Jkolsche Jbesidmt canfeneextr met Smigly Rydz en Beek Iets gunstiger berichten over Dantzig DONDERDAG 6 JUL'I 1939 HAARLEM'S DAGBLAD ^Belangrijke conferentie te Warschau"^ SjHiqhf Jitfdz Woensdagmiddag is op het paleis van den Poolschen president te Warschau een belangrijke conferentie gehouden door Moscicky, Smigly Rydz en Beek. Het verluidt dat gesproken is over maat regelen, die genomen moeten worden met betrekking tot militaire voorberei dingen in Dantzig. De Britsche zaakgelastigde Norton heeft een bezoek gebracht aan Beek op het ministerie van Buitenlandsche Za ken. Het verluidt, dat hij in kennis is ge steld van het besluit dat de Poolsche regeering heeft genomen na het over leg van .Beck met den Poolschen am bassadeur te Londen. Men gelooft, dat dit besluit spoedig een concreten en zichtbaren vorm zal aannemen, doch de officieele woordvoerder heeft 's avonds medegedeeld: „Wij kunnen geen aan wijzing geven over de maatregelen, waartoe besloten is". Inmiddels meldt Reuter uit Dantzig dat de toestand hier voor het oogenblik verbeterd sdhijnt doch hij kan slechts gewapende vrede worden genoemd. Aan beide zijden wordt gezegd: „Wij zijn sterk, wij kunnen wachten" doch er is geen aanwijzing voor een stap in de richting van een oplossing. Vandaag zal Förster de gouwleider voor Dantzig, op een partijdag het woord voeren. Met belangstelling ziet men zijn redevoering tegemoet. Men acht het niet waarschijnlijk dat zij een meer opbouwenden toon zal hebben dan de vorige. Afdeelingen van den Pool schen arbeidsdienst zijn in de buurt van Gluckau aan de grens der Vrije Stad aangekomen waar zij thans versterkin gen aanleggen. De financïeele maatregelen van deze wéék worden toegeschréven aan vroegere financieele decreten, waarbij alle buitenlandsche valuta in Dantzig moesten worden ingewisseld tegen (Dantziger) guldens. De aldus verkregen buitenlandsche valuta werden naar Duitschlar.d gezonden Deze maat regelen hebben een ernstigen twijfel doen rijzen over de uiteindelijke veiligheid van den gulden en de spaargelden, aadr veel gekocht is Textiel firma's hebben vooral uit Polen gekocht De normale voorraden voor zes maanden gingen in een maand van de hand. Uit Poolsche bron wordt volgens Havas ver nomen, dat de werkzaamheden tot remilitarissee ring van Dantzig voortgaan. Naast de dokken van Schichau zijn thans ook de „Dokken van Dantzig" begonnen te werken voor de herbe wapening van Dantzig. Op de werkplaatsen is een begin gemaakt met den bouw van zes pon tons, die waarschijnlijk gebruikt zullen wor den voor overgangen over den zijarm van den WeiChsel, den Nogat, die de grens vormt tus- schen Oost-Pruisen en Dantzig, waarover slechts een brug ligt, op Poolsch gebied, te Tczew. Om de voorbereidingen geheim te hou den, heeft de leiding der dokken van Dantzig hondend arbeiders van Poolsche nationaliteit ontslagen en de Poolsche arbeiders, die de Dantzigsche nationaliteit hebben gewaarschuwd dat zij hun betrekking over twee weken zullen verliezen. Gelijk bekend is bezit Polen 50 pet. der aandeelen in de dokken van Dantzig. De rest behoort aan de Vrije Stad. Het Poolsche blad „Dobry Wieczor" schrijft in een hoofdartikel: de Duitschers zullen ten slotte moeten begrijpen, dat de verantwoordelijkheid voor een voortduren van den tegen woord igen toestand, met alle onvermijdelijke gevolgen daar van, bij het derde rijk ligt Indien men dat niet wil begrijpen, zal de vast beraden houding der goedgewapende staten, die den vrede willen, er wel toe noodzaken deze po litiek te wijzigen. De door Duitschland begon nen actie, welke een moreele uitputting beoogt, duurt nog voort, aldus het blad. doch wij staan aan een keerpunt van den internationalen toe stand. Het vredesfront heeft snel bewapend en het is tot nu toe in het defensief gebleven. Thans is de toestand veranderd. De kwestie Dantzig werd de toetssteen voor de hechtheid van het vredesfront, welks krachtige houding Berlijn tot nadenken moet stemmen. Berlijn moet niet vergeten, dat iedere bedreiging van Dantzig noodzakelijkerwijs op de Poolsche ba jonnet moet stuiten. Zekere feiten, zooals bijv. de aankondi ging van de aankomst te Dantzig van den krui ser „Königsberg" zou op de neiging wijzen de betrekkingen tusschen Polen en Duitschland te normaliseeren: deze feiten blijven echter zeld zaam en zij zijn zeer onvoldoende. Zoolang het Rijk niet afziet van zijn imperialistische plan nen zal Europa daarom moeten waken met de wapenen in de hand. In het Lagerhuis. In het Engelsche Lagerhuis heeft de conser vatief Vyvian Adams den premier de vraag ge steld. of hij, gezien het onwettige optreden ten aanzien van den invoer van munitie en gewa pende mannen in de vrije stad Dantzig. stappen wil nemen zoolang het nog tijd is om bij de Duitsche regeering den indruk te vestigen van de vastberadenheid van het Britsche volk door een of andere physieke actie, zooals een mobili satie van de vloot. Chamberlain antwoordde, dat de Britsche re geering niet in gebreke zal blijven de stappen te nemen, die haar noodig of wenschelijk voor komen om haar houding volstrekt duidelijk te maken. Dit is reeds nauwkeurig verklaard in recente redevoeringen door ministers. Het Labourlid Cocks stelde eveneens een vraag over den toestand in Dantzig. Butler antwoordde namens de regee ring, dat zekere militaire voorbereidin gen die gemeld worden, een inbreuk lijken te vormen op artikel 5 van het statuut van Dantzig. Zooals Chamber lain op 1 Juli verklaard heeft, houdt de Britsche regeering nauw contact met de Poolsche en Fransche regeeringen ten aanzien van alle aspecten van den toestand in Dantzig. Wat de recente ontwikkeling in dien toestand betreft, zeide Butler, dat hij niets kon toevoegen aan Chamberlain's verklaring van 3 Juli. Op de aanvullende vraag van Cocks, of de Britsche regeering zich voorstelt een démarche te ondernemen, zeide Butler: „Wij zijn op het oogenblik in contact met deze regeeringen over alle aspecten der aangelegenheid en ik kan voor het oogenblik niet meer zeggen". Verder vroeg Cocks of de aangekondigde po litiek der Britsche regeering, volgens welke En geland terstond zijn geheele kracht zal inzetten om zijn beloften tot het bieden van weerstand tegen verdere agressie gestand te doen, het geval dekt van een poging om een gewelddadige wijziging tot stand te brengen in den status van Dantzig. Butler antwoordde: „Ik zou Cocks willen verwijzen naar de bewoordingen van onze toezegging aan Polen, welke Groot Brit- tannië zeker zal nakomen. Op een verdere vraag antwoordde Butler: Cocks zal zich herinneren, dat de bewoordin gen van de garantie, die wij aan Polen hebben gegeven, betrekking hadden op een duidelijke bedreiging van zijn onafhankelijkheid". Roosevelt mag den dollar devalueeren. President mag van het stabilisatiefonds gebruik maken. WASHINGTON, 6 Juli. Aangezien de Senaat met 43 tegen 39 stemmen het monetaire wets ontwerp heeft aangenomen, is Roosevelt ge machtigd om indien noodzakelijk den dollar te devalueeren, het stabilisatiefonds te benutten en den aankoop van buitenlandsch- en binnen- landsch zilver voort te zetten waarbij de zilver- prijs van 64 64 tot 71.1 cent verhoogd kan wor den. Regeeringskringen beweren dat de monetaire volmachten der regeering, die Vrijdagnacht af- geloopen zijn, daardoor vernieuwd werden. De spreker van de regeering, senator Barkley, ver klaarde dat hij hoopte dat Roosevelt niet ge dwongen zou zijn, in de volgende 2 jaar van zijn monetaire volmachten gebruik te maken. „Wij weten, dat Engeland verleden jaar lang van plan was het pond te devalueeren maar dat het daarvan afzag omdat Roosevelt volmachten be zat om ook den dollar te devalueeren". (United Press) Kardinaal Innitzer zet zijn rondreis voort. Politie verleent hem bescherming. De Weensche pers maakt geen melding van de incidenten, welke zich hebben voorgedaan tijdens de herderlijke rondreis van kardinaal Innitzer. Zoowel kerk als staat willen den be- staanden wapenstilstand niet breken, aldus meldt Havas. Officieel wordt ten sterkste ont kend dat de betoogingen door nationaal- socialistische autoriteiten werden georgani seerd en spreekt men over „spontane betoogin gen" der bevolking in een gebied, waar vele bloedverwanten van Planetta en Holzweber leven, die techt gesteld zijn na den moord op Dollfuss. De kardinaal heeft geweigerd een verklaring af te leggen en zet te Weenen zijn gewone leven voort. Woensdag heeft hij de begrafenis van een bekend katholiek bijge woond. De herderlijke rondreis, welke bijna gereed is, zal volgens het vastgestelde pro gramma worden afgewerkt. Teneinde nieuwe incidenten te voorkomen, zullen politie en gendarmerie den kardinaal op zijn reizen bescherming verleenen. Graaf Ciano Zaterdag naar Spanje Per oorlogsbodem naar Barcelona. Graaf Ciano, die, zooals men weet, binnenkort een bezoek aan Spanje zal brengen, ter beantwoording van het bezoek van minister Serrano Suner aan Italië zal Zaterdag aan boord van een oorlogsbodem naar Barcelona ver trekken. In den middag van den lOen Juli zal Ciano te Barcelona aankomen, waar hij door zijn Spaanschen collega Jordana en den minister van binnenlandsche zaken, Suner zal worden ontvangen. Hij zal bezoeken brengen aan Tarragona, Victoria en Zaraus, waar hij ge neraal Franco zal ontmoeten. Op 12 Juli zal Ciano aanzitten aan een diner te San Sebas tian, aangeboden door Jordana. terwijl hem den avond van den volgenden dag een diner zal worden aangeboden door Franco, waar aan ook de leden der regeering zullen aan zitten. Op 15 Juli zal Ciano de „ijzeren gordel" van Bilbao bezoeken en des middags per vlieg tuig naar Madrid en vervolgens naar Toledo vertrekken. Op 17 Juli zal de minister van Sevilla uit per vliegtuig naar Italië terue- keeren. Nederland en het vluchtelingenvraagstuk. Waardeerende woorden in het Engelsche Hoogerhuis. In het Engelsche Hoogerhuis heeft Lord Lytton gisteren in een uitvoerige redevoering het vluchtelingenvraag stuk tef sprake gebracht, waarbij hij als zijn meening deed kennen, dat Engeland niet zoo'n mooie bijdrage had geleverd als 'andere landen, met inbegrip van zoo kleine landen als Nederland en België. Spreker gaf als zijn meening te kennen, dat het hier een internationaal vraagstuk be treft dat door een internationaal agent schap moet worden behandeld. Hier ligt naar zijn meening een taak voor den Volkenbond. Spreker stelde voor, dat een internationaal lichaam van deskundigen terstond zou wor den aangesteld met tot taak bestudeering van het probleem en het doen van aanbevelingen voor een regeling, waarna contact zou moeten worden gezocht met de verschillende regee ringen en getracht zou moeten worden met deze door samenwerking de noodige leeningen uit te geven om aanbevelingen te kunnen uit werken. „Ik hoop, zoo besloot Lord Lytton, dat zij als essentieel onderdeel van een alge- meene regeling een werkelijke bijdrage zullen eischen van Duitschland aan de oplossing van dit groote internationale probleem, dat de huidige Duitsche heerschers in het leven hebben geroepen. De aartsbisschop van Canterbury bepleitte vollediger opneming van vluchtelingen in Groot Brittannië. Ook Lord Listowel (Labour-oppositie) sprak de hoop uit dat de regeering een meer liberale politiek tegenover de vluchtelingen zal voeren en de poorten van Groot Brittannië wijd voor hen zal openen. De bisschop van Chichester drong er bij de regeering op aan iedere gelegenheid te baat te nemen met de Amerikaansche re geering samen te werken voor een regeling van het vluchtelingenvraagstuk. Lord Marley (Labour) stelde een regeling voor, waarbij een aantal Polen zich in het Britsche rijk zou kunnen vestigen. Lord Reading <Lib.) zeide dat het onmo gelijk is met vrijwillige bijdragen zoowel te voorzien in het onderhoud als in de koloni satie. Het was volgens spreker niet onredelijk voor te stellen, dat de Britsche regeering krachtiger zal optreden. Markies Duff erin and Ava. die namens de regeering antwoordde, juichte het voorstel van Lord Lytton toe. Hij was het eens met de noble lords" die het werk van België en Ne derland hebben geprezen. Beide heb ben. men kan wel zeggen hulp ver leend aan deze vluchtelingen buiten iedere verhouding van hun bevol kingstal. Spreker kon het Huis de verzekering geven, dat Engeland zal doen wat het kan om deze landen te helpen uit de moeilijkheden, waar in zij zich mogelijk bevinden als natuurlijk gevolg daarvan. Ten aandien van de kolonisatie van vluchtelin gen in Britsch Guyana en Zuid-Amerika zeide spreker, dat de regeering bereid is tot het uiter ste te gaan bij het verleenen van hulp bij het bestuur en zelfs bij het transport, doch dat zij het in dit stadium niet gerechtvaardigd acht voor deze bijzondere plannen financieelen bijstand te verleenen. De politiek der Britsche regeering blijft dezelfde ten aanzien van Engeland als land van toevlucht. Wij zijn vastbesloten iederen steun te verleenen welken wij kunnen geven voor de koloniseering van vluchtelingen in onze koloniën of in Zuid-Amerika of ergens elders ter wereld Jaarlijks gaan 30.000 vluchtelingen naar Ame rika. drie jaar lang zullen 5000 naar Australië gaan en naar Palestina zullen in den loop van 5 jaar 75.000 personen gaan, van wie minstens 50.000 vluchtelingen. HOE DE ,.THETIS" VERGING. Stoker Arnold doet zijn relaas. HOF BRENGT HULDE AAN LUITENANT WOODS. Bij de voortzetting der verhooren betreffen de den ondergang van de Engelsche duikboot Thetis" heeft de stoker Arnold, de laatste man, die uit de duikboot ontsnapte, het Hof verteld, op welke wijze hij uit den gezonken onderzeeër was ontkomen. Hij beschreef hoe hij een verschrikkejijken luchtstroom voelde, toen het ongeluk gebeurde en hoe vier man nen. twee mannen van de vloot en twee em- ployé's van de Cammell Laird. er niet in ge slaagd waren te ontkomen. Hij voegde hier aan toe dat toen de ontsnappingskamer leeg gepompt werd. water naar de belangrijkste motoren of naar het schakelbord stroomde, zoodat een rookwolk opsteeg. Hij dacht dat de rook het gevolg was van een kortsluiting, die uitgebrand was. Zijn eigen ontsnapping beschrijvende, ver klaarde Arnlod. dat toen hij uit het luik kwam, hij vastraakte aan een paar haken, maar er in geslaagd was zich te bevrijden. Arnold had er geen idee van. waarom de an dere mannen niet na hem uit de duikboot zijn gekomen. Luitenant Woods op weg naar dc zitting van de Commissie van Onderzoek. De getuigenverklaring van Arnold volgde op die van Woods, die gisteren zijn mededeelin- gen beëindigde na ruim zes uur in het getui- genbankje te hebben vertoefd. De z.g.n. test- cocks. die aangebracht zijn op de deuren der torpedobuizen en die er toe dienen om na te gaan of de buizen volgeloopen zijn. of niet, kwamen herhaaldelijk ter sprake. Woods zeide dat hij het mogelijk achtte dat de testcock van buis no. 5 geblokkerd was door de stof, waar mede de buis inwendig was bestreken. Voorts werd gesproken over de vier proe ven, die genomen kunnen worden om na te gaan of de torpedobuizen water bevatten of niet, waarbij de opmerking werd gemaakt, dat, wanneer Woods een van deze proeven genomen had, hij wellicht bevonden zou hebben, dat de torpedobuis niet leeg was, maar vol water en onder druk stond. Woods erkende dat op de vraag, waarom hij de achterdeuren van de buizen geopend had. dat hij den eersten lui tenant in kennis wilde stellen van den toe stand der buizen en dat hij zelf wilde zien, of zij droog waren. Wanneer hij met een zaklan taarn had kunnen kijken, had hij kunnen zien of er water sijpelde door den voorsten dop Woods voegde hieraan toe dat hij vroeger een geval had gekend waarin deze lichtelijk lekte. Luitenant Woods zeide voorts, dat een fout was geconstateerd in de olie drukleidingen voor het bedienen van de hoogteroeren, doch dat er op weg naar Liverpool voor .was gezorgd, dat de hoogteroeren weer goed werkten. Verder zeide hij het zeer waarschijnlijk te achten, dat men het water in het voorschip had kunnen houden door het sluiten van een deur in het waterdichte schot, als deze deur niet geklemd had. Een der controlekranen van de achterste lanceerbuis was blijkbaar ge geblokkerd geweest, zoodat zij niet de aan wezigheid van water in de buis aangaf. Het apparaat voor het afvoeren van water uit de buis was niet gebruikt, daar getuige dit niet noodig had geoordeeld. Woods verklaarde ver der nog, dat er een voldoende aantal Da vis - reddingstoestellen aan boord was geweest. Voor Woods de getuigenbank verliet, bracht de president van het Hof hem dank. „Het Hof waardeert ten zeerste de zeer duidelijke wijze, waarop gij uw getuigenverklaringen hebt afgelegd. Het eenige commentaar, dat ik wil geven, is, dat gij niet genoeg gezegd hebt over de zeer moedige wijze, waarop gij u na de ramp hebt gedragen", zoo besloot spreker. Bergstad door wolkbreuk over stroomd. Vele slachtoffers. Tengevolge van een wolkbreuk is de bergstad Morehead in Oost Kentucky plotseling overstroomd. Tot dusverre zijn elf lijken geborgen. Volgens den directeur van het postkantoor ter plaatse zijn minstens 38 personen om het leven gekomen. Van andere zijde wordi verklaard, dat het aantal doo- den tusschen de 25 en 30 ligt. Minstens 100 huizen zijn, naar men gelooft, verwoest. Ook te Grayson in Kentucky zijn menschen verdronken. Afgezette Tsjechische burge meester gearresteerd. Hava^s meldt uit Praag, 5 Juli. Onmid dellijk na de afzetting van den Tsjechischen gemeenteraad van Ceska Budsjovice en de benoeming van een Duitschen regeerings- commissaris hebben de stedelijke Duitsche autoriteiten den gewezen burgemeester Neu mann, den sociaal-democratischen senator Kriz en den plaatselijken redacteur van de „Ceske Slovo". het vroegere blad der partij van Benesj, gearresteerd. De Tsjechische politie werd gedwongen een buste van president Masarijk te vernielen. Reeds des middags lagen echter bloemen op de plaats waar het monument gestaan had. Bulgaarsche minister-president bij Hitier. Geen sluiting van politieke verdragen. De Bulgaarsche minister-president en mi nister van buitenlandsche zaken, Kiosseivanof is gisteren in Duitschland aangekomen. Bevoegde Duitsche kringen verklaren dat het bezoek geen bijzonder karakter draagt. Het is een tegenbezoek voor dat, hetwelk Von Neurath als minister van buitenlandsche za ken twee jaar geleden aan Sofia heeft ge bracht. Het is duidelijk zoo meldt Havas dat tijdens de besprekingen te Berlijn de po litieke toestand in het Zuid-oosten van Europa het voorwerp zal vormen van een mu- nitieus onderzoek, vooral daar sedert de af sluiting der Fransch-Britsch-Turksche ac- coorden en in verband met de diplomatieke activiteit van Gafencoe Duitschland wan trouwig en argwanend is geworden. Ook economische besprekingen worden ge voerd, die zullen dienen tot voorbereiding van een handelsaccoord. Dit zal dan later worden onderteekend. Kiosseivanof is gistermiddag door Hitier in zijn werkvertrek in de nieuwe rijkskanselarij ontvangen. De bespreking, waarbij ook de Rijksminister van buitenlandsche zaken. Von Ribbentrop aanwezig was, duurde ongeveer een uur. Officieele kringen te Sofia verklaren aat de Bulgaarsche premier bij zijn besprekingen in Duitschland geen enkele politieke verbin tenis zal aangaan en in het algemeen dat geen enkele politieke acte tot stand zal ko men Er bestaat trouwens een nauw contact tusschen Sofia en Belgrado waar de premier bij zijn terugkeer uit Berlijn zijn reis zal on derbreken. CEBUTO-DAGTRIPS Antwerpen m. Sportcentr.-Deurne 3.50 Bredasche bosschen m. voll. pens. 5.— Twente Holl. Zwarte Woud 3.25 Natuurreservaat Hooge Veluwe 3.25 Oisterwijk Brabantsche Vennen „3.— Winterswijk, Geld. Achterhoek „3.50 Naar den Afsluitdijk Wieringerm. „2.75 Bad-Boekelo (Zee op de heide) „3.50 Montferland 3.25 Ouwehand's Dierenpark „3.50 Naar Vorden en omgeving ,3.25 Ommen en omgeving„3.25 Oost-Voorne en omgeving.. „2.50 Nijmegen, Berg en Dal ,3.— Arnhem en Velper bosschen „2.75 Rond het IJselmeer 3.75 Vraagt inlichtingen en Reisgids ook voor onze buitenlandsche Reizen bij JAC. HEEMSKERK'S CEBU TO-REIS BUREAU HOUTPLEIN 34 TELEF. 16448 Agenten Sig.niag. SPAAS, Rijksstraat weg 21, Telef. 16531; Bruynzeel's Mode magazijn, Vclsen-Pont, Telef. 3064. (Adv. ingez. Med.) kK*r,t PROGRAMMA VRIJDAG 7 JULI HILVERSUM I, 1875 en 415.5 M. 8.— VARA. 10.00 VPRO 10.20 VARA 12.— AVRO 4.— VARA 7.30 VPRO 9.— VARA 10.40 VPRO 11.00—12.00 VARA. 8.Gramofoonmuziek (Ca. 8.16 Berichten) 10.Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Zang, piano en gramofoonmuziek. 11.10 Decla matie 11.30 Esmeralda 12.— AVRO-Amusements orkest (ca. 12.15 Berichten) 12.40 Gramofoon muziek 1.30 Puszta-orkest 2.AVRO-Aeolian- orkest (opn.) 2.45 Het Renova-septet 3.30 AVRO- Dansorkest en Miff Ferrie's Jackdauz (opn.) 4.— Gramofoonmuziek 5.Voor de kinderen. a.30 Orgelspel 6.Gramofoonmuziek 6.28 Berichten 6.30 Causerie „De klokkengieters: Francois en Pierre Hemony" (met carillonmuziek-gr.pl.) 7. VARA-Kalender. 7.05 Cyclus ..Reizen en trek ken". 7.23 Berichten ANP. 7.30 Berichten 7.35 Causerie „De beginselverklaring van de Centrale Commissie voor het Vrijzinnig Protestantieme". 8,Het Hartevelt-kwartet 8.30 Lezing over Amerika 9.00 Esmeralda en soliste 9.30 Radiotoo- neel. 9.45 VARA-strijkorkest en soliste. 10.30 Be richten ANP 10.40 Avondwijding 11.Viool en cello 11.30 Jazzmuziek (gr. pl.) 11.5512.00 Gra mofoonmuziek. HILVERSUM II, 301,5 M. Algemeen programma verzorgd door de KRO. 8.00—9.15 Gramofoonmuziek (Om ca. 8.15 Be richten) 10.Gramofoonmuziek 11.30 Gods dienstig halfuur 12.— Berichten 12.15 Paul Wijn- appel's strijkensemble (1.001.30 Gramofoon muziek, c.a. 1.15 Berichten) 2.Orgelconcert en zang. 3.„Tosca" opera (opn.) (In de pauze: Gramofoonmuziek) 5.20 KRO-orkest 6.Land en tuinbouwcauserie 6.20 KRO-Melodisten en solist (ca. 6.30 Berichten) 7.— Berichten 7.15 Causerie „Wij vliegen over de Alpen" 7.35 Gra mofoonmuziek 8.Berichten ANP 8.15 Stedelijk orkest van Maastricht 9.Het Rococo-octet. 9.20 KRO-Kamerorkest 9.45 KRO-Melodisten en so- list 10.05 KRO-Boys 10.30 Berichten ANP. 10.40 Lajos Veres en zijn Hongaarsch orkest. 11.00 12.Gramofoonmuziek. DROITWICH. 1500 M. 11.4011.50 Gramofoonmuziek 12.10 Orgel concert 12.35 Brian Lawrance en zijn sextet 1 20 „Empire Exchange" causerieën 1.35 Viool en piano 2.20 Reportages 4.20 Het Victor Fleming- orkest 4.50 Dansmuziek (gr.pl.) 5.20 Reportage 5.30 Gramofoonmuziek 6.05 Reportage 6.20 Be richten 6.45 Parlementair overzicht 7.Inlei ding volgende uitzending. 7.05 Eerste acte van de opera „Macbeth" 8.10 De Band Waggoners, de Jakdauz en solisten 8.50 Radiotooneel 9.20 Be richten. 9.50 Orgelspel 10.20 3de en 4de acte van de opera „Macbeth" 11.50 Gramofoonmuziek 12.15—12.20 Berichten. RADIO PARIJS. 1648 M. 11.20 Derveaux-orkest 1.10 Zang 1.25 Gramo foonmuziek 2.35 Viool en piano. 3.35 Zang met toelichting 4.40 Gramofoonmuziek 5.05 Piano- voordracht 5.25 Het Ilewïtt-kwartet en solisten 6.35 Pianovoordracht 7.30 Gramofoonmuziek 8.50 Radiotooneel 11.2012.50 Nachtconcert mmv. solist. KEULEN, 456 M. 6.50 Gramofoonmuziek 7.35 en 8.50 Herm. Ha- gesteldt's orkest. 12.29 Omroeporkest 2.303.20 Populair concert 4.20 Danziger Landesorkest en solist. 5.20 Omroeporkest en een KdF-koor. 7.20 Gramofoonmuziek 9.30 Hans Bund"3 orkest 11.0012.20 Otto Fricke's orkest en solisten.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 9