UR0D0NAL HEF H.D.'V ertellini DINSDAG 4 JU VI 1939 HAARLEM'S DAGBLAD Haarlerasckc Gemeenteraad. Ingekomen stukken. Bij den Haademschen gemeenteraad zijn in gekomen: le. een schrijven van den heer P. J. M. van Tetering, raadslid, waarin hij afscheid neem van den voorzitter en de leden van den gemeenteraad. 2e. Een verzoekschrift van het hoofdbe stuur der Koninklijke Schippersvereeniging „Schuttevaêr" om verlaging van het door- vaartgeld en afschaffing of verlaging van het bruggeld (te behandelen bij de gemeentebe- grooting 1940). 3e. Een verzoekschrift van de afdeeling Jfsarlem van den Nederlandschen Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant-, Café- en aanverwante Bedrijven ..Horecaf" e.a. om het daarheen te leiden, dat alsnog gebruik wordt gemaakt van de bevoegdheid tot het verleenen van ontheffing van het verbod tot het heb ben van speel-automaten in een aantal ver- gunnings- en verlofszaken. Voorgesteld wordt te stellen in handen van B. en W. om prae-advies: le. een verzoekschrift van het Kerk- en Schoolbestuur Sint Bavo in Haarlem-Noord om medewerking te verleenen voor uitbrei ding van de school aan de Eemstraat 4. 2e. Een verzoekschrift van de Protes- tantsch-Christelij ke Nijverheidsschool om overeenkomstig artikel 25 der Nijverheids onderwijswet de noodzakelijkheid uit te spre ken van uitbreiding van het onderwijs aan deze school met de ODleiding voor de akten N vn en vin. Voorgesteld wordt te stellen in handen van B. en W. ter afdoening: een schrijven van C. v. Gelder namens G. H. van Delft inzake het verleenen van een vergunning tot verbouwing van het perceel Zijlweg 94. GEMEENTERAAD. Vergadering van den raad der gemeente Haarlem op Woensdag, 5 Juli a.s. des namid dags om 2 uur, zoo noodig voort te zetten des avonds om 8 uur. in de Statenzaal. De agenda luidt: 1. Medeelingen en ingekomen stukken. 2. Aanvaarding van drie schilderijen. 3. Terugneming uit het woningbedrijf van de perceelen Dubbele Buurt nos. 54 en 60—74. 4. Balans enz. 1938: a. Coöp. Woningver. voor Gemeentepersoneel G.A.; b Woning- bouwver. „Tuinwijk-Noord". 5. Verhooging voorschot Coöp. Woningver. voor Gemeen tepersoneel G.A. 6. 4e suppletoirs begrooting dienst 1938. 7. Uitkeering ingevolge art. 104 der L.O. Wet 1920. 8. Uitbreiding van het leerplan der huis houd- en industriescholen. 9.Verkoop van grond aan de Dolfijnstraat (H. Bijl). 10 Wijziging van het uitbreidingsplan Waarder- en Veerpolder. 11. Verhuring van verschillende perceelen weiland, enz. 12. Verbreeding van den geprojecteerden verkeersweg Amsterdamsche Vaart—Buiten rus tbrug. 13. Ruiling van grond aan de Zomervaart enz. 14. Aanvulling der Algemeene Politiever ordening. 15. Aanvaarding voorschot voor den aan leg van het centraal rioleeringsstelsel enz. 16. Verzoekschriften van tewerkgestelden bij de werkverschaffing aan de Oostersingel- gracht. 17. Vaststelling van achtergevelrooilijnen voor bouwblokken gelegen tusschen Brouwers vaart, Leidsohevaart, Oranjestraat en spoor baan. 18. Overeenkomst inzake het recht van aanplakken op zuilen, borden, enz. 19. Pachtovereenkomst gemeentelijk con certgebouw. 20. Voorstel van mr. Drilsma e.a. inzake bestemming van het schoolgebouw Klein Hei ligland tot afzonderlijke school voor imbe cielen met prae-advies van B. en W. 21. Wijziging der overeenkomst inzake aanleg en exploitatie radiodistributie-inrich ting. Benoenmg: a. lid van het bestuur der Ver. voor Nij- verheidson derwij s. b. tijd. leeraar 2e H.B.S. B met 5-j. cur sus. c. tijd. leeraar H.B.S. A. met 5-j. cursus. stelt U in staat thuis de kuur te doen, waarvan U zich wegens de kosten hebt moeten onthouden. Het zuivert Uw or ganisme van het urinezuur, dat zoo voak de oorzaak van Uw rheumatiek is. ■lUitauiiMiHniinniiH (Adv. Ingez, Med.) PROGRAMMA VAN DE HAARLEMSCHE RADIOCENTRALE OP WOENSDAG 5 JULI 1939. Progr. I Hilversum II. Programma n: Jaarsveld en Hilversum I. Programma III: 8.00 Keulen. 10.50 Radio P-T.T. Nord. 12.20 Ned. Brussel. 2.20 Keulen. 3.20 Diversen. 4.20 Keulen. 6.20 London Regio nal. 7 05 Keulen. 7.20 Ned. Brussel. 7.35 Keu len. 8.35 Droitwich. 9.50 Parijs Radio. 10.20 Ned. Brussel. 11.00 Keulen. Programma IV: 8.00 Ned. Brussel. 9.20 Pa rijs Radio. 9.30 Radio PTT-Nord. 9.5010.35 Diversen of gramofoonmuziek. 10.35 London Regional. 11.20 Pauze. 11.25Droitwich.2.35Pauze 2 10 Radio P.T.T. Nord 3.05 Droitwich. 6.35 Parijs Radio. 7,00 London Regional 945 Pau ze. 9.50 Droitwich. Programma V. 8.007.00 Diversen. 7.008.00 Eigen gramofoonplatenconcert. Dansmuziek. 1. Zuiderzeeblues, The Ramblers. 2. Roll along prairie moon. Henry Allan 3. Hold tight. Aidrew Sisters. 4. The dwon and out blues, Organ danceband and me 5. I can 't dance, Nat Gonella. 6. The girl in the upstairs flat. Joe Loss. 7. Someday sweetheart. Joe Venuti. 8. Let's break the good news, Terry Shand. 9. St. Louis Blues, Joe Daniels. 1(1. The Scat Singers. Harry Roy. 11. Swinging the fiddles. The Ramblers. 12. T wished on the moon, Henry Allan. 13. Billy Boy. Andrew Sisters. 14. Sunday in the park, Organ, danceband and me. 15. Carolina, Nat Gonella. 16. When the mighty organ p'layed, Joe Loss. 17. Farewell Blues. Joe Venuti. 18. Hold my hand. Terry Shand. 19. Sweet Sue. Joe Daniels. to. Boris on the Bass, Henry Roy. £.0012.00 Diversen. EXAMENS Academische opleiding Aan de Leidsche Universiteit is bevorderd tot arts: mej. M. J. Vrolijk, te Overveen. LIJST VAN MAIL EN LUCHTPOSTVERZEN DINGEN 3 TOT EN MET 9 JULI 1939. Nederl. Indië, zeepost via Amsterdam (Joh. de Witt 5 Juli gewone stukken 3.30: mail via Genua (Brastagi) 6 Juli gew. st. 3.30; luchtpost Amster damBandoeng 4, 6, 8 Juli gew. st. 1.45. Suriname, mail via Antwerpen/Trinidad/ Caribia 4 Juli gew. st. 3.30; luchtpost Duitsch- landZ. Amerika 5 Juli gew. st. 11.20; luchtpost FrankrijkZ. Amerika 8 Juli gew. st. 11.20: luchtpost FrankrijkNrd. Amerika 8 Juli gew. st. 1.45. Aruba, Bonaire, Curasao, zeepost via Amster dam (Socrates) 7 Juli gew. st. 3.30; mail via Le Havre (Normandie) 4 Juli gew. st. 18.50; mail via Southampton/Curasao (Arawa) 5 Juli gew. st 3.30. Luchtpost als Suriname. Vereenigde Staten van Amerika, via Rotter dam 3 Juli gew. st. 18.50; via Le Havre 4 Juli gew. st. 18.50; via Cherbourg 7 Juli gew. st. 18.50: via Rotterdam 8 Juli gew. st. 5.50; lucht post FrankrijkNoord Amerika 8 Juli gew. st. 1.45. CanadaMexicoCubaEcuador, via Le Havre 4 Juli gew. st. 17.20; via Cherbourg 7 Juli gew. st. 17.20; via Rotterdam 8 Juli gew. st. 5.50; bovendien Canada via Glasgow 6 Juli gew. st. 3.30. Luchtpost Canada en Mexico als U. S. A. Luchtpost Cuba en Ecuador als Suriname. Argentinië, Brazilië, Chili, Uruguay,, via Lis sabon (Cap Arcona) uitgez. (Pernambuco Ba- hia) 4 Juli gew. st. 17.20: via Napels 6 Juli gew. st. 9.35; luchtpost DuitschlandZ. Amerika 5 Juli gew. st. 11.20; luchtpost FrankrijkZuid Amerika 8 Juli gew. st. 11.20. China, Hongkong, Japan, via Siberië 4, 7 Juli gew. st. 9.35: luchtpost (uitgez. Japan) Amster damBangkokHongkong 6, 8 Juli gew. st. 1.45. Irak (Mesopotamië), via IstanbulAdana- Damaskus 3, 6 Juli gew. st. 22.29. Luchtpost als Ned. O. Indië. Palestina, via Istanbul/Adana/Aleppo 3, 6, 8 Juli gew. st. 22.45; via Genua/Port Said 5 Juli gew. st. 22.45. Luchtpost als Ned. O. Indië. Britsch Indië, Birma via Marseille 6 Juli gew. st. 9.35. Luchtpost als Ned. O. Indië. Ceylon, via Marseille/Aden (Carthagena) 6 Juli gew. st. 12.20. Luchtpost als Ned. O. Indië. Siam, Malaya (Penang) via Marseille (Car thagena) 6 Juli gew. st. 9.35. Malaya (Singapore) via Genua 6 Juli gew. st. 3.30. Luchtpost als Ned. O. Indië. Egypte, via IstanbulAdanaAleppo 3, 8 Juli gew. st. 2.45; via Genua 5 Juli gew. st. 22.45; via Piraeus 7 Juli gew. st. 22.45. Luchtpost als Ned. O. Indië. Brtisch Oost Afrika, via Marseille/Aden 6 Juli gew. st. 9.35; luchtpost EngelandZ. Afrika 4, 6, 7 Juli gew. st. 9.00. Unie van Zuid Afrika, via Southampton 5 Juli gew. st. 17.20; luchtpost EngelandZ. Afrika 4, 7 Juli gew. st. 9.00. Australische Statenbond, via Marseille/Aden 6 Juli gew. st. 9.35; luchtpost A'damBandoeng Sydney 4, 8 Juli gew. st. 1.45. Nieuw Zeeland, via Le Havre/San Francisco 4 Juli gew. st. 18.50; via Southampton 5 Juli gew. st. 3.30; via Marseille/Ad en 6 Juli gew. st. 9.35. Luchtpost als Australië. brengt hulp in gezinnen, waar door geboorte, onvolwaardig heid of ziekte van kinderen bij zondere nooden zijn ontstaan. Zendt Uw bijdrage op Postgiro 75000 Den Haag. (Adv. Ingez. Med.) OPMERKINGEN VAN LEZERS. POSTKANTOOR OVERVEEN. Een onzer lezers zendt ons een stuk, waarin hij zich beklaagt over het lange wachten aan de loketten in het Postkantoor te Overveen. Vrijdagmorgen half elf stonden er volgens hem ongeveer veertien menschen aan één van de twee loketten te wachten. Aan het tweede loket was ook een ambtenaar aanwezig, maar niemand werd door hem geholpen. „Op mijn beleefd verzoek", aldus inzender, „om het werk over twee loketten te verdeelen tijd is immers geld werd mij op hoogen toon geantwoord, dat dit niet ging en dat ik blijk baar geen kijk op geldzaken had, waarop ik verdween. Maar lang niet alle aanwezigen hadden geld-transacties te doen. Sommigen van hen spraken er ook hun afkeuring over uit." Totzoover deze klacht. Wij brachten die over aan den beheerder van genoemd postkantoor. Deze merkte op, dat er in dit kantoor officieel één loket voor het publiek beschikbaar is. „Maar bij groote drukte", zei hij, „wordt ook het tweede loket geopend, om het eerste te verlichten. Altijd kan dit echter niet en een leek kan daarover niet oordeelen. Het werk wordt zooveel mogelijk verdeeld. Toen de klager in het kantoor kwam moest ik juist telegrammen behandelen en die mogen ook niet wachten. Hij wilde echter, hoewel hij pas was binnengekomen, direct en nog vóór de andere wachtenden geholpen worden, zeggen de dat hij zoo weinig tijd had. Maar dat ging natuurlijk niet. Bovendien kan niet de eene ambtenaar in de kas van zijn collega gaan werken, want de verantwoordelijkheid is groot. Met geldzaken moet men dubbel uitkijken." De beheerder ontkende, dat hij den klager op hoogen toon te woord gestaan had. NED. BOND TOT HET REDDEN VAN DRENKELINGEN. De droeve maandlijst Het aantal slachtoffers bij het zwemmen is in het tijdvak van 28 Mei tot 28 Juni buiten gewoon hoog geweest, n.l. 67 (overeenkomsti ge maand 1938 bedroeg dit getal 53). Er verdronken 31 jongens beneden 16 jaar. 5 meisjes idem, 25 mannen en 3 vrouwen, te zamen 64; bovendien verdronken 2 vrouwen en 1 jongen bij het auto-ongeval te Heiliger- lee; in totaal 67 dooden. Van het getal 64 lieten 6 jongens en 9 man nen het leven bij baden, door zich te vèr wa gen in diep of stroomend water (de zwem kunst onvoldoende machtig)In 1938 verdron ken in denzelfden verslagtijd 6 jongens, 1 meisje, 4 mannen en 2 vrouwen, totaal 13. Bij de 64 verdronkenen waren 17 jongens en 5 meisjes beneden 6 jaar, dus 22 jonge kin deren. Ouders, let in het algemeen méér op uw kinderen in ons waterrijke land! Is het aantal verdronkenen groot, gelukkig mag geconstateerd worden, dat het aantal ge redden óók buitengewoon hoog is te noemen. Er werden in de genoemde vier weken ge red: 43 jongens beneden 16 jaar, 11 meisjes, 26 mannen en 2 vrouwen; is tezamen 82. Bo vendien werden gered of wisten zich te redden uit auto's, die te water reden, 31 personen in totaal gered 113. (In 1938 zelfde tijdvak 52 menschen). Van het getal 82 werden zwemmend gered: 26 jongens, 10 meisjes, 13 mannen en 2 vrou wen. Het groote nut en de noodzakelijkheid van zwemmend redden is wel heel duidelijk gebleken. Slechts 3 jongens en 4 mannen wis ten zich zwemmend in veiligheid te brengen. Uitbreiding der zwemkunst is hoogst nood zakelijk! Met handreiking zijn gered 14 personen, met boothulp 6, met een reddingshaak 1, met het toesteken van een hengelstok 1, met toe werpen van een touw ook 1 en als wonder baarlijke redding werd een 15-jarig meisje te Scheveningen, dat niet zwemmen kon en zich toch te ver in zee waagde, door den stroom tientallen meters ver meegesleurd, en toen door een tegenstroom bij een strekdam be wusteloos daarop geworpen en gered. Er reden niet minder dan 16 auto's te wa ter; zelfde tijdvak 1938: 6. VEERTIGJARIG JUBILEUM BIJ DE N. Z. H. T. M. Ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum bij de N. Z. H. T. M. ontving de heer P. Besse, controleur dier Maatschappij ter standplaats Haarlem, die zijn jubileumdag vrij had, be zoek van den directeur ir. W. J. Burgersdijk en mr. D. A. E. Immink, secretaris der N. Z. H. T. M„ die hem gelukwenschten en een en veloppe met inhoud overhandigden. Ook kwa men hun gelukwenschen aanbieden ir. B. Nugteren, chef van Exploitatie en de heer P. M. Gieske, le chef van den Uitvoerenden Dienst. Ir. Burgersdijk overhandigde den jubilaris ook nog namens de Ned. Mij. van Nijverheid en Handel een draagpenning en een oorkonde. Van het Jubileumfonds der N. Z. H. T. M. ontving de jubilaris een oorkonde en een ge schenk. Den heer Besse is ook verleend de eere medaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau, in zilver. Verwarmd mor <£e zo», welke ölkec dag krachtiger scheen, sloeg vroeger endroegen het in het eendje de vleugels uit. Se snelle vaart uit den poel. veel krafifefciger dan Voor het eendje zich goed bewust was, waarheen het vloog, be vond het zich al in een heel grooten tuin, waar de appelbooraen bloeiden en de seringen geurden. De lange takken reikten tot over het water. O, hier was het heerlijk in de voorjaarszoelte. .(Wordt vervolgd). Vader en Zoon door HEINZ A. TI BEN. IJN zoon is negen jaar oud en als ik het joch zoo "bekijk, constateer ik, dat hij een heel ander mensch is, dan ik destijds op dien leeftijd. Ik ben twee-en-dertig, drie-en-twintig jaren liggen tusschen ons. En in dien tijd moet de wereld enorm zijn veranderd. Ik ben er ver baasd over, dat er zulk een verschil kan be staan tusschen vader envader. Mijn vader bijvoorbeeld was ontwikkeld als een professor. Ik kon altijd een hoop van hem leeren. Hoe mooi was het altijd, als mijn flinke vader met mij wilde wandelen. Ik was toen een zeer nieuwsgierig en weetgierig kind. maar mijn vader kon op alle vragen met een verba zende snelheid antwoorden. Hij had, wat ze tegenwoordig noemen, een parate kennis. Ik kan me nog best herinneren, hoe ik op een Lentedag voor het eerst een tram zag en toen tegen mijn papa zei: „O, kijk eens, een paardentram zónder paarden!" „Dat is geen paardentram" verklaarde mijn vader „dat is een electrische tram". „En wie trekt dan den wagen?" vroeg ik. „Niemand! Hij gaat electrisch!" „Electrisch? Wat is dat?" Mijn vader, die het niet kon zetten, wan neer iemand een sufferd was, zwaaide woedend met zijn wandelstok door de lucht en riep op gewonden uit: „Jij, sufferd, als je nog eens zulke stomme vragen stelt, krijg je 'n pak slaag!" Dienzelfden dag brachten we een visite aan mijn oom, die heel rijk was en in zijn werk kamer een telefoon had staan. Niemand had toen nog telefoon in huis. Natuurlijk bekeek ik het wonderlijke toestel van onder tot boven en begon tersluiks den hoorn met mijn eene vinger aan te raken. Mijn vader, die niet alleen een flink man, doch tevens een voorzichtig mensch was, sprong van zijn zetel op en gaf mij een oor vijg. die klonk. „Kwajongen!" riep hij driftig uit. ..Blijf er af met je vingers. Dat ding kan ontploffen!" Toen vader en ik naar huis gingen was het al aardig donker. En ik kwam anders bijna nooit met donker op straat. Dus zag ik dien avond voor het eerst de groote sensatie van de stad: de electrische verlichting. Het vroor dat het kraakte. Plotseling gingen alle lampen uit. „Het is zóó koud" zei mijn vader vriendelijk- verklarend „dat de electrische stroom inge vroren is. Weet jij eigenlijk wel wat stroom is?" „Nee, vader" zei ik. „Wel, zet je oor en dan open en luister. Er is een dunne buis, waarin de electrische maat schappij stroom spuit. Maar als het zoo koud is zooals nu bijvoorbeeld, dan bevriest die stroom en houdt op met branden." Op hetzelfde moment vlamden de lantaarns weer aan. „Waarschijnlijk wordt het al weer iets zach ter" mompelde mijn flinke papa in zijn baard. En heusch, ik geloofde alles. Mijn vader was een genie, een volmaakt che micus, technicus, meteoroloog, bacterioloog. Hij wist alles en wat ik vandaag den dag weet, heb ik van hèm geleerd. Toen mijn vrouw dan, een poosje geleden, zei, dat ik wel eens met mijn zoon een wande ling mocht maken, besloot ik dien kwajongen eens op verschillende interessante dingen te wijzen en hun werking te verklaren. Wij wan delden door de stad. Ik, de twee-en-dertig- jarige, wees mijn zoon een auto aan: „Zie je, jongen, dat is een auto en het merk is Citroën!" Angstig keek het joch om zich heen en zei: „Gelukkig dat niemand dat gehoord heeft, vader, want die wagen was heelemaal geen Citroen. Dat was een Zuid-Amerikaansche H.P.G. van het nieuwste model met 10 cylin ders. Er zijn er nog maar een paar van, hier in Holland, want het is een proefneming van de fabriek, ziet U?" Ik schaamde mij en begreep, dat de jongen meer van techniek wist dan ik zelf. Ik besloot dus, de moderne technische dingen niet meer aan te roeren. En zwijgend liepen wij verder. Toen ik plotseling iemand zag met een para plu. Het was een man op leeftijd en met het uiterlijk vaneen paraplumaker. Ik kwam plotseling in een gelukkige bui. „Kijk" zei ik trotsch tot mijn telg „Weet je wat die man doet voor zijn brood?" „Nee, pa, dat weet ik niet." „Hij is parapluiefabrikant" zei ik niet zon der trots. „Hihi, wat 'n mop" grinnikte mijn zoon. „Die vent daar maakt heelemaal geen para- pluies, dat is een gewone golfspeler!" En toen ging mijn zoon het een en ander uitleggen over de dingen op straat. (Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden)'. GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij: v. Eerden. Gen. Botha- straat 48, autoped; v. Zuijlen, Molenaerstraat 17 A, postduif; Vroom en Dreesmann, Groote Houtstraat, regenjas; Eeltjes, Zijlstraat 60, étui inh. kam: Gortzak, Bantamstraat 54, zakmes; Biesbroeck, Kerkplein 19, regenmantel; Hoeben, Ursulastraat 7 ziv„ 2 overhemden; Smolenaars, Javastraat 25, hondenpenning; Loerakker, Bro- mostraat 29. kinderportemonnaie: Lichtenberg, Diederikstraat 9, parapluie; v. Dijk, Garenko- kerskade 59, portefeuille; v. Herwaarden, Schre- veliusstraat 33, damesportemonnaie; Witteman, Nagtzaamstraat 79, portemonnaie met inhoud; Pool, Spaarne 15 A rood, portemonnaie met in houd; De Geus, Middenweg 14, rozenkrans; Vreeken, Jan Evertsenstraat 5, tasch met inhoud; Visscher, Nassaustraat 2, vulpenhouder; v. Wijk, Vosmaerstraat 63, vulpenhouder in étui en vul potlood; Schous, Klarenbeekstraat 73, zweep waaraan sleutel. Armand; v. d. Zwet, Leliestraat 7 C. Kinder- bril; Nieuwenhuis. Hodsonstraat 31. Bril in étui; Bureau van Politie. Smedestraat. Bank biljet; John, Emostraat 13. Badpak; Hoevens. Minahassastraat 63. Kinderdeken; Bureau van Politie, Smedestraat. Fototoestel in étui; Hu- bert, Kedoestraat 29. Hondje: Blomv. Wezel, Kinderhuissingel 24 A rd. Polshorloge: Buné, v. Twiskplein 4. Padvindershoed; v. d. Booren, v. Wickevoort Crommelinstraat 55. Een paar dameshandschoenen: v. Teenus. Führhop- straat 29. Armbandhorloge; Du Pon. Delftlaan 171. Polshorloge: Bakker. Raaphorststraat 8. Hond: Kleef. Esschilderstraat 27 zw. Verf kwast: Pieters, Atjehstraat 38. Kettinkje; Riemstra. Lotterstraat 10. Stukje muziek: De Vries. Ripperdastraat 4. Zakmes; Hessen, Uranusstraat 28. Portemonnaie: Jaspers. Blee- kenbergplein 1. Portemonnaie met inhoud; Kroonsberg, Arnulfstraat 16 Werkpak; De Groot, Graafschapstraat 74. Portemonnaie met inhoud; Ter Pelle. Overtonstraat 30. Een oaar regenpijpen: Dekker, Barendsestraat 3. fietspomp; Hoffies, Meeuwenstraat 58. Dames rijwiel; Holderman. Voorzorgstraat 38. Sleu tels: De Groot. Vergierdeweg 179. Schuier van stofzuiger; v d. Huuren. Maasstraat 3. Rug- tasch met inhoud: Reekman. Atjehstraat 3. Etui inh. schrijf gereedschap; v. Manen, Chry santhemumlaan 10, Heemstede.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 6