JE" STOFZUIGERS URODONAL H.D.'V ertellimi %be Jtleine Zeemeermin H.C.ANDERSEN QesCaagd WOENSDAG 14 JUNI 1939 HA ARE EM'S DAGBEAD Rede van Reclor Drost. R.-K. Staatsparty Haarlem zendt telegram aan minister Goseling. Dinsdagavond hield de R.-K. Staatspartij een propagandavergadering in het gebouw St. Bavo. De zaal was goed gevuld. De rector Drost hield een rede, waarin hij betoogde dat de katho lieken leden van een bovennatuurlijke ge meenschap zijn. hetgeen ze voor hebben op an deren, gebonden door banden, die sterker zijn dan de banden des bloeds. Wjj moeten de stof felijke belangen der gemeenschap naar de bo vennatuurlijke gemeenschap regelen. Spr. recht vaardigde zijn opkomen voor de stoffelijke be langen door te zeggen dat zonder die stoffelijke belangen de geestelijke belangen moeten worden verwaarloosd. De priesters hebben de men- schen altijd gewezen op stoffelijken vooruit gang, omdat deze verband houdt met geestelij ken groei. Het liberalisme heeft geprobeerd stoffelijk ge luk als hoogste doel te stellen. De geestelijke bewustwording moet evenwel gelijken tred houden met de stoffelijke welvaart. Het is een misdaad om den godsdienst los te maken van de maatschappij. De godsdienst kan niet buiten de maatschappij gebannen worden. De godsdienst moet het heele maatschappelijke leven doordringen. Het openbare leven staat of valt met de po litiek: wanneer men geen invloed heeft op poli tiek gebied is men in openbaar leven onmondig. Het heele leven is in de politiek betrokken. Ver schillende wereldbeschouwingen hebben zich derhalve op het politieke terrein geworpen en zij botsen met elkaar. Wij moeten onze wereldbeschouwing aan de menschen voorhouden op politiek terrein. Wij moeten de reddende beginselen door middel van de politiek laten doordringen in het openbare leven. Dat beteekent geen machtswellust. Wij moeten „de groote vreugde" niet voor ons willen behouden, doch ook anderen daarin deel achtig maken. De kerk heeft menschen noodig, die niet na mens de kerk, doch uit eigen overtuiging de R.-K. beginselen verdedigen. Zoo moeten we ook de gemeenteraadspolitiek bezien. Dr. Th. Koot richtte in de pauze een woord tot de zaal en verdedigde het beleid van minister Goseling. De critiek, die op dezen minister wordt geleverd, aldus spr., is overdreven. De conclu sie van de parlementaire commissie, die een on derzoek instelde naar het ministerieele beleid inzake Oss, is dat minister Goseling weg moet. Dat is ongegrond en heeft bijbedoelingen. Moet iemand voor een dergelijke kleinigheid wegge jaagd worden? Het is de bedoeling om onze partij een steek te geven. Daartegen protesteer ik. (Applaus). Wij laten ons niet losmaken van onze voor mannen. ook niet van mr. Goseling. Hij heeft niets anders gedaan dan zijn plicht. Hij komt op voor de belangen van de katholieken uitslui tend. Spr. stelde voor om aan minister Goseling een telegram te sturen en daarin het onwrikbare vertrouwen in zijn beleid uit te spreken. Wat er ook zal gebeuren, aldus spr., Goseling is en blijft onze leider. (Applaus). Vervolgens hervatte rector Drost zijn rede. De duivel gebruikt tegenwoordig de politiek om het christendom onder te laten gaan. Daarom moeten de katholieken de politiek gebruiken om het christendom te beschermen. Spr. wekte op om de politieke eenheid der katholieken te handhaven. Op deze eenheid is de tempel der katholieke beginselen gebouwd. Wanneer deze eenheid ooit noodig is geweest is dat juist nu. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 13 Juni 1939. 1. G. H. Hassink, bakker, wonende te Bever wijk, Heemskerkerweg 15. Curator Mr. W. N. Felhoen Kraal te Wor- merveer. 2. G. Kreuning, bouwkundige, wonende te Heemstede. Jan van Goyenstraat 14. Curator Mr. J. H. Junge te Haarlem. Rechter-Commissaris in beide faillissemen ten mr. E. H. F. W. van Schaeck Mathon te Haarlem. Door het verbindend worden der Uitdee- lingslijst is geëindigd het faillissement van: G. J. de Graan, aannemer, wonende te Heemstede. Curator Mr. F. J. D. Teyse te Haarlem. Op zijn verzoek is Mr. J. H. J. Simons te Haarlem ontheven als curator in het faillisse ment der N.V. Bouw- en Handelmaatschappij Senco IV, gevestigd te Bennebroek. en in diens plaats benoemd Mr. F. J. D. Theyse te Haarlem. MIKT EIEICATIN VEEMARKT ROTTERDAM. 13 Juni. Totaal aanvoer 2555. Paarden 207, Veulens 34, Magere runderen 399, Vette runderen 630, Vette kalveren 45, Graskalveren 109. Nuchtere kalveren 817, Schapen en lammeren 122, Zuig- lammeren 70. Bokken en geiten 72. Prijzen per K.G.: Vette koeien le kwal. 75, 2e kwal. 60. 3e kwal. 32—45. Vette ossen resp 65, 60. 35—45. Stieren 58. 53. 48. Vette kalveren 105, 85. 55—70. Schapen 45, 40, 28. Graskalve ren 2e kwal. 50, 3e kwal. 40. Nuchtere kalveren le kwal 41, 2e kwal. 36, 3e kwal. 31. Slacht- paarden resp. 46 40 28. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. 19, 2e kwal. 16, 3e kwal. 13. Zuiglammeren resp. 11, 9, 7. Nuchtere slachtkalveren 9, 8, 6. Nuchtere fokkalveren 30, 25, 20. Slachtpaarden 210. 170, 100. Werkpaarden 330, 250. 120. Hitten 220, 185 110 Stieren 260, 210, 150. Kalfkoeien 275. 200. 140. Melkkoeien 270 200. 140. Varekoeien 195, 155. 135. Vaarzen 160. 140. 100. Pinken 120. 100, 80. Graskalveren 55. 40, 25. Bokken en geiten 9, 6, 4. Omschrijving Dinsdagsche marktnoteering: Vette koeien en ossen, aanvoer korter, han del redelijk. Stieren, aanvoer kleiner, handel matig, prijzen iets stijver. Vette kalveren, aan voer korter, handel tamelijk, prijzen stabiel. Prima's 1.15. Schapen en lammeren, aanvoer veel kleiner, handel vlot, prijzen van Maan dag goed te handhaven. Zuiglammeren. aan voer korter. Nuchtere slacht- en fokkalveren. aanvoer aanmerkelijk korter, handel kalm, prijzen iets hooger Paarden, aanvoer iets min der, handel matig, prijzen le soort slachtpaar den iets stijver, verder onveranderd. Kalf- en melkkoeien, aanvoer minder, handel stil. prij zen als vorige week. Varekoeien, aanvoer klein. Handel goed. prijzen constant. Vaarzen en pinken, aanvoer gering, handel van weinig be- teekenis, prijzen onveranderd Graskalvercn. aanvoer iets' kleiner, handel flauw prijzen ruim prijshoudend. Bokken en geiten, aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen iets lager Chr.-Hist. Unie. De tweede verkiezingsvergadering. In het gebouw van de Speeltuinvereeniging Het Oosterkwartier" aan de Zomervaart hield Dinsdagavond onder leiding van den heer Johs. Visser de afd. Haarlem der Chr. Hist. Unie haar tweede verkiezingsvergadering, waar het woord werd gevoerd door mevr. A. de Clercq—van Lennep en wethouder E. v. d. Wall. In zijn openingswoord sprak de heer Visser de hoop uit, dat een vierde zetel in den Ge meenteraad van Haarlem door de Chr. Hist. Unie zal gewonnen worden. Hierna kreeg mevr. De Clercq het woord. Zij zeide, de overtuiging te hebben, dat de vrouw in dezen tijd een verantwoordelijkheid heeft. Het mag geen vrouw onverschillig zijn, hoe de gemeente bestuurd wordt, vooral: uit welk be- ;insel. Zooveel zaken toch: onderwijs, woning bouw. werkloozenzorg moeten ook de vrouw belangstelling inboezemen. Mevr. de Clercq gaf een overzicht van het ontstaan der Chr. Hist. Unie en den strijd tus- schen Hoedemaker en Kuyper over de eenheid van het volk. Bij den strijd tusschen Kuyper en Lohman ging het over de vrijheid. Eenheid en vrijheid zijn nóg de grondbeginselen van de Chr. Hist. Unie. Maar die eenheid en vrijheid mogen alleen gebruikt worden in den dienst van God. Waarom spr. zich beschikbaar stelde als can didate voor den Gemeenteraad? Omdat er al tijd veel onderwerpen in den Raad aan de orde komen, waarover vrouwen kunnen meespre ken en ook wel onderwerpen, waar de mannen heelemaal geen verstand van hebben. Heeft een vrouw èrgens meer recht van rae- aespreken dan op het gebied van het onder wijs? Over subsidie zeide spr. dat het noodig is dat de gemeente inzage krijgt in de admi nistratie. In groote subsidies schuilt een ge-' vaar: zij dooden het particulier initiatief. Dat in den laatsten tijd vele subsidies zijn verlaagd is nog zoo kwaad niet. Zoo zijn er tal van on derwerpen waarover de vrouw kan oordeelen en spreken in den Raad. Met een opwekking Chr. Historisch te stem men eindigde mevr. de Clercq. Na een korte pauze was het woord aan den heer v. d. Wall. Spr. vestigde er de aandacht op. dat deze verkiezingen plaats hebben in een zeer moeilijken tijd. Regeeren is tegenwoordig geen gemakkelijke taak. Verder hield de heer v. d. Wall een rede van gelijke strekking als die welke hij Maandag avond in Haarlem-Noord hield en waaraan wij hier herinneren. Er werden geen vragen gesteld. De heer Visser sloot de bijeenkomst met een kort woord. 45 BEKENDE MERKEN - Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 (Adv. Ingez. MedJ stelt U in staat thuis de kuur tc doen, waarvan U zich wegens de kosten hebt moeten onthouden. Het zuivert Uw or ganisme van het urinezuur, dat zoo voak de oorzaak van Uw rheumatiek is. iMBfjjaiMiim.mjuin (Adv. Ingez. MedJ WIE REKE1ST koopt zijn kleeding tegen contant prijzen en toch vanaf ƒ1 per week, bij De Kleeding Verkoop Centrale SCHAGCHELSTRAAT 19 c, naast Stager's VerfhandeL TELEFOON 17273 (Adv. Ingez. Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP DONDERDAG 15 JUNI. Progr. 1: Jaarsveld en Hilversum I. Progr. 2: Hilversum 2. Progr. 3: 8.00 Keulen; 10.50 Radio PTT Nord. 11.20 Pauze of Gramofoonmuziek. 11.50 Radio PTT Nord. 12.15 Parijs Radio. 12.35 Ned. Brussel 1.35 Keulen. 3.20 Div. 4.20 Keulen. 5.20 Ned. Brussel. 6.05 Radio PTT Nord. 6.20 London Regional. 7.20 Parijs Radio. 8.20 Keu len. 8.30 Fr. Brussel. 8.50 Parijs Radio. Progr. 4: 8.00 Ned. Brussel; 9.20 Parijs Ra dio. 9.30 Radio PTT Nord. 10.35 London Re gional. 12.50 Droitwich. 2.20 London Regional. 3.35 Droitwich. 5.05 London Regional 5.20 Droitwich. 6.35 Fr. Brussel. 6.55 Pauze. 7.00 Droitwich. 7.50 Londen Regional. 8.20 Droit wich. 9.05 Keulen. 9.20 Droitwich. Progr. 5: 8.00—7.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert: Accordeon- en Pianomuziek. 1. Un type en casquette, Emile Vacher. 2. Kitten on the keys - Russian Rag, I. Morton en D. Kaye. 3. Six Hits of the day, Primo Scala's Acc. Band. 4. Piano Medley, Peter Kreuder. 5. When mother played the organ, Arthur Raymond's Acc. Band. 6. Quick Step Medley, I. Morton en D. Kaye 7. Le roi de musette, Victor Marceau. 8. Piano Medley, Charley Kunz. 9. In a little gipsy tea-room, L.P.A. Band ol.v. S. Wood. 10. Nola - Polly, I. Morton en D. Kaye. 11. Je m'en fous pourvue que j'rigolle, Emile Vacher. 12. Jan Kiepura Film Melodies, Fred Stein. 13. Marina Waltz, L.P A. Band o.I.v. S. Wood. 14. Tin Pan Alley Medley no. 14, I. Morton en D. Kaye. 15. I wonder how the old folks are tonight, Arthur Raymond's Acc. Band. 16. Au revoir, L. P. A. Band o.I.v. S. Wood. 8.0012.00 Diversen. Johnny speelt voor detective. COR BANDT Szn. EN van jullie is een dief!" Johnny zei het zóó plotseling en dd II j zóó kortaf, dat we er van schrok- .7.7 ken. Hij had een heelen tijd op zijn stoel zitten wippen en verveeld gekeken maar in eens plaatste hij die opmerking. We keken hem en elkaar aan. Zelden niets. Er was een stilte, die zwaar woog! Johnny ging door met wippen en scheen niet van plan zijn krasse beschuldiging toe te lichten. Hoog-opgetrokken wenkbrauwen, gezichten als vraagteekens. straf roffelende vin gertoppen op een clubtafelkleed, dat vaal was dat was het effect van Johnny's ontactische woorden. Die beschuldiging was ook absurd. En om zoo iets maar pardoes in onze gezichten te slingeren.het was een ongelooflijke brutaliteit. Wat verbeeldde dat; knaapje zich eigenlijk wel? Was de lof op zijn laatst-verschenen boek hem misschien in den bol geslagen! Hij kón schrijven en fantaseeren, dat gaven wij zelfs bij tijd en wijle toe (als hij er niet bij was), maar dat gaf hem toch géén recht een van ons voor dief uit te maken. En bliksemsnel gingen mijn gedachten over alle clubleden. Zes in getal. Ze bleven wat lan ger hangen bij ons nieuwste clublid, van Drum, die altijd om sigaretten bedelde. Maar dan liet ik het idee weer even vlug schieten. Johnny was óf dronken óf gek. Intusschen bleef onze jonge vriend met zijn stoel wippen. Dezelfde verveelde trek was weer op zijn gezicht en dan wisten we, dat Johnny iets bijzonders had. Alleen van Drum scheen zich nu nog aan Johnny le ergeren, maar die kende hem nog niet zoo goed. Hoe was die Van Drum eigenlijk in ons gezelschap terecht geko men? Ik vroeg het me af, terwijl ik naar zijn stompige vingertoppen keek. Het eenige minder- prettige aan van Drum. Eens had hij zich in een onzer (altijd interessante) gesprekken gemengd en van dien tijd af was hij maar bij ons komen zitten, herinnerde ik me nu. Hij kon aardig ver tellen, had veel gereisd en was misschien een beetje arrogant. Maar overigens leek het me een netten, onwikkelden knaap. Johnny had opgehouden met wippen, keek ons allen eens aan, zuchtte en zei: „Ja, één van jullie is een dief!" „Maar Johnny.probeerde Ik. Kalmeerend wuifde hij met zijn hand en ik zweeg. Allen zwegen in de hoop, dat Johnny verder zou gaan, want de stilte was van geen aangename soort. „Luister, luitjes! Drie weken geleden kwam ik, in het bezit van een gouden sigarettenkoker, hier op de club. Ik was er het eerst, stak een sigaret op en legde den koker voor me op tafel. Na een half uur waren jullie allemaal versche nen en was mijn koker verdwenen. En ik heb hem nooit meer teruggezien". Wederom was er verwondering. „Twee weken geleden", ging John onverschil lig door" was er in den binnenzak van mijn col bertjasje een portefeuille aanwezig en daarin Den volgenden dag liep 't schip de haven binnen. De ontvangst was schitterend, alleen de prinses was er niet, want die werd op gevoed in een tempel. Over enkele dagen zou zij komen. De prins bleef wachten op haar komst, ontmoette haar enherkende het meisje, dat hem eens 't leven had gered. Teeder drukte hq haar in z'n armen en vroeg haar zgn vrouw te worden. „O, ik ben zóó ge lukkig", zei hij tegen de kleine zeemeermin. „Jij zult wel blij zijn over m'n geluk, want jij houdt 't meeste van mij". En de kleine prinses kuste zijn handen, hoewel haar hart van verdriet scheen te breken. Den ochtend na den bruiloft zou zij doodgaan, tot zeeschuim worden.. De kerkklokken luidden overal, herauten reden door 't land en kondigden het huwelijk af. Bruid en bruidegom reikten elkaar de hand en lieten hun huwelijk inzegenen, terwijl de kleine zeemeer min, gekleed in goudkleurige zijde, de sleep van de bruid vasthield. Nog den avond van het huwelijk ging het bruidspaar aan boord van 't schip, terug naar 't land van den prins Toen het donker werd, stak men overal lampionnen aan en op dek werd gedanst op 't morgenrood en de eerste zonnestraal, die haar dood zou aftnl Ook de kleine zeemeermin danste, zooals zij nog nooit gedanst had. Iedereen bejubelde haar. Zij wist, dat dit de laatste uren waren, dat zij dezelfde lucht in zou ademen als de prins. De eeuwige nacht zonder gedachten of droomen wachtte haar. die zonder ziel gebleven, niet de dood van de menschen zou kunnen sterven. Het werd stil op 't schip. Iedereen ging slapen, behalve de zee meermin, die aan dek naar het Oosten bleef staren, om te wachten .(Wordt vervolgd). GEERT HOOGEVEEN Alléén Mr. CORNELISSTRAAT 54 - TELEF. 16270. (Adv. Ingez. Med.) dan een VULPEN van ANEGANG14 TEL.11963 Speciaalzaak vulpenhouders. Reparaties aan alle merken. (Adv. Ingez. Med.) zaten vijf biljetjes van tien gulden lit betaalde den kellner en even vóór dat ik weg ging was én portefeuille èn geld verdwenen". „Verleden week kwam ik ook hier en liet in de hartden van een van jullie mijn portemon- naie en mijn vulpen achter. En onvrijwillig, lui!" Wantrouwen groeide in ons en we dufden elkaar niet meer aan te kijken. ..En nu", ging Johnny voort en hij begon weer met zijn stoel te wippen, „zijn mijn vulpotlood en mijn nieuwe zakhorloge verdwenen. Wég!" Johnny had alles verteld met een zoeten glim lach, alsof hij zijn verloving aankondigde. Triom feerend en zacht. Hij zweeg nu en liet ons spra keloos. Argwaan was in ieder's oogen en ik zag Overdijk, onzen reclame-tekstschrijver, ver dacht lang naar zijn sigaretten zoeken. Hij con troleerde zijn eigendommen. Altijd hadden wij elkaar vertrouwd en nu was alles ineens weg. Voor het eerst was het onaangenaam op de club en herhaaldelijk werd er gezucht. De groote stil te werd ineens door Johnny met een tong-ge- klak verbroken. „Lui, het spijt me, maar jullie zullen toch allen de zakken leeg moeten halen. We kunnen het heel vriendschappelijk aanleggen. Leg dus alles netjes op de tafel vóór je. Dat is het beste, niet?" We knikten stom. Van alles lag nu op het vale tafelkleed, maar niet Johnny's potlood en niet Johnny's nieuwe horloge. „Je ziet, John", zei ik toen, nog wat onzeker „je beschuldiging is die van een blaag. Eenvou dig absurd, om ons te verdenken, 'n Schandaal!" Tk wond me op en ik wilde me opwinden. „Be lachelijk en gemeen, 'n Oud spreekwoord zou ik bijna op je willen toepassen. Snap je dat, John ny! Snap-je-dat, zie-lig-joch-ie!" Johnny trok een zielig gezicht en ik schoot bijna in 'n lach. „Comediant" dacht ik en kon niet kwaad op hem zijn. Maar toch wilde ik wraak op hem ne«nen. Ik wilde hem laten voelen, dat hij iets had misdaan. „Wat je hebt gezegd, Johnny, is een ernstige beschuldiging", ging ik ernstig voort, omdat de anderen heelemaal niets zeïdeii, „je hebt ons zelfs min of meer gefouilleerd en daarom heb ben we recht jouw zakken ook te onderzoeken. Snap je?" Ik voegde die laatste twee woorden er aan toe om indruk op den jeugdigen schrij ver te maken Alleen kon ik niet zeggen, dat het succes had. De vijandige stemming week wat, dat bereikte ik er tenminste mee. En Johnny leegde zijn zak ken, langzaam en zelfbewust: een mes. een zakr doek, vijf stumpjes potlood, 3 notitieboekjes en. een gouden sigarettenkoker en een nieuw hor loge en een portefeuille en een portemonnaie en een vulpotlood Alles wat ik verwacht had, dat zeker niet. Ik keek hem aan en hij knikte me vriendelijk toe. ,,'t Toppunt", zei van Drum koel en de ande ren knikten, alsof de woorden uit hun monden waren gestolen. Toen viel er voor den zooveelsten keer dien avond een stilte. Het wantrouwen nam weer be zit van ons, terwijl Johnny met oogen als gla zen stuiters naar zijn eigedommen zat te staren. Het leek me toe, dat zelfs hij er niets meer van snapte. Plotseling stond hij op. Greep een jas van den kapstok en rende de deur uit. We waren tè verbaasd om een woord uit te brengen. „Artist", mompelde een van ons tenslotte min achtend en ik vroeg me af wie zijn consumpties nu zou moeten betalen. Peinzend keek ik van Drum aan en ineens zag ik den man van kleur verschieten. Met groote oogen staarde hij in den spiegel, hij was half opgestaan, weer gaan zit ten, wéér opgestaan en zoo staarde hij.... ik keekin den spiegelen schrok. Johnny was weer binnengekomen, een dof glanzende revolver in zijn hand. ..Wat was hij van plan? Wat ging hij doen?" Had hij werkelijk te veel gedronken „Handen omhoog", glimlachend bleven we zit ten. Alleen van Drum's handen schoten ïn de hoogte. „Ga je zóó mee of moei ik je dwingen" Johnny zei het dreigend en speelde met de re volver of hij er dagelijks mee omging. Kalm ging van Drum mee en werd bij de deur in ontvangst genomen door iemand met uniform aan. John keerde terug en glimlachte. „Maar jongen, wat heb je nou gedaan?" ont viel me direct. ,,'n Berucht zwendelaar en zakkenroller ge arresteerdZacht kwamen de woorden uit Johnny's mond. De verveelde trek was weer aanwezig. „Maar hoe wist jij nu, dat van Drum dat was?'' „Heel eenvoudig, mannen! Ik was heelemaal niets kwijt. Maar ik moest alleen maar even z'en of die knaap een revolver in zijn zak had. Toen bleek, dat dit. niet zoo was, ben ik de deur uitgerend met zijn jas, waar wèl zoo'n paffer inzat. Ik waarschuwde een agent, gaf hem mijn naam en adres op en kwam weer binnen. Geen van jullie nam mijn spelletje, geloof ik, voor ernstig. Alleen van Drum stak zijn handen na mijn verzoek omhoog". „Maar dat bewijst toch niet, dat van Drum een zakkenroller is en een zwendelaar?" vroeg ik hulpeloos. ..Toch wel! Johnny geeuwde toen hij het zei. „Maar kerel, hoe wist jij dat nou. Je ver miste niet eens wat?" Ik stond op het punt woe dend te worden. „Je bent detective of je bent het niet, Cor! Snap dat toch!" „Want zie je...." en Johnny geeuwde weer, „toen ik jullie verzocht de zaken leeg te halen heeft hij mijn gerolde eigendommen weer in mijn zijzak teruggebracht". „Kan jij wel zeggen", zei ik, omdat Johnny's onnoozelheid mij begon te vervelen. „Zoet nou. jongen", zei Johnny, „van Drum was een zakkenroller, omdat hij mij in het be gin van den avond per ongeluk een sigaret aan bood uit mijn eigen koker Hij was natuurlijk vergeten, van wien hij die gerold had, begre pen? Maar ik vond het wel leuk. En.eh 'n beetje comedie was er ook bij. Anders was er heelemaal niets aan geweest COR BANDT Szn. (Nadruk verboden Auteursrechten voorbe* houden).

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6