HOE ZIE IK LONDEN? Japanners verscherpen de blokkade Tientsin. Twee Chineezen doodgeschoten. V R IJ D A G 16 T U N I 1939 HAARLEM'S DAGBLAD S KREYMBORG IS WAARBORG Engelsche regeering acht den toestand ernstig. TIENTSIN, 16 Juni (Reuter/A.N.P.) In den ochtend van den derden dag der blokkade hebben de Japanners hun maatregelen nog verscherpt. In de vroegte werden de buitenlanders uit hun slaap gewekt door schoten, gelost bij de barricade voor de renbaan. Er ontstond een groote opwinding, die niet verminderde, toen men vernam, dat twee Chineezen, die manden met groenten over de barricaden aanreik ten, waren neergeschoten „om een voorbeeld te stellen". Zeer weinig Chineezen mogen de concessies binnenkomen of verlaten. In 't door de Japanners beheerschte ge bied wakkeren agitatoren de anti- Engelsche en anti-buitenlandsche gevoelens aan. De voedseltoestand blijft kritiek. In den afgeloopen nacht is wat melk en wat groente in de concessies ge bracht, doch niet genoeg om aan de be hoeften der bewoners te voldoen. De Engelschen wagen zich. gedachtig aan de vernederingen van de vorige dagen, over het algemeen niet buiten de con- Britsch protest. Minister-president Chamberlain heeft in- het Lagerhuis een verklaring afgelegd over de blokkade. Hij deelde mee dat Britsche onder danen en andere buitenlanders bij de Barri caden door de Japanners zijn aangehouden en gefouilleerd. Levensmiddelen mogen naar de. - nederzetting worden vervoerd, doch de prijzen stijgen. De Britsche scheepvaart wordt lastig gevallen. De Britsche autoriteiten hebben maatregelen genomen de orde te handhaven en het Brit sche escortevaartuig .Lowestoft" ligt gemeerd aan de Bund van de Britsche concessie. De Britsche ambassadeur te Tokio heeft bij den Japanschen minister van buitenlandsche zaken geprotesteerd en heeft opdracht ont vangen te wijzen op het gevaar van een pro vocatie door de plaatselijke Japansche auto riteiten, hetgeen zou kunnen leiden tot be treurenswaardige incidenten. Ook moet de ambassadeur de aandacht vestigen op de ver klaring van den Japanschen woordvoerder te Tientsin, die heeft gezegd, dat het vraagstuk niet kan worden geregeld door het uitleveren van de vier Ohineesche beklaagden, doch dat de blokkade ten doel heeft een grooter sa menwerking van de Britsche autoriteiten in China af te dwingen. De minister-president voegde hieraan toe, dat het duidelijk is, dat indien dit het stand punt van de Japansche autoriteiten te Tokio is, zij van een incident gebruik maken tot het verkrijgen van meer dan het uitleveren van 'de vier Chineezen. Dit zou een politieke kwestie doen rijzen, waarbij ook andere mogendheden betrokken zijn; derhalve staat de regeering in nauw contact met de regeeringen van Frank rijk en de Vereenigde Staten. Ondertusschen bestudeert de regee ring den toestand, welke is ontstaan door de weigering van Japan het voor stel tot een gemengde commissie te aanvaarden en nu de blokkade wordt voortgezet. De toestand is zeer ern stig, doch de regeering kan op het oogenblik nog niet zeggen, welke maatregelen zij zal nemen. Amerikaansche bezorgdheid. De Amerikaansche regeering heeft naar Reuter meldt, tegenover de Japansche regee ring uiting gegeven aan haar bezorgdheid over de blokkade te Tientsin. De zaakgelastig de te Tokio, heeft het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken medegedeeld, dat de Vereenigde Staten te Tientsin belangen hebben en bezorgd zijn voor een mogelijke be dreiging dier belangen door de blokkade. De Amerikaansche belangen worden begroot op 26 millioen dollar. De juridische deskun digen der regeering hebben verklaard, dat de Japansche blokkade geen rechtvaardiging in het internationale recht vindt. De buiten landsche concessies te Tientsin, Sjanghai. Koelangsoe en elders zijn tot stand geko men door onderhandelingen tusschen China en de regeering en zij zijn neutraal eigen dom. De blokkade is daarom aldus deze ju risten even onwettig als een blokkade te gen een neutrale mogendheid in oorlogstijd. Fransche pers geeft haar oordeel. PARIJS, 16 Juni (Havas). De „Petit Parisien" schrijft ,,Wat in het Verre Oosten gebeurt, wettigt de onderstelling, dat de Duit- sche diplomatie haar voelhorens tot Japan uitstrekt. Japan profiteert van de Europee- sche moeilijkheden om de belangen der blan ken te schenden en hun gezag te ondermij nen. Het hoopt zoo beter zijn heerschappij over China te kunnen vestigen. Het staat ech ter niet vast. dat deze tactiek niet riskant is ®n niet tot gevolg zal hebben, dat alle blanke Tolken die belangen in de Stille Zuidzee Hebben, zich aaneen sluiten. In ieder geval Mjkt de noodzaak van een Fransch-Britsch- Russisch verdrag gebiedender dan ooit en het is te hopen dat men dat te Londen, Moskou en Parijs begrijpt". Volgens de „ordre" is het niet twijfelachtig, dat tot het Japansche optreden is besloten in overleg met Rome en Berlijn. Een overeen komst met de Sovjet-Unie wordt een absolute noodzakelijkheid. Volgens de „Ordre" is het niet twijfelachtig goed, dat het Amerika tegen zich in het harnas zou jagen, indien het zijn actie te gen Engeland zou generaliseeren. Tegenoffensief der autoritaire landen. In een commentaar op den toestand in Tienstin schrijft het Italiaansche blad Ga- zetta del Popoio: „Engeland is gesteld te genover een zoo gecompliceerden toestand, dat het er niet uit zal komen zonder een we reldoorlog te ontketenen". Het blad voegt hieraan toe, dat alle totalitaire staten Duitschland, Japan, Italië en Spanje be sluiten moeten op alle terreinen samen te werken, zonder voorbehoud. „De oorlog is nog niet onvermijdelijk". aldus de Telegrafo. die van meening is dat Engeland noodzakelijkerwijze verband moet brengen tusschen zijn woorden en zijn da den". De „Popoio di Roma" ziet in de Japan sche actie „een tegenoffensief der autoritaire landen tegen de poging tot „een coalitie" der democratische mogendheden". De ..Corriere Padano", die zich verheugt over de „door Engeland ontmoete moeilijk heden" ziet daar het voorspel in van een mili tair bondgenootschap tusschen Japan en de spil. Engelsch bureau voor publiciteit in het buitenland. Onder leiding van Lord Perth. Lord Perth. De Engelsche minister-president heeft gisteren in het Lagerhuis me degedeeld, dat de regeering besloten heeft in vredestijd geen ministerie voor den inlichtingendienst in te stellen. Wel zal bij het Foreign Office een afdeeling voor publiciteit in het bui tenland worden opgericht, welke onder leiding zal staan van Lord Perth, den vroegeren Britschen ambassadeur te Rome. Duitsclilaud veroordeeld tot betaling van 50 millioen dollar schadevergoeding. Wegens in den oorlog aangerichte schade. Reuter meldt uit Washington 15 Juni: In het hooggerechtshof heeft rechter Roberts als scheidsrechter voor de ge mengde Duitsch-Amerikaanschc com missie voor de schadevergoeding vandaag eischen tot een bedrag van ongeveer 50 millioen dollar ontvankelijk verklaard, welke tegen Duitschland waren ingediend wegens in den oorlog veroorzaakte schade. De rechter zeide dat hij de eischen ten behoeve van de Amerikaansche eischers tot een bedrag van 25 millioen dollar zou toewijzen uit de Duitsche fondsen, waarop het Amerikaansche departement van financiën beslag heeft gelegd. De eischen zijn ingediend naar aanleiding van daden van sabotage, die gedurende den oorlog gepleegd zouden zijn in de munitiefabrieken te Blackton en Kingsland. De rechter vernietigde de vorige beslissing ten gunste van Duitsch land, waartoe hij aanvoerde, dat sommige Duit sche getuigen zich aan meineed hadden schuldig gemaakt. De voornaamste eischers waren de Lehigh Valley Railroad Company, de Bethlehem Steel Corporation, de Canadian Car and Foundry Company en verscheidene verzekeringsmaat schappijen. Zuid-Af rikaansch vakvereenigings- leider gedood. Charles Harris, een bekende figuur op de vergaderingen van het Internationale Arbeidsbureau. Charles Harris, de secretaris-ge neraal van den Zuid-Afrikaanschen Mijnwerkersbond en een der meest invloedrijkste leiders van de vakbewe ging in Zuid-Afrika is hier voor zijn kantoor doodgeschoten. Hij heeft herhaaldelijk deelgenomen aan de vergaderingen van het internationaal arbeidsbureau te Genève. Eenige oogenblikken na den moord is een man gearresteerd, die verklaarde mijnwer ker te zijn. Mevrouw van den Bergh, de vrouw van den voorzitter van den Zuid-Afrikaanschen bond van mijnwerkers heeft even later nog de tele fonische boodschap gekregen, dat haar man den volgenden kogel zou krijgen. In den bond hebben zich den laatsten tijd strubbelingen voorgedaan. Sckuschnigg nog in hotel Metropole. Veertienjarige zoon bij de Hitlerjeugd ingelijfd. In officieele Duitsche kringen wordt ver klaard, dat oud-bondskanselier Schusehnigg zich nog steeds in Hotel Metropole, de zetel van de Gestapo te Weenen, bevindt. De geruchten, welke in het buitenland de ronde hebben ge daan schijnen het gevolg te zijn van een korte isoleering van den gevangene. Naar verluidt mag zijn vrouw hem nog geregeld iedere week be zoeken. De zoon van Schusehnigg, die thans veertien jaar oud is, is als alle overige jongens van zijn leeftijd lid van de Hitlerjeugd en hij neemt deel aan de verplichte oefeningen tot militaire voor bereiding. Te Moskou wordt druk geconfereerd. Echter nog geen Britsch-Russische overeenstemming bereikt. De Russische volkscommissaris voor buiten landsche zaken, Molotof, heeft gisteren gedu rende twee en een half uur besprekingen gevoerd met den Britschen en den Franschen ambassa deur, waarbij ook Strang tegenwoordig was. Na de besprekingen, die in het Kremlin wer den gehouden, weigerde Strang zich over de conferentie, die de langste was sedert het begin der onderhandelingen met de Sovjet-Unie, uit te laten. Wel verklaarde hij, dat de onderhan delingen werden voortgezet en dat spoedig een nieuwe bespreking met Molotof zou worden gehouden. De conferentie werd ook bijgewoond door Potemkin, die als Fransch tolk fungeerde. HctrRussische .persbureau Tass publiceert een medëdeëling over het onderhoud en hierin wordt gezegd, dat de voornaamste punten van meeningsverschil besproken zijn. De teksten van de Engelsch-Fransche formuleeringen betref fende de ter onderhandeling zijnde problemen werden aan Molotof overhandigd. Kringen van het volkscommissariaat van buitenlandsche zaken noemen de resultaten van dit eerste onder houd en de bestudeering van de Engelsch- Fransche formuleeringen als niet geheel gunstig. Weidmann wordt Zaterdag terechtgesteld. Million krijgt levenslangen dwangarbeid. De president der Fransche republiek heeft het door den wegens massamoord tfer dood veroordeelden Weidmann inge diende verzoek om gratie afgewezen. De terechtstelling is op Zaterdagochtend vastgesteld. De president heeft 't tegen Million, den medeplichtige van Weidmann, uitge sproken doodvonnis gewijzigd in le venslangen dwangarbeid. Engelsche koningspaar neemt afscheid van Canada. Laatste rede vóór de inscheping op de „Empress of Britain". Alvorens zich te Halifax in te schepen aan boord van de „Empress of Britain" heeft de koning van Engeland zich in een afscheidsrede tot het Canadeesche volk gericht. Na woorden van erkentelijkheid, zeide de koning, troost en inspiratie te putten uit de gedachte, dat zich van den Atlantischen tot den Stillen Oceaan en van de tropen tot het poolgebied een groot deel van de aarde uitstrekt, waar zich niet de mogelijk heid voordoet van een oorlog tusschen buren, elks volken zich geheel wijden aan het streven naar vrede en allen menschen tot voorbeeld strekken voor de wijze, hoe beschaafde naties tezamen moeten leven. Het is goed te weten dat er zulke streken zijn. want wat de mensch eens kan doen, kan hij met God's hulp nogmaals doen Wellicht zult gij het voorbeeld geven, dat de geheele wereld zal volgen. De koningin richtte haar afscheidswoord in het bijzonder tot de vrouwen en kinderen van Ca nada. Deze wonderschoone reis, zoo zeide zij, heeft mij herinneringen geschonken, die de tijd nooit zal doen vervagen. De „Empress of Britain" is om tien uur Donderdagavond uitgevaren. D-treiii Berlijn—Praag ontspoord. Dertien dooden. DRESDEN, 15 Juni. Vanochtend is de D-trein BerlijnDresdenPraag op het station Mittelgrund bij Bodenbach door onbekende oorzaak ontspoord Drie wa gons sloegen om. De locomotief botste tegen een seinhuis, dat geheel vernield werd. Dertien menschen zijn bij het on geluk om het leven gekomen, vijftien tot twintig gewond. (D.N.B.) Wie bij KLEcDING over goede KWALITEIT spreekt moei wel denken aan Waarborg-kleeding (Adv imjfi Mei.) LONDEN. Juni. (Van een bijzonderen medewerker). TEN lange leste zijn dan de zon en zomer gekomen. Het heeft lang ge duurd, bitter lang. En de zomer die nu eindelijk op den langen Londenschen poolnacht is gevolgd duurt kort, bitter kort. Maar daarom niet getreurd. Vandaag schijnt de zon, mild en weldadig. Het gras in de par ken is zacht en welig onder den voet. In de straten wordt het asfalt week en buiten lokt het rijkezomerland. Hoera! Helaas, of liever gezegd, eilacie: er is geen koe zoo bont of er is een vlekje aan en geen menschelijke vreugde zoo gaaf of er zit een barstje in. Want met de vreugde van den zomer komt de bezoeking van het vacantie- seizoen. Niet mijn vacantieseizoen. maar het uwe. Nederland gaat met vacantie, Nederland gaat op reis en Sijmen, in casu schrijver dezes, meet er de lasten van dragen. Steeds vaker nu belt de telefoon in mijn schamele woning en steeds grooter wordt mijn tegen zin het weerzinwekkende ding zijn zin te geven. Ik weet immers zoo goed wat het mij te zeggen zal hebben. Geen vriendelijke stem zal mij een uitnoodiging voor een weekend op het land toelispelen, geen notaris zal mij 't overlijden van mijn rijken erfoom uit Peru aankondigen. Neen, ik wet wie er den zomer mijn telefoon doet bellen. Het is het vriendje van het neefje van de aangetrouwde tante van mijn clubgenoot A tot Z. Hij is met va cantie naar Londen gekomen, hij heeft ge hoord dat ik in Londen woon en hij neemt het, met een verbijsterend getbrek aan logies, als natuurlijk aan dat ik het wel heerlijk zal vinden hem die groote vreemde stad eens van onder tot boven te laten zien. Dus belt hij op. Gelukkig raad ik dadelijk zijn bedoelingen, zocdat ik op mijn hoede ben en den tijd heb te ontdekken voordat hij nog drie worden heeft gesproken dat ik de heele week van ochtend tot avond bezet ben. Hij begint zijn offensief namelijk altijd met de zelfde formules: ..Ken ei spiek to mister Jansen" (zoo heet ik namelijk niet). Ha. denk ik dan bij mezelf, dat is er weer een. pas op! Heel vriendelijk zeg ik dus in onberispelijk Hollandsch: ,Daar spreekt u mee". „Gut", zegt hij eenigszins verbouwereerd: „hoe weet u zoo dadelijk dat ik Hollandsch ben?" Hij vindt dat niet leuk. en dat is ook de bedoe ling. Daarna komt dan de mededeeling dat hij het vriendje van het neefje van de aange trouwde tante van mijn clubgenoot AZ is. in Londen zit en of ik daar nu maar wat aan wil doen. Ik wil dat heelemaal niet en zeg dus met een van tranen verstikte stem dat ik helaas de heele week vreeselijk hard moet werken. Dat is een van de voordeelen van journalist te zijn; je kunt altijd zeggen dat je op de meest onwaarschijnlijke oogenblikken crisis sen moet verslaan, ook al is er geen politiek vuliltje aan den hemel. Nee, zeg je dan met een heel geheimzinnig gezicht, ik kan u tot mijn spijt niet zeggen waar het om gaat. Hoogst delicate kwestie, zou zeer gevaarlijk kunnen worden als het bekend werd, spijt me ontzettend, wij journalisten moeten nu een maal altijd klaar staan. Dat gaat erin als koek. Lastiger wordt het wanneer het vriendje van het neefje in plaats van vol vertrouwen af te wachten dat ik hem te logeeren zal vragen, zelf het initiatief neemt en een concreet voorstel doet. Dat voorstel neemt namelijk vrijwel onveranderlijk de zelfden vorm aan. Zullen we vandaag samen neemt namelijk vrijwel onveranderlijk den- bijzonder kwaad om. Mijn landgenooten. zeg ik dan bij mezelf, nadat ik mij het schuim van de lippen heb gewischt. zijn voortreffelijke knapen maar zij hebben een groot nationaal gebrek. Zij missen eiken stijl. Zullen we samen gaan lunchen! Ik weet maar al te goed wat dat voorzichtige .samen" beteekent. Het be- teekent dat we na de lunch allebei onze zuinige beurs voor den dag halen en op de cent af uitrekenen hoe de f 3.75 van ons be scheiden middagmaal precies verdeeld moet worden. Daar zou je bij een Engelschman, die ondanks zijn vele ondeugden toch ook wel eenige deugden heeft, niet mee moeten aan komen. Als hij iemand spreken wil zegt hij niet .zullen we samen lunchen", maar kort en bondig „kom met me lunchen". En zoo hoort het ook. Het is misschien een kleinigheid maar het is niettemin teekenend voor het verschil tusschen het vriendje van mijn neefje en „the friend of my cousin". Ik weet waar ik van spreek, want ik was zelf ook een typische Hollander op dit gebied tot ik in Engeland beter heb geleerd. De goede lezer denke nu echter niet dat ik door het harde leven in de wereldstad zoo on- menschelijk geworden ben dat ik het vriendje van het neefje alle hulp weiger en zoomaar moederziel alleen op de groote vreemde stad loslaat. Zoo is het niet. Mits ik hem maar niet behoef te zien, om zijn eerste indrukken van Londen te hooren. die ik al van duizend an dere vriendjes van neefjes heb gehoord ben ik altijd bereid alle mogelijken raad te ge ven. Begin ermee, zeg ik. uit het hotel, dat je van je oude nicht hebt opgekregen, die er in 1908 zoo gezellig heeft gelogeerd, naar een minder doodsch en heelemaal niet duurder hotel in het centrum te verhuizen. Vergeet dat je ooit van Lyons en de A. B. C. gehoord hebt en neem je maaltijden in een van de vele aangename en redelijke cafés die ik je hierbij opgeef. Verbrand je kaart van de Under ground waar je toch niet uit kunt wijs wor den, herinner je dat je voor je plezier en niet voor je spaarpot uit bent en beweeg je voor enkele luttele kwartjes per taxi. Ontdoe je van het vreemde idee dat je je geheele vacantie moet gebruiken door in allerlei musea groote brokken cultuur op te doen, terwijl buiten de zon schijnt. Tenslotte een laatsten negatieven raad: bel mij onder geen omstandigheden weer op, of ik laat je deporteeren! Heeft het vriendje van het neefje hier eer biedig, dankbaar en gedwee naar geluisterd, dan komen uit de mildheid van mijn hart nog een aantal positieve raadgevingen. Ten eerste, wandel veel door Londen's parken, die het mooiste zijn wat er in deze stad te vinden is. Krijg je daar dorst van, denk er dan aan hoe veel erger dorst je zou hebben in de Sahara waar er ook niets aan te doen is. Wordt je er moe van, ga dan op een stoeltje zitten en verheug je op dranken, ijs en andere verver- schingen die je in het park niet, maar later in de zon aan een van de boulevards ook niet zal kunnen krijgen. Komt er dan een volwassen figuur op je af, die je een tramkaartje wil ver- koopen, denk dan niet dat het een kindsche meneer is, die conducteurjte wil spelen, maar druk hem twee loodzware pennies in de ver eelte knuist want anders wordt je onverbid delijk van je stoeltje gewipt. Of denk je soms dat het Britsche Rijk het zich kan veroor loven je daar voor niets op te laten zitten? Vermijdt tenslotte grapjes te maken tegen de vrouwelijke politie-agenten in de meening dat je met een koddige verkleedpartij te doen hebt. want deze dames zijn echt. heelemaal niet koddig, en formidabele Herminedadden. Ziedaar een complete handleiding voor je ge drag in het park. OU ik mij echter tot deze enkele wenken beperken dan heeft het vriendje van mijn neefje nog steeds zijn avonden vrij en loop ik het risico dat hij mij alsnog komt hinderen. Om daarin te voorzien spreek ik als volgt: Als je 's avonds na het eten ergens gezellig wilt gaan zitten doe dat dan op-»de boot, die je naar de plezierigste zit-terrasjes van Scheve- ningen en andere beschaafde steden terug brengt. In Londen kun je niet zitten, althans niet wat wij zitten noemen, met een glaasje bier en wat gedoe op het trottoir of de boule vard om naar te kijken en een vriendje om mee te keuvelen. In Londen kun je alleen in vieze, rookerige „pubs" rondhangen, waar je trouwens dank zij een barmhartige wet in minimum van tijd weer wordt uitgeworpen. En dat is ook het beste wat je in een ..pub" kan overkomen. Aangezien je natuurlijk te zuinig bent om een auto te huren en ergens naar buiten te rijden, is dus het beste wat je doen kunt de kringetjes op het behang van je hotelkamer te gaan tellen, of je voor veel geld en in het geheel geen goede woorden ecu plaats in een theater of bioscoop te bemachti gen, waarvan voordeel is dat het er donker is en je dus niet hoeft te doen alsof je begrijpt waar het over gaat. Als ik dan zoover met mijn raad gekomen ben en het andere einde van de telefoon geeft nog geen teekenen van ontmoediging, verschiet ik mijn laatste pijl. Ja. zeg ik op een verontschuldigenden toon. het is jammer, maar Londen is niet erg amusant voor den toerist. Het is natuurlijk wat anders als je er menschen kent. Dan kun je er feesten als nergens ter wereld. Maar ja. jij kent natuurlijk niemand. Nu. laat nog maar eens uit Holland hooren hoe je het gehad hebt. Goedendag. TM M,- PROGRAMMA ZATERDAG 17 JUNI 1939. HILVERSUM I. 1875 cn 415,5 M. KRO-Uitzcnding. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek. (Ca. 8.15 Be richten). 10.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje. 12.00 Berichten. 12.15 Gra mofoonmuziek. 1.15 Berichten, hierna: KRO- Melodisten en solist. 2.00 Voor de rijpere jeugd. 2.30 Gramofoonmuziek. 2.45 Kmderuurtje. 4.00 KRO-Melodisten en solist. (4.304.45 Gramo foonmuziek). 5.15 Internationale sportrevue. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 KRO-Nachtegaaltjes. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Journ. weekoverzicht. 6.45 Berichten, gramofoonmuziek. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „Bezetenheid cn krankzinnigheid". 7.35 Actueele aetherflitsen. 8.00 Berichten A. N. P.. mededeelingen. 8.15 Meditatie met muzikale omlijsting. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.45 KRO- Operettc-orkest en solisten. 10.30 Berichten A. N. P. 10.4013.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 7.30 \TRO. 8.00—12.00 VARA. 8.00 Gramofoonmuziek, (Om 8.15 Berichten). 10.00 Morgenwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Continubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek (Om 12.15 Berichten). 2.00 Causerie over „Kanton". 2.20 Esmeralda. 3.00 Reportage. 3.30 Gramofoon muziek met conférence. 4.20 Gramofoonmuziek. 4.30 „Zoete most. De zuivere vruchtendrank", interview. 4.50 VARA-orkest en solist. 5.30 Filmland. 6.00 Uit de roode jeugdbeweging. 6.28 Berichten. 6.30 Orgelspel. 7.00 VARA-Knlender. 7.05 Felicitaties. 7.10 Politiek radiojournaal. 7.30 8.00 Een half uur met ouders. 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berichten A. N. P., VARA- Varia. 8.20 VARA-orkest en soliste 9.00 Puzzle- uitzending. 9.15 En nuOké. 10.30 Berichten A. N. P. 10.40 VARA-koor. 11.00 Radiotooneel. 11.15 Orgelspel en zang. 11.4512.00 Gramo foonmuziek. DROITWICH, 1500 M. 11.20 Pianovoordracht, 11.50 BBC-Northern Ireland-orkcst m.m.v. solist. 12.50 Gramofoon muziek. 1.20 Reportage. 1.50 Het Aston-Hippo- drome-orkest. 2.50 Cello en piano. 3.20 Gramo foonmuziek. 3.50 Reportages. 4.35 Gramofoon muziek. 4.50 Billy Cotton en zijn Band. 5.50 Reportage. 6.20 Berichten. 6.50 Sportpraatje. 7.05 Het Griller Strijkkwartet en solist. 7.50 Ra diotooneel. 8.20 Cabaret-programma. 9.20 Be richten. 9.50 Uit Amerika: Amerikaanse!» overzicht. 10 05 BBC-Theater-orkesl en solisten. 10.55 Henry Hall en zijn Band. 11.50 Dansmuziek (gr.pl.). 12.1012.20 Berichten. RADIO PARIJS 1648. M. 9.00; 10.05; 1030 en 11.20 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.25 Van de Walle-orkest. 2.35 Zang. 3.35 Pianovoordracht. 4.05 en 5.05 Zang 5.20 Vroolijk programma. 5.50 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianovoordracht. 7.25 Gramofoonmuziek. 7.35 Cellovoordracht. 7.50 Zang. 8.50 Zie Brussel 484 M. 10.50 Gramofoonmuziek. 11.2012.50 Jo Bouillon's dansorkest. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Los Compane- ros-orkest. 1.502.15 en 2.35 Gramofoonmuziek. I 4.20 Vlaamsch Cellokwartet. 6.20 Omroeporkest en solist. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.45 Folkloris tisch programma. 9.05 Cabaret-programma. 10.30 Populair concert. 11.20—12.20 Gramafoonmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12,20 en 1.302.15 Gramofoonmuziek. 2.55 Jan Steurs' Musette-orkest. 3.20 Conservatorium orkest van Luik en solisten. 4.20; 5.35 en 5.55 Gramofoonmuziek. 6.05 Zang. 6.35 Gramofoon muziek. 8.20 Reportage. 8.50 Symphonie-orkest en solist. In de pauze: Gramofoonmuziek. 11.00 Dansmuziek (gr.pl.). 11.20—12.20 Gramofoon muziek. DEUTSCHE ANDSENDER. 1571 M. 8.35 Het Omroeporkest en -koor en solisten. 10.20 Berichten. 10.40 Reportage. 10.50 Piano voordracht. 11.05 Berichten. 11.2012.20 Het Omroepkleinorkest en solist.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9