Plannen nemen vasteren vorm aan. MAASTRICHT. 14 Juni. Onder voorzitter schap van den Commissaris der Koningin, mr. dr. W. G. A, van Sonsbeeck, heeft in het gou vernementsgebouw een nieuwe bespreking plaats gehad over den aanleg van een vliegterrein in Zuid-Limburg in de nabijheid van de gemeente Beek. De vergadering werd o.m, bijgewoond door de heeren W. M. A. Galiart en J. H. Maenen, leden van Gedeputeerde Staten, mr. dr. W. F. J. Fon tein, president-directeur van de Staatsmijnen, den heer Scholte namens de KLM. en de bur gemeesters der gemeenten in Zuid-Limburg, welke geacht worden belang te hebben bij den aanleg van het vliegveld. Bij de gehouden besprekingen bleek, dat de aanwezige burgemeesters zich in het algemeen konden vereenigen met de opgemaakte bereke ning inzake de voorziening in het vereischte ka pitaal en de verdeeling daarvan over de ver schillende lichamen, van wie financieele mede werking te verwachten is. Medegedeeld werd. dat de betrokken gemeen tebesturen thans spoedig door Gedeputeerde Staten zullen worden uitgenooöigd te bevorde ren, dat door de gemeenteraden een beslissing wordt genomen in zake deelneming in het aan deelenkapitaal der op te richten N.V. Gemeente Weesp zou er voordeel van gehad hebben. Tien maanden geëischt. Voor de vijfde kamer der Amsterdamsche rechtbank diende Dinsdag de strafzaak tegen den gewezen hoofdambtenaar P. van A. van het bu reau der steunverleening van de gemeente Weesp. die ervan beschuldigd is in de kolom ..handteekening van ontvangst" van den steun- staat voor de week van 10 tot 16 Maart 1933. valsche handteekeningen te hebben geplaatst en zich derhalve aan valschheïd in geschrifte te hebben schuldig gemaakt. Uit het verhoor van de verschillende getuigen w.o. de burgemeester van Weesp, een wethou der en een oud-wethouder, bleek dat het ge meentebestuur in verdachte 'n vrijwel onbeperkt vertrouwen heeft gesteld. Alles, steunzaken be treffend. is sedert de oprichting van het bureau van steunverleening aan verdachte overgelaten. De valsche handteekeningen, welke door ver dachte geplaatst zijn op de steunstaten. zijn aanleiding geweest dat het rijk de gemeente Weesp subsidie heeft verleend, welke waar schijnlijk niet was verleend zonder de handtee keningen. Deze handteekeningen had verdachte nl. geplaatst, teneinde de door de gemeente reeds betaalde verhuiskosten van werkloozen, die in andere gemeenten werk hadden gevonden, van het rijk terug te krijgen. Daarvoor had ver dachte de steunlijsten ingevuld, alsof die werk loozen, die reeds uit Weesp vertrokken waren, nog steeds in de gemeente verbleven en hun steun genoten. Daar zij echter géén handteeke ningen in de ontvangsten kolom konden plaatsen, zette verdachte deze handteekening zelf. Op deze wijze betaalde het rijk subsidie voor werk loozen gedurende eenige weken door, welke sub sidie waarschijnlijk terecht gekomen is in de gemeentekas. Verdachte geeft toe steunkosten bij het rijk in rekening te hebben gebracht, om de verhuis kosten te betalen, daar het rijk pas na een uit voerig onderzoek verhuiskosten betaalt, doch de steunkosten direct vergoedt in dit geval op een valsche handteekening. Hij ontkent echter ten sterkste zichzelf daarbij bevoordeeld te hebben, hetgeen hem trouwens ook niet ten laste wordt gelegd. De burgemeester van Weesp, die als een dei- eerste getuigen werd gehoord, verklaarde, dat volgens zijn weten, door het college van B. en W. nimmer toestemming is verleend om op de door verdachte toegepaste wijze de verhuiskosten van het rijk terug te krijgen. De steunregeling was door getuige geheel aan verdachte overge laten daar hij deskundig was. Daarbij genoot verdachte het absolute vertrouwen van getuige. Het was voor het gemeentebestuur wel degelijk van belang, de verhuiskosten van het rijk terug te ontvangen, maar de toegepaste methode zou nooit zijn gesanctionneerd door het gemeente bestuur. Steekproeven hadden niets opgeleverd. Vervolgens werd de districtsleider van den rijkscontrole dienst gehoord, de heer M. N. Hij zeide, dat bij de normale controles en steekproe ven nooit iets bijzonders werd geconstateerd Wel spraken de rapporten, die over deze controles werden uitgebracht over een niet geheel bevre digende administratie, waardoor met name door getuige bij den minister is aangedrongen op liet aanstellen van een gemeentelijken controleur. Hiertegen had verdachte zich verzet en er is dan ook geen gemeentelijke controleur gekomen. Wel had getuige een scherpe controle laten hou den, maar van onregelmatigheden was niets ge bleken. In 1938 is pas aan het licht gekomen dat valsche handteekeningen waren geplaatst. Het bedrag, dat door verschillende onregelmatig heden door het rijk te veel is betaald aan de ge meente Weesp is vastgesteld op 8000 gulden, welke door de gemeente is terugbetaald. Geble ken is dat alle steunkaarten, welke voor 1937 zijn gebruikt, door verdachte zijn vernietigd. Verdachte verdedigde dit met de medcdeeling, dat deze kaarten reeds waren gecontroleerd en hij het nut en de noodzakelijkheid van het be waren niet inzag. De verdediger, mr. de Vrieze, had als getuigen a décharge, o.a. de huidige en een gewezen wet houder van financiën, onder wien de steunrege ling ressorteerde, opgeroepen. Het verhoor van deze getuigen ging vooral over de vraag of ver dachte in opdracht van het college van B. en W. althans met medeweten van dit college, of uit eigen beweging de valschheid in geschrifte had gepleegd. Vast kwam te staan, dat zulks geheel buiten medeweten van het college geschiedde. Verdachte hield echter vol, dat hij destijds dit besproken had met een thans overleden wethou der. Het plaatsen van valsche handteekeningen gebeurt zeer vaak en in talrijke gemeenten, vol gens verdachte. Hij was er zich echter nooit van bewust geweest, dat hij zich schuldig maakte aan strafbare feiten. Hij beschouwde het als het plaatsen van een handteekening bij volmacht. De Officier sprak als zijn meening uit dat de geheele administratie op valsche handteekenin gen was gebaseerd. De hoofdambtenaar heeft dit systeem uitgevonden en toegepast Hij moet dus ook vervolgd worden. De Officier eischte. mede met het oog op de algemeene preventie, een gevangenisstraf voor den tijd van tien maanden. De verdediger mr. J. de Vrieze wees er in zijn pleidooi op, dat alle kwesties, welke verdachte ten laste werden gelegd, en die nader zijn onder zocht, uitkwamen zooals verdachte hen voorstelde Verdachte heeft zich steeds aangetrokken ge voeld voor het verleenen van menschelijke hulp aan werkloozen. Hij hielp de menschen. Men kan geen enkele verduistering aan dezen man ten laste leggen. Het is niet waar, dat geld ver dwenen is door het plaatsen van valsche hand teekeningen. Verdachte heeft direct erkend, dat hij fouten heeft gemaakt De verdediger besloot met de medcdeeling dat hij dit geval niet als een zwaar ambtelijk mis drijf beschouwde, Hij noemde verdachte een slachtoffer van een systeem. Spr. bepleitte der halve een zeer geringe straf gelijk aan de pre ventieve hechtenis of een voorwaardelijke ver oordeeling. De rechtbank bepaalde de uitspraak op 27 Juni a.s. Voor de vele blijken van deel neming, ondervonden bij het overlijden van den Heer JACOB HERMANUS KEIZER (Weduwnaar van A. van Damme) betuigen wij U onzen hartelij- ken dank. Uit aller naam, J. C. KEIZER Haarlem, Juni 1939 op DONDERDAG 15 JUNI a.S. v.m. 10 uur in een loods achter perceel Vergierdeweg 113 te Haarlem, van eenige ijzeren balken, waterreservoir, water pomp, dekzeil, enz. Bezichtiging één uur voor aanvang verkoop. J. KOLLENBERG deurw. N.V. v. WAVEREN's GRAAN HANDEL, HAARLEM. Het in de vergadering van 13 Juni j.l. vastgesteld dividend is vanaf 17 Juni betaalbaar ten kantore der vennootschap, als mede bij De Twentsche Bank N.V., te Amsterdam en hare bij kantoren, en wel als volgt: 60.— per preferent aandeel op dividendbewijs no. 16; 6.— per prioriteitsaandeel op dividendbewijs no. 12; f 13.50 per gewoon aandeel op dividendbewijs no. 19. DE DIRECTIE Leert nu nog Zomercursus, aanmelden t/m 17 Juni. MOORE's SCHOOL Fr. Halsstraat 1, Telcf. I4G24. ZOEKT U een gebruikt rijwiel? Komt u dan bij ons eens kijken. Wij hebben een gegarandeerde sor teering w.o. le kl. merken, in prijzen vanaf 16.50. Zie onze étalage. Wij verruilen, verhuren en repareeren. A. Koelemeijer, Breestr. 3. Tel. 12647, Gev. sed. 1912. 1 De eenige uitdeelingslijst in het faillissement van wijlen Wilhelm Otto Erwin Donath is heden ter griffie der Arrondis- sements-Rechtbank te Haarlem gedeponeerd ter kostelooze in zage van crediteuren gedurende tien dagen. Het faillissement van J. E. E. Metscher, echtgenoote van wij len W. O. E. Donath. is bij ge brek aan baten opgeheven. De Curator. Mr. G. SERET Amsterdam, 13 Juni 1939. Iemand gevr. van m. 1. ter verzorging van oude juffr. P.G. Adres te vern. bur van dit blad Ned. firma vraagt voor op Le richten atelier voor de ver vaardiging van lampekap oen van zijde en perkament, met. het vak bekende jeug dige arbeidskrachten (manl. en vr.) Uitvoerige aanbiedingen met vermelding van referenties, waarvoor geheimhouding verzekerd wordt, te zenden aan het bureau van dit blad onder no. 1706 Nette Loopjongen gevr. bij J. J. V. d. GEEST. Groenten- en Fruithandel, Kl. Houtstraat 107. Hrl. Te Huur gevraagd door echtpaar z. k. tegen Sept. of eerder een kleine of gedeelte van woning of étage, gem Haar lem of Bloemendaal. Br. no. 1710 bur. van dit blad F. MOLENAAR, Ged. Schalk- burgergracht 38, Tel. 13795 Ook buiten de stad. voor elk bedrijf. 1.50 per wk. Wordt eigendom. KRAMER, Bakenessergracht 57 slijpen en verzilveren SLAGER D' OUDE ZAAK IN DE SCHAGCHELSTRAAT HAARLEM Telefoon 10631 Gevraagd reiziger op provisie-basis voor verkoop van Triplex, Boards en Eternit In Prov. N.H. boven het Noord zeekanaal. Br. met volledige in lichtingen onder letter B. T. Boekh. Lankamp Kruisweg 17a, Haarlem Heer vraagt m. p. alles inbegrepen. Br. met prijsopgaaf no. 1711 bur. v.d. bl. AUSTIN 1935, 4 cyl. Coach f 225. PLYMOUTH 1934, 6 cyl. Sedan 35(i. Ford 1929 4 cvl. Sedan f 85.-. „GOLD STAR" GARAGE L. Heeren vest 118 Aantreden voor de Nieuwe Holl. Haring van BALM of voor de gebakken tongen of voor de zalm, de waterbaars, de bot of snoekbaars, de zeelt, de paling, alles om te smul len. BALM, de zeebanket- leverancier.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3