I §fi 1 Outillage van het Staatsvisschers-haven- bedrijf wordt belangrijk uitgebreid. Waar komt het vandaan Waarom het reusenpah LUX Vraag het reusenpah LU DONDERDAG 6 JUKI 1939 HAARDEM'S DAGBDAD UIT DE OMSTREKEN BENNEBROEK RAADSVERGADERING Woensdagavond acht uur kwam de gemeen teraad van Bennebroek in openbare vergade ring bijeen onder voorzitterschap van den Burgemeester, Baron K. J. G. van Harden- broek. De heer Heemskerk is afwezig. Ingekomen is een brief van den Inspecteur van het L.O., waarin hij mededeelt, zich wel met de plannen voor den bouw van een open bare lagere school te kunnen vereenigen, maar hij acht het gewenscht, eenige wijzigingen aan te brengen. Met het aanbrengen van wand- tegels bijv. moet soberheid worden betracht, evenals met het meubilair. Hij vraagt tenslotte, met deze wenscheil rekening te willen houden. De Voorzitter deelt mede, nieuwe tee- keningen te hebben laten maken, die hij onder de raadsleden laat circuleeren. De bezuinigin gen beloopen bij elkaar een bedrag van f 2600. De heer Smit zou in de kap van het ge bouw toch liever geen wijziging willen laten brengen. De Voorzitter acht het niet gewenscht, zich tegen de wenschen van den inspecteur te verzetten, want deze is tenslotte ook de ad viseur van Ged. Staten. Om de zaak niet in gevaar te brengen, geeft spreker den raad dringend in overweging, het advies van den inspecteur te volgen. De heer Van Lier op gelooft, dat het schoolgebouw ruim voldoende zal blijken te zijn. De Voorzitter beaamt dit. De heer Smit wil gaarne den toegang tot den zolder ongewijzigd laten. Hij vraagt, of dit niet verzocht kan worden, want dan zou er later een lokaal bij gebouwd kunnen worden. De Voorzitter wil dit alsnog in overwe ging nemen. Nadat nog eenige vragen van den heer Dubbis door den Voorzitter beantwoord zijn, vereenigt de raad zich met het voorstel van den Voorzitter. Bij punt 6: Voorstel tot onbewoonbaarver klaring van perceel' Reek 29 vraagt de heer De Vries, of er voor den bewoner een ander huis gevonden kan worden. De Voorzitter zal dit onderzoeken. De heer Dubbis acht het 't best, eenige nieuwe woningen te bouwen, want hij acht' het niet goed, dat vele menschen op een zolder slapen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Een langdurige discussie heeft plaats over de kwestie van een andere onbewoonbaar verklaarde woning. De heer Dubbis meent, dat de belanghebbende gedupeerd is; spreker oefent critiek op Ged. Staten, die volgens hem den eigenaar van de woning ook hadden moe ten hooren. „Dit was hun plicht geweest", zegt spreker, die vervolgens overweegt van het be sluit van Ged. Staten in hooger beroep hlf de Kroon te gaan. De Voorzitter antwoordt, dat in dén Bennebroeker raad over den plicht van Ged. Staten' niet 'gesproken kan worden. Hij 'geeft in overweging, van hooger beroep bij de Kroon af te zien, omdat het toch niet zal hel pen. Spreker is tenminste niet bereid, de zaak te verdedigen; dat zal iemand uit den raad moeten doen. De heer Van Bakel noemt-dep naam van den heer Dubbis. v - De -heer Dubbis acht het echter een ver loren zaak en berust in het. besluit van Ged. Staten. Bij het agende-punt: Aanbieding bedrijfs- rekening en gemeenterekening over 1938 doet de Voorzitter de verblijdende meredee- ling, dat het Woningbedrijf -een batig saldo heeft van f 100.28 en dat de gemeenterekening sluit met een batig saldo van f 1757. Op zijn voorstel worden de raadsleden De Vries en Heemskerk aangewezen, om het te con troleeren. De geloofsbrieven van de nieuw gekozen raadsleden worden onderzocht en goedgekeurd. Tot hun toelating wordt besloten. O i Burgerlijk Armbestuur. In de raadsvergadering van 26 April j.l. werd met 4—3 stemmen aangenomen een voor stel van de heeren J. Dubbis, C. de Vries en C. S t ij g e r tot instelling van een Burger lijk Armbestuur, hoewel dit door B. en W. in een uitvoerig prae-advies ten sterkste werd bestreden. Na de aanneming had de Voorzitter medegedeeld, dit raadsbesluit ter vernietiging bij de Kroon te zullen voordragen. In de raadszitting van Woensdagavond werd de discussie over het voorstel van de heeren Dubbis, De Vries en Stïjger voortgezet. De Voorzitter deelt mede. dat hij prin cipieel tegen de instelling van het Burgerlijk Armbestuur blijft. Hij is echter van zijn voor nemen, om het voorstel ter vernietiging aan de Kroon voor te dragen, teruggekomen. Spre ker acht het beter, dat voor de uitgaven voor het Armbestuur B. en W. verantwoordelijk zijn. Die hebben een adviescommissie niet noodig. De Voorzitter zou het echter veel beter vinden, als de oude raad deze zaak niet meer behan delt. Dat kan beter de nieuwe raad doen. De heer Dubbis is het daarmee niet eens. Hij merkt op. dat in het prae-advies van B. en W. een onjuistheid stond. Daarin is name lijk gezegd, dat ook Heemstede seen Burger lijk Armbestuur wenscht. Maai-" het bestaat wel. De heer De Vries zegt, dat een Burgerlijk Armbestuur niet zoo maar lukraak geld kan uitgeven. Het is de raad, die het geld moet toestaan. Spreker blijft de instelling van het Burgerlijk Armbestuur in het belang van de gemeente achten. Beide Kerkgenootschappen hebben óók niet voor niets geadviseerd, daar toe over te gaan. Hij wil het denkbeeld dan ook niet loslaten. En als B. en W. eventueel aan Ged. Staten gaan vragen om dit raads besluit niet goed te keuren, dan zal spreker zich óók tot dat college wenden. Tenslotte keurt de raad het reglement van het Burgerlijk Armbestuur goed met 4—2 stemmen. Hamerstukken. De volgende agendapunten werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd: Vaststelling kohieren plaatselijke belastin gen. Vaststelling 5e suppletoire begrooting 1938. Behandeling 2e suppletoire begrooting 1939. Voorstel tot wijziging van de algemeene politieverordening. Vaststelling kosten open baar lager onderwijs ingevolge art. 55ter der Lager Onderwijswet 1920 over het jaar 1938. Besluit tot vaststelling van de bijdrage in den B-steun. Behandeling reclames plaatselijke belastingen. Rondvraag. De heer Dubbis had in de raadszitting van 26 April gewaagd, de gaten in het plaveisel van den Leidschevaartweg dicht te maken. Hij was voornemens, er nu wederom de aandacht op te vestigen, maar tot zijn genoegen heeft hij geconstateerd, dat het juist Dinsdag ge beurd is. Hij betuigt daarvoor zijn dank. Hierna sluiting. Er komen drie hellingen ter ver vanging van de twee droogdokken. IJMUIDEN Donderdag. De minister van Waterstaat heeft zijn goedkeuring verleend aan het plan tot den bouw van drie scheepshellingen ten dienste van de visschersvloot, zulks ter vervanging van de beide droogdokken, die niet alleen aan ouderdomszwakte gaan lijden, maar die ook, door het in de vaart brengen van trawlers van meer dan 400 ton, aan capaciteit tekort gaan schieten. Een der beide dokken zal worden gesloopt, hei tweede is eventueel voor andere doeleinden be schikbaar. Het zal echter in geen geval meer deel blijven uitmaken van de outillage van het Staatsvisschershavenbedrijf. De hellingen zullen worden gebouwd in de Haringhaven nabij het bunkerstation, waar het Staatsvisschershavenbedrijf nog over groote ter reinen beschikt. De bouw dezer hellingen daar ter plaatse maakt het noodig, dat de weg naar de semaphore wordt verlegd. De bouw geschiedt in een grooten bouwput en er zal zoo spoedig mogelijk, waarschijnlijk reeds binnen twee maanden, mee worden begon nen. Men hoopt het werk over een jaar gereed te hebben. Van de drie hellingen krijgen twee een lengte van 50 M. de derde wordt 30 M. lang. De sche pen worden op de helling geplaatst met behulp van een op rails in het water onder de kiel ge plaatsten wagen, die dan met krachtige lieren omhoog wordt getrokken, een systeem, dat in het bijzonder geschikt is voor de achter veel die per dan voor liggende trawlers en dat veelal ook in buitenlandsche havens, met name in Huil en Grimsby wordt toegepast. Het draagvermogen van de beide groote hellingen bedraagt 700 ton. Zooals hierboven reeds werd opgemerkt, zijn de beide droogdokken, waarover het Staatsvis schershavenbedrijf thans beschikt, van onvol doende capaciteit voor het dokken van de groot ste trawlers van de IJmuidensche vloot. Wel zijn deze eenige malen in het grootste dok opgeno men geweest, doch dit ging steeds zeer bezwaar lijk, zoodat een betere gelegenheid om de sche pen droog te zetten zéér gewenscht bleek. Eindexamen Rijks Hoogere Burgerschool. Voor het eindexamen der RH.B.S. afdeeling A zijn geslaagd: mej.. M. J. Bakker, mej. W. Oudhuizen en de heeren G. H. A. Tijssen en A. Verschoof," allen te Velsen; mej. K. C. M. Dangermond, mej.'T. J. van Eek en mej. E. M. Romunde allen te Beverwijk, de heeren W. P. van Leijden Koog a. d. Zaan, J. P. Loos, Zandvoort en A. Nol, Uitgeest. MARKTBERICHT. (Versche visch). IJmuiden, 6 Juli 1939 (A.N.P.) Tarbot 5643 ct. per kilo. Tong f 1.50—f 0.94 idem. Heilbot f 1.20—f 1.10 idem. Griet f 24f 19 per 50 kilo. Zetschol f 23 idem. Kleine schol f 26—f 11 idem. Bot f 14—f 6 idem. Schar f 8.50—f 3.20 idem. Tongschar f 31f 24 idem. Poontjes f 4.60r—f 4.10 idem. Kleinmiddel schelvisch f 16.50—f 9.90 idem Kleine schelvisch f 11f 5.40 idem. Groote gul f 11f 7.60 idem. Kleine gul f 7.50f 3.80 idem. Wijting f 4.00f 2.70 idem. Makreel f 4.50f 3.33 idem. Versche haring f 11f 9.70 idem. Groote heek f 28f 22 per 125 kilo. Middel heek f 23 idem. Kleinmiddel heek f 8 per 50 kilo. Kleine heek f 8.50 idem. Kabeljauw f 68f 22 per 125 kilo. Vleet f 2f 0.70 per stuk. Leng f 0.95—f 0.30 idem. Koolvisch 0.90f 0.52 idem. BESOMMINGEN. Manden. Trawlers. 665 Walrus IJm. 24 f 2540. 275 Zwarte Zee IJm. 94 f 2190. 325 Claesje R.O. 46 f 2770. Logger: K.W. 161 f 890 VELSEN Vacantiegift voor militairen. A.s. Zaterdag openbare geldinzameling. Zaterdag 8 Juli vindt de openbare geld inzameling van het Regenboog-comité plaats. Laten wij hopen dat het comité hiermede veel succes zal hebben. Om zijn taak te kunnen verrichten heeft het comité immers geld noodig, veel geld zelfs, want steeds duidelijker wordt het, dat de taak van het comité verder reikt dan het zoo nu en dan verstrekken van versnaperingen of het orga- niseeren van pretjes aan en voor onze mili tairen. Natuurlijk hebben onze jongens aan dit laatste ook behoefte en het comité hoopt hieraan ook te kunnen voldoen. Belangrijker werk echter wacht haar! Wanneer straks de mooie zomersche dagen voorbij zijn en de winter komt, dan zal eerst recht de dreigende verveling tijdens de avond uren en het gemis aan voldoende localiteiten om onze jongens een welkom tehuis te be zorgen demoraliseerend gaan werken. Het comité vertrouwt er op dat alle burgers willen helpen om dit gevaar, dat onze mili tairen bedreigt te helpen bestrijden. Al te weinig wordt nog beseft hoezeer wij onze militairen noodig kunnen hebben. Nu reeds moet het comité haar plannen kunnen uitvoeren om straks klaar te staan om haar werkelijk te kunnen volbrengen. Daarom stort a.s. Zaterdag 8 Juli allen uw vacantiegave klein of groot in de collecte bussen, of stort uw gave op de Postgiroreke ning van het comité ten name van den heer Dr. A. Demmers, Dr. Schuytstraat 9, Bever wijk. Gironummer 149160. onder vermelding van „vacantiegave militairen". Collectanten kunnen zich aanmelden bij mevr. Barbiers, Willcbrordstraat 25, IJmuiden- Oost. Werkloosheid blijft afnemen Thans nog 1166 volwassen werkloozen. Uit de gegevens omtrent den stand der werkloosheid, die ons wekelijks door de Ge meentelijke Arbeidsbeurs worden verstrekt, blijkt duidelijk, dat het aantal werkloozen zich den laatsten tijd in een dalenden lijn be weegt. Dit wijst er. duidelijk op dat de werk gelegenheid zich in owe gemeente gestadig uitbreidt, welke uitbreiding zelfs nog grooter is dan door het dalende werkloosheidscijfer wordt aangetoond. Want ook de bevolking neemt gestadig toe en dat niet alleen door een geboorte-e maar ook door een vestigings overschot. Opmerkelijk is vooral het kleine aantal jeugdige werkloozen. Geheel werkloos waren op 1 Juli j.l. slechts 48 jongens en meisjes ór.der 18 jaar. Ingesphreyen waren op 1 Juli 1619 (v.w. 1744) volwassen werkzoekenden, waarvan 1166 (1219) geheel en 287 (335) gedeeltelijk werkloos. Als werkzoekend stonden ingescreven 211 (244) bouwvakarbeiders, 150 (152) metaalbe werkers. 14 (17) houtbewerkers, 25 (33) land arbeiders, 150 (135) havenarbeiders, 272 (277) visschers, 37 (35) kantoorbedienden 550 611) losse arbeiders, overige beroepen 216 (240) totaal 1619 (1744). Verder 36 (39) mannen onder 18 jaar, 23 20) vrouwen boven en 6 (5) vrouwen onder 18 jaar. Het aantal in een gesubsidieerde werk verschaffing geplaatste arbeiders bedroeg 93 (107). NA DRIE JAAR ONTDEKT! Het is de politie gisteren gelukt aan te hou den een zekeren P., een van de vele kooplie den zonder vaste woon- of verblijfplaats. P. had zich in Dec. 1935 schuldig gemaakt aam diefstal en toen een valschen naam op gegeven. De politie-ambtenaar die hem des tijds had geverbaliseerd, herkende P., waarna hij hem aanhield en voor den commissaris van politie geleidde. Droomen van gras- maaien beteekent: maat schappelijk succes. Voor den tijd van de maai- machine, toen het gras nog uitsluitend met de zeis werd gemaaid, werd de maaier, die het meeste had gesneden, uit geroepen tot kampioen, vandaar het bijgeloof, dat droomen van gras- maaien beteekent, dat men hooger zal stijgen op de maatschappelijke ladder. Drinkliedjes. Drinkliederen danken hun ontstaan aan een soort operette, omstreeks 1500 gecomponeerd door Bisschop Still, van Bath in Engeland, waarin een drinklied voor kwam. getiteld: „Drie vroo- lijke bisschoppen". BEVERWIJK De nieuwe verpakking voor aardbeien. Van belang voor den binnenlandschen handel. De Bevenwijksche veilingen hebben in dit aardbeienseizoen een mooi succes geboekt met de invoering van een nieuwe krat voor het ver pakken van drie sloffen aardbeien. Er is veel vraag naar aardbeien voor versche consumptie en het is voor deze aardbeien, dat de krat bedoeld is. Men is wel bijzonder geslaagd in het model, het is frisch, sterk en handig en het laat zich uitstekend stapelen op vrachtwa gens. Daar Beverwijk de laatste jaren zich meer gaat toeleggen op de teelt van versche consump tie, is het een buitengewone reclame, dat de Beverwijksche aardbeien nu zoo frisch en keurig verpakt op de markt verschijnen. De veilingen hebben lang geaarzeld om tot de invoering over te gaan. Men wist vooruit, dat een zeer groot aantal kratten noodig zou zijn, met als gevolg een groote kapitaal-investatie. doch men vreesde tevens dat een krat gemiddeld hoogstens wteemaal zou circuleeren. Immers, mooi fust blijft zoo licht bij den 'winke lier achter om in den winkel dienst te doen. Voorts is het een fust, dat één maand wordt ge bruikt en elf maanden van het jaar moet wor den geborgen, wat pakhuishuur, assurantie en andere kosten met zich brengt. Het blijft dus voor de veilingen de eerste jaren een riskante onderneming, doch men is zeer verheugd, dat de krat met instemming wordt gebruikt door tuin ders en koopers. De veilingen hebben eerst lang zaam hun voorraad aangeschaft, om te zien of de krat „het doen1' zou. Nu reeds circuleeren 40.000 kratt'en, waarmede men de behoefte voor 1939 meent te kunnen dekken. BLOEMENDAAL Burgerlijke Stand, Bevallen: Geen. Ondertro.uwd: P. Rotteveel en W. Chr. Visse W. Beunder en H. Stuifzand. Getrouwd: S. 2)warts en A. A. M. L. Treff- ner; B. N. Rijgersberg en C. M. Mooijekind; W. G. Barnhoorn en M. H. M. van der Meij: F. K. Hoppenbrouwer en J. Klaassen; C. J. Hansen en C. L. van Essen; J. P. Keer en A. H. Bongers; D. Rensenbrink en W. J. Vial, J. H. J. M. Eldering en H. E. Rathberger. Overleden: J. F. van der Veen 72 j„ H. A. Slot 75 j., N. Vedder, echtg. v. E. v. Beem 75 j„ overleden te Haarlem, J. H. Tobi 52 j., M. Kaan, wed. van O. de. Kieviet 78 j. ONGEVAL OP HET BLOEMENDAALSCHE STRAND De elfjarige P. v. d. B. uit Haarlem kwam Woensdagmiddag op het Bloemendaalsche strand bij het spelen zoodanig te vallen, dat hij een arm- brak. De politie heeft den arm gespalkt, waarna de jongen per auto naar het St. Elisabeth's Gasthuis werd vervoerd. GESLAAGD Woensdag zijn voor het M. U. L. O.-diploma A geslaagd de volgende leerlingen van de open bare school voor U. L. O. aan den Vijverweg: H. Huyser, N. J. Hok, C. Tuyl, C. J. Reinalda. M. J Heitman, H. Glazener, L. M. Margadant en J. Verboom. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Muiterij aan boord van Groning- schen kustvaarder. Twee leden der bemanning achter slot en grendel. GRONINGEN 5 Juli. Het Nederlandsche motorkustvaartuig „Nejaco" uit Groningen heeft in Maart en April een veelbewogen reis gehad. In de haven Treuro (Engeland) brak brand uit aan boord op het oogenblik, dat de beman ning behalve de kok, aan den wal was. Bij terugkomst werd de brand ontdekt en door krachtdadig optreden van de brandweer ge- bluscht. Gedurende dezelfde reis werden aan boord steeds diefstallen gepleegd. Er werd voorts een poging tot vergiftiging gedaan. Van al deze feiten werden twee schepelingen verdacht en de in Groningen wonende reeder heeft, toen het schip in Juni in Nederland terug kwam, daarvan onmiddellijk aangifte gedaan bij de politie. De betreffende schepelingen, de 16-jarige kok P. M. uit Delfzijl en de 21-jarige monteur T. K. uit Schildwolde die thans in mili tairen dienst is, zijn respectievelijk te Delfzijl en Utrecht aangehouden en naar Groningen overgebracht. Zij bekennen gedeeltelijk de hun ten laste ge legde feiten. Hun plan was het schip te laten zinken, nadat zij de overige leden der beman ning onschadelijk hadden gemaakt en al het aanwezige geld hadden gestolen. Later werd het plan gemaakt de bemanning te vergiftigen. De gearresteerden, die thans in het huis van bewaring te Groningen vertoeven, worden he den ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Wielrijder door auto in de sloot geworpen. LOENEN A.D. VECHT, 5 Juli. Op den Rijksstraatweg nabij de buitenplaats Mid- denhoeb alhier is van ochtend omstreeks elf uur de ongeveer 45-jarige wielrijder W. v. H. uit Amsterdam aangereden door een perso nenauto uit Overijsel. op het oogenblik, dat deze een vrachtauto wilde passeeren. De fiet ser kwam in een sloot terecht. Voorbijgangers brachten den man op het droge. Korten tijd later is hij overleden. Ook de twee auto's waren met elkaar in bot sing gekomen, waardoor een inzittende van den vrachtwagen licht gewond werd. Hij is naar zijn woning teruggekeerd. EXAMEN NIJVERHEIDSONDERWIJS. 's-GRAVENHAGE, 5 Juli Geslaagd voor het examen voor de akte N. XX zonder de verklaring, bedoeld in artikel 33 der Nijver- heldsonderwijswet: H. A. Sarink te Haar lem, Omdat het reuzenpak bijzon der voordelig isHet bevat meer dan dubbel zoveel als het gewone pak en kost toch maar 25 ct. Extdan nog twee verschillende breipatro nen en een hele bon voor ge schenken. (Adv. Ingez. Med.) Nieuwe colleges van Ged. Staten. De samenstelling der colleges in Zuid- - Holland en Utrecht. 's GRAVENHAGE,, 5 Juli. Provinciale Sta ten van Zuid-Holland zijn heden in vergadering bijeengekomen ter verkiezing van de leden van Gedeputeerde Staten. Voor de stemming heeft de heer Drees als voorzitter van de sociaal-democratische Staten fractie de bezwaren van deze fractie uiteengezet tegen de samenstelling van het college van Ged. Staten, welke samenstelling sinds jaren niet meer in overeenstemming is met de verhoudin gen in Prov. Staten. Spreker achtte dit in hooge mate onbillijk en drong aan op de benoeming van een tweeden sociaal democraat in 't college waarvoor candidaat werd gesteld de heer Gar denier. Nadat de heer van Voorst tot Voorst (R.K). het beroep van den heer Drees op even redigheid en billijkheid had verworpen, werd overgegaan tot de stemming. Tot leden van het college van gedeputeerden werden gekozen de heeren Th. Heukels, P. de Bruin, Mr. E. J. M. H. Bolsius, mr. J. J. R. Schmal, C. G. Roos en mr. T. J. Verschuur, die allen hun benoeming hebben aangenomen. Tot buitengewoon lid van het college van Ge deputeerde Staten werd gekozen mr. G. van Ba ren (A.R.) met 41 van de 80 stemmen. De heer Gardenier kreeg 24 stemmen. In het nieuwe college van Utrecht werden gekozen: W. J. J. Wijkamp (S. D. A. P.), G. H. J. van Spanje (R.K) mr. H. W. de Vink (R.K.) Jhr. W. H. de Beaufort (Liberale Staatspartij). Ir. F. C. C. baron van Tuyll van Serooskerken van Zuy- len (C.H.), dr. G. A. Diepenhorst (A.R.) en ir. E. Middelberg (A.R.) (buitengewoon lid) Geweldige brand te Blaricum. BLARICUM, 5 Juli - Vanmiddag om half één brak op nog onbekende wijze brand uit ln de villa, bewoond door den heer Prins, aan de Dwarslaan op het Huigerhoogt te Blaricum. Door den feilen zuidoosten wind wakkerde het vuur geweldig aan en sloegen de vonken op het rieten dak van een belendende nog on bewoonde villa over. Binnen eenige minuten stonden beide groote villa's in lichter laaie. De brandweer uit Blaricum stond geheel machteloos, temeer, daar de druk op de wa terleiding zeer gering was. Na tien minuten had ook de tegenover lig gende villa, bewoond door den heer F van Tetterode, vlam gevat. Terwijl eveneens kort daarna een vierde villa begon te branden. Deze villa wist men echter te behouden. Alleen het rieten dak leed schade. BURGERLIJKE STAND. HAARLEM, 5 Juli. Ondertrouwd 5 Juli: P. M. J. Hokkeling en P. C. van Niel; J. C. J. Vermeij en E. M. van Rooij; G. Koedijker en S. M. Tolen; J. van der Linde en H. M. A. Lambert-: A. Koster en C. van Everdingen; W. Th. Heuverkamp en J. H. In den Haak; L. J. A. Molhoek en E. G. Rosenhart; G. G. Tijsterman 'en T. Roest; C. F. H. Rolf en E. Grischek; W. F. M. Clabbers en E. M. Dijkstra; H. L. M. Fabel en J. Oddens; B. L. Huiskens en A. E. Moreels; J. A. Dorlandt en G. M. E. Zwetsloot; J. de Goede en A. Far- ber; P. G. de Haan en J. F. R. Smit; D. Philippo en C. J. Verdam; J. Rodenburg en M A. Soldat; N. C. Koopman en M. van Trigt; A. de Vos en H. M. Luiting; H. Meijer en T. Groen; H. de Kraijff en E. H. Aupers; B. J. van Eerden en J. M. van der Klugt; D. St-athi en L. Brandenburg; R. van der Velde en C. L. Qualm. Getrouwd 5 Juli: H. C. van Bilderbeek en H. J. W. C. Seyts; H. J. Teeuwen en G. van Zanten; L. M. Koster en M. Gooijer; F. J. A. Jacques en G. M. Kerssens; A. j. Wijtkamp en B. van Kleef; J. A. Hesseling en K. Loh- man;J. H. Tuijn en H. A. Nieuwenhuizen; J. Blommestein en V. M. Kranendonk; P. Zuu- rendonk en N. J. Einmahl; A. Moorhoff en A. J. A. Collé. Bevallen. 30 Juni: J. E. van Kempen—Van Leeuwen, z. 2 Juli: M. Weber—Kremer, d. M. J. van de Weetering—Ouwejan, d. 4 Juli: M. W. van der Smissen—Seggelink, z. J. Th. J. Strootman—De Huu, 2 z. IJ. N. de Vries—van Veen, d. J. Dirksen—Van Dijkhuizen, z. 5 Juli: A. I. Bakker—Van Deventer, z. C. van der Meij—Van Slooten, z. Overleden. 3 Juli: M. de Voogt—Aberson, 40 jaar, Zonnelaan. M. G. Cobelens—Raadt, 61 j.. Soutmanstraat. 4 Juli: E. G. J. van Es- veld—Oor. 63 j., Hazepaterslaan. J. Rijbroek- Plevier, 77 J., Leidscheplein. F. J. Hunter, 52 J., Eikenstraat. H. van Campen—Jansen, 81 il Schouwtjeslaan.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 7