Geestelijke en moreele herbewapening. Waar komt het vandaan BURGERLIJKE STAND. MAANDAG 10 JULI 1039 HAARLEM'S DAGBLAD 12 BLOEMENDAAL Geslaagde bijeenkomst op Elswout. Op ELswout. vereenigden zich Zaterdag middag enkele honderden mensehen uit ambtenaarskringen op uitnoodiging van een Ambtenaren-Comité, om nader kennis te nemen van de beteekenis van geestelijke en moreele herbewapening. Het Chr. Muziekgezelschap Arti et Reli- gione" opende met „Wilt heden nu treden" van Valerius. Toen beklom de heer J. Ouwehand, wet houder van Bloemendaal, het spreekgestoelte dat met de nationale vlag gedrapeerd was. De heer Ouwehand sprak een woord van welkom en excuseerde den burgemeester van Bloemendaal, die zeer tot zijn spijt, deze be langrijke bijeenkomst niet kon bijwonen. Spr. wees er op, welken indruk de woorden van de Koningin, op 27 Januari gesproken, op de Nederlanders hebben gemakt. Spr. zelf werd het meest getroffen door de woorden „Wij moeten als mensoh beginnen met ons zelf". In een tijd van oorlog, verdeeldheid, onwil, geestelijke verwarring en verwording is het noodig dat wij allen in ons persoonlijk leven een juiste houding tegenover onze mede- menschen aannemen. Dit vindt spr. de kern van de rede van de Koningin. In verband hiermede is in Maart een bij eenkomst geweest van bijna alle corporaties. Toen later bleek, dat hier het materieele te veei op den voorgrond was getreden en de moreele kant over het hoofd was gezien, is in April een tweede vergadering gehouden, omdat men inzag, dat een andere weg moest worden ingeslagen. Vaak toch blijkt dat de menschen het voor 98 pet. met elkaar eens zijn en dat slechts kleine geschilpunten de menschen verdeelen. Deze op te lossen Is onze taak. onszelf bewust dat wij niet onverschillig naast elkaar mogen leven, maar eerlijk en trouw den strijd aan moeten binden tegen ons zelf, tot heil onzer medemenschen (aplaus). Dr. J. E. Baron de Vos van Steenwijk, bur gemeester van Haarlem was de tweede spre ker. Spreker wilde iets zeggen over den ambte naar als zoodanig. De ambtenaar zal zich moeten bezinnen, want zijn taak is in het maatschappelijk bestel. In de Romeinse he republiek waren de ambtelijke functies eere-ambten en eerst in het autocratische, sterk gecentraliseerde Ro- meinsche Keizerrijk blijkt de ambtenaar noodig en is hij niet meer verdwenen. Moet de ambtenaar wat anderen wel deen zichzelf beschouwen als een noodzakelijk kwaad? Evenals een machine in het bedrijf, is de ambtenaar een onmisbare schakel, tusschen de opgewekte en de aangewende engergie. Spr. behandelde dan uitvoerig de verhou ding van den ambtenaar tot zijn superieuren, collega's, inferieure n en publiek. Soms moet hij bevelen uitvoeren, stijdig met eigen inzicht, wat groote spanningen kan veroorzaken. De superieur ga na, wat de reacties zullen zijn bij anderen, vóór hij spreekt of schrijft. Zedelijk overwicht is ook hier het beste. Tegenover het publiek zij de ambtenaar niet star maar soepel en in geen geval slap. Ds. G. J. Duyvendak, Ev. Lubhersch predi kant uit Haarlem was nu aan het woord. Ik spreek niet als dominee, begon hij, maar als gelijke van u allen, die in grooten nood een uitweg trachten te zoeken. Onze wapenen deugen niet; wij moeten andere wapenen hebben. Geestelijke herbewapening is in de eerste plaats noodig en hier komt het vlak op ieder van ons aan. De ambtenaar moet zich afvragen: werk ik wel mee aan den opbouw der maatschappij? Doe ik mijn werk zuchtend en klagend of ge tuig ik. dat ik gegrepen ben door een hoog ideaal. Alleen dan toch is vervulling van zijn taak goed en mogelijk. Ons leven heeft wer kelijk zin als wij zeggen: het kan. moet an ders. Velen ook ambtenaren lijden aan hoogmoed en zelfzucht. Men is bevoorrecht door zijn vaste positie, maar voelt dit niet als verantwoordelijkheid Men ziet op anderen neer. „Christus voor allen", vervolgde spr. „en wie klein wil zijn, kan nooit minder zijn als hij dienaar wil zijn van zijn medemenschen. Het leven is zoo ontzaglijk moeilijk en het is zoo eenvormig. Dat hoeft het niet te zijn, als wij luisteren naar de hemelsche melodie: van nu af zullen wij voor den hemel geopend zijn; neem mijn leven, laat het toegewijd zijn aan Uw eer". (Luid applaus). Jh;r. mr. A. K. C. de Brauw, rijksadvocaat uit Den Haag vestigde de aandacht op de mo gelijkheden van onze moderne productie. In deze dwaze wereld, die verre van ideaal is. geeft A de schuld aan B en omgekeerd. Moreele en geestelijke herbewapening eiscfot, dat wij allen doen, wat wij kunnen. En wij doen dit niet. In binnen- en buitenland dringt deze ge dachte van herbewapening door, die een op lossing kan brengen van alle problemen, ook de dreiging van den oorlog. Spr. is overtuigd dat in het buitendand naar Nederland wordt gekeken. Van ambtenaren kan grooten invloed uit gaan en spr. hoopt dat allen zich zullen voe len als ambtenaren van Hem. Dan doen wij onzen plicht. Na de pauze werd op voorstel van den leider der bijeenkomst, den heer E. v. d. Wall, wethouder van Haarlem een telegram van hulde aan de Koningin gezonden, met betui ging van trouw- en aanhankelijkheid en dank voor den door de Koningin aangewezen weg Na het zingen van het Wilhelmus was het woord aan den laatsten spreker Henri de Greeve. R. K. Priester tc Haarlem. Ook deze spreker wees er op dat 't hier om een per soonlijke zaak gaat. en om het bewust wor den van persoonlijke plichten. Deze herbewapening ligt op het terrein van den geest en van de zede. Men vluchte niet van binnen naar buiten want dan ontvlucht men zijn eigén geestelijk leven. Over 1939 hangt een glimp van schijnhei ligheid. Wij zijn niet eigenlijk goede men schen en wij loopen ons te pletter tegen een muur van tegenweer en conventie. Er is ge brek aan goedheid in den mensch en in de Maatschappij. Deze goedheid is een begrip dat gaat verdwijnen. Laten wij het met de menschen op een accoordje gooien, want God is goed voor ons en heeft ons rijk gezegend. Herbewapening verwacht van ons ernst en geen modeachtig gedoe. Hierop werd nog het bruggenbouwlied ge zongen. De heer v. d. Wal 1 sloot hierop met een woord van dank de bijeenkomst. ONGELUK OP DEN HOOGEN DUIN EN DAALSCHEWEG Zondagmiddag vier uur kwam een 15-jarig meisje R. M. uit Beverwijk per fiets van de ge vaarlijke helling op den Hoogen Duin en Daal- scheweg in de richting Zomerzorgerlaan. Zij raakte de macht over haar stuur kwijt en kwam met groote vaart tegen het ijzeren hek, waarbij zij snijwonden aan gelaat en linkerhand opliep, welke door de politie werden verbonden. De fiets werd ook beschadigd. Het meisje is op eigen gelegenheid huiswaarts gekeerd. ERNSTIGE AANRIJDING TE AERDENHOUT In den nacht van Zondag op Maandag om streeks twaalf uur kwam op de Zandvoortsche- laan een personenauto van Zandvoort en kort daarachter een motorrijder. Bij de Specht.laan heeft de autobestuurder vermoedelijk plotseling moeten remmen; de motorrijder kon hiervan niets hebben gezien. Het gevolg was dat de mo torrijder tegen de auto botste en tegen den grond slóeg. Hij werd bij omwonenden binnengedra gen en door dr. Bartels verbonden. Deze consta teerde een hersenschudding. De autobestuurder is doorgereden en het is mogelijk, dat deze niets van de aanrijding heeft gemerkt. De motorrijder was niet in staat eenige inlichtingen te geven. In verband met deze aanrijding verzoekt de com missaris van politie te Bloemendaal diegenen die van deze aanrijding iets hebben gezien, of wel den autobestuur die doorgereden is, zich te vervoegen aan het bureau van politie te over- veen. DIEFSTAL VAN EEN LANTAARN. Ten nadeele van de gemeente Bloemendaal i: een lantaarn, welke dienst heeft gedaan bij de werken op den Zeeweg door onbevoegden mede genomen. HEEMSTEDE PERSONALIA. Mej. M. Knot te Heemstede heeft het beroep tot predikante bij de Doopsgezinde gemeente te Zijldijk (Gr.) aanvaard. SPAARNDAM AFSLUITING VAN DEN NIEUWEN RIJWEG In verband met de werkzaamheden aan den Spaarndammerweg en den Nieuwen Rijweg, moet het autoverkeer plaats vinden via Sant poort. Er wordt echter hard gewerkt en het zal dus wel niet lang duren. DRIE-DAAGSCH SCHOOLREISJE Na een jaar sparen en door een tegemoetko ming in de kosten door „Het Vacantie Kinder feest", was het mogelijk, dat de hoogste klassen van de Spaarndamsche school dit jaar een drie- daagsch reisje naar de Veluwe konden maken. De kinderen hebben veel genoten. ZANDVOORT SPREEKUUR VAN DEN BURGEMEESTER Burgemeester Van Alphen houdt deze week zijn spreekuur op Donderdag 13 Juli inplaats van op Woensdag 12 Juli. CABARET IN ZANDVOORT Waarschijnlijk in verband met het wielereri- terium, was het Zaterdagavond in de verschil lende amusements gelegenheden drukker, dan men verwacht had. In het Groot-Badhuis, waar Tony et sa guitaar Hawïenne, Dolores Laurell, Spaansche danseres e.a. optraden, in de Loefhoeck met Jenine Joyce, Claire Dutal en To Rhama, in Modern met Wiily Derby, Tummers, Pepita in Boris, in het Noor- derbad en andere gelegenheden was het 's avonds gezellig druk. Ook Zondagavond had men niet te klagen over gebrek aan belangstelling. Te beginnen met a.s. Zaterdag, wordt geduren de het hoog seizoen iederen dag een voorstelling gegeven, terwijl het programma in de meeste gevallen wekelijks wordt vernieuwd. Geboren: geen. Ondertrouwd: C. Priem en G. Vink, Swa- luestraat 21. Gehuwd: Th. C. H. Wisman en E. H. v. d. Meij, Amsterdam, P. Langendijkerstr. 26; J. C. H. Marselje en J. Roos, Haltestraat 75. Overleden: J. van der Werff, oud 76 aren. STRAND-VOETBAL Zondag werd op het strand voor het Groot Badhuis" een voetbalwedstrijd gespeeld door le den van de band en personeel van bar Norman die tegen bezoekers van de bar. De wedstrijd eindigde in een overwinning voor de musici, die niet alleen op het podium, maar ook op het strand toonden in staat te zijn om be hoorlijk samen te kunnen spelen. HAARLEMMERMEER ZEEUWSCH BEZOEK. Hedenmorgen arriveerde per touringcar in Haarlemmermeer het gezelschap heeren, deel uitmakende van verschillende polderbesturen en waterschapsvereenigingen in 'Zeeland, ten einde het uitgebreide geasphalteerde wegennet in dezen polder en de watermachines in oogen- schouw te nemen. Na een gedeelte van den rit door Haarlem mermeer te hebben gemaakt, werd gereden naar Schiphol, waar de lunch gebruikt werd. Op den terugweg werd een bezoek gebracht aan het Polderhuis te Hoofddorp, waar de thee rondgediend en op hartelijke wijze van het Pol derbestuur afscheid genomen werd. Met groote belangstelling en waardeering kon het Zeeuwsche gezelschap gewagen van de groote, belangrijke werken, die in de laatste ja ren vooral op het gebied van den wegen- en bruggenbouw in dezen polder tot stand wer den gebracht. ERNSTIG MOTORONGELUK. Omtrent een aan den ringdijk nabij de Lijn den in Haarlemmermeer plaats gehad hebbend motorongeluk, waarbij een der motorrijders wiens naam en woonplaats echter niet bekend waren een hersenschudding en hoofdwonde bekwam en met de ziekenauto van den gemeen telijken geneeskundigen dienst naar het zieken huis St. Joannes de Deo in Haarlem werd ver voerd, vernemen we thans dat 't deheer V. is uit Santpoort. Voor hem uit reed een andere motorrijder, die plotseling stopte en eenigszins naar links uitweek, zoodat V. weinig gelegenheid meer had om links te passeeren'en met den voorsten motorrijder in botsing kwam met het hierboven genoemde ernstig gevolg. BENNEBROEK Geboorten: geen. Ondertrouwd: geen. Huwelijk: P. Bosman en M. Jissink. Overlijden: J. de Graaff, J. G. van Holten. SANTPOORT VOETBALWEDSTRIJD. Hedenavond speelt het elftal der Suppor- tersvereeniging „Santpoort" op het terrein der S. V. ,Santporot" aan de Kweekerslaan een wedstrijd tegen de D.E.K.-Veteranen. (Bloemendaal) BOUW VAN EEN KOSTERSWONING. In verband met den voorgenomen bouw van een kosterswoning bij de kapel van de Ned. Herv. Evangelisatie aan de Pastorieweg, waarvoor door het bejstuur reeds de- voorbe reidende stappen waren genomen, was door een aantal leden een buitengewone ledenver gadering aangevraagd. Na gehouden bespre kingen, waarbij van bestuurszijde de nood- zakelikheid werd bepleit, kon de ledenverga dering haar goedkeuring aan de plannen hechten. Zaterdag j.l. vond reeds de aanbesteding plaats. Ingeschreven werd als volgt: Firma De Boer en Zwart IJmmulden f 4250. P. Cupido, LJmuiden f 4325. Joh. Drost, Santpoort f 4350. J. Hemmes Santpoort, f 4120. Chr. Schilt, Santpoort f 4230. N.V. Bouw en Exploitatie Mij. „Santpoort" (Dir. M. Holleman) f 3385. W. A. de Bruyn, IJmuiden-Oost f 3262. De gunning werd aangehouden IJMUIDEN GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde voor het organisten diploma de heer K. Gouda i organist van de O.K. kerk alhier. De heer Gouda ontving zijn opleiding van den heer Alex de Jong toonkunstenaar te Amsterdam. Schouwburgdirec teuren. De spelen, door geoefende acteurs opgevoerd ter gelegen- l heid van de Dionysiosfees- ten in het oude Griekenland, hadden zooveel succes, dat di dichters en acteurs zich verze kerden van de medewerking van welgestelde lieden „choregi" ge naamd, teneinde ook andere dan gewijde spelen uit te voeren, wanneer er geen bepaald feest was. Deze „choregi" kunnen worden beschouwd als de eerste theaterdirecteuren. Haaien. In de middeleeuwen werden in Europa de valschspelers „haaien" genoemd (in het Engelsch „sharks", naar het Grieksche woord „karcharos met scherpe punten), om hun scherpzinnigheid. Ook het Engelsche woord „cardsharper" voor alsche speler herinnert aan „kar- 'haros". De zeehaaien ontleenen hun naam aan deze land-haaien. hoewel men zou meenen, dat het andersom was De inbraak in de Kennemerlaan. Politie verricht eenige arrestaties. Naar wij vernemen heeft de gemeente politie met medewerking van de marechaussée te Beverwijk een deel van de artikelen, die bij de inbraak in den kapperswinkel in de Kenne merlaan waren ontvreemd, opgespoord en eenige verdachten aangehouden. De eerste verdachte is Vrijdagavond met zijn mededader in de woning van laatstgenoemde te Velscn- Noord aangehouden. Vrijdagnacht werd nog een derde persoon gearresteerd, die ook bij de inbraak betrokken moet zijn geweest. Thans zijn 4 personen voor deze zaak gearresteerd Nader wordt gemeld dat Zaterdag de chauf feur werd aangehouden, die de inbrekers met hun buit had vervoerd, waarbij hij gebruik maakte van de auto van zijn patroon. Hij ont kende eerst halsstarrig, maar tenslotte werden zooveel bewijzen tegen hem opgestapeld, dat ontkennen niet meer baatte. Inmiddels was voldoende bewijs verkregen dat ook de patroon van den chauffeur, een caféhouder te Beverwijk, meer van het geval wist. Hij werd Zondag gearresteerd, waarna een groote hoeveelheid sigaretten en sigaren, verborgen in een stal, gevonden werd. De aangehoudenen behooren tot een bij de politie bekende groep uit Velsen-Noord en Be verwijk, behalve een IJmuidenaar, dien de da ders noodig hadden voor het geven van inlich tingen, waarna zij met de buit gingen strij ken. De politie vermoedt dat zij nu tevens de daders in handen heeft van twee andere in braken in IJmuiden en Velsen-Noord. VERWACHTE VISCHAANVOER. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt: Poolzee IJM 77. Vangst: 35 m. tarbot en schol, 25 m. kleine schol, 20 m. schelvisch, 30 m. braadschelvisch, 35 m. gul en kabeljauw, 15 m. varia. Totaal 160 m., benevens 180 st. stijve kabeljauw. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt: Haarlem IJM 9. Vangst: 420 kleine kisjes ha ring, 25 m. diversen. BESOMMINGEN. manden. Trawlers. 55 Hollandia, IJM. 78f 750 300 Limburgia IJM. 54 f 1970 280 Maria IJM. 95 f 2210 625 Gloria IJM. 37 f 3580 415 I. S. Groen IJM. 130f f3490 140 Hornriff IJM. 155 ff 1220 440 Bergen IJM. 16 f 2890 340 Dirkje R.O. 53 f f2800 Loggers: IJM 209 f 380, IJM 201 f 520, KW 104 f 400. KW 46 f 360, KW 52 f 360, KW 105 f 310, KW 153 f 420, KW 16 f 440, KW 132 f 340, KW 178 f 510, KW 108 f 320, KW 177 f 370, KW 125 f 330, SCH 225 f 540. MARKTBERICHT IJMUIDEN. (Versche visch.) IJmuiden. 10 Juli 1939 (A.N.P.) Tarbot 6448 ct. per K.G. Tong 132—98 ct. per K.G. Heilbot 120—90 ct. per K.G. Griet f 28—15 per 50 K.G. Groote schol f 2422 per 50 K.G. Middelschol f 2517 per 50 K.G. Zetschol f 21—14 per 50 K.G. Kleinschol f 17—6.90 per 50 K.G. Schar f 94.80 per 50 K.G. Tongschar f 2517.50 per 50 K.G. Poontjes f 5.50—1.00 per 50 K.G. Groote schelvisch f 19.5012. per 50 K.G. Middelschelvisch f 1310 per 50 K.G. Kleinmiddel schelvisch f 11.507.30 p. 50K.G. Kleine schelvisch f 116.50 per 50 K.G. Groote gul f 8—6.60 per 50 K.G. Kleine gul f 8.504.60 per 50 K.G. Wijting f 3.70—1.80 per 50 K.G. Makreel f 10—7.50 per 50 K.G. Versche haring f 10.80—9.80 per 50 K.G. Kabeljauw f 4419.50 per 125 K.G. Leng f 0.850.45 per stuk. Koolvisch f 0.830.55 per stuk. BEVERWIJK Het einde van den aardbeienoogst nadert. De prijzen blijven hoog. De aanvoeren van aardbeien beginnen nu zoo snel af te nemen, dat het einde van de campagne al weer in het gezicht komt. Het seizoen spoedt zich snel ten einde en de da- gelijksche aardbeienveilingen zullen weldra weer tot het verleden behooren. Gebrek aan water ^heeft dit ontijdige einde van den aard beienoogst nog bevorderd. De vruchtjes kun nen niet toekomen, zij verschrompelen, waar door de napluk waardeloos wordt. Gelukkig voor de tuinders, die nog oogsten kunnen, blijven de hooge prijzen zich hand haven. Ook Zaterdag werd voor de Moulin Rouge, die nog in bescheiden hoeveelheden worden aangevoerd, tot f 1.30 als hoogsten prijs besteed. De Amazonen brachten 3238 ct. per K.G. op. De veiling had Zaterdagmiddag al een bij zonder snel verloop en in ruim anderhalf uur tijd was de geheele aanvoer de veilingklokken gepasseerd. Plaatsgenoot gepromoveerd. Aan de universiteit te Gent promoveerde tot doctor in de staats- en sociale wetenschap pen onze vroegere plaatsgenoot de heer J. van Eijk. (Is reeds in een deel eener vorige oplage opgenomen.) Britsche kanonneerboot door Japansche bom getroffen. Toen Donderdagavond 27 Japansche vlieg tuigen een aanval deden op Tsjoengking Is boven de Yangtse een bom geworpen, welke op minder dan 50 meter van de Britsche ka nonneerboot „Falcon" terecht kwam. De Britsche bodem werd ernstig beschadigd. Eenige andere bommen zijn eveneens in de buurt van Engelsche en Amerikaansche ka- nonneerbooten gevallen. Bij de ambtswoning van den Amerikaan- schen ambassadeur zijn dertig personen be dolven die zich in een schuilplaats bevonden Enkele bommen zijn in de westelijke voor steden neergekomen, doch brand is niet ont staan, terwijl slechts weinig persoonlijke on gelukken zijn voorgekomen. Nader meldt Reuter uit Sjanghai: De Britsche vice-admiraal Holt heeft heden bezoek ontvangen van een hoogen Japanschen marine-officier, die zijn leedwezen uitte over het incident te Tsjoengking, waar een bom uit een Japansch vliegtuig neerkwam nabij de Britsche kanonneerboot „Falcon". MOTORSPORT DE NATIONALE WEGRACES TE ZANDVOORT 's GRAVENHAGE, 8 Juli. De K. N. M. V. or ganiseert Zaterdag 5 Augustus, op het reeds be kende circuit van Zandvoort, nationale races voor motorrijders. Deze week vonden besprekingen plaats met de Zandvoortsche autoriteiten en de K. N. M. V. sportcommissie, die daar groote bereidwilligheid tot medewerking ontmoette, wist gedaan te krij gen, dat het circuit, dat tijdens de automobiel- races niet geheel had voldaan, eenigszins gewij zigd zal worden. Niet minder dan zes scherpe bochten zullen worden afgerond, waaronder de beruchte bocht bij den „radiotoren", die meer dan 5 M. wordt ingenomen. Deze afrondingen zullen, evenals de weg zelf, in asfaltbeton worden uitgevoerd. Het resultaat zal zijn, dat de K. N. M. V. op 5 Augustus de beschikking zal hebben over een weliswaar klein, doch zeldzaam vlot circuit, dat zijn weerga niet kent. De ervaringen tijdens de automobielraces heb ben geleerd, dat de groote tribune absoluut ver keerd stond. Deze zal thans worden verplaatst naar de overzijde, vóór en naast de huizen, waar een ideaal gezicht op de races wordt verkregen. Verder wordt het geheele circuit, van het Grand Hotel aan de Boulevard af tot beneden toe bij het sportterrein voor staanplaatsen ingericht. Ten aanzien van de indeeling der rijders is besloten een geheel ander systeem te volgen dan hier tot nu toe gebruikelijk was. De rijders worden ingedeeld in seniores en juniores en kun nen in het algemeen hun klasse zelf kiezen. VOETBAL ZOMERAVONDWEDSTRIJDEN. De resultaten van de deze week gespeelde wedstrijden waren: Sierkan 1Merens 41 Sierkan 2S. A. C. 111 Spaarnestad BH. K. S. V. 34 Het programma voor de volgende week luidt: Maandag 10 Juli: MerensS. A. C. Dinsdag 11 Juli: Spaarnestad ASierkan 1 Woensdag 12 Juli: Sierkan 2Spaarnestad 8 SCHAKEN „HET OOSTEN"—BLOEMENDAALSCHE SCHAAKCLUB. Nederlaagwedstrijd. In een door de schaakver een iging „Het Oosten" georganiseerden nederlaagwedstriid om den wis selbeker kwam Donderdag de Bloemendaalsche Schaakclub, als eerste van de 5 deelnemende clubs, bij „Het Oosten'' op bezoek. „Het Oosten" weerde zich kranig; het mocht de bekerhoudster van het vorige jaar dan ook niet gelukken, aan „Het Oosten" een nederlaag toe te brengen. De uitslag luidt als volgt: „Het Oosten" Bloemend. Schaakclub R. J. Bijl—H. Marseille %—V» W. PrinsenN. Babeliowsky Yt André HerfstP. A. C. v. d. Pronk 10 C. HovinghC. Bolsenbroek 10 A, G. van EisW. Hogenbirk 01 3—2 „Het Oosten" telde een invaller en speelde aan de even borden met wit. HET WITTE PAARD. Van de op Donderdag gespeelde voor de onderlinge competitie zijn slagen: Eerste klas: A. HablousM. v. d. Berg C. HoebenM. Vermeer A. HablousB. Walker J. ReeuwijkTh. de Looze A. HablousC. van Soest Tweede klas: J. BaasN. Hoogland P. van DeyzenTh. van Schie J. Wijfjes—G. Bakker G. NijssenG. v. d. Stoop Uitslagen van de zomercompetitie: R. HartochP. Stam G. NijssenG. v. d. Stoop partijen de uit- 0—1 0—1 1—0 0—1 Vz-Vt 0—1 Vz—Yi 0—1 1—0 1—0 1—0 CRICKET IN ENGELAND. EEN OVERWINNING DER PLAYERS. Vrijdagmorgen verklaarde Hammond, on danks een achterstand van 112 runs, de eerste innings der Gentlemen op het Donderdag be reikte totaal van 158—7 voor gesloten. De Players begonnen met Hutton en Gim- blett aan hun tweede innings. Op 27 werd Gimblett voor 14 door Brocklebank gebowld. Hoewel er wel wat uit het wicket te halen viel was het bowlen der Gentlemen van dien aard dat de poging der Players om op de snelste wijze den voorsprong te vergreoten, volkomen gelukte. Fel werd Paynter op 56 voor 18 óoor Stephenson gebowld doch Hut ton en Compton waren bij de lunchpauze (176—2) nog ongescheiden. Na de lunchpauze ging Compton voor 70 c. Browü b. Stephenson en toen dezelfde bowler Hutton's wicket voor 86 nam slcot Paynter de innings op 2024. De Gentlemen moesten in drie uur tijds 315 maker om te winnen, een vrijwel onmoge lijke taak Op 24 werd Chalk (8) door Wright op Copson's bowlen in de slips gevangen. De immer onfortuinlijke Wyatt verwondde zijn duim en ook Paynter liep in zijn poging om een harden bal van Barlett te vangen, een blessure aan zijn hand op, zoodat hij de captainry aan Bill Bowes moest overdragen. Barlett (60) en Brown (22), brachten het totaal der Gentlemen op 154, all out. Wright 4—72 De Players wonnen de match met 160 runs. De resultaten der overige wedstrijden zijn. Worcestershire 2729 (gesl.) Gover 594 en 1537 wint van Surrey 259 en 1759 (gesl.) Jackson 450. In een draw eindigden: Sussex 4497 tegen Lancashire 148 (Nye 475) en 1733. Yorkshire 114 tegen West- Indic 234 en 1166 en Glamorgan tegen Hampshire (502) werden wegens regen op- HAARLEM. 8 Juli. Bevallen 5 Juli: D. Thijssen—Brasser, d.; 6 Juli: M. W. H. Blokkervan Essen, d.; E. van Polen—Bols, d.; A. Hulsbergen—Hessen, z.; 7 Juli: E. M. de Jong—Hagen, z.; R. H. BeaufortBakker, 2 z.; 8 Juli: L. Koster— Tiebesl. d.; J. Kreij er—Dekker, d. Overleden 6 Juli: L. E. MolenkampGroos, 67 j„ de Witstraat; 7 Juli: J van der Lel, 18 j„ Leidschestraat; F. H. G. Jasperse. 50 J Wagenweg; F. J. Bottelier, 44 j., Oost-Indië- straat; Th. Nieuwenhulzen, 49 j„ Byzantium- straat; B. de Vries, 51 j., Hazepaterslaan.

Haarlem's Dagblad | 1939 | | pagina 14