9tawit. Voet&Mmd 40 Jaat STOFZUIGERS WÖENSnA'G 28 TUN! T939 H'A'A'SEEB'S D'A'GBEXÖ CRICKET. DE TESTMATCH ENGELAND- WEST-INDIË. LAWNTENNIS. HET TOURNOOI TE WIMBLEDON. D. Mitic en F. Pirncec (Zuid-Slavië) sl. C. H. E. Betts en R. E. Muliiken (Engeland) 61, 6—2, 6—3. TI. Gulcz (Duitschland) en H. Ploughman (Denemarken) sl. J. K. Hamilton en F. D. Ley- land (Engeland) 6—4, 4—6, 6—2, 6—3. j0v "'Hl PROCRAMMA DER FEESTELIJKHEDEN VERSCHENEN Het bestuur van den jubileerenden bond. Van links naar rechts, zittend: de heeren A. Heimig, Ch. Boeree, M. Ponsteen, A. van der Aart, en C. H. Vrugt. Staand: de heeren B. Kluit, H. Scheen en J. A. van Gemerden. Verschenen is het programma der feestelijk heden ter gelegenheid van de herdenking van het veertigjarig bestaan van den Haarl. Voet balbond, het groote sportlichaani, dat aan zoo veel jongelieden zulk een gezonde ontspan ning op Zaterdagmiddag en Zondag biedt. We herinneren er aan, dat Mr. Dr. A. baron Röell, Commissaris der Koningin, Dr. J. E. baron De Vos van Steenwijk, burgemeester van Haarlem, resp. het eere-voorzitterschap en het voorzitterschap van het eere-comité hebben willen aanvaarden. Verder zijn lid van dit comité: Mr. H. J. J. Schol tens, burgemeester van Beverwijk; Jhr. Mr. C. J A. den Tex, burgemeester van Bloe- mendaal; de heer L. H. Simons, burgemeester van Haarlemmerliede; Jhr. J, P. W. v. Doorn, burgemeester v. Heemstede; Jhr. Mr. Dr. O. F. A. H. v. Nispen tot Pannerden, burgemeester It. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hillegom: Mr. M. M. Kwint, burgemeester van Velsen; de heer H. A. v. Alphen, burge meester van Zandvoort; de heer A. G. Boes, wethouder van Onderwijs te Haarlem; Mr. F. A. Davidson, eerelid van den H.V.B.; de heer K. J. J. Lotsy, betuurslid van den K.N.V.B.; de heer W. J. H. Muiier, eere-voorzitter van den K.N.V.B.; Jhr. A. van de Poll. voorzitter der Stichting „Heemsteedsche Sportparken"; Dr. D. J. van Prooije, voorzitter van den K.N. V.B.; Mr. A. baron Schimmelpenning van der Oye, voorzitter van het Nederlandsch Olympisch Comité; de heer A. L. M. Schroder, voorzitter van de Federatie van Erkende Bon den; Mr. Th. A. Wesstra, gemeente-secreta ris van Haaiiem. Het bestuur van den H.V.B. bestaat nu uit de volgende heeren: A. van der Aart, voor zitter; C. H. Vrugt, tweede voorzitter; Ch. Boeree, penningmeester; B. Kluit, secretaris; H. Scheen, J. A. van Gemerden, M. Ponsteen en A. Heimig, commissarissen. Eere-leden zijn de volgende heeren: Dr. P. C. van Arkel, te Oegstgeest; P. Dankelman, te Amsterdam; Mr. F. A. Davidson, te Haar lem; F. H. J. Holdert, te Aerdenhout en Jhr. C. J. van Lennep, te Aerdenhout. Het bondsonderscheidingsteeken werd sedert de instelling daarvan uitgereikt aan de hee ren: A v. d. Aart, 4 Juli 1931; Adr. Cassee, 6 October 1933; A. H. Diets, 9 Juli 1932; J. A. v. Gemerden, 18 Februari 1936; J. H. Luijken, 11 November 1933; H. Scheen, 4 Juli 1931 en C. Westerbeek 21 Juli 1934. De heer A. van der Aart schrijft onder den titel: „Na 40 jaar!" het volgende: „Toen op 23 October 1899 de heer E. F. W. Gerth van Wijk een vergadering bijeen x*iep, waarin tot oprichting van den Haarlemschen Voetbalbond werd besloten, zal wel geen van de aanwezigen er ook maar eenig idee van gehad hebben, dat daar de grondslag van een voet balorganisatie werd gelegd van zóó een om vang, als thans onze bond cnag zijn. De eerste bondswedstrijd kon reeds op 19 November 1899 plaats hebben. H.F.C. II en het thans reeds lang ter ziele zijnde Oranje waren de twee elftallen, die elkaar voor de eerste maal onder de H.V.B.-leiding be- kampten. Dat eerste seizoen kwamen in totaal acht elftallen deelnemen; er werden 1'55 spelers ingeschreven. Thans na 40 jaar nemen 298 elfallen aan onze verschtillende competities deel; wij mochten het afgeloopen seizoen pl.m. 5500 in geschreven spelers noteeren. Voorwaar, het zijn getallen die voor zich zelf spreken, die ons bestuursleden met trots vervullen en doen vaststellen dat aan de op dracht, vastgelegd in artikel 2 onzer statuten, nl. „het voetbalspel te bevorderen", is vol daan. Veei-tig jaren is onze bond leidend en rege lend opgetreden: verzorgde hij het voetbalspel voor de lagere elftallen van de K.N.V.B.-clubs, voor de junioren, adspiranten en scholieren, maar bovenal voor de elftallen, die de eerste schreden hadden af te leggen op den langen voetbalweg, die leidt naar het dorado: den Kon. Ned. Voetbalbond. De H.V.B. kon zijn een leerschool voor dui zenden jongemannen: heeft hen gesteund bij hun pogen ons spel te beoefenen; heeft voet balvreugde en ook -leed kwistig rondgestrooid, maar heeft bovenal een schoon werk ver richt, oen door het voetbalspel te propageeren aan de beoefenaars gezondheid en levens vreugde te schenken. Talloozen voelden zich gedrongen, aan het geheel leiding te geven, en werkten er veel en hard voor; hen daarvoor op deze plaats te danken, acht ik mij een eerste plicht. Hun ongevraagde belooning mogen zij vinden in de waardeering, die langzaam aan ver worven is van autoriteiten, ouders en leeraren, wie had vroeger durven hopen, dat voetbal zou worden bezien als onderdeel van de licha melijke ontwikkeling onzer jeugd? Sterk en krachtig staat onze bond thans klaar om zijn veertigjarig bestaan hoe kan het anders feestelijk te gaan herdenken, en dit zal ook weer hoofdzakelijk op het groene veld gebeuren. Ik twijfel er niet aan: het zal weer slagen, onze werkers zullen het extra werk gaarne verzetten en benutten als inzet van een nieu we periode van groei en bloei. Met veler medewerking zal dit bereikbaar zijn, beoefenaars zijn er te over; onze bond wil plaats blijven bieden aan ieder, zonder uitzondering, om onze mooie voetbalsport in competitieverband te spelen. Dankbaar gestemd voor wat bereikt is, gaan wij hoopvol de toekomst in; het bondsbestuur prijst zich gelukkig met de wetenschap, dat de werkers weer klaar staan oan de bonds- machine op volle toeren te laten draaien en dat zij dit doen uit liefde voor de voetballerij in het algemeen, maar bovenal voor onzen mooien, goeden „Haarlemschen Voetbalbond" in het bijzonder". Ook de heer W. J. A. Muiier, schrijft een enthousiast artikel, evenals de heer A. L. M. Schroder. De feestelijkheden. Zooals men weet, hebben de adspiranten- tournooien te Haarlem, Velsen en Beverwijk reeds plaats gehad. Het verdere programma luidt als volgt: 2 Juli: „Zevenkamp" op het terrein van R.C.H. te Heemstede. 15 en 22 Juli: Adspirant-toumooien te Zand voort en Halfweg (Zuidelijk district). 29 Juli: Haarlemsch ElftalFeijenoord, ter rein Gem. Sportpark te Beverwijk, aanvang 6 uur, met als voorwedstrijden halve finale en finale adspiranten-jubileumtournooi. 21, 23, 25 28, 30 Augustus en 1 September: Kampioentournooi tusschen de elftallen der le en 2e klasse en Zaterdagcompetitie afd. A en 3e en 4e klasse en Zaterdagcompetitie afd. B en C, die in het afgeloopen seizoen een kampioenschap behaalden. 13, 20, 27 Augustus en 3 en 10 September: Seriewedstrijden voor de le, 2e, 3e en 4e klasse H.V.B.-vereenigingen. 20 Augustus: Eerewedstrijd van het Stedelijk Elftal tegen een buitenlandsche ploeg. Ter rein H.F.C. „Haarlem" aan den Schoterweg, aanvang 2 uur. 2 en 9 Septeember: Seriewedstrijden voor de vereenigingen der Zaterdagcompetitie. 10 September: Junioren-tournooi om den v. d. Aart-beker. 28 October: Receptie van het bondsbestuur in restaurant Brinkmann, Gr. Markt te Haarlem. 4 November: Feestmiddag en -avond in alle zalen van he.t Gem. Concertgebouw. Optreden van een Variétégezelschap. Receptie. Het bestuur zal op Zaterdag 28 October, des middags van drie uur tot half zes, receptie houden in de Kroonzaal van café-restaurant Brinkmann aan de Groote Markt. Op de matinée voor de adspiranten op Za terdagmiddag 4 November zullen o.a. films van Dick Laan vertoond worden. Voor het adspiranten-jubileumtournooi heeft de directie van Haarlem's Dagblad be schikbaar gesteld als eerste pa-ijs een „Haar lem's Dagblad Wisselbeker". HONKBAL. SEAGULLS—BONDSNEGENT AL. Maandag 12 Juni was het 100 jaar geleden dat in Amerika voor de eerste maal Baseball (honkbal) werd gespeeld. Op dien dag is de nagedachtenis gevierd van generaal-majoor Aber Doubleday, den „uit vinder" van het spel. Er is o.a. te Cooperstown een Baseball-Museum gesticht en een „Double- day-Field" ingewijd. De „Seagulls", zelf Amerikanen, wilden ook deel hebben aan de feestvreugde. Zij hebben daarom een wedstrijd georganiseerd tusschen hun ploeg en een bondsnegental, te spelen op 4 Juli a.s. te Amsterdam. De negentalcommissie heeft het negental niet. zoo sterk mogelijk gemaakt. Het gaat dus niet' door voor het: Nederlandsch negental, maar meer voor een B-team. Uitgenoodigd zijn de volgende spelers: Pijn akker (H.H.C., werper), Ter Heide (Ajax, vanger), Beumer (Ajax, eerste honk), Wilders (Blauw Wit, tweede honk), Lammers (V. V. G. A., korte stop), Wulfhorst (Haarlem, derde honk), Mulder (H. H. C., links velder), C. Ho lewijn (Quick, middenvelder), Van der Putten (E. D. O., rechts velder). Reserves zijn: Geurts (Schoten), P. Holewijn (Quick) en Beets (A. F. C.) AUTOSPORT. HET CONCOURS VAN KOETSWERKEN. In het verslag van het A. N. P. van boven genoemd concours te Scheveningen van de K. N. A. C. is onder klasse V Landkruisers de naam van den bouwer en ontwerper weggevallen. In afdeeling V, Kampeerwagens zonder trek kend materieeal, werd de eerste prijs behaald door Ir. D. H. Bonhof te Heemstede, met: Land- kruiser, type A, 4 Extra. Engeland wint met 8 wickets. Dinsdagmorgen verklaarde Hammond de eer ste innings van Engeland bij den Maandag ver kregen stand van 4045 voor gesloten. Met een achterstand van 127 runs begonnen Grant en Stollmeyer aan de tweede innings, we derom op het bowlen van Bowes en Copson. Copson had met zijn vierden bal reeds succes toen Stollmeyer door Verity in de guily gevan gen werd. Het wicket was iets sneller dan de voorafgaande dagen; het was vooral Bowes, die schitterend bowlde en de batsmen herhaaldelijk in moeilijkheden bracht. Op 42 nam hij Grant's wicket voor 23. In 7 overs bowlde Bowes (4 maidens) 110. Headly toonde ook in deze tweede innings een batsman van super-klasse te zijn. Sealey begon onzeker, doch begon allengs meer vat op het bowlen te krijgen. Hij sloeg een slowbal van Bowes voor zes het veld uit. Voor het verlies van, twee wickets kwamen de 100 op het bord. Als Copson voor de tweede maal aangezet wordt, krijgt hij Sealey op 105 door Wood ach ter het wicket gevangen. Bij de lunchpauze bedraagt de score 117-3, waarvan Headly 53. Weekes wordt na de hervatting door Ham mond in de slips gemist en Headly geeft met zijn totaal op 67 Wood een lastige kans. Op 154 is het weer Wood, die thans op Verity's bowlen de kansen op een Engelsche overwinning doen stij gen door Weekes te vangen. Headly is den aan val volkomen meester. Hammond zet alles op den aanval. Constantine tracht zijn wicket op te hou den. Hij drijft den bal een paar maal door het veld heen, doch als zij op 190 onverwacht door Hammond in de slips gevangen wordt en Came ron voor 0 c. and b. Wright gaat, komt de Engel sche overwinning in zicht. Headly scoort onder geweldig enthousiasme zijn tweede century in deze match. Op precies 200 komt ook een einde aan zijn buitengewoon fraaie innings als hij door Hutton op silly mid- off voor 107 gevangen wordt. Prachtige staaltjes van fielden door Bowes, die Martindale van een harden slag op mid-on vangt; en Hardstaff, die op cover-point laag bij den grond hetzelfde doet en Hylton naar het pa viljoen terugzendt, zetten de kroon op het goede werk, door het Engelsche team verricht. Op 225 komt het einde. Bowes nam 144, cijfers die zijn voortreffelijk bowlen in onvoldoende mate weergeven. Engeland moest in 1 uur 50 minuten 99 runs maken om te winnen. Hutton en Gimblett tracht ten dit zoo snel mogelijk te doen.Gimblett sloeg Hylton in 2 ballen voor 4 en 6. Hutton wordt op 32 door Hylton gebowld en op 39 ziet ook Gim blett zijn palen tuimelen. Hammond en Paynter scoren in een snel tempo de benoodigde runs. Engeland wint de match op fraaie wijze met 8 wickets. Scores: Stollmeyer c. Verity b. Copson 0 Grant b. Bowes 23 Headly c. Hutton b. Wright 107 Sealey c. Wood b. Cópson 29 Weekes c. Wood b. Verity 16 Constantine c. Hammond b. Verity 17 Cameron c. and b. Wright 0 Barrow not out 6 Martindale c. Bowes b. Wright 3 Hylton c. Hardstaff b. Copson 13 Clark c. and b. Copson 0 Extra's 11 225 Bowes 144. Copson 466 Wright 375. Ve rity 220. Compton 08. Engeland 2de innings: Hutton b. Hylton 16 Gimblett b. Martindale 20 Paynter not out 32 Hammond 30 Extra's 2 100—2 Martindale 151. Hylton 136, Constantine 0—11. West-Indië 277 en 225. Engeland 4045 (gesl) en 100—2. WTELRIJDEN. DE JONGE KAMPIOEN. Deze vereeniging hield voor haar leden een trainingswedstrijd, bestaande uit een peloton- rit. Voor A-klasse 37</2 K.M., C-klasse 37J/2 K.M en Juniores 25 K.M. Uitslag A-klasse: 1. G. Peters, A. de Vries tijd 58 min.; P. v. d. Holst; II. Rovers tijd over 25 K.M. 48 m. 40 sec. C-klasse 37f2 K.M.: 1. K. Neeft, J. Keizers tijd 1 uur 5 min. 50 sec. Junioren 25 K.M.: 1. A. Keizers, 2. Keizers- waard, 3. H. Droog. 45 BEKENDE MERKEN - Ook in huurkoop. DE STOFZUIGER CENTRALE HAGEMAN, GED. OUDE GRACHT 52 - TELEF. 12762 (Adv. ingez. Med.) Tweede dag. Van Swol en Hughau winnen in het dubbelspel. Dinsdagmiddag is een begin gemaakt met de dames-enkelspelen en de heeren dubbel spelen. Ook Dinsdag gaf koningin Mary van haar belangstelling blijk door de wedstrijden bij te wonen. Het weer was prachtig, tvarm en zonnig. Op het centrecourt kwam mej. J. Jedzre- jowska (Polen) tegen mevr. J. de Meuleonees- ter (België) uit. De Poolsche won met 63 8—6. Mevr. Mathieu (Frankrijk) speelde tegelij kertijd tegen mej. E. Prokova (Bohemen- Moravië) en zegevierde met 64, 6—1. Mevr. S. Sperling (Denemarken) sloeg miej. G. C. Hoahing (Engeland) - 6—2, 60. Mevr. D. L. LittleRound sloeg mej. M. Steart (Engeland) 61. 86. Mej. Schumann (Duitschland) sloeg mej. N. Liebert (Engeland) 75, 75. Een verrassing was het Dinsdag, dat het eerst 16 jaar- oude en veelbelovende Engelsche speelstertje Jean Nicholl in de eerste ronde reeds door haar landgenoote mej. Huntbach uitgeschakeld werd. Jean won de eerste set met 8—6, doch verloor de twee volgende sets met 4—6, 26. De verdere uitslagen van het dames enkel spel waren als volgt. Mevr. R. T. Ellis (Engeland) slaat mevr. R. D. Mac Kelvie (Engeland) 97, 62. Mej. K. E. Stammers (Engeland) slaat mej E. A. Middleton (Engeland) 60, 62. Mej. R. M. Hardwick (Engeland) slaat mej R. Thomas (Engeland) 10—8, 64. Mej. Somogyi (Hongarije) slaat mej. B. M. Smith (Engeland) 64, 64. Mej. V. E. Scott (Engeland) slaat mevr. L. Herbst (Bohemen-Moravië) 62, 60. Mej. Stammers. Mej. S. Pannetier (Frankrijk) slaat mevr. P. R. Goodwyn (Ierland) 06, 6—0, 63. Mej. G. Wheller (V.S.) slaat mej. B. Nuthall (Engeland) 7—5, 2—6, 6—2. Mej. D. A, Huntbach (Engeland) slaat mej J. Nicholl (Engeland) 68, 6—4, 62. Mej. H. Kovac (Zuid-Slavië) slaat mej. V. Tonolli (Italië) 6—2, 6—8, 6—1. Mej. M. E. Luanb (Engeland) slaat mej. A. Florian 61. 62. Mej. A. Marble (V.S.) slaat mevr. J. S. Kirk (Engeland) 63, 62. Mej. M. C. Scriven (Engeland) slaat mej. A. Ullstein (Duitschland) 6—3, 7—5 Mej. H. H. Jacobs (V.S.) slaat mevr. R. E. Haylock (Engeland) 6—0, 62. Mej. A. Weivers (Luxemburg) slaat mevr. E. S. Law (Engeland) 6—1, 60. Mej. M. Berescu (Roemenië) slaat mej. E. T. Harvey (Engeland) 2—6, 6—1, 6—4. Het heeren-dubbelspel. Hughan en Van Swol hebben Dinsdagmid dag een fraaie overwinning gehaald op Lee en Avory. Onze landgenooten sloegen de Engel sche combinatie met 63, 97, 6—4. H. A. Hare en C. F. O. Lister (Engeland) sl. V. Canapele en G. de Stefani (Italië) 68, 7—5, 6—3. 5—7, 6—4. E. Gabory en O. Szigetti (Hongarije) .sl. H. C. Fischer en B. Maneff (Zwitserland) 64, 6—4, 6—1. A. Baworowski en I. Tloczynski (Polen) sl. H: Kleinschroth en G. Nicolaides (Grieken land) 6—2, 6—3, 1—6, 6—4. De onderteekening van het Turksch-Fransche bijstandspact te Parijs. De Turksche gezant, Soead Davaz, zet zijn haudteekenii^;. Rechts minister Bonnet. Hughan. F. Cejnar en J. Drobny (BohemenMoravië) sl. M. D. Deloford en C. M. Jones (Engeland) 8—6, 6—3, 9—7. J. Borotra en J. Brugnon (Frankrijk) sl. R. Goepfert en R. Menzel (Duitschland) 26, 4—6, 6—3, 6—4, 6—2. M. Csikos en J. Asboth (Hongarije) sl. K. Aschner (Hongarije) en C. L. Savara (Britsch- Indië) 6—4, 6—4, 6—2. H. Ilenkel en G. von Metaxa (Duitschland) sl. D. G. Freshwater en N. de Manby (Enge land) 6—4. 6—1. 64. D. Russell en H. J. Etchart (Argentinië) sl. R. Abdesselam (Frankrijk en F. Kukuljevic (Zuid-Slavië) 6—4, 6—8, 6—4, 2—6, 6—4. I. G. Collins en R. K. Tinker (Engeland) sL C. Caralulis en A. Schmidt (Roemenië) 1412, 6_2, 3—6. 6—4. D. C. Coombe en C. E. Malfroy (Nieuw Zee land) sl. D. Prenn (Engeland) en J. van den Eynde (België) 6—4, 7—5, 3—6. 6—3. G. Dallos en J. Pallada (Zuid-Slavië) sl. J. S. Comery en J. M. Hunt (Engeland) 97, 46, 36, 6—1. 6—2. L. de Borman en P. Geelhand (België) sl. M. Elmer en H. Pfaff (Zwitserland) 64-, 6—3, 6—2. SCHAKEN. HET INT. TOURNOOI TE BAD HARZBURG. Uit Harzburg: In de derde ronde van het in ternationaal schaaktournooi te Bad Harzburg won onze landgenoot N. Cortlever van den Duit- scher Saemisch, doordat deze den tijd over schreed. Cortlever had toen echter al een betere stelling. De partij uit de tweede ronde tusschen Cortlever en Dr. Lang werd remise. De uitslagen van de derde ronde luiden: Poulsen (Denemarken)Ahues (Duitschl.) 0—1 Eliskases (Duitschl.)Dr. Lang (Duitschl.) 10 Saemisch (Duitschl.)N. Cortlever 0l Rellstab (Duitschl.)Stahlberg (Zweden) i/2—1L/s Zollner (Duitschl.)Reinhardt (Duitschl.) 01 Eliskases en Rellstab hebben samen de leiding met 2>/s punt. MOTORSPORT. DE T. T.-RACES TE ASSEN. Thans is de officieele lijst met inschrijvingen voor den Grooten Prijs van Nederland, welke op 1 Juli op het circuit van Assen wordt ver reden, verschenen. Internationale klasse: voor de 500 cc. klasse schreven in negen Duitschers, onder wie Meyer en Kraus, twee Finnen, twee Zwitsers, een Belg, twee Italianen, een Engelschman en drie Ne derlanders, totaal 20 renners. In de 350 cc klasse komen zeven Engelschen, twaalf Duitschers, vijf Nederlanders, twee Fran- schen, een Deen, twee Belgen en de Ier Stanley Woods, in totaal 30 renners. In de 250 cc klasse komen uit zeven Duitschers drie Nederlanders, een Italiaan, een Belg, een Deen en een Engelschman, in totaal veertien renners. Nationale klasse: in de 125 cc klasse starten acht-en-twïntig in de 250 cc klasse zestien, in de 350 cc klasse zeventien en in de 500 cc klasse drie en twintig renners, DAMMEN. HULDIGING HAARLEMSCHE KAMPIOENEN. Maandagavond had in het lokaal der Haar- lemsche Damclub de huldiging plaats van de nieuwe Haarlemsche kampioenen; tevens wer den de in de afgeloopen kampioenswedstrijden 1939 behaalde prijzen aan de winnaars uitge reikt. Ter gelegenheid hiervan gaf de Haarlemsche hoofdklasse kampioen P. J. van Dartelen een simultaanséance. Te 8 uur werd de bijeenkomst geopend dooi den heer P. H. Meure, lid van de commissie welke deze kampioenswedstrijden organiseerde, waarna de simultaanspeler zijn wandeling langs de 25, voor het meerendeel door zeer geoefende clubspelers bezette borden begon. In de pauze van deze séance werden de Haar lemsche kampioenen: P. J. van Dartelen (hoofdklasse), C. Vrolijk (1ste klasse), Th. To- lenaars (2de klasse) alle leden der Haarlem sche Damclub en C. Berkhout (3de klasse) lid van „Oosterkwartier" door den heer Meure gehuldigd; aan hen werden de kampioens- prijzen uitgereikt. Voorts ontvingen nog de volgende prijswin naars hun belooning voor de in de kampioens wedstrijden geleverde prestaties: J. B. Sluiter Jr (Haarlemsche Damclub) 2de prijs hoofdklasse: A. de Jong („Oosterkwartier") 3de prijs hoofd klasse; Th. Schijvenaar („Oosterkwartier") 2de prijs 1ste klasse; G. Bakker (Haarlemsche Dam club) 3de prijs 1ste klasse; T. B. Dinkla („D. O. S.") 2de prijs 2de klasse; H. J. Oudhof ("d. O. S.") 3de prijs 2de klasse; M. Bol („E. MS" Bennebroek) 2de prijs 3de klasse; G. Hoognes („E. M. S."-Bennebroek) 3de prijs 3de klasse en H. Beekhuis („Het Noorden") 4de prijs 3de klasse. De heer C. Vrolijk ontving een extra- prijs voor den mooisten slagzet. Toen werd de simultaanséance voortgezet. Te 12 uur was de laatste partij geëindigd; toen had de simultaanspeler 15 partijen gewon nen, 6 partijen verloren tegen de heeren A J V jrwoerdt, Th. Weiland, C. Vrolijk, Y. de Jong, A. Miedema en J. II. Meure en 4 partijen remise gespeeld tegen de heeren C. Berkhout, Th. Tole- naars, Th. Warmerdam en T. B. Dinkla.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10