Chamberlain Duitsche beschuldigingen LOTISICO ERNSTIGE BOTSINGEN. CEBUTO komt op tegen „Oagexechtoaardigde achterdocht" E is Europa TREKT AANSTAANDEN MAANDAG 3 JULI OMIJN'S GELUKSKANTOOR NIEUWS IN 'T KORT Uiihwtstinqen aan de Mongoolsch^ Mandsjoerijsche grens. RADIO R'A'XND'XG 26 'JUNI '1939 HA'SRC EM'S" DS'GB'E'AÖ '9 De Erigelsche minister-president Cham berlain heeft te Cardiff in een massa-bijeen komst van regeeringsaanhangers een rede ge houden, waarin hij ook den internationalen toestand besprak. De ware tragiek van den toestand, zoo zeide de premier, schijnt te zijn, dat de toekomst van Europa heden ten dage vergiftigd wordt door middel van de verspreiding van valsche en ongerechtvaardige achterdocht. Het Duische volk bijv. wordt dag en nacht doordrenkt met beweringen, volgens welke Engeland voornemens is het te omsingelen. Wat een groteske travesti van de houding van dit land, zoo riep spreker uit. Het doel van onze buitenlandsche politiek is, en is steeds geweest, dat het tot stand brengen van een vreedzame wereld, waarin ieder land zijn bezigheden in veiligheid en vertrouwen kan vervullen. In zulk een wereld kunnen wij groote mo gelijkheden zien voor de uitbreiding van de Duitsche industrie en werkzaamheid van de Duitsche arbeiders, want ieder land heeft tegenwoordig goederen en materiaal noodig, zooals de Duitsche en de Britsche nijverheid bijzonder goed kunnen leveren. In een wereld, waarin het vertrouwen hersteld zou zijn, zouden onze beide lan den zeer wel kunnen samenwerken in het ontwikkelen van de hulpbron nen die nog onaangeroerd liggen en die voor ons beiden groote winsten zouden opleveren. Doch zulk een gelukkige toekomst moet een droom blijven, totdat Duitschland bereid is, zijn ongerechtvaardigde achterdocht jegens anderen te laten varen en te •toonen, dat het oprecht bereid is rede lijk te praten met redelijke menschen. Ten aanzien van de toestand te Tientsin herhaalde Chamberlain, dat het incident te Tientsin nog ingewikkelder is gemaakt door verklaringen van Japansche ambtenaren, waarin het incident als voorwendsel werd genomen voor verstrekkende en volkomen on toelaatbare eischen tot wijziging van de poli tiek, die wij en andere regeeringen tot dusver in deze gebieden gevolgd hebben Tot nu toe, aldus Chamberlain, heeft de Japansche re geering geen formeele eischen van deze aard ingediend en als de kwestie beperkt blijft tot het oorspronkelijke onderwerp van het ge schil, moet het mogelijk zijn haar door on derhandeling te regelen. Doch ik moet eraan toevoegen, dat geen Britsche regeering kan dulden, dat haar onderdanen onder worpen worden aan zulk een behan deling als, naar wij gehoord hebben, te Tientsin en geen Britsche regeering kan zich door een andere mogend heid haar buitenlandsche politiek laten voorschrijven. Daarom vertrouw ik dat wij het bij het goede eind hebben, wanneer wij veronderstel len, dat de Japansche regeering een dergelijk voornemen niet koestert en dat zij niet de bedoeling heeft de reeks daden van haar sol daten goed te praten en evenmin rechten en belangen van het Britsche volk in China te tarten. In de tegenwoordige wereld, zoo ging Cham berlain voort, heeft een ongewapende natie weinig kans, dat haar stem gehoord wordt, En wanneer ik den toestand van onze strijd krachten en onze weerstandskracht, zooals deze deze thans zijn, vergelijk met wat deze nog slechts een jaar geleden waren, dan voel ik, dat wij de toekomst in rustig vertrouwen Ds. Niemöller thans feitelijk geschorst. Kans op invrijheidsstelling vergroot? Ds. Niéïnöller, die reeds twee jaar lang in het concentratiekamp Sachsenhau- sen zit opgesloten, is, naar Havas meldt door het consistorie van Branden burg ter beschikking gesteld. Dit be sluit wordt gegrond op de overweging dat de predikant als gevolg van zijn opsluiting in de onmogelijkheid ver keert zijn ambt te vervullen. Practisch komt dit besluit neer op schorsing. Wat den toestand van ds. Niemöller betreft, deze is, voor zoover het zijn lichamelijke ge zondheid aangaat, betrekkelijk bevredigend. Doch zijn moreel is zeer geschokt. Mevrouw Niemöller mag haar man eens per maand be zoeken, doch zij kan hem slechts in tegen woordigheid van een bewaker spreken. Men weet niet wanneer aan de opsluiting een ein de zal komen, doch het door het evangelisch consistorie genomen besluit zou zijn invrij heidstelling tot op zekere hoogte kunnen ver gemakkelijken- Engeland zal zich zijn politiek niet door Japan laten voorschrijven op onze toenemende kracht tegemoet kunnen zien. Onze vloot is thans de machtigste ter wereld, ons leger neemt dagelijks in aantal en doeltreffendheid toe en wat onze lucht macht betreft, kan ik u vertellen dat zij zich de laatste maanden heeft uitgebreid in een tempo, dat onze verwachtingen verre heeft overtroffen, terwijl de kwaliteit van haar personeel en de snelheid en kracht van haar machines door de luchtmacht van geen enkel ander land worden overtroffen. Op het gebied van de verdediging der burgerbevolking zijn eveneens groote vorderingen gemaakt. Deze machtige bewapening bedreigt niemand, doch zij is thans beschikbaar om verzet te bieden tegen agressie of overheersching. Na er nog eens aan herinnerd te hebben dat de door Engeland gesloten accoorden be oogen het vredesfront te versterken, ver klaarde Chamberlain: ons verzet richt zich niet tegenverandering, want in een ver anderende wereld zijn aanpassingen van tijd tot tijd noodig, doch waartegen wij vastbe sloten zijn ons te verzetten is het gebruik van geweld bij het tot stand brengen van ver anderingen, welke bepaald dienen te worden door onderhandelingen en samenwerking en ik vertrouw, dat ondanks alle gevaarlijke mo gelijkheden, die maar al te duidelijk zijn, de menschen, die in alle landen om vrede roepen, alsnog het geduld en den wil zullen vinden om dit te bereiken. Duitsch commentaar Met betrekking tot deze rede, schrijft de „Deutscher Dienst": Chamberlain kan er zeker van zijn: iedere poging, de tegenwoordige za ken van het Foreign Office te doen voor komen als een politiek van toenadering tot een regeling met Duitschland, moet vruchte loos zijn. Wanneer Engeland reeds niet meer inzicht en begrip voor eerlijkheid heeft, dan diende het er toch minstens om redenen van goeden smaak van af te zien, militaire, poli tieke en economische allianties tegen Duitsch land met den naam „vredesfront" te betitelen. Wij hebben helaas te weinig de daden kunnen overzien, die tot dusver op de bij allerlei ge legenheden gesproken vredeswoorden van gene zijde van het Kanaal plachten te volgen. Duitschland heeft door de onderteekening van niet aanvalsverdragen juist de laatste weken herhaaldelijk daadwerkelijk blijk ge- dat geheel voor U openstaat, dank zij de perfecte Cebuto organisatie. Voor een luttel bedrag ziet U de mooiste streken van ons wereld- deell Uit de Cebuto Massakeus: 7 dg Vogezen 56.75 13 dg Fransche Rivlère 112.— 3 dg. Bergland v. Elfel, Ahr en Rijn 22.50 5 dg. Rijn 58'50 10 dg Beleren en Tirol 81.— 13 dg Praag-Weenen-Budapest 112. Inlichtingen en Reisgids bij: JAC. HEEMSKERK, Houtplein 34 - Haarlem - Tel. 16448 Agenten: Spaas, Rilksstraatw. 21, Haarlem-N. Tel. 16531 fa Bruvnzeel, bij Velserp., Velsen-N. Tel 3064 IQ. jJ, I.'//, W,*. (Adv. Ingez. Med.) geven van zijn sterken vredeswil en daardoor beter getoond, dat het met „verstandige men schen verstandig praten" kan, dan Chamber lain het tegendeel kan bewijzen. Overigens zoo vervolgt „Deutscher Dienst" bevat de rede van den Britschen minister president onverbloemd eenige duidelijke zin spelingen op de mogelijkheden van een waardevolle samenwerking met Duitschland, die bij ons de verdenking doet rijzen, dat Londen zich met het oog op een beangstigend hoogen koopprijs der Sovjet-Russen in elk geval wil herverzekeren Op zijn minst schijnt het verdacht, zulke aanduidingen te hooren op een tijdstip, waarop men in het Kremlin den specialen ambassadeur van het trotsche Imperium deemoedig op een nieuwen termijn laat wachten. Men diene aldus wordt deze besomming besloten in Engeland te weten, dat daarom de onder deze omstandigheden gesproken vredelievende en medevoelende woorden door Duitschland met bijzondere argwaan beschouwd worden. ceeds in Mei begonnen De Russische lezing. Het A.NP. meldt uit Moskou 25 Juni: In verband met de berichten omtrent botsingen aan de Mongoolsch-Mandsjoerijsche grens wordt thans een communiqué uitgegeven, waarin medegedeeld wordt, dat „in werkelijk heid de volgende gebeurtenissen geschied zijn in het gebied van het Boeir Nor aan de Mand- sjoerijsche grens". Op 11 Mei werden Mongoolsche grensposten ten Zuidoosten van het genoemde meer plot seling aangevallen door Japansch-Mandsjoe- rijsche troepen. Zij moesten van de grens in Westelijke richting terugtrekken naar de rivier Khalklngol. Gedurende tien dagen, te begin nen op 12 Mei, gebeurden in dit gebied bijna da gelijks botsingen, waarbij dooden en gewon den aan beide kanten vielen. Op 22 Mei trachtten de Japansch-Mandsjoe- rijsche troepen, die nieuwe versterkingen had den gekregen, de Russisch-Mongoolsche troe pen aan te vallen en dieper door te dringen op gebied van de Mongoolsche volksrepubliek. Zij werden echter over de grens teruggewor pen met aanzienlijke verliezen. Op 28 en 29 Mei trokken de Japansch- Mandsjoerijsche troepen, die nieuwe versterkingen hadden gekregen, uit Khailar, met tanks, pantserwagens, artillerie en een groote luchtstrijd- macht, wederom Mongoolsch gebied binnen. De troepen der Mongoolsche volksrepubliek verjoegen de aanvallers. De Mandsjoerijsch-Japansche troepen lieten op het vliegveld vele dooden en gewonden, benevens een groote hoe veelheid wapens achter en trokken naar eigen gebied terug. Bij dezen slag verloren de Japansch-Mandsjoerijsche troepen ruim 400 dooden. Er werden documenten gevonden op de ge sneuvelden, waaruit blijkt, dat de comman dant van de 23ste Japansche divisie, luitenant- generaal Kamatsubara, op 21 Mei bevel heeft gegeven, dat „de divisie de troepen van Bui- ten-Mongolië moet vernietigen in het gebied van Khaikingol". Behalve de botsingen te land, werden ook Italiaansche oud-strijders te München. MiiNCHEN, 25 Juni (D.N.B.). Op uit- noodiging van den president van den bond van Duitsche oudstrijders, den hertog van Coburg, zijn vandaag 500 Italiaansche oudstrijders voor een reis door Duitschland te München aange komen, waar zij op het stadhuis door den eerste burgemeester officieel werden ontvan gen. De Italiaansche gasten hebben een krans gelegd bij het graf van den onbekenden sol daat. Om vijf uur passeerde Hitier de revue over hen. Ruim honderd leidende Italiaansche persoonlijkheden waren vervolgens gasten van Hitler in den „Führerbau", waar de Führer het woord tot hen richtte en uitdrukking gaf aan zijn vreugde over het bezoek der Italianen aan de hoofdstad der beweging. Tevens wees hij op de gemeenschappelijke doelstelling en de lotsgemeenschap van Duitschland en Italië voor de geheele toekomst. Iedere poging, zoo zeide hij, om het bondgenootschap tusschen de beide bevriende staten te verscheuren, zal stranden op den vastberaden tegenstand der beide spilmogendheden. KOOPT TIJDIG UW KANS BIJ DE BEKENDE LOTISICO-AGENTSCHAPPEN (Adv. Ingez. Med.) UAADI FM TELEFOON 11600 nMM lx L. CJYI GIRO No. 214871 SCHOTERWEG 90 Naast het Postkantoor (Adv. Ingez. Med.) Kladno betaalt geen boete. Honderd arrestanten op vrije voeten. PRAAG, 24 Juni. De Duitsche autoriteiten hebben omstreeks honderd personen, die na het incident van Kladno gearresteerd waren, op vrije voeten gesteld. Het lot van de 400 an deren is niet bekend. De Duitsche autoriteiten en kranten spreken niet meer van het incident. Het publiek weet nog steeds niet, wie de moor denaar is. Doch de stad Kladno zal de haar opgelegde boete van 500.000 kronen niet beta len. Een gedeelte van de door de Duitsche auto riteiten genomen uitzonderingsmaatregelen is echter nog steeds van kracht. Na 8 uur des avonds is het nog verboden zich op straat te bevinden en de bioscopen en schouwburgen zijn gesloten. (Havas). China sloot een handelsverdrag met Rusland. Gebaseerd op gelijkheid en wederkeerigheid. Te Moskon is Zaterdag onthuld dat hier op 16 Juni een handelsverdrag tusschen de Sovjet Unie en China is geteekend Het verdrag is gebaseerd op het beginsel van gelijkheid en weder keerigheid en bevat de clausule van meestbegunstigde natie. Het regelt handels- en scheepvaartkwesties. In het departement van buitenlandsche za ken te Berlijn heeft Zaterdagmorgen de uit wisseling plaats gevonden van de ratificatie oorkonden op het op 31 Mei 1939 ondertee- kende Duitsch-Deensche nonagressiepact. Het verdrag is hiermede in werking getreden. Zaterdag zijn te Boedapest 25 nationaal- socialisten, die beschuldigd waren van een poging tot omverwerping van het staatsgezag, veroordeeld tot gevangenisstraffen varieeren- de van V/ jaar tot een week. Vier werden vrijgesproken. Volgens hardnekkige geruchten zou bin nenkort in Duitschland een benzinekaart voor autorijders worden ingevoerd. Reeds zijn verscheidene maatregelen overwogen om het benzineverbruik te beperken, teneinde de be hoeften van de openbare diensten en met na me van het leger te verzekeren. De nationaal-socialistische leider Hup- fauer heeft in een te Wernigerode gehouden bijeenkomst verklaard, dat het Duitsche be drijfsleven volgens officieele schattingen twee millioen arbeiders te kort komt. Het tekort is het dringendst in den landbouw en in de metajilnij verheid. In politieke kringen te Berlijn geeft men te kennen, dat koning Boris van Bulgarije binnenkort in gezelschap van den Bulgaar- schen premier naar Rome zou kunnen ko men. De hertog en de hertoging van Windsor zullen in de tweede helft van Juli een reis door Spanje maken. Zij worden tusschen 15 en 18 Juli aan boord van hun eigen jacht te Barce lona verwacht. Halifax' nota nog niet te Tokio ontvangen. Te Tientsin gearresteerde Engelschman vrijgelaten. Het Japansche persbureau Domei meldt dat Zaterdagavond op het ministerie van buiten landsche zaken te Tokio nog geen enkele me- dedeeling ontvangen was omtrent de verlan gens, die de Britsche minister van buitenland sche zaken Halifax, Vrijdag j.l. aan den Ja- panschen ambassadeur te Londen Sjigemit- soe heeft overgebracht. Volgens uit Londen ontvangen telegrammen zou de nota van Halifax de volgende vier punten bevatten: 1. Een protest tegen de slechte be handeling van de Britsche ingeze tenen van Tientsin door de Japan ners. 2. Een opsomming van de mogelijk heden tot het onderhandelen over een regeling van de kwestie-Tientsin. 3. Een verzoek om een spoedig ant woord op de stappen, die de Britsche amassadeur te Tokio dien aangaande heeft ondernomen. 4. Een zinspeling op de mogelijkheid van krachtige tegenmaatregelen door Engeland. Welingelichte kringen te Tokio zijn van meening, dat de Britsche nota geen basis voor onderhandelingen kan vormen, als zij werke lijk inhoud wat men aanneemt. Ten aanzien van het eerste punt acht men het natuurlijk, dat de Japansche autoriteiten bijzondere aan dacht wijden aan de Britsche concessie te Tientsin, die volgens hen een haard van antï- Japansche agitatie is geworden, terwijl daar entegen In de Fransche en Italiaansche con cessie geenerlei activiteit ten gunste van Tsjang Kai Sjek te bespeuren is. Wat het tweede punt betreft, zegt men in welingelichte kringen, dat vóór alles noodig is. dat Engeland de concessie niet langer tot een basis voor hulpverleening aan Tsjang Kai Sjek maakt. Buiten dit zou geen enkel compromis een gunstige uitwerking hebben, noch voor Japan, noch voor Engeland, laat staan Oost-Azië. Japan zal op de door Craigie ondernomen stappen antwoorden, zoodra het onderzoek is geëindigd. Tenslotte verwijst men naar de verklaringen van de Japansche mili taire autoriteiten te Tientsin, dat zij het ne men van tegenmaatregelen zouden opvatten als het prijsgeven door Engeland van zijn rechten en belangen in China en dat Japan dan nog krachtiger maatregelen tegen Enge land zou moeten nemen. Reuter verneemt uit Tientsin dat na de herhaalde protesten van den Britschen consul-generaal aldaar de Engelschman Smith, die acht dagen geleden door de Japanners was gear resteerd, Zondagmiddag op vrije voe ten gesteld is. Door deze vertraagde invrijheidstelling is de verbolgenheid niet verminderd over de behandeling, waaraan Engelschen worden onder worpen bij het binnengaan en verla ten van de thans reeds twaalf dagen geblokkeerde concessie. gevechten in de lucht geleverd. aldus het communiqué. Verder op 28 Mei schond een troep Japansche gevechts- cn bombardements toestellen de grens en viel plotseling twee vliegvelden van het Mongoolsche leger aan. De onverwachts aangevallen Mongoolsch-Rus- sische vliegers stegen met eenige vertraging op, welke een voordeel gaf aan den vijand. Bij dezen luchtslag verloor de Sovjetlucht macht negen toestellen en de Japansche drie. Tenslotte moesten de Japansche toestellen haastig terugvliegen naar hun basis. Op 22 Juni deed een Japansch- Mandsjoerijsche luchtmacht van 120 toestellen een nieuwen aanval. De Mongoolsch-Russische luchtmacht, 95 toestellen, bond den strijd aan. Daar bij werden 31 Japansch-Mandsjoerij sche toestellen en 12 Mongoolsch-Rus sische omlaaggeschoten. Op 24 Juni viel de Japansch-Mandsjoerijsche luchtmacht wederom aan, ditmaal met 60 toestellen. De Mongoolsch-Russi sche luchtmacht, eveneens 60 vliegtui gen, steeg op en haalde 25 Japansch- Mandsjoerijsche vliegtuigen neer, ter wijl zij zelf slechts twee toestellen ver loor. Op 25 Juni kwamen geen incidenten voor. Sovjet-Mongooischc troepen hebben alle pun ten bezet aan de Mandsjoerijsche grens ten Oosten van de rivier Khalkhingol. In de geheele periode der botsingen hebben de Sovjet-Mongoolsche troepen nooit de ge vestigde grens geschonden, zonder rekening te houden met enkele afzonderlijke gevallen, waarin een vliegtuig bij de achtervolging van een Japansch-Mandsjoerijsch toestel gedwon gen werd over Mand.sjoeri.jsch gebied te vliegen. Goebbels opnieuw aan liet woord. De Duitsche minister voor propaganda, Goebbels, heeft op den gouwdag van Essen wederom het woord gevoerd, waarbij hij aldus het D.N.B. op de onverbiddelijke noodzakelij khed van de buitenlandsche poli tieke eischen van Duitschland inging. Wij willen, zoo zeide hij, natuurlijke, rechtvaar dige levensvoorwaarden. Wij willen het on recht van Versailles uit den weg ruimen. Wij willen niet voor altijd tot de nietbezittenden behooren. Deze doeleinden willen wij berei ken. Den Engelschen verweet Goebbels het schijnheilige van hun omsingelingspoliiicJc, die hij tevens nutteloos noemde. PROGRAMMA DINSDAG 27 JUNI 1939. HILVERSUM I 1875 en 415.5 M. KRO-uitzending. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (ca. 8.15 Ber.) 10.Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12 Berichten. 12.15 De KRO-Meio- disten en solist. (1.001.20 Gramofoonmuziek) 2.— Vrouwenuur. 3.— Gramofoonmuziek. 4.— Het KRO-Kamerorkest cn solist. 4.45 Gramo foonmuziek. 5.Het KRO-orkest. (5.456.05 Felicitaties en a. 6.30 Ber.) 6.35 Sportpraatje. 7.Berichten. 7.15 Causerie ,De apostelen Petrus en Paulus". 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 Zwemcursus. 8.Berichten A.NF„ Mede- deelingen. 8.15 Met KRO-Symphonie-orkest. 9.Het Jodel-trio Scharllg. 9.10 Gramofoon muziek. 9.20 Het KRO-Symphonie-orkest. 10.05 Causerie over de a.s. T.T.-races te As sen. 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Lajos Veres' Hongaarsch orkest. 11.De KRO-Boys en solist. In de pauze: Gramofoonmuziek. 11.50- 12.00 Gramofoonmuziek. HILVERSUM II 301.5 M. AVRO-Uitzending. 8.Gramofoonmuziek (Om 8.15 Ber.) 10. Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Voor de vrouw. 10.35 Francis Keth's ensemble. 11,Voor de vrouw. 11.10 Huishoudelijke wenken. 11.35 Francis Keth's ensemble en Gramofoommuziek. (Om 12.15 Ber.) 12.45 Het AVRO-Amusementsorkest. 1.30 De Palladians (opn.). 2.15 Het Omroeporkest en solisten. 3.— Eensemble Johnny Kroon en het piano-duo Arno-Jabin. (Om ca. 3.45 Ber.) 4.30 Kinder koorzang. 5.Kinderhalfuur. 5.30 Het Om roeporkest en Gramofoonmuziek. (Om 6.25 Ber.) 7.Het Renova-septet. 7.40 Causerie: „Hoe breng ik mijn vacantle niet door". 8. Berichten A.NB.. Radiojournaal, mededeelin- gen. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.10 Vraagspel, 9.30 Het AVRO-Musette-ensemble en solist. 10.Radiotooneel. 10.25 Viool en orgel. 11. Berichten A.N.P. Gramofoonmuziek.. 11.30 12.00 AVRO-Dance-Band. DROITWICH 1500 M. 11.4011.45 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgel spel. 12.50 Reportage. 1 05 Gramofoonmuziek. 1.40 Reportage 1 552.20 Het Serge Krish septet. 3.20—3.50 Het BBC-Schotsch-orkest (met toelichting). 4.15 Thomas Matthews' Concertorkest en het Swlngtime-kwartet. 4.50 Reportage. 4.55 Viola en piano. 5.20 Repor tage 7.„Civil Defence: If war comes", causerie. 7.20 Revue-programma. 7.505 .Hos pital and medical services in the U.S.S.R.", causerie. 8.20 Revue-programma. 9.20 Be richten. 9.50 „The working man looks at rearmament", discussie. 10.20 Het Brosa- strijkkwartet. 11.05 Jock Harris* Band en so listen. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.1512.20 Berichten. RADIO PARIS 1648 M. 9.009.10 Gramofoonmuziek. 12.30 Zang. 1.25 Roger Ellis' orkest. 2 05 Gramofoommuziek 2.35 aZng. 3.05 Gramofoonmuziek. 3 50 en 4.40 Zang. 4.55 Gramofoonmuziek. 5.05 Zang. 5.25 Pianovoordracht. 5,40 Gramofoonmuziek 6.35 Cello-voordracht. 7.20 Het Bailly-orkest. 8.50 Radiotooneel 10.5011.50 Het Parijs' Instrumentaal kwintet en solisten. KEULEN 456 M. 6.50 en 7.35 Gramofoommuziek. 8.50 Het Om- roepschrammelensemble en solist. 12.20 Het Omroeporkest en soliste. 2.303.20 Populair concert. 4.20 Otto Fricke's orkest (5.205.30 Gramofoonmuziek. 5.50 Studenten-orkest. 6.50 Gramofoommuziek. 7.30 Populair concert. 8.50 Hans Bund's orkest en Erich Schneide- wind's Musette-orkest 11.0012.20 Herb. Heinemann's orkest en solist. BRUSSEL 322 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Omroeporkest. 1.50—2.20 5.20. 6.50 en 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Cabaret-programma 9.05 Populair programma. 9.20 Vervolg caba- retprogramma. 10.3011.20 Gramofoon muziek. BRUSSEL 484 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 en 1.30 Het Omroepdansorkest. 1.502.20 Gramofoon muziek. 5.20 HetOmroepdansorkest. 6.35 Gra mofoonmuziek. 6.50 Vioolvoordracht. 7.10 Gramofoonmuziek. 7.35 Li terair-muzikaal pro gramma. 8.20 .JLe Maitre de Chapelle", opera. 9.20 Het Omroepkoor. 9.40 Het Radio-orkest en solist. 10.301120 Gramofoonmuziek DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Het Omreporkest. koren en solisten. 9.35 Politiek dagbladoverzicht 9.50 Heinz. Stein- bock's Kapel (opn.) 10.20 Berichten. 10.40 Hobo en piano. 11.05 Berichten. 11.20—12.20 Het omroepkleinorkest en solist.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13