AGENDA. •BREEMENs Ochtendbeurs Amsterdam Nieuwe Uitgaven W 0 E.N S D AG 21 JUNI 1939 HAS RU EM'S DAG BE AD 2 Provinciaal Electriciteitsbedrijf. ƒ875.000 voor uitbreidingswerken. Ged. Staten bieden Prov. Staten ter vast stelling aan een eerste suppletoire begrooting der inkomsten en uitgaven van het Prov. Electriciteitsbedrijf voor het jaar 1939. Op deze begrooting komt o.a. voor een be drag van f 875.000 ten behoeve van uit breidingswerken. verdeeld als volgt: Hoogspanningsnetten 1. Diverse uitbreidingen en verbeteringen van het 10 kV net. f 250.000, 2. Bouw en inrichting van hoogspannings- en transformatorstations f 200.000. Laagspanningsnetten 3. Diverse uitbreidingen en verbeteringen van laagspanningsnetten f 400.000. Diversen 4 Aankoop van grond f 25.000. Ter toelichting zeggen Ged. Staten o.a. het volgende: Aan het toenemend gebruik van electrische energie voor diverse doeleinden waarbij gedacht wordt aan elcctrisch koken, warmwa tervoorziening, electrisch lasschen. grond- verwarming. besproeiing, woningbij verwar ming. koelen van land- en tuinbouwproducten, diverse toepassingen in de pluimveeteelt enz., werd in de laatste jaren het hoofd geboden door het tot st-andbrengen van op zichzelf- staande verzwaringen in de laagspannings netten op de plaatsen, waar de zich in die netten bevindende capaciteits-reserves ver bruikt waren; ook werden in dergelijke ge vallen wel in de betrokken omgeving één of meer nieuwe voedingsstations gebouwd. Er zijn echter verscheidene gemeenten, waar de vraag naar electriciteit in verband met de bo vengenoemde toepassingen zoo belangrijk het normale accres overtreft, dat dergelijke plaatselijke verbeteringen niet meer toerei kend. zijn. Ten einde nochtans aan de vraag te kunnen voldoen, is het noodzakelijk ge worden om op ruimer schaal dan tot nu toe gebruikelijk was en in versneld tempor tot het versterken der laagspanningsnetten en het stichten van nieuwe voedingsstations over te gaan. waarbij tevens aan uitbreiding van het 10.00G volt-net gedacht zal moeten worden. In dc eerstkomende jaren zal uit dien hoofde re kening dienen te worden gehouden met de noodige uitgaven. Voor de meest urgente ge vallen moesten evenwel reeds terstond maat regelen genomen worden en werden in overleg met den Raad van Toezicht op de Provinciale Bedrijven en na verkregen machtiging van ons Coilege door het Bedrijf in verschillende gemeenten verzwaringswerkzaamheden in uitvoering genomen tot een totaal ge raamd bedrag van f 632,700; plannen voor verzwaring van netten in nog eenige andere gemeenten zijn op het oogenblik in een ver gevorderd stadium van voorbereiding. VOORBEURS TE AMSTERDAM. In afwachting van de behandeling van het rap port Oss in de Tweede Kamer, bleven de buiten- landsche wisselkoersen zich op hetzelfde, mee- rendeels hoogste viveau bewegen, en viel er weinig ondernemingslust te bespeuren. Nieuwe aspecten hebben zich in de algemeene situatie niet voorgedaan, zoodat de markt een volkomen afwachtend standpunt inneemt, en de stem ming dientengevolge zeer rustig en onbewogen is. De dollar beweegt zich een fractie beneden den koers van afgifte van het Egalisatiefonds, op 1.88 5/16. Fluctuaties blijven volkomen ach terwege, ook in den koers van het Britsche de vies, dat heden vernomen werd op 8.813/4 8.82. Ook de overige deviezen boden weinig stot tot bespreking en werden meerendeels verno men op de vorige koersen. Zoo gold Parijs 4.99 4.99 1/4. Brussel 32.03—32.04, Zwitserland 42.45 42.47, en de rijksmark 75.52'/*75.57%. Ook de termijnmarkt bleef practisch onge wijzigd, alleen wist het disagio voor de Belga een kleinigheid uit te loopen op resp. 5 cents en 18 cents voor de 1 en 3 maandsch noteering. Het voorbeurs-effectenverkeer kenmerkte zich door een lichtelijk vastere houding met iets opgewekter ondertoon. Groote koersverbeterin- gen deden zich niet voor en de stemming was kalm. Iets meer belangstelling ondervonden aan deden Philips. Amerikanen lagen goed prijs houdend. WISSELKOERSEN. Amsterdam. 10.15 uur. Londen 8.81 3/4 Berlijn 75.55 Parijs 4.99 Brussel 32.02V* Zwitserland 42 46 New-York 1.88 5/16 Londen 8.81 7/8 Berlijn 75.55 Parijs 4.99 1/8 Brussel 32.03 'A Zwitserland 42.46 Kopenhagen 39.37 Stockholm 45.42'^ Oslo 44.30 New-York 1.88 5/16 Italië: vrije lire 9.94 reislire 9 bankpapier 6.35 Amsterdam, 12 uur. Heden: WOENSDAG 21 JUNI N.V. Droste's Cacao- en Chocoladefabrieken, Jaarl. alg. vergad. ten kantore, 3.30 uur. Frans Hals theater: „De zoon van Franken stein", 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Vernon and Irene Castle". Tooneel: The Kadex Four. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: „De gouden kooi 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Familie Cinema: „Pacific lmer en „Hotel Sacher", 2 en 8.15 uur. Moviac: „Drie blauwe jongens en een meisje" geprolongeerd. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 10 5 uur: Dinsdag en Vrijdag van 105 en 810 uur. Teyler's Museum, Spaarne 16. 113 uur, be halve 's Maandags. Toegang vrij. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a. Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Gemeenteraadsverkiezingen te Haarlem, Bloe- mendaal en Velsen. DONDERDAG 22 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling, 34 uur. Bioscoopvoorstellingen des middags en des avonds. Frans Hals Museum: Eere-tentoonstelling van werken van wijlen H. A. van den Eynde 10—5 uur: Dinsdag cn Vrijdag van 10—5 en 8—10 uur. Palestina Diorama's, Schotersingel 117a, Ge opend eiken werkdag (behalve Vrijdags) van 3—5 en 7—9 uur. Haarlem kiest een nieuwen Raad. De strijd om de 39 uitverkorenen. Nadat de Haarlemmers pas op 19 April ter stembus waren getrokken om te helpen de leden van de Provinciale Staten van Noord-Holland te kiezen, waren ze nu weer opgeroepen om uit te maken welke 39 dames en heeren in de ko mende vier jaren op het Prinsenhof de gemeen tezaken zullen helpen besturen. De stemdag was nu wat drukker dan in April. Althans uiterlijk. Er is harder door de partijen gewerkt, wat trouwens wel te verklaren is, want de functie van Raadslid wordt in het al gemeen belangrijker geacht dan die van Staten lid. Bovendien speelt het stedelijk element daar bij een belangrijke rol. Er zijn nu meer verga deringen met de kiezers gehouden, terwijl er ook meer oropaganda-materiaal verspreid is. Verschillende partijen hebben ook met huisbe zoek gewerkt. Het ligt aus niet aan de partij leidingen als er nog kiezers thuis blijven. Bo vendien is ook weer veel gedaan om ouden van dagen en gebrekkigen, die niet te voet naar de stembus konden gaan, per auto te brengen. Vele ouden van dagen hadden daardoor ook heden weer een autotocht, ook al duurde die nu heel wat korter dan die van Dinsdagmiddag met het Comité voor den autotocht voor ouden van da gen Toch beschouwden vele oudjes dit gerij naar het stemlokaal als een pretje. Met glundere ge zichten zaten ze in de auto's, als wilden zij hun politieke vrienden overhalen nog een eindje om te rijden, waartoe het mooie weer ook wel aan lokte. Op 19 April stond aan elk van de 94 stem lokalen slechts één man die aan de kiezers een biljetje met een laatste raadgeving op wie zij moesten stemmen afgaf. Nu waren er drie par tijen die van die propaganda op het laatst nog heil verwachtten, twee werkten er met biljetten en één met een bord. Er werd in het algemeen reeds in de morgenuren druk gestemd. Om 12 uur had ongeveer de helft van de kiezers reeds den naam van den man of vrouw hunner keuze in de stembus gedeponeerd. Op het Stadhuis, waar ook een stembureau zitting hield was het vooral in de morgenuren zeer druk. Maar daartoe werkte dok mee de bui tengewone belangstelling die een huwelijk trok de hal. Het was moeilijk te constateeren of de rij kinderwagens met zuigelingen die in de vestibule stond daar was gezet door moeders die moesten stemmen of die waren gaan kijken aar de trouwpartij. Voor de ambtenaren zit er veel vast aan de voorbereiding van een verkiezing. Het is geen kleinigheid om voor 75.572 kiezers een oproe- pingskaart te schrijven, ook de post heeft na tuurlijk een zware taak om die te bestellen. Maar nog meer werk heeft de afdeeling „Verkiezin gen" aan het organiseeren van de bezetting der 94 stembureaux met leden en plaatsvervangende leden, want niet alle leden vatten hun taak zoo serieus op als het lid van het college van B. en W. dat te kennen gaf, dat hij het zijn plicht als voorzitter van een stembureau achtte aanwezig te zijn van 's morgens kwart voor 8 tot 's avonds 8 of 9 uur). De andere voorzitters en leden la ten zich vervangen om behoorlijk tijd te heb- m om thuis te eten. Openbare Werken moest zorgen dat de 94 stemlokalen in orde waren, opdat geen kiezer in iets belemmerd zou worden om aan den stem plicht te voldoen. Gedurende den verkiezingsdag zelf hebben de ariibtenaren weinig meer te doen dan hun ge v/one werk enzelf te stemmen. Maar om 5 uur vanmiddag, als de stembus gesloten is, be> gint het weer. Aan elk stembureau is een ambte naar toegevoegd die er mede voor zorgt, dat alle bepalingen der wet wat betreft het vaststellen van den uitslag worden nageleefd en te zorgen, dat het proces-verbaal van dien uitslag naar het hoofdstembureau wordt gebracht. Dat zetelt van avond in de Statenzaal op het Prinsenhof om zoo spoedig mogelijk den voorloopigen uitslag der verkiezing te kunnen vaststellen. Bij de Prov. Statenverkiezing van 19 April was dit 's nachts half een. Wij hebben weer een eigen verkezingsdienst ingesteld, waardoor wij, naar wij vertrouwen, eerder een voorloopigen uitslag kunnen bepalen Bovendien geven wij op onze nieuwsborden aan onze bureaux Groote Houtstraat 93 en Soenda- plein 37 geregeld den stand van het binnenko men der 94 stembureaux, zoodat men daar het erloop kan volgen. VerioachtiJig geldig van hedenavond tot mor genavond ongeveer 19 uur: Iets warmer, gedeeltelijk bewolkt, over wegend droog, zwakke tot matigen wind uit Oostelijke richtingen. THERMOMETERSTAND Hoogste gisteren Laagste hedennacht Hoogste heden 65 F. 58 F. 62 F. Het gebied van hoocen luchtdruk op den Oceaan heeft zich verder naar het Noorden uitgebreid. Het strekt zich nu van de Azoren tot ver in de Poolzee uit. De hoogste baro meterstanden worden vanmorgen bij IJsland en Schotland aangetroffen. Deze zijn buiten gewoon hoog voor den tijd van het jaar n.l. 1040 m.b. '780 m.M.i. De depressie, die gisteren voor de Noorsche kust lag. trok Noord-Oostwaarts naar Noord- Scandinavië en deed den luchtdruk daar aan zienlijk dalen. In Lapland, Finland en de randstaten is het nog zeer warm. hoewel de temperaturen binnen den Poolcirkel vanmor gen iets minder hoog zijn dan gisteren, door dat een koelere luchtstroom uit het Noord westen hier binnendrong. Het. vlakke minimum, dat gisteren bij de Engelsche Oostkust gelegen was is opgevuld. In Oost-Duitschland en Polen houdt de on- weersachtige weerstoestand aan. Het blijft er zeer warm. In ons land is in de afgeloopen 24 uur eeni ge regen gevallen. Deze werd veroorzaakt door dat warme continentale luchtmassa's opgleden tegen de koelere lucht, die hier aanwezig was. Voor het Kanaal ontwikkelde zich gisteren een depressie, die in diepte toenemend naar Zuid-Frankrijk trok. Zij bracht in Frankrijk veel regen, en ook vanmorgen is het weer er nog somber en regenachtig. BAROMETERSTAND Vorige stand 762 m.M. Stand van heden 762 m.M. Stilstand. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien Gr. Houtstraat 37 Tel. 11059 HOOG WATER TE ZANDVOORT: Donderdag v.m. 7.14 uur; n.m. 19.40 uur. Strand berijdbaar van 12.00—17.30 uur. Belangrijke Telefoonnummers: Politie: 11850. Brandweer: 15333. Ongeva llendienst (Brandweerkazerne) Ged. Oude Gracht: 14141. ONAFHANKELIJKE RELIGIEUSE GEMEENSCHAP. Op week-end-büeenkomst worden schetsen naar de Camera Obscura opgevoerd. De Onafhankelijke Religieuse Gemeenschap houdt deze week voor de eerste maal haar lan delijk week-end in Haarlem. Het heeft plaats in Dreefzicht. uitgezonderd de openbare religieu se samenkomst op Zondagmorgen, die in de eigen zaal. Oranjeplein 9, plaats vindt. Ds. A. R. de Jong zal dan spreken over „Dooreenge- loopen kleuren". De openbai-e tooneelvoorstel- ling op den Zaterdagavond moest ditmaal ver- allen. Dien avond worden in Dreefzicht enkele voor dit doel geschreven schetsen opgevoerd. Een ervan draagt den titel: „Hoe warm het was en hoe vreemd", geïnspireerd op een episode uit de Camera Obscura. Een ander brengt den be kenden ouden student-dichter Piet Paaltjes in herinnering en geeft in zijn stijl een „proeve van wederinvoering der romantiek in onze litteraire en amoureuse verhoudingen". Verder draagt ds. De Jong een tafereel voor uit een tooneelspel van Hans Schlumberg: Won deren rondom Verdun; waarna in een schetsje de perikelen van het pastorale ambt zullen worden getypeerd. Voor dezen avond is voor belangstellenden introductie vrij. DRINKWATERVOORZIENING VAN TEXEL. Ged. Staten van Noord-Holland stellen Prov. Staten voor te besluiten: aan de gemeente Texel een bijdrage te verleenen van een derde jedeelte der kosten, verbonden aan het in stellen van een geo-hydrologisch onderzoek naar de mogelijkheid tot waterwinning in die gemeente in de duinen bezuiden de Koog. zulks tot een maximum van 8.50 en onder voor waarde dat dit onderzoek wordt opgedragen aan- en uitgevoerd door het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening. OPMERKINGEN VAN LEZERS. EEN MODERNE KRUISTOCHT? Een lezer vraagt, of in dezen tijd niet weer een kruisvaart in geestelijk opzicht zou kun nen plaats vinden met den steun van alle ge- loovigen, KathoÜeken, Protestanten. Joden en alle andere geloovigen, zonder onderscheid van ras of klasse, om het ongeloof te best-rij den. Als de overwinning, behaald is, aldus deze inzender, zullen de menschen van alle rich tingen als broeders met elkaar kunnen om gaan. EXAMENS Stedelijk Gymnasium. Voor het toelatingsexamen voor de le klasse zijn geslaagd: Johannes Biiller, Elsje Broste, Gerardus Schreuder, Adriana Hartmans, Geertej van Maasdam, Maria Thiel, Hendrik van der Mije, Gerrit Korte weg, Herman Posthumus Meijjes, Nicolaas van Eekelen, Marijke Bakker, Robert Klein, Joost Levenbach, Hugo Sluyter, Wilhelm Hoogendijk, Gerard Veenhoven,,' Jan Peper, Nellie Schermer, Hildegard Würdemann, Ge rard Bosman, Cornells Koot, Guido de Clerck, Willem Geerts, Joanna Bakhuizen v/d Brink, Emma Pe-erreboom, Wouter Mouw, Paul. Kap- teyn', Anthony Hofmeesteh. Wilhelm Koenigs, Janny Bruce, Else Doek, Harald Bruggeman, Eric Boeser, Jan Looijen, Dirk Scholten, Eli sabeth Meydes, P. Zeydner, Frederik Breiten- stein, Gerrardina Blankenberg, Pieter de Zo mer, Eleonore Schuyt, Anna Nieuwenhuys, Hendrik van Beek, Sieds Lykles, Willem Bir- kenhager, Jacoba Willinge. Poppe van der Meulen, Dirk van Paassen, Diederik van Schel ven. Johannes de Haan, Leonard Snijders, Cornells de Vries, Gijsbertha Oei, Tjoen Oei. Academische opleiding. Amsterdam, 20 Juni. Bevorderd tot doctor in de letteren en wijsbegeerte op proefschrift ge titeld: „Philodemus de muziek met vertaling en commentaar", de heer D. A. van Krevelen, geb. te Oosterhesselen. Geslaagd voor het doctoraal examen geschiedenis mei. H. Knster. Voor het candidaatsexamen klassieke letteren de heer J. v. d. Raa en voor het candidaatsexamen wis- en natuurkunde mej. M. van Straaten en de heer P. J. Wilbrink. Aan de Leidsche Universiteit slaagde voor het cand. examen wis- en natuurkunde letter B, de heer A. van Iersel, te Heemstede. JUBILEA BIJ DE FRIMA HENRI J. CARELS. Dinsdag 28 Juni j.l. herdacht de heer J. J. van Oerle den dag waarop hij 25 jaar gele den in dienst trad bij de N. V. Electr. Luxe broodfabrieken voorheen Henri J. Carels. In de met groen versierde fabriek werd de jubilaris allereerst toegesproken door den di recteur der Vennootschap, den heer C. J. Taaie, die hem de zilveren medaille en oor konde van de Ned. Vereeniging van Werk gevers in het Bakkersbedrijf overhandigde. De bedrijfsleider, de heer G. J. Wanders, releveerde wat de jubilaris voor het bedrijf beteekend heeft en overhandigde hem een enveloppe met inhoud. De heer J. Geerlings sprak namens de col lega's en overhandigde hem namens het per soneel een fraaie lamp. Tegelijkertijd heeft het personeel hun di recteur. den heer C. J. Taaie, gehuldigd, naar aanleiding van het feit dat hij 12% jaar di recteur was van de Vennootschap. Na het officieele gedeelte bleef het perso neel nog eenigen tijd gezellig bijeen. AANBESTEDING VOOR DE ZUIDERZEE WERKEN. 's GRAVENHAGE 21 Juni. De hoofding.-dir. van den rijkswaterstaat, belast met de uitvoe ring van den dienst der Zuiderzeewerken heeft heden aanbesteed het maken van een gedeelte Leidam en een scheepvaartgeul ten zuiden van den Moerdijk van den Noord-Oostelijken polder bij Schokland, met bijkomend werk. Laagste inschrijver was D. Blankevoort Dzn. te Bloemendaal voor f 533.000. Commissionnair in effecten veroordeeld. Amsterdamsche rechtbank legt hem V/2 jaar op. AMSTERDAM, 21 Juni. Conform den eischen van den Officier van Justitie veroordeelde de rechtbank den commis sionair in effecten P. J. K., vroeger kan toor houdende aan de Prinsengracht te Amsterdam, wegens verduistering, na melijk het bewegen van het publiek door het opzettelijk verzwijgen of ver minken van ware of voorspiegelen van vaische feiten of omstandigheden tot het koopen van aandeelen van een vennoot schap en wegens het publiceeren van vaische balansen tot twee en een half jaar gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht (onge veer een half jaar). Medio December deed de justitie een inval in het kantoor van den commissionnair, die tevens beheerder was van de N.V. „Petra Prima". Kor ten tijd later werd hij failliet verklaard met een tekort van ruim f 115.000. De Officier had hem verduistering van 30 a f 40.000 ten laste gelegd, als beheerder van ..Petra Prima" gepleegd, deze gelden had hij als beheerder der N.V. ontvangen en direct in privé geleend. Ook de beide andere feiten door mr. Wassenbergh ten laste gelegd, achtte de recht bank bewezen. Weesvader mishandelde wees kinderen. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft Dinsdag terecht gestaan de 45-jarige wees vader van het Israëlietisch weeshuis aan de Mathenesserlaan te Rotterdam. De man wordt er van verdacht de aan zijn hoede toever trouwde kinderen te hebben mishandeld. Tien kinderen, ex-verpleegden uit het weeshuis, en enkele oudenen kwamen van de mishan delingen getuigenis afleggen. Het O.M. eischte twee maanden gevangenisstraf. Goedkeuring onthouden aan partieel uitbreidingsplan van Amsterdam. 's GRAVENHAGE 21 Juni. De gemeente raad van Amsterdam heeft op 21 Juli van het vorig jaar een plan van uitbreiding vastgesteld voor de nog onbebouwde terreinen, gelegen aan de Richard Wagnerstraat en de Handelstraat, zoomede bebouwingsvoorschriften voor die ter reinen. Ged. Staten van Noord-Holland hadden dit uitbreidingsplan goedgekeurd. In beroep heeft de Kroon echter overwogen, dat moet worden aangenomen, dat de bebouwing der terreinen in voege als in het plan is toege staan, aan het karakter der onderhavige wijk afbreuk zal doen en aan deze wijk in zekere mate zal ontnemen hetgeen haar voor welge- stelden als woonwijk aantrekkelijk maakt. Voorts werd overwogen, dat door een der ge machtigden van het gemeentebestuur is toege geven. dat de eigenaren der villa's, die met de gemeente een erfpachtscontract voor 75 of 100 jaar hebben gesloten, terwijl de canon werd be rekend op. 5% van de waarde, van het bouvytejr rein, daardoor zijn gedupeerd. - k Naar. het oordeel van de Kroon ligt het niet op den weg van hte gemeentebestuur -hen nog meer te dupeërendoor thans een andere be bouwing van anderen aard, tusschen de be staande villas in, toe te laten. Op deze gronden heeft de Kroon met vernieti ging van het besluit van Ged. Staten alsnog goedkeuring aan het onderhavige uitbreidings plan der gemeente Amsterdam onthouden. De heer W. J. A. Matla 70 jaar. Nestor der Haarlemsche Damclub. De heer W. J. A. Matla Sr., nestor van de Haarlemsche Damclub en eerelid van den Nederlandschen Dambond wordt vandaag 70 jaar. Toen we den jarige heden een bezoek brachten was de heer Matla reeds aardig in de bloemetjes gezet. De afdeeling Haarlem van den Vrijzinnig Democratischen Bond, waarvan de heer Matla 6 jaren secretaris was, de Haarlemsche Damclub, die de jarige oprichtte en waarvan hij thans nog 2de voorzitter is, en de Ne- derlandsche Dambond, waarvan hij 10 jaar bestuurslid was om daarna het eerelidmaat schap te verkrijgen, hadden fraaie bloem stukken gezonden, die de huiskamer in de Sophiastraat (no. 17) een feestelijk aanzien gaven. Vele gelukwenschen werden ontvangen van oude en jonge damvrïenden. ORGELBESPELING in de Groote of St. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 22 Juni a.s. des namiddags van 34 uur door den heer George Robert. Het programma luidt: Preludium e kl. t. J. S. Bach Choralvorspiel „Herzlich tut mich verlangen" Joh. Brahms Sonate HI A. Guilmant 4a. Peuillet d' Album, b. Regrets C. F. Hendriks 5. Preludio e Fughetta H. Andriessen 6. Grand Choeur Jos. Jongen vraagt /onze voor/jAars- prijscoürant BRANDSTOFFEN stellen nóóit teleuc HAARLEM TELEFOON 10070. (Adv. Ingez. Med.) Koersen van de Ochtendbeurs te Amsterdam /an heden van 10.30 uur tot 11.25 uur. Kon. Olie 309—11 H.V.A. 425 Vergde Vorstenl. 91 1/23/4 Amst. Rubber 194 Philips 210—2 AKU 36—1/2 Unilever 136 1/2—3/4 Koninkl. Ned. Stoomboot Mij. 109 1/2 Beth. Steel 42 11/16—3 U. S. Steel 36 3/8 Republic. Steel 12—3/16 Anaconda 191/8 Shell 8 11/16 „WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN" Sophiastraat 2 d Altijd nog maar werkloosheid, En aan ?t noodige gebrek. Blijft toch dagelijks aan ons denken, En ons Uwe gaven schenken, In den vorm van geld of goed, Geeft toch altijd welgemoed. Telefoon 12255 Postgiro 212793 DE BOOTTOCHT VAN LICHAMELIJK GEBREKKIGEN. 2e Verantwoording van „Snelverband". Voor den boottocht voor lichamelijk gebrek kigen volgt hier de 2e verantwoording van de eerste hulpvereeniging „Snelverband": Lijst no. 1 Mej. G J. A. f 5.88; no. 18. Mej. M. W. K. f 2; no. 98 Mevr. W. W. f 4.40; no. 99 Mej. Willy f 2.70: no. 97 Hr. Z. f 15.10: no. 109 Polygraph f 4.15: no. 108 Firma Enchedé f 38.72%; no. 48 Hr. N. H. f 20.60: no. 8 Mej. A. v. D. f 20.90; no. 92 Zuster A. C. f 21; no. 89 Hoofdpersoneel Beijnes f 17.50; no. 78 Hr. W. W. f 6.85; no. 96 Mevr. S. f 14.50; no. 100 Mej. S. f 26; no. 88 Gem. Reiniging f 3; no. 52 Hr. G. v 't H. f 1.75; no. 44 Hr. A. F. f 4.60; no. 63 Hr. T. C. f 4 75; no. 53 Hr. C. L H. f 2; no. 101 Stichting Spaarn Hout f 22.50; Hr. v. G f 11.40: no. 43 Hr. la F. f 22.60; no. 5 Mej. M. E. B. f 21; no 110 Hr. T. M. S. f 2.10; no. 10 Mevr, T. f 1.05; no. 60 Hr. G. J. K. f 4.25. Het bestuur zegt allen gevers (sters) harte lijk dank. Brutale insluiper. Tasch met ƒ2500.weggenomen. AMSTERDAM 21 Juni. Gistermiddag had de bewoonster van de derde verdieping van een perceel in de Van Woustraat haar handtasch, waa.rin tweeduizend gulden en vijftig gouden tientjes waren geborgen, bij haar thuiskomst even in de keuken gelegd. Daarna was zij naar de huiskamer, waar zich ook haar zoon bevond, gegaan. Toen zij korten tijd later in de keuken terug kwam, was tot haar grooten schrik de tasch met het geld, dat dien dag van de bank was gehaald om het uitzet van de dochter te betalen, ver dwenen. De etagedeur, die wel dicht was gedaan doch niet afgesloten, stond open. Op den zolder was een zoogenaamd latten- kamertje verbroken. Het is mogelijk, dat de dief zich hier eenigen tijd heeft verstopt. Nie mand in de woning heeft den insluiper gezien of gehoord. Enquête naar het vergaan der drie onderzeeërs Resolutie bij den Amcrikaanschen Senaat ingediend. Een resolutie, waarin gevraagd wordt om instelling van een congi-escommissie, die een onderzoek zou instellen naar de mogelijkheid, dat het verliet der drie onderzeeërs, „Squalus", „Thetis" en „Phénix' te wijten zou zijn aan sabo tage, is in den Amevikaanschen senaat inge diend door senator Barbour. De resolutie ver klaart dat een commissie opdracht zou moeten krijgen om een onderzoek in te stellen naar de geheele kwestie van het optreden van buiten- landsche spionnen in de Vereenigde Staten. Noodlanding van Duitsch vliegtuig. Piloot wilde weer spoedig opstijgen, doch werd tegengehouden. Nadat een Duitsch legervliegtuig de vorige week Donderdag onder Warffum een noodlan ding had gemaakt, waarbij het toestel zwaar be schadigd werd, maakte Dinsdagavond tegen ze ven uur wederom een Duitsch vliegtuig een noodlanding op een weiland van den heer Nan- ninga te Middelstum. In het toestel, dat onbe schadigd bleef, bevond zich alleen de vlieger, die mededeelde verdwaald te zijn. De piloot, die in het bezit was van verschillen de kaarten wilde een kwartier later opstijgen, doch dit werd hem belet door de inmiddels gear riveerde politie van Middelstum. Het toestel werd op last van den burgemeester onder bewa king gesteld. Ongerustheid over Engelschi verkeersvliegtuig. Drie personen aan boord. Naar Havas uit Londen verneemt verkeer* men omtrent een vliegtuig van de BrltWfc American Air Services, dat van Londen naar Newcastle was vertrokken. Men vreest, dat het naar de zee is afgedwaald. Aan boord van het vliegtuig, dat tusschen York en Newcastle verdwenen moet zijn, be vonden zich drie personen: de bestuurder, een radiotelegrafist en een passagier, Crough ge- heeten, een jockey van den koning. HENGELEN. „DE VOORN". Bovengenoemde vischclub hield een onder- lmgen wedstrijd op witvisch in de Kruisvaart De prijzen werden gewonnen door: 1. F. Knave, 2. A. Vermeulen. 3. Wijkhuisen. 4. J. Pezij, 5. R. Doets. 6. W. Snieder. Ook de controleur de heer B. Moser ontving een prijs voor het goede leiden van dezen wedstrijd. Een radio-encyclopaedie. J. J. van Zuylen heeft een encyclopaedie voor radioluisteraars samengesteld, waarin allerhande wetenswaardigs over hen. die di rect of indirect aan het radiowezen in ons land medewerken, vermeld zijn. De radio luisteraar bij wien ongetwijfeld vaak de lust opkomst om iets meer over de radiomedewer kers te weten te komen, zal in deze encyclopae die veel van zijn gading vinden. Bovendien echter staan er veel bijzonderheden in over technische kanten van het radiowezen. De uitgever is de N.V. Schuijt te Baarn.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 2