Siuqhan en Van Sw&l qestaqen- Het tournooi te Wimbledon £awutenais na fraaien strijd DAMRUBRIEK. DONDEKDÏ'G JUEl Ï939 HA SEE EM'S ÜXÜBEAT5 Kwarteindstrijd heeren dubbel Riggs en Cooke in den eindstrijd Woensdagmiddag hebben Hughan en Van Swol voor het laatst te zamen het banencom- plex van Wimbledon betreden voor hun partij tegen Olliff en Shayes. Onze landgenooten ver loren in den kwart eindstrijd, nadat zij de twee eerste sets hadden gewonnen, met 86, 75, 11—13, 3—6, 2—6. Het was zeer warm, toen de partij Cooke Henkei op het centrecourt begon. Onder de aanwezigen was de hertogin van Kent, die de wedstrijden met groote belangstelling volgde. De tribunes waren geheel uitverkocht. Betty Nuthall. De Duitsche speler Henkei wist niet door de goede verdediging van den in soepelen stijl Spelenden Cooke heen te komen. .Vele lange rallies werden geslagen, de backhand van beide spelers was uitstekend en de tactiek bestond voornamelijk daarin, dat de eene speler op de fouten van den ander wachtte. Cooke won de eerste set, waarna Henkei de tweede set be haalde, doch toen de stand 43 voor Cooke in de derde set was, kreeg de Duitsche speler een inzinking; Cooke won in vier sets. Riggs speelde tegen den Zuid Slaviër Puncec: eerstgenoemde had weinig moeite om de over winning te behalen. Voortdurend beheerschte de Amerikaan het spel; Bobby zegevierde iriet 62, 6—3, 6—4. In den eindstrijd komen dus twee Amerikanen tegen elkaar. Men kan absoluut niet zeggen, wie Zaterdag den fel begeerden titel zal bezitten. Beiden zijn nog nooit in het tournooi te Wim bledon uitgekomen. Het is dus een fraaie presta tie om het thans tot den eindstrijd te brengen. In het gemengde dubbelspel verloren Kukul- jevic en mevr. Mathieu die als vierde geplaatst waren, van het Engelsche dubbel Wilde en mej. Brown. De voornaamste uitslagen luiden: Heeren enkelspel, halve eindstrijd: Riggs (V. S.) sloeg Puncec (Zuid Slavië) 62, 63, 64; Cooke (V. S.) sloeg Henkei (Duitschland) 6—3, 4—6, 6—4, 6—4. Heerendubbelspel: Olliff en Shayes (Enge land) sloegen Hughan en Van Swol (Nederland) 68, 57, 1311, 63, 62; Borotra en Brugnon (Frankrijk) sloegen Butler en Mac Phail (Engeland) 6—8, 3—6, 6—2, 6—3, 6—4; Cooke en Riggs (V. S.) sloegen Billington en Hughes (Engeland) 63, 36, 68, 62, 11—9. Gemengd dubbelspel: Wilde en mej., Brown (Engeland) sloegen Mac Neill (V. S.) en mej. Kay Stammers (Engeland) 64, 36, 61.; Russell (Argentinië) en mevr. Hammersley (Engeland) sloegen Nichöll en mej. Wenyon (Engeland) 62, 63. Boussus en mevr. Henrotin (Frankrijk) sloe gen Tinkler en mej. Lumb (Engeland) 75, 64; Wilde en mej. Brown (Engeland) sl. Ku- kuljevic (Zuid Slavië) en mevr. Mathieu (Frankrijk) 6—3, 3—6, 6—3; Malfroy (Nw. Zeeland) en mej. Nuthall (Engeland) sl. Olliff en mej. Nichol (Engeland) 63, 75; Russeli (Argentinië) en mevr. Hammersley (Engeland) sloegen Canapele en mej. San Donnino (Italië) 8—6, 5—7, 6—2. Dames dubbelspel: Mevr. Hammersley en mej Kay Stammers (Engeland) sl. mej. San Donnino en mej. Tonolli (Italië) 62, 62; mevr. King en mej. Harvey (Engeland) sloegen mevr. Dorothy Little en mevr. Cartwright (Engeland) 75, 119; Mevr. Fabyan en mej. Alice Marble (V. S.) sloegen mej. O. Somogyi (Hongarije) en mej. Wheeler (V. S.) 6—0, 6—0. ZWEMMEN „VAARDIGHEIDS DIPLOMA'S K.N.Z.B.". Onder groote belangstelling had in Stoop's Bad weder het examen plaats voor het be halen van de Vaardigheids-Zwemdiploma's A en B van den K.N.Z.B. Voor het A-diploma kwamen 10 en voor B 4 deelnemers aan den start. In tegenwoordigheid van de Bondsofficial mevr. A. E. Knuytvan Laar en den directeur van Stoop's Bad, den heer P. Schultink, wer den de verschillende zwemslagen, popduiken, zwemmend redden en springoefeningen op keurige en vlotte wijze, onder leiding van den heer J. Kuit uitgevoerd. Alle deelnemers zijn met hooge cijfers ge slaagd, n.l. voor het B-diploma: de dames N. Smits—Schous, W. Perukel-van Backel, J. van Hout,v. Loon en de heer H. J. Stevens. Idem voor het A-diploma: de dames E. van Goor, J. WiggertsBroer, M. L. de Ridder en Dyserinck en de heeren: J. Ackermann. F. A. G. Lanting, J. van den Berg. J. Oudman, A. G. F. Stuyfzand en Theo Hoek. PRACHTIGE TIJD VAN JO WAALBERG De beide Nederlandsche zwemsters. Jo Waal- berg en Rie" van Veen kwamen Woensdagavond te Odensê voor de laatste maal tijdens de Deen- sche tournee aan, den start. Jo-Waalberg was in buitengèwonen vorm, imrtiers zij legde de 290 meter schoolslag in 2 min. 57,7 sec., af, waar mede zij slechts 0,8 sec. bleef boven haar we reldrecord. Rie van Veen eindigde als derde op de 100 meter borstcrawl achter Ragnhild Hveger en Birthe Öve Petersen. De ".belangrijkste uitslagen luiden: TOtT"meter"borstcrawl: 1. Ragnhild Hveger 1' min. 6.4 sec., 2. Birthe Ove Petersen 1 min. 6,8 sec., 3. Rie van Veen 1 min. *1,2 sec. 200 meter schoolslag: 1. Jo Waalberg 2 min. 57,7 sec., 2. Lykke Larsen 3 min. 10,2 sec., 3. Nina Jensen 3 min. 12,9 sec. 400 meter borstcrawl: 1. Ragnhild Hveger 5 min. -15 sec.,. 2. Rie van Veen 5 min. 29,7 sec. 3. Karen Harup 5 min. 43,8 sec. NEDERLANDSCHE ZWEMSTERS VERLIEZEN TE KOPENHAGEN. Tijdens wedstrijden te Kopenhagen verloor Rie van Veen óp de 400 meter borstcrawl van Ragnhild Hveger. De laatste noteerde een tijd van 5 min. 13.9 sec; Rie van Veen 5 min. 37.2 sec. Op de 200 M. schoolslag tikte Inge Soe- rensen als eerste aan in 3 min. 5 sec. vóór Jo Waalberg met 3 min. 7. sec. De combinatie Hveger. Waalberg, Rie van Veen verlcor op de 3 x 100 meter wisselslag- estafette' van de Deensche Dames-Gymna- stiek- en Zwemvereeniging. De winnende ploeg maakte een tijd van 3 min. 54.5 sec.; de combinatie 3 min. 57.5 sec. CRTCKET IN ENGELAND. GENTLEMEN—PLAYERS. Woensdag begon op Lords de wedstrijd GentlemenPlayers. Paynter won voor de Players den toss en koos batten. Hutton en Gimblett openden de innings. Stephenson had reeds spoedig succes door de wickets van Hut ton (l.b.w. 1) en Paynter (b. 4) te nemen. Gimblett.en Compton scoorden daarna op het goede bowlen der Gentlemen 73 voor het derde wicket. Gimblett werd met het totaal op 97 voor een- zeer goede 53 door Farnes gebowld. Bij de lunchpauze hadden de Players 1463 bijeen. Spoedig na de hervatting ging Compton voor 58 b. Stephenson en werd ook Hardstaff (23) door Farnes gebowld. Na den val van Pope's wicket stonden de Players er met 1656 niet bijster goed voor. Dollery en Price gaven, door in 1 1/4 uur 89 voor het 7de wicket te maken, het totaal een beter aanzien. Dollery (c. Chalk b. Farnes 70) speelde de beste innings van den dag. Price ging voor 38 l.b.w. b. Brocklebank. Farnes nam in één over de 3 laatste wickets en de innings sloot op 270. K Farnes 578, J. W. A. Stephenson 383. De Gentlemen verloren na de thee het wicket van Chalk (c. Hutton b. Bowes) voor 5 runs. Wyatt (38 en Heane (10*) bespeelden het bowlén van Bowes. Copson en Pope zeer goed. Bij den stand 571 werd de strijd wegens re gen gestaakt. De stand van de overige wedstrijden is: Hampshire 502 tegen Glamorgan (regen). Essex 2076 tegen Somerset 127. Sussex 4497 (Cox 182. James Langridge 161) tegen Lan cashire (regen). Cox scoorde Dinsdag 232* tegen Northants. Surrey 2107 tegen Worcestershire. West-Indië 187—7 tegen Yorkshire (regen). ROEIEN DE HENLEY-REGATTA. Uit Londen: De Henley-Regatta is Woensdag begonnen met enkele heats voor de Diamond sculls. Burk (V.S.) de houder, won gemakkelijk van den Canadees Moffat, terwijl Bates (V, S.) van den Braziliaan Branco won met 11/2 lengte. De bekende Poolsche skiffeur Verey zegevierde ver den Australiër Turner met 3 lengten. De buitenlandsche deelnemers hebben het ook in de andere numnaers uitstekend gedaan. In verband: met het feit. dat er een vrij sterke te- I genwind stond, wareh de tijden niet bijzonder j fraai te noemen. HAARLEMSCHE VOETBALBOND Jaarverslag 1938—'39 verschenen- B. Kluit. In memoriam H. P. de Kiefte en Ras Timmerman. Verschenen is het jaarverslag over 1938/'39 van den Haarl. Voetbalbond, samengesteld door den secretaris, den heer B. Kluit. We ontleenen er het volgende aan: „Rustiger dan wij in September 1938 hadden durven hopen, toen wij den adem van het monster oorlog over ons heen voelden gaan, is het 40e hondsjaar aan ons gepasseerd. In een wereld, waarin zich de tegenstellingen van dag tot dag toespitsen, waar in de bewapening tot het ongelooflijke is op gevoerd en waarin de onzekerheid van het geen de dag van mor gen ons kan brengen op alles een domper legt, hebben wij rustig, of er niets aan de hand was, ons spel gespeeld en daarin vergetelheid en ontspanning gevon den. Wel dreigden in Maart van dit jaar toch nog, door de grensbe- wapening, onze competities een ontijdig einde te nemen, doch gelukkig is een nieuwe wereld oorlog ons tot nu toe bespaard gebleven en dur ven wij zelfs weer te denken aan het feest van ons 40-jarig bestaan. Veertig jaren H.V.B.! Een naam is niets, de daad is alles en daarom zeggen die drie letters „H.V.B." voor velen onzer zoo veel! Wat is het „begrip" H.V.B. voor velen niet een herinnering aan spannende wedstrijden, aan heerlijke ver- poozingen na gedanen arbeid in fabriek, kantoor of in school! Hoevelen tienduizenden hebben in den loop der jaren gehoor gegeven aan een oproep van den „H.V.B." voor het spe len van een wedstrijd met daaraan verbonden het contact met vrienden, hoeveel banden van vriendschap zijn door dienzelfden H.V.B. gewe ven, soms voor het leven, maar ook hoevelen hebben door de nuttige lessen van teleurstel lingen leering opgedaan door middel van den H.V.B.! Over het seizoen, dat achter ons ligt is slechts goeds te vermelden, als gevolg van de energie, waarmede het Bondsbestuur zijn taak heeft ver vuld, met als resultaat het vertrouwen, dat de vereenigingen in de Bondsleiding kunnen stel len en dat ook doen. Hierdoor wordt bereikt, dat bij verschil van inzicht gemeenschappelijk naar een oplossing wordt gezocht, die als regel ook wordt gevonden. Als wij dan nagaan wat de grooteren onder ons in den K.N.V.B. hebben bereikt, mogen wjj te vreden, zoo niet voldaan, zijn. Stormvogels, V.S.V. en Haarlem kwamen niet tot bijzondere resultaten, wel zorgde V.S.V. voor vuurwerk door b.v. Feijenoord te slaan, doch een serieuse kampioenscandidaat werd zij niet en Haarlem herstelde zich keurig door van de laat ste plaats op te klimmen tot de 5e. E.D.O. en R.C.H. hebben fel om de leiding van afd. 1, 2e klasse gestreden, welke tenslotte door E.D.O. werd behaald. De vreugde over dit succes en het eventueel heroveren van een plaats in de le klasse wordt wel zeer overscha duwd door het droeve verlies van een harer prominentste spelers, Bas Timmerman, die in den wedstrijd tegen Hilversum op 29 Mei door den dood werd overvallen. Onze deernis gaat uit naar zijn ouders en zijn vereeniging, die wel zwaar worden beproefd! Hier vermogen geen woorden tróóst te brengen en past slechts een eerbiedig zwijgen. R.C.H. eindigde met slechts één punt achter E.D.O. en kan de toekomst dus hoopvol tege moet zien; de Kennemers stelden zich tevreden met de 6e plaats terwijl H.F.C. ternauwernood aan het spelen van degradatiewedstrijden ont kwam, door met één punt meer dan de hekke- sluiters te eindigen. De leiding van H.F.C. is paraat en zoekt energiek naar een oplossing van dit probleem, waarin wij van harte hopen, dat zij zal slagen, want het zou voor de voetbal samenleving te betreuren zijn als vereenigingen als H.F.C. van het tooneel zouden verdwijnen. Bloemendaal bleef het dappere Ripperda de baas en behaalde daardoor het kampioenschap van de 3e klasse B, waarmede wij ook hier deze vereeniging gaarne complimenteeren. Het zou te ver voeren de prestaties van alle 23 K.N.V.B.- vereenigingen te bespreken, wij volstaan daar om met nog slechts te memoreeren dat de Ken- nemers 2 en Zeemeeuwen 2 de leiding van haar afdeeling wisten te veroveren, waarmede wij bei den gaarne^ gelukwenschen. De competities van den H.V.B. besprekend, kan de verslaggever met voldoening constatee- ren, dat in de beide eerste klasse afdeelingen de spanning tot den laatsten wedstrijddag is gebleven. Het oproepen van een groot aantal spelers voor de grensbewaking in Maart van dit jaar dreigde een spaak in het wiel te steken voor de afwerking van onze competities doch daar het nadeel, dat hierdoor voor de vereenigingen ontstond, vrijwel voor allen gelijk was en uitstel geen oplossing zou brengen besloot het bonds bestuur het programma zonder uitstel af te werken. In afd. IA werd Bloemendaal 2 niet onbe dreigd kampioen, doch moest om dezen titel te behalen een beslissingswedstrijd spelen tegen Schoten 2, dat met gelijk aantal punten n.l. 24 de competitie eindigde. Deze op 23 April ge speelde wedstrijd bracht haar den begeerden titel door een 21 overwinning. In de staartgroep moesten Kinheim 3, R.C.H. 5 en Spaarnestad uitmaken, welk elftal naar de tweede klasse zou degradeeren: Spaarnestao moest hier het loodje leggen door met slechts één punt minder dan haar tegenstanders de laatste plaats te bezetten. In afd. 1 B was de spanning niet minder! Hier betwisten Haarlem 3, R.C.H. 3 en Droste elkaar de eereplaats, doch uiteindelijk wist Haarlem 3 den eeretitel te veroveren. Fel was ook in deze afdeeling de strijd om de laatste plaats te ont gaan. met 1 punt minder dan R.C.H. 4 is E.D.O. 5 genoopt haar geluk in de 2e klasse te beproeven! Ook het kampioenschap van den H.V.B. viel de titelhoudster, Bloemendaal 2, niet in den schoot! Na een nederlaag in een „Lichtwed- strijd" tegen Haarlem 3 (15) volgde een over winning (32) zoodat een beslissingswedstrijd noodzakelijk was. Deze op het E.D.O.-terrein gespeelde wedstrijd bracht een 40 overwinning, waarmede Bloemendaal 2 beslag legde op dezen eervollen titel. Beide elftallen gaan hun geluk in den K.N.V.B. beproeven; gaarne wenschen wij beide ploegen ook in die omgeving veel succes! In de Zaterdag-competitie voerde V.V.IJ. den boventoon, de beide elftallen van deze vereeni ging werden in hun afdeelingen A en B kam pioen, terwijl ook de Kennemerland-beker, thans voor de derde maal, in het bezit van V.V.IJ. kwam. Jammer, dat deze vereeniging niet eens in een sterkere afdeeling kan toonen wat zij waard is. Met het fraaie succes wenschen wij ook V.V.IJ. gaarne geluk. De H.V.B.-beker Als een smakelijk dessert op het competitie- nenu is voor de 3e en 4e klasse K.N.V.B - vereenigingen de deelneming aan de wedstrijden om den H.V.B.-beker, Alle 16 vereenigingen, die daar recht op hebben, schreven in. In den eind strijd kwam Ripperda tegen Schoten in het veld, eerst in de verlenging mocht Schoten het ge noegen smaken, door een 32 overwinning, beslag op den beker te leggen. Kampioenschap van Haarlem. De animo om aan deze wedstrijden deel te nemen, is voor de le en 2e klasse K.N.V.B. ver eenigingen grooter, dan de macht aan de voor nemens gevolg te geven. Het is telkens een groote moeilijkheid een datum te vinden, die beide par tijen schikt. H.F.C. en Stormvogels speelden op 15 Juni op het E.D.O.-terrein de finale, die met een sprekende 61 overwinning door Storm vogels werd gewonnen, waarmede deze vereeni ging voor het eerst beslag legde op den titel. Nieuwe vereenigingen traden niet tot het Bondsverband toe; ook hadden wij dit jaar geen vereenigingen wegens opheffing van de lijst af te voeren-; dus bleef het aantal aangesloten ver eenigingen gehandhaafd op 54. De traditie getrouw laten wij hier weer het overzicht volgen van de gespeelde wedstrijden In de 1ste klasse (Kamp.sch.) H.V.B. inbegr.), 183 wedstrijden, 2e klasse (promotie-wedstr. inbegr.) 326, 3e klasse (beslissings- en promotie- wedstr. inbegrepen) 483, 4de klasse 226, Junio ren-competitie 426, adspiranten-competitïe 427, Noordel. adspiranten-competitie 178. Zaterdag middag-competitie (beslissingswedstrijden in begrepen) 203. Totaal 2452 wedstrijden. Beker-wedstrijden Kampioenschap van Haarlem 6 wedstrijden. H.V.B.-Beker 15, Stads-Editie-Beker 39, Kerrne- merland-Beker 9, Junioren tournooi v. d. Aart- Beker 41. Totaal 110 wedstrijden. Zoodat in Bondsverband gespeeld werden 2562 wedstrijden. Van de 54 vereenigingen, welke in onzen Bond zyn georganiseerd, kwamen uit: in de 1ste klasse 2 afdeelingen met 20 elftallen, vorig sei zoen 20; 2de klasse 4 afdeelingen met 40 elf tallen, vorig seizoen 40; 3de klasse 7 afdeelingen met 61 elftallen, vorig seizoen 63; 4de klasse 4 afdeelingen met 32 elftallen, vorig seizoen 36: Jun. comp. 5 afdeelingen met 49 elftallen, vorig seizoen 51; Adsp. comp. 7 afdeelingen met 70 elftallen, vorig seizoen 76; Zateid. comp. 3 af deelingen met 26 elftallen, vorig seizoen 23. Gedurende de* Paaschvacantie had het jaar lij ksch tournooi voor de schooljeugd plaats en mte dezelfde animo werd ook dit jaar door een groot aantal scholen deelgenomen. Het H.V.B.-Elftal nam ook nu weer deel aan de wedstrijden om den Vierbonden Beker, doch door een nederlaag tegen het Amsterdamsche Elftal werd de H.V.B. uitgeschakeld voor het Moorman-tournooi. Ook het vertegenwoordigend elftal der Zater dagcompetitie had zijn jaarlijksche ontmoetingen tegen de Zaterdagelftallen van Leiden en Am sterdam. In Leiden werd met 21 verloren, tegen Amsterdam gelijk gespeeld. Het nuttige werk dat de Streekcommissie van den K.N.V.B. voor vele spelers van H.V.B.- vereenigingen tot stand bracht, mogen wij hier niet onvermeld laten. Onder leiding van de H.H. J. Keppels, Mr. A. H. van den Berg en A. v. d. Aart hadden ook dit seizoen vele trainingscursussen on het H.F.C.-terrein plaats; wij kunnen den K.N.V.B. slechts dankbaar zijn, dat dit mogelijk is. Vele vereenigingen profiteeren van de technische be kwaamheden, die hun spelers op die curssusser opdoen. Niet minden dan 61 strafzaken werden be handeld. De Protestcommissie had een gemakkelijk seizoen, daar slechts een viertal protesten wer den ingediend. De heer H. P. de Kiefte, in leven consul van den H.V.B., overleed na een langdurig en ge duldig lijden in November 1938. Na tal van jaren het E.D.O.-doel te hebben verdedigd, van welke vereeniging hij lid van verdienste was. gaf hij als consul zijn krachten aan de(i H.V.B. en ook de Bond verliest in hem een toegewijd medewerker, dien wy met weemoed blijven ge denken. Als wij voor rampen bespaard blijven, zooals die het afgeloopen seizoen dreigden, gaat onze Bond een mooie toekomst tegemoet: dan kun nen wij een gezonden, gaven Bond overdragen aan hen, die eens het gouden feest van den H.V.B. zullen herdenken." Tot zoover de heer Kluit. Dan volgen de verslagen van de diverse com missies. De winst- en verliesrekening per 15 Juni sluit met een eindcijfer van f5981,48; de balans met f 12.972,49. En tenslotte bevat het dikke boek de eindstanden van de competities. KANOSPORT. DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN TE AMSTERDAM Zondag 9 Juli zullen op de Amsterdamsche Boschbaan de jaarlijksche Nationale kanowed strijden om het kampioenschap van Nederland gehouden worden. Deze wedstrijden zijn dit jaar wel van bijzonder belang te achten wegens de naderende Olympische Spelen. Ook in 1940 hopen namelijk de Nederlandsche kanowedstrijdvaarders in Helsinki evenals in 1936 te Berlijn met succes deel te nemen aan de Olympische Spelen. Of het hun zal gelukken om dan een even sterke, of,zoo mo gelijk nog sterkere ploeg af te vaardigen als destijds naar Berlijn valt nog moeilijk te zeg gen. Wel is het wedstrijdpeil sindsdien aan merkelijk verbeterd, maar ook de buitenland- sche wedstrijövaarders met name Duitsch land en Zweden hebben hun prestatiever mogen aanzienlijk weten op te voeren. De uitslagen van de a.s. nationale kampioen schappen op 9 Juli zullen van grooten invloed zijn op Neêrland's plaats in de internationale kanosport. Naar alle waarschijnlijkheid toch zal de Wedstrijdcommissie van den N.K.B. on middellijk na afloop van deze wedstrijden overgaan tot het samenstellen van de ploeg, die op 30 Juli a.s. in Zaandam tegen Duitsch land zal uitkomen. Daardoor zal de Boschbaan een welhaast beslissende factor zijn: dus zijn in het uitgebreide programma Zondag a.s. on getwijfeld zeer spannende momenten te ver wachten. Uiteraard zal deze spanning cul- mineeren in de Seniorenklasse waar het gaat om het kampioenschap van Nederland. De eerstvolgende Damrubriek zal in de eer ste week van October worden opgenomen. DAMMEN. DAMCLUB D. O. S. De laatste competiewedstrijden van de Dam club Dos hadden het volgende resultaat. Eerste klasse: J. SpijkerC. Oudhof 2—0 CasseeJ. Boerkoel 02 II. Oudhof Sr.W. Dijkhof l1 H BerkH. Oudhof Sr. 20 tV DijkhofJ. Spijker 20 Tweede klasse: H. KolB. Groeneveld 02 H. Kol—Rotteveel 20 WIEI,RIJDEN Het Criterium te Zandvoort. Er bestaat reeds groote belangstelling voor het Internationaal Wielercriterium te Zandvoort. dat op Zaterdag 8 Juli wordt gehouden. Het bekende circuit is nu voor dit wielerfestijn in orde gemaakt; insiders zijn van meening, dat de baan ideaal is voor een criterium. Een groot aantal rijders hebben ingeschreven. Van de professionals noemen we: A. de Korver. Hardequest (België), F. Gijzen, O. Overweel, H. J. Seijen, E. Meulenberg (Belgic), R. Kroese, Middelkamp, J. J. Demmenie, J. M. Banken (Duitschland), A. Braackenveldt (België), P. v. Nek, A. van Amsterdam, F. Bonduel (België) en J. Braspenning Jr. Verder vernemen we dat Schulte in het cri terium meerijdt. Deze prominente rijder won Zondag het criterium van de stad Antwerpen, een race van 100 K.M. in 2 uur 8 min. 17 sec. In ieder geval zullen spannende momenten mede te maken zijn, daar begrijpelijk is, dat de andere rijders alle pogingen in het werk zullen stellen, om Schulte te verslaan. Op twee tribunes kunnen de bezoekers de wedstrijden volgen, terwijl men op het staan plaatsen-gedeelte ruimschoots de kans krijgt het criterium over alle linies na te gaan. Gerrit Schulte rijdt mee. Het publiek wordt verzocht op tijd aanwezig te zijn en niet op de baan te loopen, daar an ders ongelukken niet te voorkomen zyn. De wedstrijd begint te twee uur. De wedstrijdbezoekers, die zich naar de staan plaatsen wenschen te begeven, kunnen deze plaatsen slechts bereiken via de cassa in de Van Galenstraat nabij den Boulevard Barnaart. Van 1 uur af tot den afloop der wedstrijden zijn de ingangen der Van Galenstraat, der De Ruijterstraat der Trompstraat en der Van Kins- bergenstraat (alle aan de boulevard-zijde) af gesloten, evenals de toegangen der Dr.~ Joh. Metzgerstraat, van den Parallelweg en van de Van Speykstraat tot de van Kinsbecgenstraat. Per tram komende bezoekers kunnen bij de halte Kostverloren uitstappen en route B vol gen of aan het eindpunt uitstappen en na de Haltestraat verder route C volgen. Per trein komende bezoekers begeven zich via het Stationsplein en het pad. gelegen tus- schen de voetbalvelden, naar het wedstrijd terrein. VOETBAL De Dagbladencompetitie. HAARLEM'S DAGBLAD—HAAGSCHE COURANT (1—1). Woensdagavond werd op het E.D.O.-terrein de wedstrijd Haarlem's DagbladHaagsche Courant gespeeld. Rust kwam met 00. waar na de Hagenaars den stand op 01 brachten. De Groentjes waren toen veel sterker, maar verder dan den gelijkmaker kwamen ze niet. Eindstand 11. Door dezen uitslag heeft Leidsch Dagblad den beker voor een jaar in zijn bezit gekregen, waarmee we de Leidenaars gelukwenschen. WATERPOLO D.VV.R. NEEMT REVANCHE OP H.P.C. Door een 31 overwinning namen de Water ratten revanche op de in het begin van de com- nelitie te Heemstede geleden nederlaag: waar door de kans op promotie naar de hoofdklasse flink gestegen is. Wanneer begonnen wordt, stellen de volgende zeventallen zich op: D. W. R.: N Kollerie, D. v. Vïersen. Th. v. Koningsbrugge, J. Seubring, B. v. d. Bogaerde. H. Pieters, J. Kollerie. TI. P. C.: F. v. d. Geest. H Eldering. M. Maurits, H. Leyenaar, W. v. Groningen. A. J. Braam, A. C. de Bruyn. De eerste aanvallen zijn voor de Waterratten maar al spoedig komt ook H.P.C. in den aan val, doen voorloopig houden de resp. achterhoe den stand. Langzamerhand wordt H.P.C. op eigen helft terug gedrongen: dan gelukt het Kollerie. zwaar bewaakt door Braam, de score te openen. (10) De Haarlemmers zijn nu iets meer in den aan bal Van Viersen schiet na een vrijen worp ra kelings over. Aan den anderen kant stopt Kol lerie een hard schot van Braam. Na de hervatting ontstaat een flinke druk op het H.P.C.-doel, maar steeds weten de Heem stedenaren het spel te verplaatseu. Als Kollerie den bal naar Pieters plaatst, slaat deze het leder ineens door in het doel. (2—0). Opnieuw vallen de Waterratten aan. Het spel wordt forscher; wanneer Seubring een overtre ding begaat, moet hij het water uit; Eldering krijgt een strafworp te nemen die door Kollerie gestopt wordt. Hoewel DW R. een speler minder heeft, blijft zij toch in den aanval: wanneer Pieters binnen 4 Meter ongeoorloofd aangevallen wordt. ijgt hi] een strafworp toegewezen, dien hij n een doelpunt omzet. (30). Hel spel krijgt nu een veel te forsch karakter. Even voor het einde weet v. d. Geest de eer voor H.P.C. te redden. (31). Hiermee komt het einde

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 13