Htl iu 'l ff SpxPitweek Klopveegzuigers HET SPORTGESPREK De Haarlemsche Bijzonderheden het programma uit SATERDAG 1 JULI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD i H, Headley is een groot cricketerDe beste prestatie van dit seizoen in eigen land is hij nog beter op dreefEn- gelsche cricket-gemiddelden Een eenvoudig probleem De „zevenkamp-dag" een welkome afwisseling voor voet ballers Wordt het een jaarlijksch evenement? VAN DE WEEK De oOOO K.M. etappenstrijd Ronde van Duitsch land is beëindigd en gewonnen door den Duit sciier Umvenhauer. Ziehier de aandoenlijke omhelzing, die de winnaar den tweeden aan komende Zimmerman Zwitserlandzittend) gunt. De beste cricketprestatie van deze week en waarschijnlijk van dit seizoen is geleverd door den West-Indischen cricketer George Headley, die den bijnaam heeft van den „black Bradman"'. De vergelijking met den Australischen batsman is zeer juist, het is zelfs de vraag, of Headley niet nog begaafder is dan de beroemde Don. Laatstgenoemde immers speelt in een team, waarvan vele spelers over groote capaciteiten beschikken, zoodat hij in den regel meer tijd en een betere gelegenheid heeft om een hooge score te maken, daar hij door zijn collega's aan de wickets wordt gesteund en derhalve de in nings veelal langer duurt. Headley daarentegen moet het dikwijls vrijwel alleen doen. Daarmede wil niet gezegd zijn, dat het West-Indische elftal niet meer goede baismen bevat, maar het is een bekend feit en men heeft het gedurende dezen tour Engeland kunnen constateeren dat zij slechts bij een temperatuur, die de warmte op de Antillen e,enigszins benadert, hun topvorm kun nen vinden. Dat bleek in de match tegen het sterke Middlesex op Lord's, toen de touristen op den eersten dag 491 voor 3 wickets scoorden. - waarvan Stolmeyer 117, Headley 227 en Sealey 115 not opt.. - Maar, zooals gezegd, dikwijls moet Headley het alleen doen, met de wetenschap, dat hij het plechtanker is, waarop de rest van het team vertrouwt. Het spreekt van zelf, dat vooral een testmatch deze verantwoordelijkheid zwaar op hem moet drukken en daarom is het toch wel een glorieuze prestatie om tegen het sterke Engelsche team op Lord's in beide innings een honderd te scoren (106 en 107). De West- Indische totalen bedroegen 277 en 225, zoodat Headley met 213 uit 502 iets meer dan 42 pro cent van de runs op zijn naam bracht. Daarbij dient niet te worden vergeten, dat zijn eerste innings in een zelfs voor Engelsche cricketers onbehaaglijk kille temperatuur gespeeld werd, wat de waarde van zijn prestatie nog verhoogt. Headley verwierf algemeene bekendheid, toen hij eenige jaren geleden in eigen omgeving te Kingston met het Jamaica-elftal tegen een zeer sterk Engelsch team onder leiding van Lord Tennyson 344 not out maakte. En zoo goed speelde hij in volgende matches tegen deze Engelsche touristen, dat hij in vier innings 723 runs seoorde. Daarbij bleef hij tweemaal not out. zoodat zijn gemiddelde 361.50 bedroeg. Thans, op 30-jarigen leeftijd, behoort Headley tot de drie of vier beste batsmen ter wereld; de anderen zijn Bradman, Hutton en wellicht ook reeds CQmpton. Wij laten hier eenige ranglijstjes volgen van de door Engelsche en West-Indische cricketers in dit seizoen behaalde resultaten. De cijfers van de testmatch zijn daar met in begrepen. Batten (Engelschen): innings r Hammond Sutcliffe Compton Gimblett Hutton 16 17 Bowlen (Engelschen): Copson Verity Bowes Lewis Wright Batten (West-Indfërs) innings runs 1117 1056 1179 1090 997 h.s. gemidd. 302 79.48 234 n.O. 70.40 181 65.50 129 64.11 280 n.o. 62.31 overs maid runs wick. gem. 238.1 31 784 68 11.52 364.2 109 965 82 11.76 330.3 75 806 66 12.21 93.7 19 305 24 12.70 197.3 23 790 57 13.85 toetsen en speciaal het bal-dribbelen, het doel en vèr-schieten zijn nummers, die we weten het uit ervaring de algemeene belangstelling van voetballers trekken. Deze belangstelling blijkt niet alleen uit de 151 inschrijvingen, doch ook uit de deelneming van een groot aantal voetballers van naam, die in K. N. V. B.-elftallen uitkomen, zooals de Winter, Van der Hulst, Van Gooi, Verhappen, Effern, Van der Mey, Van der Wal, Biesbrouck, Hartman, Steeman, Hoogendoorn, De Haas, Ninaber, Spoor, Kops, enz. Behalve H. F. C., Kinheim, Beverwijk en Zandvoort zijn vrijwel alle vereenigingen op den Zevenkamp-dag vertegenwoordigd. Dit feit zal voor de H. V. B.-bestuurderen toch zeker ge- reede aanleiding zijn, om een dergelijk evene ment elk jaar te oi-ganiseeren. Voetballend Haar lem ön omstreken heeft er behoefte aan en van groeiende daadwerkelijke belangstelling kan men verzekerd zijn. Een enthousiast voetbal-veteraan, die ondanks zijn vijftig jaar nog geregeld speelt, vertelde ons, dat hij het niet eens is met de „gangbare meening, dat routine en ervaring den vorm gunstig beïnvloeden. Want, zoo zeide hij met overtuiging, dertig jaar geleden speelde ik veel beter dan nu. CRICKET. Wedstrijden voor Zondag, Eerste klasse. P.W.—H.C.C. I H.C.C. 2—V.O.C. HaarlemHermes-D.V.S. H.B.S.V.R.A. V.V.V.—Rood en Wit Overgangsklasse: S.C.H.C.Excelsior Quick (N.)C.V.H. Sparta—H.C.C. 3 Tweede klasse B: R.I.O.—H.B.S. 2 Haarlem 2A.C.C. 2 L.C.C.—Ajax (L.) Derde klasse A: V.R.A. 3V.V.V. 3 A.C.C. 3S.C.H.C. 2 Hercules 2Hilversum C.V.H. 2Haarlem 3 VOETBAL ENGELAND-NEDERLAND. Ned. Elftal uitgenoodigd voor 8 November te Londen. Naar het A.N.P. van officieele zijde verneemt, heeft het bestuur van den Engelschen Voetbal bond een uitnoodiging gericht tot den Kon. Ned. Voetbalbond voor het spelen van een officieelen interland wedstrijd EngelandNederland. De K.N.V.B. heeft deze uitnoodiging aanvaard. De wedstrijd zal gespeeld worden te Londen op 8 November a.s. De heer Ten Hove over dc ko mende wieler-criteria te Zand voort en in Haarlem-Noord. Op het gebied van de wielersport trekken twee belangrijke gebeurtenissen, clie dezer dagen in ons rayon zullen plaats vinden, de aandacht; in de eerste plaats het internationaal criterium te Zandvoort op 8 Juli en het criterium in Haar lem-Noord in het kader van de Sportweek. Voor beide wedstrijden is de technische orga nisatie door de N. W. U. aan de H. S. V. „De Kampioen" opgedragen; dus hebben wij den voorzitter van deze vereeniging, den heer J. ten Hove gevraagd, ons het een en ander daarover te vertellen. „De Kampioen" bestaat in 1940 vijf-en-dertig jaar; de naam Ten Hove is onafscheidelijk aan die club verbonden, want gedurende al die jaren heeft deze des kundige een werkzaam aandeel genomen in het behartigen der wieler- sportbelangen. het - Hij vertelde ons volgende: „Ondanks de poging tot samenwerking in het belang van de wie lersport is het niet mo gelijk gebleken, het Sportweek-criterium door de vier Haarlemsche wielerclubs gezamenlijk te organiseeren. Tenslotte heeft de N. W. U. dan ook aan het uitvoerend comité van de Sportweek geadviseerd, „De Kampioen" met de organisa tie te belasten. „De criteria van Haarlem-Noord en Zandvoort zijn in wezen geheel verschillend; de eerstge noemde wedstrijd is meer een demonstratie voor onze sport, waaraan ook renners zonder licentie met toestemming van de N. W. U. kun nen deelnemen. Men kan echter van interessan ten strijd verzekerd zijn, want onder de 45 tot nu toe ontvangen inschrijvingen vinden we de namen van een aantel uitstekende Haarlemsche en Amsterdamsche krachten. Van onze stadgenooten wil ik noemen: De Best, die de race het vorig jaar won, Van der Heyden (afgevaardigde voor de Olympische ploeg), Rijneveld, Dnins (winnaar van den Grand Prix Ellegaard in Kopenhagen), Peters (die groote vorderingen heeft gemaakt), Valk man en de gebroeders Bos. Uit Amsterdam ko men: M. van Gelder (afgevaardigd naar den Grand Prix de Paris voor amateurs), Hoek, Hekke, Stern, Scheffer en Lodewijks. „Er zal in twee categorieën worden gereden; amateurs en onafhankelijken in één rit, de nieuwelingen in den anderen. „Reeds lang heeft onze vereeniging de moge lijkheid overwogen in Zandvoort een criterium te organiseeren: in 1937, toen de Ronde van Haarlem zooveel succes oogstte, hadden wij ook al voorbereidingen getroffen. De toestemming van Ged. Staten was aangevraagd en verkregen, terwijl wij enkele malen een onderhoud mochten hebben met burgemeester Van Alphen, wiens belangstelling voor de sport bekend is en die ons volledige medewerking toezegde. Het lag toen in de bedoeling, een circuit over de boulevards uit te zetten, maar om' financièelè' rédenen is" de wedstrijd tenslotte niet doorgegaan. „Ditmaal werd reeds in Februari 1.1. met de V. V. V. te Zandvoort in contact getreden; toen werden de eerste plannen ontworpen voor het aanstaand criterium over het nieuw aangelegde circuit (hetzelfde van de auto-races), dat als hel beste in Nederland kan worden beschouwd. De mogelijkheid bestaat zelfs, dat na verlenging van de baan de N. W. U. daarop in het vervolg de nationale kampioenschappen zal organi seeren. „Het Zandvoortsche criterium is in vergeljj king met andere dergelijke races van zeer grooten opzet: er zijn zeer mooie prijzen be schikbaar gesteld. Het zal bestaan uit een race over 40 ronden (pl.m. 100 K.M.) voor beroeps renners en een race over 25 ronden (pl.m. K.M.) voor amateurs. Laatstgenoemden starten te 2 uur, de profes sionals en onafhankelijken te half vijf. .Momenteel zijn er 140 inschrijvingen; mogen er echter nog meer starten, want we heb ben voor dit circuit toestemming om 100 ren ners te doen vertrekken. Uit een oogpunt van veiligheid doen wij dit niet, we stellen als maximum 75 renners per categorie. Er zullen ook verschillende Belgen van naam, alsmede een Duitscher (J. M. Banken) aan den start ver schijnen, ondanks het feit, dat de Tour de France op 10 Juli begint, waardoor onze land genooten Hellemons, Gommers en Seyen niet van de partij kunnen zijn. „Doch we hebben gecontracteerd met Pieï van Nek (vierde in het wereldkampioenschap op den weg te Valkenburg), Braspenninx Jr., Overweel, G. van der Ruit, Valentijn, Gijzen, - JSoscfitoop VOieleiciHexiuüi Aihteiiek lüat&ipoCa Zwemfeest JwtndemoHsVuitics IDoxstcieit QcuUcfUsficffm iBoksett- no. runs h.s. gemidd. 74.7!" ï.o. 44.8! 44.50 35.17 27.- B'owlcn (West-Indiërs): overs maid, runs wick. gem. Headley 14 3 822 227 Williams 8 2 269 126 Stollmeyer 12 0 534 117 Sealy 17 0 598 181 Constantine 15 1 378 63 Constantine 247.6 39 910 57 15.96 Cameron 178.6 29 539 27 19.96 Huyton 162.1 14 598. 24 24.91 Martindale 231 22 927 36 25.75 Clarke 191 16 843 32 26.34 Tot besluit van het cricketTnieuws een ge makkelijk probleempje. Een batsman slaat den r.iet nieuwen bal zoo hard de hoogte in, dat deze in twee stukken breekt. Een fielder vangt het grootste stuk en appelleert. Moet de umpire out of not out geven? In het kader van de feesten bij het 40-jarig bestaan van den H. V. B. wordt Zondag a.s. op het Heemsteedsche Sportpark de „Zevenkamp"- dag gehouden. Deze zal ongetwijfeld succes heb ben, want het is voor de eerste maal, dat den voetballers van Bondswege op zoo groote schaal de gelegenheid wordt geboden iets anders te doen dan wedstrijden te spelen. Dat de athletiek daarbij niet vergeten is, moet in het bijzonder worden toegejuicht. Athletiek- beoefening is immers een onmisbaar hulpmid del voor een grondige conditie-training, een feit. dat in ons land nog al te veel uit het oog wordt verloren. Daarnaast zijn de behendigheidsproe- vener. op berekend de bekwaamheid der deel nemers op de voetbal-technische onderdeelen te Keuze uit 10 verschillende merken. De Stofzuiger Centrale H A G E M A N GED. OUDE GRACHT 52 TELEF. 12762 (Adv. Ingez. MedJ Op de Brooklandsbaan bij Londen reed een der deelnemers aan een autofeest dwars door een barricade van leege vaten. Snapt u de aardigheid?, De leden van het Uitvoerend Comité voor de aanstaande Haarlemsche Sportweek hebben ons uitvoerige mededeelingen uit het veelbe lovend programma verstrekt. Vooral de optocht belooft dit jaar grootsch te worden. Het vorig jaar bedroeg het aantal deelnemers ongeveer 1500; nu loopt het naar de 2500. De volgende route zal worden genomen: Dreef, Florapark, Iordensstraat, Lorentzplein, Raamsingel, Wil- helminastraat, Zijlvest, Kinderhuisvest, Nieuwe Gracht, Kruisstraat, Smedestraat naar de Groote Markt. Hier wordt de groote stoet voor het Stadhuis opgesteld, waarna de Burgemees ter, die met de overige leden van het ge meentebestuur op het bordes zal plaats nemen, de Sportweek officieel zal openen. Het publiek zal elk woord kunnen hooien, want er worden luidsprekers opgesteld. Het vertrek heeft plaats te kwart over acht. De stoet is zóó lang, dat verwacht wordt, dat de staart eerst te kwart over negen op de Groote Markt zal zijn gearriveerd. De terugweg gaat langs Groote Houtstraat (in verkeerde richting), Spekstraat, Oude Groenmarkt, Damstraat, Spaarne, Turfmarkt, Kampervest, Kleine Houtweg, Paviljoen, naar de Dreef, waar de stoet ontbonden wordt. Het geheel' staat onder leiding van den turn- leeraar B. J. Wieland Los; de bekende sier kunstenaar Huib de Ru zal den optocht ge heel belangeloos artistiek verzorgen. De heer De Ru deelde ons mede, er van overtuigd te zijn, dat de animo, om met iets bijzonders en fraais voor den dag te. komen, heel groot is. Herhaaldelijk komen afgevaardigden van ver eenigingen bij hem om advies te vragen over allerlei plannen en schetsjes. Aan den Haarl. Voetbalbond is ter gelegen heid van het veertigjarig bestaan van dit groote sportlichaam de eer gegeven, den stoet te openen. Dit zal geschieden met een fraai versierden wagen. Er zullen trouwens nog meer versierde wa gens te bewonderen zijn, o.a. van de voetbal verenigingen Spaarnevogeis, S.V. '34 Haar lemsche Reddingsbrigade, Kanovereeniging Trekvogels enz. Versieringen zullen loopende worden meegedragen door de voetbalvereni ging Spaarndam, de afdeeling Haarlem van den Ned. Arbeiders Sportbond en de Christ. Gymnastiekvereniging „Kracht en Vriend schap". Er zullen ongeveer acht muziek korpsen mee marcheeren. Het zal ook duide lijk worden dat het een Haarlemsche optocht is, want er zal overdadig gebruik worden ge maakt van groen en bloemen. Dit alles belooft dus wel indrukwekkend te worden. De raadsleden en organisatoren der Haar lemsche Sportweek met hun dames zullen den stoet voor het bordes van het Stadhuis kunnen gadeslaan. Boeyen, Van Swelm, Demmenie en Van Am sterdam, alsmede met de Belgen: Meulenberg (wereldkampioen 1937), Bouduel, Hardïquest en Brakeveld. „Van de amateurs noem ik: De Groot, Kors, Smit, Engelen, Joosen, Van Bohemen, onze stad genooten De Best en Van der Heyden en de gebroeders Bos uit Zandvoort. „De Kampioen" is er trotsch op, dit criterium te mogen organiseeren. We zullen ons best doen om het even goed te doen slagen als de Ronde van Haarlem in 1937. Het plan is natuurlijk om dezen wedstrijd tot een jaarlijksch evenement te maken. „Tenslotte mag niet onvermeld blijven, dat wij zullen voorstellen om ter gelegenheid van hex 35-jarig bestaan van onze vereeniging, de Sport week van 1940 om dit jubileum op te bouwen, in denzelfden geest als dat. het vorig jaar met de nationale kampioenschappen van den K. N. Z. B. het geval was." DE T. T.-RACES TE ASSEN. Ernstig ongeluk eiseht twee dooden. Op dc baan van de T.T.-races te Hooghalen, gemeente Beilen, juist op de splitsing van den Mr. Linthorst Homan- weg, zijn Vrijdagmiddag twee motor rijders met elkaar in botsing gekomen, ten gevolge waarvan één werd gedood en dc tweede in hopeloozen toestand werd opgenomen. De motorrijder W. A. J. Arenthorst uit Eind hoven, die een Gillet-machine bereed, oefende zich op de baan voor den wedstrijd, dien hij heden zou moeten rijden. Uit tegenovergestelde richting kwam de heer Van der Linde uit Utrecht geen deelnemer aan de T.T.-races eveneens per motor op den weg. Hoe het ongeluk zich heeft toegedragen, is nog niet met zekerheid hekend. Volgens een lezing zou de heer Van der L. plotseling achter een auto vandaan zijn gekomen, zoodat de heer Arenthorst hem niet tijdig heeft gezien. Volgens een andere lezing kwam de heer Van der L. uit den Mr. Linthorst Homanweg. De botsing was zeer hevig. A .werd op slag gedood; Van der L. werd bewusteloos opgeno men. Zijn toestand was Vrijdagmiddag hopeloos. Het stoffelijk overschot van A. en de ernstig gewonde Van der L. zijn naar het Wilhelmina Ziekenhuis te Assen overgebracht. Nader werd Vrijdagmiddag gemeld: De ernstig gewonde heer Van der Linde uit Utrecht is kort na aankomst in het Wilhelmina- ziekenhuis te Assen overleden. Het ongeluk geschiedde na afloop van de offi cieele training voor de T.T.-races. De personenauto, waar achter Van der Linde met zijn motor plotseling te voorschijn zou zijn gekomen, was afkomstig uit Noord-Brabant. Van den wagen werd een der koplampen ver nield. De bestuurder van de auto is onmiddellijk na het ongeluk doorgereden om, naar hij zeide, een geneesheer te halen, doch de man keerde niet meer op de plaats van het ongeluk terug. Wij vernemen nog, dat de heer Arentshorst uit Eindhoven garagehouder van beroep was. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. Hij zou deelnemen in de kleine klasse tot- 125 ccm op een Gilletmachine. Het ongeluk is gebeurd, anderhalf uur nadat het parcours voor het gewone verkeer was opengesteld. 1 De heer G. Voogd, gedelegeerd lid van het uitvoerend comité, deed mededeelingen over de Krachtsport. De krachtsportdemonstratie, die het vorig jaar op het terrein aari de Kleverlaan plaats had, heeft zooveel belangstelling gehad, dat het comité niet geaarzeld heeft, die weer op het programma te zetten, maar nu wordt deze demonstratie grootscher van opzet; zij zal namelijk van 7 uur tot half tien plaats hebben op het E.D.O.-terrein en tegen een zeer ge ringen prijs toegankelijk zijn. Medewerking zal worden verleend door de Krachtsportver- eenigingen Haarlem en Achilles. Als een attractienummer zullen acrobaten van deze vereenigingen tusschen de pauzes hun toeren laten zien. Leden van Haarlem en Achilles zullen daarna worsteldemonstraties laten zien en dan volgt van half negen tot half tien een boksdemon- stratie onder leiding van de Haarlemsche Boksvereenigïng „De Ring"; medewerking wordt o.a. verleend door J. Post- uit Amster dam, kampioen van Nederland vedergewicht; B. te Nuyl, kampioen van Amsterdam en ook door dé heeren G. H. te Nuyl en W. Akersloot, instructeurs van „De Ring". Boschloop door den Hout. Een nieuw evenement op het programma is een boschloop dwars door den Hout op Za terdag 8 Juli, des avonds zeven uur. Het pu bliek zal dien gratis kunnen bij'wonen. De start en de finish zijn bij den inging van het H.F.C.-terrein aan de Spanjaardslaan. Overal langs het parcours, dus ook onderweg, is vol doende ruimte voor de toeschouwers. Er zul len ongeveer 800 deelnemers zijn. Zij starten in drie klassen, namelijk A en B te 7 uur en de C-klassers (uitsluitend voor leden van de K.N.A.U.) te 7.20 uur. Te 7.35 uur volgt het voor het publiek misschien aantrekkelijkst gedeelte van het programma, dat is een open klasse, waaraan iedereen, dus ook voetballers, wielrenners enz., kan meedoen. Hiervoor zijn al zestig deelnemers ingeschreven. Het par cours is 800 M. lang; het moet vier maal wor den geloopen. De technische leiding berust bij de officials van de K.N.A.U., welk sport lichaam veel medewerking verleent. Even- tueele liefhebbers kunnen zich nog tot 3 Juli inschrijven bij den heer A. van Wilsum, Wil genstraat 82. Zwemfeest en Waterpolo. De heer Voogd deelde vervolgens een en ander mede over het groote propaganda- zwemfeest, dat op Vrijdagavond half acht in de gemeentelijke zweminrichting aan de JK}e- verlaan plaats zal hebben. Deelgenomen wordt door de Haarlemsche zwemvereenigingen, den Arbeiders Sportbond en Haarlemsche Red dingsbrigade. Het publiek zal hier gratis naar de verschillende evoluties kunnen kijken. Leden van den Arbeiders Sportbond zullen een pantomime opvoeren, zoodat ook hét komische gedeelte niet zal worden vergeten. Het wordt inderdaad een programma met voor „elck wat wils". Zondagmiddag d.a.v. zal een waterpolo- tournooi om den „In memoriam Van Leer- sum"-beker plaats hebben, waaraan alle ver eenigingen van den Zwemkring Haarlem mee doen, dus De Waterratten (die het vorig jaar den beker won), H.P.C., Haarlem, H.V.G.B. en V Z.V. uit Velsen. Leden van den Arbeiders Sportbond zullen de pauzes aanvullenmet figuurzwemmen. De Reddingsbrigade demon streert reddend zwemmen en leden van den Kring Haarlem gaan schoonspringen. Wieier criterium. Ook het wielercriterium, dat weer nabij de Delftlaan aan het eind van den Qrionweg zal plaats hebben en dat door de desbetreffende subcommissie van de Sportweek onder leiding van den heer G. Voogd zal worden georgani seerd, zal stellig slagen. De beste amateurs en onafhankelijken zullen er aan meedoen. Het wordt een geheel gesloten parcours; er zullen vijf ingangen worden aangebracht. Met medewerking van de politie en Openbare Wer ken zal het parcours geheel worden afgezet. De hoofdingang komt aan de Delftlaan. O.a. komt een ingang bij de Jan Gijzen vaart en aan het Planetenplein; verder een speciale supple tie-ingang bij het Poldergemaal. Er zal een stalen tribune worden opgericht, zitplaats bie dende aan achthonderd personen. Ook zal het terrein feestelijk worden versierd. Er zal een heel geringe toegangsprijs worden geheven. Men kan zich alsnog voor deelneming aan melden bij den heer J. ten Hove. Spaarnoog- straat 31. Er zijn al tachtig deelnemers. Het wordt een open wedstrijd voor wielrijders uit Haarlem en omstreken. Turndemonstraties. Natuurlijk ontbreken ook nu de turndemon straties op de openbare pleinen niet op het programma, want die hadden verleden jaar een groot succes. Deelgenomen wordt op 11 Juli door Ba to, Concordia, Turnlust, de Christ. Gymnastiekvereeniging „Kracht en Vriend schap" en de turngroep van den Arbeiders Sportbond. De demonstraties zullen plaats hebben op het Schouwtjesplein, Leidscheplein, Teylerplein. Pretoriaplein en Zaanenlaan. Ze zullen van acht tot tien uur een volledige uitvoering geven, De Botermarkt wordt voor zulk een demonstratie niet geschikt geacht. De Volksdansgroep onder leiding van den be kenden deskundige J. H. v. d. Water zal mede werking verleenen. Waterfeest. Ook zal een waterfeest op het Noorder Buitenspaarne plaats hebben. Medewerking wordt verleend door de Roei- en Zeilvereeni- ging „Het Spaarne", Haarlemsche Jachtclub, Haarlemsche Zeilvereeniging en de Kanover eeniging „De Trekvogels". Honkbalwedstrijd. Dinsdagavond elf Juli is er in het Noorder Sportpark ook een Honkbalwedstrijd tusschen de vereeniging „Haarlem" en de „Seagulls", die eveneens veel belangstelling zal trekken. Sluiting s feest. Voor het slutingsfeest heeft de K.N.A.U. voor mooie athletieknummers gezorgd. O.a. zal men Chris Berger, Grijseels, Van Geenhuizen en andere sterren aan den start zien verschijnen. Vooral de nummers 800 en 1500 M. zullen sterk bezet zijn. Er staan twee estafettewedstrijden op het programma. De turners van den KennemeiTurnkring geven onder leiding van den heer B. J. Wieland Los het groote nummer van de Bondsfeesten te Arnhem, dat ook het openingsnummer van den Olympischen Dag vormde. Er zullen 500 turnsters en turners voor uitkomen. V oetbalwedstrijd. Tot slot volgt een interessante voetbalwed strijd tusschen het Haarlemsch en een Wes telijk elftal. De samenstelling der teams zal zoo spoedig mogelijk bekend worden gemaakt Het wordt dus weer een Sportweek, die klinkt als een klok!

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10