„JAeüs" Eenige ontspanning te Warschau Onderzoek begonnen Chodacki terug in Dantzig WEERBERICHT: RADII! BIN'S DAG '4 JU EI 1939 HAAREEM'S DA'GREAD 5 Nog geen démarche der Poolsche regeering te Dantzig United Press meldt uit Warschau 1 3 Juli: Een onmiskenbaar gevoel van ontspanning viel de afgeloopen 24 uur te Warschau te constateeren, waartoe de Duitsche aankondiging van het bezoek van den kruiser „Königsberg" en Cham berlain's radiorede het hare hebben bijgedragen. Men is hier van meening dat de herhaalde verzekeringen van de zijde van Frankrijk en Engeland een vertraging in het tempo der gebeurte nissen hebben bewerkstelligd. Als een symptoon van deze ontspanning be schouwt men o.a. het feit, dat de Amerikaansche film „Bekentenissen van een nazi-spion", die aanvankelijk was verboden, doch later door de censuur werd toegelaten, nog steeds niet is ver toond. De censor heeft namelijk opnieuw een keuring gelast van alle gedeelten, die beleedi- gend voor Hitier kunnen zijn. Tevens is ook de publicatie stopgezet van den tekst van deze film, in afwachting van de beslissing der censuur. Gisteravond werd te Warschau be vestigd dat de Poolsche regeering nog geen schrijven had gezonden aan de autoriteiten van Dantzig. Zonder twijfel zal de officieele stap van de Poolsche regeering volgen na de diplomatieke be sprekingen tusschen Warschau, Londen en Parijs. De geruchten over een bezoek van Hitier aan Dantzig worden noch te Warschau noch te Dantzig zelf bevestigd, doch men merkt op, dat alleen indien Hitier als staatshoofd een bezoek brengt aan Dantzig, dit moet zijn aangekondigd, indien hij een bezoek brengt aan Dantzig, dan zal dit vermoedelijk zijn als leider van de na- tionaal-socialistische partij op uitnoodiging van gauwleider Förster. De Poolsche commissaris generaal te Dantzig, Chodacki, die de vorige week naar Warschau was gegaan om rapport uit te brengen, is naar de Vrije Stad teruggekeerd. Met spanning verwacht men een verklaring van den commis saris generaal ten aanzien van de be weerde inbreuken op de Dantzigsch- Poolsche overeenkomst door de natio naal socialistische autoriteiten, ofschoon men het waarschijnlijk acht, dat een dergelijke verklaring rechtstreeks uit Warschau zou komen. In Warschau heeft het gerucht de ronde ge daan, dat de Poolsche regeering een in krachtige bewoordingen gesteld verzoek om verklaringen zal zenden aan den Dantzigschen senaat, met betrekking tot de aankomst in Dantzig van Duitsche „toeristen" en munitie. Intusschen blijft Dantzig aan de oppervlakte kalm. In een interview heeft de Volkenbonds commissaris Burckhardt gisteren aan Reuter verklaard, dat ieder streven gericht wordt op handhaving van den vrede. Hij legde den na druk op het gevaar van onjuiste berichten, die naar hij zeide een verwrongen beeld geven van de gebeurtenissen in Dantzig. Er hebben hier geruchten de ronde gedaan, opgekomen naar aanleiding van een artikel in het voornaamste Poolsche dagblad, volgens welke Polen een vrij corps zou gaan vormen tegen Dantzig. Hiervan is echter geen bevestiging, van Poolsche noch Duitsche zijde ontvangen. De „Dantziger Vor- posten", het officieele nationaal socialistische orgaan, herhaalt nadrukkelijk, dat Dantzig slechts zijn politietroepen uitgebreid heeft bij wijze van voorzorgsmaatregel. United Press meldt uit Dantzig, dat gisteren duizend Dantzigsche jongelieden voor verplichten politiedienst geduren de een jaar zijn opgeroepen. Neutrale waarnemers zijn van meening, dat de effectieven te Dantzig in totaal met 4000 man zijn vermeerderd. Hetzelfde decreet bepaalt, dat alle inwoners van Dantzig kunnen worden verplicht tot het verrichten van werkzaamheden, die van belang zijn voor den staat. Deze verordening, aldus United Press, is van denzelfden aard als die, welke maarschalk Goering destijds heeft uit gevaardigd en die het Duitsche rijk in staat stelde, 100.000 man te werk te stellen aan den Westwal. Volgens welingelichte nationaal- socialistische kringen „wenscht men deze ver ordening bij de hand te hebben ten einde zoo noodig de defensievoorbereidingen te kunnen bespoedigen". De Britsche minister van Buitenlandsche Zaken, lord Halifax, heeft gistermiddag op diens Gemeentebesturen in Bolienien en Moravië afgezet. Regeeringscommissarissen benoemd. Het D. N. B. meldt uit Praag: De rijksprotector, Freiherr von Neurath, heeft een verordening uitgegeven van den volgenden inhoud: 1. De stedelijke vertegenwoordigingen in Bo- heemsch Budweis, Brünn, Iglau, Moravisch Os trava en Olmütz worden onmiddellijk ontbonden. 2. Tot regeeringscommissarissen worden on middellijk benoemd: a. voor Brünn de redacteur Oskar Judex, b. voor Iglau dr. Leo Engelmann, c. voor Moravisch Ostrava dr. Hinner, d. voor Olmütz de advocaat dr. Czermak. 3. De voor Boheemsch Budweis door de lands- overheid in Praag als regeeringscommissaris aan gestelde drukkerijleider Joseph David, blijft tot nader order in functie. 4. Het uitschrijven van nieuwe verkiezingen in deze gemeenten moet tevoren door den rijks protector worden goedgekeurd. 5. De algeheele bevoegdheid, die volgens het_ in het protectoraat Bohemen en Moravië gel dende recht toekomt aan de gemeente organen," in het bijzonder aan den burgemeester, de wet houders en den gemeenteraad gaat terstond over op de nieuw aangestelde regeeringscommissa rissen. 6. De ontbonden gemeenteraden, de colleges van wethouders, de tot dusverre in functie ge weest zijnde burgemeesters en alle andere door par. 5 betrokken gemeente organen, moeten zich onmiddellijk van iedere ambtsbezigheid ont houden. verzoek den Poolschen ambassadeur te Londen, Raczynski, op het Foreign Office ontvangen. In diplomatieke kringen is men van meening, dat de situatie te Dantzig volledig is besproken. Vandaag zal Raczynski zich per vliegtuig via Kopenhagen naar Warschau begeven, om met minister Beek zoowel de kwestie-Dantzig als de financieele onderhandelingen te bespreken, die op het oogenblik te Londen worden ge voerd. Volgens Havas zou hij reeds vóór het eind dezer week weer naar Londen terugkeeren. Mededeelingen van Chamberlain Op vragen over Dantzig heeft Chamberlain Maandag in het Lagerhuis gezegd, dat betrouw bare berichten er op wijzen, dat intensieve maat regelen van militairen aard in de Vrije Stad ten uitvoer worden gelegd. Groote en toenemende aantallen Duitsche onderdanen zijn kortelings in de Vrije Stad, uiterlijk als toeristen, aangeko men en een plaatselijk defensiecorps wordt ge vormd onder den naam „Heimwehr". De Pool sche regeering heeft van de Duitsche regeering mededeeling ontvangen van het bezoek van den Duitschen kruiser Koenigsberg aan Dantzig voor een tijd van drie dagen, 'vanaf 25 Augustus. De Poolsche regeering deelt den senaat in Dantzig mede, dat zij geen bezwaar ziet tegen het be zoek. De Britsche regeering handhaaft nauw contact met de Poolsche en Fransche geeringen ten aanzien van de ontwikkeling van den Dantzigschen toestand. In antwoord op nadere vragen zeide Chamber lain. dat de Britsche regeering de houding der Poolsche regeering moet waardeeren (toejui chingen). Op een vraag naar de wettigheid van de pogingen om Dantzig te versterken, verklaar de Chamberlain, dat hij deze vraag gaarne schrif telijk zou ontvangen. In politieke pringen te Berlijn werd gister avond tegenover den correspondent van Reuter met betrekking tot deze verklaring van Cham berlain gezegd: In Dantzig wordt niets onwettigs gedaan en ook niets van buitengewonen militairen aard. De Vrije Stad organiseert slechts haar politiedienst welke wordt uitgebreid en waartoe zij volkomen het recht heeft. Het is voor ons nieuw te hoo- ren, dat Duitsche soldaten en officieren Dantzig binnenkomen. Het is waar, dat een groot aantal Duitsche toeristen de stad hebben bezocht, doch wanneer Chamberlain meent, dat zij vermomde soldaten zijn, is hij er heelemaal naast. Spoedige wijziging van het Engelsche kabinet niet verwacht. De geruchten over toetreding van Churchill en Eden tot de regcering. De parlementaire correspondent van Reuter schrijft dat sinds vele weken het gerucht in om loop is, dat het mogelijk is dat Churchill en Eden met het oog op de internationale crisis in de re geering zullen worden opgenomen om later weer af te treden. Voor de gedachte dat Eden binnenkort weer in functie zou treden schijnt geen enkele tast bare reden te bestaan. In de het best op de hoog te zijnde kringen te Londen is ook geen bevesti ging te verkrijgen van de berichten, dat de mi nister-president Churchill's opneming in het ka binet overweegt. De grootste kans op een opneming van Churchill in de regeering zou be staan bij een kabinetswijziging, waartoe de minister-president zou kunnen over gaan indien de toestand bijzonder kritiek zou worden, doch voor het oogenblik be staan er volgens den correspondent geen aanwijzingen voor een kabinetsherzie ning. GEEN REIS VAN VON PAPEN NAAR MOSKOU De geruchten dat de Duitsche ambassa deur te Ankara. Von Papen, met een speciale zending naar Moskou zou gaan, worden te Berlijn tegengesproken Bevoegde kringen voegen hieraan toe, dat Duitsch—Russische economische besprekin gen binnen het kader blijven van de geldende overeenkomsten. Duitsch antwoord op het Labourmanifest. „Engelsche volk slecht ingelicht". De „Deutsche Diplomatisch-politische Korrespondenz" keert zich tegen de „oproe ping tot het Duitsche Volk" welke door den nationalen raad van de Labourparty is ge publiceerd en waarin het Duitsche volk op merkzaam wordt gemaakt op het feit, dat het werd toegestaan de gedachten van andere volken en de gebeurtenissen in andere landen te lPeren kennen. De D.D.P.K. merkt te dien aanzien op, dat. indien de Britsche arbeiders werkelijk juist waren ingelicht over de gebeurtenissen in de wereld, in deze „oproeping" wel niet zou zijn gezegd, dat het Duitsche en Italiaansche volk het niet eens waren met de verdediging van de Europeesche cultuur in Spanje door vrijwilligers. Ook de bewering, dat de Duitsche regeering streeft naar overheersching van Europa duidt niet op een bijzonder goed ingelicht zijn van het Britsche publiek en tenslotte zegt de D.D.P.K. dat het Britsche publiek vermoede lijk niet weët, dat de Duitsche minderheid in Polen op de meest gruwzame wijze wordt mishandeld en uitgeroeid. Ongeluk aan boord schijnt gebruik der Davistoestellen on mogelijk te hebben gemaakt naar de ramp van de JCapUeiti Oumi qzhao xd Maandag is voor het tribunaal van de „Admiralty Division" te Londen het onderzoek begonnen inzake de ramp van de onderzeeboot „Thetis". Verwacht wordt, dat de verhooren minstens twee weken zullen duren. Voorts is gisteren het bergingsvaar tuig „Zelo" uitgevaren om te trachten de „Thetis" te lichten. Tijdens de eerste bijeenkomst van de com missie heeft attorney-general Donald Semer- well hulde gebracht aan den heldenmoed van twee zee-officieren, luitenant Woods, een der overledenen, en luitenant Chapman die ge probeerd hebben zich door middel van een Davistoestel in de overstroomde ruimten te be geven. Zij hebben na verscheidene vergeef- sche pogingen van dit plan moeten afzien Chapman is later met de andere opvarenden van de duikboot omgekomen. Het schijnt, dat geen der mannen met het oog op de diepte waarop het wrak van de „Thetis" lag. het langer dan een kwartier heeft kunnen uithou den. Daarom werd besloten het toestel voor een ander doel te gebruiken en hoewel nie mand aan boord wist. dat de positie van de duikboot reeds was vastgesteld, hebben kapi tein Oram en luitenant Woods zich aangebo den om te probeeren den zeespiegel te berei ken, hoewel de zeer sterke stroomingen in dit gebied een dergelijke onderneming zeer ge- \aarlijk maakten. Kapitein Oram, die Maandag eveneens werd gehoord, heeft herhaald, dat hun kame raden nog slechts met moeite lucht kregen toen hij en Woods ontsnapten, kort daarop gevolgd door Arnold en Shaw. Men vreest dat aan boord na het vertrek der vier geredden een ernstig ongeluk is gebeurd, hetgeen zou ver klaren, waarom geen gebruik van het Davistoestel werd gemaakt. Oram bracht nog een bewogen hulde aan den moed en de koelbloedigheid, waarvan de opvarenden van de duik boot blijk gaven. Het vergaan van de „Thetis" aan de Westkust van Engeland. Datum der Britsch-Japansche onderhandelingen nog niet vastgesteld. Verscherpte maatregelen te Tientsin. Een woordvoerder van het Japansch departement van buitenlandsche zaken heeft aan Reuter verklaard dat de datum, waarop de Brltsch-Japan- sche diplomatieke onderhandelingen over Tientsin geopend zullen worden, nog niet is vastgesteld. De Britsche en Japansche consulaire ambtenaren zijn uit Tientsin aangekomen. De ver tegenwoordigers der Japansche mi litaire autoriteiten zijn echter nog niet gearriveerd. Zij worden echter heden verwacht. De woordvoerder voegde hieraan toe. dat de agenda der onderhandelingen nog niet is opgesteld. Het Japansche persbureau Domei meldt: De a.s. Britsch-Japansche besprekingen, welke op instigatie van Groot-Brittannië te Tokio zullen worden gehouden, beoogen een plaatselijke regeling voor Tientsin tot stand te brengen. Daarom zal Groot-Brittan nië worden verzocht wijziging te brengen in de houding van de Britsche autoriteiten in de concessie van Tientsin ten aanzien van de kwestie der handhaving van vrede en rust ter plaatse, zoowel als nopens vraagstukken, welke noodzakelijk worden geacht voor het bestaan van het Japansche leger. Een woordvoerder van het Japansche leger, die over deze aangelegenheid sprak, legde den nadruk op de belangrijkheid der a.s. bespre king. De Japansche autoriteiten te Tientsin hebben volgens den zegsman uit zelfverde diging krachtige maatregelen genomen. Vol gens de Britsche opvattingen beoogt de Ja pansche actie de wettige belangen van Britsche onderdanen in China uit te scha kelen of de belangen van derde mogendheden in China uit te schakelen. De Britsche auto riteiten ter plaatse voeren echter openlijk een politiek, welke gunstig gezind is jegens Tsjang Kai Sjek, en botoonen duidelijk een vijandige gezindheid jegens Japan. Het Japansche leger heeft niet de bedoeling de belangen te scha den van derde mogendheden, die met het Japansche leger samenwerken of goeden wil jegens Japan betoonen. De a.s. besprekingen te Tokio hebben ten doel de Anti-Japansche gezindheid in de Britsche concessie van Tientsin te doen verdwijnen. Dit zou evenwel slechts kunnen worden bereikt indien de goede gezindheid jegens Tsjang Kai Sjek vrij willig wordt opgeheven en indien Groot Brit- tannië medewerkt aan de instelling van een nieuwe orde in Oost-Azië. De toestand in Tientsin. De Japansche wachtposten aan de toegangen tot de Britsch-Fransche concessie te Tientsin waren gisteren wederom veel strenger en de toevoer van aan bederf onderhevige levens middelen was bijna even gering als tijdens het hoogtepunt van de afslui ting. Een melkboer, die poogde 200 flesschen melk naar de nederzetting te brengen moest vijf uur wachten. Vervolgens moest hij groote kannen halen en de flesschen hierin over gieten en weer vullen. Gedurende dezen tijd was de melk zuur geworden door de groote hitte. Gisteravond werd bevestigd dat de En- gelschman Griffith was gearesteerd. Verder* worden voorbereidingen getroffen tot het houden van anti-Britsche vergaderin gen in Tientsin en andere belangrijke centra in Noord-China op Vrijdag a.s.. den verjaar dag van het uitbreken van het conflict tus schen Japan en China. Het voornaamste doel schijnt te zijn een actie te ontketenen tot het teruggeven van de buitenlandsche concessie aan China. In antwoord op een vraag betref fende Tientsin heeft Butler in het Engelsche Lagerhuis gezegd, dat de Britsche ambassadeur in Tokio in structies heeft gekregen om de Japan sche regeering er van in kennis te stellen, dat iedere opzettelijke uitbrei ding van de slechte behandeling van Britsche onderdanen het succes van de komende onderhandelingen in Tokio in gevaar moet brengen. Buljraarsclie premier naar Berlijn. Verwelkoming door Von Ribbentrop. De Bulgaarsche minister-president en minis ter van buitenlandsche zaken, Kiosseivanoff, zal met zijn vrouw voor het aangekondigde officieele bezoek aan Berlijn hedenavond tegen 11 uur met zijn dochter en gevolg te Rosenbach aanko men. Met een specialen trein arriveeren zij dan Woensdag in Berlijn, waar zij zullen worden verwelkomd door Von Ribbentrop en echtge- noote, benevens een aantal prominente figuren van regeering en partij. Werkloosheid in vele landen verminderd. Blijkens statistische gegevens van het Internationale Arbeidsbureau. Het Internationale Arbeidsbureau te Ge- nève publiceert de werkloosheidstatistieken van twintig landen, in vergelijking met het vorig jaar. De werkloosheid is met name ver minderd in Duitschland. de Vereenlgde Sta ten. Frankrijk. Engeland. Noorwegen. Ne derland, Polen en Zwitserland. De werkloos heid is toegenomen in Australië, België, Ca nada. Chili en Hongarije. Internationaal Bridgeconcours. Onder groote belangstelling is Maandag middag in „Pulchri Studio" te 's-Graven- hage het Internationale bridgekampioentour- nooi begonnen onder auspiciën van de Inter national Bridge League" en georganiseerd door den Ned. Bridgebond. De uitslagen van de eerste ronde open team kampioenschap was: Noorwegen wint met 17 matchpunten van Joego-Slavië. Italië wint met 1 matchpunt van Hon garije. Finland wint met 47 m.p. van Dene marken. Nederland verliest met 2 m.p. van Duitsch land. Zweden wint met 24 m.p van Engeland. Van het dames-kampioenschap was de uit slag der eerste ronde: Voor het geheele land: matige N.W. wind, slag. iets warmj wolking.^^'^ to' e* Plllllillllllllllllllllllllllllllllllll"' iiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniinniini (Adv. Ingez. Med.) Nederland wint met 17 m.p. van Denemar ken. Engeland wint met 9 m.p. van Frankrijk. Tweede ronde open teams: België wint van Zweden met 10 mj>, Joego-Slavië wint van Hongarije met 17 m.p. Denemarken wint van Italië met 31 m.p. Holland wint van Finland met 31 m.p. Engeland wint van Duitschland met 4 m p. Eerste ronde dames-teams. Eerste twintig handen: Frankrijk wint van Engeland met 6. Holland wint van Denemarken met 8. Derde ronde open teams: Duitschland wint van België met 12. Zweden wint van Noorwegen met 10. Joego-Slavië wint van Denemarken met 13. Italië gelijk spel met Nederland. Engeland wint van Finland met 33. Tweede ronde dames-teams. Eerste tien spellen: Frankrijk wint van Denemarken met 11. Engeland wint van Nederland met 22 m.p. Vierde ronde open teams: België wint van Finland met 42. Noorwegen wint van Duitschland met 13. Zweden wint van Hongarije met 16. Joegoslavië wint van Nederland met 4. Engeland wint van Italië met 13. Tweede ronde dames-teams: Na 20 spellen wint Frankrijk van Denemar ken met 10 en Engeland van Nederland met 24 m.p. PROGRAMMA WOENSDAG 5 JULI 1939. HILVERSUM I, 1875 en 415,5 M. VARA-uitzending. 10.00—10.20 v.m. VPRO en 7.30—8.00 VPRO. 8.00 Gramofoonmuziek (Ca. 8.16 Berich ten). 9.30 Causerie „Onze keuken". 10.00 Mor genwijding. 10.20 Voor arbeiders in de Conti nubedrijven. 12.00 Gramofoonmuziek. 12.15 1.45 VARA-orkest. (1.00—1.15 Gramofoon muziek). 2.00 Voor de vrouwen. 3.15 Voor de kinderen. 5.30 Orgelspel en zang. 6.00 Esme ralda. 6.28 Berichten. 6.30 Gramofoon muziek. 6.40 Esmeralda. 7.00 VARA-kalen- der. 7.05 Felicitaties. 7.10 Causerie „Van stre ven en strijden". 7.30 Meisjeszangclub van de Hilversumsche V.C.J.G. 7.35 Cursus „Jeugd 1939". 7.50 Meisjeszangclub van de Hilversum sche V. C. J. G. 7.558.00 Toespraak „Tot ziens". 8.05 Herhaling SOS-berichten. 8.07 Berichten ANP, VARAVaria. 8.17 Causerie „De VARA-Zomerprijsvraag". 8.20 VARA-or kest en solisten. 9.00 „Voor wat hoort wat!" toe spraak. 9.10 Gramofoonmuziek. 10.00 Be richten ANP. 10.10 Causerie ..En toch ben ik van meening. dat10.20 VARA-orkest. 10.55 Fantasia. 11,2512.00 Gramofoonmu ziek. HILVERSUM II 301.5 M. NCRV-Uitzending. 6.307.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Be richten, gramofoonmuziek. (9.30—9.45 Geluk- wenschen). 10.30 Morgendienst. 11.00 Gramo foonmuziek. 11.15 Ensemble v. d. Horst. 12.00 Berichten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Ensemble v. d. Horst en gramofoonmuziek. I.30 Gramofoonmuziek. 2.15 Zang met piano begeleiding en gramofoonmupziek. 3.00 Christ, lectuur. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Cither- voordracht en gramofoonmuziek. 4.35 Gra mofoonmuziek. 4.45 Felicitaties. 5.00 Voor de jeugd. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.10 Causerie „Filmt u nog niet." 6.25 Gramofoonmuziek, berichten. 6.30 Taalles en causerie over het Binnenaanvaringsreglement. 7.00 Berichten. 7.15 Causerie „De wandelsport bezien in het licht van ons beginsel". 7.30 Gramofoon muziek. 7.407.55 Causerie ..Wat doet de Neöerlandsche Christ. Reisvereeniging voor u?" 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS- berichten. 8.15 Christ. Radiokoor en de Eemlanders (9.00—9.30 Causerie ..Landbouw onderwijs aan Papoea's"). 10 00 Berichten ANP., actueel half uur. 10.30 De Eemlanders (10.45—11.00 Gymnastiekles). 11.25 Gramo foonmuziek. 11.5012.00 Schriftlezing. DROITWICH 1500 M. 11.25 Orgelspel. 11.50 Het North Picr-or- kfcst. 12.35 Populair solisten concert. 12.50 Uit Berlijn: Het Stamitz-Kamerorkest. Om- roepkwartet en solist. 1.35 Reportage. 1.55 BBC-Schotsch orkest. 2.35 Reportage. 3.05 Gramofoonmuziek. 3.20 Revue-programma. 3.50 Militair orkest. 4.205.10 Vesper. 5.20 Reportage. 5.30 Gramofoonmuziek.. 6.05 Re portage. 6.20 Berichten. 6.40 Interviews met sportsmen. 7.00 Revue-programma. 8.00 Cau serie over Zwitserland. 8.20 Radiotooneel. 8.35 Walford Hyden's Zigeunerorkest en so listen. 9.20 Berichten. 9.50 Uit Amerika: Bob Crosby's Band. 10.20 Het Kutcher strijk kwartet. 11.05 Nat Gonella's Georgians en so listen. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.1512.20 Berichten. KEULEN. 456 M. 6.50 Omroeporkest. 8.50 Gramofoonmuziek. 10.20 HJ-ensemble. 12.20 Omroeporkest en solist. 1.35 Kurt Rehfeld's orkest. ..Stuttgarter Volksmusik" en solisten. 2.30 Populair con cert. 3.40 Gramofoonmuziek. 4.20 Hans Bund's orkest. 5.20 Gramofoonmuziek. 7.05 Solistenconcert. 7.35 Gramofoonmuziek. 9.35 Militair orkest. 11.00 Omroeporkest en solist. II,25—12.20 Gramofoonmuziek. BRUSSEL, 322 M. 12.20 en 1.30—2.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Zang. 5.50 Gramofoonmuziek; 6.20 Gertler- kwartet. 7.20 en 7.45 Gramofoonmuziek. 8 20 Omroepsymphonie-orkest en solist. 10.30 11.20 Dansmuziek (gr. pl.) BRUSSEL 484 M. 12.20 Omroepdansorkest. 12.50 Gramofoon muziek. 1.30 Vervolg dansmuziek. 1.502.20, 5.20 en 5.55 Gramofoonmuziek. 6.35 Harp- voordracht. 7.05 en 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Radiotooneel. 10.3011.20 Omroepdans orkest. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 8.35 Militair orkest. 9 20 Zwabisch pro gramma (opn.) 10.20 Berichten. 10.40 En semble voor oude muziek. 11.05 Berichten. 11.2012.20 Strijkkwintet van het Berlijn's Philharmonisch orkest.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9