I Waar komt het vandaan BURGERLIJKE STAND. ZATERDAG 17 JUNI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD 9 UIT DE OMSTREKEN OVERVEEN Chr. Hist. Unie. De heeren Ouwehand en v. d. Wall aan het woord. Vrijdagavond werd in hotel Roozendaal een vergadering gehouden door de gecombineerde afd. Haarlem en Bloemendaal van de Chr. Historische Unie. Eerste spreker was de heer J. Ouwehand, wethouder van Bloemendaal. Wij de beide Chr. Historische raadsleden, begon spr., de „Benjamins" in den Raad zijn hier nog weinig bekend en het gros der Bloe mendalers heeft ons nog nooit gezien. Spr. herinnerde daarna aan de beide voorgan gers, den heer Hogenbirk, die zijn lange raads lidmaatschap bekroond zag met het wethouder schap en den nestor, mr. J. Luden die tusschen- tijds is heengegaan. Aan ons, aldus spr. de moeilijke taak, de Chr. Historische beginselen uit te dragen en hierbij geldt voor ons nu wat ook in 1935 waar was: Wij verliezen liever alle zetels dan beloften te doen, die wij niet kunnen nakomen. Van het begin af zoo meenen wij zijn wij cordaat en eerlijk opgetreden en hebben het algemeen belang gediend. Bij dezen arbeid bestond de noodzakelijkheid en de moeilijkheid, om met andere partijen sa men te werken. Spr. betreurt het, dat de samenwerking met de R.K. te wenschen overlaat. Prettig was die met de A. R., Lib. en V. D. De eenige partij, waarmee spr. niet mee samen kan werken zeer tot zijn spijt is de S. D. A. P. Zelfs de N. S. B. zou hij boven deze partij verkiezen. Spr. stelde verder in zijn betoog voorop, dat als hij personen gaat noemen dit niet buiten sluit de achting voor de betrokken personen. Van de gemeentepolitiek van Bloemendaal behandelt spr. allereerst het onderwijs dat-in alle opzichten uitstekend is, omdat Bloemendaal zoo aanlokkelijk is, als forensengemeente. Ook voor sportvelden heeft Bloemendaal groote offers gebracht. De volkshuisvesting! Vaak wordt ons het ver wijt gemaakt ging spr. voort dat wij niet genoeg zorg toonen voor de volkshuisvesting en dat er honderden arbeiderswoningen te kort zouden komen. Spr. zou dat niet beamen, want industrieën zijn er niei. Voortreffelijke complexen woningen zijn tot stand gekomen als in Bl.-Noord voor de R.K., bij de Nachtegaal enz. Vaak wordt het gunstige beeld der gemeente financiën overdreven. Het is zijn overtuiging, dat het beheer ge schiedt met de grootste zuinigheid. Spr. had ge hoopt met belastingverlaging te kunnen komen, maar de aflossing voor den Zeeweg heeft dit niet mogelijk gemaakt. Toen spreker raadslid werd vond hij bij P. W. dingen, die hem niet aanstonden Zoo was de straatverlichting slecht en kreeg men voor f51.000 weinig meer dan gloeiende spijkers. Hij heeft toen een rapport gemaakt, waarbij hij lang niet altijd aller medewerking onder vond. De huidige toestand is weinig duurder. Spr. is van den beginne af een fel tegenstander geweest van het systeem, dat P. W. alles in eigen beheer uitvoert. P. W. meenen, dat zij goedkooper kunnen werken maar spr. is over tuigd dat dit niet zoo is. Bedragen, die verdiend zouden zijn, zijn niet juist gecalculeerd. Men maakt verder de fout, dat men geen rekening houdt met de rentabiliteit der gebouwen. Spr.'s bewondering voor P. W. is dan ook miniem. Nu worden verschillende werken door par ticulieren uitgevoerd. Spr. gaat dan over tot het werkloozenvraag- stuk en de verzorging der werkloozen. De werkloosheid onder de jongeren is niet groot, ook niet voor de vrouwen. Moeilijker is het voor de intellectueel-jongeren. Spr. wil voor volwassenen het werkloozenvraagstuk oplossen, zooveel mogelijk met inschakeling van de par ticuliere bedrijven. Spr. schetste de oplossing van het werkloozen vraagstuk in Bloemendaal en bracht hulde aan de raadsleden, die hem hebben bijgestaan. Spr. behandelde voorts de belooning in de verschillende jaren tot de nu vigeerende rege ling, welke tot uitgangspunt heeft, dat men bij de werkverschaffing niet meer moet verdienen dan de bonafide arbeider in het particuliere bedrijf. Spr. meent, dat nergens zoo goed voor de werk loozen wordt gezorgd als in Bloemendaal en eindigde met de hoop uit te spreken, dat het aantal zetels van de C. H. van 2 op 3 zal worden gebracht. Na de pauze sprak de heer E. v. d. Wall, wet houder van financien te Haarlem en gaf in aan sluiting met de eerste rede enkele opmerkingen over onderwijs en sportvelden en verder een overzicht van den financieelen toestand van Haarlem en de verwachtingen voor de toekomst. Hierna was er gelegenheid, om vragen te stellen, waarvan door enkelen gebruik werd gemaakt. Vervolgens werd de vergadering door den voorzitter, dr. J. J. Wallien, gesloten. HAARLEMMERMEER BURGERLIJKE STAND. van 9—15 Juni 1939. Geboren: Helene Wilhelmina d. van Dunk en J. Y. Mac Neill; Isaac, z. van W. van Beek en N. Bos; Willy Petronella d. van J. Hofman en P. Scheepmaker: Petronella Gerda d. van T. Eland en G. A. Gootjes; Jo hanna Alida, d. van C. van den Bosch en P. van Marsbergen; Maria Alwina. d. van C. H. Brandemann en J. de Groot. Mattheus, z. van H. J. van Wees en C. G. Bierman; Ber- nardus Johannes Maria. z. van B. J. van der Veldt en C. B. Bouchier; Johanne Helena d. van J. J. van der Aen J. M. C. van der Lubbe; Gerrit Teunis, z. van A. Wijnhout en H. J. Berlijn; Pierre Maria. z. van J. van Deijck en J. M. H. C. den Blanken; Cornells Johannes z. van J. van Deijck en J. M. H. C. den Blanken; Johannis Petrus Leonardus z. van A. P. Everaardt en J. C. Bogers; Pie ter Johannes z. van J. W. de Keizer en J. Bogert Bob Bernard, z- van Th. Kuijten en D. C. Th Pennings; Lambertus z. van H. van Oene en C. Oldenburg; Christiaan, z. van F. B, Meijer en E. J. W. Paauwe; Cornelis Pieter z. van J. Adriaanse en L. Bouterse; Marinus z. van G de Laat en R. Sippens. Ondertrouwd: Jacob Dijkgraaf 21 j. en Elise Hendrika van Ooijen 18 j., Hendrik Zoer 51 j. en Antje Clasina Reinalda 49 j., Ge- rardus Jacobus Aafting 64 j. en Clasina Gijsberta Kapteijn 52 j„ Petrus van de Aar 27 j., en Cornelia Alida Jansen 27 j., Wouter Cornelis van der Wiel 28 j. en Maria Helena Hage 30 j. GetrouwdPetrus Augustinus de Clippeleir 28 j. en Johanna Elisabeth Mesman 25 j., Aart van Pelt 27 j. en Cornelia de Voos 20 j.. Pieter de Smit 25 j., en Mietje Goulooze 19 j„ Simon van Herwijnen 35 j. en Grietje Ro mein 36 j., Dirk Hennink, 26 j. en Lijdia Matje Trommel 23 j., Paulus Franciscus Johannes Bus 27 j. en Lucia Hendrika Ma ria Smit 21 j. Willem Rooden burg 54 j. en Maria van Giesbergen 42 j. Overleden: Jansje van der Plas 64 j., echt- gen. van G. W. Dekker; Simon Stolk 78 j„ weduwn. van N. Bolluijt; Grietje Petronella Vos 6 j., d. van A. H. Vos en H. van Tol, Jo hannes Baptist Maria Klijnman 7 weken z. van A. J. A. Klijnman en M. J. B. A. Back- huijs. Wietse Heima 50 jechtgen. van W. van Veen; Aldert Alderden 83 j., weduwn. v. H. Jooren. HALFWEG NED. HERV. KERK. V.m. 10: Ds. H. O. Mole naar. Nam. geen dienst. GEREF. KERK. V.m. 10 en nam. 4: Ds. E. A. Groenewegen. PLANNEN VAN HET POLDERBESTUUR. Veel werk. Door het bestuur van den Haarlemmermeer'- polder worden groote plannen betreffende wegen- en bruggenbouw uitgewerkt, werken, die vermoedelijk in werkverschaffing zullen worden uitgevoerd en aan vele handen werk geven en die bovendien zeer groote verbete ringen beoogen. Het eerste plan, een der "grootste werken, betreft de verbreeding van den Venneper dwarsweg. de tocht langs dezen weg, zal wor den gedempt, waardoor een breedere weg kan worden aangelegd van Nieuw-Vennep tot den Rijksweg. Mogelijk zal hierlangs een rijwielpad worden aangelegd. De gronden, noodig voor het dem pen van deze tocht, wordt verkregen van de oude spoorbaan HoofddorpLeiden, pl.m. 400 meter verderop in het land gelegen. Op deze plaats komt dan een nieuwe tocht. Van Nieuw-Vennep komt in westelijke rich ting tot de paralleltocht voorbij de spoorbaan naast den woon weg van 4'/2 M. een 6 M. broeden weg voor doorgaand snelverkeer. De lengte van den te verb reeden weg is 4 K.M. In dit plan zullen verschillende nieuwe brug gen worden gebouwd, in totaal acht. De brug over de Hoofdvaart moet aanmerkelijk wor den verbreed, over de Kagertocht komt ver moedelijk een duikerbrug. De kans is niet uitgesloten, dat de oude spoorbrug ten gerieve van de bewoners van beide zijden van de Hoofdvaart in een voet brug zal worden omgebouwd. Gemeenteraad Haarlemmer meer. De Raad der gemeente Haarlemmermeer kwam Vrijdag in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester, mr. A. Slob. Er is een schrijven van een bewoner van Zwanenburg en van het raadslid Van Delden 'comm.) om drinkwatervoorziening. De voor zitter wil dat met melkrijders een afspraak wordt gemaakt. De heer v. Wijk A.R.) dringt aan op waterleidingvoorziening. zoonoodig standpijpen. De voorzitter zal zien een oplos sing te vinden. De beneoming van een lid van de commissie voor grondbedrijf en plaatselijke werken wordt aangehouden voor den nieuwen raad. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim wordt benoemd de heer P. van Tol te Abbenes. Onderwijzersbenoeming. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de openbare lagere school 9 te Zwanenburg luidt: 1. J. Stolk, tijdelijk on derwijzer aan die school; 2. C-. A. de Zwart, kweekeling met acte aan school 4; 3. Z. den Boef, kweekeling met acte aan school 8. Eerstgenoemde wordt benoemd. Verlaging van den rentevoet van de aan akkerbouwers verstrekte voorschotten. De heer v. Deden comm.) vindt dat steeds te hooge rente is berekend en wil dit van terugwer kende kracht doen zijn. De heer Ouwerkerk A.R.) meent dat de meerdere rente eenigszins de schade ver goedt die de gemeente geleden heeft. Op den vraag van den heer Arendonk (C.H.) hoe hoog het staande bedrag nog is. antwoordt wethouder Ouwerkerk: ongeveer f 120.000. De heer v. d. Helder (R.K.)Er zijn wel menschen, die kunnen betalen. Kunnen daar geen dwangmaatregelen voor worden geno men? De Voorzitter: ..Als u mij in vertrouwen namen noemt, dan zal ik hier wel maatregelen voor nemen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Met de directie van de N.V. Twentsche Bank wordt een deposito-overeenkomst aangegaan. In verband met het voorstel om extra subsidie voor de afd. Haarlemmermeer van Witte Kruis, vroeg de heer Bras (C.H.) of de fusie-onderhandelingen met de afd. Bad hoevedorp vlotten. De voorzitter zegt. dat een accoord is bereikt tusschen de beide ver- eenigingen en hij hoopte dat 'n oplossing spoe dig nabij is. Landarbeiderswet. Twee personen hadden om een voorschot gevraagd krachtens de landarbeiderswet. De heer Otte 'R.K.) vraagt of er in dit opzicht met 2 maten wordt gemeten, daar één van hen ongehuwd is hij noemt nog enkele voorbeelden. De heer Ouwerkerk antwordt, dat deze persoon gaat trouwen. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. Inzake de concessie voor het maken van een radiodistributie in Hoofddorp en omgeving wordt voorgesteld een soortgelijke concessie als voor de dorpen Zwanenburg en Badhoeve dorp is verleend aan den heer J. A. M. Hart- gers, wonende te Amsterdam ook te verleenen aan den heer A. v. Twisk, wonende te Bad hoevedorp aan den Nieuwemeerdijk 248 voor Hoofddorp e.o. Nadat de heer Ransdorp zijn bevreemding uitspreekt, dat deze persoon niet voor Bad hoevedorp in aanmerking is gekomen, wordt dit voorstel goedgekeurd. Voor het bou;wen van een zuiveringsin stallatie in Badhoevedorp wordt voorgesteld het toegestane crediet met nog f 12.000 te verhoogen. De voorzitter licht dit toe.Verschillende moeilijkheden zijn gerezen. Door de ver plaatsing naar een ander terrein, is volgens het Ingennieursbureau Noorman een paalfun- deering noodig. Het zijn meest onvoorziene om standigheden. doch alles kan gelukkig nog goedkomen. Nadat hierover verschillende op- en aan merkingen egmaakt zijn wordt in geslo ten vergadering dit onderwerp verder afge handeld. Verzoek van het bestuur van de school met den bijbel te Hoofddorp om gelden beschik baar te stellen voor den aanbouw van drie nieuwe les-lokalen. Door het voortdurend toenemend aantal leerlingen worden 3 nieuwe leslokalen noodig, waarvoor de geraamde kosten f 24000 zijn; centrale verwarming f 3750 is hierbij inbegre pen. Dit voorstel wordt goedgekeurd. Hierna volgt de rondvraag en sluiting. ZANDVOORT Tooneelvereeniging De Schakel bestaat 5 jaar. Een tooneelwedstryd. In April van het volgend jaar hoopt de too neelvereeniging De Schakel haar 5-jarig be staan te vieren en het bestuur heeft besloten bij deze gelegenheid een nationaal tooneelconcours uit te schrijven. Voor een dergelijke gebeurtenis is het nu eenmaal noodig, dat men vroegtijdig voorberei dende maatregelen treft, zoodat deelnemende vereenigingen in de gelegenheid worden gesteld zich voor dit concours te praepareeren. Het voor- loopige wedstrijd-comité bestaat uit de heeren K. Visser, H. A. J. v. d. Storm en J. A. W. van Morgen. Het ligt in de bedoeling niet meer dan vier vereenigingen uit te noodigen en daarvoor vier geldprijzen respectievelijk van f 150, f 100, f 75 en f 50 beschikbaar te stellen De eerste twee deelnemers spelen in October en November-. De Schakel sluit dan deze helft van het concours met een uitvoering in Decem ber, natuurlijk builen mededinging. De laatste twee deelnemers spelen in Januar en Februari, waarna De Schakel in April een jubileum-slotuitvoering geeft. Op dezen avond zullen ook de prijzen worden uitgereikt. Naast de geldprijzen worden nog vereenigings- en personeele prijzen uitgeloofd in den vorm van medailles, lauwertakken en lauwerkransen. Verder worden eereprijzen uitgereikt voor de beste uitspraak, het beste samenspel, de beste regie en het beste kapwerk. RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den raad der gemeente Zandvoort. op Maandag 19 Juni 1939. des namiddags 7>2 uur ten Raadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid van de commissie van bijstand voor de strandexploitatie en van een derde plaatsvervangend lid van de commissie voor georganiseerd overleg. 3. Benoeming van een vertegenwoordiger van de gemeente in het bestuur van de ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer. 4. Voorstel tot het verlagen van den huur prijs voor de gemeentelijke ziekenbarak ken. 5. Voorstel tot aankoop van het perceel Bak kerstraat no. 5. 6. Voorstel tot het verbeteren van gemeen tewoningen. 7. Prae-advies op een voorstel tot het verbe teren van gemeentewoningen. 8. Voorstel betreffende de verzekering te gen de gevolgen van ongevallen in verband met „Mouches". In de 17e eeuw vond men, vooral in Frankrijk en Engeland, dat moedervlekjes op het gelaat de vrouwelijke schoonheid verhoogden, waarom dames, die deze vlekjes niet van na- tura bezaten, ze kunstmatig aanbrachten door kleine ronde stukjes kleverige, zwarte of bruinachtige stof, de z.g. „mou ches", op kin of wang te plakken. Op een afstand maakte dit een indruk, of zich een vlieg (mouche) op haar gelaat had gezet; vandaar de naam. Gedamasccerd staal. Damascus was, gedurende de Arabische overheer- sching, beroemd om de wijze waarop de daar wo nende kunstsmeden figu ren in staal wisten te etsen of te graveeren, waarna zij daarin goud vasthamer- den. Vandaar de naam ..damasceeren" voor dezen vorm van kunst, welke nog steeds bestaat. de luchtbescherming, tegen het risico van wet telijke aansprakelijkheid, enz. 9. Voorstel tot het invoeren van inwoners abonnementen voor de rijwielstalling van de gemeentelijke zee- en zonnebad inrichting „Zuiderbad". 10. Voorstel tot verhooging van de bezoldi ging van de cassière van de gemeentelijke zee- en zonnebadinrichting „Zuiderbad". 11. Vaststelling van de 16e en 17e supple- toire begrooting voor 1938. 12. Voorstel tot het verhuren van een win kel in het perceel Badhuisplein no. 9. 13. Beantwoording van een vraag van het raadslid Joustra aangaande de strand exploi tatie. 14. Behandeling van belastingreclames. 15. Oninbaarverklaring van belastingen. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: J-. Stol en F. Bolwidt, Brede- rodestraat 91; K. G. Hendrikse en C. M. Schilp- zand, Noorderstraat 1: Th. C. H. Wisman en E. H. v. d. Meij, Prinsesseweg 29; A. J. P. Vink en J. C. Landman, Dr. Gerkestraat 20 zw. Overleden: S. Zwemmer, wed, van P. Koning, oud 77 jaar; H. B. Horst, oud 78 jaar. VERBETERING GEMEENTEWONINGEN In de raadsvergadering van 19 December 1938 werd in handen van B. en W. gesteld om prae- advies een voorstel van de heeren T. Molenaar en Van Toombergen, waarbij het college werd uitgenoodigd te komen met voorstellen tot ver betering van de gemeentewoningen staande aan de Hobbemastraat en Jan Steenstraat, met pre mie van het rijk lntusschen is gebleken, dat het niet mogelijk is rijkspremie te verkrijgen voor de verbetering van woningen, welke door de gemeente zijn ge bouwd. Aan het voorstel van de heeren Mole naar en Van Toombergen is derhalve de basis ontvallen. De voorgestelde verbeteringen bestaan in het veranderen van den kap en het uitbreken van de bedsteden De commissie van publieke werken vestigt er de aandacht op, dat door het ontbreken van de bedsteden, de zich daaronder bevindende kelders welke voor de bewoners veel gerief opleveren, zullen vervallen. Voorts wijst de commissie er op, dat de woningen zijn bestemd voor kleine gezinnen en ouden van dagen Daar vrijwel zeker verwacht kan worden, dat de hoogere autoriteiten den eisch zullen stellen, dat de verbeteringskosten door huurverhooging worden gecompenseerd, zijn B. en W. met de commissie voor Publieke Werken van oordeel, dat het voor de bewoners niet gewenscht is de bovenomschreven werkzaamheden te doen uit voeren HALFWEG HALFW EG SCH E BIL J AR TV EREENIGIN G KAMPIOEN. Het is aan de Halfwegsche biljartvereeniging „Krijt op tijd" mogen gelukken dit jaar het kampioenschap te veroveren van de afdeeling waarin zij in de competitie uitkwam. Dit feit werd op feestelijke wijze herdacht in het clublokaal der Vereeniging in Café .Kroon" aan welke feestavond voorts tal van attracties verbonden waren, terwijl een mu ziekgezelschap er voor zorg droeg, dat de goede stemming er in bleef, zoodat men tot laat in den nacht gezellig hijeen was om dit heuge lijk feit te vieren. KORFBAL. Te Halfweg is als onderdeel van de Voet- balvereeniging „Halfweg" opgericht een korf- balvereeniging, waarvoor de oefenavond is bepaald op Donderdag, en wel op het terrein van de Voetbalvereeniging „Halfweg" aan den IJweg alhier. Verschillende oud-korfballers verleenen aan deze jonge vereeniging hun medewerking, terwijl de Propaganda-Commissie van den Amsterdamschen Korfbalbond voor de pro paganda zorg draagt. In verband hiermede wordt reeds Zondag. 18 Juni, des avonds om 7 uur, op het terrein aan den IJweg alhier een propaganda-wedstrijd gespeeld tusschen twee twaalftallen uit de eerste klasse van den Kon. Ned. Korfbalbond, n.l. L.U.T.O. tegen D.E.D., terwijl er binnenkort bovendien een filmavond georganiseerd zal worden. lntus schen beschikt de jonge vereeniging reeds over een deskundige trainer, die de training ernstig ter hand neemt, opdat „Halfweg" reeds in het a.s. seizoen in competitieverband zal kunnen uitkomen. HILLEGOM RAADSVERGADERING Onder leiding van den burgemeester, jhr. Van Nispen tot Pannerden kwam Vrijdag avond de raad in spoedeischende vergadering bijeen. De publieke tribune was geheel bezet. Afwezig waren de heeren Goemans, Meskers en Veldhuijzen van Zanten. Met algemeene stemmen werd mej. T, Burgy te Leiden benoemd tot onderwijzeres aan de openbare lagere school ter voorziening in de vacature, mej. Brons. Bij de behandeling van de aanvraag tot bouwvergunning voor een bioscoop op een terrein aan de Hoofdstraat tusschen de per- ceelen Lampe en Broekes gaf de voorzitter eerst een uiteenzetting. In het college van B. en W. was verschil van meening ontstaan of bedoeld terrein werkelijk aan de Hoofd straat gelegen was of niet. De minderheid van het college. Vermeer was van laatstgenoemde meening. in welk geval de raad ontheffing van de bouwvergunning zou moeten verleenen. Daarom had het college hei beter geoordeeld den Raad hierover te doen beslissen Nadat weth. Vermeer zijn meening had toe gelicht volgde een zeer langdurige discussie, waaruit bleek dat de meenineen sterk uiteen liepen. Het ter plaatse staande huis, dat voor de bioscoop zal moeten worden afgebroken. Is in de Hoofstraat genummerd, doch staat achter het perceel Lampe aan een verhard pad. De heer W. K ij n e noemde de te nemen beslissing zeer belangrijk, te meer daar de bioscoop komt te staan naast het te bouwen Vereenigingsgcbouw der Ned. Herv. Jeugd- centrale, welke aldaar ook grond gekocht heeft. Spr. noemde het samengaan van deze twee zoo verschillende zaken krenkend voor een groot deel der burgerij. De voorzitter wees erop dat het laatste niets uit te staan mag hebben met de te nemen beslissing. Zegt de raad dat het terrein niet aan de Hoofdstraat ligt. dan kan daarover gesproken worden bij de behandeling der ver gunning tot ontheffing der bouwverordening. Gesteund door weth. Vermeer deed de heer Kijne vervolgens het voorstel te beslissen, dat het terrein niet aan de Hoofdstraat is gelegen. Bij stemming werd dit voorstel verworpen met 7 tegen 5 stemmen (voor de heeren Ver meer, Kijne, Haster, Fijma en Paase). Het college van B. en W. zal dus verder beslissen over de bouwverordening. Tenslotte kreeg de heer P Ij n a k e r ver gunning tot het arieggen van een korte ver klaring die hierop neerkwam dat hij zich als vertegenwoordiger der K.D.P. voortaan wenschte beschouwd te zien als zitting te hebben voor de RK. Staatspartij, zulks naar aanleiding der fusie tusschen beide partijen. Hierna werd de vergadering gesloten. N.U.S.O.-DAG. Hedenmiddag houden beide speeltuinver - eenigingen „Patrimonium" en ..Goed Wonen", ieder op het eigen terrein den landelljken speeltuindag. Om half drie zal mevr. Van Nispen tot Pannerden bij „Patrimonium" het openingswoord spreken, terwijl de burgemees ter zelve dit te drie uur bij „Goed Wonen" zal doen. Bij beide vereenigingen verleenen Harmoniekapel en Radio-Centrale hun mede werking. GESLAAGD. Voor het Mercurius-diploma machine-schrij ven slaagden onze plaatsgenooten M. Dansen en C. van Zanten. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. Ten bate der Chr. Kleuterschool ..Wilhel mina" is een bloempjesdag gehouden. De op brengst was 75.51. VAN DE TRAP GEVALLEN. Het 4-jarig zoontje van den heer B. aan den Loosterweg m viel van een trap. Nadat door een lid der E.H.B.O. het kind verbonden was. constateerde de dokter bij de verdere medische behandeling een hersenschudding. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) WATERPOLO. S. Z. C. en H. V. G. B. deelen de punten (1—1) Het was een zeer snelle wedstrijd, waarin buitengewoon veel werd gezwommen. Door de groote beweeglijkheid der beide voorhoedes ontwikkelde zich een aantrek kelijk spel. Kort voor rust had S. Z. C. veel geluk toen een keihard schot buiten het bereik van den keeper tegen den paal belandde. Rust (00) Ook na rust ging het spel gelijk op. H.V.G.B. was met schieten evenwel sterker, maar had zeer met pech te kampen. Koen Anthonie scoorde tenslotte met een fraaien boogbal '0—1). De H.V.G.B.-voorhoede schoot nog eenige malen fraai in maar de Schiedamsche doel palen deden wonderen en het zag er naar uit, dat er in de stand geen verandering meer zou komen. Kort voor het einde werd evenwel J. Kete laar het water uitgestuurd en S.Z.V. kon na het missen van den strafworp toch gelijk ma ken (1—1). Hierna was er te weinig tijd voor H V.G.B. om nog de beide punten uit het vuur te slee pen. zoodat het einde van dezen uiterst fairen wedstrijd met 11 kwam. H.V.G.B. kwam uit met: E. Haverschmidt, J. Ketelaar, A. Goedings. J. Bongertman K. Anthonie, K. Bongertman. J. Hogeland. KAATSEN. OM DEN WIERSMA-WISSELBEKER. Aan den wedstrijd op Zondag 18 Juni a.s. om den Wiersma-wisselbeker op het Gemeentelijk Speelterrein aan de Kleverlaan zullen de vol gende partures deelnemen: 1. Arnhem: IJ. Pietersma—G. Miedema,—IJ. Roode. 2. Zaanstreek: J. Beunder—J. Meester—T. Jongschaap 3. Amsterdam: G. de Groot—J. Zijlstra—R. Wijngaarden 4. Zeist: J. KleinschmidtG. de Vries—D. de Jong. 5. Hilversum—M. Vecnstra—G. Kuipers—J. Dorhout. 6. Haarlem: R. Hibma—L. de Graaf—J. van Dijk. Zooals bovenstaande lijst aangeeft komt Haarlem reeds in den eersten omloop tegen het sterke partuur Hilversum uit. met den zoo ge- vreesden „Melle" Veenstra". Ook de andere parturen gewagen van klinkende namen. Scheidsrechter is de heer M. de Vries uit Den Haag. De beschuldigingen tegen den Duitschen consul te Liverpool. Tegenspraak van officieele Duitsche zijde. Naar aanleiding van Chamberlain's verkla ring in het Lagerhuis over een betrekking tus schen het Duitsche consulaat-generaal te Li verpool en een zekeren Kelly, die bij een ge val van spionnage betrokken is. wordt van officieele Duitsche zijde verklaard: „De bewering, dat het Duitsche consulaat- generaal te Liverpool in relatie met Kelly ge staan zou hebben of Kelly in contact met spionnage- en inlichtingendiensten gebracht zou hebben, is onjuist. De Duitsche regeering behoudt zich voor maatregelen te nemen in verband met het verzoek der Britsche regee ring tot terugroeping van den consul-gene raal." Kraaminrichting „Beatrix" ZIJLWEC 198 - TELEFOON 17200 (Aav. Ingez. Med.) HAARLEM. 16 Juni. Bevallen 14 Juni: H. G. MullerKeijzer, d.; G. C. van Soestde Rooij, d.; H. M. Hoogreef Dirken, d.; 15 Juni: M. Broekman—Koster, d.; M. G. van der MeerRijneveld, d.; A. Hoog- teijling—van der Zwan. d.; 16 Juni: J. C. C. Spanjaartvan Zeeland, d.; M. Vink—Weg man, z. Overleden 14 Juni: M. Turk, 47 J„ Groot Heiligland; E. E. Kuperus—van Egdom. 41 j., Siwartstraat; C. H. BijnsdorpOomen, 68 Heerensingel; 15 Juni: J. P. van Baasbank, 67 j„ Hazepaterslaan; A. C. Visser—van Am- stel, 62 J., ^eding van Berkhoutstraat: E. M. van Leeuwen—van Velthuijsen, 70 J,. Bloem- hofstraat.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7