Hughan en Van Swoi nog steeds in den strijd PIN 5 D A 0 '4 T U C I 1939 HA'AREEM'S DAGBEAD S Lawntennis Het tournooi £e l&imMedan- Austin doos Cooke geslagen De kwart-eindstrijden van het heeren enkel spel in het tennistournocd te Wimbledon hebben eenige verrassende uitslagen opge leverd, verrassend door de gemakkelijke over winningen, welke daarin behaald werden. Zoo leed de als No. l geplaatste Engelschman Austin een gedecideerde nederlaag tegen den Amerikaan Cooke, eveneens geplaatst. De uitslag' luidde 63, 60, 61 ten gunste van Cooke. Menzel. Henkei (Duitschland) had evenmin moeite met den Zuid-Slaviër Kukuljevic. Hughan en Van Swol hebben weer een over winning behaald, waardoor zij thans onder de laatste acht dubbels behooren. Onze land- gen ooten waren goed op dreef; zij sloegen de Belgen De Borman en Geelhand met 64, 7_5, 6—3. In de kwart finale zullen zij waarschijnlijk tegen Mac Neill en Smith uitkomen, daar dezen wel hun partij tegen Olliff en Shayes zullen winnen. Mej. M. Rollin Couquerque en mej. Pan- netier verleren van het sterke paar mej. Jacobs (V.S.) en mej. Yorke (Engeland). Wel wisten mej. Rollin Couquerque en haar part ner nog een set te winnen, maar toch moes ten zij mbet 16, 64 46 het onderspit delven. Hughan kwam uit tegen den Engelschman Warboys om de All-Englancl-plate. Dit is het tournooi voor de spelers, die reeds in de eerste of tweede ronde van het heeren enkel spel zijn uitgeschakeld. Hughan won met 6—4. 7—5. Nederland is thans in het internationale tennistournooi van Wimbledon alleen nog vertegenwoordigd in het heeren-dubbelspel en in het tournooi om de All-England plate. Voor het heeren enkelspel zijn alle kwart eindstrijden gespeeld. Zooals verwacht, werden de drie „out siders" Smith, Ghaus Mohammed en Ku kuljevic resp. door Puncec, Riggs en Henkei vrij gemakkelijk uitgeschakeld. De loting voor den halven eindstrijd van het heeren enkel spel had het volgende reuultaal; Riggs tegen Punces en Looke tegen Henkei. In het dames enkelspel bereikten alle ge plaatste speelsters de kwart finales. De loting voor deze vierde ronde luidt: mej. Jacobs tegen mej. Stammers, mevr. Mathieu tegen mevr. Fabyan, mej. Hard wiek tegen mevr. Sperling en mej. Jedrzejowska tegen mej. Marble. De uitslagen zijn; Heerenenkelspel Kwarteindstrijden: Puncec (Zuid-Slavië)— E. Smith (V.S.) 6—0, 6—2, 6—2. Riggs (V.S.) sloeg Ghaus Mohammed (Br.-Indië) 62, 62 62. Henkei (Duitsehl.) sloeg Kukuljevic (Zuid-Slavië) 6—1, 6—3, 6—2. Cooke (V.S.) sloeg Austin (Engeland) 6—3, 60, 61. Dames enkelspel. 4e ronde. Helen Jacobs (V.S.) sloeg Miss Lumb (Engeland) 62, 75. Mevr. Mathieu (Frank rijk) sloeg Miss Scott (Engeland) 63, 46, 62. Alice Marble (V.S.) sloeg mevr. Halff (Frankrijk) 61, 61. Mevr. Fabyan (V.S.) sloeg mevr. Dorothy LittleRound 6—1, 36, Mevr, Mathieu. 62. Mej. Kay Stammers (Engeland) sloeg mevr. Henrotin (Frankrijk) 7—5, 62. Mevr. Sperling (Denemarken) sloeg Miss Saunders (Engeland) 62, 64. Mej. Jedrzejowska (Polen) sloeg Peggy Scriven (Engeland) 63, 62, Miss Hardwick (Engeland) sloeg mevr. Mc. PhersonGrant (Engeland) 6r-4, 86. Heeren dubbelspel. Achtste finales: Van Swol en Hughan sloegen De Borman en Geelhand (België) 64, 75, 63. Hare en Wilde (Engeland) sloegen Edwards en Morton (Engeland) 61, 63, 63. Hughes en Billington (Engeland) sloegen Gabory en Szigety (Hongarije) 62, 4—6, 4—6, 6—3, 6—2. Dames dubbel. Mej. Hardwick en mej. Scriven (Engeland) sloegen mevr. Howard en mevr. de Meule- meester (België) 75. 64. Mej. Jacobs (V.S.) en mej. Yorke (Engeland) sloegen mej. M. Rollin Couquerque (Nederland) en mej. S. Pannetier 61, 46, 64. Gemengd dubbelspel. Mac Neill (V.S.) en mej. Kay Stammers (Engeland) sloegen Henkei (Duitschland) en mej. Wheeler (V.S.) 64, 63. Puncec en mej. Florian (Zuid-Slavië) sloegen Cooper en mej. Dearman (Engeland) 63, 62. AU England plate: Hughan (Nederland) sloeg Warboys (Eneg- land) 64, 75. Menzel (Duitschland) sloeg Abdesselam (Frankrijk) 61, 64. WATERPOLO BELGIë—NEDERLAND. De opstelling van het Nederlandsch waterpolo- zevental, dat op 9 Juli te Luik een wedstrijd te gen het Belgische zevental zal spelen, luidt als volgt: Doel: H. Paerl (Het IJ) Achter: R. Den Hamer (H.Z.P.C.), H. Stam (H.Z.P.C.) en A. van Overhagen (U.Z.C.) Vóór: H. Mayer (Het IJ), C. G. van Aelst (Het IJ) en H. van Rootselaar (Het IJ). ZOMERCOMPETITIE KRING HAARLEM. De damesploegen, die in de competitie van den Kring Haarlem uitkomen, ontloopen el kaar toch heel weinig, hetgeen wel blijkt uit de uitslagen van de twee gespeelde wedstrij den V.Z.V.—D.W.R. 3 en H.Z.V.—Haarlem 2, die beide in een gelijk spel 1—1 eindigden. In de eerste klasse Heeren weerde H.P.C. 4 zich geducht door eerst Haarlem 3 met 20 te kloppen en daarna V.Z.V. 3 in eigen bad een 62 nederlaag toe te brengen. Voor ons en waarschijnlijk ook voor V.Z.V. is dit een groote tegenvaller. De stand in de eerste klasse is nu: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. H.P.C. 4 3 3 0 0 6 11— 4 V.Z.V. 3 4 3 0 1 6 15— 8 Zandvoort 3 1 0 2 2 512 Haarlem 3 3 0 1 2 1 36 H.V.G.B. 4 3 0 1 2 1 6—12 H.Z.V. ging weer verder met op het nipper tje te winnen, thans met 10 van H.P.C. 5. Een tweede maar zwaardere nederlaag kreeg het vijfde Heemsteedsche zevental te incas- seeren van D.W.R. 4, dat met 40 zegevierde. Daar Velserend met 30 van K.Z. verloor, ziet het ranglijstje van de tweede klasse er als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. D.W.R. 4 32105 3—3 K.Z. 3 2 0 1 4 5—2 H.Z.V. 1 52216 5—4 Velserend 4 1 0 3 2 5—10 H.P.C. 5 51133 4—9 Halfweg 2 is de sterkste in de- derde klasse. Ook deze week boekten de Halfweggers een overwinning van 72 op Haarlem gesp. gew. gel. verl. pnt. v.—t. Halfweg 2 3 3 0 0 6 124 D.W.R. 5 3 1 0 2 2 7—5 Haarlem 4 3 1 1 1 3 99 H.Z.V. 2 3 0 1 2 1 2—13 De D.W.R.-adspiranten wisten tegen hun Velser vrienden revanche te nemen met 41, denzelfden uitslag, als toen zij den thuiswed strijd verloren. De H.V.G.B.-adspiranten boek ten hun eerste succes tegen Haarlem b door met 30 te winnen. Het programma voor de komende week is als volgt samengesteld: Dinsdag: Haarlem 3H.P.C. (dames). Haarlem 4D.W.R. 5. Haarlem 3—Zandvoort. H.Z.V. 1Velserend. H.Z.V. 2—Halfweg 2. Woensdag: D.W.R. 3—H.Z.V. (dames). H.P.C. 4—H.V.G.B. 4. H.P.C. 5—K.Z. H.P.C. aVZ.V. (adsp.) Donderdag: H.V.G.B. 4Zandvoort (te spelen te Zand voort) Vrijdag: D.W.R.Haarlem a (adsp.) CRTCKET IN ENGELAND. Gloucestershire 284 sloeg Dinsdag Kent 120 en 124 met innings. In dezen wedstrijd heeft Toni Goddard een bijzondere prestatie geleverd door in totaal 17 wickets (9-38 en 8-68) te nemen. Hij evenaarde daarmede het record van Blythe (1907) en Verity (1933). Goddard is de eerste bowler die in dit seizoen 100 wickets genomen heeft. Derbyshire 214 en 47-0 sloeg Essex 143 en 117 (Copson 4-21) met 10 wickets. Oxford staat er met 313 en 180-1 (Lomas 70x Prawd 84x) te gen Cambridge 157 zeer goed voor. De stand van de overige wedstrijden is: Lan cashire 245 tegen Middelesex 317 en 72-3, Lei cestershire 197 (Perks 5-75) tegen Worces tershire 225 en 121-2, Northamptonshire 200 en 222-3 tegen Sussex 172. Notts 149 tegen West- Indië 510-3. Headly 234 not out, zijn 2de dubbele century van het seizoen, Sealy 115, Somerset 490-8 tegen Hampshire 196-6. Warwickshire 418-7 (Croom 145) tegen Glamorgan 102 en 52-1 Yorkshire 406 (Watt 5-7-0) tegen Surrey 209-7. ZWEMMEN ZWEMWEDSTRIJDEN AAN DE KLEVERLAAN Ook deze week zullen wederom drie kam pioenschappen en „beste prestaties" van den Kring Haarlem van den K N. Z. B. verzwom- men worden. Deze wedstrijden worden georganiseerd door II. V. G. B. in de zweminrichting aan de Kle verlaan Dinsdagavond a.s. De adspiranten zul len elkaar op korte baannummers in borstcrawl en schoolslag bekampen; ook staat de estafette om den „In Memoriam Dr. W. E. Merensbeker" 4 x 50 M. borstcrawl voor Middelbare scholen op het programma. Voor de schoolestafette zijn acht ploegen in geschreven: twee van de M.T.S., twee van het Kenn. Lyceum, en verder de tweede H.B.S. B, de eerste II.B.S. B, de H.B.S. A en het Christe lijk Lyceum. Vrijwel alle schoolploegen beschikken over jonge prominente wedstrijdzwemmers, zoodat over den einduitslag moeilijk iets te voorspellen valt. EEN ZEEREISJE NAAR Cngefand en teru<§ mot de nieuwe motorschepen der Mij. „ZEELAND" HAARLEM-HARWICH en terug 12/5 KANT EN KLAAR TOUR naar Conden met de nieuwe motorschepen der Blij. „ZEELAND" eiken Donderdag In Juli en Augustus STERK VERLAAGDE SPOORBfUETTEN Reiskosten Vlissingen Londen v.v.; twee nachten logies in goed fcötel te Londen, maaltijden, sightseeing, -O O A SO ALLES INBEGREPEN: Inlichtingen bij de Stations, Reisbureaux en Maatschappij „Zeeland" te Vlissingen (Adv. Ingez. Med.) KANOSPORT. HAARL. KANOVEREENIGING. Deze vereeniging verzorgt een groot gedeel te van het Watersportprogramma ter gele genheid van de Haarlemsche Sportweek. De leden van deze vereeniging vormen de groot ste bezetting in het programma van a.s. Dins dagavond op het Noorder Spaarne en de or ganisatie is voor een belangrijk deel in han den van een bestuurslid dezer vereeniging gesteld, HENGELEN HET KARPERTJE Zondag hield bovengenoemde vereeniging een wedstrijd in de Leidschevaart. Hiervoor is door den heer Bloemaerts 'n mooie beker beschikbaar gesteld. Uitslag: 1. C. v. d. Aar. Winnaar beker* grootste. 2. M. Eland 60 st., H. v. d. dag. 3. A. v. d. Aar 50 st. 4. P. Berghuis 35 st. 5. F. v. Steijn, 6. R. v. d. Aar, 7. H. Nieuwenhuizen, 8. Mevr. Nieuwenhuizen, 9. M Eland Groffer, Mevr. N. v. d. Aar, M. Eland Hartman, Steenken, Antonissen. Na afloop werden de prijzen bij den heer Bloemaerts uit gereikt. ONS GENOEGEN Bovengenoemde vereeniging hield een wed strijd op bovenmaatsche witvisch te Vijfhuizen. De uitslag was: 1. C. v. Olphen, tevens prijs laatste visch. 2. A. Koster, tevens prijs voor eerste en laatste vischje eerste l'/c uur. 3. J. Schuurmans, 4. Henk Makkelie, tevens prijs grootste; 5. H. Makkelie 6. Steevenhaagen tevens prijs eerste vischje 2e l1/» uur, 7. Oostrom. Na de prijzen uitgereikt te hebben, sprak de voorzitter een woord van dank voor de geschon ken prijzen. „HET WESTERKWARTIER". Bovengenoemde vereeniging hied Zondag een onderlingen wedstrijd op witvisch in de Hoofd vaart. De uilslag was als volgt: 1 Mannaert, 2 Homan, 3 P. Remer, 4 Halderman, 5 D. Roest, 6 J. Roest, 7 I. Steffens, 8 Hilbrink, 9 Span- jaart, 10 B. Jansen Sr., 11 L. Koning, 12 C. Jan sen, 13 Vonk. MORGENROOD Bovengenoemde vereeniging hield Zondag haar maandelijkschen bekerwedstrijd op witvisch in de Leidsche Vaart, bij de Bartenbrug. Aan dezen wedstrijd was tevens een onderlinge wedstrijd verbonden, waaraan werd deelgenomen door 27 leden. De beker van de Amstel Bierbrouwerijen werd gewonnen door L. Rondema met den grootsten visch; „held van den dag" was A. van Dijk. De uitslag was als volgt: 1. L. Rondema grootste en 57; 2. A. van Dijk 83; 3. R. van der Aar 75; 4. II. v. d. Schoot 5. J. Meijer 68; 6. G. v. d. Vlugt 60; 7. F. Donders 59; 8 J. van Dijk 51; 9. A. van Doorn 42; 10. J. Baars 40; 11. G. Vooges; 12. A. v. d. Pol; 13. M. Mulder 14. A. van Broekhuizen; 15. H. V. Hon- schoten; 16. J. Ket; 17. N. Burggrave; 18. F. van Werven; 19. H. Schaap; 20. M. Meiers; 21. R. Rietman, 22. J. Stevenhaagen Jr., 23. J. v. d. Vlugt 24. J. C. Schouten;.25. J. Lang, 26. H. v. Werven; 27. J. v. Berk. Na afloop verzamelden allen leden zich in het clubhuis van den heer Van Egmond in de Zuid polderstraat, waai- de voorzitter de prijzen uit reikte. HAARL. KORFBALBOND. Animo-Ready. Secretaris: J. P. Kruger, Twijnderslaan 27. Gespeeld op de series van T.H.B. Animo-Ready 1Aurora 2 12 Animo-Ready 1Oosterkwartier 13 Animo Ready 1Victoria 11 Animo-Ready 1Swift 3 02 Animo-Ready 2—Aurora 3 00 Animo-Ready 2Meerlebosch 2 32 Animo-Ready 2Zaandam-Zuid 00 Animo-Ready 2Oosterkwartier 5 05 A.s. Donderdagavond geeri training in verband met de opening der Sportweek. Sport Vereent. Bloemendaal-Santpoort. Seer.: Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort (S.) Te spelen: Dinsdag 4 Juli wordt op ons terrein een wed strijd gespeeld tusschen een A- en een B-twaalf- tal om 7.15 uur, ter vaststelling van het Haar- lemsch 12-tal voor den wedstrijd op a.s. Zon dag tegen een Amsterdamsch twaalftal op het E.D.O.-terrein, ter gelegenheid van de Haarlem sche sportweek. Woensdag 12 Juli: Demonstratie-wedstrijd (20 minuten) op het terrein van de voetclub „Haarlem". Oosterkwartier ISport Vereent I (versterkt). Bestuursvergadering op Vrijdag 7 Juli om 8 uur ten huize van den secretaris, op Vrijdag 14 Juli vangt de training aan onder leiding van een nieuwen trainer den heer Karoen van Rohda uit Amsterdam. De oefendagen worden nu: Dinsdag voor leden (vrije oefening). Woensdag voor adspiranten (onder leiding). Vriidag voor leden (onder leiding van den heer Karoen). Zaterdag voor adsp. en leden (vrije oefening). Aan alle adspiranten wordt verzocht a.s. Don derdag om half zeven aanwezig te zijn bij de Coöperatie voor den optocht in Haarlem. ATHEETIEK. VIJFLANDENWEDSTRIJD TE BRUSSEL. De Nederlandsche ploeg voor den vijflar.den- wedstrijd, die op 16 Juli in het Heyselstadion te Brussel tusschen België, Nederland, Engeland, Frankrijk en Luxemburg wordt gehouden, zal bestaan uit de volgende athleten: 100 Meter: Osendarp; 200 Meter: Osendarp; 400 Meter: Karl Baumgarten; 800 Meter: Bouman; 1500 Meter: De Ruyter; 110 Meter horden: Brasser; 400 Me ier horden: Buerman; Verspringen: Houtman of Van de Tooien; Polsstokhoogspringen; Hoven; Discuswerpn: De Bruyn; Kogelstooten: De Bruyn; Speerwerpen: Lutkeveld; 800 400 200 100 Meter estafette: Bouman, Karl Baumgarten, Osendarp en Van Beveren. Als reserve is aan gewezen Heins Baumgarten, Andere rechtsverhouding ontstaan. Een naamlooze vennootschap had een aan tal schippers en chauffeurs uit haar vasten dienst ontslagen, niet omdat zij geen werk meer voor hen had, doch omdat het voor haar bedrijf economischer was, om deze personen onder andere voorwaarden te laten wer ken. Deze gewijzigde voorwaarden kwamen voor de schippers hierop neer, dat zij voor het ver voeren der vrachten van de N.V. een motor schuit huren voor f 1 per dag en zelf de on kosten van het varen betalen, terwijl zij voor de docr hen vervoerde vrachten een vergoe ding ontvangen naar een overeengekomen tarief. Een der schippers treedt hierbij als voor man op. Met de chauffeurs was overeengekomen dat zij iederer morgen aan de fabriek komen hooren of er vrachten te vervoeren zijn. Voor dit vervoer hebben zij ieder een auto op afbe taling gekocht onder garantie van de ven nootschap voor de riehtige betaling der ter mijnen. Met betrekking tot de verplichtingen, voort vloeiende uit de sociale verzekeringswetten, was de Raad van Arbeid te Leiden van oor deel. dat in de aanvankelijke verhouding juridisch wel eenige, doch practisch weinig of geen verandering is gebracht, waarom deze Raad dan ook verlangde, dat de vennoot schap voor betrokkenen rentezegels zou blij ven plakken. De Raad van Beroep te 's Gra- venhage heeft echter in beroep de premie vordering vernietigd. De Raad was namelijk van oordeel, dat de chauffeurs en de schip pers hun werkzaamheden niet als uitvloeisel van een door hen met de N.V. gesloten bur gerrechtelijke arbeidsovereenkomst verrich ten. De Centrale Raad van Beroep heeft in hooger beroep de uitspraak van den Raad van Beroep bevestigd. Financieele hulp aan boom- en bloemkweekers. In verband met de vorstschade in December 1938. De minister van Economische Zaken heeft besloten, aan de bij de Nederlandsche sier teeltcentrale aangesloten kweekers van bloe misterij- en boomkweeker ijgewassen, wier bedrijf van de in December 1938 plaats ge had hebbende buitengewoon strenge vorst zoodanig te lijden heeft gehad, dat dienten gevolge de bestaansmogelijkheid van dat be drijf in zeer ernstig gevaar is gebracht, fi nancieele hulp te verleenen teneinde hen in hun moeilijkheden tegemoet te komen. Onder leiding van den regeeringscommis- saris voor de groenten-, fruit- en sierteelt wordt bij do uitvoering van deze hulpver leening gebruik gemaakt van de bemidde ling der commissies tot regeling van de vaste lasten in den tuinbouw, bij welke commissies de gegadigden voor dezen bijzonderen steun zich in de afgeloopen weken hebben kunnen aanmelden. Verwacht mag worden, dat aan hen, die naar het oordeel der regeering voor deze regeling in aanwerking komen, binnen korten tijd het hun toegekende steugbedrag zal kunnen worden uitgekeerd. Motorrijder verongelukt. Maandagmiddag is op de brug over de Regge in den weg van Nijverdal naar Hulzen een motorrijder bewusteloos naast zijn motor aan getroffen. Uit zijn papieren bleek dat de on gelukkige de heer Mintjes uit Hengelo (O.) was. Met een schedelbasisfractuur is het slacht offer naar het ziekenhuis te Almelo vervoerd. Aangezien niemand getuige van het ongeluk is geweest weet men niet hoe dit zich heeft voorgedaan. EXAMENS HOOGER ONDERWIJS. Geslaagd aan de Gem. Universiteit van Amsterdam voor het candidaatsexamen Duit- sche taal en letterkunde de heer J. Ph. Lienesch en voor het candidaatsexamen economie de heeren M. G. van Slingeland, A. C. Numan van Son en P. de Boer. Aan de Leidsche Universiteit slaagde voor hefc cand.examen wis- en natuurkunde letter A de heer J. Volger te Haarlem. De heer F. M. Sinnecker te Haarlem, slaagde voor het cand.-examen Indisch recht. MAIKT «t» EEMCITEN AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. Amsterdam, 3 Juli 1939. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 435 vette koeien waarvan de prijzen waren le kwaliteit 7280, 2e kwaliteit 6270, 3e kwaliteit 4858 per kilo slacht/gewicht. 20 Stieren 4854 per kilo slachtgewicht. 88 Melk- en Kalfkoeien 180260 per stuk. 82 Vette Kalveren: 2e kwaliteit 48—56, 3e kwaliteit 4048 per kilo levendgewicht. 64 Nuchtere kalveren 710 per stuk. 79 Schapen 1421 per stuk. 15 Lammeren 914 per stuk. 380 Varkens, wegende van 90110 kilo 61—52. Zware varkens 6061. Vette varkens 5859 per kilo slachtgewicht. Overzicht: Slachtrunderen: matige aanvoer, handel stug, vaste prijzen, doch de le kwaliteit iets lager. Melkkoeien: matige aanvoer en handel, prijzen onveranderd. Vette kalveren: matige aanvoer, vlugge handel, prijzen iets lager. Nuchtere kalveren, matige aanvoer, vlugge handel, prijzen iets hooger. Schapen: matige aanvoer, stugge handel, hoogere jrijzen. Lammeren: aanvoer onbeteekenend. Varkens zeer matige aanvoer, stugge handel, hoogere prijzen. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Zaandam 2 van R'dam te New York Edam 1 van New-Orleans n. R'dam. Beemsterdijk 2 v. R'dam te Bridgport. Veendam R'dam n. New York p. 2 Lizrad. Leerdam R'dam n. New-Orleans 1 v. Havana Volendam v. van New York n. R'dam. Delftdijk R'dam n. Vancouver 30 te Wil lemstad. Bilderdijk Baltimore n. R'dam 1 van New York. Noordam 2 v. New York te R'dam. Lochmonar Vancouver n. R'dam 2 te Lpl. Damsterdijk Seattle n. R'dam 29 van Seattle. Spaarndam New Orleans n. R'dam 30 te Mobile. Binnendijk R'dam n. New York 2 op 30 min. West van Niton. Breedijk Tampa n. R'dam via Londen 30 op 414 m. West van Scilly. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 2 v. Wabana te Vlaar- dingen. Stad Schiedam 2 v. Kirkenes te Vlaardingen Rozenburg 1 van Fedalah n. IJmuiden. Stad Amsterdam 6 van Lulea te Vlaardingen verwacht. Stad Arnhem van Morphoubay n. R'dam p. 2 Ouessant 4 (3 n.) verw. HOLLAND—BRITSCH INDIë LIJN. Hoogkerk 2 van R'dam te Hamburg. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk thuisreis) 2 te Antwerpen. Bloemfontein (thuisreis) 2 van Mai'seille. Springfontein (uitreis) 1 van Durban. Randfontein (uitreis) 1 van Port Sudan. Jagersfontein (uitreis) pass. 2 Ouessant Boschfontein (uitreis) 1 v. Lorenzo Marques HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uitr.) 2 te Genua. Meerkerk (thuisreis 1 te Londen. HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisr.) 2 te Yokohama. Abbekerk 2 van Amsterdam te Hamburg vertr. 3 naar R'dam. Grootekerk (uitreis) 2 van Singapore. Gaasterkerk (uitreis) pass. 1 Ouessant. HOLLAND—WElST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) passeerde 2 Ouessant. Amstelkerk (thuisreis 1 van Lagos. KON. NED. STOOMVOOT-MIJ. Alkmaar Amsterdam n. Chili pass. 1 Dungeness. Amor 29 van Curacao n. Maracaibo. Barneveld 30 van A'dam te Talcahuano. Aurora 2 van Stamiboul n. Kymassi. Bodegraven Chili n. A'dam 1 te Callao. Berenice 30 van Malta n. R'dam. Breda 1 van Tocopilla n. A'dam. Colombia 2 van West-Indië te A'dam. Costa Rica 30 van A'dam te Cristobal. Deucalion 1 van Izmir n. Algiers v. orders. Doros, A'dam n. Kopenhagen p. 3 Holtenau Flevo 3 van Hamburg te A'dam. Ganymedes 2 van Alexandrië n. Jaffa. Irene Trapani n. A'dam 1 te Lissabon. Helder A'dam n. Chili 2 te Curacao. Karpo 1 v. A'dam te Halmstad. El Liberator 28 v. Curasao n. Maracaibo. Luna 30 v. New York n. Port au Prince. Oberon 1 van Genua te Savona. Odysseus 2 Juli v. Kopenhagen te A'dam. Orpheus 2 van A'dam te Odense. Pericles 1 van Curacao n. Trinidad. Perseus, Stettin n. A'dam p. 3 Brunsbuttei. Poseidon 3 van New York n. Maracaibo. Pygmalion 2 van A'dam te Hamburg. Socrates 2 v. Hamburg te A'dam. Stella 3 van Hamburg te A'dam. Theseus 1 van Musel n. Oporto.. Trajanus 1 v. Santander n. Oporto. Triton Stamboul n. A'dam p. 3 Ouessant. Vulcanus 1 Juli v. A'dam te Triest. Venus R'dam n. Lissabon p. 2 Dungeness. Saturnus R'dam n. Portimao p. 2 Dungeness Atlas 30 van Curasao n. Venezuela. Baralt 1 v. Curacao n. Boverw. eilanden. Strabo 30 v. Curacao n. Haiti, Dido 1 van Curacao n. Dom. havens. Plato 30 Juni te Curacao. Telamon 1 v. Manaos te New York. Titus 3 van Barcelona n. Genua. Nereus 3 v. A'dam te Stettin. Agamemnon 3 v. Izmir te Stamboul. Hermes 1 v. Mersin te Limni. Merope Gdynia v. A'dam p. 3 Brunsb. Vesta 3 v. Oran n. Malta. Notos 3 v. A'dam te Gothenburg. MEYER CO's SCHEEPVAART MIJ. City of Athens, Dairen n. R'dam p. 1 Gibr. Laertes, A'dam n. Java 2 (8 v.) 30 m. N. N. W. van Land's End. Polydorus Batavia n. A'dam 2 v. Pt. Said. Phrontis 2 v. Batavia n. A'dam. Sarpedon Japan n. R'dam 2 te Singapore. Glenfinlas Japan n. R'dam v. v. Penang. Melampus A'dam n. Java 1 van Belawan. Benreoch Miike n. R'dam 3 v. Gibraltar. Benmacdhui Japan n. R'dam 30 te Singap. Diomed Japan n. R'dam 3 van Port Said. Aeneas Japan n. R'dam 3 te Marseille. C. of Pittsburg Japan n. R'dam 2 v. Singap. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) p. 2 Kaap del Arml. Indrapoera (thuisr.) 2 (17 u.) v. Lissabon. Slamat (uitr.) 2 v. Colombo. Bantam (thuisr.) p. 2 Kaap Guardaful. Brastagi uitr. p. 3 Finisterre. Garoet (thuir.) 2 van Port Said. Japara (uitr.) 2 van Suez. Kota Gede (thuisr.) 2 van Sabang. Tapanoeli (thuisr.) p. 2 (11 u.) Finisterre. Kota Baroe (uitr.) 2 van Suez. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisr.) 1 v. Buenos-Ayres. Alpherat v. R'dam te Hamburg. Alkaid (uitr.) 3 te Montevideo. Alwaki 2 van Buenos Ayres te R'dam. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. Tarakan (jeugdreis) 3 te Ulvik. J. P. Coon (thuisr.) 2 v. Sabang. Poelau Tello (thuisr.) 1 v. Sabang. Poelau Bras 3 v. A'dam n. Hamburg. Tjikandi (uitreis) 3 van Suez. Tajandoen (uitr.) 3 te Antwerpen. Java (uitr.) 2 v. Antwerpen en p. Vlissingen Sembilan (thuir.) 1 van Padang. Moena (thuisr.) 1 van Belawan. WIJK. Winterswijk Bougie n. R'dam via Gent p. 2 Finisterre. Katwijk 3 v. Velsen te Schiedam. KONINKLIJKE SHELL. Mirza 1 van Curacao te Hull. Jonge Johanna R'dam n. Setubal p. g Ouessant.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 10