JONGELUI DINGERS UIT DE PERS. MEISJES N.V. HANDELSVEREENIGING „AMSTERDAM" I keukenmeisje CHOCOLADE BLOEMEN naac de VeCuwe VOOR UW RIJWIEL DAGMEISJE Banketbakkerij Vertegenwoordiger, Nieuwe Driewielers WOENSDAG 28 JUNI 1939 H'A'ARL'EM'S DAGBLAD 11" Haarlcnische Handels Vereenigïng. Heeft een eigen gebouw gekregen. De Haarlenische HandeLsvereeniging, die over 3 jaar haar gouden feest viert, heeft in die 47 jaar nog al eens, wat haar huisvesting betreft, gezworven. Eerst op den Jansweg. toen op het Nassauplein, daarna in de Lange Begijnestraat. Maar nu is men eindelijk thuis gekomen in een eigen gebouw, Wilhelmina- straat 3. Dit flinke heerenhuis is aangekocht, maar moest natuurlijk belangrijk verbouwd worden om aan alle eischen te kunnen vol doen. Hedenmorgen hebben wij dit eigen gebouw der H.H V. bezichtigd. Wij kunnen ons inden ken dat het bestuur ingenomen is met de ver huizing, want die beteekent een zeer groote verbetering. In de Lange Begijnestraat was het behelpen, daaronder leed het werk der admi nistratie, maar ook de leden en het publiek konden niet geholpen worden zooals men het gaarne wenschte. Nu kon alles ingericht wor den zooals het in dezen modernen tijd noodig is. Er is op den beganen grond een flink lokaal voor de administratie, waar leden en publiek goed bediend kunnen worden. O.a. is er een fietsenstalling met achteruitgang. Het bestuur heeft een flinke bestuurskamer. Ook is er een garderobe, die tevens gebruikt kan worden door de aangesloten 20 organisa ties, die boven een flink vergaderlokaal voor 60 bezoekers hebben en een bestuurskamer, waar ook 10 kasten zijn voor het veilig op bergen der archieven van die organisaties die in dit Middenstandshuis hun domicile willen kiezen. Een concierge die in het gebouw woont zorgt tevens voor het buffet. Het geheele gebouw is centraal verwarmd en smaakvol ingericht. Verschillende organi saties hebben medewerking betoond voor de inrichting en geschenken aangeboden voor de inrichting van het gebouw. Er is dus alle reden om te verwachten, dat dit Middenstandshuis der Handelsvereeniging, waarbij 350 middenstanders als leden aangeslo ten zijn, een belangrijk centrum zal worden voor den arbeid op het gebied van den neu traal georganiseerden middenstand van Haar lem. De burgemeester Dr. J. E. baron de Vos van Steen wijk heeft zich bereid verklaard het Middenstandshuis a.s. Vrijdagmiddag te 3 uur officieel te openen. Samenwerking tusschen N. S. en bussen bepleit. Zaak op congres van den B. B. N. besproken. Het vraagstuk van vrijwillige samenwerking op het gebied van het personenvervoer in Ne derland is van verschillende kanten belicht op het vandaag in den dierentuin te Rotter dam gehouden speciaal aan dit ontwerp ge wijde congres van den bond van bedrijfsauto houders in Nederland. De bijeenkomst stond onder leiding van oud-minister ir. M. C .E. Bongaerts, algemeen voorzitter van den B. B. N. Vervolgens sprak het lid der Tweede Kamer, de heer J. Schilthuis, onder-voorzitter der af- deeling personenvervoer in den B.B.N., over 't onderwerp: „Samenwerking op het gebied van het personenvervoer, gezien van het stand punt van het autovervoer". Spr. zeide o.m.: De samenwerking tusschen weg- en railvervoer zal beide vervoersvormen in ,iat stellen al hun aandacht te besteden aan de volmaking der outillage en van de het publiek geboden service. Wanneer de sa menwerking zich inderdaad zal ontwikkelen overeenkomstig de nu bekende wederzij dsche bereidwilligheid, zal de spoorweg de plaats behouden, die hem in dit stadium van de voortschrijding der verkeerstechniek toekomt. Die plaats zal niet meer een monopolie van het vervoer te land met zich brengen. Even als het railvervoer zal ook het autowegvervoer zijn deel der gezamenlijke taak verrichten en het heeft reeds duidelijk blijk gegeven, die nieuwe verhouding te aanvaarden. Het auto wegvervoer vertrouwt daarbij op een redelijke toepassing der nieuwe regelen. Spreker meent, dat dit vertrouwen gegrond zal blijken te zijn en wij zullen ons dan bin nenkort in Nederland algemeen kunnen ver heugen in een geordend apparaat voor "het personenvervoer, dat voldoet aan de eischen, die daaraan in redelijkheid kunnen worden gesteld en welker resultaten ook voor den ver voerder bevredigend zijn. Het standpunt van het railvervoer. Tenslotte was het woord aan prof. Gou- driaan, die bet standpunt van het railvervoer uiteenzette. Spr. verklaarde, dat de directie der Neder landsche spoorwegen het bijeenroepen van dit congres ten zeerste had toegejuicht. De vrij willige samenwerking tusschen alle beroeps vervoerders in het personen- en goederenver keer zij het ook met den onrnisbaren steun van zekere wettelijke regelingen is, volgens spr., verre te verkiezen boven een van boven af aan het bedrijf opgelegde regeling. Deze samenwerking zal zich slechts geleidelijk en etappengewijze kunnen ontwikkelen. Spr. wilde hierbij drie verschillende stadia onderscheidenDe eerste en belangrijkste etappe is het scheppen van de goede psycho logische sfeer: een persoonlijk contact, een persoonlijk vertrouwen, het tot stand brengen van de overtuiging, dat van een zoo ruim mo gelijk standpunt bezien, de belangen van alle beroepsvervoerders meer overeenstemming dan tegenstrijdigheid vertoonen en dat wij moeten streven naar eenzelfde doel. De twee de etappe is dan het zich beraden op de tech niek van de samenwerking, het zoeken naar de practisch uitvoerbare organisatorische middelen om de overeenstemming van belan gen tot uitdrukking te brengen en naar het gemeenschappelijke doel op te marcheeren. De dérde etappe is de toepassing van deze tech niek op bepaalde concrete gevallen. Wij moeten, aldus spr., thans eerst peilen of wij reeds zoover zijn, dat wij het eerste stadium hebben bereikt. Wij -moeten meer met elkaar praten van aangezicht tot aangezicht en minder met elkaar van gedachten wisselen in de pers. Spr. weet. dat de B. B. N. vooral den laat- sten tijd ontzaglijke vorderingen heeft ge maakt op het gebied van organisatie en wenscht den bond met zijn pogingen van harte succes. Hoe krachtiger de organisaties van de werkelijke particuliere beroepsvervoer ders worden, des te geringer zal ook de in vloed zijn van derden, wier belangen geheel anders, ten deele volkomen tegengesteld, zijn aan die van het beroepsvervoer en die zich thans telkenmale openlijk of bedekt mengen in zaken, die de hunne niet zijn. Het moet ook een vanzelfsprekend uitgangs punt tusschen ons zijn, dat er behoort te be staan gelijk recht voor allen. De. naar spr.'s gevoel, sterk opgeblazen te genstelling. welke men wel eens maakt tus schen rail en rubber, is een doodgewone alle- riaagsche tegenstelling tusschen twee verschil lende technieken. Op de rail moet worden vervoerd, daar waar de rail het goedkoopst ls en op den weg, waar deze het goedkoopst is. Het helpt- ons niets of wij elkaar al goed ge zind zijn en het beste willen, als wij het niet eens zijn over één gemeenschappelijk doel. En dat gemeenschappelijke doel, dat onze geheele samenwerking moet inspireeren en beheer- schen, kan naar spr.'s overtuiging geen ander zijn dan er met ons allen naar te streven om Nederland te voorzien van een zoo doelmatig mogelijk werkend vervoerapparaat en dus de economie van het Nederlandsche vervoerappa raat Lot het hoogst bereikbare op te voeren. De directie van de N. S. rekent het niet tot haar taak te vechten voor eng chauvinistisch gezien belang van het railbedrijf. De N. S. is een onderdeel, een belangrijk, maar toch niet meer dan een onderdeel van het geheele Ne derlandsche vervoerbedrijf. Zij is bereid tot elke bedrijfsinkrimping. die de economie van het geheele Nederlandsche vervoerapparaat kan dienen. Maar dit standpunt sluit in zich. dat zij niet kan deelnemen aan vormen van samenwerking, die de economie van het ver voerapparaat zullen schaden in plaats van bevorderen. In de middaguren volgde een algemeene huishoudelijke vergadering. PE PERS OVER MINISTER GOSELING'S REDE INZAKE OSS. Hieronder citeeren wij eenige gedeelten uit de in verschillende bladen gepubliceerde com mentaren op de rede van minister Goseling, waarin de bewindsman zijn beleid inzake Oss verdedigde. De Maasbode schrijft: Hier stond een minister, die, tot in den derden graad ondervraagd, rekening aflegde van zijn beleid over een aangelegenheid, die hem en de zijnen ook persoonlijk leed heeft berok kend, al zijn daarnaast ook betuigingen van trouw en sympathie gekomen, niet slechts van katholieke zijde. Het was een parlementaire rede van werkelijk grootschen stijl: helder, za kelijk, waardig en eerlijk. De fouten van de marechaussees in korten tijd gepleegd, staan muurvast: ambtenarenge recht en Kamercommissie hebben die erkend. Bij elkaar en in verband met elkaar ook met het oog op de verhouding tusschen gemeentelijke overheid en marechaussees, vormden zij een complex en schiepen zij een sfeer, waar de mi nister een eind aan moest maken. Hem stond geen ander middel ten dienste dan schorsing in de uitoefening van de opsporingsbevoegdheid, middel dat nog nooit is gebezigd, -maar waar van nu in tweeërlei rechterlijke uitspraak de bevoegdheid is erkend. Waar het op aankomt, is, dat de rechtszeker heid en rechtsgelijkheid onomstootbaar vast staan. Dat dit zoo is, heeft de minister zoo dui delijk aangetoond, dat daaraan alleen kan twij felen de heer Rost, die aangiften in ontvangst neemt als ware hij het openbaar ministerie; die stukken bezit, welke hij niet mag bezitten, en wiens hëele optreden in deze aangelegenheid de minister eerst, maar daarna de heer Schou ten, in. vastberaden bewoordingen heeft ge brandmerkt als „ontstellend ongewoon". De Nieuwe Rofterdamsche Courant stelt de vraag: Wil dit nu zeggen, dat de minister ons over tuigd heeft? Neen, .niet althans ten opzichte van verschillende kernvragen, waaromtrent de argumentatie zeer gebrekkig was. Met de grootst mogelijke meerderheid der commissie blijven wij van meening, „dat de feiten en omstandig heden, welke den Minister van Justitie hebben geleid tot het nemeri van den maatregel van 1 April 1938 ten aanzien van de brigade Oss der Koninklijke Marechaussee, dien maatregel niet rechtvaardigen, terwijl aan hetgeen nadien is gebleken in elk geval geen motiveering voor den maatregel kan worden ontleend". Deze conclusie is, in samenhang met het ge heele rapport, door bevoegde beoordeelaars in en buiten de Kamer als „vernietigend" geken schetst. Deze qualificatie wijst de minister voet stoots af; hij verklaart zich zelfs in meer dan één opzicht voldaan over het rapport en laat in het bijzonder het volle licht vallen op het feit, dat de commissie zijn goede trouw niet in twij fel trekt, wat menigeen in zijn positie en situa tie beneden zich zou hebben geacht. Van de zeer scherpe critiek, op baron Speyart van Woerden geoefend, neemt de minister nau welijks notitie; een enkele maal tracht hij ze te weerleggen, een paar keer niet geheel onge grond. Als hij het „requisitoir" van Mr. Van der Goes van Naters tegen den procureur-generaal van Bosch kortelijk behandelt, stelt hij daartegenover bijkans een lofzang, al prevelt hij dan ook wel zoo iets van les défauts de ses qualités. De Telegraaf is van meening: Het was een in vele opzichten knap pleidooi, vlot van opzet en handig van argumenteering. maar kwam op meer dan één belangrijk punt niet toe aan wat men mocht verwachten van een bewindsman, die zijn beleid heeft te verdedigen, de rechtvaardigheid van zijn optreden moet aannemelijk maken. Men wist, dat mr. Goseling een slagvaardig pleiter is en als een pleidooi in een zaak met sterkere en zwakke kanten had zijn betoog ver diensten. De advocaat Goseling heeft wel zoo wat aan de verwachtingen voldaan, de staats man Goseling is ook in deze, waarschijnlijk laatste faze van de zaak-Oss, er nog niet in ge slaagd van zijn bijzondere kwaliteiten als lands bestuurder, als raadsman van de kroon, te over tuigen. Minister Goseling is ten aanzien van een be langrijke beleidskwestie te kort geschoten, deze indruk is na dit pleidooi overheerschend ge bleven, gelijk reeds van den aanvang van het overijld ministerieel ingrijpen af het geval is geweest. Het Volk schrijft: Onze algemeene indruk van 's ministers ver dediging is zeer onbevredigend. Hier en daar ontwikkelde hij een zekere kracht, maar talrijker waren de passages, die hij op matten toon uitsprak. Ontroering klonk aan het slot van zijn speech, toen hij verklaarde, de rust van zijn geweten behouden te hebben. Het applaus, nadat hij uitgesproken was, kwam slechts van de banken der katholieken. De mi nister heeft de Kamer niet overtuigd. Meer dan eens bleek dit uit een deining. Het overgroote deel van ons volk acht zich gekrenkt in zijn rechtsgevoel. Jhr. De Geer heeft de vorige week den minister de gelegen heid geboden om te blijven en niets te doen. Met beide handen grijpt de bewindsman deze gelegenheid -aan. Dit vervult ons met zorg. Als het rechtsgevoel gekrenkt blijft, werkt dit in ons volk als een kanker. De minister heeft te kennen gegeven, dat, als men hem weg wil heb ben, men een motie van afkeuring moet voor stellen. Wij moeten afwachten, wat er ten aanzien hiervan in de Kamer verder gebeurt. Ook is nog onbekend, of jhr. De Geer het gevoelen van de beide protestantsche fracties heeft vertolkt Maar wij zijn overtuigd, dat ons volk zich in breede lagen diep teleurgesteld zou voelen, wan neer de Kamer na dit debat, dat voor 'het over groote deel zuiver zakelijk gevoerd is en op een hoog peil staat, geen rechtsherstel zou we ten te bewerkstelligen. HAARLEM ONTVANGT REINIGINGSDIRECTEUREN. Toespraak van burgemeester Dr. J. E, baron de l os van Steen tcijk. OOK BUITENLANDSCHE VERTEGEN WOORDIGERS. Heden en morgen houdt de Neder landsche Vereenigïng van Reinigings directeuren haar 32ste jaarvergadering in Haarlem. Hedenmorgen vond ten Stadhuize de officieele ontvangst der deelnemers plaats. Het gezelschap verzamelde zich om half twaalf in de ontvangzaal, alwaar Haarlem's bur gemeester Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk het verwelkomde. Uw vereeniging, aldus de burgemeester, staat ons zeer na. Wij durven wel het vertrouwen uitspreken dat gij niet alleen naar Haarlem zijt gekomen om uw jaarvergadering te houden, doch ook uit belangstelling voor hetgeen de Haarlemsche Reinigingsdienst presteert. Dat heeft onze groote waardeering. De reinigings diensten mogen in verband met hun naam dan wel de rol van Asschepoes spelen onder de ge meentelijke instellingen, in feite zijn deze diensten zeer belangrijk. Er zijn bij het pro bleem der stedelijke reiniging verschillende kanten, en wanneer we zoo rond kijken in Ne derland zien we dal er vele verschillende op lossingen voor het vraagstuk gevonden zijn. De organisatie van de reinigingsdiensten eischt initiatief en een open blik voor de mogelijk heden, die zich in verband ermee voordoen. De burgemeester heette inzonderheid eenige buitenlandsche deelnemers, als vertegenwoordi gers ran reinigingsdiensten aldaar, welkom. Er waren deelnemers uit België, Duitschland (Neu renberg, Bonn, Koblenz enz.) en Engeland (Londen, Manchester enz.). We voelen ons ge vleid, aldus de burgemeester, dat u tot ons zijt gekomen om te zien wat een klein land op hei gebied der stadsreiniging presteert. De burge meester besloot zijn welkomstwoord met de hoop uit te spreken dat de jaarvergadering in alle opzichten zou mogen slagen. De vooratter van de Nederlandsche Vereeni ging van Reinigingsdirecteuren, de heer A. M. van Noppen, directeur van den reinigingsdienst in Amsterdam, bracht den burgemeester bijzon deren dank voor diens hartelijke woorden. Uit hetgeen u gezegd heeft, aldus spr. is ge bleken hoeveel belangstelling u heeft voor onze diensten. Het is van de buitenlandsche deelnemers niet alleen een hoffelijk gebaar dat ze hier tegen woordig zijn, zij zijn gekomen om te zien of ze hier nog wat leeren kunnen. Het standbeeld van Laurens Coster zou mee warig zijn hoofd schudden wanneer hij ons hier zag staan, en hij zou zeggen: wat heeft mijn uitvinding den menschen een last bezorgd, en in het bijzonder hen, die ervoor zorgen moeten dat al het papier, dat de menschen achter laten, opgeruimd wordt." Maar hij zou ook tot ons zeggen: „Jongens, wat houden jullie de stad goed schoon!" Na de toespraak van den heer van Noppen werden de wethouders E. v. d. Wall, W. J. B. van Liemt, en A. G. Boes aan 't bestuur der vereeni ging voorgesteld. EXAMENS R.-K. Industrie- en huis houdschool. Geslaagd voor het theoretisch, gedeelte ,v.an het 'leeraresexamen N.a. (lingerie- en costuufn- naaien) de dames: M. Bakx, Haarlem, W. Hau- ber, Haarlem, M. E. Mashemke, Wijk aan Zee, L. Spigt, Hoogkarspel. Afgewezen 1. Geslaagd voor het praktisch gedeelte van het leeraresexamen N.a. de dames: M. van Dijk, Haarlem, J. Halkes, VJaardingen, J. Jore, Haar lem, M. van Schaick, Haarlem, Gr. Vos, Heem- stéde. Afgewezen 1. Examen Nijverheidsonderwijs. Geslaagd voor de akte N a de dames M. H. van Dijk. A. C. M. Halu, J. M. Jore en M. M. van Schaick, te Haarlem en G. M. Vos te Heemstede. Voor de gisteren te Utrecht gehouden examens van de Nederlandsche Broederschap van Gediplomeerde Makelaars, onder con trole van de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Gooiland, en het Dep. van Eco nomische Zaken, slaagde als makelaar voor het vak Onroerende Goederen, de heer Th. Faber, bouwkundige te Haarlem. BLOEMENDAAL PERSONALIA Onze oud-plaatsgenoot de heer F. Hïem- stra, zoon van den commissaris van politie, is Dinsdag aan de Veeartsenijkundige Hoogeschool te Utrecht geslaagd voor het examen van vee arts. Over de vreugde bij dit succes werd een schaduw geworpen toen de jonge veearts en zijn verloofde per auto naar Bloemendaal ver trokken en werden aangereden door een vracht auto, Beiden werden bij deze aanrijding ge lukkig slechts licht, gewond. HEEMSTEDE KONINGINNEDAG. Nog slechts enkele maanden scheiden ons van den nationalen feestdag, den verjaardag van H. M. de Koningin. Ook nu is het bestuur weer druk bezig aan de voorbereiding le werken. Maar Nederland wacht ook nog een heuglijke gebeurtenis in het Vorste lijke Huis.-Daarom is Koninginnedag paraat. Er zijn nog wel geen omlijnde plannen, maar het bestuur is begonnen met het verspreiden van circulaires voor het verkrijgen van gelden voor de feestviering. Het bestuur hoopt, dat de bij dragen zullen stroomen, opdat, wanneer Neder land feest viert, Heemstede om financieele rede nen niet achter behoeft te blijven. EXAMEN E. H. B. O. Bij het examen 'voor het eenheidsdiploma voor de Nederlandsche Vereeniging, dat afgenomen werd door de doctoren Feenstra en Hubert, slaagden o.m. dc dames mevr. de JongWitzand en mej. v. d. Jagt, en de heeren H. Hessels, J. J. v. Nes, C. Schouten. J. Draijer, D. Vos, P. Fraij en J. dc Jong, allen leden der Eerste Heein- steedsche hulpbrigade. INBRAAK IN CONSUMPTIETENT. Dinsdagmiddag tusschen 1 en 7 uiir is inge broken in {Tê-consumptietent staande bij de wielerbaan feahden Meerwèg.' Men heeft zich toegang verschaft door het forceeren van een deur aan de achterzijde der tent Vermist wordt een doos met 100 reepen cho colade. eenige rollen vruchtendrups en peper munt en enkele fleschjes limonade. Vermoed wordt dat dit inbraakje jongens werk is. De politie stelt een onderzoek in. DE VERJAARDAG VAN PRINS BERNHARD. Muzikale Rondgang. Ter gelegenheid van den verjaardag van Prins Bernhard zullen de 3 plaatselijke muziekcorp sen „Eensgezindheid", „Si Michael** en „Excel sior" morgen (Donderdag) avond gezamenlijk een muzikalen rondgang houden door #en deel der gemeente. Om 8 uur zal vertrokken worden van het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg waarna de volgende route gevolgd wordt: Heerenweg, Zandvoortsche laan. Willem Kloos- laan, Frederik van Edenplein, Herman Heijer- manlaan, Boutenskade, Zandvoortschelaan, Roe mer Visscherplein, Constantijn Huygenslaan, Brederodelaan, Tesselschadelaan, P. C. Hooft- kade. Vondelkade, Zandvoortsche laan. Orchi- deeënlaan. Rhododendron plein, Asterkade, Chrysanthemumlaan, Zandvoorter Allee, Hor tensialaan. Clivialaan, Laan van Rozenburg, Adr. Pauwlaan, Paulus Buijslaan, Lanckhorst- laan, v. d. Spiegellaan. Koedicfslaan, Bleekers- vaartweg, Kerklaan, Burgemeester v. Lennep- laan en Oude Posthuislaan naar het R.-K. Ver- eenigingsgebouw, alwaar de rondgang, die onge veer 2 uur duurt, eindigt. HILLECOM OPBRENGST VEILING. De kerkveiling van bloembollen ten bate der St. Martinusparochie en de St. Elizabeth-vereeni- ging heeft ruim f 2700 opgebracht of f 1000 meer dan verleden jaar. Het behaagde clen Heere heden tot Zich te nemen onzen lieven Man, Vader, Behuwd- en Grootvader Hendrik Ames in den ouderdom van 69 jaar. Zijn leven was Christus, het sterven gewin. Uit aller naam: H. AMES- VAN LEEUWEN Haarlem, 27 Juni 1939 Van 't Hoffstraat 102 Liever geen bezoek en geen bloemen De teraardebestelling zal D.V. plaats vinden Vrijdag 30 Juni te half twee op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Met groote droefheid ge ven wij kennis, dat na een kortstondig lijden, ge sterkt door de H.H. Sacra menten der Stervenden, heden ontsliep, mijn innig geliefde Man en onze lieve Broeder, Behuwdbroeder en Oom, de Heer Pieter Jacobus Vermeulen in den ouderdom van 56 jaar. Uit aller naam: E. VERMEULEN - BONEFANG Haarlem, 26 Juni 1939 Groote Houtstraat 10 rood De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 30 Juni 1939, te circa 2 uur mm,.-op de Begraafplaats „Zorgvlied", Amsteldijk te Amsterdam. Vertrek van uit het Elisabeth-Gasthuis te circa 1 uur n.m. Geen bezoek Door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst is het faillissement van G. v. d. Ge- nugten, manufacturier te Be verwijk geëindigd. Haarlem, Ged. Oudegracht 11B De Curator: Mr. B. W. STOMPS ACTIEVE jevraagd bij Wasscherij Zoo- rein. Aanm. Brouwersvaart 50 of na 6 uur Hasselaers- plein 19. DE LANDELIJKE VEREENIGING TOT ONDERLINGE VER ZEKERING TEGEN DE NADEELIGE GEVOLGEN VAN WERKLOOSHEID EN ZIEKTE maakt bekend, dat de leden Bouwvakarbeiders en Schilders hun VAC ANTIEBONNEN in moeten leveren op ZATERDAG 1 JULI, namiddags 5'/2<514 uur. aan het kantoor Voorzorgstraat 53. De correspondent H. SMIT. Bij de te Amsterdam bestaat gelegenheid tot plaatsing van flinke die dit jaar het einddiploma H. B. S. 5-j. c. of gelijkwaardig diploma behalen. Na eenige jaren hier te lande werkzaam te zijn geweest, kunnen betrokkenen bij gebleken geschikt heid naar een der Indische kantoren worden uitgezonden. Sollicitaties moeten uitsluitend schriftelijk worden ingediend. Bij FORT SCHOENENINDUSTRIE, Bloemhofstraat 14. kunnen ENKELE JONGENS en MEISJES van 1416 jaar geplaatst worden ter opleiding. Aanmelding eiken avond tusschen 5 en 7 uur. Voor direct gevraagd NETTE LOOPJONGEN, leeftijd ongev. 1516 j. Aanm.: HARTS Behangselpapierhandel, Kleine Houtstraat 49. NET MEISJE GEVRAAGD voor de inpakafdeeling. Wasscherij „DE RIJZENDE ZON", Brouwersstraat 1 en 3. GEVRAAGD, voor direct: GEROUTINEERDE STENO-TYPISTE, goed bekend met Duitsch. Brieven met uitv. inlichtingen en verlangd salaris onder nr. ,1788 aan het Bureau van dit Blad. VOUWSTERS GEVRAAGD. FIJN WASSCHERIJ „KEYSER", Lorentzplein 25. Handelsfirma vraagt van particulier voor reizigersgebruik I enkele prima gebr. zuinige A U T O'S. Br. met voll. inl. en prijsopg. ond. nr. 1789 Bur. van dit Blad. Gevraagd: bekw. en aank. MEISJES. Wasscherij DE WIT, Sclioter weg 63, na 6 uur. Mevr. Smits-Molière, Jozef Is- raëlsweg 23 Bloemendaal, vraagt voor 1 Sept. een Holl. P.G., liefst boven de 30 jr. Margrieten (zacht) CHRYSANTEN (melk) VIOOLTJES (pittig) ORCHIDEEËN (zeer pittig) IStxA zwi STnacJi e&n M>em Met JUedecif Zuxaay SNELSTE, MODERNE SALONBOOTEN. AMSTERDAM—HARDERWIJK. Rel. 60 ct. 2e kl., 75 ct. Ie kl. Kinderen retour 30 of 40 cent. Rijwielen 30 cent enk. reis. Vertrek: dagel. 8.40 en 10 uur. Zaterdags 8.40 en 2.30 uur. Eiken VRIJDAG n. Urk en de Zuiderzeewerken. Ret. 1.—. Vertrek Amsterdam 8.40 u. Vertr. Harderwijk 1 u. Ret. 0.60. Afv. Amsterdam, De Ruyterkade, Steiger 2 Tel. 41207. Goedkoope gecombineerde Tram-Boot-kaarten verkrijgbaar bij de conducteurs der Noord-Zuid-Holl. Tram. Nieuwe Rijwielen Holl. f 21. Dus niet uit elkaar, doch gemonteerd klaar. Buitenband 50. Para 80. Binnenband 29. Velg 35. Spake* 14-89, 13-150. Velgkoord 3. Naaf 29, Remnaaf 200. Voorwiel 9C Naafwiel 375. Stuur 65. Handles 5. Bel 11. Vork 90. Frame Heerdh of Dames 8.50. Spatborden 39. Stang 10 Spatlap 9 Ketting 45. Pe dalen 45. Kast 50. Achterl., gekeurd 10. Spie 2 Spanner 2. Ventiel 4 p. M. Olie 3. Solutie 2. Zadel 99 Balhoofddr. 15 Tasch 25. Jas- besch. 4-d. 35. Drager 29. met stand. 45. Zitje 24. Handpomp 17. 12 plakjes 3. Batterij 7. Dynamo 200. Kapje 40. Bosch 400. Bauer 270. Melas 300. Gasslang 20 p. M. Bandrem 70. Slot 20. snelbinder 14. Vrijw. 29. Voordrager 70 Lak 5. Kwast 5. Spiegel 10. Vlag 12. Lampjes 3. Achterl.snoer 4. Autoped m. luchtb. 7.70. Vooras 6. Spaak 1. Philips achterl 34 Enamel lak 29 Kettingw. 89. Kam peert. 74. Bandspakenbel 29. Snoer 3 p. M. Gummi 5 p. M. Stop 2. THEO ROZENBEEK - Schagchelstraat 6 - HAARLEM. STRIJKSTERS OF BEKWAME NOODHULP GEVRAAGD. Stoomwasscherij ,,'t Raadhuis" Raadhuisstraat 11, Heemstede gevr. van 7.30—3 uur. Vrijdag tot 5 uur. Loon 8 p. w. Werk ster aanw. Mevr. Janssen- Klumper, Berliozlaan 7, Heemst. MEISJE GEVRAAGD van 8 tot 5 uur. Drogisterij de Pelikaan, Scho tersingel 45. Gevraagd een NETTE JONGEN loop- en bakkerijwerk. Loon 5. J. van Vessem, Kleverpark weg 10. Gevraagd 3e bediende. Aanmel den Tummers, Binnenweg 133, Heemstede Mevrouw Dr. MULDER, Gouds bloemplein 9, Acrdenhout, vr. direct een flinke Dienslbode v. g. g. v. Liefst van Chr. beg. AUTOBANDEN Importeur van goed ingevoerd merk zoekt wegens reorganisatie en uitbreiding verkooporganisa tie goed bekend bij Garages en Verbruikers in Noord-Holland. Aanbiedingen met volledige in lichtingen no. 1790 bur. v.d. bl. Eigen wagen gewenscht. voor elk bedrijf. 1.50 per wk. Wordt eigendom. KRAMER, Bakenessergracht 57

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 3