CRICKET KAATSEN ROEIEN. HONKBAL MAANDAG 26 JUNI '1939 HAAEEEM'S DAGBLAD 6 NEDERL. CRICKETBOND V. R. A.-HAARLEM. Tegen de verwachting in heeft Haarlem een flinke nederlaag geleden tegen V.R.A. Er dient echter onmiddellijk aan toegevoegd te worden, dat behoorlijk cricket uitgesloten was. In de eerste plaats was het veld verre van ideaal, kei hard en vol oneffenheden, doch de pitch was absoluut ondeugdelijk; het is een wonder dat in dezen wedstrijd niemand noemenswaard gebles seerd werd. Nu eens rolde de bal over de mat, dan weer vloog hij rakelings langs het hoofd van den batsman. Slechts met veel geluk kon men er in slagen, wat runs bijeen te garen, zoodat hooge totalen natuurlijk uitgesloten waren. Dat V.R.A. er nog in slaagde, ruim 100 runs te maken, moet behalve aan het feit dat enkele Amsterdammers niet over gebrek aan geluk te klagen hadden, vooral toegeschreven worden aan het bowlen van de Haarlemmers, dat over het algemeen te lang was om voldoende profijt te trekken van de zeer onregelmatige pitch. Dit bleek vooral toen, helaas eerst op het laatst van de V.R.A.-innings, de meer geroutineerde Maas werd aangezet, die in no time 4 wickets wist te veroveren voor slechts 2 runs. De V.R.A.-captain en bowler Klink wist eveneens hoe het gevaar lijkst op deze pitch te bowlen, zoodat verschei dene Haarlemmers het slachtoffer werden van de geweldig hoog opkomende ballen, doordat zij van de handschoenen gevangen werden. Haarlem had na het winnen van den toss eerst fielden gekozen. Het was echter jammer dat het bowlen van Middelink eh Abendanon niet zoo goed was, want nu kregen de vrij zwak spelende openingsbatsmen van V.R.A. gelegen heid de 30 op het bord te brengen, alvorens Cor- nelissen voor 19 door Middelink werd gebowled. Hierna vielen de wickets echter wat sneller, door dat Allart, die in de plaats van Abendanon was aangezet, kort na elkaar de wickets veroverde van Loggere, Arkell en Hamburger. Wittebol en Kummer hielden echter weer stand, waarbij vooral Kummer voor de runs zorgde. Wittebol nam geen enkele risico. Tot de lunch bleven beiden ongescheiden, doch spoedig daarna werd Kummer, na er nog even het hout opgelegd te hebben, het slacht offer van het uitstekende bowlen van Maas. Kummer had een zeer nuttige, zij het wat ge lukkige 31 gescoord. Maas had met het nemen van dit wicket on middellijk den smaak te pakken, want ook Wit tebol werd op zijn bowlen gevangen voor een zeer zeer langzame 22. Ook de overigen boden niet veel tegenstand meer, zoodat het van 6 voor 99, all out werd voor 112. Maas had wel zeer bij zondere cijfers, in 21 ballen, werden er slechts 2 runs op hem geslagen en veroverde hij 4 wickets. Haarlem had dus tot taak 113 runs te maken, doch het bleek al spoedig dat deze taak te zwaar zou zijn op het bowlen van Klink. Het werd dan ook een komen en gaan, vooral ook omdat, de Amsterdammers de onmogelijkste vangen wis ten te doen. Op een gegeven moment stond het zelfs 106, zoodat het maar goed was dat ten slotte captain Kleefstra eenige fortuinlijke overs mocht doormaken, want anders was Haarlem de follow on niet ontloopen. Het totaal sloot op 43. Kleefstra was met 14 de eenige, die in de dubbele cijfers kwam. Klink had met 6 voor 16 prachtige bowlingcij- fers behaald, een succes echter dat alleen aan de pitch moet worden toegeschreven. Haarlem boekte dus reeds de vierde nederlaag thans met een verschil van 69 runs op de eer ste innings. De volledige scores waren: Innings van V. R. A.: O. Cornelissen, bowled Middelink A. Loggere, c. J. de la Mar, b. Allart H. Klink, c. Fortgens, b. H. de la Mar W. Wittebol, c. Middelink, b. Maas J. Ingles Arkell, bowled Allart G. Hamburger, bowled Allart W. Kummer, l.b.w., b. Maas C. A. Lobry de Bruin, bowled Maas J. Peters, c. Fortgens, b. H. de la Mar F. Popping, not out R. Popping, bowled Maas Wides O. M. R. W. 11 3 26 1 5 1 18 0 14 3 37 3 12 4 19 2 3.3 1 2 4 Leg byes No balls Bowüngcijfers: J. Middelink O. Abendanon J. Allart H. de la Mar A. Maas Innings van Haarlem: R. Kammeyer, c. R. Popping, b. Klink J. Voogd, c. Wittebol, b, Peters H. de la Mar, c. F. Popping, b. Klink J. de la Mar, c. Hamburger, b. Klink J. Fortgens, c. Klink, b. Peters A. Maas, bowled Klink J. Allart, bowled F. Popping B. Kleefstra, bowled F. Popping A. Hartog, c. R. Popping, b. Klink O. Abendanon, bowled Klink J. Middelink, not out Wides Byes Leg byes No balls O. M. R. w. 11 5 16 6 13 5 19 2 4 3 4 2 H. c. C. I. Bowlingcijfers: H, Klink J. Peters F. Popping (Een draw) A- M. J. de Reus bowled A. Molenaar r; A- SchiH c. A. Molenaar L. Borrani Mr. P. ten Bosch run out Mr. H. van Manen c. en b. L. Borrani M. A. van Oven l.b.w. A. Molenaar W. A. Gallois not out M. Henny c. H. Stolk A. Molenaar De Wolf c. J. Ofl'erman J. Scheffer L. J. Sodderland bowled L. Borrani M. Rutgers bowled H. Stolk L. Rikkers bowled H. Stolk Extra's Totaal Bowlingcijfers: A. Molenaar L. Borrani J. Scheffer J. Offerman H. Stolk 3 voor 38 3 voor 63 1 voor 35 0 voor 63 2 voor 8 Hermes D. V. S.: 230 voor 9 (tijd). H. Stolk c. L. Rikkers mr. H. van Manen S. v. d. Schouw bowled W. H. Gallois J. Offerman c. mr. H. van Manen W. H. Gallois L. Borrani bowled A. M. J. de Beus A. Molenaar c. A. M. J. de Beus mi'. H. van Manen A. Nolet bowled mr. H. van Manen J. Keuzekamp bowled mr. H. van Manen C. Tettelaar bowled mr. H. van Manen A. Bart bowled mr. H. van Manen A. Scheepmaker not out J. Scheffer not out Extra's Bowlingcijfers: W. H. Gallois L. J. Sodderland A. M. J. de Beus Mr. H. van Manen Mr. P. ten Bosch 230 voor 9 wickets. 3 voor 79 0 voor 20 1 voor 45 5 voor 50 0 voor 22 V. O. C.-ROOD EN WIT. Zondag is te Schiebroek weer eens bewezen wat één groot speler voor een team beteekent, want omdat Terwiel ditmaal tennis belangrijker vond dan cricket, moest V. O. C. den strijd tegen een op Van Bueren na volledig Rood en Wit zonder haar grooten all-rounder spelen. Van Baasbank won voor Rood en Wit den toss en verkoos natuurlijk batten, waarbij hu zelf met W. Kramer naar de wickets trok op het bowlen van East en J. Nieuwenburg. Vooral East blijkt in het begin vrij moeilijk te bespelen; er wordt slechts weinig op hem gescoord, terwijl de bowlers aan het andere wicket vrij weinig moei lijkheden opleveren. Na een zeer nuttigen openingsstand van 60 runs wordt Van Baasbank voor 25 runs door Dubru gevangen, waarna Rolf Kramer zijn broer gezelschap komt houden, welke laatste met vele mooie boundaries de score omhoog doet gaan. In de laatste over voor de lunch wordt R. Kra mer voor 15 gebowled. Reeds kort na de lunch gaat W. Kramer voor een zeer goede 70 l.b.w. Een stand van 84 runs volgt dan tusschen Yates en v. d, Togt, waarbij vooral de eerste schitterend batten laat zien. Het vrij talrijke publiek zit te genieten van z'n prachtige square- cuts, glances en slagen door de covers. Dit bat ten was werkelijk het glanspunt van den dag en nadat eerst v. d. Togt voor 28, Hagenaar voor 14 en Berendsen voor 0 waren verdwenen kwam op 246 een einde aan de innings van Yates. Spoedig hierna sloot Van Baasbank de R. en W-,innings op een totaal van 258 runs voor het verlies van 7 wickets. Dat deze hooge score voor V. O. C. een zware opgave zou beteekenen was te verwachten. Hagenaar en Yates bowlden werkelijk prach- tig en terwijl de eerste met veel pech te kampen had, lukte Yates vrijwel alles en daar beider bowlen door uitstekend fielden en wicketkeepen werd ondersteund was het niet te verwonderen dat V. O. C. voor een totaal van 118 runs weer in het paviljoen was teruggekeerd, v. Eek was eigenlijk de eenige die goed batten had laten zien, terwijl verder good-old Percy East weer eens met een zeer nuttige en krachtige 28 not out bleef. Yates kwam met de schitterende cijfers 834 in 20 overs uit den strijd terwijl Hagenaar meer verdiende dan z'n cijfers 252 aangeven. Met nog 1 uur 32 minuten speeltijd en een achterstand van 140 runs werd V. O. C. nog eens ingestuurd, doch het mocht de Haarlemmers niet gelukken het extra punt te behalen. Toen de speeltijd om was waren er 7 wickets down voor 83 runs. In deze innings kwamen voor V. O. C. in de dubbele cijfers: J. Nieuwenbui-g 13, F. v. Herwaarden 13, H. Verburg 15 not out en A. Nieuwenburg 14 not out, terwijl Yates 3, Hagenaar 2 en v. d, Togt 1 wicket veroverden. Yates' totaal bowlingcijfers waren dus: 36 overs, 16 maidens: 11 wickets voor 65 runs en dat na een prachtige 72 is voorwaar een schit terende prestatie. De volledige scores luidden: le innings Rood en Wit: W. Kramer l.b.w. v. Herwaarden 70 A. v. Baasbank c. Dubru b. v, Herwaarden R. Kramer bowled v, Herwaarden 15 A. v. d, Togt c. Dubru b. J. Nieuwenburg 28 W. Yates c. Dubru b. v. Eek 72 P. C. Hagenaar st. v. d. Pool b. P. G. East A. Berendsen bowled v. Eek C. Bultman not out H. Uacke litz not out J. L. Sanders did not bat M. Gobets did not bat Extra's 19 Totaal 7 voor 258 39 19 Bowlingcijfers: P. G. East 23 2 J. Nieuwenburg 13 0 T. v. Eek 10 1 L. Ketlitz 2 0 F. v. Herwaarden 9 1 Nieuwenburg 3 0 le innings V. O. C.: J. Nieuwenburg bowled W. Yates F. v. Herwaarden c. A. v. d. Togt b. W. Yates T. v. Eek bowled P. C. Hagenaar J. v. d. Pool c. and b. W. Yates H. Griizeels bowled W. Yates H. Verourg c. Berendsen b. W. Yates A. Nieuwenburg c. Berendsen b. W. Yates F. Praal c. W. Kramer b. W. Yates T. Dubru c. and b. W. Yates P. G. East not out L. Kettlitz c. Berendsen b. P. C. Hagenaar Extra's Bowlingcijfers: C. Hagenaar W. Yates A. Berendsen A. v. d. Togt Totaal 15 20 2 4 52 34 14 H. C. C. 2—V. V. V. Gewonnen door V. V. V. met 34 runs. Eerste innings V. V. V.: W. van der Laan b. K. Neuerburg W. Roodenburg b. K. Neuerburg 28 J. J. Alders b. K. Neuerburg 13 W. Schoevaart c. P. W. Jalink b. K. Neuerburg 12 C. Engel c. M. Roes b. K. Neuerburg 31 A. v. Stuyvenberg l.b.w. K. Neuerburg 4 B. Broekman not out 11 W. Erfgel b. F. Laboyrie 0 J. J. Grootmeyer c. L. Sillevis b. F. Laboyrie 2 A. J. van Wermeskerken c. W. Wttewaal van Stoetwegen b. F. Laboyrie 0 Extra's 18 131 Bowlingcijfers H. C. C. 2: K. Neuerburg 7 voor 50 Laboyrie 3 voor 41 P. W. Jalink 0 voor 9 L. Sillevis 0 voor 15 Eerste innings H. C. C. 2: H. C. C. 2. Jhr. L. de Villeneuve b. A. van Stuyvenberg 9 Mr. K. Neuerburg c. Chr. Engel b. J. J. Alders 5 F. Laboyrie b. J. J. Alders 1 Jhr. Wttewaal van Stoetwegen b. A. van Stuyvenberg 5 L. Sillevis c. W. Engel b. J. J. Alders 34 Jhr. J. v. d. Bosch l.b.w. W. Roodenburg 1 K. Hagedoorn c.c. Engel b. J. J. Alders 0 G. W. R. Duetz b. W. Roodenburg 4 M. Roes c. C. Engel b. W. Roodenburg 33 J. H. Teeuwissen c. W. v. d. Laan b. W. Roodenburg 2 P. W. Jalink not out 0 Extra's 3 97 P. W.-H. B. S. Gewonnen door P. W. met 74 runs op de eerste innings. Innings P. W.: M. G. Schnitger c. E. F. Broda b. C. A. Huinder 1 J. Burna run out 10 H. C. W. Schnitger c. C. Bousquet b. L. C. F. Wunder 33 Dr. M. Jansen c. Buyendijk b. C. A. Huinder 61 A. Stroink c. and b. Lochman van Bennekom 0 J. Visser c. E. C. Snel b. Lochman van Bennekom 0 C. N. E. Janssen b. L. C. F. Wunder 0 N. Leeftink c, Bakker b. L. C. F. Wunder 4 W. H. Jannink c. J. H. E. Everhard b. C. A. Huinder 1 A. J. van Rossum not out 2 A. Willink b. L. C. Wunder 12 Extras 13 Totaal 137 Bowlingcijfers H. B. S.: L. C. F. Wunder 4 voor 55, C. A. Huinder 4 voor 47, A. K. W. Lochman van Bennekom 2 voor 22. Innings H. B. S.: E. C. Snell l.b.w. b. H. Schnitger 4 W. A. Koek l.b.w. b. dr. M. Jansen 1 E. J. Broda b. dr. M. Jansen 0 A. F. Luyendijk b. H. Schnitger 13 C. E. Bousquet b. dr. M. Jansen 0 C. A. Huinder c. J. Buma b. dr. M. Japsen 0 C. Bakker b. dr. M. Jansen 13 P. J. van Katwijk c. dr. M. Jansen b. H. Schnitger 6 L. C. F. Wunder b. dr. M. Jansen 11 H. E. Everard not out 14 H, W. Lochman van Bennekom b. H. Schnitger 0 Extra's 1 Totaal 63 Bowlingcijfers P. W.: dr. M. Jansen 6 voor 31, H. C. W. Schnitger 4 voor 30. Ranglijst eerste klasse. 6 •ri ■4 2 a a a c as eS 3 e 3 V 4> 1> 5 <u ht) bfl w> c. V. V. V. 6 5 0 1 0 0 11 P. W. 8 5 0 1 2 0 11 H. C. C. 1 6 4 0 1 1 0 9 Rood en Wit 5 3 0 0 2 0 6 V. O. C. 5 3 0 0 2 0 6 V. R. A. 6 2 0 1 3 0 5 H. C. C. 2 7 1 0 1 5 0 3 Hermes-DVS 5 1 0 1 3 0 3 Haarlem 5 1 0 0 4 0 2 H. B. S. 3 0 0 0 3 0 0 H. B. S. 2—Haarlem 2. Deze wedstrijd eindigde in een draw. HBS 1ste innings 183 voor 9 gesloten. In de dubbele cijfers kwamen: L. v. Hoepen 93 J. Stuur 23, J. van Rijn 15 R. Luyendijk 16, ex tra's 12. Voor Haarlem bowlden: A. v. d. Bergh 039. Hub, Boeree 038, J. Elsinger 335, P. d. Lugt 537, K. Rijpma 022. Haarlem 2 1ste innings 103 voor het verlies van 8 wickets (tijd). In de dubbele cijfers kwamen: P. de Lugt 26, K. Rijpma 16, J. Elsinger 17, R. Ton 17, extra's 14 Bowlingcijfers: R. Luyendijk 134, J. van Doorn 322, L. Borstboom 129, L. van Hoepen 1—4. Hilversum—Haarlem 3. Gewonnen door Haarlem 3 met 42 runs op de le innings. Haarlem 3: le innings 184; Hilversum: le innings 142. H. C. B.-XI TEGEN FLAMINGO'S De Flamingo's winnen met 67 runs. Zaterdagmiddag werd aan de Spanjaardslaan de jaarlijksche wedstrijd tusschen een H. C. B.- twaalftal en de Flamingo's gespeeld. De Haar lemmers batten eerst en openden de innings met van Roon en Peschar op het bowlen van Sod derland en v. d. Togt. Het bowlen van eerstge noemde bleek veel te sterk te zijn voor het mee- •endeel der Haarlemmers, die 5 wickets verlo- en voor slechts 7 runs. Jacobs en Reus kregen gelegenheid voor het 6de wicket een goeden stand op te zetten. Eerst genoemde legde er flink het hout op doch maak te zijn runs in een stijl die voor verbetering vat baar is. Hij scoorde 56 (7 x 4) van de 74 runs die er bij den val van het 6e wicket bijeen waren. Reus' 26 waren de beste van de innings. Op 92 viel het laatste wicket. Sodderland veroverde 6 wickets voor 7 runs. Het bowlen en fielden der Haarlemmers was naar verhouding een stuk beter. Het veld stond zeer goed uit en Zonneveld boekte reeds in zijn 2de over zijn eerste succes door Zeveryn, den oud-Hilversumspeler, te bowlen. Zonneveld on derhield een goede lengte en kwam snel van de mat en hij bacht de batsmen herhaaldelijk in moeilijkheden. Behoudens Schill die gelukkig begon, v. d. Togt en v. Tets kwam geen der bats- men boven den Haarlemschen aanval uit. v. d. Togt's innings was de beste van dezen middag, v. d. Bergh werd op fraaie wijze door Jacobs ge- stumpt. De aanval was bij v. d. Mey en Zonne veld in goede handen en de goede cijfers waar mede zij uit het veld kwamen waren welver diend. De innings der Flamingo's sloot op 159. Scores: H. C. B. XII: v. Roon b. Sodderland C Peschar l.b.w. Sodderland C De Lugt c. v. d. Bosch b. ,v. d. Togt 1 Jacobs B. Davidson b. A. van Manen 56 Musscher b. Sodderland C Feitz b. Sodderland C Réus l.b.w. Sodderland 26 J. Berendsen b. v. d. Togt 3 v. d. Mey b. Sodderland 0 Bok not out s Zonneveld b. v. d. Togt 2 W. Kok b. v. d. Togt 0 E Extra's 1 Sodderland 67, v. d. Togt 427, Edersheim 030, Zeverijn 015; van Manen 112. Flamingo's: Zeverijn b. Zonneveld Ruychaver b. v. d. .Mey Schill b. Zonneveld v. d. Bosch, b. Zonneveld v. d. Togt, c. de Lugt b. v. d. Mey A. van Manen c. Zonneveld b. v. d. Mey 11 van Tets c. v. Musscher b. v. d. Mey 21 B. Davidson b. v. d. Mey 0 v. d. Bergh st. Jacobs b. Zonneveld 2 Sodderland b. Zonneveld 3 Edersheim not out 0 F. A. Davidson b. v. d. Mey 0 Extra's 13 v. d. Mey 652, Zonneveld 544, van Roon 0—17, Peschar 0—20, Feitz 0—12. C. V. H.—Sparta. Gewonnen door Sparta met 65 runs op de eerste innings. C.V.H.; 65 runs, waarvan A. J. Roodt 17, C. Feitz 19. Bowlingcijfers: J. Warburton 5 voor 27, R. Lagro 0 voor 6, W. Senn 1 voor 10, L. de Bruyn 2 voor 10, J. Wepster 1 voor 7. Sparta 130 runs, waarvan G. Vine 1'6, L. de Bruyn 12, R. Wilson 23, R. Lagro 44. Bowlingcijfers: A. J. Roodt 6 voor 58, G. Zeeuwe 0 voor 29, C. Feitz 4 voor 24. Tweede innings. C.V.H. 64 voor 5 gestopt. A. van Loenen 13 n.o., J. Jacobs 15, O. J. Keyzer 26 n.o. Bowlingcijfers: Warburton 4 voor 13, W. Senn 0 voor 15, L. de Bruyn 1 voor 5. Rood en Wit 2—U. V. V. Gewonnen door Rood en Wit 2 met 60 runs op de eerste innings. Rood en Wit 2 12iPruns, waarvan H. de Haan 16, J. P. van Baasbank 38, J. Chapon 33. Bowlingcijfers: Gravendaal 2 voor 39, J. van Beest 4 voor 38, Hendriks 4 voor 18. U.V.V. 69 runs, waarvan J. van Beest 19, v. d. Berkhof 16, v. d. Boe 10 n.o. Bowlingcijfers: N. K. den Bouwmeester 7 voor 22, mr. F. A. Davidson 1 voor 3, Bruin voor 38. Ajax—Rood en Wit 3. Gewonnen door Ajax (L.) met innings en 13 runs. Rood en Wit eerste innings 43. Bowlingcijfers van Ajax: A. van Oudgaar- den 6 voor 25, Chr. Wenting 4 voor 17. Ajax totaal 174, waarvan L. Janssen 44, I. Dozy 18, J. Langhout 23, A. van Oudgaarden 16, Chr. Wenting 24, H. den Dolder 14x. Bowlingcijfers: J. W. Francken 3 voor 30, W. Adriaans 3 voor 36, H. van Booven 2 voor 42. Rood en wit 3 tweede innings: 118, waar- an P. Roorda 27. H. Everard 11. P. Freni 23, ■T. Reus 17, F. Freni 15. Bowlingcijfers: G. Schwencke 2 voor 16, Chr. Wenting 4 voor 31, A. van Oudgaarden 4 voor 45. DE TESTMATCH ENGELAND- WEST-INDIË. In de eerste testmatch Engeland West-Indië op Lords scoorden de West-Indiërs 277 runs, een totaal dat na een fraaien stand tusschen Heady (106) en Stollmeyer (59), voor het tweede wicket, die West-Indië in een gunstige positie bracht, tegenviel. Engeland 110. Op den eersten dag van de testmatch welke op Lords gespeeld wordt hebben de West-Indiërs een aanvankelijk verkregen voordeel verloren zien gaan. Het gure weer zal waarschijnlijk wel van invloed geweest zijn op de prestaties van het meerendeel der West-Indische batsmen. Grant won den toss en hij kon op een battingwicket zelf met Stollmeyer, die eerst 18 jaar oud en de jong ste speler is doe ooitin testcricket debu teerde, de innings openen. Bowes en Oopson, de beide Engelsche fastbowlers, lieten de eerste overs los op een wicket waaruit weinig of niets te halen viel en waarop voor een bats man die er den tijd voor nam, runs te maken waren. Wel boekte Copson op 26 zijn eerste succes als hij Grant, die 22 runs bijeen had, op short leg gevangen krijgt, doch Stollmeyer en de vermaarde Headly, speelden daarna zoo goed dat dit tweetal op weg scheen om den grondslag voor een hoog totaal te leg gen. Met prachtige legslagen van den snel- voetigen Stollmeyer en fraai spel van den over een grooter slagen-repertoire beschikkenden Headly ging de score omhoog. Het licht was minder goed waartegen door Stollmeyer toen de score 46 bedroeg, vruchteloos geappelleerd werd. Korten tijd daarna werd het beter. Ook Wright en Verity, de slowbowlers, vermochten geen scheiding te bewerken, mede doordat hun lengte te wenschen overliet. Verity werd niettemin met ontzag behandeld. Bij de eerste kauze bedroeg het totaal 96, waarvan Stoll meyer 44 en Headly 28. Na de lunch begon Hammond met B-owes en Wright. De 100 ging op door een harden legslag van Haedly op Wroght. Stollmeyer maakte zijn 50 vol en bracht daarmede het totaal op 121. Na een stand van 118 runs voor het 2de wicket slaagde Bowes erin Stollmeyer's wicket te nemen. Zijn fraaie 59 werden in 2% u. bij eengebracht. Headly was den aanval geheel meester. De aanval der Engelschen werd door uit stekend fielden ondersteund en het waren vooral Copson, Compton en Gimlblett die uit blonken. Op 180 viel het derde wicket door een vang van Wood achter het wicket. Voor het verlies van 3 wickets kwam de 200 op het bord. Weekes verleende Headly opnieuw steun Even voor de theepauze speelde Weekes een bal van Copson in de richting van cover- point waar Gimblett snel inloopend op buiten gewoon fraaie wijze de kans benutte. (2264) Met dezen stand en Headly 97 not out, ging de theepauze in. Kort na de hervatting volg de een collapse. Copson en Bowes namen hun kans waar. Van 2264 werd het 2517 toen Headly na zijn 100 vol gemaakt te hebben voor een vrijwel kanslooze 106 achter het wicket gevangen werd. Hij scoorde 13 x 4. Wel sloeg Martindale snel 22 runs bijeen, waar onder een enorme zes op Verity doch Ham mond leidde zijn aanval met meesterhand en op 277 kwam het einde van een innings die veel beloofde, doch tenslotte een lager totaal opleverde dan verwacht werd. Copson Bowes hadden het beste werk met den bal gedaan. Gimblett en Hutton openden de innings voor Engeland op Martindale die sneller is dan een der Engelsche fastbowlers en Hylton. Zij speelden den tijd uit en met het Engelsche totaal op 110 kwam het einde van den eer sten dag. Scores West-Indië: R. S. Grant c. Compton b. Copson 22 J. B. Stollmeyer b. Bowes 59 G. Headly c. Wood b. Copson 106 J. E. Sealey c. Wood b. Wright 13 K. B. Weekes c. Gimblett b Copson 20 L. Constantine l.b.w. b. Copson 14 J. H. Cameron c. Hutton b. Bowes 1 I. A. Barrow Lb.w. b. Copson E. A. Martindale l.b.w. b Wright L. G. Hylton not out C. B. Clarke b Bowes 22 2 1 Extra's 15 Copson 22 2 Bowes 27.4 5 Wright 13 1 Verity 16 3 Engeland: Hutton 4, Gimblett extra's 2 totaal 11—0. 277 15 57 2 34 not out, CRICKET IN ENGELAND. De stand van de Zaterdag begonnen county- matches luidt: Éssex 121—8 tegen Cambridge University 11'5 (A. Smith 531) Middlesex 411 tegen Hampshire (regen). Notts 225 (Watt 5—50) tegen Kent 51. Surrey 219—6 tegen Lan cashire. Oxford University 178 (Cox 4—6) 83 (G. Pope 644, A. Pope Derbyshire 2—2 Oregen). Soa tershire (1ste dag verregend). Om den Zilveren Wandelbal. Zondag 2 Juli zal te Hilversum de jaarliik- sche wedstrijd om den Zilveren Wandelbal plaats vinden. De z.g. Zijlstra-Partij. Aan dezen wedstrijd zijn verbonden behoudens den ver- eenigingspriis voor het winnende partuur een 3-tal verguld zilveren balletjes, behoudens luxe- en kunstvoorwerpen, voor le en 2e prijswin naars. Van elke vereeniging kan 1 partuur aan den strijd deelnemen. Reeds hebben ingeschre ven: Haarlem, Amsterdam. Zaandam. Hilver sum, Zeist, Utrecht en Arnhem. Nationale wedstrijd te Arnhem. Zondag heeft te Arnhem een nationale wed strijd plaats gehad, voor de buitenafdeelnngen. Deelnemende vereenigingen waren Haarlem. Arwrsfoorte Zeist. Amsterdam en Am-hem. Haarlem heeft zich uitstekend ge weerd tegen het sterke partuur Klein Schmit. Zeist, Bopnema en Jelmersma, beiden Arnhem. Haarlem geraakte direct een snel achter, doch wist zich dan te herstellen en het werd gelijk, doch de heer Fluit werd niet voldoende gesteund door zijn partners in het perk- en met V/s spel moest Haarlem zich tevreden stellen, en viel in 'm eersten omloop af. F.r is uitstekend gekaatst. De nriiswinnaars waren: le prijs: O Miedema •n J. Weiland, beiden Arnhem ën J. Steensma. 2e prijs J. Klein Schmit, Zeist, B. Bonnema en J. Jelmersma, beiden Arnhem. Nationale wedstrijden te Groningen. EERSTE DAG. De viering van het 65e lustrum van de Gro- ningsche Universiteit werd Zaterdag ingezet met nationale roeiwedstrijden, georganiseerd door de Groningsche Studenten Roeivereeniging „Aegir". De Jonge Acht B van Aegir bevestigde haar goeden vorm van wedstrijden van de Koninklijke door aan Njord andermaal een nederlaag toe te brengen. Hoewel de Leidenaren een voordeel hadden door de baan onder den walkant te loten en mede door een goeden start een kleinen voorsprong namen, wist de rustig en in noog tempo roeiende Aegir-ploeg al spoedig de leiding over te nemen en te behouden. Aegir kon den voorsprong van een lengte handhaven. Ook de eindstrijd van de Vier zonder stuur man bracht een overwinning voor Aegir. Laga liep aanvankelijk den kleinen voorsprong dei- Groningers na 800 meter zoo goed als in. Beide ploegen roeiden in hoog tempo en stuurden feil loos. Aegir liep tegen het eind weer iets uit, doch de verkregen voorsprong van 3/4 lengte werd door de Delftenaren in den eindspurt tot 1/4 lengte verkleind. Volkomen uitgeroeid passeer den de beide rivalen de eindstreep. De gedetailleerde uitslagen luiden: Overnaadsche vier: eerste heat 1. De Hoop 7 min. 43 3/5 sec.; 2. Maas, op halve lengte. Tweede Heat: 1 Njord 8 min. 14/5 sec.; 2. Aegir op 11/4 kwart lengte. Overnaadsche skiff: eerste heat, 1. De Hoop 8 min. 36 4/5 sec., 2. Maas, op drie lengten. Oude vier: eerste heat, 1. Laga 7 min. 34 3/5 sec.; 2. Triton op drie lentgen. Jonge acht a: eerste heat, 1 Laga 6 min. 56 sec. 2. Argo A, op kwart lengte. Tweede heat: 1. Argo B, 6 min. 44 4/5 sec., 2. Triton op halve lengte. Jonge vier A: eerste heat, 1 Nereus 7 min. 52 4/5 sec.; 2 Maas. Tweede heat: 1. Nereus 7 min. 49 sec.; 2. De Hoop. Derde heat: 1. Triton 7 min. 32 2/5 sec. 2. Laga. Lichte Vier: eerste heat, 1. Njord 8 min. 1 1/5 sec., 2. Laga op één lengte. Tweede heat: 1. Njord 8 min. 3/5 sec.; 2. Triton op drie lengten. Derde heat: 1. Argo 7 min. 52 3/5 sec.; 2. Aegir op één lengte. Vierriemsgieken dames juniores: eerste heat: 1. Nereus 47. pnt.; 2. Argo 42 pnt., op twee lengten. Achtriemsgieken: eerste heat, 1. Hunze 60 pnt.; 2. Nereus 43 pnt. Jonge acht B eindstrijd: 1. Aegir 6 min. 47 sec.; 2. Njord, op één lengte. Vier zonder stuurman: eindstrijd: 1. Aegir 7 min. 11 4/5 sc.; 2. Laga, op een kwart lengte. Jonge vier B: eerste heat, 1. Njord (Nereus niet opgekomen). Overnaadsche twee: 1. Njord; 2. Aegir. Tweede dag. De tweede dag van deze roeiwedstrijden is een groot succes geworden. Opvallend was het groote succes van de Gro ningsche ploegen. De eerste heat van de Oude Acht bracht aan Aegir wederom een fraai suc ces. In dezelfde samenstelling van Zaterdag werd aan Laga in den eindstrijd der Jonge Acht B een gedecideerde nederlaag toegebracht. Aanvankelijk namen de ploegen om beurten de leiding, maar na 500 M. verkreeg Aegir een kleinen voorsprong. In hoog tempo (38) ver grootten de Groningers dien tenslotte bij de finish tot anderhalve bootlengte. De eindstrijd Oude Acht tusschen Njord en Aegir werd wel een der mooiste van den dag. Bij den start waren de Groningers iets voor, maar Njord nam de leiding al spoedig over. Na 1000 Meter bedroeg zijn voorsprong driekwart lengte; hoewel Aegir dezen achterstand nog tot een halve lengte wist in te loopen, kwam de zege tenslotte toch aan de Leidenaars. De uitslagen luiden: Overnaadsche skiff (eindstrijd): 1. De Hoop, 8 min. 35 4/5 sec.; 2. Dc Hunze op drie lengten. Jonge vier a (eindstrijd): 1. Nereus, 7 min. 5 1/5 sec,; 2. Triton, op een lengte. Oude Acht le heat: 1. Aegir, 6 min. 17 3/5 sec.; 2. Laga, op anderhalve lengte. Eindstrijd: 1. Njord, 6 min. 14 4/5 sec.; 2. Aegir, op halve lengte. Stijlroeien 4 riemsgieken overnaadsch (eind strijd): 1. De Vliet, 87 pnt.; 2. De Hoop, 83 pnt. Overnaadsche vier, 3e heat: 1. De Hoop, 7 min. 17 1/5 sec.; 2. Njord, op halve lengte. 4e heat: 1. Nereus, 7 min. 37 sec.; 2. Argo, op drie lengten. Eindstrijd: 1. De Hoop, 7 min. 23 4/5 sec.; 2. Nereus, op anderhalve lengte. Vierriemsgieken, dames juniores (eindstrijd): 1. De Hunze, 58 pnt.; 2. Nereus, 36 pnt (ver). Achtriemsgieken dames: 1. De Hunze, 56 pnt.; 2. De Vliet, 42 pnt, (op driekwart lengte). Jonge skiff (eindstrijd): 1. Laga, 7 min. 52 sec.; 2. De Hunze (ver achter). Jonge vier b (eindstrijd): 1. Njord 7 min. 7 2/5 sec.; 2. Emden (ver achter). Oude Vier (eindstrijd): 1. Nereus, 6 min. 55 sec.; 2. Laga (op twee lengten). Lichte Vier (eindstrijd): 1. Argo, 7 min. 20 1/5 sec.; 2. Njoi-d (op drie lengten). Stijlroeien Single sculling overnaadsch (eind- rijd): 1. Poseidon, 82 pnt.; 2. De Hoop, 79 pnt. Stijlroeien Single sculling (eindstrijd): 1. De Hoop, 80 pnt.; 2. De Hunze, 75 pnt. Jonge Acht a (eindstrijd): 1. Argo B 6 min. 24 4/5 sec.; 2. Laga, op twee lengten. Oude skiff (eindstrijd): 1. Die Leythe, 7 min. 37 1/5 sec.; 2. Poseidon (ver achter). Competitiestanden. KLASSE I gesp. gew. verl. pnt. Seagulls 6 6 0 Ï2 Blauw Wit 6 5 1 10 Haarlem 6 4 s 8 E. D. O. 4 2 2 4 H. H. C. 7 3 4 6 Ajax 6 2 4 4 V. V. G. A. 6 2 4 4 A. F. C. 7 0 7 0 KLASSE HA Schoten 6 6 0 12 Quick 7 6 I IE Blauw Wit 2 6 3 5 6 E. D. O. 2 5 2 3 4 H. C. K. 6 2 4 4 R. C. H. 2 5 1 4 2 Catchers 7 1 6 2 KLASSE IIB Zeeburgia 5 5 0 10 Haarlem H 5 4 1 8 R. C. H. I 5 3 2 6 H. H. C. II 5 2 3 4 Ajax II 5 1 4 2 D. W. S. I 5 0 5 0 KLASSE UIA E. D. O. 3 4 4 0 8 H. H. C. 3 6 5 1 10 Schoten 2 4 2 2 4 E. H. S. 5 1' 4 2 Haarlem 3 5 0 5 0 KLASSE IHB T. H. B. 1 5 5 0 10 E. D. O. 4 3 2 1 4 Hercules 3 1 2 2 Spaarnevogels I 4 1 3 2 R. C. H. 3 5 1 4 2 KLASSE IIIC E. H. S. 2 4 4 0 8 T. H. B. 2 5 3 2 9 R, C. H. 4 5 3 2 6 E. D. O. 5 4 2 2 4 Schoten 3 4 1 3 2 Spaarnevogels 2 6 1 5 2

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10